Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Overlocker válasza subaruwrc (#150) üzenetére


Overlocker
veterán

(#152) nixx-21 válasza Overlocker (#151) üzenetére


nixx-21
senior tag

egyik reklámból:-Kérek MÉG

ASUS(amugy egy tészta reklám :)) )

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#153) ImI87 válasza Overlocker (#151) üzenetére


ImI87
őstag

köszi a képeket, nagyon frankó !!!

ImI

(#154) nygma válasza Overlocker (#151) üzenetére


nygma
addikt

Kiváncsi leszek a hűtés amilyen jól néz ki,olyan jó is lesz-e... :U

Jók a képek... :R

(#155) ImI87 válasza Overlocker (#151) üzenetére


ImI87
őstag

hello!

na most mi újság van?
kiszúrtad a szemünket pár képpel, és semmi egyéb infó? :F ;]

persze csak viccelek, de várjuk az eredményeket, és a tapasztalatokat. :K :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#156) nygma válasza ImI87 (#155) üzenetére


nygma
addikt

Türelmetlen vagy... ;) :D

(#157) nixx-21 válasza nygma (#156) üzenetére


nixx-21
senior tag

ki nem az ien pillanatokban? :DD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#158) Overlocker válasza ImI87 (#155) üzenetére


Overlocker
veterán

Max Fsb nálam eddig 560Mhz.. A ramokból kihoztam 1300Mhz-et max-ra. Holnap stabil eredményeket próbálok majd kihozni..

(#159) nygma válasza Overlocker (#158) üzenetére


nygma
addikt

:R

(#160) ImI87 válasza Overlocker (#158) üzenetére


ImI87
őstag

csak ennyit tudok mondani: NICE :C

(#161) nygma válasza ImI87 (#160) üzenetére


nygma
addikt

Very Nice... ;)

(#162) ImI87


ImI87
őstag

Nem mintha nagyon lényeges lenne, de nem értem, hogy ASUS miért nem teszi fel a honlajára a lapot? :F :W
Elvileg már be van jelentve, nem?

Nem tudom mire várnak..........

(#163) nixx-21 válasza ImI87 (#162) üzenetére


nixx-21
senior tag

én sem értem mit huznak rajta lassan a többi P45-ös lap már kapható lesz itthon is mellesleg külföldön már kapható nem a Maximus II tehát azoknak a vevőnek kéne szolgálni BIOS update-el vagy egyéb szolgálatásokkal nem?

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#164) #72042496 válasza nixx-21 (#163) üzenetére


#72042496
törölt tag

Németeket néztem, ott még nem láttam olyan üzletet, ahol kapható lenne a Maximus II. Szerintem még kénytelenek leszünk várni, de azon az (előreláthatólag) egy-két héten aztán semmi nem fog múlni. :)

(#165) keIdor válasza nixx-21 (#163) üzenetére


keIdor
titán

Lehet, hogy a béna BIOS-ok miatt várnak még. (P5Q-t is elsiették, bár már alakúl)

Amúgy javítanék: Nem kapható külföldön, csak előrendelhető...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#166) #72042496 válasza keIdor (#165) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt mondom, inkább adják ki néhány héttel később, de normális BIOS-szal, mint hogy korán a kezünk közé kaparinthassunk egy olyan lapot, amivel sokáig csak a nyűg van.

De ez nemcsak alaplapra vonatkozik, hanem mobiltelefontól a számítógépes programokig mindenre. :)

(#167) ImI87 válasza #72042496 (#166) üzenetére


ImI87
őstag

Igazad van !

Bár én is türelmetlen vagyok, de sokkal jobb, ha nincs vele b@aszakodás.
És akkor örül a júzer, ha az első benyomás is pozitív.........

(#168) #72042496 válasza ImI87 (#167) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindig az utolsó hetek telnek a leglassabban, ha vár valamit az ember. Csak megérje várni. :)

(#169) ImI87 válasza #72042496 (#168) üzenetére


ImI87
őstag

Ha netalántán nem hozná az elvárható pluszt, vagy esetleg túl drága lenne, arra az esetre már megbarátkoztam egy P5Q Deluxe-szal. Megy is szépen, és nem panaszkodnak semmi bugra. De ez csak a tartalék lehetőség..............

(#170) Overlocker válasza ImI87 (#169) üzenetére


Overlocker
veterán

50-55k között lesz az ára.

(#171) ImI87 válasza Overlocker (#170) üzenetére


ImI87
őstag

Ez jó ! :)

Remélem csak alig fogja túllépni az 50K-s lélektani határt, mert akkor még bele fog férni a keretbe, és nem lesznek álmatlan éjszakáim, és kínzó bűntudatom... :DDD

(#172) Nyugdíjas válasza Overlocker (#170) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Teljesen barátságos. Vagy eddig voltunk hozzászokva a magas árakhoz, vagy most kényeztetenek minket, én enmtom, de a tendencia jó..:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#173) ImI87


ImI87
őstag

Tud valaki olyan részletes review-t, amiben leszedik a hűtést a lapról?
Én kerestem, de nem találtam.
Azért érdekelne, mert elvileg az NB és a bal oldali Mosfet borda cserélhető másra, anélkül, hogy az egész heatpipe rendszert leszednénk. De nem tudom, hogy így mi marad az említett helyeken. És amúgyis azonnal szétszedném, és újrapasztáznám jó kis MX-2 vel. ;]

És továbbra is él a kérdésem, hogy a felső Mosfet borda nem túl mgas-e, mert az jól látszik a képeken, hogy magasbb, mint a másik. Nem akarnék hűtőt cserélni, és ezért jó lenne tudni előre. Over, légyszi mondj v.mi konkrétat !

Köszi ! :R

[ Szerkesztve ]

(#174) nixx-21


nixx-21
senior tag

hát már csak erre kell várni kijött már a HD4870-es is lehet h Rampage lesz ha nem jelenik meg időben itthon........ :O

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#175) nixx-21


nixx-21
senior tag

hát csak felkerült az ASUS oldalára

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#176) Overlocker válasza ImI87 (#173) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, magasabb... de miért lenne baj? Eléggé fenn van, nem hiszem hogy bármilyen hűtőt zavarna is..

(#177) ImI87 válasza Overlocker (#176) üzenetére


ImI87
őstag

Hát van egy TR HR-01 Plus hűtőm, és a P5K Premium felső blokkja és a hűtő kanyarodó heatpipe-ja között kb 4mm szabad hely van. Na a Maximus-e még magasabb, úgyhogy nagyon remélem, hogy el fog férni. Mondjuk a Premium blokkjának a teteje sík, ennek meg ferde, valszeg így jó lesz........

De köszönöm, majd elválik..............

#175: :C

(#178) ImI87


ImI87
őstag

Érdekes dolgok vannak a honlapon írva.
Poénos az a videó is :D

Végre nem a köcsög Jmicron vezérlő van rajta, remélem ezzel nem lesznek gondok.

De megint van egy bosszantó apróság, amit nem értek: van rajta 3 csatlakozó hőmérő szenzorokhoz, de azt a qrva kábelt már nem adják hozzá. :((( Ez tök hasznos szerintem, és fogom is használni, úgyhogy már rendeltem is hozzá kábelt. Persze itthon sehol sem találtam, úgyhogy egy német webshop-on keresztül szerzem be.

(#179) nixx-21 válasza ImI87 (#178) üzenetére


nixx-21
senior tag

erre gondoltál?
mi amugy ennek a pontosabb neve h lehet keresni? :)
és miaz a Jmicron? :)

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#180) Shkiz0 válasza nixx-21 (#179) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ezek biztosra nem, mivel a 2 kék az eleve usb, a piros pedig, szerintem szintén usb

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#181) nixx-21 válasza Shkiz0 (#180) üzenetére


nixx-21
senior tag

utólag erre én is rájöttem de már mind1 volt :DDD a többi kérdés még fenn áll...

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#182) Rajjmen válasza nixx-21 (#179) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

A kék elvileg a + USB csatlakozóé, a piros pedig a firewire (IEEE 1394) bónus csatija.
Jmicron pedig egy vezérlő a SATA számára.

(#183) #72042496 válasza Rajjmen (#182) üzenetére


#72042496
törölt tag

SATA? Nem akarok hülyeséget beszélni, de én úgy emlékszem JMicron chippel az IDE vezérlést szokták megoldani, mivel a déli hídban ez már nincs benne. A SATA eszközöket viszont az ICH vezérli.

(#184) ^Boss válasza #72042496 (#183) üzenetére


^Boss
őstag

JMicronon is van meg + SATA, de a legfontosabb az ATA cuccoknak a 2 port, valoban.

(#185) #72042496 válasza ^Boss (#184) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, ez így kerek. :)

Egyébként azon a véleményen vagyok, hogy már elhagyhatnák az ATA vezérlőket (meg a PS/2-t, ill. a floppy csatakozót) ezekről a lapokról, akinek kell, külső kártyával meg tudja oldani...

virkir: Háromból legalább egy csak normális, most már csak a lapot kell megvárni! :)

[ Szerkesztve ]

(#186) virkir válasza ImI87 (#178) üzenetére


virkir
veterán

Azt honnan tudod, hogy nem adják a kábeleket hozzá, mert a manualban is benne van a csatlakoztatástól kezdve minden infó róla.

Már a harmadik biost adták ki a laphoz.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#187) ^Boss


^Boss
őstag

maximus extreme-hez adtak hoerzekeloket, 3-mat is, formulahoz 1-et sem adtak :) gondolom ez most is igy lesz...

szerintem meg hagyjak csak ajta az ATA-t, nem kerul semmibe nekik..

(#188) #72042496 válasza ^Boss (#187) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam sem vásárlást kizáró ok a meglétük, csak nélkülük egyszerűbb, letisztultabb lenne a lap, ill. nem kellene mindig azzal kezdeni, hogy letiltom ezeket a BIOS-ban. :)

(#189) ^Boss válasza #72042496 (#188) üzenetére


^Boss
őstag

nekem fontos, azert egy plextor 760-ast nem szeretnek eladni emiatt ;) legyen alapbol tiltva, azt viszont en is tamogatom, mert aki ilyen lapot vesz, 90%-ban sata-s cuccokkal nyomja valoszinuleg

(#190) #72042496 válasza ^Boss (#189) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt meg is értem (áhh, anno én is de szerettem volna egy 760-as - csak már nem lehetett kapni), de szükség esetén még mindig vehetnél hozzá egy ilyet. :)

Na lelőttem magam, még mielőtt más teszi velem ugyanezt. :D

(#191) ImI87 válasza virkir (#186) üzenetére


ImI87
őstag

A manualban igaz, hogy benne van, de a tartozékoknál nincs, úgyhogy nem is lesz hozzá. Eddig is csak az Extreme-ekhez meg a nagy nForce-os lapokhoz adták. De nem értem miért ezen kell c*gánykodni, ezek kb 200 Ft-os tételek. :( Mindegy, én rendeltem hozzá külön.

Viszont ez a sok fölösleges múltból visszamaradt csatlakozó annyira felesleges, és emiatt nem lehet rendes elrendezést kialakítani. A legtöbb lapon össze-vissza vannak a SATA portok, egy IDE+Floppy meg elfoglalja alap egész szélét :W

Floppy - kinek kell ez ma már? (Egy ideig érthető volt, hogy bios frissítéshez kell, de mostmár több alternatíva is van. Egy ócska 1gigás pendrive megy 1K)

IDE - egyrészt minden sarkon ingyen adják a SATA vinyókat (200-300 gigásakat) :) , másrészt aki 50K feletti lapot vesz, az talán megteheti, hogy vesz rendes SATA-s vinyót. Ráadásul gyorsabb, a kébele is kisebb, stb.........

PS2 - egy valamirevaló bill és egér már mind USB-s, szóval ez is felesleges, de még ez a legkevésbé zavaró, ez még elférne.

És mégegyzser hangsúlyozom, hogy nem "mainstream" lapról beszélünk, ahol a user minden forintot megspórolva fejlesztget apránként, hanem egy elvileg fullos kategóriáról. Ahol a költséghatékonyság kevésbé fontos, és aki nem akar cserélni egy DVD-t, vagy egy vinyót, az ne is vegyen ROG lapot......... :U

J-Micron vezérlőt meg azért írtam, (ami IDE-t és E-SATA-t vezérel), mert a P5K Premium-on ez van, és annyira szar, hogy nem is működik, meg ha rádugok valamit, akkor szétfagy a gép. Úgyhogy ez a Marvell remélem hibátlan lesz. (Ha neadjisten átjönne egy haver régi IDE-s vinyóval, vagy szeretném használni az E-SATA-s rack-emet......

[ Szerkesztve ]

(#192) virkir válasza ImI87 (#191) üzenetére


virkir
veterán

A legtöbb lapon össze-vissza vannak a SATA portok, egy IDE+Floppy meg elfoglalja alap egész szélét
Ebben igazad van de nem azért mert ott van az IDE meg a Floppy elég ha megnézed ezt a lapot vagy az IP45PRO-t nagyon szépen sorban sorakoznak ráadásul kifordítva.
Ez pusztán a tervezők figyelmén és igényességén múlhat.
Azt pl. nem értem miért jó minden típushoz külön nyákot tervezni, mikor sokkal költséghatékonyabb lehet egy alapot tervezni és azon variálni a hűtéseket meg a csatlakozókat.
egyrészt minden sarkon ingyen adják a SATA vinyókat
Merre mert akkor elsétálok arra :D
Ahol a költséghatékonyság kevésbé fontos, és aki nem akar cserélni egy DVD-t, vagy egy vinyót, az ne is vegyen ROG lapot.
Ez ebben a formában azért nem igaz én is ez és az IP45PRO között ingadozok mivel ezeknek a legjobb a felépítése, ami nekem némi plusz költséget is megér mivel nem 1 évre rakok össze gépet viszont nem igazán akarnám kidobni az IDE-s DVD írómat.
Magyarul sokan nem azért vesznek ilyen lapokat mert nem tudják mire költeni a felesleges pénzüket.
Arról nem beszélve én még mindig jobban bízok benne mint a SATA írókban.
Floppy - kinek kell ez ma már? (Egy ideig érthető volt, hogy bios frissítéshez kell, de mostmár több alternatíva is van. Egy ócska 1gigás pendrive megy 1K)
Volt mostanában példa, hogy csak a floppy-val men a bios frissítés mert a lap nem akarta felismerni a pendrivot, tán pont Asusnál.

A tartozékokat azt honnan tudod mert én nem találtam sehol részletes leírást

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#193) #72042496 válasza virkir (#192) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt meg tudom érteni, hogy valaki ragaszkodik a minőségi IDE DVD írójához - viszont ehhez is lehet kapni a fent linkelt kártyát, amivel simán használható lenne továbbra is, bármilyen lapban.

A floppy csatlakozót nehogy már azért tartsák meg, mert az ASUS programozói esetleg nem tudják megoldani másként a BIOS flash-t. :)

Úgyis afelé haladunk, hogy ezek a csatlakozók szépen lassan lekopnak. Egyre kevesebb embernek van szüksége rájuk, a maradék pedig találhat olyan megoldásokat, amelyek egyszeri, kisebb összegű többletkiadásra kényszerítik, de ezt leszámítva kompromisszummentesek.

[ Szerkesztve ]

(#194) virkir válasza #72042496 (#193) üzenetére


virkir
veterán

Aztán azzal a kártyával vagy megy vagy nem megy rendesen az írás.
Egyébként arra lennék kíváncsi, hogy mit tennétek az IDE meg a Floppy csatlakozó helyére, mert szerintem egy normálisan tervezett lapon lásd MaximusII, IP45PRO egyáltalán nincsenek útba sem nem foglalnak mástól helyet.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#195) keIdor válasza virkir (#192) üzenetére


keIdor
titán

Ilyenkor a gyártónak csak gondoskodni kéne arról, hogy menjem a BIOS Update máshogyan is... ImI87-el egyetértek. ATA az nem árt a DVD-író miatt, de Floppy teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#196) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kapni már nálunk a lapot?

(#197) keIdor válasza SzlobiG (#196) üzenetére


keIdor
titán

:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#198) ImI87 válasza virkir (#192) üzenetére


ImI87
őstag

Jójó igaz, egy ATA legyen a lapon a DVD írókhoz, meg a biztonság kedvéért... :K

Persze gondolom, hogy nem úgy megy a tervezés, hogy:
- "gyere Sanyi, dobjunk össze valami deszkát P45-höz is! "
- "Jóvan Zsiga, de ezeket a qrva SATA-kat hová forrasszem?" :D ;] :DDD
És persze milió dolognak kell jó helyen elférnie a lapon, de még mindig nem tökéletes. Legyen minden szépen sorban a szélén, és legyen kifordítva. Így lenne a legyegszerűbb.

Én is olvastam, hogy voltak/vannak gázok a bios frissítéssel. De miért nem felel meg win alól ? :U (én már 6x csináltam, és mindig hibátlanul ment, sokan meg már 126x . max az update idejére vissza kell venni a tuningot, és imádkozni kell, hogy épp ne legyen áramszünet :) )
És ha a win alól nem szeretnénk, akkor még mindig ott a pendrive....

A honlapján, illetve a manualban is van olyan a specifikációk résznél, hogy accessories. Ott van pontosan leírva, hogy mit adnak a laphoz. ;)

#196: Sajna még sehol sem ötötte fel a fejét a lap. Pedig a kedves főnököm volt olyan rendes, hogy már 27-én odaadta a fizetésemet. És a "Deák"-ok ott szomorkodnak a fiókban ahelyett, hogy átugranának egy bazáros zsebébe, aki szépen odaadná értük ezt a gyönyörűséget. :))

[ Szerkesztve ]

(#199) keIdor válasza ImI87 (#198) üzenetére


keIdor
titán

Nyugodtan odaadhatod nekem is azt a pénzt, megígérem nem lesznek depressziósak! ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#200) virkir válasza ImI87 (#198) üzenetére


virkir
veterán

Persze gondolom, hogy nem úgy megy a tervezés, hogy:
- "gyere Sanyi, dobjunk össze valami deszkát P45-höz is! "
- "Jóvan Zsiga, de ezeket a qrva SATA-kat hová forrasszem?"

Hát ha megnézed a mostani lapokat valahogy így mehet a tervezés, lásd a P5QDeluxe 1-3 lapra merőlegesen párhuzamosan a ház aljával, 4-5 kifordítva párhuzamossan a lappal a 6. meg megint áll de az iránya megegyezik a 4-5-el. Azért ez is szép mérnöki teljesítmény, hogy 6 csatlakozót 3 irányban tudtak rátenni egy alaplapra. :W Mintha elfekvőbe lennének a csatlakozók és el kéne adni őket.
Vagy a Giga lapjai, na azon is van aztán kavalkád csatlakozó irányokból.
Megtaláltam az acces-t, te honnan rendeltél hozzá való szenzort?

Ha venni akarsz izibe és meg mered kockáztatni a külföldi vásárlást akkor itt elég jó árban van

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.