Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Rusher válasza keIdor (#1198) üzenetére


Rusher
őstag

Én nem értem, hogy nálad miért rakoncátlankodik a lap nekem amióta megvan gyakorlatilag semmi bajom nem volt még vele. Szinte mindegyik bios a memoria kompatibilitást javítja leginkább máshol sztem nem igazán van gond...nekem is 4gb van benne ráadásul két különböző fajta és mégis stabil...rakjál bele másik ramot...a ST már a P5K-ban is csinált furcsaságokat lehet az nem tetszik neki. :(

(#1202) ImI87 válasza keIdor (#1196) üzenetére


ImI87
őstag

hát ez gáz.......... :(

Nálam is minden OK, Wolf-fal és York-kal is jól muzsikál, és a 4*1 giga ram is megy szépen. Mondjuk nekem a 2*2 gigás ramok nem voltak hajlandóak normálisan menni, így aztán maradtama 4*1 felállásnál.

(#1203) Eliot


Eliot
tag

Sziasztok be neveztem egy ilyen lapra levetem a hűtőt és lenne pár kérdésem a feteknél
nem paszta van hanem valami nyúlós takony ezt le vegyem és pasztázzam újra vagy ne
A másik a chipsetnél az egyiken körbe mind a négy sarkába szivacs van le vegyem vagy ne Tnx :F

Üdv, Eliot

(#1204) Eliot válasza ImI87 (#1202) üzenetére


Eliot
tag

ImI87 na ha itt vagy segíthetnél is :R

Üdv, Eliot

(#1205) keIdor válasza SzlobiG (#1200) üzenetére


keIdor
titán

DFi-t, vagy Foxconn-t is bevállalnék, de DFi LanParty UT P45-öt nem is láttam még... létezik ilyen egyáltalán? Ilyen Junior lap meg nem kell. Foxconn-nál meg csak a Quantum Force jöhetne szóba, de ott se láttam még P45 lapot. X48-at meg nem akarok, mert drága, meg DDR3 illik mellé, ami szintén kilőve! Ott lenne még a Biostar T-power P45 is, csak ezt a 3 gyártót nem nagyon kapni itthon. :( DFi-t még úgy tudnék is szerezni, de nem fogok rá várni 2-3 hetet... a többi lapot meg csak külföldről tudnám megszerezni, de nem akarok a gari ügyekkel késöbb szopni, úgyhogy tényleg marad a Gigabyte...

Eléggé lecsökkent a választék! Itthon már csak ezeket kapni: Asus, MSi, Gigabyte, AsRock.

MSi, AsRock Anti-tuning, tehát kilőve, az Asus meg úgylátszik már csak Kínában gyárt (nem viccelek, ezt mondják) tehát marad a Gigabyte, egyszerűen nincs választék...:( komolyan mondom, most hiányzik igazán az Abit!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1206) keIdor válasza Rusher (#1201) üzenetére


keIdor
titán

Mondom, egyszer atomstabil, aztán újraindítom, mert feltettem mondjuk valami programot ami igényelte és máris eldobja magát! A Blendet is egyszer egy éjszakán át futattam, 8 óra stabil volt! Aztán reggel mentem munkába és kikapcsoltam. Mikor hazajöttem bekapcsoltam és próba képp indítottam egy Blendet (mert már tudtam, hogy hülye a lap) és 2 perc után eldobta magát! :Y
Ez mi lehet? :(

Eliot: Egyiket se vedd le, mert az egyik a szivacs a lesarkazás ellen van, a takony is kell, mert szerintem a paszta nemérintkezne jól.

subaruwrc: Nem egy esélyt adtam neki, az biztos...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1207) paprika


paprika
aktív tag

Helló! Kérdésem lenne:)

Van kb 190ezer forintom gépre. Alaplap ami szóba jöhet: P5Q-Delux DDR2 v Asus Maximus Formula X38 DDR2 . Alaplapért max 45 ezret adok. Ezekhez mik a legjobb memóriák amiket szinkronban tudok hajtani a procival? Ocz Reaper 1066 2*1Gb vagy ua ez csak 1200Mhz re gondoltam. 1500ft különmbség van :R

Tuning szempontjából szerintem a frissebb P5Q Delux a jobb?! Ha tévedek akkor javítsatok kérlek ;)

Nem tudok dönteni :W

Mégvalami: Proci az vagy E8400 v 8500 lesz :R

Foxconn vagy DFI is szóba jöhet ebben az árban :R kösz

[ Szerkesztve ]

(#1208) Eliot válasza keIdor (#1206) üzenetére


Eliot
tag

Most beszéltem telon subaruwrc-al az meg azt mondta vegyemle a taknyot úgy hogy már
nem tudom vissza rakni akkor lehet keresnem kell ilyen taknyot? :O

Üdv, Eliot

(#1209) paprika válasza ImI87 (#1104) üzenetére


paprika
aktív tag

Helló! Tőled kérdezném mivel most látom True 120-ad van! Mennyi eltérés lehet a Cooler Master V8 és True között-? Érdemes majdnem 20 rongyot adnom érte (persze 2 ventivel 20 K ) E8500 tuningra kellene ! Bocs az off ért :R

(#1210) Eliot válasza keIdor (#1206) üzenetére


Eliot
tag

És még egy kérdés hogy mükszik a Silicon Image raid ezen a lapon ? :F Raid 0 érdekelne

Üdv, Eliot

(#1211) joshua7 válasza keIdor (#1205) üzenetére


joshua7
veterán

Még szép, h létezik. ;)

Semper Fi

(#1212) Rusher válasza keIdor (#1206) üzenetére


Rusher
őstag

Hát akkor ez tényleg rejtély...bár sztem mindnekinél előfordult nálam is, hogy egyik nap stabil másik nap elindítod és hibázik vagy esetleg random restart...én akkor egy lépcső NB feszt adtam neki (pl.1.12-->1.13v) és utána stabil volt és azóta sincs probléma vele.....ne add fel jó kis lap ez...és mindegyiknek megvannak a hibái itt szerintem az lehet a probléma, hogy random néha picit dobálja a feszeket...nem mindig, de előfordul... ;)

Eliot Nem kellett volna leszedni ahogy Keldor mondja... :(

[ Szerkesztve ]

(#1213) Eliot válasza Rusher (#1212) üzenetére


Eliot
tag

Hát most már b***-tom mindegy holnap összerakom azt kiderül :((( szeretem olvasni mit írtok
és nem csak Keldor írta gondoltam ez nem gond 5 percet meg ér.De köszönöm a segítséget :Rja és ha nem jó akkor wanted hol kapok taknyót

[ Szerkesztve ]

Üdv, Eliot

(#1214) ImI87 válasza paprika (#1209) üzenetére


ImI87
őstag

Hello!

Igazából nem tudok pontos infókat mondani, mert V8 hűtőm sosem volt.
De biztosan jobb a TRUE, csak kérdés, hogy megéri-e a különbözetet.

Nekem sokkal szimpatikusabb a TRUE rögzítése, illetve a nagy légszállításhoz jól jön a 2 venti lehetősége.

IMO vegyél TR-ot, ma nincs olyan proci, amit ne hűtene le tisztességesen, persze egy jó adag tuninggal együtt. :K :C

(Ez a V8 kicsit ilyen design hűtő, nem tudom mennyire hatékony..........)

(#1215) ImI87 válasza Eliot (#1213) üzenetére


ImI87
őstag

Nem baj, hogy szétszedted, sőt KELL is az újrapasztázás.
Csak a "taknyot" nem kellett volna leszedni, de simán tudod helyettesíteni kétoldanlú hővezető ragasztóval. Itt az apróban árulnak, csak figyelj arra, hogy valóban hővezető legyen!
Mint ahogy láthattad is, a takony olyan helyekre kell, ahol a borda nem közvetlenül érintkezik az alkatrészekkel (NB meg SB borda alá, illetve a fetek alá, mivel ott kicsi a felület és kár lenne az egész lapot összekenni pasztával.........)
Ilyen ragasztóból tudsz egymásra rakni több réteget is, így a borda meg az alaktrészek között kitölti a helyet. Tulajdonképpen paszta csak magára az NB meg SB chipre kell tenni, máshova mehet a takony.

És FONTOS, hogy a szivacsokat próbáld visszatenni az eredeti helyükre (vagy tegyél helyette v.mi hasonlót), mert ez véd a lesarkazástól, mivel P45-ön nincs IHS. A csavarok meghúzásánál pedig kicsit húzz az egyiken, és kicsit a másikon, és így apránként haladj, így tudod elkerülni, hogy véletlenül letörd a chip sarkát.

Na sok sikert, és csak egy jóindulatú tanács: máskor mielőtt nekikezdesz a bontáshoz, nézz körül a topikban, hogy mit és hogyan érdemes! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1216) paprika válasza ImI87 (#1214) üzenetére


paprika
aktív tag

Köszönöm a választ :R

(#1217) Eliot válasza ImI87 (#1215) üzenetére


Eliot
tag

Nem is egyszerű ilyen thermal pad-ót szerezni csak az egész országba nincs valaki mondta volna nem hiszemmel,sikerült viszont Oc beszélnem és rendel kintről legalább lesz a memó alá is.Köszi hogy segítettél nem magamtól szedtem le a szivacshoz nem nyúltam és az egyik bórdán még meg maradt most így rakom össze a másik alat pedig darabokba lesz két hetet kibír így is csak megint szedhetem szét :(((

Üdv, Eliot

(#1218) ImI87 válasza Eliot (#1217) üzenetére


ImI87
őstag

Hát addig nem gáz. Esetleg addig ne nagyon ráncigáld a lapot, és biztosíts neki jó szellőzést!

Nekem 1 hónapig az egész gép ház nélkül ment a földön. Párszor majdnem rágurultam a székkel, és halálfélelmem volt, mikor anyám porszívózott a gép körül. :D

(#1219) tom_tol válasza keIdor (#1205) üzenetére


tom_tol
addikt

azért én nem kapkodnám el a cserét
igaz a P45 extreme lehet nagyon jó is de pl. a DS4-nél jobb a maximus2 york alá ezt most már egyértelműen állítom főleg ha 4 Gb ramot akarsz pedig nálam most eléggé szedett-vedett a társulat 2*1Gb OCZ mellett van 1*1Gb cell meg 1*1Gb mushkin ami ráadásul 1066-os csak de remekül megy igy 1200 Mhz-n 450 fsb -vel
a quantum P45-se meg ddr3-s

(#1220) virkir válasza keIdor (#1206) üzenetére


virkir
veterán

Konkrétan a Maximus-al sok tapasztalatom nincs de amiket leírtál nagyon emlékeztet a feszültségingadozás miatti hibára.
Szerintem próbálj szerezni legalább kölcsön egy minőségi szünetmentest ami stabilizált feszültséget ad és próbáld ki azzal.
A magyar hálózat tud csodákat produkálni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1221) subaruwrc válasza keIdor (#1206) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát elhiszem :(((
nézem az eszmefuttatást és meg kell mondjam egy x48 vs ddr2 kombó nem rossz ;)

(#1222) keIdor válasza virkir (#1220) üzenetére


keIdor
titán

UPS alól megy a cucc. MGE Ellipse 1000.
Most ideiglenesen megint stabil... bár már 2 napja! Most csak annyit csináltam, hogy a 2. és a 4. ramhelyen megcseréltem a ramokat.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1223) ImI87 válasza keIdor (#1222) üzenetére


ImI87
őstag

Ezek alapján, nem lehet, hogy a tápod baszakodik? :F

Nekem még mindig azért furcsa ez a kálvária, mert más user nem nagyon panaszkodik, és user error meg nálad elég valószinűtlen.........

(#1224) keIdor válasza ImI87 (#1223) üzenetére


keIdor
titán

Kétlem, más lappal tökéletes... én egyébként arra tippelek, hogy ami Auto-n van, azt a lap folyton baszkurálja minden restartnál más értéked ad meg. Valami Subtiming, vagy GTL, Skew beállításra tippelek, ezek vannak csak auton.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1225) ImI87 válasza keIdor (#1224) üzenetére


ImI87
őstag

Hát haver, ez tényleg szívás........ :(
És persze gariztatni nem lehet, mert kiváncsi vagyok mit szólnának, ha ezeket elmondanád. ("Csókolom, hát az a baj, hogy 500 FSB felett meghal a lapom!" :DDD ) A szervízesek nagyrésze annyit tud, hogy hogy kell összerakni, aztán vagy jó vagy nem....... :W

Ezt csak nagyon halkan mondom, de nem lehet v.hogy láthatatlan módon megbuherálni a lapot úgy, hogy végképp rossz legyen? És így le tudnád gariztatni, aztán hátha az új menne simán....... :F
Kicsit etikátlan, dehát...........a szükség nagy úr! :B

[ Szerkesztve ]

(#1226) Tody56


Tody56
aktív tag

Esetleg megtudná mondani valaki hogy mik ezek, illetve mire érdemes állítani? :R

Memory Remap Feature:
Memory hole:

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1227) ImI87 válasza Tody56 (#1226) üzenetére


ImI87
őstag

A Remap ahhoz kell, hogy a lap kezelje a teljes 4 giga memóriát (ha annyi van), különben csak 3,3-at kezel. :K
A másikról fogalmam sincs...... :B

[ Szerkesztve ]

(#1228) Tody56 válasza ImI87 (#1227) üzenetére


Tody56
aktív tag

:R

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1229) keIdor válasza ImI87 (#1225) üzenetére


keIdor
titán

Meg tudnám én azt oldani, mondjuk csinálhatnék zárlatot, de nem akarom, mert nem a lap a szar, legalábbis nem úgy. Más is szív vele... vagy az a baj, amit írtam, vagy egyszerűen a SuperTalent 4×1GB nem fog menni... evvan. 2db az szépen megy...
Most mondom egyelőre stabil, ha az is marad akkor jó, ha nem, akkor majd megszabadulok tőle.

Ami a legjobban nyomja a szívemet az a sokásos (szar) Asus support! Magyarúl szarnak a képemre meg a lapomra...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1230) ADAM1337 válasza keIdor (#1229) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem vagy egyedül, de jogos főleg hogy rog-lap szóval elég cinkes az asus ilyentéren.
De a marketing kell nekik... support meg érdekes..

Én pont ezzel a lappal szemezgetek, de lehet nem cserélem majd csak i7nél,
p5k-mnak egész jó a mem kezelése, igaz 2gb 2modul de 1200at viszi a 800as csx ramom, benne. szóval memória kezelés is példány függő nem csak gyártó..
giga p45-s lapjai elég jók, ha leakarod cserélni csak jót halottam róluk..

[ Szerkesztve ]

(#1231) tom_tol válasza keIdor (#1229) üzenetére


tom_tol
addikt

valszeg a mi lapjaink erősen nőneműek ;]
vagy 2 hete gond nélkül ment 8,5*450 1200Mhz pl8 4*1Gb rammal mig ma kellett máshová 2 modul igy maradt benne 2
hát el sem indult aztán eszembe jutott hogy nekem 2*1 Gb-al csak a 2-4 slott jó igy már működött
aztán vissza raktam a másik 2-t ahogy eddig is volt és (mit is vártam én balga) ismét nem működött, kellett 3* reset + emelnem kelett 1,2v-ról 1,235v-ra az NB-t hogy hajlandó legyen elindulni
most nincs kedvem értelmezni az esetet de az biztos hogy v.mi nem stimmel a deszkával :F

(#1232) ImI87 válasza keIdor (#1229) üzenetére


ImI87
őstag

Hát igaz meg kellett szenvedni a stabilitásért.
Az ST-k GKX-esek ugye?
Kéne szerezned jóöreg GMH-kat, nekem ezekkel rendben van. 4*1 Micron OEM kiadás, 1200-on mennek, és PL7. Viszont kell nekik fesz rendesen, 2,27V, és NB is megkéri a magáét, 1,23V.

(Utólag már nagyon sajnálom, hogy idő előtt eladtam a GMH-s Tracer-eket, azok qrva jó darabok voltak. 1250-et mentek, és 2,15V-tal.........) :W

Férre ne értsd, nem védem az ASUS-t, de szerintem túl nagy cég ahhoz, hogy minden termékkel és problémával részletesen foglalkozzanak. Lehet ezért is nem törődnek az emberek gondjaival, ami meg globális hiba, azt az időnként kiadott újabb bios-okkal orvosolják. Csak ezzel az a baj, hogy sz.tem inkább a premium kategóriás termékekkel kéne foglalkozni, hamár olyan nagyra tartják őket. Ezek adják a hírnevet is, meg a sikereket. Persze az is igaz, hogy a bevétel kis részét képezeik csak, a az eladások nagyrészét biztosan a "mainstream" cuccok teszik ki. (De az is kevésbé fontos, hogy a csöves butított xxx-SE lapokkal mi a gond, mert azzal többnyire csak "Marika" használja a World-öt, és neki nem gond, ha lassú a ramkezelés. :) ) Dehát láttunk már sok mindent, pl P5K Premium SATA bug, csomó ram inkompatinilitás, stb......
Egy hatalmas és minőségi Support Center kiépítése meg még ekkora cégnél is hatalmas erőforrást igényelne. Egy nagy irodaház, csomó gép, és persze kitanítani az embereket a millió-féle ASUS termékkel kapcsolatban........
Szerintem max annyit tesznek, hogy nézik az ASUS saját fórumát, és ha olyan gond van, ami sok embernél előfordul, akkor azokkal talán érdemben is foglalkoznak.

Vannak cégek, ahol eslő osztályú a support. Személyre szólóan válaszolnak, és 4-5 órán belül! :Y Ilyen pl a Thermalright (most fogok kapni egy "egyedi és limitált példányszámú" pólót :DDD :)) ), Leadtek-nél is nagyon rendesek voltak TV-tuner-rel kapcsolatban. De pl aCreative-ot rühellem, mint a szart, fél óráig kell töltögetni a qrva hibabejelentési adatlapotm, aztán meg 1 hét után olyan válasz jön, hogy "nézd meg a súgót", vagy "frissíts drivert"....... :(((

[ Szerkesztve ]

(#1233) nixx-21 válasza ImI87 (#1232) üzenetére


nixx-21
senior tag

1250-et 2,15V-al? :Y mien időzítésekkel?

merre téved az agyad mikor megszületett ez a kiírás? :D

másik Thermalright-ról ott tényleg jo a support milyen hűtőt vegyek topikban is egy srác kérdezett a T 120 Cu-s verziós limitál kiadásű hűtőről és elmondták h mikor hol lesz kapható mármint európában....

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1234) ImI87 válasza nixx-21 (#1233) üzenetére


ImI87
őstag

5-5-5-15 :K
A fenti érték nem vicc és nem elírás, 1200-at 2,08V-tal vitték, igaz csak 2 modul tudta ezt egyszerre, de beton stabilan. Ősember-nél voltak ezek a legendás darabok, de ez csak egy rövid széria volt, a kétoldalas D9GMH chip-esek. A mostaiak már csak egyoldalasok, és nem is mennek úgy, sőt......v.mi más chip-pel vannak szerelve..... :(

Aztán mikor megvettem a második KIT-et is, akkor 4-en együtt már nem mentek úgy közel sem, bár ez a lap miatt volt (P5K Premium). Én hülye meg aladtam, illetve becseréltem 2*2 gigára, de azokkal is csak a szívás volt.
Aztán mikor meglett a Maximus II formula, kipróbáltam még 2 másikféle 2*2 KIT-et is, de sehogy nem mentek 1100 felett stabilan, Így tovább keresgéltem, és Ősember ajánlott gyári Micron D9GMH ramokat, és voálá, 4*1 giga ismét szépen megy 1200-on, bár már nagyobb feszekkel. Lehet, hogy van még ezekben is tartalék, de sosem néztem tovább. Ez így tökéletes.........

[ Szerkesztve ]

(#1235) Tody56 válasza ImI87 (#1234) üzenetére


Tody56
aktív tag

Nekem van ebből a szériából 2db kitt tehát 4x1gb össz..
Nem azt használom, de nincs szivem eladni.Ha reális árat írnik ki, akkor meg páran hülyének néznének, mert az új "csak" 13-14k :DDD

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1236) ImI87 válasza Tody56 (#1235) üzenetére


ImI87
őstag

hmmmmmmmm........... :))
És a tieid mit tudnak? 1200 lazán megy gondolom, de mekkora fesszel? :F
Annyira hiányzik a karácsonyfa effekt a "kis" plexis házamból.

Ha esetleg megválnál tőlük, küldj már egy árat priviben ! (mind a 4 modul kellene)

(#1237) Tody56 válasza ImI87 (#1236) üzenetére


Tody56
aktív tag

Úgy emlékszem 2,1 körül mentek 1200-at, de ez nagyban függ a PL-től is.
Még az x38as maximusban használtam őket.
Ott strong beállításon is elég volt 2,2körül.
1066-on 1,9-el is elmentek. (ez volt a legkissebb adható fesz abban a lapban, mivel 0,1v-tal többet adott mint a beállított érték.)

Dobj te nekem egy privit és meggondolom. Nagy kincsek ezek nekem, de lakásvásárlás elött állunk szóval :DDD :O

mod: off

[ Szerkesztve ]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1238) ImI87


ImI87
őstag

Az Winrar sebességtesztnél melyik alkatrész(ek) a befolyásoló tényező(k)? :F
1950-et kapok, és ez nagyon kevésnek tűnik nekem. Kb. 2300 lenne jó, nem?

Proci 3,8-on megy, ramok meg 1200-on, és jó időzítésekkel meg stb.....
Az everest ramsebesség-mérő megfelelő értékeket mutat, majdnem minden karcolja a 10K-t. Ezért furcsa, hogy a Winrar miért ilyen szar...... :U

Még arra gondoltam, hogy nem effektív a proci meg a ram órajel a meghatározó, hanem az FSB. Ez most nem túl nagy nálam (450), lehet ezért olyan kevés....

Van ötletetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#1239) Gorneck válasza ImI87 (#1238) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet mert Vistat használsz? :)

Gorneck#1239

(#1240) Tody56 válasza ImI87 (#1238) üzenetére


Tody56
aktív tag

100% hogy a vista a gond.
xp-n ez szerintem 2500 körül is lenne.
Egyébként a winrar sávszélesség mániás.
Ha csak 3000-en hajtanád csak, de 500fsb-n már akkor is brutális eredmény lenne.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1241) ImI87 válasza Gorneck (#1239) üzenetére


ImI87
őstag

Lehet, de XP-t már sosem fogk feltenni........

Tody56: ez pedig bajos, mivel 485-nél megáll a quad-om. 475-ön még lehet stabilizálni, de nem éri meg a sok feszt.

Akkor marad így, max Winrar ereményekkel nem fogok villogni....... :(

köszi mindkettőtöknek! :R

[ Szerkesztve ]

(#1242) Tody56 válasza ImI87 (#1241) üzenetére


Tody56
aktív tag

A 475 nagyon szép eredmény :R
Nem sok quaddal találkozni, ami tényleg stabil 500fsb-n ;]

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#1243) Rusher válasza ImI87 (#1241) üzenetére


Rusher
őstag

Mondjuk az viszont érdekes, hogy hiába kevesebb a bench mint xp alatt, de amikor használod az alkalmazást akkor viszont gyorsabb.....elég jó már a Vista szerintem a winrar bench miatt én sem tennék fel xp-t.. :K Bár én néha szoktam váltogatni mikor milyen kedvem van... :DDD

(#1244) Gorneck válasza ImI87 (#1241) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor telibe találtam... :K Mondjuk Vista alatt amúgy se használok winrar-t ha nem muszáj...

Gorneck#1239

(#1245) Zájec válasza tom_tol (#1219) üzenetére


Zájec
veterán

"de pl. a DS4-nél jobb a maximus2 york alá ezt most már egyértelműen állítom " mi alapján jutottál erre a meghatározásra ?

(#1246) tom_tol válasza Zájec (#1245) üzenetére


tom_tol
addikt

egyrészt a DS4-ben zavaróan magas vdrop miatt ami a gyakorlatban azt jelenti hogy idle 1,3v felett kell a 3,8 Ghz-hez ha stabil gépet akarok, másrészt a kicsi különbség miszerint ebben külön állitható a term. voltage reference mind a két pár magnál ami enyém yorknál szükségesnek tünik mert nem jó az egyforma beállitás a core 0-1 ill. a core 3-4-re
egyébként ezért nem az X48-DQ6-ban van mert annak a bios beállitási lehetőségei = a 0-val
és magától meg nem ad megfelelő értékeket, kár mert különben jó alaplap

(#1247) tom_tol válasza ImI87 (#1238) üzenetére


tom_tol
addikt

gondolom 64bites vistát használsz
nekem xp alatt cca.2700, 32-s vista alatt cca. 2600 64-s vista alatt van 2000
de ha ténylegesen használtam nem éreztem különbséget csak benchben
de a 64-es vista nagyon jó és gyors
kár hogy van 1 BJ-330-m amihez ragaszkodom de nincs vista alá driver ezért kénytelen vok xp-vel dolgozni, habár ha lesz időm csinálok 1 nyomtató szervert és mehet a pista

(#1248) ImI87 válasza tom_tol (#1247) üzenetére


ImI87
őstag

Tody56: :R
Rusher, Gorneck23, tom_tol:
így van, Vista64.....de köszi akkor megnyugodtam. :R
a teljesítményre semmi panasz nincs, minden pörög mint állat, csak szemet szúrt ez a gyenge érték. :(((

(#1249) Zájec válasza tom_tol (#1246) üzenetére


Zájec
veterán

a vdrop megszüntetésétöl nem fog jobban menni a proci, akkor is egy bizonyos feszen fog menni "X"-mhz-t... szóval anélkül vagy azzal is stabil a gép..

lehet hogy van valamikor a különbözö reference-nek valami haszna, de érdemlegeset ezügyben még nem láttunk..
fsb-ben mit sikerült kihozni a york-ból eddig?

(#1250) virkir


virkir
veterán

Lenne egy fogós kérdésem.
Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a Win telepítőkön kívül semmi más CD-ről induló program nem látja a HDD-ket? A DVD az IDE porton van.
Konkrétan ami fontos lenne az Acronis True Image szépen elindul de bármit akarnék a vinyókkal csinálni nem látja egyiket sem.
Fontos lenne mert már tele van a púpom az állandó újratelepítésekkel, 5 nap alatt legalább 6 teljes telepítésem volt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.