Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) keIdor válasza SzlobiG (#336) üzenetére


keIdor
titán

Jövőhét.
Bővebben Csütörtök, ha minden jól megy! ;]

beteg: Igen. P5Q3-nál még vannak zavarok JNL-nél, de a DDR2 jó...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#352) tom_tol


tom_tol
addikt

Üdv mindenkinek
csatlakoztam a klubhoz :R
Toddynak igaza volt muszáj újrapasztázni alapon volt 53fok 500fsb-n 84 most 500-on 35fok
kezdésnek ocz-vel 598FSB dual , single cellel 610 (az 1,45 CPUZ nem akar validálni kell csinálnom másikkal)
most jön a 24/7 beáll tesztje
egész jó lapnak tünik igy első nekifutásra

[ Szerkesztve ]

(#353) Achill3uS válasza beteg (#350) üzenetére


Achill3uS
veterán

hejjej, 1.45 4G, nem kevés :D

Tody: pedig nálunk hüvös volt a lap, mondtuk is... tény, hogy házat rég láttunk ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#354) tom_tol


tom_tol
addikt

nem volt türelmem többre valid
everestben u.azok az eredmények mint a többi P45-ben [link]

[ Szerkesztve ]

(#355) beteg válasza Achill3uS (#353) üzenetére


beteg
őstag

1,6-al megy 4600-ot :DDD

Csak futni kell!

(#356) SzlobiG válasza beteg (#355) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kapja ez is akkor a feszkót.:D

(#357) keIdor válasza Achill3uS (#353) üzenetére


keIdor
titán

:DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#358) ImI87 válasza Achill3uS (#353) üzenetére


ImI87
őstag

Most nekem is csak a földön van, mert a házam talán majd jövő héten lesz meg (Antec Twelve Hundred)

Utálom ezt a rohadt helyzetet, hogy itt speckó vagy új dolgokat alig lehet beszerezni. Egy ideig hitegettek, hogy jön a ház, úton van, blabla, aztán egy hónap után közölték, hogy aug. végéig egész Európában sem lesz. :((( Aztán máshol is utánajártam, és "elvileg" mégis lesz jövő héten. Ezért vártam egy hónapot............ :W Bár azért nyugtával dicsérjük a napot. Legalább addig nem izzad a lap. :DDD

De az új kuckóban elég komoly szél lesz, úgyhogy talán nem fog nagyon szenvedni szegény. Egy 6. emeleti déli fekvésű panel lakás szobájában minden egyes fokért keményen meg kell küzdeni. :D

(#359) ImI87


ImI87
őstag

Holnap lesz profi segítségem, aztán megnézzük mit is tud a lap. :))
Eredmények és részletes tapasztalatok estefelé...........

(#360) nixx-21 válasza ImI87 (#358) üzenetére


nixx-21
senior tag

szép házikó M.O-on hol kapható és mennyiért? :)
mert én vacilálok még a házak között h milyen legyen..... :U

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#361) tom_tol válasza beteg (#350) üzenetére


tom_tol
addikt

melyik everestet használod?

(#362) ImI87 válasza nixx-21 (#360) üzenetére


ImI87
őstag

ha valóban megérkezik, akkor szívesen megmondom, de addig akarok a levegőbe beszélni. :B ígérték már több helyről is, de eddig egyikből sem lett semmi. :W ha innen tényleg sikerül, akkor majd úgyis írok nagy bemutató cikket meg tesztet, és csinálom a reklámot ;]

[ Szerkesztve ]

(#363) Rusher


Rusher
őstag

Hi!
Összedobtam én is a cuccot teljesen elégedett vagyok vele....kivéve egy valamit: telepítettem egy új xp-t és feltűnt mintha lassabb lenne...hát az is volt....egy kisebb programot hosszú percekig telepített, a bootolás legalább 2 perc :F Annyit csináltam, hogy a sata 1-2 portról átdugtam a sata 3-4-re és megjavult...hmm..mind1...a boot is rendben van gyorsan bebootol ahogy eddig is, de mielőtt elkezdené tölteni az xp-t előtte legalább 10x elmegy a csík és közben nem csinál semmit....másnál jelentkezett esetleg ez? Amúgy tényleg nagyon jó ez a lap...masszív, szép hűvös...az LCD nagyon jópofa kivéve azt, hogy amikor kikapcsolom a gépet világít tovább...ha lekapcsolom a világítást akkor is megy csak nem világít...de az úgy szép :D ez elég nagy hülyeség sztem....
Egyelőre nem volt még időm rá csak futólag próbálgattam...jó lesz ez :K

(#364) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

Üdv. Elhalálozott a P5K Premiumom, és egy ASUS Maximus II Formulán gondolkozom. Arról lehet mát tudni valamit, hogy 4 mem modulhoz mit szól?

[ Szerkesztve ]

(#365) #72042496 válasza Rusher (#363) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem mértem le, de nálam a Vista kb. 15 másodperc alatt betölt, pedig az 1-es SATA csatlakozóra van kötve a HDD. Ráadásul minden alapon megy, mert csak jövő héten lesz meg az új hűtőm. :)

Scr1pter.cg:

4x1 gigával szépen megy alapon, tuning jövő héten. Tuning nálam azt jelenti, hogy amire egy szűk délután alatt be tudom lőni, azon marad - nem szeretek sokat bajlódni az ilyennel. :)
Jövő hónapban valószínű 4x2 GB-os eredmény is lesz.

(#366) beteg válasza tom_tol (#361) üzenetére


beteg
őstag

[ezt]

Rusher: próbakép kapcsold kis a Marvelt a biosban a lap eszközeinél (a hang kari alatt :) nem ugrik be a neve :) )

Csak futni kell!

(#367) Tody56 válasza Scr1pter.cg (#364) üzenetére


Tody56
aktív tag

Én 4x1Gb 106-os tracer-rel járatom és semmi gond.
Az előző lapomban 2,35 alatt nem voltak hajlandóak 4-en együtt 1200mhz-et menni.
Külön 2-2db 2,2-2,25 körül vitte.
Ezzel a lappal beton stabilan viszi az 1200at 2,15-2,2voltal a 4 rame gyütt :C

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#368) Donnie


Donnie
őstag

Nah itt tartok, azt hiszem meg is állok:D

E8200

- jól szellőző CM690-es zárt ház, passzív bordák
- TRUE + S-flex venti 1100-on:)
- 2x2 GB Geil Evo 1:1-ben

(#369) Scr1pter.cg


Scr1pter.cg
csendes tag

Köszi a válaszokat, ha minden jól megy kedden meg is érkezik a kicsike :D.

(#370) Rusher válasza beteg (#366) üzenetére


Rusher
őstag

Azokat kikapcsoltam alapból mindent ami abban a menüpontban van(Onboard Devices) semmit nem használok onnan :F Hmm...sztem majd másik bios megoldja...amúgy 0701 láttam nálad 0503 van fent...lehet felrakom azt :K

Balika911 Na igen...amikor elkezdi betölteni tehát elindul a merevlemez akkor ~10-15mp nálam is..csak elötte amikor befade-el az XP és elindul a csík akkor ~10 másodpercig nem csinál semmit mintha várna valamire...lehet lassan megy át az adat :DDD

(#371) Rusher


Rusher
őstag

Apropó ezt most láttam...új bios 0801 lekerült, de van helyette 0802...ki is próbálom :K

(#372) tom_tol


tom_tol
addikt

ez tünik 24/7 alkalmas beállnak
végre van egy lap ami majdnem azt csinálja amit szeretnék kicsi apróságok még vannak
(ami bajom van igaz ez vonatkozik az összes P45-ös lapra amit kipróbáltam igen lassú a ramok késleltetése és ami még meglepő hogy arányosan nézve igen lassan olvas de annyi baj legyen)
megérte az árát mindenképpen :C

(#373) beteg


beteg
őstag

nélam meg mintha sokkal lasabban irna dvd-t! :F eddig tuti nem 10 perc volt egy lemez

Csak futni kell!

(#374) ImI87


ImI87
őstag

Mem kezelés tényleg kicsit gyengus.......... :(((

2x2GB Mushkin XP2-8500, 960on hajtva 400as FSB-vel PL10
everest olvasás alig 8000 felett
késleltetés meg 65ns

nem valami jó :(

de ez csak hirtelen beállítás, biztos lesz jobb, de majd csak holnap lesz rendesen kitesztelve, meg felhúzva 1100 környékére..........

(#375) #72042496 válasza Rusher (#370) üzenetére


#72042496
törölt tag

Innye, az már más. Ez sajnos nem tudom mitől lehet. :(
Nálam szerencsére nem csinálja - a legelső, gyári BIOS van fenn. (Még nem volt időm foglalkozni a masinériával, csak összerámoltam a cuccot, hadd menjen. :) )

(#376) Rusher válasza #72042496 (#375) üzenetére


Rusher
őstag

Most eddig az volt amit írtam korábban....aztán egy fél órája gondolt egyet és megint azt csinálja :W Próbáltam mindent dugdostam jobbra-balra, de semmi...van itthon egy másik vinyóm rajta egy szűz xp-vel...rákötöttem tökéletesen villámgyorsan bebootol és hasít mint a szél...vissza a másikat ugyanaz a lassúság...Linear Read 3.8MB/s :F :O (mindkettő Samsung 250/320) Most akkor mivan? Tönkremehetett a lemez alig 1-2 hónapos... :O

[ Szerkesztve ]

(#377) kompotot


kompotot
csendes tag

Most nemertem ez a lap most ddr2 vagy ddr3 ?Mert tudtommal ddr2 de minden cpu z ben ddr3 at latom irva.Ha LAMA kerdes volt 1000 boccs
Amugy UPP a lapnak :C

إذا كنت لا تعرف أن تجد بها

(#378) Rusher válasza kompotot (#377) üzenetére


Rusher
őstag

DDR2-es...majd kijavítják a következő CPU-Z-ben gondolom.... :K

(#379) Gorneck válasza Rusher (#376) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen Hdd és Odd cuccaid vannak?

Gorneck#1239

(#380) Rusher válasza Gorneck (#379) üzenetére


Rusher
őstag

Samsung F1 320-as HDD, Samsung SATA DVD-RW...és van még egy Samsung 250-es HDD, de azt nem használom van rajta egy szűz XP meg biztonsági másolat a dolgaimról....azt beraktam és bootol azonnal 5 másodperc alatt feláll és úgy működik ahogy kell gyors stb....a másik nem....visszaraktam 20x másik portba dugtam bios-t az összeset felraktam és semmi.....:( Sztem meghalt....1-2 újraindítás után volt, hogy azt írta ki bootnál, hogy Lemezhiba! azt hittem, hogy akkor itt vége...aztán 5x-re szerencsére elindult...ami van rajta azóta és a másikon nincs azt átmásolom ...a rosszat leformatálom és megnézem hátha...ha nem akkor gari...csakhát mire ~40-50GB-t átmásol 4MB/s-el addig megőszülök :O Asszem most innom kell valamit.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#381) tom_tol


tom_tol
addikt

kicsit csalódás a következő
nekem dualba megáll a lap fsb 598-nál afelett csak single megy
ráadásul 600 környékén szétesik a lap feszellátása (pl. leállnak a ventik) ezen csak bios reset segit ha v.kinek menne jobban irjon némi infot lehet (remélhetőleg ) én vok láma

(#382) Gorneck válasza Rusher (#380) üzenetére


Gorneck
titán

Jól teszed...Én most bontottam egy sert... :D

Gorneck#1239

(#383) ImI87 válasza tom_tol (#381) üzenetére


ImI87
őstag

Na azért ne nagyon panaszkodj, hogy 600 felett nem megy ! ;] :D
Már ez is elég szép eredmény :C

Holnap kiderül, mit tud az enyém.....
Most láttam én is az új biost, tegnap tettem fel az újat, most megint frissíthetek.......
De nem baj, optimalizáljank szépen mindent, ez a dolguk :))

(#384) Rusher válasza Gorneck (#382) üzenetére


Rusher
őstag

Meg is volt..... :DDD Elhiszed, hogy még most is másol :F Csak addig bírja ki amig átmegy róla a cucc, de legszívesebben kib****nám az ablakon :D

(#385) Rusher


Rusher
őstag

Ja igen mindnekinek! Mint korábban volt már említve a SetFsb ezzel a pll-el működik:ICS9LPRS918BKL :K

(#386) tom_tol válasza ImI87 (#383) üzenetére


tom_tol
addikt

még egy sima giga ds4 is tud 600-t dual sőt.. kicsit keveslem egy ilyen laptól néztem xs-n van 670FSB de az is single

(#387) Tody56


Tody56
aktív tag

Most tettem fel az új 0802-es biost és kipróbáltam tökugyan azon a beállításon mint ahogy a 0701-el és memolvasás 9300-ról 9600ra ugrott a késleltetés 60ról 55-re esett :C
Stabilitás stb még nincs infóm mert csak kiváncsi voltam hogy tényleg javult-e de délután megnyúzom picict és kiderül.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#388) nixx-21 válasza Tody56 (#387) üzenetére


nixx-21
senior tag

jól lesz ez....jó lesz ez :D :C

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#389) ImI87


ImI87
őstag

Csoki! :)

Na megvolt a nagy laptesztelés subaruwrc hathatós segítségével. Ezúton is nagy köszönet :R :R :R

Az eredmények elég jók, 500 fsb-ig gyerekjáték, efölött már bele kell nyúlni rendesen a beállításokba. Ezek sikerültek:

vista betöltés 580 fsb-vel
boot 600 fsb-vel
prime stabil eredmény 550 fsb-vel [link]
és végig minden normális feszekkel

később jön subaruwrc, és részletesen beszámol mindenről............ :))

én majd este leszek, most el kell mennem

[ Szerkesztve ]

(#390) Gorneck válasza ImI87 (#389) üzenetére


Gorneck
titán

És ez most jobb a prémiumnál (aszhem ilyen lapod volt) vagy rosszabb?!

Gorneck#1239

(#391) subaruwrc


subaruwrc
félisten

na itt is volnék :DD
jó lap ez a maximus 2 formula le a kalappal :C először Imi ramjaival néztünk max fsb-t ami 550 volt. ez így elsőre kevés volt szóval váltottunk 1066-s micronokra. 580-ig minden nehézség nélkül eljutottunk feszemeléssel. ezután kellett belenyúlni a perf levelbe illetve a vtt és mch feszbe. dual channelbe 600*7 volt a max ahol egy vista bootig eljutottunk de belefagyott. na innentől megkergült a lap és 580-on se volt hajlandó bootolni... kicsit visszábbolvasva ilyet láttam hogy ingadozik a fesz ellátás :Y hát már nem azért de 16 fázis a procinak 3 az északi hídnak 2 a ramnak és ingadozik a feszellátás? az mi? innentől minden bios postért hosszú küzdelmet vívtam mert hol nem játszotta el az elindul leáll elindult a lap vagy megcsinálta de mégse volt kép... ki tudja mi nem tetszett neki. feszültségekben 1.384v vcore 1.42 vnb 1.44 vtt 1.52v pll 2.52v ram fesz volt a max amit kapott mert a ramon kívül minden Imié volt és nem akartam kinyírni :)) a prime stabil beállítás elsőre összejött ennek nagyon örülök. azok közül a lapok közül amiket teszteltem ez a legstabilabb. az anomáliáktól eltekintve össze van rakva rendesen.
jah nem olvastam át az egész topikot de ha jól sejtem most ez a lap megy legnagyobb fsb-n 24/7-ben igaz? ;] ha nem akkor is egy becsületes eredmény. 550-fsb-n strong rambeállítások mellett megy a 2*2gb ram cl5-be 2.25v-n perf level 10-en. sokkal durvább eredményeket nyom everestbe mint a P5K Premium. 7.5*550@1100 on 9750/11400/11200/55-s értékek vannak. :C
remélem tudtam segíteni aki most ismerkedik a lappal. a nagyoknak ez nem mondott sok újat. :R

(#392) subaruwrc válasza subaruwrc (#391) üzenetére


subaruwrc
félisten

annyit javítanék h nem ingadozó fesz ellátást hanem széteső feszellátást olvastam tom_tol hsz-ében. itt is ez volt. minden bootnál egy pillanatra megálltak a ventik és csak pici késlekedéssel forogtak tovább. mindeközben pedig csontra fagyott...

(#393) virkir válasza subaruwrc (#392) üzenetére


virkir
veterán

Szerinted ez vagy a Rampage a jobb lap?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#394) subaruwrc válasza virkir (#393) üzenetére


subaruwrc
félisten

na ezt reméltem hogy senki nem kérdezi meg :DDD nem tudnék rá válaszolni. beállítom én is majd a 7.5*550-et és meglátom memória kezelés címén mit alkot. nekem a rampage jobban tetszik külsőre de ettől függeltenül a maximust is egy nagyon stabil és jó tuninglapnak tartom.

(#395) Rusher válasza subaruwrc (#392) üzenetére


Rusher
őstag

Én lekopogom nekem eddig semmi problémám nem volt (pl. ventileállás)pedig legalább 6x frissítettem biost is meg próbálgattam igaz nem sokat....én nem vettem észre feszingadozást...kivéve azt, hogy kerek 1.200v-nál amikor elindítottam a prime-ot akkor felugrott 1.216v-ra...érdekes na mind1 majd lesznek még új biosok hát megjavul ja és ezt csak egyszer néztem eddig...viszont a COU-Z-hez képest az LCD kevesebbet ír ki picivel, pl.1.10000v / 0.9997-8v :K A ramkezeléssel sincs baj sztem 500FSB-vel ezt nézegettem.....egyelőre ;) Nekem tetszik ez a lap :)

(#396) Rusher


Rusher
őstag

Mellesleg a hdd problémám megoldódott mégsem sz@rt be :C Az lett amire számítottam...átmásoltam (na attól kivoltam már idegileg...) leformatáltam és lám normális sebességen működött...felhúztam rá egy új XP-t és hasít...még a bootnál is megszünt a 10-20 másodperces töltés előtti várakozás...tök jó...de az, hogy mitől csinálta ezt azt nemtom, de engem hol végülis.... :DDD

(#397) Gorneck válasza Rusher (#395) üzenetére


Gorneck
titán

Mivel jobb az előzőnél, mert még arról nem nagyon írtál...

Gorneck#1239

(#398) Tody56 válasza Rusher (#395) üzenetére


Tody56
aktív tag

A fesz ugrás a droop miatt van. Ha auton hagyod a biosban a droop-ot akkor is bekapcsolja és inkább 0,005-el feljebb viszi mint hogy essen a fesz.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#399) Achill3uS válasza subaruwrc (#391) üzenetére


Achill3uS
veterán

1.42 vnb 1.44 vtt 1.52v pll 2.52v ram
nem sok jót jósolok azoknak a cuccoknak :U

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#400) subaruwrc válasza Achill3uS (#399) üzenetére


subaruwrc
félisten

csak tesztre kaptak annyit. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.