Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1800) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Úgy tudom nincs is itthon Lenovo szervíz,kiviszik Szlovákiába(vagy valahova)

(#1802) Mikulásbá válasza geogabcsi (#1798) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jobb lett volna kicsit még gyűjtesz és komolyabb G-s ASUS-t veszel,akár alig használtam is vannak,de azok legalább tényleg játékgépek megfelelő hűtéssel.

(#1803) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1801) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Azt hiszem Lengyelországba vitték, de pont amikor vettem az y510p gépet, akkor lett váltva szervizpartner (e miatt sokan meg is szívták, akiknek folyamatban volt szerviz), azóta már átvette a budaörsi szerencsétlen TeleMax, akivel a Homár blog is tele van.
Modern és profi cégnek látszott, amikor leadtam személyesen a gépet, de mint megtudtam, ne ítéljünk könyvet előre a borítójáról ...

[ Szerkesztve ]

(#1804) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1803) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ez a Telemax már rémlik valahonnan...... :U

(#1805) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

JY tulajok! Ma megjelent egy új BIOS! UBS 3 kompatibilitáson javít.

(#1806) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1805) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez hol van?A magyar ASUS oldalán még nincs.

(#1807) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1806) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Global/English

Nekem alapból ez jön be, így nem láttam, hogy a magyar oldalon még nincs kint. :(

(#1808) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1807) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egy linknek jobban örültem volna,erre nem járkálok,de már meg van.

Én itt sem látok újat:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1809) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1808) üzenetére


Darth_Revan
veterán

(#1810) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1809) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálad már fenn van?

(#1811) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1810) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Most települ :K

update: Fent is van. Semmi probléma nem volt a telepítéssel és bootolással. Most felrakok egy új, tiszta Windowst a mellékelt Asus Windows kulcsával, így tesztelés későbbre marad.

[ Szerkesztve ]

(#1812) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Apropó...van valakinek valami tippje, hogy az "MSHybrid_Patch" mire is való az ASUS gyári VGA driverében? NVidia oldaláról szedett driverben ez nincs benne és csak Win 8.1 alatt csinál valamit, de vajon mit?

(#1813) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1811) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na fenn van a 205-ös.Kissé besz@rtam,mert a boot-ot is visszaállította gyárira.Újra állítgatni kellett,szerencsére emlékeztem,mit s hogyan kell,hogy az SSD-n lévő rendszer induljon.

(#1814) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1812) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Teszteld le,aztán beszámolsz! :U

(#1815) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1814) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Gyárilag már hozzá van adva az előtelepített Windowshoz, de .bat fájlal telepítve is hozzáadódik.
G750JZ gépnél a GTX880M-hez ezzel kapcsolatban történt vBIOS frissítés is, azóta próbálom kideríteni, hogy pontosan mit is csinál ez és az optimális működéshez kell-e a 980M-hz is? Mert ha igen, akkor csak az ASUS által kiadott drivereket lehet használni ...

Mondjuk még csak sejtem, de szerintem Intel VGA-hoz van köze és mivel nekünk hála az égnek már nincs Optimus, így felesleges is ...

[ Szerkesztve ]

(#1816) alador


alador
csendes tag

Sziasztok, van nékem egy G750Jh típusú laptopom, ma délután megjelent egy hiba, ami engem nagyn megijeszt, mivel nem tudok vele mit kezdeni. A videokártya 15-20 perccel az után, hogy bekapcsolom a gépet, elkezd 100%-on pörögni, úgy hogy közben semmi sem fut. Kérlek segítsetek megoldást keresni a problémára. :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#1817) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Utólagos engedelmetekkel átneveztettem a topikot-ne kelljen az új gép miatt nyitni egy másikat,semmi értelme nem lenne,már úgyis itt kezdtük el a G751 kivesézését. :U

[ Szerkesztve ]

(#1818) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Aki ilyen gép vásárlásán töri a fejét,ki ne hagyja EZT!!

(#1819) St3rling


St3rling
csendes tag

Sziasztok!

Hat eljott nekem is az ido es megrendeltem a G751-et, eleg izgatott is vagyok kepzelhetitek :D amugy a mediamarkt-tol rendeltem.

(#1820) Mikulásbá válasza St3rling (#1819) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Helyes,gyűlik a banda! :DD

(#1821) St3rling


St3rling
csendes tag

Csak gyuljon is :D amugy az ekezetekert bocsi de angol laptopom van es billentyuzet :))

(#1822) NTonee válasza Mikulásbá (#1818) üzenetére


NTonee
veterán

:Y :Y :Y Aztaq...

(bocs az értelmetlen hsz miatt, de ez most hatalmasat ütött)

(#1823) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1818) üzenetére


Darth_Revan
veterán

ÚRISTEN :O
Még hozzáadtak SSD-t és dobtak az árból 50e Ft-ot?!
Remélem ez csak fekete pénteki akció :(((
Az első vásárlók most jól megszívták :DDD

u.i.: az SSD ugye csak elírás ? Mert ha nem, akor it valami gebasz van, mivel az én modellemből (modellszám ugyanaz) kimaradt az ssd ...

[ Szerkesztve ]

(#1824) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1823) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ja :W

Kis szépséghiba a dologban,hogy a 128-as SSD kevés lesz-lévén játékgépről van szó.
Nálam már most így fest a 256-os SSD :

Windows 8.1+Office 2013 Pro(meg pár kisebb program,de semmi komoly)+Crysis 3+BF4(csak alap)+COD AW = 124 GB !!

Lehet érdemes lenne rákérdezni az SSD-re....... :U
(ha viszont tényleg igaz,akkor :Y )

[ Szerkesztve ]

(#1825) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1824) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Jah de akkor is hogy van ez?
4 konfigurációról volt szó, ami megjelenik az országban és ehez elvileg nem tartozott SSD, viszont a megjelenés után 1 héttel fogja magát az MM és kér egy új szállítmányt, ugyanazzal a típuskóddal az ASUS-tól, amiben már van SSD?
Itt vagy elírás történt vagy az első vásárlók jól át lettek cseszve és "elfelejtettek" nekik SSD-t adni ...

Biztos nem hagyom annyiban, 20-30e Ft egy olyan SSD és ha már 50e Ft-al többet fizettem érte, akkor kérem szépen én is, ha tényleg jár hozzá ...

[ Szerkesztve ]

(#1826) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1825) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Intézkedj és beállok a sorba!

Érdemes lenne matteo_szg-nek írni,ő ASUS bennfentes,segíteni fog.

(#1827) St3rling


St3rling
csendes tag

Ezt az SSD dolgot en is furcsalom, de arban eddig ez a legjobb amit talaltam, eltem is a lehetoseggel es lehet eliras akkor szivas de ha nem akkor meg tutibb vetel.
Igyekszek majd erkezeskor pontosabb infot adni, allitolag 1-3 munkanap a kiszallitas raktarrol szoval jovohet kozepere elvileg meg is kene hogy erekzzen.

(#1828) St3rling


St3rling
csendes tag

Ezt a linket a mediamarkt oldalrol szedtem ki es masoltam ide be az Asus RoG G751JY-T7083H notebook-nal

Fekete Péntek kedvezmény!
449999
Szállítási költség: 0 Ft
Áresés!
(Az Ön megtakarítása: 50000,-Ft)

de nem tudom mar hogy mire szamitsak specifikaciot illetoen :DD

(#1829) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Az SSD-vel kapcsolatban felhívtam a boltot,ahonnan vettem a gépet,azt ígérte az illető,rákérdez a disztribútornál-de nem kecsegtetett semmivel,hiába azonos a típusszám.

(#1830) Mikulásbá válasza St3rling (#1828) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mi a gond?Ami ott le van írva,azt fogod kapni.Csinálj egy képernyő fotót,mert ha nem lesz SSD a gépben,reklamálhatsz,kérheted a SSD-t!

(#1831) St3rling


St3rling
csendes tag

Akkor az igazsagra feny derul elobb utobb, az en esetemben pedig akkor ha megerkezik, hat kivancsian varom

(#1832) St3rling


St3rling
csendes tag

Print Screen megortent :D

(#1833) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1830) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Kivéve ha van apróbetűs rész, hogy elírásért nem vállalnak felelősséget stb, stb.
Miskolci MM véleménye: vagy elírás vagy csak a netes bolt külön akciója, hogy adnak hozzá SSD-t. Szerintem nem külső SSD, ezért megkérdeztem, hogy "Ön szerint, akkor lehet az MM központban szerelnek bele külön SSD-t netes vásárlóknak?" A válasz: "lehet" :U Meg azt mondta, hogy az ASUS Magyarországnál kellene esetleg érdeklődni.

A modellszám ugyanaz, amit vettünk és a dobozon a leíráson NINCS SSD feltüntetve. Azt a matricát meg az ASUS gyártja. Szóval vagy tényleg valami külön spéci akció, vagy elírás vagy az ASUS Magyarország vágott át minket és 1 héttel a megjelenés után megváltoztatta a konfigot. (bár nem hiszem, mert ilyenre még soha nem láttam példát, szóval szerintem az első 2 közül valamelyik)

Lényeg: MediaMarkt most jól megszívatott minket ezzel a jó kis akciójával :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1834) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1833) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na de ha arra teszik a rendszert,az már nem kis buhera,azt nekik nemigen szabad(kivenni a gépet,arra klózni a rendszert,stb. majd visszacsomagolni és kirakni.)
Vagy külön adnak hozzá ajándékba egy SSD-t,a gépben meg a HDD-n a rendszer?

(#1835) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1834) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A leírás alapján nekem beépítettnek tűnik az SSD.
Az online bolthoz telefonszám sincs, csak e-mail, hogy arra meg mikor válaszolnak, még Isten sem tudja ...

Ha külső SSD lenne ajándékba, akkor gondolom nagy betűvel lenne reklámozva, hogy AJÁNDÉK SSD, de az oldalon a leírás alapján úgy szerepel, mintha alapból a gép része lenne.

Ha tényleg nem elírás és gyárilag ASUS által beszerelt SSD-t adnak, akkor valószínűleg Samsung m2-es SSD, ami külön, boltban nem is igazán kapható, de ha kapható is lenne, akkor ~35.000 Ft-nál indulna az ára.

[ Szerkesztve ]

(#1836) Mikulásbá válasza Darth_Revan (#1835) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Közben írtam matteo_szg-nek is,olvasson már be ide,világosítson fel minket,hogy is van ez.

(#1837) St3rling


St3rling
csendes tag

Akkor ezek utan en mar nem tudom hogy mi lesz :D de mar megol a kivancsisag, argh... :D egy biztos ez erdekes sztori lesz

(#1838) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#1836) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Írtam én is, még nekem sem válaszolt.

(#1839) matteo_szg válasza Mikulásbá (#1829) üzenetére


matteo_szg
őstag

Megnéztem, a gépben nincs SSD. És természetesen olyan sincs, hogy azonos típus és SKU-számmal eltérő spec. érkezzen.

MM-nél kell érdeklődni, pontosítsanak az akciót illetően. Ami az árat illeti, Black Friday van.

jupiiii

(#1840) Mikulásbá válasza matteo_szg (#1839) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az ár az tiszta sor,hogy ma olcsóbb 50 ezerrel.
Ez az SSD dolog volt a talány azonos típusjelzésnél.
Lehet külön dobozkában kapja meg a vevő az SSD-t?

(#1841) Darth_Revan válasza matteo_szg (#1839) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát ha az MM ha nem is ad SSD-t hozzá, ezzel az árral akkor is jó kis Brack Friday Bunduru-t csinált :U

[ Szerkesztve ]

(#1842) matteo_szg válasza Mikulásbá (#1840) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem tudom, ezt kell megkérdezni az MM-től.

jupiiii

(#1843) St3rling


St3rling
csendes tag

Akkor ha nincs benne SSD, ami mondjuk szamomra nem nagy hatrany mert vilag eletemben nem is volt, akkor ez felreiras/felrevezetes, ami nem epp szep dolog ilyen arcedulaju termeknel szerintem, de a mediamarkt jobban tudja ezek szerint, sebaj cpu, vga, ram legyen pontos es jo vagyok :D

(#1844) Mikulásbá válasza St3rling (#1843) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majd elmondod,hogy kaptad a gépet.Én is nagyon kíváncsi leszek rá.
Pedig az SSD nagyon jó találmány,egy ilyen kaliberű masinába kötelező darab!

[ Szerkesztve ]

(#1845) St3rling válasza Mikulásbá (#1844) üzenetére


St3rling
csendes tag

Ezzel is tisztaban vagyok, de sajnos meg varnom kell, hogy akkor mi is lesz a vegeredmeny, mindenkepp irok majd akkor, meghat addig is csekkolom az itteni story menetet

(#1846) Darth_Revan válasza St3rling (#1843) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Pedig az SSD jó kis találmány, rendkívül nagy mértékben meg tudja gyorsítani a Windows betöltését és működését. Játék alatt sok különbséget nem látni, max csak id Tech5-ös játéknál (Rage, Wolfenstein New Order, Evil Within), de a Windowst nagyon fel tudja gyorsítani, főleg a Win 8 és 8.1-et.

szerk: lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#1847) St3rling válasza Darth_Revan (#1846) üzenetére


St3rling
csendes tag

Olvasvan itt a hozzaerto velemenyeket, tudom hogy felgyorsitja a windows stb, de akkor ezek szerint ez nalam leveshus :D majd ertekezem hogy mit is kapok stb :D

[ Szerkesztve ]

(#1848) St3rling


St3rling
csendes tag

Na faja, a MM oldalan mar se hire se hamva az Asus RoG G751-esnek...mi a f... tortenik itt, hiszen mar megrendeltem vagy talan mar kifogyott es ezert nem lehet latni? kicsit keseru szajizzel tolt most el ez az egesz, mar irtam nekik de semmi valasz.

(#1849) masholnap válasza St3rling (#1848) üzenetére


masholnap
senior tag

viszik a cuccokat, mint a cukrot. sajnos amit én akartam venni az is már reggelre elment (így már a listában sincs benne), pedig éjfél után baromi figyeltem, de akkor még nem volt megoldva a leárazás náluk, csak valamikor hajnalra.
egyébként itt van az G751 oldala: http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ASUS-G751JY-T7083H-notebook-%2817-3%22-Full-HD-Core-i7-16GB-128GB-SSD---1TB-HDD-GTX980M-4GB-VGA-Windows-8.1%29,103952,504830,1683967.html?langId=-19&etcc_med=STC_CC_ATTR_VALUE_ar_osszehasonlito&etcc_acy=--&etcc_plc=--&etcc_par=Arukereso&etcc_cmp=altalanos_termekek&etcc_grp=AK&etcc_key=--&etcc_ctv=1160130&etcc_mty=PRICE

(#1850) St3rling


St3rling
csendes tag

Tehat akkor azert nem jelenik meg pontosan, a linkelt oldal se ugy nez mar ki mint ma delelott, gondolom akkor mar tobbet nem lehet rendelni mert elfogyott a keszletbol, ez hal isten engem mar nem erint mert en meg delelott megrendeltem, gond akkor nem volt, szoval nagyon remelem, hogy uton van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.