Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok ha esetleg valakinek lenne eladó G750,kérem jelezzen..

Köszönöm. :R

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#902) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Akar hol veszed, mindenkeppen ki fogja bontani a bolt, mivel bent a dobozban, a gep alatt van az Asus garipapir, amit le kell pecsetelni/kitolteni nekik.

(#903) cut válasza Darth_Revan (#902) üzenetére


cut
aktív tag

Viszont ezt előtted teszik meg. :R
Amúgy nem értem kinek, mi baja az eredtileg nem magyar bill-el.
Hisz mindig azt mondjuk, külföldön(nyugat európa) jobb termékeket árulnak... :K

134 piros pötty :)

(#904) KillHates


KillHates
nagyúr

Tegnap ráfutottam az első rossz G750-esre. Tavaly május értékesítésű gép volt 12 hó garanciával, tehát pont kifutott szegény gazdája a garanciából. Elég nehéz volt javítani; vékony, finnyás PCB-je van.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#905) NTonee válasza cut (#903) üzenetére


NTonee
veterán

,,külföldön(nyugat európa) jobb termékeket árulnak" Ezt kifejthetnéd bővebben. Nem tudom, mitől lesz jobb minőségű egy g750, ha nyugat euból veszem. A hazai importőr megkeresi a silányabb minőségű termékeket?

Nem feltétlenül a billzet kiosztással van gond (bár sokaknak az is szempont), a gari a fő ok. Pontosabban az, hogy külföldi értékesítésű termékeket nem mindig csipázzák a márkaszervizek.

[ Szerkesztve ]

(#906) szalámissüti válasza NTonee (#900) üzenetére


szalámissüti
tag

Az enyém is gyári magyar bill, stb. Vagy ha ilyen szinten tudnak átszitázni, akkor valamit nagyon tudnak...

(#907) zabcs80 válasza NTonee (#900) üzenetére


zabcs80
tag

A dobozon rajta volt a magyar forgalmazó matricája is. Nem emlékszem mi volt a neve, mert a dobozt nem otthon tartom. De végül is mindegy. Magyar a bill, és még működik. Mi kell még? :)

(#908) NTonee válasza zabcs80 (#907) üzenetére


NTonee
veterán

oké, elhiszem, nincs ezzel gond. :R Sőt, kifejezetten örvendetes a dolog. Csak arra az üzletre nem ez a jellemző. Tudok pár olyan embert, akik szintén onnan vásároltak és egyetlen magyar szó nem volt mellékelve a dobozban, a billzet pedig lengyel/német volt. De az üzlet nevére is elég rákeresni a fórumon és lesznek érdekes találatok.

[ Szerkesztve ]

(#909) kozmy válasza zabcs80 (#907) üzenetére


kozmy
őstag

Az a helyzet, hogy az ember el vár egy minőséget igényességet ennyi pénzért és nem pedig csomó problémát amit saját magának kell meg oldjon sok utána járással. Az tény ha valaki ott vásárol nagyon nézzen meg mindent,az hogy a dobozban milyen papírok vannak azt kit érdekel,itt maga a terméket kell jól átnézni.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#910) cut válasza KillHates (#904) üzenetére


cut
aktív tag

Pár országban adnák rá 1 év garit. A legtöbb helyen 2 év gari van az Asus gépekre és ha valaki akar lehet rá vásárolni + garit.
Bár 1x er vettem egy tv-re + garit, erre becsödölt a biztosító...:)
A két év pedig világgarancia, bárhol beviszed a szervízbe, minden papír nélkül akár, akkor is javítani fogják. Persze nem mindig 1-2 nap.

134 piros pötty :)

(#911) KillHates válasza cut (#910) üzenetére


KillHates
nagyúr

"A két év pedig világgarancia, bárhol beviszed a szervízbe, minden papír nélkül akár, akkor is javítani fogják. Persze nem mindig 1-2 nap."

Márpedig erre egy év volt:
2013.05.
12M

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#912) zabcs80 válasza NTonee (#908) üzenetére


zabcs80
tag

Neten rákerestem, hogy hol tudom azonnal megvenni, így esett a választás erre az üzletre. Utána olvastam PH-n a "pozitív" véleményeket. :)
Eddig a negatív tapasztalatom az, hogy 16GB-vel vettem, és ez utólagosan lett bővítve az üzletben. Gyári 16GBre számítottam, nekem meg az összes helyre szükségem lenne. :)

(#913) cut válasza KillHates (#911) üzenetére


cut
aktív tag

Ezért írtam, hogy egyes országokban, 1 évet adnak csak és lehet külön vásárolni hozzá.
Pl: Hollandia :R

134 piros pötty :)

(#914) KillHates válasza cut (#913) üzenetére


KillHates
nagyúr

:K :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#915) mrviceguy


mrviceguy
tag

Asus Nomad táskát ajánlom minden G750 tulajnak. Kényelmes, meglepően jó minőség, és még pakolni is lehet bele.

(#916) NTonee válasza mrviceguy (#915) üzenetére


NTonee
veterán

és csak 40ezerbe kerül :DDD

(#917) mrviceguy válasza NTonee (#916) üzenetére


mrviceguy
tag

30ért vettem kedvenc boltunkban - miheztartás végett egy rendes táska (itt ugye nem a vállógatós sámsonitokról/dikotákról van szó, amibe jó, ha elfér a laptop mellett a töltő, hanem mondjuk egy Everki Titan-ról) 300 € alatt nem igen kapható. 5-600 ropis gépet 30-40k-s táskába csavarni azért annyira nem extrém dolog... Oder? ;)

[ Szerkesztve ]

(#918) mrviceguy


mrviceguy
tag

Valaki tudja esetleg a G750JZ palm rest-jének a part number-ét? Ha pont a magyar bill-esnek tudná valaki, el is olvadnék a gyönyörűségtől... :D

(#919) szalámissüti válasza mrviceguy (#917) üzenetére


szalámissüti
tag

Azért ha azt vesszük, hogy én egy kb 3000forintos 15colhoz való tatyóban hordom, és még egy tablet (TF101) is fér mellé, meg csavarhúzókészlet, és egér, akkor azért az a 30k elég húzós. Az más kérdés, hogy így edzeni lehet a pakkal, de hát ugye, így lesz multifunkciós :DDD

(#920) NTonee válasza mrviceguy (#917) üzenetére


NTonee
veterán

Nem vitatom, hogy baromi jó a Nomad, de akkor is beteg ára van. Más boltokban 37-44 között elérhető, de a 30as ajánlatért sem fogok mindent eldobni a kezemből. Pláne, mivel régen a rog táska a notebook mellett figyelt a dobozban. Mégha nem is Nomad szintű, de nagyon jó minőségű rog hátizsákom van, amit a gép mellé kaptam (nem akcióban).

[ Szerkesztve ]

(#921) mrviceguy válasza szalámissüti (#919) üzenetére


mrviceguy
tag

Nekem is van a pakkban még egy surface, annak a töltője, egy egér, egy bill, egy razer nostromo, pumpa és szerelőkészlet a bringához - így lazán tíz fölött mozog a súlya, de meg se kottyan neki.
Pár érdekes stat:
- Dicota válltáska 1 évig bírta a Thinkpadet, utána megadta magát a vállpánt tartócsatja. (8k)
- Samsonite vállasok átlag egy-másfél évet bírták, utána zip-anyag-minden egyéb bemondta az unalmast (20-35k). A 3 éves garancia alól minden trükkös módon próbáltak kibújni.
- Thermaltake kombi táska szerény 3 hónap után adta fel az Asus alatt. (20k)
Nem nyúzom a táskákat, de a gépeim sem két dekásak voltak.

(#922) KillHates válasza mrviceguy (#917) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát az Everki Titan-ba nem megy bele a nagy ROG... Marad a jó kis Nomad. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#923) KillHates válasza mrviceguy (#918) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jujdejófejvagyok:

A legolcsóbban itt találtam:

90NB00M1-R31HU0, G750JW-1A K/B_(HU)_MODULE/W8: 29843 Ft+áfa.

Itt tudod megrendelni:

Macek Zoltán
asusalkatresz.hu
Display Szerviz Kft.
1139 Budapest
Frangepán u.46.
+36 20 771 2696

A régi billentyűzeted átveszem, ha Neked nem kell.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#924) mrviceguy válasza KillHates (#922) üzenetére


mrviceguy
tag

Kutyafáját, még jó, hogy nem azt vettem... :D
Nem kell neked az a billentyűzet, egy balszerencsés mozdulat során értéknöveltem egy deci meleg kolbászzsírral... :D

(#925) KillHates válasza mrviceguy (#924) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor csak a rövid Ü betű kellene :B
Zsírosan is jó :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#926) kozmy


kozmy
őstag

Sziasztok!

Érdemes G75-JZ venni? 8Gb memó elég játékokra?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#927) baro32 válasza kozmy (#926) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen elég de a dual-chanel végett érdemes még egy 8gb modult belerakni.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#928) kozmy válasza baro32 (#927) üzenetére


kozmy
őstag

Úgy érted, hogy 2x4 Gb? vagy 2x8 Gb? Hány szlotosak ezek a gépek? 2 vagy 4?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#929) baro32 válasza kozmy (#928) üzenetére


baro32
aktív tag

4 de ebből 2-ő rejtett nehezebb hozzáférni ebben van az 8gb-os modul vagyis nekem ott van de szerintem mindegyikben tehát még így is van szabadon hozzáférhető 2-ő slot a fedél levételekor.
Én személy szerint raktam bele még 2x8gb kingston ddr3l ramot így most 24gb van benne.
Arra kell figyelni mindenképpen 1,35V-os modult/modulokat rakjál majd bele ha veszel erre nagyon figyeljél oda.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#930) kozmy válasza baro32 (#929) üzenetére


kozmy
őstag

pont 1.35V legyen vagy lehet kevesebb is?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#931) baro32 válasza kozmy (#930) üzenetére


baro32
aktív tag

Tudtommal 2-ő féle van 1,35v és az 1,5v-os a laptopoknál mostanában.
Az 1,35v-os az új Haswell procik memória vezérlőjéhez van fejlesztve.
Ugyanaz a teljesítmény csak energia hatékonyan.
Kevesebb hő termeléssel.......................stb.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#932) kozmy válasza baro32 (#931) üzenetére


kozmy
őstag

Ah értem,köszi a hasznos tanácsot :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#933) NTonee válasza kozmy (#930) üzenetére


NTonee
veterán

DDR3L ramot kell venned.

[ Szerkesztve ]

(#934) kozmy válasza NTonee (#933) üzenetére


kozmy
őstag

Azt mindjárt gondoltam :DD Gondolom a memó gyártó az mind1!?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#935) kozmy


kozmy
őstag

A hűtés mennyire jó, és zaj mekkora? Amikkel játszanék az a BF4, Watch Dogs, F1, Crysis3, Far Cry3 stb.....

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#936) NTonee válasza kozmy (#934) üzenetére


NTonee
veterán

a kérdés alapján ez nem volt épp egyértelmű számodra :U

[ Szerkesztve ]

(#937) Muerte válasza NTonee (#936) üzenetére


Muerte
addikt

Gondolom az "L" betű és jelentése elkerülte a figyelmét ;]

(#938) NTonee válasza Muerte (#937) üzenetére


NTonee
veterán

pedig először vastaggal írtam az L-t, de aztán gondoltam, hogy elég feltűnő az simán is, így szerkesztettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#939) KillHates válasza kozmy (#926) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bátorkodom feltételezni, hogy G750-JZ-t akartál írni.
Mert a G75-be sima 1.5V-os modulok kellenek
A G750-be 1.35V-os DDR3L (low voltage) kell

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#940) KillHates válasza kozmy (#935) üzenetére


KillHates
nagyúr

A hűtés jó, a zaj kevés. 2D-ben általában passzív a gép. (most a meleg idején minimálisan tekeri a ventit)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#941) kozmy válasza KillHates (#940) üzenetére


kozmy
őstag

Így van G750jz akart lenni. Azt nem tudtam, hogy az L van jelentése,az mit is takar?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#942) NTonee válasza kozmy (#941) üzenetére


NTonee
veterán

DDR3 1,5V
DDR3L 1,35V --- L: Low Voltage
Ezeket KillHates is leírta. Ezért írtam, hogy a másodikat kell venned, az megy a G750JZ-be.

[ Szerkesztve ]

(#943) kozmy válasza NTonee (#942) üzenetére


kozmy
őstag

Rendben köszönöm az infót :R :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#944) baro32


baro32
aktív tag

Sziasztok újra itt vagyok játék infóval.

Sniper Elite 3 Ultra beállításokkal 60FPS-el megy kivéve valami szuper szűrést kellett kikapcsolni mert akkor alig volt csak valami 22FPS környéke.
Nekem a játék tetszik jó grafika szép tájak.
A hőértékek a gtx880m-nél olyan 68-70'C fok volt de ha azt a szuper szűrést bekapcsoltam akkor 80'C-ra is felmelegedett a kártya de mint mondtam játszhatatlan kb.22FPS tudott csak produkálni a játék.
A V-RAM nál olyan 1200MB környéke és a szuper szűrésnél olyan 1500-1600MB környékén volt a dedikált ram használata.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#945) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Ha portalanítani szeretném egyszer a ventiket a gépben, tényleg szét kell berhelni az egész masinát?? Ez elég vicces azért.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#946) KillHates válasza egyedülülő (#945) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szét. Atomjaira :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#947) Arkhona


Arkhona
csendes tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy érdemes még venni g750jz-t vagy jobban megéri várni a kövi szériára? Olvasgattam a korábbi hozzászólásokat, és ahogy kivettem 1-2 kellemetlenségtől eltekintve stabil a gép ( ha jót kapsz a boltból ). Első laposom lenne csak költöztem és az asztalim is már idejétmúlt szóval nézegettem mi lenne jó.

(#948) Darth_Revan válasza Arkhona (#947) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha új szériára akarsz várni, akkor jövő évig várhatsz.
Néhány játéknál (pl Bioshock Infinite, Metro Last Light, Wolfenstein New Order) előforduló mikroakadást leszámítva (főleg akkor, ha 40 alá esik az FPS) nincs különösebb gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#949) Arkhona válasza Darth_Revan (#948) üzenetére


Arkhona
csendes tag

Revan nálad olvastam, hogy gondok voltak a melegedéssel, de most, hogy megkaptad az újat ez a gond is eltűnt?

(#950) Arkhona


Arkhona
csendes tag

Elnézést nem szériára gondoltam hanem konfig-ra. Azt milyen sűrűn szokásuk javítani/fejleszteni? Sry a kérdésekért, csak biztos akarok lenni a dologban. :) Még ebben a hónapban vagy a következő elején szeretném megvenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.