Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) tom_tol válasza Zájec (#849) üzenetére


tom_tol
addikt

0,005v-t
más
az valszeg előfordulhat hogy vannak lapok amik nem egészen az elvárások szerint működnek
attól hogy ez R.O.G. lap még van vele gond
régebben irtam milyen gondjaim vannak a ramok használatával, nem ismétlem magam
nem jól működnek és ez zavaró. de tény hogy csak tuning alatt, ami viszont nem alap a garanciára (sajnos)
és ami még sajnálatos, utoljára a P5K-E volt az az asus lap ami jól működött, azóta csak gondjaim vannak asusékkal (P5E WS PRO, P5Q PRO, és most ez)
lehet maximalista vagyok de elvárom egy laptól hogy rendesen működjön, rog laptól még azt is hogy ezt tuningolva tegye

(#852) Rusher válasza tom_tol (#851) üzenetére


Rusher
őstag

Nekem nagyon bejön a lap egyetlen hibája csupán az, hogy terhelésnél néha(mert nem mindig) ingadozik a cpu és ramfesz, de ezenkívül semmi :K
Nekem a korábbi Asus lapokkal sem volt bajom(p5k dlx, p5q dlx igaz ez csak 2 hétig volt meg) lehet én fogtam ki megint a jó alaplapot? Nekem minden tökéletesen megy benne :)

(#853) Rusher válasza keIdor (#848) üzenetére


Rusher
őstag

Na nem volt még meg a próba? Sztem a Crucial-okkal nem lesz baj... :K

(#854) keIdor válasza Rusher (#853) üzenetére


keIdor
titán

Allergia miatt tegnap elmaradt. Majd ma... remélem. :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#855) tom_tol válasza keIdor (#854) üzenetére


tom_tol
addikt

lap allergia? :D

(#856) SzlobiG válasza tom_tol (#855) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szedni köll rá gyógyszert.:D

(#857) keIdor


keIdor
titán

Most tartok az első 2×1GB-nál és hibázik, ugyanott... most jön a másik kit, és ha megvan, utána slot csere!
Mostmár tuti, hogy vagy lap, vagy ram.
Stay tuned.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#858) keIdor


keIdor
titán

Másik kittel szarrá fagy a windows amint kapja a terhelést!
Most megnézem a másik kettő foglalatban, de mostmár biztos, hogy az alaplap lesz a szar!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#859) keIdor


keIdor
titán

Ahogy sejtettem! Így is szar... :O csak most nem fagy, hanem szimplán hibázik...
Csak tudnám hogy fogom ezt gariztatni, vagy megszabadúlni a laptól... :W alapon megy, de tuningal hibázik! :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#860) keIdor


keIdor
titán

Hát mindjárt kinyalom magam fejen állva, ez nekem magas!
1200MHz stabil!! :Y
Annyit csináltam, hogy 450×9 helyett most 375×8-on megy a proci, semmi mást nem állítottam... :U érdekes.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#861) keIdor


keIdor
titán

Hehe... 1200MHz 5-5-5-15 2048MB 2,06V stabil!!! :Y
link!

Nagy kő esett le a szívemről, 30 perce azt hittem most buktam el fél havi fizetésemet, de nem. A lapnak semmi baja, csak valami kurvára bénán van beállítva, úgy tűnik... magas FSB-nél valamiért nem akar menni, de miért, azt nem tudom... a mai napomat erre szánom, akkor is rá fogok jönni, ha hajnali 5-ig itt kell űlnöm! Ha nem megy akkor 400×10-re belövöm, azt csókolom ha semmiképp se fog menni 450FSB-n a ram!
Van a BIOS-ban egy olyan beállítás, hogy DRAM Reference to North Bridge, vagy mi, gondolom annak a GTL-jével kéne szórakozni, de fogalmam sincs melyik lenne a jó... de még hátravan a 4×1GB stabilizálás is...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#862) Dashes válasza keIdor (#861) üzenetére


Dashes
őstag

Végre valami bíztató eredmény.

"jugeen: a dfi bios magas szintű ismerete lassan művészetté fog válni :)
Keldor papa: Szerintem már nem csak a DFi-é. :)
jugeen: ha látnád az x48-T3RS bios-át, akkor ezt nem írtad volna :P "

Lehetséges, hogy ha DFI-t vettél volna, egy pár hajszállal több hullot volna :) .
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#863) Rusher válasza keIdor (#861) üzenetére


Rusher
őstag

Na látod ezaz :C
Próbálj meg egy 500x8-at hátha úgy menne az 1200Mhz...próbálj meg az NB GTL Ref.-el játszani és ne adj sok NB feszt sztem max 1.2v-ot. Az NB Clock Skew is segíthet kicsit a stabilitásban 100-200ps-el próbálkozz ;)

(#864) SzlobiG válasza Rusher (#863) üzenetére


SzlobiG
félisten

QX-el nem fog 500-at menni, egyetlen egyet láttam ami megy 490-et XS-en, 499 volt annak is a max ahol volt még boot.

Keldor: Még mindég ott tartok minek adjuk fel azt ami jól működik?:DD

(#865) keIdor


keIdor
titán

Egyik modul tényleg szar, amiatt nem megy. Nem tudom akkor a másiknál miért volt ugyanolyan... 1200-hoz 2,3V se elég neki, na mind1 lap jó az a lényeg, az a drágább! Most 450FSB+1200MHz CL5 megy egyelőre stabil, remélem az is marad...
Most fogalmam sincs Ősembernél hogy megy a gariztatás... sehogy, mi? :F
A gyártónak öröm lesz visszaküldeni... :O Bár lehet el tudom adni egy srácnak, akinek csak letöltős gép kell. Oda elég a 800 CL4 vagy 1066 CL5, arra (még?) jó.
Egyébként marha jó... direkt vigyáztam rájuk, 2,1V-on mentek 24/7 1 évig, erre meghal. Ennyit ér, ha vigyáz az ember a cuccaira... pedig (már) egyáltalán nem vagyok akkora állat, mint 2 éve voltam.:D Pedig a táp is jó, meg van szünetmentes is, szóval tuti stabil feszt kaptak végig... rohadjanak meg!

Tudnátok ajánlani 2×2GB-os modult, ami megy 1200MHz-et? Annyi nekem bőven elég lenne.

Dashes: Volt nálam DFi P35-T2R annó, tudom milyen. :D

Rusher: 500FSB QX9650-el lehetetlen... 480 a stabil vége, de ahhoz is kell egy 3 órás játék a lappal, hogy összejöjjön. Egyelőre NB 1,15V és ahogy nézegettem 1,13V alá nem fogok tudni menni, annyi mindenképp kell 450FSB-hez. Legalábbis Yorkfield kéri.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#866) SzlobiG válasza keIdor (#865) üzenetére


SzlobiG
félisten

Úgylátszik hiába vigyáz az ember rájuk akkor is kinyiffannak.:D

Én próbáltam gariztatni az enyémeket, de amcsiba kell visszaküldeni nekem meg annyit nem ért meg mivel már nem nagy az értékük...de beszélj ősivel szokott visszaküldeni.

"Tudnátok ajánlani 2×2GB-os modult, ami megy 1200MHz-et? Annyi nekem bőven elég lenne."

Sajna ilyet csak olyat találsz ami kivan tesztelve látod nekem mennyit mentek azok az OCZ-k pedig nem voltak olcsók.:(

(#867) keIdor


keIdor
titán

450FSB+1200MHz nem megy így se, kékhalál, vagy fagyás a jutalmam!
Mostmár ez a modul se akarja az igazságot, hiába állítom vissza 375FSB-re, ugyanaz!
Látom NB 53°C fok, SB kicsit több is, szóval most megyek újrapasztázom a lapot, hátha az a baja...

SzlobiG: Tököm kivan... mondjuk most akkor lehet mégis jó a másik két pár... majd kiderűl, lehet melege van az NB-nek és azért szar az egész.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#868) joshua7 válasza keIdor (#867) üzenetére


joshua7
veterán

Ne szenvedj azzal a lappal, bagóért átveszem. :D

Semper Fi

(#869) keIdor válasza joshua7 (#868) üzenetére


keIdor
titán

Aha, úgyis ha már fagy terhelésre? :D 5k-ért vinnéd is én járnék jól, te csak a korházat kapnád érte... :D
Ha nem tudom gariztatni, akkor 40k-ért vihető!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#870) SzlobiG válasza keIdor (#869) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szvsz a lap jó...amúgy ilyen fagyások nálam is vannak majdhogynem mindennap, de csütörtökön jönnek a másik ramok megnézzük azzal mit csinál.:U

Ezt a lapcserét jól beszívtuk mind2-en.:D

(#871) joshua7 válasza SzlobiG (#870) üzenetére


joshua7
veterán

Pff, nálad is? :U

Semper Fi

(#872) SzlobiG válasza joshua7 (#871) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah, DDR3-al fűszerezve....:D

Keldor: Én már meguntam, már csak a ramba bízok, hogy jó lesz aztán belövöm oda ahol stabil és hozzá se nyúlok csak lehessen már normálisan használni 4giga rammal. :O

[ Szerkesztve ]

(#873) keIdor válasza SzlobiG (#870) üzenetére


keIdor
titán

Majd még kipróbálok más IC-s ramot, mondjuk a GMH-t, csak már lusta vagyok.
Ha azzal sem megy, feladom, meguntam.
Szerencsére Szerdán megyek NY-Európába, végre nem kell foglalkoznom ezzel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#874) bim válasza keIdor (#869) üzenetére


bim
veterán

azt hittem ma csupán az a csapás ér hogy megindul ujra a 2 szaappanopera.erre még a te lapod is. :W :W :W

OCZ-t hollandába kellett küldenem garira 4500pénz volt a posta.cserememo futárral érkezett amcsibol.természetesen ingyen.

(#875) tom_tol válasza keIdor (#865) üzenetére


tom_tol
addikt

Tudnátok ajánlani 2×2GB-os modult, ami megy 1200MHz-et? Annyi nekem bőven elég lenne.
ebben a lapban valszeg nem menne egyik sem 1200-t (szvsz a lap nem birná)

(#876) SzlobiG válasza tom_tol (#875) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ramot akartál írni nem?;)

(#877) ImI87


ImI87
őstag

Hát szerintem ez a 2*2 ram 1200-on felejtős dolog. De nem hiszem, hogy a lap miatt, egyszerűen nincs ilyen ram.
Én 3 kitet is néztem, és nem gagyikat, de 1200nak még a közelében sem jártam. Még ultraszar időzítésekkel is csak 1100-1120 között lehetett stabilizálni.
Esetleg ami alapból olyan ram (asszem OCZ Flexx II), de azok meg aránytalanul drágák.

Én 6-7 napot szántam a lapra, most szerencsére minden jól megy és stabil is, lehet, hogy a feszekből lehetne még faragni, de már nagyon meguntam a szarakodást.
Egyenlőre nekem ez tökéletesen megfelel (proci 4gigán, ramok 1200on), és a prociban még van jócskán tartalék........
Én szeretem ezt a lapot, és elégedett vagyok vele. Persze nincsenek is tólságosan nagy elvárásaim.........

Más:
Tud valaki olyan helyet BP-en, ahol lehetne olyan csavarokat venni, mint amik a lap hátulján vannak? :F Voltam már pár csavarboltban, de ilyen vékony csavart sehol sem tartanak. Meg a menete is v.mi spéci szabvány. Viszont nekem nagyon kéne pár db, hogy az EK Backplate-eket fel tudjam tenni a FET blokkok alá. Az eredetiek túl rövidek, és nem érnek át. :( A rugót meg nem akarom levágni róluk, mert ha esetleg garizni kellene, akkor megszívnám........
Van valakinek más ötlete? :F

(#878) Zájec válasza ImI87 (#877) üzenetére


Zájec
veterán

milyen csavarok azok ? valami képet vagy méretinfót dobhatnál, hátha tudok segiteni...
mindig vannak ötleteim , bizti megoldható valahogy... sok mindent ( gépészeti dolgot ) meg tudok csinálni..

(#879) keIdor


keIdor
titán

Most megint stabil a "jó" kit. Természetesen megint 375FSB-n. Olyan, mintha nagyobb FSB-nél megkavarodna a lap és csak egy éjszakai állás után javulna meg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#880) keIdor


keIdor
titán

GMH-val is rossz a lap.
Ez egy gyárihibás példány.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#881) SzlobiG válasza keIdor (#880) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pff.:(

Lehet hogy aztán egy teljesen más rendszer körülmények között semmi baja.:U

De mindenesetre jól megszívtad vele.

(#882) Rusher válasza keIdor (#880) üzenetére


Rusher
őstag

Próbáld meg gariztatni lehet tényleg van valami baj a memvezérlővel :( Egész egyszerűen megmondod, hogy nem stabil a memóriák miatt és kész kipróbáltál benne 3 kitet...ez van...

(#883) ImI87 válasza Zájec (#878) üzenetére


ImI87
őstag

köszi, dobok majd fel képet, így hírtelen a menetet is beleszámolva kb 1,5 mm az átmérője, szal nagyon kicsi. (egy m3as csavart mellétéve kb a fele az átmérője, és a menet is ritkább rajta......)

(#884) 7600 GS


7600 GS
addikt

Kedves Fórumozók!

Én is szeretnék csatlakozni az ASUS Maximus Formula II Tagok közé,de előtte lenne pár kérdésem.

1.: A Maximus Formula II támogatja-e az SLI-t?
2.: Ha támogatja ,szerintetek Maximust vegyek,vagy Striker II Formula-t?
3.: Szerintetek érdemes még venni Wolfdale-s C2D-t? Mert a mostani konfigomból "kidobnám" a lapot és a procit és ehelyett lenne.

Köszönöm türelmeteket:Marcik@

(#885) SzlobiG válasza 7600 GS (#884) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem támoatja az SLI-t csak a CF-et.

Érdemes...

(#886) 7600 GS válasza SzlobiG (#885) üzenetére


7600 GS
addikt

Kösz a gyors választ!Akkor vegyem meg a Striker II Formula-t?

(#887) rolko válasza 7600 GS (#886) üzenetére


rolko
őstag

Az állítólag k@ki :B
ha annyira SLI-ni szeretnél várd meg az Intel X58-at :D

(#888) 7600 GS válasza rolko (#887) üzenetére


7600 GS
addikt

a-a

(#889) SzlobiG válasza 7600 GS (#886) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha SLI kell, akkor mást nemt udsz.:) 790iultra chipset nem rossz szerintem csak drága.:U

(#890) rolko válasza SzlobiG (#889) üzenetére


rolko
őstag

az 780i -s = 680i :(

7600GS: nézz csak ide be, elégsokan panaszkodnak rá [link]

(#891) ImI87 válasza ImI87 (#883) üzenetére


ImI87
őstag

a csavaros dolog kicsit halasztódik, mert behalt a vga-m, és most várnom kell garizás miatt..... :(((

tök jó, hogy 2 hetet sem tusom használni a gépet, mert folyton beszarik valami :W

kezdem azt hinni, hogy láma vagyok :DDD

(#892) atesss


atesss
addikt

Haverom pár napja vett ilyen alaplapot, egy P5WD2 Premium romlott el.
A konfig többi része: E2180, 4*1GB Geil Black Dragon, XFX 8800GT.

Elöszöris szerintem a windows alóli proci le vagy felhúzás (hőmérsékletcsökkentés, de főleg árammegtakarítás, ami forintban is érezhető) programja egy nagy szar, alig lehet 1-2 dolgot állítani. Állítólag ez Gigabyte-éknál sokkal jobban megy, de erre majd rákérdezek pontosan.
A feszültséget voltban kifejezve nem lehet állítani (Procin se, Chipseten se, Memórián se), memóriaszorzót, időzítéseket sem lehet, ráadásul felfele is csak 30%-ot lehet húzni (feszültségemelés nélkül, bár az úgyse kell). Sőt ha BIOS-ban bármit manuálisra állítasz, nem megy a program.
Szóval eléggé csalódtam ebben a megoldásban, más gyártónál személyes tapasztalatom nincs, hogy mennyivel részletesebb, de ez tényleg csak alap dolgokra jó.

A BIOS után a windows alóli programokat is kipróbáltuk, gondoltuk a CPU Level Up-ot is kipróbáljuk, amit elvileg az AiSuite-ból lehet indítani. Erre kiderült hogy nincs ott, és külön persze nem lehet elindtani. Kiderült, hogy BIOS-ban is be kell kapcsolni, csak rögtön vissza is rakta. Mi miatt nem müködhet a program?
Az a sejtésem, a "kiválasztható" procik listájából is, hogy csak E6xxx szériával megy csak az egész, bár ez így ebben a formában elég nagy kibaszás lenne az Asus részéről.
Egy már a kiadás idejében is kifutó procival támogasson csak egy funkciót, amit annyira "reklámoznak". :((

Windows alól más programmal nincs lehetőség a memóriaszorzót állítani?
Láttam itt egy képen valami memóriaidőzítéses progit is, azzal csak megnézi lehet, vagy állítani is?

(#893) nixx-21


nixx-21
senior tag

laposak vagyunk nagyon laposak :( :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#894) ADAM1337 válasza atesss (#892) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

"A feszültséget voltban kifejezve nem lehet állítani (Procin se, Chipseten se, Memórián se), memóriaszorzót, időzítéseket sem lehet, ráadásul felfele is csak 30%-ot lehet húzni (feszültségemelés nélkül, bár az úgyse kell). Sőt ha BIOS-ban bármit manuálisra állítasz, nem megy a program."

memóriaszorzóról még nem halottam max fsb:dram arány de azt lehet.
30% az a bioson belüli aituner ami csak 30%-t enged ez a biztonságos tuning .. a program müködésének a zavarát nem értem(mármint h nálad miért nem ment).
Am bios-ban lehet tunigolni, szerintem progi alol felesleges kiv setfsb ha validolni akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#895) tom_tol


tom_tol
addikt

Üdv!
használja v.ki a lapot 4*1GB rammal cl5 1200Mhz-n?
nekem sehogy nem akar összejönni :O

(#896) Tody56 válasza tom_tol (#895) üzenetére


Tody56
aktív tag

Én most abban használom cl5-5-5-12 PL8-ban. Tesztekre pedig cl4. és PL 9 vagy 10.
Az nb fesszel és az nb gtl-el kellett eljátszadozni hogy stabil legyen. Tényleg nem egyszerű :DDD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#897) tom_tol válasza Tody56 (#896) üzenetére


tom_tol
addikt

ha nem titok mennyi nb volttal megy?
próbáltam 1,28v-ig de nem stabil memtestre és ezen a feszen már újra inditásnál bios recov. van
viszont 3*1 GB-l meg jó

(#898) ImI87 válasza tom_tol (#895) üzenetére


ImI87
őstag

igen, én :K
[link]

adatok a hsz elején...............

(#899) tom_tol válasza ImI87 (#898) üzenetére


tom_tol
addikt

köszi :R
ezt kiprószálom

(#900) Tody56 válasza tom_tol (#897) üzenetére


Tody56
aktív tag

500fsb / 1200mhz-nél
Pl 9-el nb 1,13al már elmegy, de PL8-ban már 1,14-1,15kel.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.