Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Superman


Superman
nagyúr

Mivel a lapom topikja kihalt, ezért itt teszem fela kérdést: a memóriabeállításaimnál van két opció, amelyeket nem tudok hová tenni: P1 és P2. Mik ezek? Milyen előnyökkel jár az aktiválásuk? (Bár nálam a Maximus Extreme-ben nem volt ilyen...)

(#652) ImI87


ImI87
őstag

kösz a tanácsokat mindenkinek, próbálkozom................ :R

más: mindig téptem a számat, hogy a bios frissítésben nincs semmi para. na most kicsit megviccelt a lap: feltettem a 0802-t, pendrive-ról, és az ez-flash 2-t használtam boot-olás után. bios felmegy, restart, bios beállít, f10, restart, és utána ugyanúgy bejön a default. ezt megismételte 3x, aztán tököm kilett, nyomtam egy cmos clear gombot, utána megint beállítottam, elmentettem, és mostmár jó. :C

kicsit paráztam, hogy elbaxtam az egyik biost, de szerencsére csak vaklárma volt. de akkor sem értem, hogy miért nem működött rendesen. magyarul nem tudta elmenteni a beállításokat, és mindig default-on indult. :(((
ismét egy asus rejtéj :U

(#653) Rusher válasza Superman (#651) üzenetére


Rusher
őstag

Ez valami nforce feature? Mi a pontos neve? Nálunk ilyen nincs nemtom mi lehet az :)

ImI87 Valami véletlen csak...előfordul...lehet melege van neki is :)

mod.: Ja igen aki próbálta a 0901-et van értelme felrakni 0802 után?

[ Szerkesztve ]

(#654) tom_tol válasza Rusher (#653) üzenetére


tom_tol
addikt

egy ideje 901-l döcögök nem igen találtam különbséget
IMI87 flash után az elsö beállitásnál nálam is mindig ez van a mentetteket el sem fogadja minden hüleséget állit be de 1*default után már menti az uj értékeket

[ Szerkesztve ]

(#655) Tody56 válasza tom_tol (#654) üzenetére


Tody56
aktív tag

Ne is használjátok a régi mentés behívását frissítés után mert csak megőrül a lap.
Azt hiszem Beteg említette nemrég hogy vagy fél órát szívott mire helyre állt neki egy ilyen visszatöltésből a lap. Talán még a p5q3 vagy ilyesmi.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#656) ImI87 válasza tom_tol (#654) üzenetére


ImI87
őstag

jaja, pont így történt................ :K de már OK

és tovább baszakodok a ram beállításokkal.

még mindig azt akarom elérni, hogy optimális legyen a cpu és a ram teljesítménye.
de sehogy sem sikerül. vagy egyik vagy másik van kínozva. a gskill-ek sem akarnak 1200on menni, 1130nál végük van, szinkronban és aszinkronban is. lehet, hogy valamit elfelejtek? :F ram fesz, nb fesz, pl, clock twister, időzítések, ezeken kívül kell még valamivel foglalkozni ?

(#657) Donnie válasza ImI87 (#656) üzenetére


Donnie
őstag

A 800-as Geil-ek is 1130-nál halnak el nálam a lapban, bármit állítok neki:)

(#658) Donnie válasza Rusher (#653) üzenetére


Donnie
őstag

Nincs értelme felrakni szerintem:) Nem vettem észre tuningnál változást. CPU hőfokkal variáltak megint. Most aláméri jócskán a CPU hőmérsékletet. Btw Realtemp-el majdnem megegyező értéket a 0701-es biossal mutatott nálam a Probe, az volt a legnormálisabban bekalibrálva eddig:)

(#659) Rusher válasza ImI87 (#656) üzenetére


Rusher
őstag

DRAM Static Read Control és DRAM Read Training ezeket és a Spread Spectrum-okat gondolom kikapcsoltad...tedd a pl-t és a twistert auto-ra és próbáld úgy.. :K

Donnie Oks köszi én is erre gondoltam......ha nem hoz semmit akkor jó lesz a 0802 :K

Egyébként még mindig nem mondta nekem senki, hogy mi változik az AI Clock Twister állítgatásával....valaki nem lőne nekem egy ps-t amin látszik egy Memset ablak és Everest benchmark mondjuk 8x400FSB-n DRAM 1066-on CL5-5-5-15 többi Auto és mondjuk Moderate vagy Strong beállításokon kiváncsi lennék rá...köszi :R

(#660) Superman válasza Rusher (#653) üzenetére


Superman
nagyúr

Lehetséges, a régi maximus Extreme lapom biosában sem volt ilyen. :D Fogalmam nincs mi lehet a szerepe....

(#661) ImI87 válasza Rusher (#659) üzenetére


ImI87
őstag

A clock twister hasznos dolog, 80-100 pontokat ad az everest-es ram teljesítmény értékekhez. és ha emeled a szintet, a ramok csak angyob fesszel lesznek stabilak.

Én strong-on használom, egy kicsit ez is dob a a memkezelésen........ :K

(#662) tom_tol válasza Rusher (#659) üzenetére


tom_tol
addikt

[link]
az egyik auto a másik moderate
read ill. késleltetésben jobb a pl fix 8-on biosban

(#663) ImI87 válasza tom_tol (#662) üzenetére


ImI87
őstag

te milyen feszeket adsz az nb-nek 1200 ram-hoz?

már kezd elegem lenni, 1100 fölött bármilyen beállítással instabil az egész :W

(#664) Rusher válasza ImI87 (#661) üzenetére


Rusher
őstag

Köszi ;) Hát igen csak mit állít másképp? Na majd kipróbálgatom én is csak arra lettem volna kíváncsi, hogy az adott beállításaim mellett már a http://img521.imageshack.us/img521/1944/maximusiieverestmv0.jpg-el sem indul viszont Perf.Level 7-en meg megy :K

tom_tol Köszi neked is...pont van egy ilyen képem nekem is[link] ha a tRFC-t és a tWR-t lejjebb viszem 35/12 akkor ~ugyanott van....és nálam nincs beállítva semmilyen twister....tehát akkor mivel jobb ha mondjuk Moderate-re állítom? Najó megnézem majd... :)

Superman Nem lehet ez valami rambeállítási profil? Esetleg nem lehet EPP ha olyan ram van benne? Lehet, hogy az.... ;)

(#665) tom_tol válasza ImI87 (#663) üzenetére


tom_tol
addikt

nekem sajna több kell mit Rushernek 1,206v bios és -20 gtl
blendre még elmegy kevesebb is de cad-be meghal

(#666) Rusher válasza tom_tol (#665) üzenetére


Rusher
őstag

Én kb. úgy néztem, hogy a VTT függvényében legyen % (64) +5-6% a tűréshatár amin belül stabil azon felül nem...tehát nálam ez -40mv-ot jelent minden esetben mivel 600 FSB-hez is elég 1.15v VTT :K


Valid

[ Szerkesztve ]

(#667) ImI87


ImI87
őstag

Hát most már végképp tele van a f@szom.............. :((( :O

1:1 esetén sem és 5:6 esetén sem tudom stabilizálni a ramokat.
bármit állítok, PL, Twister (próbáltam auto-n is)
már őrült feszeket adtam, NB 1,32 , RAM 2,3, így sem jó..... memtest-tel hibáznak.

amúgy a ram g.skill 2*2GB 1066 PK
pedig a teljesítmény jó lenne (everest 9800 - 11600 - 11200 - 53) 550FSB 1:1

de sehogy sem stabil :W

az a baj, hogy direkt azért cseréltem anno 4*1-ről 2*2-re, mert a 4 modulos tuning lehetőség p35 esetén nem volt túl jó. most meg látom nálatok, hogy p45 már sokkal jobb 4 ram modulhoz. persze de a 2 gigás modulok meg nehezebben mennek, szóval nincs ötletem.

egyéb ötletetek nincs, hogy ne kelljen szétfeszelni mindent? :F
azért nem értem, mert látom másoknál sokkal kevesebb feszek vannak. :U

(#668) Tody56 válasza ImI87 (#667) üzenetére


Tody56
aktív tag

A 2 gigás modulokban mindig sokkal kevesebb a tuning potencia. Az előnye viszont az, hogy ugyan azon beállítások mellett picivel gyorabb a ramkezelés 2 ramnál mint 4-nél.
Próbáld az 500fsb-t 1:1-be minnél kissebb fesszel belőni. 99% hogy nb 1,2v alatt menni fog ha megtalálod a gtl-eket.
Az 550fsb-vel én sem boldogultam. Igaz nem sokat játszottam vele, de nem is akarom eröltetni így hogy alapfeszeken viszi az 500at. 4ram és CF azért biztosan fog valamennyit a lapon.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#669) ImI87 válasza Tody56 (#668) üzenetére


ImI87
őstag

tudom, hogy kevesebbet mennek, de érted: gyárilag 1066-os, és 1100 stabilitásért vért kell izzadni? :W

1000 1:1 az megy, ahhoz nem kell sok fesz, csak az nem tuning, hanem antituning :DDD

(#670) Rusher


Rusher
őstag

Kipróbáltam mi a helyzet 4Gb rammal 4x1 felállásban....íme:

2x1Gb Team800 & 2x1Gb Cellshock Reddevil :)

(#671) Tody56 válasza ImI87 (#669) üzenetére


Tody56
aktív tag

Szerintem azért 1000 4-4-4-12 valami ütős PL-el nem olyan rossz :DDD
Szerintem 9500 körüli olvasás kihozható belőle nagyobb erőfesztés nélkül. Az már nem olyan rossz.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#672) tom_tol válasza Rusher (#670) üzenetére


tom_tol
addikt

érdekes 4*1Gb-vel még nőtt is a cpoy [link]
2*1GB OCZ flex 9600, 1*1GB cell 9200, 1*1GB mushkin 8500

(#673) Rusher válasza tom_tol (#672) üzenetére


Rusher
őstag

Teljesen jól megy 4x1gb-al is sztem és nálam még lehetne hangolgatni is egy kicsit :K
Te figyu, hogy jött össze a 3 féle ram? Összeválogattad? :)

(#674) tom_tol válasza Rusher (#673) üzenetére


tom_tol
addikt

sajna meghalt az egyik cell (ezt a P5Q Pro-nak köszönhetem :O ) és még mushkin van itthon
de már nem vszek ddr2-t lassan átállok a ddr3-ra

[ Szerkesztve ]

(#675) Rusher válasza tom_tol (#674) üzenetére


Rusher
őstag

Miért mi történt vele a P5Q-ban :F Amúgy szépen mennek azok is együtt :K Gariba cserélik nem? DDR3...csak akkor új lap is kell...én elleszek ezzel a lappal egy ideig az biztos meg valahogy nem igazán látnám értelmét számomra...

(#676) Tody56 válasza Rusher (#675) üzenetére


Tody56
aktív tag

Én a 4 giga és a ddr3 párostól félek egyenlőre szóval maradok még jó darabig a ddr2-nél.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#677) ImI87


ImI87
őstag

Most akkor ki mit mond?
Ebben a lapban mi megy jobban, 4*1, vagy 2*2 ram?

Volt nekem Mushkin 2*2 8500 és most G.Skill 2*2 8500, de semelyik sem ment többet, mint 1100......... :( Most még stabillá sem tudtam tenni, csak 1060 környékén.

Valami gebasz van, mert hiába megy a prime hibátlanul egy órát, restartolok, és nem postol a lap. csak 2-3 próba után. most vagy nagyon meleg van (szobahőm. 30 fok), vagy szar ez a bios 0802, vagy elbasztam valamivel a lapot.

Látom a többiek eredményét, és ramok terén meg sem tudok közelíteni senkit........

(#678) Tody56 válasza ImI87 (#677) üzenetére


Tody56
aktív tag

Egyszerűen a 2 gigás modulok ritkán mennek 1100 felett. Próbálj ki valami jó 2x1 gigát.
Legalább kiderülne hogy tényleg a ram-e a gond.

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#679) ImI87 válasza Tody56 (#678) üzenetére


ImI87
őstag

nálad a 4*1 tracer hibátlanul megy 1200-on?

mennyi ram és nb fesz kell ehhez?

(#680) Tody56 válasza ImI87 (#679) üzenetére


Tody56
aktív tag

Amiket linkeltem teszteket mindenhol a 4 tracer volt benne.
nb: 1,13 ramok 2,2v.
2,1v kb negyed óra alatt bukott ki, de nem játszotam vele tovább, mert a hét elején várom a cellshock kittem párját, és utánna azzal szeretném hajtani.
Kb 1 órát teszteltem a 2x1 cellel és 2,4-2,5volton még 1200 4-4-4-12 is stabil. Morcos egy ramocska :DDD . Remélem csipni fogja a maximus a 4db is együtt.
Az 1200at 1,95-2volton tudta stabilan az egy kitt :C

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#681) Đ@n!


Đ@n!
tag

Hy Gondolkodok ien alaplap vásárlásán valakinek tapasztalatai h megéri-e? jah és E8200(Q744)-as Intelem van . És még az érdekelne, h mien ramokat szeret a legjobban 2*1gigából ?
Előre is THX! üdv :R

skillZ#Oc Team

(#682) Rusher válasza Đ@n! (#681) üzenetére


Rusher
őstag

Megéri-e? Hát persze kiváló alaplap jó tuningpotenciállal sok extraval....sztem nem anyira válogatós talán.......Crucial-al nincs gond ha erre gondoltál.....tapasztalatok? Nincs is olyan sok hsz legalább 1-2 oldalt ha végignéznél visszafele.... :U ;)

ImI87 Lehet akkor a G.Skill nem bírja az iramot vagy nemtom...nekem volt ugyanolyan G.Skill-em( gondolom a világoskék bordás van neked) az 1125@CL5-öt 1.95v-al vitte igaz az 2x1gb kit volt.....ha ragaszkodsz a 2x2gb kithez akkor valami mást kell nézni helyette...én ezt venném ;)

[ Szerkesztve ]

(#683) ImI87


ImI87
őstag

Van egy kis anomália, vagy nem tudom mi.........

A lap 500FSB-ig baráti, majdnem alap feszekkel betonstabil, de efölött nem hajlandó működni, bármit is állítok neki......... :O

Lehet, hogy a ram a ludas, mert eddig 550-nel, és + feszekkel is simán ment.

A másik lhetőség, hogy túl sokat kínoztam, és elkezdett veszteni a képersségeiből. Előfordulhat ilyen egy alaplapnál ? :F Mint ahogy a procik is tudnak degradálódni. Semmi sem kapott őrült feszeket, NB volt egy ideig 1,3-on, meg VTT is volt 1,3-on, de semmi más nem kapott sokat.

Szerintetek ram lehet a hibás, vagy haldoklik a lapom? :U :F

[ Szerkesztve ]

(#684) Donnie válasza ImI87 (#683) üzenetére


Donnie
őstag

Alapon próbáltad a memóriát tesztelni? (gyári cl+fesz)
Ha ott is hibázik, akkor valószínüleg elhalálozott szegény. Milyen bios van fent most? Megpróbálhatod egy korábbival is pl, hogy mit produkál.

PS: Egyébként nem tudod hogy milyen chipek vannak a memóidon? Ha Micron akkor azok 2.25-2.3v körül, fellett hajlamosak hullani. Nem törvényszerű, de xs-en már volt pár embernek probléma vele.

[ Szerkesztve ]

(#685) ImI87 válasza Donnie (#684) üzenetére


ImI87
őstag

alapon jól mennek, és 1000ig szépen muzsikálnak, a gyári fesz alatt is.
de efölött bármit állítok, végük van.............

bios 0802, majd felteszem a 0901-ez, hamár hivatalosan is kiadják
nemtom milyen chip-es, mert ha leszedem a bordát akkor ugrik a gari :(

(#686) beteg


beteg
őstag

ha valakinek van négymagosa és legalább 1000cl4 es ramja ebben a lapban, mondana egy winrar eredményt!?
thx

Csak futni kell!

(#687) Donnie válasza ImI87 (#685) üzenetére


Donnie
őstag

Ja, ne szedd le a bordát, annyit nem ér:) Alacsony szorzóval is próbáltad, hogy a procit ki lehessen zárni teljesen? Mi alatt hibázik? Prime(blend mondjuk) vagy memtest. Van akinek hibázott a memtest alatt korábbi biossal, de blend stabil volt.

(#688) ImI87 válasza Donnie (#687) üzenetére


ImI87
őstag

proci tuti jó, 4 gigán 1,28V-tal 3 óra prime stabil
és most direkt 1,3-on járatom, nehogy az legyen gond..........

néztem blend-et, és memtest-et is, mindegyik 4-5 perc után behal............

cserélek ramokat, megnézek egy crucial 2*2 kitet, másoknak 1140ig simán ment, 2,2V alatt.

én attól félek, hogy megöltem az NB-t, mert aza furcsa, hogy 500FSb-ig minimális feszemeléssel elmegy, de utána meg akármennyit adok neki meg a ramnak is, már post-olásnál lefagy.........

előtte a mushkin ramokkal ment 550 1:1, de nagyon sok fesz kellett mindennek
lehet, hogy ez a kit még gyengébb :U

de nagyon remélem, hogy ram probléma van, mert így nem lenne egyszerű menet legariztatni.

"őőőő csókolom, 500FSB felett meghal a lapom, tessék nekem kicserélni másikra !" :DD :DD :DD

(#689) Donnie válasza ImI87 (#688) üzenetére


Donnie
őstag

Hát akkor tényleg lehet, hogy gyenge memókat fogtál most ki:(
PL-t piszkáltad?:) PL:10 Moderate-el mondjuk?

(#690) ImI87 válasza Donnie (#689) üzenetére


ImI87
őstag

igen így állítottam, sőt még 11-en is néztem, de ugyanaz.........

szinkronban 1000 felett be sem boot-olt, aszinkron 5:6 még 1120-nál bootolt, de hibáztak a ramok.........

este megyek crucial-okért, hátha azok meghozzák a kívánt eredményt :))

(#691) Donnie válasza ImI87 (#690) üzenetére


Donnie
őstag

Jól van:C

(#692) ImI87


ImI87
őstag

Addig is, ha már a ramok nem mennek jól, a proci viszont annál inkább:

80 perc prime small fft : [link]
proci 4000-en, 500*8, és 1,25V !!!
Eddig 1,28 kellett, ebben a lapban kevesebb is elég :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#693) tom_tol válasza beteg (#686) üzenetére


tom_tol
addikt

merre voltál? karib-tenger?

(#694) tom_tol válasza ImI87 (#690) üzenetére


tom_tol
addikt

nézegettem 2*2Gb ramokkal a lapot [link] [link]
nem egyszerü eset habár azt nem tudtam eldönteni hogy az ocz-k vagy a lap nem tud többet
az mindenesetre biztos hogy pillanatnyilag jobbnak tünik 9200 vs. 9600-os ramokkal 4*1 Gb
blendre teszteltem 10 it. de nincs kitesztelve szvsz itt van valahol a határ

[ Szerkesztve ]

(#695) SzlobiG válasza tom_tol (#694) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem is rossz! Milyen ramok ezek pontosan?

(#696) tom_tol válasza SzlobiG (#695) üzenetére


tom_tol
addikt

(#697) uszilard


uszilard
tag

Sziasztok

Egy másik topicba leírtam a bajomat de sajnos nem tudtak érdemben segíteni.
A jelnlegi konfigom egy asus p5b alaplap és egy 6400 as proci. 2x512 800 cl5 gskill ram, 2x500gb segate hdd(2évesek már gondolom nem a legújabb sorozat) gigabyte 7950 gx2 vga.
2x asus sata dvd író.

A legnagyobb bajom ezzel hogy raidet csak úgy tudna ha tudnák hozzá szerezni egy external sata kábelt hátra és visszavezetném(ilyet nem találok sehol). A másik bajom hogy a 7950 gx2 nem működik benne hibátlanul, ha benne van lelassul a fileok elérése a merevlemezről és egyes 3d-s játékokban a hang néha torzul, pattog. Jelenleg a proci 800-as fsb vel üzemel a gyári 533 helyett stabilan fesz emelés nélkül.

Szeretnék egy olyan alaplapot aminek a tuninghajlandósága megegyezik vagy jobb mint a jelenleginek van rajta normális raid lehetőség(belső sata csatin) és a vga is probléma mentesen megy benne.

Fontos lenne hogy a raidet chipsetből tudja mert már nagyon elegem van a siliconimage és hasonló vezérlőkből, csak a bajom volt velük.

A dvd írókat is cserélném PIONEER 115 DBK-ra mert nem vagyok elégedett a samsung belsejű asusokkal.

Fontos lenne hogy 2 lemezt két különböző image filebol megírjon egyszerre zökkenés mentesen 8x osan.(dl eseket 2.4 szoktam)

A vicc hogy ezt 4 éve a 865 lapokkal raidbe simán meg tudtam oldani ezzel meg nem.

Jó lenne ha lenne rajta 2 ide csatorna. Sata elég lenne 4db is. Azért szeretnék chipsetből működő raidet mert talán az kevésbé hajlamos összeveszni a megszakításokon, arra tippelnék hogy jeleg is ilyen jellegű a baj.

Nem fontos a 2 lan meg a felesleges szolgáltatások garmadája.

Sajnálom hogy félig offolok de nem nagyon találtam normálisabb helyet erre.

Köszönöm az esetleges segítséget.

(#698) uszilard


uszilard
tag

"sajna p5b-ben driver nincs az intel sata csatlakozok kozti raidhez, csak a jmicron kulso+belso csatlakozojahoz van (tehat az egyik diszk kulso lenne, esata-n). viszont szerintem windows alatt is van software raid valami dynamic disk vagy mi, amivel mennie kene."

Én úgy érzem hogy becsapott a gyártó ezzel a lappal ezért ha nem feltétlen muszály nem vennék asus lapot a továbbiakban. Azt nem írták oda hogy csak esatan tudja a raidet pedig a 965 elvileg chipsetből kéne hogy tudja.

(#699) rammstein88


rammstein88
csendes tag

Hali, az mitől lehet hogy nézek valami filmet és a hang belassul és eltorzul ha leallitom és folytatom akkor pedig ujra jo, vagy ugyanigy játékoknal is ? nem lenne stabil a tuningom még most sem ? :W :F

[ Szerkesztve ]

(#700) beteg válasza tom_tol (#693) üzenetére


beteg
őstag

dehogy :D itt voltam végig, csak befogtam a szám a multkori nagy blama után :)

Csak futni kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.