Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) KillHates válasza Mikulásbá (#1300) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert nem szerelted őket :K Nekem jutott mindkettőből...
Hiába kétharmada a diszipációja a GTX980M-nek a 880-hoz képest, azért oda is fog kelleni a hűtés. Elvégre egy régi IT-s bölcsesség szerint; csak Amperből lehet háromszöget rajzolni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1302) KillHates


KillHates
nagyúr

Egy kis sajtós baki:

itt a hűtés nélküli notebook!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1303) Mikulásbá válasza KillHates (#1302) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A jobb felső felülnézeti kép,csukott állapotban..... :DDD

(#1304) KillHates válasza Mikulásbá (#1303) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus! Tényleg! :D :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1305) Mikulásbá válasza KillHates (#1304) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha jól látom,kb. 35%-al erősebb a 980M-as a 880M-nál.A hőképzése is?Van már erről valami konkrét?

(#1306) KillHates válasza Mikulásbá (#1305) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem. Ha jól hallottam, akkor alap órajelekkel a 75W-os kategóriába is be fog férni. (a GTX880M 105W-osra sikerültaz nVidiának, ezért is volt a gond a G750-esekben a 105W-os hűtéssel)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1307) NTonee válasza KillHates (#1306) üzenetére


NTonee
veterán

Ez jó hír, reméljük a legjobbakat. Kíváncsi leszek a beárazásra is, a szlovák webshopok 1500 ajróra lőtték be, ez kevésbé baráti, mint a 750 volt. Vagy az is ott indult?

(#1308) Muerte


Muerte
addikt

Biztosan meg fogja kapni a 100W-ot mint az eddigi top mobil vga-k,pont ezért lesz nagy a teljesítmény növekedés az elődökhöz képest,mert sokkal jobb a fogyasztás/teljesítmény mutatója az új chipnek,ergo szinte biztos hogy melegedni is fog.

(#1309) Mikulásbá válasza Muerte (#1308) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor vastag ventik-hűtőbordák mellett reménykedjünk egy forradalmi technológiában is.
Erről van már konkrét?(a fotón csak kívülről látszik,pedig belül van a lényeg) :U

(#1310) Muerte válasza Mikulásbá (#1309) üzenetére


Muerte
addikt

Csak bench eredményeket láttam eddig,de az megdöbbentő, baromi jó az új chip :K nagyon remélem tudunk még 780M-ről upgradelni majd az AW-kben,mert ha nem akkor :(((

(#1311) KillHates válasza Muerte (#1308) üzenetére


KillHates
nagyúr

AW-ben tuti 100W-os kategória lesz, mert ha a chip nem is disszipál annyit, akkor a mellészórnak 8GB-ot hadd fűtse ki a maradékot az! :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1312) Muerte válasza KillHates (#1311) üzenetére


Muerte
addikt

Minden gépben 100W lesz a TDP szerintem.Milyen lenne már ha Asusban vagy MSI-ben 20-30%-kal gyengébb lenne ugyan az a cucc? :DDD Hülyét is kapnának a júzerek ;] Én addig egyébként nem is viszketek amíg normális unlocked vbios nem lesz hozzá :DDD

(#1313) Mikulásbá válasza Muerte (#1312) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itt ugye bejön az,amitől AW az AW-cserélhető benne a CPU-GPU.A többiek forrasztják-ettől függetlenül ugyanaz teljesen a GPU?(mérete,felülete,stb.)
Ha különböző,lehetnek a tulajdonságaik is másak-ha nem is sokkal.Erre akartam célozni.

[ Szerkesztve ]

(#1314) KillHates válasza Muerte (#1312) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, de egy dolog a meghatározott TDP dizájn és egy dolog amit a gyártók (főleg az egyedi MXM-szerűségekre építkezők) majd csinálnak. Ezért mondtam, hogy ha egy-két gyártó beleszoríthatja majd a VGA-t 75W-ba, az nem azt jeleni, hogy nagyok (pl. AW,MSI illetve a CLEVO) majd élni fog ezzel a lehetőséggel...

"Én addig egyébként nem is viszketek amíg normális unlocked vbios nem lesz hozzá "

Jaj, de gyenge duma! :D :DDD Te már most vakaródzol!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1315) NTonee válasza Mikulásbá (#1313) üzenetére


NTonee
veterán

Ez mondjuk így nem teljesen igaz. Asus, msi, acer, clevo, és még lehetne sorolni, akik nem forrasztanak vga-t. Hogy pl az asusban nincs lehetőség vga upgradere, az már más téma. Igaz, épp tegnap olvastam G73ban működő aw-s 770m-ről, de ezt azért felhúzott szemöldökkel olvastam. :)

(#1316) KillHates válasza Mikulásbá (#1313) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ekkora GPU-t könnyelműség lenne "forrasztani" (gondolom az alaplapra gondoltál)
Biztos, hogy külön MXM-et vagy daugter-board-ot fog kapni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1317) Mikulásbá válasza KillHates (#1314) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mit gondolsz,én miért érdeklődöm ennyire?(osztok-szorzók máris!) :DDD

(#1318) Mikulásbá válasza NTonee (#1315) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jogos,rosszul fogalmaztam.A cserélhetőségre gondoltam.

(#1319) Muerte válasza Mikulásbá (#1313) üzenetére


Muerte
addikt

Persze,ebben igaza van KillHates-nek egyébként mert lehetnek akár majd fizikai különbségek is,senki sem tudja előre,mint ahogy volt vrambeli különbség is az AW/Asus 880M-nél.Itt számomra a nagyobb kérdés még az hogy egyáltalán kompatibilis lesz-e a 980M a sandy/ivy lapba egyáltalán :U semmi sem kizárt már a mai világban sajnos és lehet megunta már az AW is hogy egyszerűen felupgradel a paraszt oszt nem fogynak az új gépei :DDD

1314: Nem, mondom hogy nem b.ssza a csőrőmet,sőőőt :DDD ,de amíg nem lesz értelmes áron,nem fogok váltani :N

[ Szerkesztve ]

(#1320) KillHates válasza NTonee (#1315) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Igaz, épp tegnap olvastam G73ban működő aw-s 770m-ről, de ezt azért felhúzott szemöldökkel olvastam."

Belepatkolni bármit lehet, de ha nem szabványos a hűtésed felfogatása, akkor ott komoly lakatosmunkát igényel a "gyártó-idegen" kártya befaragása a gépbe.

Nem szabványos MXM 3B kártya (Asus G53)

Szabványos MXM 3B zsuga:

látszik, hogy teljesen máshová esik a GPU chip illetve a VRM-ek. És mint tudjuk ezek tudnak izzadni rendesen! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1321) KillHates válasza Muerte (#1319) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát amit meg is tudok érteni az AW tulajok szemszögéből, mert az új gépeik....hát hogy is mondjam finoman? .... már nem a régiek!

Csak idő kérdése, hogy mikorra fog az AW-s "társadalom" (főleg orosz oldalon) kitermelni majd valami hekkelést arra, hogy belemenjen a 980-as az R2-es 18-asba ;] Aztán akkor állhat a feje tetejére a DELL!
Ha a GTX980M meg fog felelni a mostani MXM3B szabványnak, akkor annak mennie kell az MXM3-ban!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1322) NTonee válasza KillHates (#1320) üzenetére


NTonee
veterán

Az egyik srácnak adogattak ott tanácsot, épp G53-ba akart ő is faragni egy aw-s 770m-et szintén. A G73 heatsinkjét ajánlgatták, hogy az jó lesz, de aztán mégis picit faragni kellett rajta. A kipróbálásig nem jutott el a dolog, mert valamit rövidre zárt az alaplapon és jól megfüstölte.
De a másik arc, akinek g73-om volt, az megoldotta állítása szerint magának és működött.

[ Szerkesztve ]

(#1323) Muerte válasza KillHates (#1321) üzenetére


Muerte
addikt

Hát remélem "zökkenőmentes" lesz a váltás :DDD Én már új AW-t nem veszek :N

(#1324) KillHates válasza Muerte (#1323) üzenetére


KillHates
nagyúr

Csak nagykalapács kérdése! :D És belemegy majd!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1325) KillHates válasza NTonee (#1322) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja. Úgy hallottam, hogy azóta egy kicsit billeg neki az asztalon:

illetve az optikai meghajtó sem megy már be a helyére:

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :D :D :D :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1326) Muerte válasza KillHates (#1324) üzenetére


Muerte
addikt

Lehet már nem is viszketek én annyira :DDD Ha ez még belemenne akkor 2 évre le lenne tudva az upgrade,aztán a következő lényeges változás majd a win9,DX12, és a nem a mostani hanem következő chipset+proci+DDR4-es ramok lesznek,addig nem lesz nagy előrelépés,mert a mostani DDR4+proci páros még nem lesz nagy durranás az 100%.

1325: Mestermunka :C

[ Szerkesztve ]

(#1327) KillHates válasza Muerte (#1326) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Ha ez még belemenne akkor 2 évre le lenne tudva az upgrade"

és két év szürke unalom... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1328) NTonee válasza KillHates (#1325) üzenetére


NTonee
veterán

LOL :DDD

(#1329) Muerte válasza KillHates (#1327) üzenetére


Muerte
addikt

Két évig: "e örö e bódottá" :DDD

(#1330) KillHates válasza Muerte (#1329) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogyis! Viszketne az a "e örö e bódottá" közben Neked rendesen!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1331) Muerte válasza KillHates (#1330) üzenetére


Muerte
addikt

A második évben már biztos :((( főleg ha megint előrukkol majd valami durva cuccal a mocsok NV... :DDD

(#1332) KillHates


KillHates
nagyúr

Úgy néz ki, hogy az MSI-nek már sikerült előre látóan megoldania 16GBDDR6 GTX11800M hűtését is már most:

Kicsit még feszül, de ez részlet kérdés:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1333) Mikulásbá válasza KillHates (#1332) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Folyékony zoxigén-amit vííízbűl vesz ki....... :Y

Ilyen magasra tettétek a mikrót? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1334) NTonee válasza KillHates (#1332) üzenetére


NTonee
veterán

Szentséges... :W Az ilyennek minek a lapos egyáltalán? Vagy ez is csak a bench számokra csattogtatja?

(#1335) szalámissüti válasza NTonee (#1334) üzenetére


szalámissüti
tag

Ez egy spéci dokkoló :DDD

(#1336) Lujza1978


Lujza1978
tag

Sziasztok,

Kb három hete vásároltam egy ASUS ROG G750JZ-t kb 1 naig bírta majd a hutese megadta magát és iszonyatos hangon elkezdett kerregni. Szervíz vissza cserélték az összes hűtőt a gépben hazajött win 8.1 felrak driverekkel együtt. Jól működik a gép csak nekem a G75 hoz képest mintha hangosabb lenne a ventije pedig az majdnem kétéves volt mikor elvitték. Nincs valami progi amivel tudnám szabályozni a ventiket. Nem az a nagyon hangos de neha ok nélkül felpörög a venti pedig csak netezek utánna elhalkul.

Valami jó ötelet?

Üdv és thx a helpet előre is.

Lujza

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1337) kozmy válasza Lujza1978 (#1336) üzenetére


kozmy
őstag

hwinfo nevezetű progit szedd le és azzal lejeb tudod venni a venti fordulat számát.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#1338) NTonee válasza kozmy (#1337) üzenetére


NTonee
veterán

nem, nem tudja. Az asusnál nincs ilyen piszkálási lehetőség, nem engedi. Inkább azt kéne megnézni, hogy milyen hőmérsékleteket lát a hwinfoban, mert netezés közben azért nem kéne hangoskodnia.

(#1339) kozmy válasza NTonee (#1338) üzenetére


kozmy
őstag

Még arra gondolok, hogy rosszul rakhatták vissza a hűtőt és ezáltal izzad a berendezés és próbál hűteni vagy pasztázási probléma is lehet.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#1340) KillHates válasza Lujza1978 (#1336) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mik a hőfokok a gépedben. Szerintem ott valamit elszúrtak a hűtés összerakásánál...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1341) Lujza1978


Lujza1978
tag

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1342) Lujza1978


Lujza1978
tag

Ez az alapon semmi lényeges nem megy de most nem is hallok semmit.

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1343) KillHates válasza Lujza1978 (#1342) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát, ezek bőven jó értékek! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1344) Lujza1978


Lujza1978
tag

Fel ora wow utan

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1345) KillHates válasza Lujza1978 (#1344) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökéletes! Nem igazán értem miért lenne hangos a ventilátor, ezek a hőmérsékletek nem kívánják meg, hogy felpörgesse a gép 3000 rpm fölé...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1346) Lujza1978 válasza KillHates (#1345) üzenetére


Lujza1978
tag

Koszi,

Akkor csak képzelődöm. :)

Üdv

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1347) KillHates válasza Lujza1978 (#1346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lehet a ventilátor fordulatokat is monitorozni a HWinfo-val. Talán érdemes, mert valami SM vezérlési gond is lehet a gépeddel, ami majd a későbbiekben fog kiütközni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1348) Lujza1978 válasza KillHates (#1347) üzenetére


Lujza1978
tag

Akkor megpróbálom beállítani és nézem.

Koszi

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#1349) NTonee


NTonee
veterán

Dél-Afrikában webshop: Asus G751JY-T7072P -- GTX980m, i7-4710U ne már :DDD
csomag tartalma: táska, egér, headset. Hmm... ez viszont pozitív, mondjuk átszámítva 642e forintért belefér.

[ Szerkesztve ]

(#1350) Mikulásbá válasza NTonee (#1349) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az csak elírás lehet-még viccnek is rossz lenne. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.