Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) KillHates válasza Mikulásbá (#250) üzenetére


KillHates
nagyúr

A kollégám fia ott dolgozott, minap mondott fel és mesélt olyan hajmeresztő sztorikat, hogy mennyire ment ott a sumákolás :U

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#252) Mikulásbá válasza KillHates (#251) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vigyázz,mert itt is figyelnek a PH-n! Aki rosszat ír róluk,annak privátot írnak,hogy ne rontsa a boltot! :U

(#253) kozmy válasza KillHates (#249) üzenetére


kozmy
őstag

Jaj neee ennyi pénzért még betegségei is vannak? Bakker,és milyen betegségei vannak?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#254) Mikulásbá válasza KillHates (#241) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is kinéztem ezt az egeret,de a fényes alu verzióját.Aztán gondolkoztam,ekkora felbontás már teljesen fölösleges-játékhoz úgyis kisebbre kell venni.
Csak azért nem veszek még másikat,mert lehet megmarad a VX-hez adott GX850-es.Tökéletesen megfelelő.

(#255) KillHates válasza Mikulásbá (#252) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem rosszat írok róluk, hanem az igazságot. Az meg számukra legfeljebb kellemetlen lehet, (amit maguknak köszönhetnek) a többiek számára meg tanulságos (amit talán megfogadnak)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#256) kozmy válasza KillHates (#255) üzenetére


kozmy
őstag

Mire kell oda figyelni? Mik lehetnek az árulkodó jele,hogy átragasztott a billentyűzet? :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#257) etern válasza kozmy (#256) üzenetére


etern
tag

Azt egyből látod. Nekem egy HP pavilionom volt így. Angol billentyűzet kiosztás és fölötte ott vannak a magyar karakterek. Szóval nem úgy kell elképzelni, hogy teljesen magyar az egész bill., hanem a régi fölé vannak ragasztva a betűk.

(#258) kozmy válasza etern (#257) üzenetére


kozmy
őstag

Aha,azta rafkos édes anyukájuk mocskos krumplit mos a patakban :DD mekkora susmákok :DD :DD Jó lesz erre oda figyelnem.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#259) Mikulásbá válasza kozmy (#258) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezért írtam ezt - #250

(#260) kozmy válasza Mikulásbá (#259) üzenetére


kozmy
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy a G750 mennyire hangos és melegszik játék közben?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#261) Mikulásbá válasza kozmy (#260) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Gyakorlatilag szinte semmi hangja nincs-olyannyira,hogy ha alapon megy a gép,a ventik teljesen leállnak!Passzív hűtés is elég neki.Aztán persze bekapcsol a venti kis időre,de kb.2000-2200-as fordulaton,azaz csak akkor hallod,ha közel hajolsz a géphez.
Játék alatt persze jobban mennek a ventik,nálam a hő még nem volt 74-75 foknál magasabban ekkor sem.
Minden játék full beállítással megy!

[ Szerkesztve ]

(#262) KillHates válasza etern (#257) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most már profin nyomják; elviszik gravírozóhoz a billentyűket és bele maratják a felületébe a magyar karaktereket.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#263) Mikulásbá válasza KillHates (#262) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tehát megbontják a gépeket!

(#264) KillHates válasza Mikulásbá (#263) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze; a G75-ösökben amit árultak, mindegyikben kint volt a ram nem a billentyűzet alatt; ott üresek voltak a slot-ok. Az Asus nem szállít ram nélkül gépet, még az OEM partnereknek sem! Tehát valahogy kikerültek onnét a modulok... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#265) Mikulásbá válasza KillHates (#264) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ebben vajon mi volt nekik az élvezet?? :U

(#266) kozmy válasza Mikulásbá (#261) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm a hasznos infót,ez azért baráti hőmérséklet játék közben. Neked melyik típus van? Videó kártya tekintetében kérdezem. :R :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#267) kozmy


kozmy
őstag

Valóban szívatyus a történet,ha a memok felül vannak mert bővítésnél ripityára kell szedni és szerviz a vége ha csak nem annyira be vállalós a felhasználó és szét szedi. :C :C

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#268) Mikulásbá válasza kozmy (#266) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

JH

(#269) kozmy válasza Mikulásbá (#268) üzenetére


kozmy
őstag

Karajjjj,és benne a vidi kari is elég combos :R :R :R :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#270) Mikulásbá válasza kozmy (#269) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem panaszkodom..... :DD

(#271) DJ. Ru$y válasza Mikulásbá (#265) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gondolom az, hogy ha bővíteni akarod, akkor vidd vissza hozzájuk és ha nem is ott veszed meg a RAM-ot, de legalább a szervízdíj az övék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#272) Mikulásbá válasza DJ. Ru$y (#271) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Miért nem megy oda egy ASUS-os,aki pontosan tudja hol a gyári RAM helye,és kérdezi meg,hogy ez akkor most hogyan is került oda?Vagy már ezt is megtehetik?

(#273) kozmy


kozmy
őstag

Most olvastam egy angol oldalon,hogy az ASUS G750 bioszát ha fisíted akkor hőmérséklet növekedést okoz működés közben,és a magasabb volt számú memókat használsz. A memok által okozott hőt itt már valaki írta asszem. Na meg több oldalon is olvastam ha integrált egy CPU egyenletesebb a hő átadás ezeket mind olyan emberek írták akik BGA-zásal foglalkoznak több éve. :R

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#274) Muerte válasza kozmy (#273) üzenetére


Muerte
addikt

Jajjj..... :DDD Nem azért integrált mert jobb,hanem mert költséghatékonyabb,teljesen vakon vagy a témában... Az intel azt tervezi hogy asztali vonalon is alaplapba integrált cpu-val ad majd csak el lapot,de ez a felhasználóknak rohadtul nem jó... Kicsit gondolj már bele! Beszarik egy 5$-os alaktrészed gari után a lapon és veheted meg az újat procival együtt!!! horror áron :W Ezért kéne tapsolni??? A vga-ról ne is beszéljek,mert az sem cserélhető...De szerinted miért? Azért hogy 2 év múlva kénytelen legyél új gépet venni! mer' addigra az akkori játékok meg se fognak nyikkani már a mostani vga-val.Ez semmi másról csak a lehúzásról szól,ébredjél már fel... Semmi bajom az Asus tulajokkal,ismerek is itt egy jó néhányat,de maga az Asus üzletpolitikája és szervizelése csak hányigert tud nálam kiváltani...

[ Szerkesztve ]

(#275) kozmy válasza Muerte (#274) üzenetére


kozmy
őstag

Én nem az üzlet politikáról beszélek itt,az nem érdekel,maga a hatékonyságra gondolok,ami egyben hátrány is,mivel a CPU nem mobilis és mag a lap sem fejleszthető. Az hogy egy ilyen hardver 2 év mulva annyira elavult legyen, hogy az akkori grafikát élvezhetően ne vigye ezt viszont kétlem. :R :R

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#276) Muerte válasza kozmy (#275) üzenetére


Muerte
addikt

Pedig a 2 évvel lehet sokat is mondtam ;) Nem arról van szó hogy nem tudnák megírni normálisan azt a játékot,hanem NEM akarják! rohadt nagy a különbség...rákényszerítenek hogy vegyél mindig új hardvert ha maxon akarod tolni az új címeket.Ez csak egy rohadt nagy üzlet semmi más,csak éppen nem nekünk az :DDD

(#277) kozmy válasza Muerte (#276) üzenetére


kozmy
őstag

Ezzel én is egyet értek na de ha meg tehetném akkor AW vennék az még is csak mobilis dolgokból áll össze de nincs 600 E hogy ki adjak ennyit max 530 a plafon és azt is nagyon meg gondolom.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#278) KillHates válasza Muerte (#274) üzenetére


KillHates
nagyúr

" Asus üzletpolitikája és szervizelése csak hányigert tud nálam kiváltani..."

Ámen! Teljesen egyetértek (sajnos) :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#279) 0RH-


0RH-
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen gépet, de nem kaptam hozzá se windows 8 licencet, se kulcsot. De még az alján sincs egy matrica amin serial van. Csak egy win8 logo van rajta. Ez így normális?

(#280) DJ. Ru$y válasza 0RH- (#279) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"BIOS-ban" van a hardverhez rendelve a kulcs... Tök normális.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#281) 0RH- válasza DJ. Ru$y (#280) üzenetére


0RH-
csendes tag

Ennek örülök, mert egyébként nem tetszik amit kaptam. Sajnos nem olvastam a fórumot eddig és a digiprimetól vettem a gépet. Kaptam egy cseh billentyűzetes memória babrált cuccot.
Azt mondták, hogy 4+4 gb ram van benne, de még a dobozán is látni, hogy ők rakták bele a +2 gb modult.
A cseh lokalizációs szöveget pedig egyszerűen lekaparták a cimkéről.

A billentyűzet a legszomorúbb látvány a matricázással. Aszem ennél egy angol is jobb lenne.

Ez pedig a cseh cég elérhetősége.

Most nem tudom mit tegyek vele?

(#282) DJ. Ru$y válasza 0RH- (#281) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha el tudsz állni a vásárlástól akkor javasolnám... Ha be tudod szerezni máshonnan, vagy nem életbevágó a gép.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#283) Mikulásbá válasza 0RH- (#281) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Te mentél érte a boltjukba?Állítólag akkor is érvényes a 3 nap elállási jog,de nem vagyok biztos benne,hogy ha láttad,kipróbáltátok,akkor is lehet-e ilyet.

(#284) 0RH- válasza DJ. Ru$y (#282) üzenetére


0RH-
csendes tag

Nem fontos a gép. Ráérős a dolog.
Mivel nem az üzletben vettem át, hanem kiszállították, szerintem visszaküldhetem és az időbe is beleférek.
De nem tudom hogyan állnak hozzá majd ehhez a dologhoz.

(#285) 0RH- válasza Mikulásbá (#283) üzenetére


0RH-
csendes tag

Ha látom az üzletben, akkor nem veszem át. Hiba volt, hogy nem személyesen vettem át.

(#286) Mikulásbá válasza 0RH- (#285) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

JX-et amúgy sem szabad venni-szerintem.
Érdemes rászánni még azt a kicsit és JH-t.

(#287) 0RH- válasza Mikulásbá (#286) üzenetére


0RH-
csendes tag

Miben látod jobbnak?
Mert nem fogok rajta játszani. Szerintem a többi paramétere pedig ugyanaz.

(#288) Mikulásbá válasza 0RH- (#287) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor minek vennél gamer lapost??Fölösleges pénzkidobás ha nem használod ki arra,amire alkották.
A GPU a JH-ban a legerősebb.

(#289) vis.p válasza KillHates (#218) üzenetére


vis.p
aktív tag

"Egyértelmű, mert ilyenkor az FSB-t is emeled. Továbbá a Core i sorozatban az északi híd a CPU-ba van integrálva, tehát már ez is eleve fűteni fog pluszban."

Az ígért tesztek:

1333Mhz

1866Mhz

A következtetés az, hogy semmi különbség. Nem befolyásolja a memória órajele a cpu hőmérsékletét!!!
Egyébként az FSB normál esetben mindig 100.
Cpu órajel = FSB x Multipliter. Pl.: 4700hq(max.3,4ghz)= fsb(100)*34(multipliter)

etern kolléga tudná tesztelni ugyan így a Haswell-t, hogy valóban megtudjuk az igazságot, hogy az Intel műve ez az egész, vagy az asus bűvészkedett. Én az utóbbira szavazok. :U

(#290) 0RH- válasza Mikulásbá (#288) üzenetére


0RH-
csendes tag

Munkára használom. Virtuális gépek futnak rajta, egyszerre 4-6. Jó minőségű, erős gép. (Vagyis most egy g74-en van ez, de majd egyszer az újon lesz.)
A gpu-t azt valóban nem használom ki, vagyis csak részben. Mert az optimus hiánya miatt nem megy az integrált vga, ami fontos szempont nekem.

(#291) KillHates válasza 0RH- (#287) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebben a konfigurációban milyen VGA van? Mert valami miatt ki van kaparva a dobozod matricáján... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#292) Mikulásbá válasza KillHates (#291) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A Model Code szerint NVIDIA GeForce GTX 765M

(#293) KillHates válasza vis.p (#289) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hoppá! És ahogy látom a rendszer az emelt memória mellett alulfeszeli a CPU-t! :Y
Hát igen patent cucc az AW ! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#294) KillHates válasza Mikulásbá (#292) üzenetére


KillHates
nagyúr

Legalább akkor az videókártyához nem nyúltak :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#295) Mikulásbá válasza KillHates (#294) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tudnának?Forrasztott,nem?(bár ezeknél még ezt sem tartanám lehetetlennek)

(#296) 0RH- válasza KillHates (#291) üzenetére


0RH-
csendes tag

Elvileg 765m 2 gb vram.
De nem kapcsoltam be, az aksit és a tápot sem bontottam ki.
És már nem is fogom, csak visszaküldöm.

(#297) 0RH- válasza KillHates (#294) üzenetére


0RH-
csendes tag

Volt rá példa? Tudsz ilyen esetekről?

(#298) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Tudtok ilyet csinálni? :U

[ Szerkesztve ]

(#299) kozmy válasza 0RH- (#281) üzenetére


kozmy
őstag

Szia!
A gépet szines dobozban kaptad vagy ilyen egyszínű zsemle szinű dobozba?
Mert ha szines dobozba kaptad akkor tuti új a cucc,ha zsemle szinű dobozba akkor az szerelöi sorrol jött gép ami azt jelenti,hogy csak a külseje zsír új,a többi hasznélt össze kapart cuccbol.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#300) etern válasza vis.p (#289) üzenetére


etern
tag

Természetes!! Holnap nyomom föl majd a tesztet uraim!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.