Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) menalcas válasza Rusher (#1150) üzenetére


menalcas
őstag

Hát épp ez az azt gondolná az eber hogy fizikai képtelenség elérni hogy 5 nap alatt fullra megdönteni a dupla biost.... mondjuk a titanicot is esülyezthetetlennek hitték :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1152) menalcas válasza menalcas (#1151) üzenetére


menalcas
őstag

majd még este próbálok dobni rá 1 másik biost mert a legujabbat valamiért nem fogadta el (hibásnak írta , pedig az asusról töltöttem), töltök le 1 régebbit meglátjuk hogy reagál rá

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1153) ImI87 válasza menalcas (#1152) üzenetére


ImI87
őstag

lehet manuálisan is, jumper-rel ráerősazkolni, hogy a másik bios chip-pel induljon
(hátha nem működik ez az auto-switch)
looser's manual-ban le van írva, hogy melyik az és hova kell áttenni
egy próbát ez is megér......... :U

(#1154) menalcas


menalcas
őstag

Ez volt a 3. dik dolog amit csináltam , mert ha magátol hagytam akkor ment 1 es bios kiírta így a hibát , restartolta magát , átváltott 2 es re , onnan vissza 1 re és így tovább és így tovább, csak ugrált 1ről a 2re visza 1 ...., aztán átjumpereltem 1 es re megpróbáltam azzal cseszni utánna 2 re és ott se sikerült szal se manuálisan se autómaticén nem sikerült életet lehelni bele , de mondom este tolok rá 1 régebbi biost hátha az tetszik neki :K

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1155) Rusher válasza menalcas (#1154) üzenetére


Rusher
őstag

Azt honnan tudod, hogy mikor melyik bios indul? :U Alapból csak egyet használ a lap és ha valami történik vele akkor kapcsol át csak a másodikra ami default minden kivéve ha nem copyztad át egyikről a másikra....tehát el kéne indulnia simán sztem....a flashback-et még próbáld meg amt ImI is mondott... :K

(#1156) menalcas válasza Rusher (#1155) üzenetére


menalcas
őstag

Olvass vissza ott írtam hogy defaulton volt , és kiírta az első biosra a hibát , utánna kiírta hogy átvált , restart és át is váltott de a 2 es re is kiírta hogy bad , aztán vissza 1 , megint 2 és gondolom ezt eljácanná az idők végtelenségéig, átjumpereltem 1 re hogy ne váltogassa probáltam az is frissiten a lemzzel nem hasznáélt és utánna megcsináltam a a 2 essel is és az se használt :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1157) menalcas


menalcas
őstag

Hi all !
Uccsópróba is sikertlen volt ezennel beletörödtem, megy garra :O

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1158) ImI87 válasza menalcas (#1157) üzenetére


ImI87
őstag

Még annyi, hogy húzás közben szállt el a lap?
Mert olyan balfasz ismerősöm aki tuning közben frissített bios-t, ráadásul instabil beállításokkal, és bios frissítés közben lefagyott, és KO.......... :W

Esetleg ha nem akarsz várni napokat a garira, megpróbálhatod megkérdezni 1-2 pc boltban, hogy foglalkoznak-e spéci bios frissítéssel az egyik hátsó szobában. Szokott ilyen lenni, hogy az unatkozó eladónak vannak extra cuccai, amivel elvileg halott lapot is fel tudnak éleszteni.....már láttam ilyet, és általában 2-3 K-ért megcsinálják.

Az tuti, hogy v.mi fizikai behatás, vagy túlfeszültség, stb....nem érte a lapot? :F
Mert az tényleg furcsa lenne, hogy egy valódi dual bios-os lapot így taccsra lehet tenni. :U

(#1159) menalcas válasza ImI87 (#1158) üzenetére


menalcas
őstag

Nem,csak szimpla bios resit kapott mert, utánna meg a folytatás ismert...De már eldölt megy garba, ott majd meglesik mi a szitu :K

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1160) ImI87 válasza menalcas (#1159) üzenetére


ImI87
őstag

hát, kár hogy rontottad a statisztikát ! :((( ;] :P
eddig még nem hallottam itt a fórumban halott m2f lapról........

(#1161) keIdor


keIdor
titán

Dejó ismét elkezdett hülye lenni a lapom... csinált már valakinek olyat, hogy (akár full alapon is) egyszercsak Windowsban elmegy a kép, VGA venti meg elkezd 100%-on pörögni és csak kikapcsolás segít? :F

Ennyit lappal még nem szoptam mint ezzel... miért nem Gigabyte-ot vettem? :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1162) SzlobiG válasza keIdor (#1161) üzenetére


SzlobiG
félisten

"Ennyit lappal még nem szoptam mint ezzel... miért nem Gigabyte-ot vettem?"

Ugyanezt tudom elmondani a P5e3-ról...:( Van 4giga memóm amiből csak 3gigát tudok használni, tisztára megéri.

(#1163) menalcas válasza keIdor (#1161) üzenetére


menalcas
őstag

Papa , ezt a mondatot akár én is írhattam volna , csak én így fogalmaznék, miért adtam el a fasza Giga lapom amivel semmi gondom nem volt és fizettem többet 1 asus ért ami 4 nap után beadta kulcsot ... :W

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1164) menalcas válasza SzlobiG (#1162) üzenetére


menalcas
őstag

Szlobi de te mien op.rendszert használsz ?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1165) SzlobiG válasza menalcas (#1164) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vista 64bit.;)

(#1166) keIdor válasza SzlobiG (#1162) üzenetére


keIdor
titán

Most megtudtam 1-2 új infót erről a Catalyst 8.9-ről. Szvsz ez kavar most be!
Ez senkinél se stabil azokon az órajeleken, aminél a 8.7, vagy 8.8 stabil volt.
Nekem meg Asus HD4870 TOP Bios van a kártyán 815/3700MHz... nálam is ez kavarhat be, mert a napokban kaptam 1-2 VPU Recovery hibát, meg most 10 perce is. De kibaszok vele, ha ez a baja, RivaTunerben visszatekerem referenciára 750/3600MHz-re... remélem megszünik a gond, driverben nem akarok visszalépni 8.8-ra, bár azzal semmi bajom se volt, de Warhead sokkal gyorsabb 8.9-el.

Várom a 8.10-et, mint a Messiást, bár mind1, 2 hét múlva már ha minden jól megy GTX-280 tulaj leszek, 70k-ért simán váltok.

Hát a P5E3 Premium se semmi lap lehet...:(
Mod: Van új béta Bios lapodhoz, nézd meg, hátha...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1167) SzlobiG válasza keIdor (#1166) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem nincs gondom a 8.9-el igaz húzva sincs a kártya, szal vga téren kopp-kopp nincs probléma, de lappal...

70K-ért igen jó vétel a GTX280, de 80-ért X2 még jobb.:)

Na azt meglesem, de úgyse lesz jó, lehet bepróbálok egy 790ultrát.:U

(#1168) keIdor válasza SzlobiG (#1167) üzenetére


keIdor
titán

Húzd meg egy kicsit, akkor biztos lehetsz benne, hogy lesz.:DDD VPU Recovery, Játék kidob asztalra, fekete képernyő, meg minden, amit el tudsz képzelni.:DDD

80k-ért HD4870 X2 hol kapható?

Mindenképpen 790 Ultra legyen, mert pl. a Striker II NSE (790 SLi) az elég ratyi azt mondják... Overlockernek volt egy elsőszériás NSE-je, azon még Ultra volt, az jó volt.
Azt hiszem Laraxior-nál van most az a lap.:D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1169) SzlobiG válasza keIdor (#1168) üzenetére


SzlobiG
félisten

Vistán nincsen VPU recovery legalábbra is nekem soha nem írt ki ilyet még a ccc-be se lehet kapcsolgatni. XP-n meg kapcsold ki azt nem irogatja.:D

Jaja tudom ultra alá nem szabad menni.:D

Privi.

(#1170) keIdor válasza SzlobiG (#1169) üzenetére


keIdor
titán

Az direkt arra van, hogyha szétfagyna VGA miatt a gép, akkor az inkább újratölti a drivert és mindent alapra állít.
Ha kikapcsolom akkor szarrá fagyna 8.9+Overclock miatt...:D de valamikor meg az se tudja megfogni és szarrá fagy a cucc...:DDD akkor van az, amit írtam, egyszercsak fekete képernyő és ventije meg 100%-on pörög.:D Most hogy visszavettem az órajeleket így egyelőre jó... (kopp-kopp) de másnál is szar, szóval el van baszva a 8.9, nem való tuningra...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1171) menalcas


menalcas
őstag

Jó hír emberek a lap JÓ, viszont a Corsair kitből az 1ik ram van kipurcanva :K
Viszont a lap meg nem engedte elindulni magát a rossz rammal "BOOT BLOCK" :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1172) ImI87 válasza keIdor (#1170) üzenetére


ImI87
őstag

Már te is ijesztegetsz minket, hogy szar a lap? :((( :DDD
Érdkes dolgok néha vannak, de még senki nem számolt be ténylegesen szar vagy antituning M2F-ről.

VGA problem: no comment....... ATI ;] jöjjön szépen az a GTX280 ! :C

menalcas: naugye! fasza, hogy nem a lap purcant ki! :))

(#1173) menalcas válasza ImI87 (#1172) üzenetére


menalcas
őstag

Japp japp , én is megkönnyebültem hogy nem kell az egész gépet szétbontani, csak a ramot elküldeni :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1174) keIdor válasza ImI87 (#1172) üzenetére


keIdor
titán

Nem azért veszek GTX-280-at, mert nVidia, hanem mert 70k-ért tuti vétel! ;)
nVidiának is voltak, vannak és lesznek is fos driverei...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1175) ImI87 válasza keIdor (#1174) üzenetére


ImI87
őstag

tudom tudom, azért raktam a smile-t. :))

(#1176) ent válasza keIdor (#1174) üzenetére


ent
őstag

cúna fiú, nvidia jó, főleg atihoz képest driverek terén.
Apropó szívásaid: lekopogom, hogy nálam ez az első anyalap, amelyiket betettem, beállítottam alapra és rendesen műxik. Egyedül az ePU programot használom, AInap és társait nem.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1177) menalcas


menalcas
őstag

.........¨°º¤ø„¸¸„ø¤º°¨...........
¨°º¤ø„¸ A S U S ¸„ø¤º°¨
¸„ø¤º°¨ POWER ``°º¤ø„¸
¸„ø¤º° ¸„ø¤º°¨¨°º¤ø„¸¨°º¤ø¸

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1178) menalcas válasza menalcas (#1177) üzenetére


menalcas
őstag

kibebasz......va életbe hogy nem ott van ahova csináltam miért kell öszzevissza csusztatgatni a g..ci oldalnak :DDD :DDD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#1179) Gorneck válasza ent (#1176) üzenetére


Gorneck
titán

cúna fiú, nvidia jó, főleg atihoz képest driverek terén. Pfff...ez egy jól átgondolt mondat lenne?! Remélem nem...

Gorneck#1239

(#1180) SimonYana válasza keIdor (#1174) üzenetére


SimonYana
addikt

Én most cseréltem le a 4850-et egy XFX 260GTX XXX-re.Nagyon megvagyok elégedve vele.
Nem mondok semmi roszat Atira,de nekem ez jobban bejön,pedig volt 4870-em is. ;]

® SimonYana ®

(#1181) ent válasza Gorneck (#1179) üzenetére


ent
őstag

Üdvözöljük körünkben Grécsi tanár bácsit. Napona fogalmazok ~20 határozatot, panasz még nem jött főnökségtől a fogalmazásom teréről. Ide a munkámtól elcsórt időmbe írogatok, sebtibe... Vmikor van szerkesztésre időm, vmikor nincs. Most nem volt. Bocsánatot kérek minden fiatalkorútól ezért a kicsavart - talán érthetetlen, szerintem lényegtelen - mondatért, amit ide biggyeztettem. De ha már itt tartunk, a ratyi szót ne használd Keldor papa arra amire használtad kb 10 hsz-sal lejebb, mert az nem ratyi, hanem ramaty. A ratyinak más jelentése van!

De javíts ki léci, hogy ha téged csak a nyelvan és helyesírás figyelésére tartanak, mert akkor meghunyászkodom. További szép, mintél több hsz-okban gazdag napot kívánok Gorneck23! És egyben köszönöm, hogy felhívtad figyelmemet arra, hogy ez egy nyelvhelyességi verseny és nem fórum. De akkor figyelmesebben...

Ui.: Ne haragudj, nem szerettelek volna megbántani, csak ezek a helyesbítős hsz-sok nem illenek egy lassan csetként értelmezendő fórumba. Főleg olyan esetben, mikor látható, hogy a hsz ezen része se nem kapcsolódik a témához, se nem off nélküli és érezhető, hogy viccelődős hangulat része. :R +1x kösz :R

szerk: ja, egyébként szakmailag semmi probléma ha azt mondja vki, hogy ATI drájver készítésében alul marad Nvidiának. Ez tény...

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1182) reset válasza ent (#1181) üzenetére


reset
senior tag

Sztem Gorneck23 inkább a driverek összevetésén lamentált úgy csöndesen... :)

(#1183) Gorneck válasza ent (#1181) üzenetére


Gorneck
titán

Szokásomhoz hívem általában szarok ki milyen helysírással rendelkezik...főleg, hogy az enyém se egy példamutató...DE, hogy ez most hogy jött ide nem is értem...
Mint írták Én a driverra gondoltam...és van...igen komoly...de ebbe ne menjünk bele, mert igazából egyik cég hulladékabb drivereket csinál, mint a másik...nincs olyan hogy jobb...

Gorneck#1239

(#1184) ent válasza Gorneck (#1183) üzenetére


ent
őstag

Félreértettelek, sry. :R (nvidia jobban áll mint ati drájver terén, lsd: firegl=!quadro kártyák drájverei)

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1185) Gorneck válasza ent (#1184) üzenetére


Gorneck
titán

Hagyjuk, mert nem quadro és firegl karikról van szó...egyik se áll sehol...uazt a xart adják ki...
A tervező karik terén megint csak hagyjuk drivereket...eleget irogattunk az NVnek és ATI, hogy csinálják meg azt a rakás fost ami küldtek...

Nem értünk egyet ebben a témában, de részemről zárva...

Gorneck#1239

(#1186) Tody56


Tody56
aktív tag

Használja esetleg még valaki E8600-al a maximust, vagy találkozott ilyen gonddal?
Azt az érdekeséget vettem észre, hogy a beállított cpu fesz értéknál kb 3 század voltal kevesebbet ad a procnak.
Ez ugye még nem olyan érdekes, bár az eddigi prociknál nagyon pontos volt 0,01volton belül volt.

No most jön a turpisság.
A biosban ezt a különbséget ki is jelzi, tehát pl belövöm 1,3v-ra, akkor a bios monitor már csak 1,27-et ír.
Belépek a winbe ott már akár cpu-z akár everest az már a beállított értéket írja, nem pedig a kissebiket. (1,3v)
Fontos hozzátennem, hogy az alacsonyabbik fesz a jó, amit a bios mér, nem pedig a win, mert a másik alaplapomban ugyan azokkal a feszekkel tudja az adott tuninggot mint ebben a bios szerint kiirt.

Nem nagy gáz de ilyennel még nem találkoztam 1307-es bios van fent, de a 0901 is ugyan ezt csinálja :DDD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1187) ImI87 válasza Tody56 (#1186) üzenetére


ImI87
őstag

Nem a Loadline Calibration kavar be? :F

(#1188) Tody56 válasza ImI87 (#1187) üzenetére


Tody56
aktív tag

Látod azt még nem is néztem. Mindig be van szinte kapcsolva szóval nem hiszem.
Attól függetlenül az eddigi procikkal amik voltak benne, nem produkálta még ezt. :O

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1189) ImI87 válasza Tody56 (#1188) üzenetére


ImI87
őstag

Hát nem tudom hogy van ez, elmondom nálam hogy van:

A bios-ban beállított cpu fesz 1,26875V
A CPU-Z idle 1,264V-ot ír, load pedig 1,272V-ot.
Az LCD-poster szerint idle 1,250V load 1,263V.

Mindez bekapcsolt Loadline Calibration-nal.

Hát vannak eltérések, ki tudja mi az igaz? :F
(Szerintem ez az LCD-poster nem túl mérvadó, többi fesznél is vannak nagy eltérések.)

(#1190) keIdor válasza ImI87 (#1189) üzenetére


keIdor
titán

Rampage 2 Extreme-n jól fognak jönni a feszmérési pontok...:) nem volt hülye ötlet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1191) ImI87 válasza keIdor (#1190) üzenetére


ImI87
őstag

Jaja! Látom előre, majd a sok Józsika multiméterrel turkál a gépházban! :DDD

(#1192) Tody56 válasza ImI87 (#1189) üzenetére


Tody56
aktív tag

Ez így van jól. Nálam is ilyen feszek voltak az eddigi prociknál.
Hozzáteszem én inkább a lcd posternek hinnék, mivel az a biosból olvas.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1193) virkir


virkir
veterán

Na megvan végre virkir lapja is
Szépen duruzsol a házba ez a karácsonyfába oltott diszkófény gyüjtemény.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1194) subaruwrc válasza virkir (#1193) üzenetére


subaruwrc
félisten

na akkor lássuk mit tud a Q9550 alatt.

(#1195) virkir válasza subaruwrc (#1194) üzenetére


virkir
veterán

Mingyááá...

Csak a pistával meg a hanggal szívok egy kicsinykét.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1196) keIdor


keIdor
titán

Najó, elegem lett a lapból... egyszer stabil, egyszer nem, pedig hozzá sem nyúlok. Áttérek Gigabyte-ra, elegem lett az Asusból! :W

Tehát eladó egy alaplap...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1197) SzlobiG válasza keIdor (#1196) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ezt szomorúan látom amit írsz, de amennyit kinlódtál már vele, megértem. :(
Nézz meg egy ep45 Extremet vagy valami olcsóbbat a sok sallang úgyse kell...

Szerencsére nekem megoldódott a dolog mostmár megy a 4giga, de milyen áron...:(

(#1198) keIdor válasza SzlobiG (#1197) üzenetére


keIdor
titán

Komolyan nem értem ezt az Asus-t... ilyen selejtes szar lapokat adnak ki mostanság... a P5Q Deluxe-hoz hetente jön ki új BIOS, de ehhez meg már 2 hónapja nincs semmi... :W minek vegyen az ember drága lapot, ha az olcsóbbakkal többet foglalkoznak? :F (meg jobbak is)

XS-en is rohadt sokan ki vannak akadva, a cégre is meg a lapra is... elég nagy ramproblémák vannak itt. Az lesz DQ6, vagy Extreme, Gigabyte legalább foglalkozik minden szegmensével is...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1199) subaruwrc válasza keIdor (#1198) üzenetére


subaruwrc
félisten

:U elég sokáig bírtad :))

[ Szerkesztve ]

(#1200) SzlobiG válasza keIdor (#1198) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na igen és látod DDR3 fronton is hol tartanak...2x1gigával rekordokat döntenek, de 4giga esetén sehol sincs, persze ez nem csak az asus "hibája".

Mindenesetre kíváncsi leszek hogy boldogulsz a gigával reméljük jól.:) Nekem a gigának a biosa meg a lapjainak a kinézete nem tetszik, persze nem a lapot nézegeti a nép, meg a biost is csak egyszer kell belőni azt utána tök mind1 milyen a kezelhetőség.:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.