Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #72042496 válasza virkir (#200) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekik sincs raktáron, 5-10 napot írnak a beszerzési időre.

Előző kérdésedre válaszolva ezekkel a kártyákkal illene, hogy menjen az írás, egyébként az Intel P45-ös lapjának tetszik az elrendezése. Amúgy sem az ATA szúrja annyira a szemem, hanem az összes többi, a floppy, PS/2 és társai.
Ha már amúgy is ennyi féle-fajta lapot ad ki az ASUS, akkor jöhetne egy olyannal is, amelyiken ezek a csatlakozók nincsenek rajta.

(#202) ImI87 válasza virkir (#200) üzenetére


ImI87
őstag

Külföldről nem akarok venni.......... :(
Majd lesz itt a bazárokban, 3 év garral, így fogom beszerezni.
(Esetleg ha valaki "kedvező" megoldást, akkor nyugodtan megírhatja priviben ;] )

És még v.mi, ami nagyon idegesít a lapokkal kapcsolatban, hogy a mem slot-ok alja nagyon közel van a vga csatihoz. :W És emiatt nem lehet felszerelni v.mi szép gyári memhűtőt, csak ilyen tróger megoldásokkla lehet ventit rakni a memókra....

(#203) #72042496 válasza ImI87 (#202) üzenetére


#72042496
törölt tag

Adok Neked vizesblokkot rájuk, az szép is, nem is ótvar, harékony is... :D

(#204) ImI87 válasza #72042496 (#203) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi, de vizet egyenlőre nem akarok.
Ígyis kidobok egy csomó pénzt a gépre, nem hiányzik még +100K kiadás :D

Tervezem, hogy egyszer majd belevágok a vízhűtésbe, de az még nem most lesz.......

(#205) Nyugdíjas válasza ImI87 (#204) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én árgus szemekel figyelem az időpontot;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#206) ImI87 válasza Nyugdíjas (#205) üzenetére


ImI87
őstag

Gondoltam :DDD
Szép és jó, meg persze hasznos is, de megvannak a hátrányai is......
Mondom, majd egyszer, ha nem lesz már mire költenem a zsét. :DDD

(#207) #72042496 válasza Nyugdíjas (#205) üzenetére


#72042496
törölt tag

Inkább azt figyeld, hogy a Maximus II mikor jelenik már meg. A P5K-nál már nem kcisit zavar, hogy a VGA rálóg a SATA csatlakozókra. Meg ez mégis P45, meg olyan szép. Másért nekem nem kell. :D

ImI87: A hátrányairól tudok mesélni pár dolgot! ;]

[ Szerkesztve ]

(#208) virkir válasza #72042496 (#207) üzenetére


virkir
veterán

Ha szerencsénk van akkor a jövő héten már lehet venni itthon is.
Ma körbe telefonáltam pár nagykert és az egyik pénteken kap Asust remélik jön a szállítmánnyal.
Egy másiknál már be van listázva de még nem rendelhető.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#209) ImI87 válasza virkir (#208) üzenetére


ImI87
őstag

Ez jó ! :C
Akkor talán jövő héten lesz lapunk. :))

(#210) #72042496 válasza virkir (#208) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez jó hír, érkezzen csak, várjuk szeretettel. :)

Viszont félek belevágni a vételbe, ASUS-nál azért szoktak lenni hülyeségek, a kezdetekben főleg. Nehéz ügy, na majd meglátjuk, hogyan alakulnak az anyagi dolgaim.

[ Szerkesztve ]

(#211) virkir válasza #72042496 (#210) üzenetére


virkir
veterán

Remény van, hogy nem lesz nagyon bugos mivel már kijött 2 friss bios a laphoz.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#212) ImI87 válasza #72042496 (#210) üzenetére


ImI87
őstag

Én bevállalom amint kapható lesz v.hol :))

A P5K Premium-omnak is kellett 6 óra, mire beindult, de azóta megy mint a szél.
Ha tudtok belső infókat, hogy melyik nagykerbe jött/jön, akkor osszátok meg légyszi, és azonnal intézkedek is. Vagyis küldöm érte a kiskerest.
De ha valaki lenne olyan jófej, és ki tudná hozni nagykerből (persze olcsóbban), akkor annak is meghálálnám. ;) Számla nem kell, lehet áfa nélkül, de a rendes gari mindenképpen fontos.

(#213) #72042496 válasza ImI87 (#212) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL, nagyon be vagy indulva, hallod-e! :)

Mondjuk nettó ár közelében engem is érdekelne egy pédány. :D

(#214) virkir válasza ImI87 (#212) üzenetére


virkir
veterán

Nem titok, akiket én felhívtam azok közül a HRP várja a szállítmányt péntekre de semmi biztosat nem tudtak mondani, hogy meg is jön.
Ramirisben a telefonos csajokon nem tudok keresztülvergődni, azok meg azt a hülyeséget mondták, hogy nincs, nem is lesz náluk amit viszont nem akarok elhinni.
Az árát a HRP 42k körülire mondta + sarc amiből kiskerbe lesz minimum 55 bruttó.
Ha nem lenne ennyire sürgős akkor mondanám, hogy hozok egyet a sajátommal de nekem még várnom kell egy ideig mire a folyamatba lévő ügyeim meghozzák a jutalmamat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#215) #72042496 válasza virkir (#214) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor azt hiszem, keresek egy HRP-s ismerőst! ;]

(#216) virkir válasza #72042496 (#215) üzenetére


virkir
veterán

Helyes. :K
Aztán a tapasztalatokat meg írd le jól ide.

Ha nem sikerül akkor esetleg megoldhatjuk mert gondolkodok, hogy beregisztrálom a céget hozzájuk, csak valamiért ma nem ment onlány se FF-el se IE-vel.
Lehet nem jó az 5.5-ös ami a WinMe-vel települt. :F

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#217) ImI87 válasza virkir (#214) üzenetére


ImI87
őstag

Ha esetleg sikerrel jársz, akkor hozhatnál nekem is egyet. :B
A nagyker-kisker különbözet egy részét pedig szívesen felajánlom neked hálám jeléül. :K :R

(#218) ImI87


ImI87
őstag

Ismét új hétre virradtunk. :)
Kérdezném a nagykerekben ismerős fórumtársakat, hogy megérkeztek-e a várva várt alaplapok? :F

(#219) #72042496 válasza ImI87 (#218) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha semmit nem értettem félre, akkor holnapra lehet, hogy lesz egy Maximus II lapom! Még mielőtt nagyon utálnátok emiatt, leírom, hogy BandiT hozza a deszkát, érdeklődjétek meg, milyen áron van, hátha akad arrafelé több is.

Nekem van Nála egy garanciális lapom, s arra ráfizetve kapnám ezt, így nem tudok pontos árat mondani.

(#220) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Akinek kell zargassa Banditot.

Kipróbálnám én is, de sajna nincs értelme a ramjaimmal.:(

(#221) Shkiz0 válasza SzlobiG (#220) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2db raktáron, szal gyorsan kapkodjon akinek kell, és tessék beszámolót írni. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#222) #72042496 válasza SzlobiG (#220) üzenetére


#72042496
törölt tag

Cseréld le őket, aztán adj neki! :)

Én mostanság tárgyalok Ősemberrel egy nagyobb mennyiségű BallistiX Tracer-ről, remélem, szeretni fogja őket a lap.

(#223) SzlobiG válasza #72042496 (#222) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lehet azt kéne, csak már azért nemakarok mer már megszámolni se tudom mennyi DDR2-es ramom volt.:D Meg már DDR3-ra szeretnék váltani később.:U

(#224) Nyugdíjas válasza #72042496 (#222) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jajj azt nagyon szereti Ősi. Mikor én is betámadtam a 8Gb-os ötletemmel, aztán ugye mennyit enged a feléből;]Megkedvelt szerintem...;]

Egyébként, hogy ON is legyek legalább érintőlegesen: Engem is nagyon csábit ez a lap. majd Balikánál körbenyalogatom;], hátha nem kellene blokkokat cserélnem. Akkor hamar jöhetne egy...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#225) #72042496


#72042496
törölt tag

Itt van mellettem a lap, hát ööö... szép. :) Beszerelés sajnos úgy néz ki, a jövő hétre tolódik.

ImI87:

Veled futottam össze BandiT-nál? Már az alaplapnál is gyanús volt, a Twelve Hundred-nél főleg, csak nem tudtam fejből a nicked, beégni meg nem akartam. :D

(#226) keIdor válasza #72042496 (#225) üzenetére


keIdor
titán

Huh az jó sokára lesz...:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#227) #72042496 válasza keIdor (#226) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, mert egyrészt elutazom vidékre, másrészt a házam, hűtőm is jövő hétre várom. Akkor már megépítem úgy a gépet, hogy az alaplapot ne mostanában kelljen kiszedni belőle. :)

(#228) keIdor válasza #72042496 (#227) üzenetére


keIdor
titán

Értem.:) Képeket csinálsz?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#229) #72042496 válasza keIdor (#228) üzenetére


#72042496
törölt tag

Végülis van nálam digitkép. :) Most dolgom van, de ha visszaértem, teszek fel néhány fotót.

(#230) keIdor válasza #72042496 (#229) üzenetére


keIdor
titán

:R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#231) virkir válasza #72042496 (#227) üzenetére


virkir
veterán

Nekem meg most csak házam van.
Abba bele tehetnénk aztán még vidéken vagy én jól letesztelném neked ;)

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#232) #72042496 válasza virkir (#231) üzenetére


#72042496
törölt tag

Áhh, bukó sajnos, mert kaptam a telefont, hogy megérkezett a házam is. :) Csak nem bírom megállni, hogy ne hozzam még ma haza, így estefelé lesznek fényképek. Szerelés továbbra sem, mert a gyári hűtő hajlítja szegény lapot, én pedig sajnálom rárakni. A P5K-nál is féltem, de ott nem volt más megoldás.
Itt majd lesz, csak várni kell pár napot. :)

Szóval estefelé Lian Li PC-A71B és ASUS Maximus II duett, képekben. :)

(#233) keIdor válasza #72042496 (#232) üzenetére


keIdor
titán

Várjuk :C

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#234) ImI87 válasza #72042496 (#225) üzenetére


ImI87
őstag

Hello emberek!

MEGVAN MEGVAN MEGVAN ! ! ! :C :Y :DD

Itt van a kicsike, nemsokára beszerelem, meg szarakodok vele, éjjel majd lesznek infóim, remélem csakis pozitívak. :))

Holnap még ráérek tesztelni, tuningolni, úgyhogy itt lesznek az első infók.

Új aláírás: member of the Republic of Gamers :))

Balika911: Ja akkor igen, mi futottunk össze. :)

(#235) virkir válasza #72042496 (#232) üzenetére


virkir
veterán

Szép ház, gondolom az ára sem volt csúnya.
Hűtőt milyet raksz rá?

ImI87TESZTET AKARUNK :)

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#236) ImI87 válasza virkir (#235) üzenetére


ImI87
őstag

éjjel lesz majd..........
de még win reinstall, szerelés, stb......

Türelem tesztet terem ! :D

(#237) ImI87


ImI87
őstag

Csinálnék pár képet, de nincs digim :(
Mobillal meg nem sokat ér........

Na most power off, szétszed, összerak, win telepít ph belép, és infóáradat :C

(#238) Achill3uS válasza ImI87 (#237) üzenetére


Achill3uS
veterán

sok sikert, énis szívtam sokat a gtl-ek beállításával mire 500+ fsb stabil lett :U
de az utóbbi időben az egyik legjobban sikerült hütést kapta ez a lap, full load alatt is alig melegszik...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#239) virkir válasza Achill3uS (#238) üzenetére


virkir
veterán

Akkor mivel már van tapasztalatod berakhatnál némi beállítási adatot.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#240) keIdor válasza Achill3uS (#238) üzenetére


keIdor
titán

Ha a Q(3) szériából indulok ki ez is sokat fog javulni az idő előre haladtával... legalábbis remélem. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#241) Achill3uS válasza virkir (#239) üzenetére


Achill3uS
veterán

majd ha kilátszom a melóból fogok is, a trükk az fsb vtt és a gtl-ek kellő összehangolása :(

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#242) Achill3uS válasza keIdor (#240) üzenetére


Achill3uS
veterán

már most képes a lap 600+ fsb-n bootolni mindenféle finomhangolás nélkül, stock coolerrel, csak procid legyen hozzá ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#243) #72042496 válasza virkir (#235) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy Scythe Infinity-t. Tudom, hogy egy Xigmatekkel jobban járnék, de a márkahűség... :)
Tervben van egy Lian Li topic, majd abban írok a házról. itt csak annyit, hogy elsőre vegyesek a benyomások, de két hét múlva már valószínű odáig leszek tőle, meg vissza. :)

Képeket sajnos nem tudok csinálni a lapról, mert későn értem haza, s nem is vagyok túl jól. Reggel igyekszem pótolni.

A teljesítményéről szóló hírek örvendetesek! :)

(#244) virkir


virkir
veterán

Na mi van má...

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#245) ImI87


ImI87
őstag

Ahogy Maximus mondaná: Erőt s erényt ! :)

Sorry, hogy nem írtam este, de egy kis probléma volt, amit csak mostanra tudtam megoldani.

Nem túl sok embert érinthet, de ezzel kezdeném:
Akinek Thermalright hűtője van, és az úgynevezettt multi "backblate" van hozzá, az vigyázzon a Maximussal, mert a proci körül a "túl sok" fet miatt, a lap teteje felé néző oldalon a kondik eléggé közel vannak a foglalathoz, és emiatt a hátoldalon a kondik lábaira rálógott a backplate felfekvő felülete. Ez csak akkor számít, ha az egyik irányba kell feltenni a backplate-et, és mivel nekem van egy IFX-10 backside coller-em, ahhez csakis így lehet használni a backplate-et. 90 fokkal elforgatva nincs probléma, de így is csak épphogy passzol, és a backplate kidudorodó része és a kondik lábai közé már egy hangyaf@sz sem férne oda. Szóval ez csak egyedi dolog, de ezért nem tudtam este összerakni, és d.e. kerestem v.mi helyet, ahol kiköszürlték a backplate-ből az útban lévő részt.

És akkor a lapról pár infó:
- a csomagolás annyira igényes, még a deluxe meg premium lapokhoz mérten is sokkal frankóbb.
- nem ragozom túl a ROG-os feature-öket, mert ezeket mindenki megnézheti. De a sok kis led a rog-os világító embléma mind-mind gyönyörű.
- a hűtés valami brutális, még a képeknél is drasztikusabb. Ilyen nehéz lapot még sose fogtam, a nagy bordák majdnem 1cm vastagok, és van súlyuk rendesen. Achilleus-nak teljesen igaza van, a lap ugyanúgy nyitott házban van, de így is átlagban 5 fokkal hidegebb, mint a P5K Premium. És minden elem csavarral rögzíthető (ergó könnyen cserélhető, de nem hiszem, hogy nagy szükség lenne rá, még erősebb tuningnál sem), rá is húzták elég tisztességesen. A hőleadó felület is sokkla nagyobb, még a fet bordák is sokkal vaskosabbak, mint a sima P5Q vagy P5K lapokon. (a magasságukkal semmi para nincs, ugyanúgy elfért rajta a HR-01 Plus hűtő) Egyből újra akartam pasztázni, de nem tudtam kicsvarozni, íg inkább hagytam, nem akartam egyből kinyírni. :B Az nb és sb borda is vaskos, a hosszú rész alatt pedig jókora thermal pad van, és lefed minden alatta lévő alkatrészt.
- a nyák eléggé jól meg van tervezve, sokminden ésszerűbb helyre került.
- a bios is egyszerűen leírhatatlan. ROG lapoknál Extreme Tweaker néven van a tuning, és itt, ha mindent manulara teszel, akkor 7 vagy 8 képernyőre férnek csak a beállítások. Mindennek ezer féle fesz, reference, skew stb........ Ezekhez nem is mertem nyúlni, mert a 70%-ról fogalmam sincs. Ahogy olvasható a P5Q topikban, ott is nagyon sok beállítás van, de ez a ROG bios még azoknál is dúrvább. A feszeknél, ugyanúgy mint a világító ledek, a biosban is színesek az értékek. Ez is jópofa. Avios súgója is jóval részletesebb, ez is nagyon hasznos lehet a tapasztalatlanabb usereknek, mint én. És a többi opció is nagyon széleskörű, még a ledeket is külön ki-be lehet kapcsolni, eza dual bios is nagyokos, jól állítható. Van ez a Speeding HDD, gyakorlatilg ez arra van, hogy nem kell szarakodni a raid-dal, még a gyökér user is szoftveresen be tudja állítani. A ventivezérlés is sokkal komolyabb, mint az elődoknél, és a Hardware Monitor fül is sokkal részletesebb, minden rész feszét és hőmérsékletét mutatja.
- nem hiába fullos lap, ennyi dolgot még sosem láttam egyszerre. Gyakorlatilg egy kisebb álom vált valóra, hogy lett egy ROG lapom.
- és hangsúlyozom, hogy nem kiugróan drága lap, bruttó 50K, ráadásul ez a kezdő ára.

Tuningról még semmi infó, szinte minden auto-n van, és alapon megy. Sajna egy hétig rá sem tudok nézni, majd jövő hét végén kapok szakértői segítséget, akkor lesz nagy tuningolás. Előre nézve sokat várok, mert a procim elég jó (E8400@4200 vcore 1,3000V), remélem ebben a lapban meg még tud mutatni egy kis pluszt. És a 2x2 GB Muskin 1066 DDR2 ram a P5K Premium-ban nem muszikált túl jól, remélem a P45 kihozza belőle a szunnyadó fenevadat. (Apropó, nem tudom mi értelme van, de a kék és a fehér mem slotok rögzítő fülei teljesen különböznek.)

Végre van jogtiszta 3dMark06-om is, :B , ésnem csak v.mi gagyi trial, henem rendesen jár hozzá serial is.

Külön mázli, hogy a P5K Premium-mal használt Vista32 minden gond nélkül felállt, csak kérte az új drivereket, és ennyi.......... De teszek újat nemsokára.
4 giga ram miatt kéne Vista64, van még ezzel para programok miatt? Játékok, tuning progik stb már mennek mormálisan 64bites oprendszerrel? :F

Na hírtelen ennyi, elsőre nagyon komly lapnak tűnik, remélem a tuning is kimagasló lesz vele. Aki teheti, vegye nyugodtan ! Már csak a látvány és a sok extra miatt is megéri.........

[ Szerkesztve ]

(#246) #72042496 válasza ImI87 (#245) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönjük a részletes beszámolót, hasznos volt! :R

Jómagam csak jövő héten tudom beizzítani, mert napközben futkostam, majd hazautaztam vidékre. A design tényleg nagyon ott van a szeren, remélem a tudásban is előjön a plusz. A jelek szerint mondjuk aggodalomra semmi ok. (Végre.) :)
Azt lehet tudni, hogy az NB környékén levő kis vékony vezeték mi célt szolgál? Esetleg világít a logo, s ez adja neki a naftát?

Vista 64-el semmi problémát nem tapasztaltam. Az Xp után egyből ezt tettem fel. Meg kell szokni, ezt leszámítva problémamentes. Se driver nyűgbe, se nem induló programba nem futottam bele.
Ez hasznos, hogy nem omlik le a rendszer, ugyanis a nagy sietségben én sem takarítottam le az alaplapi drivereket a P5K után. Remélem nálam sem fog fejreállni a cucc. :)

Hányas BIOS-szal érkezett a lapod?

[ Szerkesztve ]

(#247) keIdor válasza ImI87 (#245) üzenetére


keIdor
titán

Meggyöző! :K Ideérhetne már a fizum, rendelném én is a lapot!
Úgy döntöttem nekem is ez lesz Giga DS5 helyett! :D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#248) ImI87 válasza #72042496 (#246) üzenetére


ImI87
őstag

Nincsmit, ezért van a fórum........ :K

Igen, jól gondoltad, a vezeték a világító emblémához kell. Érdekesség, hogy ez akkor is világít, ha ki van kapcsolva a gép. De ha zavar, a biosban ezt is le lehet kapcsolni.

A lap 0503-as biossal érkezett, 2008.06.06. dátummal, nemtom ekkor jött-e le a szalagról, vagy ekkor írták bele a chip-be a biost. De láttam van már 0701 bios, mindjárt frissítem is arra.

Kösz az infókat a winről :R

Keldor Papa: hajrá hajrá, ASUS Power ! :))

Gyorsan intézd a lapod magadnak, jól jönnének a személyes tapasztalataid, mert biztos, hogy lesznek kérdéseim............... :B
(De mostmár kitalálok valamit, amivel meg tudom hálálni a sok segítséget. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#249) ImI87


ImI87
őstag

Na egy hétig sajna nem tudok semmit foglalkozni a géppel, úgyhogy addig írjon a többi tulaj. :)) Jövő hét hétvégén pedig nonstop tuning, tesztelés, és eredmények.........

(#250) ^Boss válasza keIdor (#247) üzenetére


^Boss
őstag

kivancsian varjuk az eredmenyeket ;) azert a premium jo kis lap volt, meg kell hagyni, ddr2-hoz szinte nem tudnek jobbat mondani p35, x38, kategoriakban..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.