Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) ImI87 válasza Rusher (#1650) üzenetére


ImI87
őstag

hajrá-hajrá! :))

amúgy a rekord mit takar? 24/7-re használható és valid is érdekelne. :K

(#1652) Zsubi


Zsubi
őstag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni a Maximus II Formuláról :R
A P5Q-at szeretném egy ilyen deszkára lecserélni :)

(#1653) Rusher válasza ImI87 (#1651) üzenetére


Rusher
őstag

A rekordom FSB635, de csak 630-ról van valid a másikról nem csináltam. 600-620-on lehetne sztem használni, de nem teszteltem még ki fullra sztem úgysem használnám úgy, de fogok tesztelgetni azért mit bír.....ezek voltak [link], [link], [link], [link], [link] megpróbálom majd a winrar rekordomat is megdönteni [link]. Van most 2x2Gb 800Mhz-es Crucial Tracerem ami igen jó képességekkel rendelkezik 1.9v@1100Mhz, és van 2x1Gb újfajta TeamXtreem Dark-om 800@1300Mhz. Jelen pillanatban eddig jutattom el 4Gb rammal FSB475@1140Mhz/2.02v, de ugyanazen beállításokkal bebootol 500/1200-on is pici ramfesz és stabil lesz az... :K (Úgy lett a Dark, hogy valamitől egyszercsak meghalt a két régi TeamXtreem-em ami Micron-os és ezt küldték helyette cseregarba :W bosszankodtam is rajta, de mégegyszer már ráfizetés lett volna kipostázni így sem volt olcsó....kipróbáltam és hát igazából nemtom milyen chipek vannak ezen, de 1200-on azonnal indult ahogy beraktam valami 2.1-2.15v-al úgyhogy így már nem bánom végül is ugyan azt tudja mint ami volt...:)) )

Zsubi Megéri sztem nagyon jó lap szép is csomó extra-val és nagyon jó tuningpotenciállal...ajánlom figyelmedbe a képeket. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1654) ImI87 válasza Rusher (#1653) üzenetére


ImI87
őstag

THX :R, szép eredmények! :R

Csak nagyon furcsálom, hogy ilyen alacsony feszekkel megy az 580-600FSB. Nekem hamarabb kifullad, és kínozni meg nem akarom..... 550-ig jutottam, de ott már elértem a normál fesz határokat.
Van v.mi titkos recept? :F :) Mert nálam nem nagyon segített semmi...... :(

Te milyen különbséget látsz tuning terén 2gb és 4gb rammal?

[ Szerkesztve ]

(#1655) capulet75


capulet75
addikt

sziasztok
létezhet az h meghibásodik a bios?
a lcd poster kiirja h bios err
néha mégis elindul,van mikor lekapcsol az usb és igy nem megy sem a klav sem az egér
biosreseteltem de még mindig csinálja
nagyon kéne egy kis help
sziasztok

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1656) ImI87 válasza capulet75 (#1655) üzenetére


ImI87
őstag

elvileg magától át kéne kapcsolnia a második bios-ra. de lehet hogy nem tud, vagy mindkét bios tönkrement. :U nézd meg a manula-t, abban benne van, hogy melyik jumper-t kell átrakni, és akkor direkt a másik bios-ról kell boot-olnia.

amikor bekapcsiol, nem tudsz alt+f2-t nyomni? mert úgy vissza lehetne tenni a az ererdeti bios-t a gyári cd-ről.....

ha nem működik a dolog, akkor meg gari........ :((

(#1657) Rusher válasza ImI87 (#1654) üzenetére


Rusher
őstag

Köszi. Nemtudom nálam a kezdetektől fogva ilyen alacsony feszekkel ment... :K Stabilitásnál a gtl-ek tudnak segíteni végül is és még picit le is lehet faragni a feszekből elsősorban cpu a többi meg csak annyi ami a képeken van.
Megmondom őszintén én semmi különbséget nem látok 2 vagy 4gb rammal eddig sőt ahány fajta ram volt már a gépemben mindegyik tökéletesen üzemelt soha egyikel sem volt problémám. :K Nem sok időm van tesztelgetni, de apránként megy majd a dolog valahogy egyelőre ez van csak 2gb Cell+2Gb Team-el elég lazán. :)

(#1658) kokoato válasza Zsubi (#1652) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Én szeptembertől nyomom ilyen deszkával! Igazából rosszat nem mondhatok rá. De ha esetleg crossfire-ni akarsz, akkor nem a legjobb választás, mert cf-ben nem megy PCIe 16-on! :( Arra kell még figyelni, hogy a proci foglalat mellett van két nagy hütőborda, az egyikre lehet ventit tenni, amit adnak is hozzá a dobozában, de ha valami nagyobb fajta procihütőt használsz, akkor attól nem lehet rátenni! Nekem egy TT Blue Orb van a procin, igy nem tudtam rátenni, de nem veszem észre a hiányát, lehet hogy csak valami dizájnos fogás az egész! A bios-ával nem vagyok kibékülve, próbáltam tuningolgatni, és félsikert hozott! Egy E8500-as proci van benne, ami alapól 3,16 GHz, felnyomtam 4,2GHz-re, a ramok meg 1066 MHz-ről 1088 Mhz-re mentek föl 9x435-ös beállitásokkal, és itt a tuning vége, mert a proci nem akar többet, a ramot meg nem lehet feljebb vinni, mert nem tudsz külön szorzót állitani a ramoknak, csakis a procinak a szorzó/fsb arányával hajlandó operálni a ramokat! Egyébként jó deszka! Bátran merem ajánlani! :K

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1659) ImI87 válasza kokoato (#1658) üzenetére


ImI87
őstag

Nem azért mondom, de azt honnan vetted, hogy nem lehet ram szorzót állítani? :F
Többféle szorzó is van, és ezekkel mind lehet operálni. Az NB strap-et is lehet változtatni, úgy ad többféle variációt.
Szal ne húzd le ennyire a lapot, 500FSB-ig gyerekjáték a tuning, az igazi móka onnan kezdődik...... :))

(#1660) kokoato válasza ImI87 (#1659) üzenetére


kokoato
aktív tag

Holtig tanul az ember, hol találom a ram szorzó részt, mert a ramokat vinném kicsit feljebb!
Előre is köszi! :) A lapot meg nem húztam le, irtam hogy jó a deszka, merem ajánlani!

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1661) ImI87 válasza kokoato (#1660) üzenetére


ImI87
őstag

Ott van az FSB alatt. DRam clock, vagy v.mi ilyesmi. Megnyitod, és felajánl több lehetőséget. De ezek az értékek az "FSB strap to Nortbridge"-től függenek. Ezek közül neked a 333 vagy 400 használható, és 435 FSB-hez választhatsz 870, 1044, meg 1160 értékeket, illetve 1300 fölött is, de az valszeg úgysem működne.

Lehet működne 266 strap-pal is, ahhoz lennének megint más ram órajelek. Ezt ki kell próbálni.... (asszem csak olyan strap használható, ami nem kisebb, mint a procié, ez E8500-nál 333)

Vagy használhatod magasabb FSB-vel is, ekkor nyílván kisebb szorzó kell a procinak. Lehet bőven játszani a beálltásokkal, magasabb FSB egyébként is jót tesz a rendszernek. Találd ki úgy, hogy a proci is meg a ram is optimális órajelen tudjon menni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1662) ImI87


ImI87
őstag

MÁS:

Tegnap éjjel újra próbálkoztam ram tuninggal, de nem jártam sikerrel. :(

Itt a mostani full-stabil, kitesztelt beállításom:
(4x1GB Crucial Ballistix 1066, alap fesz: 2,2V)

fsb: 500,
proci 4250 (x8,5),
strap: 333,
ram: 1200 5-5-5-15 (5:6),
ai clock twister: moderate, (strong-on sehogy sem megy, azonnal fagyás.....),
PL: 8 (ez sem megy lejjebb 7-re, az egész lap behal tőle),
minden más ram feature: disabled

Feszek:
CPU: 1,26V
PLL: 1,5V
VTT: 1,2V
NB: 1,24V
DRAM: 2,23V

Innen akartam továbblépni, fel akartam emelni 510 FSB-re, hogy a ramok 1225-ön menjenek, ehhez a következőket tettem.

Procit visszavettem 510*8-ra, fesz maradt (bőven elég neki, még sok is :) )
NB feszt felraktam 1,3V-ra, Ram feszt emeltem 2,35V-ig, de a memtest azonnal hibázott. (Viszont érdekes, mert 4-5%-nál volt 1db hiba, utána 50%-ig semmi.) :F
Ezután próbálkoztam az NB GTL állításával, -50 és +50 között, és az NB DDR Reference állításával, -100 és +100 között, a trrd-t visszavettem 3-ról 5-re, a trfc-t meg 43-ról 55-re, de ugyanaz lett az eredmény, sehogy sem lett stabil. :(

Egyszerű a kérdés: a ramok miért nem mennek sehogy sem 1200 fölé ? :F :(((
A válasz egyszerűen annyi, hogy a ramok nem képesek többre, vagy v.mi beállítás még mindig nem megfelelő???
Én azt nem értem, hogy majdnem alapfeszen mennek 1200-at, de efölött még 2,35V-tal sem stabilak. :U

Ez is bőven jó, csak gondoltam kicsit húzok még rajtuk.

Egyébként 550 fsb-vel szinkronban hajtva 1100-on is stabil volt a rendszer, 1,2V VTT fesszelel, 1,3V NB fesszel, és 2,2V ram fesszel.

Akinek van ötlete, please ossza meg velem........ :R

[ Szerkesztve ]

(#1663) Zsubi válasza ImI87 (#1662) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem tudom hogy miért lehet ez de nekem is a P5Q-m ugyan ezt szokta csinálni :W
Még idáig nem sikerült rájönnöm hogy miért :(

(#1664) keIdor válasza ImI87 (#1662) üzenetére


keIdor
titán

Nem bírja már az NB, ne feledd, hogy a 4 modul tuning bizony kemény dió... örűlj neki, hogy neked megy 1200MHz-et a 4 együtt!
Nekem nem ment... igaz SuperTalent-ek voltak D9GKX, meg a BIOS se 1901 volt még...
szerintem se erőltesd, hanem örűlj!
Ha innen feljebb akarsz lépni, akkor még a Quad-Core-al tudsz némi erőt szerezni, de az igazi Core i7 lenne már 6GB DDR3-1600MHz 8-8-8-24, vagy többel. (2000MHz 7-8-7-21)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1665) Rusher válasza ImI87 (#1662) üzenetére


Rusher
őstag

Külön-külön mit bírnak a ramok tehát 2x1gb? Úgy mennek 1200 felett, mert ez úgy néz ki mint ha nem nagyon menne már nekik legalább is a 4-nek egyszerre....mindenesetre sztem próbáld meg 10-re rakni a PL-t és úgy is nézd meg...az ídőzítéseket hagyd auto-n csak a fő időzítéseket állítsd be manuálisan (5-5-5-15). Strap-ot is hagyd Auto-n, esetleg próbálj meg beállítani NB Clock Skew 100ps-t....pillanatnyilag nincs más ötletem 1200 felett a 4gb ram már elég necces sztem az lesz....ha meg 550FSB-n stabil akkor miért nem használod úgy? :) :K

Keldor Én nem úgy vettem észre mintha gondja lenne 4gb rammal igaz 1200 felett még nem próbáltam, de majd azt is mgnézem....meg azt is, hogy 6gb rammal mit produkál a lap :K

(#1666) ImI87 válasza keIdor (#1664) üzenetére


ImI87
őstag

Keldor: :R
Rusher: :R

Igazából FSB-t akartam emelni, mert manapság (elnézve mások eredményét is) az 500 már szinte csak belépőszint. :) A rendes tuning csak innen kezdődik. :DDD

De ezek szerint ha emelném az FSB-t, akkor már kénytelen lszek a ramokat "visszavenni", és szinkronban hajtani. Viszont akkor itt marad egy "rés", tehát 500-ról 550-re lenne érdemes ugrani, hogy a mem teljesítmény ne "romoljon le" nagyon.

Mostanában új dolgokat nem nagyon fogok venni, mert........ Úgyhogy semmilyen nagyobb beruházást nem tervezek. DDR3 megfordult a felyemben, de azt mondták, hogy P45-nél nem érdemes, még i7 kivételével szinte sehol sem. Szal maradok a mostani technika-nál, és ilyenkor mi mást lehet tenni, mint tuningolni. :K ;]

Én a magam részéről szeretem ezt a lapot, és nem is szívesen válnék meg tőle. Egyedül a SLi hiányzik belőle. Jó lenne belevágni 2db GTX285-öt. :))

[ Szerkesztve ]

(#1667) kokoato válasza ImI87 (#1661) üzenetére


kokoato
aktív tag

Köszi a válasz, megnézem, ez nekem kimaradt valahogy! :R :R :R :R

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1668) nixx-21 válasza ImI87 (#1666) üzenetére


nixx-21
senior tag

mire való a 2GPU-s VGA :K nemdebár? :U 4870X2 & GTX295

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1669) Rusher válasza ImI87 (#1666) üzenetére


Rusher
őstag

500-ról 550-re lenne érdemes ugrani, hogy a mem teljesítmény ne "romoljon le" nagyon Nem fog az romlani....a gyorsítótárazás gyorsabb lesz és az számít sztem jobban...egy laza 5-5-5-15@1100-on azt kész vagy 4-5-4-15 azt még elviseli sztem tűrhető feszekkel. ;)
Amit a kollága írt 295-t kell venni az meg is vagy. :K

(#1670) ImI87 válasza nixx-21 (#1668) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, de nem......... :N

Ezt csak úgy írtam, hogy jó lenne, ha NV-ket is lehetne beledobálni a lapba. :) De ezt csak akkor, hamár nagyon nem tudnék mire költeni. :DDD Egyébként is az 1gpu 1 kártya felállást favorizálom......

Rusher: tesztelem az 550-et, aztán majd írok, hogy mire jutottam. :))

(#1671) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

A sok tuningos kérdés mellett talán elfér az én nagy problémám is. :)
Azt szeretném megoldani, hogy a vezeték nélküli USB-s billentyűzetemről be tudjam kapcsolni a gépet. Megtaláltam az ide vonatkozó, PS/2-es billentyűzetekre, PCIe-re, stb... vonatkozó beállításokat, de az USB-re vonatkozót nem, nem is működik.

Az energiagazdálkodásnál beállítottam, hogy az USB-t ne áramtalanítsa, maradjon készenléti állapotban. Tippek, ötletek? Egyáltalán tudja ezt ez / bármelyik másik lap?

(#1672) viktor82


viktor82
őstag

Olyan problémám akadt,hogy nem tudom aktiválni a hangkártyát és igy nem tudok szabályozni semmit!erre hivatkozik * Your software has exceeded the maximum activation limit. Please contact Customer Support for assistance. *
valaki találkozott ezzel az üzenettel?Hogy lehetne aktiválni vagy új aktivációs kulcsot igényelni? :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1673) Rusher válasza viktor82 (#1672) üzenetére


Rusher
őstag

Az nem lehet, hogy az az X-Fi szoftver (gondolom erről van szó) az nem ingyenes és csak trial verzió van a lemezen ami 30 napig él azzal a kulcsal és lehet ezért nem működik már? Max. annyit tehetsz, hogy írsz az Asus supportnak egy mailt, hogy mi van ilyenkor vagy tedd fel a legújabb Soundmax drivert hozzá azzal biztos menni fog az van a gyári lemezen is asszem. :K

Balika911 Erre nincs ötletem...nem tudom, hogy tud-e ilyet egyáltalán :N

(#1674) viktor82 válasza Rusher (#1673) üzenetére


viktor82
őstag

Eddig működött!kb 5ször aktiváltam,de most meg már nem enged! a win-t is ujratelepitettem és úgy sem és nincs már trial választási lehetőség vagy aktiválom vagy kilépek! :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1675) viktor82


viktor82
őstag

Ma megjöttek a várva várt ramjaim!OCZ Flex 9200-as!eddig minden ok beraktam inditás ,de 1150-en meg sem mozdul még a betöltő képernyő sem!időzités 5-5-5-15 2.25V de semmi!egyik modul ki úgy sem!
Mi lehet a baj?rosszak a ramok vagy valamit elbénáztam? :O
És érdekes ,de a bios is úgy jön be,hogy elég kivárni! :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1676) Rusher válasza viktor82 (#1674) üzenetére


Rusher
őstag

Hát igen akkor nem 30 napos volt hanem 5x aktiválható volt azzal a kóddal....mint ahogy a felirat is mondja: Your software has exceeded the maximum activation limit. ezekszerint tényleg 5 volt akkor a limit...azt nem értem miért nem fért bele egy végleges kulcs az árba...

(#1677) viktor82 válasza Rusher (#1676) üzenetére


viktor82
őstag

És szerinted most mi tévő legyek?esetleg lehet igényelni még kulcsot?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1678) #72042496 válasza Rusher (#1673) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igyekszem kipróbálni vezetékes USB billentyűzetről, az eredményből majd lehet következtetni. mindenesetre a vezeték nélkülivel továbbra sem működik. Kipróbáltam úgy is, hogy a HUB-ba volt dugva az adó-vevő, s úgy is, hogy közvetlenül a lap USB-jére.

De ha nem működik, akkor sincs nagy gáz, max. átszokom a Sleep mode-ra. :)

[ Szerkesztve ]

(#1679) ImI87 válasza viktor82 (#1675) üzenetére


ImI87
őstag

Nézd át a többi rambeállítástis ! Lehet, hogy v.mi olyan "erős"-re van állítva, hogy nem bír elindulni. :F
Annak a ramnak nem 5-5-5-18 a gyári időzítései? Mintha az rémlene. Ha sehogy se megy, kapcsolj ki minden ram feature-t, PL 10, AI Clock Twister Light-ra. Így lassú lesz, de ha működnek, akkor meg finomítani kell a beállításokon. :K

(#1680) viktor82 válasza ImI87 (#1679) üzenetére


viktor82
őstag

Próbáltam még PL 12-n is és más minden auton volt,de az a legérdekesebb,hogy 1080mhz-en is hibázik!még 1100-on bootol ,de rögtön kifagy!most próbáltam egy giga P35ds3-as lapban,de abban sem megy!
Esetleg pontosan letudnád irni te mit állitanál?1szer még megpróbálkoznák azzal! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1681) TomiLi válasza viktor82 (#1680) üzenetére


TomiLi
addikt

Sziasztok!
A maximus extreme-n a Pci-E slot-ok cross fire-ben is 16x -ak?
Köszi :R

Bogyóka

(#1682) viktor82 válasza TomiLi (#1681) üzenetére


viktor82
őstag

Tudtommal az extrem x38-as és az 2x16-os foglalattal rendelkezik! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1683) TomiLi válasza viktor82 (#1682) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm :R

Bogyóka

(#1684) ImI87 válasza viktor82 (#1680) üzenetére


ImI87
őstag

DRAM Static Read Control: Disabled
DRAM Read Training: Disabled
MEM. OC Charger: Disabled
Ai Clock Twister: Light
Ai Transaction Booster: Manual => PL10

De félő, hogy a lap nem szereti. De nem cska ezt, hanem az összes 2x2 kit-et. Nem akarok parát kelteni, de 1100 felett nekem sem volt stabil semmilyen 2x2 kit, pedig próbáltam 3-at is. és egyik sem gagyi volt. Írtam emiatt csomószor ide is. Szerintem (az eddigi tapasztalataim alapján) 4x1 ram kell ebbe alapba, ha magas órajelen akarod haználni.

A másik lapban le is volt tesztelve rendesen, és működik stabilan? Ha igen, akkor egyszerű a válasz................. :U

(#1685) viktor82 válasza ImI87 (#1684) üzenetére


viktor82
őstag

Éppen ez az!de a gigában sem akart elindulni,de az csak 1066-ig támogassa a ramokat nem tudom ez számit-e valamit!
Nem tudom mi tévő legyek!holnap viszem vissza,de ha ott működik akkor hülyének néznek! :((

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1686) ImI87 válasza viktor82 (#1685) üzenetére


ImI87
őstag

Az egy dolog, hogy 1066-ig támogatja, de tuninggal mindig feljebb lehet vinni.

Az garira elég ok, hogy a gyári specifikációt nem tudja.
Ha ott sem megy normálisan, a gyári értékén, akkor cserélni kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#1687) kokoato válasza ImI87 (#1661) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Megpróbáltam az általad leírtak alapján, de csak integeti a fityiszt, nem hajlandó 1100 fölé menni! Ha Strap-ot kiveszem auto-ból pl 400-ra akkor sem, ha 333-ra akkor sem. Ha meg az én az fsb-mel próbálom, akkor 1088-tól nem megy feljebb, ha pl az 1160-as értéket adom meg neki, akkor ujrainduláskor az lcd poster azt irja ki, "det dram" oszt sehova tovább! Ennyire nem lehetne huzni egy Geilt? :F
A ramok fesze auto-n van, az időzités szintén, a lap szerint 5-5-5-15.

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#1688) viktor82 válasza ImI87 (#1686) üzenetére


viktor82
őstag

Nem !nem indult el 1150-en a gigában sem max amit sikerült 1110,de everest inditéásával kékhalál!PL10 lighter beállitással is hibázik a memtesz 40%-nal 5hiba!Ezelőtt dominátorom volt 1080-on PL8 és moderátor-on használtam tökéletesen!Azért kösz! :R

És nekem sincs vga-m! :N

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1689) ImI87 válasza viktor82 (#1688) üzenetére


ImI87
őstag

Ez elég gáz..... :( Mert még ha el is indulna, az még nagyon messze van a stabil működéstől. :W

Hát sajna lehet, hogy igazam lesz............

Nekem a legjobb eredményeim 2x2 modullal:
szinkron 1:1 540FSB, ramok 1080, pl 10, moderate
aszinkron 5:6 465FSB, ramok 1116, pl 8, moderate
Ezek full stabilak voltak, én mind3 rammal (G.Skill 2x2 1066 PK, Mushkin 2x2 1066, G.Skill 2x2 1066 PI) idáig jutottam, ettől fejjebb sehogy sem volt stabil. Tehát gyanon gyanús, hogy a lap miatt van ez. :U Vagy esetleg v,mit nagyon nem jól csinálunk..... :)

És a 4*1 kit-ek is megállnak 1200-nál, afelett egy dekával sem hajlandóak menni, alaposan túlfeszelve sem.....

(#1690) viktor82 válasza ImI87 (#1689) üzenetére


viktor82
őstag

Ma próbáltam egy MSI P45 lapban abban sem megy és a bios 1066-nak ismerte fel a ramokat! :O

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1691) ImI87 válasza viktor82 (#1690) üzenetére


ImI87
őstag

Nem a lap feladata felismerni a ramot. :N
Neked kell beállítani a kívánt órajelre. Gyárilag 1150 van megadva, ezt tudnia kellene gyári feszültséggel, de akár kicsit többet is.

(#1692) viktor82 válasza ImI87 (#1691) üzenetére


viktor82
őstag

De az everest is 1066-os moduloknak lássa!
De már visszavittem és megkaptam a lóvét!Ennyit az OCZ-ről!
Úgy néz ki 4x1GB-t crucial ballistix 1066-os régi kétoldalas lesz,ha mennek 1200-n!mind a négy azonos sorszámú!crucial ballistix
Szerinted édremes kipróbálni?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1693) Jorus válasza viktor82 (#1692) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel az SPD-t olvassa ki a modulból, így nem is láthatja másnak, csak 1066-osnak, mivel ez a jelenleg érvényes legmagasabb szabványos DDR2 frekvencia.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1694) viktor82


viktor82
őstag

Jja!de attől még mehetett volna 1150-en ,nem?mert az istenért nem tudtam kifacsarni még 1100-at sem! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1695) Jorus válasza viktor82 (#1694) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen mennie kellett volna, követtem az eseményeket, csak arra írtam, hogy miért 1066-osnak ismerte fel. ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#1696) viktor82 válasza Jorus (#1695) üzenetére


viktor82
őstag

ja!azt nem tudtam,hogy 1066-nak ismeri fel ennyivel okosabb lettem! :R

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1697) ImI87 válasza viktor82 (#1696) üzenetére


ImI87
őstag

én ezt már mondtam neked ......... :W

(#1698) viktor82 válasza ImI87 (#1697) üzenetére


viktor82
őstag

:R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1699) ImI87


ImI87
őstag

Van itt v.ki, aki próbálta lapot 8giga rammal? És netán tuningot is nézett?
Balika-nak van 4*2 Crucial, de asszem ő nem tuningol. :)

Tudom, hogy minél tőbb ram, annál rosszabb tuning, de sz.tetek van esély arra, hogy 4*2 1066 G.Skill ram menjen szinkronban 1040-1060 környékén? :F
Vagy ehhez már szét kéne feszelni az NB-t?

(#1700) virkir


virkir
veterán

Na tele van a fülem a lappal meg magammal.
Amióta megvan szenvedek a tuningal, sejtem én lehet a birka de most már nem értem egyáltalán.
Vala mikor összeállt a gép és bele kerültek az 1000. G.Skillek az alábbi beállítás:
FSB:400
Strap:333
Mem:961/ 5,5,5,15
Clock Tvister:Light
Trans Booster:12
CPU:1,15
MEM:2,1
A többi alapon.
Mentek a tesztek rendesen Prime, memtest akár órákig, majd a napi használatban teljesen váratlanul de leginkább FF-ben kékhalálozott a rendszer.
Reinstal majd ismét jöttek a halások mikor is visszavettem a mem sebességet 800-ra és elmaradtak a kékhalálok.
Ennek örömére ma elkezdtem tesztelni a memóriát hátha az halódik, de nem. Megy szépen 1000-en az alábbi beállításokkal, több mint egy órája a blend hiba nélkül.
FSB:375
Strap:400
Mem:999/ 5,5,5,15
A többi lásd mint fent.
Viszont pl
FSB:400
Strap: Auto
Mem:1003
a Win már nem tölt be viszont 400/400/1066-nál még feláll csak hamar hibázik.
Ha megpróbálom szinkronban hajtani a procival a ramokat szintén meghal már 430-as FSB fölött a blend rögtön hibát ad, mint a 400/961-nél csak annál később vagy csak használat közben.
Mit rontok el, hogy az a nyüves proci meg ramok a lehető legoptimálisabb teljesítményen menjenek.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.