Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) NTonee válasza Mikulásbá (#1350) üzenetére


NTonee
veterán

Miért ne? Nálunk sem a szlovák webshopban látott 4860HQ lesz szerintem. Más piac, más hardver specifikációk. Egyébként nyilván lesz más is ott, csak én épp ezt találtam.

(#1352) Mikulásbá válasza NTonee (#1351) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az sem biztos,hogy lesz nálunk ilyen gép-mármint hivatalosan.

(#1353) egyedülülő válasza NTonee (#1351) üzenetére


egyedülülő
őstag

Pedig ajánlom, hogy a lehető legjobb proci legyen benne. Unom hogy mások döntik el én mit szeretnék venni.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1354) NTonee válasza egyedülülő (#1353) üzenetére


NTonee
veterán

ezért van általában 2-3 választási lehetőséged (konfiguráció) egy gép esetében. Persze szép lenne, ha itthon is működne valamilyen custom gépekkel foglalkozó cég. Az asusnál ráadásul ugye lapra integrált lett újabban a cpu, hogy még csak utólag se tudd cserélni. Szomorú. :(

(#1355) Mikulásbá válasza egyedülülő (#1353) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig nem te fogod eldönteni-ha lesz is itthon,vagy kell vagy nem azzal a konfiggal,amit ide szánnak.Ennyi.

(#1356) Daert


Daert
őstag

Meg tudná valaki mondani hogy a hazánkban kapható 750JZ-ben van-e m-SATA csatlakozó?Csak hogy milyen SSD-t vegyek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1357) Mikulásbá válasza Daert (#1356) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nincs,normál 2.5"-os SATA III kell bele.

(#1358) egyedülülő válasza Mikulásbá (#1355) üzenetére


egyedülülő
őstag

Ettől függetlenül ez még mindig nevetséges. S minden terméknél ez van, hogy összeül pár sokszor totál alkalmatlan ember és megvitatják mi kell a magyarnak, mit enne, inna, venne stb.

Ha itthon ratyi processzor lesz benne, akkor más forrásból fogom beszerezni.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1359) Mikulásbá válasza egyedülülő (#1358) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,de akkor is ez van.Ezek a gamerek cuccok amúgy is "speciális" gépek,sok variáció nem is nagyon lehet belőle.Ha lesz itthon,szerintem 2-4 féle változatban lesz(konfig)

Azt az U-s procit én kizártnak tartom 980M-hez-az elírás lesz.Az lesz a biztos,ami már konkrétan ki fog jönni.
(rajta leszek a témán,mert konkrétan érdekel ez a masina)

(#1360) Muerte válasza Mikulásbá (#1359) üzenetére


Muerte
addikt

Ha annyira gémer akkor rakhatnának bele normális procit is...nem az a gond azokkal hogy nem tudnának számolni,hanem egy csomó szarul írt konzolport van ami egy, vagy max két magot használ és nagyon kéne ahoz az egy szálhoz a magas órajel.

(#1361) NTonee válasza Muerte (#1360) üzenetére


NTonee
veterán

ezért is vadászok én (meg KillHatest is ráállítottam) egy 2640m-re, ami 3,5GHz-re tornázik fel 2,8 alapról. Bár csak 2magos i7-es, mégis előrébb leszek az i5 2430-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#1362) Muerte válasza NTonee (#1361) üzenetére


Muerte
addikt

Játékokban sokkal előrébb leszel vele :K legutóbb pl.csak tök véletlen ránéztem a DS3-ra.1mag 100%-on tekert a többi 3 mag: 0%, :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1363) Adixos


Adixos
csendes tag

sziasztok
tudnátok nekem segíteni?
egy hazsnált Asus G750jh noti vásárlása előtt állok és abban szeretném a segítségeteket kérni , hogy mire érdemes odafigyelni a vásárlásakor és megéri e a vételt?
http://hardverapro.hu/apro/asus_g750jh_t4100d
erről lenne szó
válaszaitokat előre is köszönöm

(#1364) Mikulásbá válasza Adixos (#1363) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem megéri(nekem ugyanilyen volt)

(#1365) Daert válasza Mikulásbá (#1357) üzenetére


Daert
őstag

Köszönöm.

Más:
Érdemes most G750JZ-t venni (400-420K-ért boltban)vagy megéri kicsit várni az új g751-re,ami ki tudja mibe fog kerülni?

(#1366) Mikulásbá válasza Daert (#1365) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó kérdés,már agyaltam én is ezen.Még az sem biztos,hogy hazánkban lesz hivatalosan G751 forgalmazás!Azért nagyon bízom benne-ahogy szerintem még egy páran.
A 980M kb. 36%-al erősebb a 880M-nél(teszt oldalról vettem)-ez okés,de vajon a hűtés minősége és mennyisége elég lesz hozzá-na ez majd az első fecskék tesztelése után lesz tuti,addig lutri minden.Azért szerintem nem lesz vele gond.
Én úgy saccolom,idén még lesz itthon hivatalosan G751.
A JZ 400 ezerért jó vétel akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#1367) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#1366) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jav.

"Én úgy saccolom,idén még nem lesz itthon hivatalosan G751."

(#1368) Daert válasza Mikulásbá (#1367) üzenetére


Daert
őstag

Ezek szerint nem tudni mikor jelenik meg itthon?
Mintha valahol azt olvastam volna hogy Oktoberben,de mäs hireszteles szerint csak 2015-ben jön..
Ha ez igaz,akkor marad a 750-es.Mär 4 honapja nincs gepem,szal meg 3-4-et nem tudok värni. :O

(#1369) Mikulásbá válasza Daert (#1368) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igazából Killhatesnek írtam,tudakolja már meg az ASUS partnerétől,esetleg mikor várható,milyen árban,milyen konfiggal,stb.
Ezt válaszolta : "Semmi hír... Még a magyar billentyűzet kiosztás layout-ját sem kérte be az Asus"

(bocs,Killhates,remélem nem gond,hogy megosztottam)

[ Szerkesztve ]

(#1370) Adixos


Adixos
csendes tag

Sziasztok
Lenne még pár kérdésem a használt Asus G750JH val kapcsolatban.
http://hardverapro.hu/apro/asus_g750jh_t4100d
Tegyük fel, hogy cserélni szeretném a HDD-t SSd-re vagy a HDD-t egy gyorsabb HDD-re akkor ez garanciavesztéssel jár?
A másik dolog, hogy ha ki szeretném takarítani a ventiket akkor szétszedhetem vagy küldjem be garanciálisan vagy el kell vinni szakszervizbe?
És végül még egy fontos dolog, honnan tudhatom,hogy a garancialevél még érvényes? mert lehetséges hogy belepiszkált a gépbe és már elbukta a garit.
Ha valamiben nagyon el lennék tévedve, akkor szóljatok.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#1371) NTonee válasza Adixos (#1370) üzenetére


NTonee
veterán

Belerakhatod az ssd-t a gépbe a hdd mellé (2 sata csatlakozó van). Nem jár garanciavesztéssel. Az alsó panelen azért van a kisebbik nyilás, hogy hozzáférhess.
Pü megy.

(#1372) NTonee


NTonee
veterán

Úgy tűnik, hamarabb érkezik a G751, mint gondoltuk. Az amazon kirakta a G751JY-T7009H (i7-4710HQ, GTX980m 4GB, 24GB RAM, 1TB HDD, 256GB SSD, Windows 8.1) gépet előrendelésbe 2014. október 14-i megjelenéssel.

[ Szerkesztve ]

(#1373) Mikulásbá válasza NTonee (#1372) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez jó jel,de engem csak a magyar érdekel.

(#1374) NTonee válasza Mikulásbá (#1373) üzenetére


NTonee
veterán

alapvetően engem is, így várok még, de ha kiderül, hogy nem lesz itthon (bár ezt erősen kétlem), akkor beszerzem máshonnan. Az elképzelésem amúgy is az volt, hogy tavaszig még marad a G53SX-em, de már kezdek nagyon rápörögni a dologra. :D

(#1375) KillHates válasza NTonee (#1374) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hinnye; 1600 Font? Úgy néz ki akkor karcolni fogja itthon a 6 kilót az ára... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1376) NTonee válasza KillHates (#1375) üzenetére


NTonee
veterán

na jó, de ez windowsos, ssd+hdd-s, 24gb ramos verzió ár. A G750-ből is volt hasonló, ami csúnyán 600 fölött volt. Lesz ennél olcsóbb is.

(#1377) KillHates válasza NTonee (#1376) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, talán fél milla... Bízzunk benne! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1378) NTonee válasza KillHates (#1377) üzenetére


NTonee
veterán

az egyik szlovák shop 1500 euróra írta korábban a szimpla hdd-s, 16gb ramos verziót (talán az is windowsos volt), de lekerült azóta a listáról. Már csak a JM van fent.

[ Szerkesztve ]

(#1379) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Szerintem itthon-ha lesz egyáltalán,de én is bízom abban hogy igen-a legszerényebb konfiggal lesz,OP nélkül.
Ez jó,mert olcsó lesz(relatíve)úgy bővítheted ahogy akarod,ugye így kevesebből kijön a plusz RAM,SSD.
A táska,egér,füles ajándék-na arra leszek kíváncsi,itthon lesz-e ilyen.

(#1380) egyedülülő válasza NTonee (#1372) üzenetére


egyedülülő
őstag

Csak ezt procit felejtsék már el. Nekem az erősebb kell.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1381) Mikulásbá válasza egyedülülő (#1380) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Sajna ez nem kívánság műsor-ami hivatalosan kijön,vagy kell vagy ugrott a típus.Szinte biztos,hogy ebben sem lehet majd cserélgetni,tehát eleve zsákutca.
Már van annyi kósza hír a gépről,én megvárom a tutit,pláne hogy csak a magyar lokalizációs érdekel.

(#1382) KillHates válasza egyedülülő (#1380) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az erősebbeket már nem nagyon lehet BGA-n ültetni, hanem foglalatos kell, hogy legyen. Az meg több pénz a gyártónak, ráadásul a júzer bővíteni tudja a gépet így sohasem fog újat venni :K Ez meg mint tudjuk nem a gyártó éreke....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1383) matteo_szg válasza Mikulásbá (#1352) üzenetére


matteo_szg
őstag

Négyféle konfig érkezése várható, Intel Core i7-4710HQ és 4860HQ processzorokkal. Mi most úgy látjuk, idén befuthat 1-2 konfig hazánkba.

jupiiii

(#1384) NTonee válasza matteo_szg (#1383) üzenetére


NTonee
veterán

Akkor most halkan megsúghatnád, hogy hol dolgozol. :D Akár privátban.

(#1385) Mikulásbá válasza matteo_szg (#1383) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Köszönjük,már vártunk egy biztos támpontot!
Aztán folyamatosan jöhetnek majd az infók,ahogy egyre több kiderül.
Jön a 980M-es verzióból is?

:R

[ Szerkesztve ]

(#1386) matteo_szg válasza Mikulásbá (#1385) üzenetére


matteo_szg
őstag

Csak az jön. :)

Mármint 890M.

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#1387) NTonee válasza matteo_szg (#1386) üzenetére


NTonee
veterán

Mármint 980M. :)

(#1388) matteo_szg válasza NTonee (#1387) üzenetére


matteo_szg
őstag

Valóban, régi táblázatot néztem. :)

jupiiii

(#1389) Mikulásbá válasza matteo_szg (#1386) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

980M-es verzióból 4 féle?KÁNAÁN!
Ha még az árát is jól be tudják lőni,lesz is gazdája a gépeknek.... :U

(#1390) matteo_szg válasza Mikulásbá (#1389) üzenetére


matteo_szg
őstag

Igen, csak JY-t rendeltettünk a partnerekkel. 499 900 Ft a plafon, remélem tartható lesz - nem száll el az euró/forint pl.

jupiiii

(#1391) Mikulásbá válasza matteo_szg (#1390) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyre jobban érzem magam,mint új G751JY tulajdonos.
Még a hűtésre leszek kíváncsi,elég lesz-e a nagyobb videokártyához,változik-e a hűtési technika-technológia vagy újabb anyagokkal lesz megoldva,stb.Remélem hamarosan teszt(ek)et is láthatunk,olvashatunk.

(#1392) Darth_Revan válasza matteo_szg (#1390) üzenetére


Darth_Revan
veterán

És az alja mennyi lesz ? (980M konfignak ofc)

Más:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy még mindig-e a sokak által anyázott gyengébb minőségű Chi Mei és AUO panel lesz-e használva, mint ahogy eddig is tette az ASUS ? :U Jó, jenki földön nem akkora problem ez, mert a legtöbb bolt egy pici prémium fejében cseréli jobb minőségűre (gari vesztés nélkül) rendelés kiküldése előtt, de Hungarikumban nem látta még boltot, akinél lett volna ilyen lehetőség ... :(

[ Szerkesztve ]

(#1393) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Apropó...

Van nekem a G750JZ GTX880M kártyájához módosított video BIOS, többek között növelve lett a voltage, a power limit és történt pár finomhangolás is a motorház alatt, hogy jobban lehessen tuningolni.

Egyelőre nem publikus, de van esetleg tuning betyár, akit érdekel ?

[ Szerkesztve ]

(#1394) matteo_szg válasza Darth_Revan (#1392) üzenetére


matteo_szg
őstag

449 900 Ft-ra várható. A tesztpéldányunk IPS panellel érkezik, kiderítem hamarosan, a bolti példányok is azzal jönnek-e.

jupiiii

(#1395) NTonee válasza matteo_szg (#1394) üzenetére


NTonee
veterán

De örülünk ám, hogy te itt vagy! :C :R Az ár is jól hangzik. Lehet, hogy mégsem várok tavaszig, ha megjönne még idén. Talán a karácsonyfa alá betehetem (a dobozát legalábbis :D).

(#1396) Darth_Revan válasza matteo_szg (#1394) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszönjük! A 450e bruttó vagy nettó? :D
A tesztpéldányt mikorra várjátok? :)
+ majd meg tudnád nézni Windows alatt, hogy pontosan milyen panel van benne ?

[ Szerkesztve ]

(#1397) matteo_szg válasza Darth_Revan (#1396) üzenetére


matteo_szg
őstag

Bruttó. :)

Héten megjön, szóval lehet majd kérdezni, mit nézzünk meg rajta.

jupiiii

(#1398) Mikulásbá válasza matteo_szg (#1397) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Küldd el nekem,majd én pár játékot lezavarok rajta,leírom milyen volt. :DDD

(#1399) NTonee válasza matteo_szg (#1397) üzenetére


NTonee
veterán

a legfontosabbak úgyis a szokásos dolgok. Hűtéshez talán, ha lehet kérni... izmosabb játék mellett (nem benchmark progival) félóra után a hőmérsékletek, kijelző típusa, háttértárak csatlakozói (msata/m.2 van e benne). Extraként én nagyon örülnék, ha végre lehetne legalább félig-meddig manuálisan vezérelni a ventiket a gépben, de ezt nem hiszem, hogy valaha is megkapnánk.

(#1400) Darth_Revan válasza NTonee (#1399) üzenetére


Darth_Revan
veterán

CPU ventillátort lehet manuálisan vezérelni, talán a GPU-t is, de azt lehet csak a JH esetében lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.