Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) 0RH- válasza zolizozo80 (#650) üzenetére


0RH-
csendes tag

Igen, dvd-ről is minden menni fog automatikusan.
Én letöröltem a hdd teljes tartalmát és egy win 8.1 telepítettem, mindent megtalált a bios-ban.

(#652) 0RH- válasza zolizozo80 (#649) üzenetére


0RH-
csendes tag

Szerintem a partition magic tudja ezt. De akkor ugye egy működő géphez kell csatolni a hdd-t és sdd-t is. pl usb-vel vagy sata-val, amin van windows.
Én linuxot használok, abban van parted, azzal tudod létrehozni, a dd parancs pedig mindent tud másolni. A linuxok meg tudnak dvd-ről indulni.

Az 1. partíció egy rejtett fat32, abban van az efi indító. A tartalmát másold át.
A 2. partíció a windows gyors indításához kell, ez ntfs. Szerintem ennek nem kell a tartalma.
Ezeket ne vedd kisebbre, mert akkor indítási probléma lesz.

A 3. a windows, ezt méretezheted, szintén ntfs. Ennek biztosan nem kell a tartalma, mert ide települ a windows.
A 4. a windows telepítőt tartalmazza, ezt is méretezheted, szintén ntfs. De a fájlokat át kell másolnod. Van benne egy iso (ha jól emlékszem, vagy más formátumú dvd image fájl) és abból települ a windows.

Ezeket már letöröltem a gépemről, pontosan nem emlékszem a kiosztásra. Lehet volt még a 3. és 4. között egy windows adat partíció is.

[ Szerkesztve ]

(#653) zolizozo80 válasza 0RH- (#652) üzenetére


zolizozo80
tag

Köszi!

(#654) zolizozo80 válasza 0RH- (#652) üzenetére


zolizozo80
tag

Szia! És ha DVD-ről telepítem akkor milyen bios beállítások kellenek?

(#655) 0RH- válasza zolizozo80 (#654) üzenetére


0RH-
csendes tag

A bios boot menüben töröld ki a boot opciókból a windowst és vedd ki a hhd-t a gépből.
Gép induláskor nyomj esc gombot és a menüben ott lesz a dvd-ről indítás.
A többit elintézi a windows telepítő.

(#656) zolizozo80 válasza 0RH- (#655) üzenetére


zolizozo80
tag

És hogy tudom aktiválni? Mert kódot kér

(#657) zolizozo80 válasza 0RH- (#655) üzenetére


zolizozo80
tag

Eredetileg angol volt rajta, baj ha magyart akarok felrakni? Lehet azért nem aktiválja?

(#658) 0RH- válasza zolizozo80 (#657) üzenetére


0RH-
csendes tag

Igen, az gond lehet.
A windows kódok régiónként vannak. Régión belül biztosan érvényes a kódod.
Nálam cseh gép van, de mikor még nem nyúltam hozzá volt benne szlovák,cseh,magyar és még vagy 2 nyelv. De a lényeg az, hogy eredetileg is benne volt.

(#659) vis.p


vis.p
aktív tag

G750JZ teszt.
Külsőre kicsit gáz lett szerintem.

(#660) KillHates válasza vis.p (#659) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ez ugyanúgy néz ki mint a régebbi G750-esek. :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#661) Mikulásbá válasza KillHates (#660) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem az összes G750 kasztni egyforma,csak a belső változik.

(#662) vis.p válasza KillHates (#660) üzenetére


vis.p
aktív tag

Én úgy emlékszem az enyé nem így nézett ki. A hűtű nyílás és a lábak biztos nem. :N

(#663) KillHates válasza vis.p (#662) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pedig ilyen. Ha a combomra teszem olyan negyed óra alatt hülyét kapok úgy nyomják a lábacskái. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#664) vis.p válasza KillHates (#663) üzenetére


vis.p
aktív tag

Akkor bocsánat, nem jól emlékszem.

(#665) 0RH- válasza vis.p (#664) üzenetére


0RH-
csendes tag

Jól emlékszel. A hűtőnél nincs ilyen hirtelen él felfelé. A lábak pedig háromszög alakú gumibakok és sokkal kisebbek. Az elől lévő gumibak alul nem 'lyukas'.
Legalábbis az a 3 gép, amit ismerek, annak az alja nem teljesen ilyen. Nagyon hasonló, az igaz.

(#666) KillHates válasza 0RH- (#665) üzenetére


KillHates
nagyúr

Érdekes, nekem a JH csont ugyanez; csupán annyi a különbség, hogy az egérpad körüli mélyedés nekem le van eloxálva teljesen feketére a JZ-n pedig fém színű az éle, mint a bekapcsoló gomb körül a JH-n.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#667) vis.p válasza 0RH- (#665) üzenetére


vis.p
aktív tag

:R

(#668) KillHates


KillHates
nagyúr

Egyre többször merül fel egy probléma a G750JZ (GTX880M) körül. Feltételezhetően hőmegfutási hibákra visszavezethető, hogy a gép kikapcsol és nem lehet bekapcsolni többet (hiába a teljes áramtalanítás) Ez előfordult a régebbi G750JH (GTX780M) modellnél is néha de ott a teljes akku-töltő ki, majd power gomb kombó mindig segített.
A fenti hibajelenséget egyébként a Windows 8(.1) ACPI vezérlésének a védelmi rendszere produkálja; ha egy periférián sorozatos hardveres rendellenességet észlel akkor az SM vezérlőn egy tiltási parancsot futtat ami a gép lekapcsolását eredményezi. Ha a gépet be lehet kapcsolni, akkor az eseménynaplóból kibogarászható ennek a folyamatnak a rögzítése. Az én JH modellemnél is előfordult már, hogy a Windows kirúgta a gépet a kezeim alól, pedig csak éppen adatbázist töltöttem ki manuálisan (kb. mintha Wordpad-ben gépelnék) Miután utána néztem akkor láttam, hogy a GPU egyik pillanatról a másikra 120 fokra ugrott. Ez nyilván valami bug lehetett mert a GPU Meter ugyanekkor 40 fokot naplózott (az egyik az SM-ről a másik valami saját rendszerű folyamat monitorozóból olvassa ki mint a Lavasys cuccok) Ez az esemény a GTX880M-el szerelt gépeknél következetesen előfordul és eddig nem tudták megoldani ezért is késik a piacról JZ. :U Feltételezem, hogy az nVidia GPU körül van most valami gubanc, mert az AlienWare is visszahívta a 880-assal szerelt gépeit.
Az Asus-nál most a raktáron lévő modellekbe új hűtést szerelnek:

JH-ban lévő régi hűtés, réz hőcsővel, alumínium bordákkal:

JZ-be rakott új blokk réz hőcső, réz bordákkal:

A dolgot igazán nem értem mert a fenti módosítás olyan mint halottnak a meleg lábvíz; mert igaz, hogy a réz jobb hővezető és nagyobb a tömege is mint az alumíniumnak, de köztudott, hogy az alumínium jobban adja át a hőt a levegőnek mint a réz. (ezért is aluból vannak a gépkocsik radiátorai) Ha csak a porfújást hanyagolták volna akkor talán ugyanott lennének hőleadás szempontjából. Gyanítom, hogy itt inkább a "carpe diem" érvényesült a nagyobb tömeg miatt; magyarán a jó másfélszer nehezebb borda jüval több hőt tud felvenni hirtelen; így az esetlegesen jelentkező hőmegfutások jobban kompenzálhatóbbak. (aztán meg majd az orbitális blower elintézi, hogy ez kikerüljön a gépből :D)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#669) mrviceguy válasza KillHates (#668) üzenetére


mrviceguy
tag

Sziasztok,
Magam is boldog tulajdonosa lettem egy G750jz-nek. Eddig Thinkpad hívő voltam (még az IBM korszakból), de az elmúlt évek Lenovo-s T500, W510, W520-as szériái teljesen kiábrándítottak, így megnéztem mit is lehet kihozni egy Thinkpad árából úgy, hogy valamit kap is érte az ember sok kis kínai hálás tekintetén kívül... ;)
A gép építési minőségben nagyon egyben van, digiprime-os vásárlás, ahol miután megvárattak az ígérten felül két héttel, rendeltek egy rossz dokkolót - és megpróbálták kimagyarázni - és majdnem felbővtették 1.5ös modulokkal a gépet úgy, hogy előre szóltam, hogy 1.35-öst rakjanak bele. Ha ott vásároltok, vigyázzatok, nem rosszindulatúak, csak nem értenek hozzá. A vas eredeti magyar billentyűzettel jött, idejét sem tudom, mikor vettem itthon gépet és volt dedikált í betűm...
A 3D mark eredmények impresszívek, nem nagyon lehet megizzasztani semmivel, amivel én eljátszogatok szabadidőben - amivel nem, azzal sem igazán. Nyugalmi állapotban a hűtés zajmentes, játék közben sem zavaró a hangerő, hőmérséklet kifejezetten alacsony (65 fok alatt minden). A "mélynyomó" erősíésével érdemes kicsit játszani, mert simán túlvezérli a DAC, ha windowsban nincs beidomítva - nekem olyan 60% hajtás körül optimális. Killer network managerre vigyázni kell, mert hajlamos a már egyszer felismert sávszélre korlátozni a programokat más hálózatokon is, ami tréfás tud lenni.
Az első telepítés másnapján csinált egy érdekes dolgot (még nem volt róla ghost, alig ment fel minden fejlesztőkörnyezet) - kikönyökölt a GTX 880m, driver reinstall nem segített, azt hittem meghibásodott a kártya. Rendszer visszaállítás nullára -> driver telepít -> minden helyén. Windows reinstall, driverek fel, ghost, minden egyéb fel, ghost, most megy, mint a kisangyal, ötletem sincs, mi fektethette meg, de okozott pár kellemetlen percet.

[ Szerkesztve ]

(#670) vis.p válasza mrviceguy (#669) üzenetére


vis.p
aktív tag

Grat. :C
Használ egészséggel. :))
Azért bíztam benne, hogy nem lesz ez rossz.
Kérhetnénk 3d mark 11 eredményt hőfokokkal?
Köszi. :R

(#671) Isó


Isó
újonc

Huhu skaccok,
vettem egy G750JW-t a neten, a jókedvű eladó meg megörvendeztetett azzal, hogy azért volt ilyen olcsó, mert nincs hozzá adapter, hogy áldja meg az Úr. Néztem az ebay-en, ott van, száz dollár, imádok pénzt kiadni, viszont Kínából, és noha Asus feliratú, de 19V~9,5A, míg az Asus oldalán a spec-ek közt 9,23A-t írnak. Valaki megnézné, mi van az adapterére ráírva? Illetve szerintetek ciki a különbség, vagy ezzel ne törőggyek?
Köszi a gyors választ, mert ha nem tudok szerezni adaptert (VAN VALAKINEK EXTRA???) akkor elhajtom az eladót oda, ahova kell.
Köszi!!!
(pedig már a klubban éreztem magam! :W De még dolgoznom kell rajta, hogy bejussak, aú...)

(#672) KillHates válasza Isó (#671) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mázlid van, mert sima dugós tápegység való a JW-hez:

A 9.23A-nek kell lennie minimum a tápegységednek, az nem baj, ha 10 vagy 12A-est sikerül szerezned.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#673) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Érdekel valakit gamer egér?
2 egyforma,egy otthonra,egy pl. munkahelyre-így nem kell hordozni.

(a gamer notebook topikban a link)

[ Szerkesztve ]

(#674) mrviceguy válasza vis.p (#670) üzenetére


mrviceguy
tag

A 11-es mark valamiért nem hajlandó a 880-ast használni - hiába állítam be a control panelben globálra a high performance NVidia GPU-t, vajákoltam mindent - csak azért is az intelt izzasztja.
Viszont még frissen csináltam róla normal 3d markos benchmarkot, annak itt a linkje:
http://www.3dmark.com/3dm/2827123
A hőfokok megelpően alacsonyak, 2-3 óra játék után (WoT/Witchers II enhanced edition natívban maxon) is 60 fok alatt ketyegnek a szenzorok, az alaplapi PCH Diode értéke az egyetlen, ami 63 fok körülre ugrott, tehát azért a 32 giga ram "fűti" a lapot - bele sem akarok gondolni, hogy a másfeles ramokkal mennyire mehet fel.

(#675) etern válasza mrviceguy (#674) üzenetére


etern
tag

A witcher 2 nálad 60 fok alatt van max beállításon??

(#676) mrviceguy válasza etern (#675) üzenetére


mrviceguy
tag

Este meghajtom neked és dobok egy AIDA-s printscreent.

(#677) etern válasza mrviceguy (#676) üzenetére


etern
tag

Nagy vagy köszi! :D Ha ezt ilyen jól összerakták akkor le a kalappal asusék előtt!

(#678) mrviceguy válasza etern (#677) üzenetére


mrviceguy
tag

No, ez egy laza 30 perc futás után Witcher II enhanced edition, a GPU is felszalad 60 fölé, de gyakorlatilag nincs hangja a hűtésnek. A gép asztalon ül, nem ölben, natív felbontás, nyél grafika.
Ami így pár nap után kitűnik:
- A szálcsiszolt alumínium palmrest gyűjti a zsírt - nekem ez nem zavaró, mert amúgy is folyamatosan takarítom a vasat.
- A touchpad nagyon baba, gesture-re jól reagál, kicsit féltem a Thinkpades trackpoint után, de egyenlőre nem hiányzik
- A géptest brutálisan masszív, minimális holtjátéka sincs a mérete ellenére, a külső borítása igen időtállónak néz ki - bár azért a felső rész matt bevonatát láttam már kopva Thinkpadeken, és nem egy szívderítő látvány
Összefoglalva azt kaptam, amit vártam - és ez manapság ritka pozitív dolog.

[ Szerkesztve ]

(#679) Isó válasza KillHates (#672) üzenetére


Isó
újonc

Nagyon köszi! Gép megvéve, adapter is hozzá. Remélem, működik is, ha majd a kezem közé kaparintom végre, és akkor kezdődhetnek az álmatlan éjszakák. Addig viszont kénytelen leszek dolgozni. :Y
Szerintetek fut rajta az Age of Empires? :D

[ Szerkesztve ]

(#680) Dosi válasza mrviceguy (#669) üzenetére


Dosi
tag

Grat. :R Én is épp a 750JZ-k között nézelődöm. Te honnan vetted? mert radium.hu-n vannak. Van ami szerintem árban/konfigban megérné, de erősen gondolkodom h kintről hozatok, ha kint olcsóbb :D

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#681) kissb0913 válasza mrviceguy (#669) üzenetére


kissb0913
csendes tag

Mrviceguy lehet hogy nagy butaságot kérdezek, de mi a különbség az 1,35 -ös 1,5 -ös RAM -ok között?

Szemezgetek én is egy ilyen géppel Link, de én az új GTX 880M-el legfeljebb ezt tudom magamnak megengedni.
A 8 GB memória nagyon kevés lenne bele?

(#682) Isó válasza Dosi (#680) üzenetére


Isó
újonc

Én is kintről, USA, ráadásul ilyen manufacturer refurbished - azaz ha ott valaki visszaviszi a boltba mondjuk három nap után, akkor már nem adhatják el újnak - na itt mosolyog fel a kispénzű Kelet-Európai. Ebay jó kiindulás, de én végül az Amazonon vettem, ott is vannak használtak, vagyis hát fent említettek. A radium.hu-hoz képest feleannyira se jön ki. Belegondolva, még az is megéri, hogy veszel egy repjegyet New Yorkba... :D Persze a billentyűzet nem magyar, z-y felcserélve, nem nézedheted meg a boltban, sötöbö - de harmadik gépemet veszem így, és még, kipkopp, soha nem volt problémám. Mondjuk várjuk meg, míg megérkezik...

(#683) mrviceguy válasza Dosi (#680) üzenetére


mrviceguy
tag

Radiumot szerintem hagyd, még kevésbé vannak képben, mint a Digiprime-os srácok, és mindenféle sz*rt sóznak rád. Ha körbenézel a fórumon, olvashatsz róluk csoda történeteket...
JZ esetében még külföldről nem tudsz refurbished-et rendelni, ha pedig EU-n kívülről rendeled, rádvernek 27% vám/áfát, ami a szállítással együtt minimum 1.35-ös szorzó általában egy ilyen gép árán - plusz még a forint is kiemelkedően gyenge most - így nem hiszem, hogy megéri a kockázatot, hogy kapsz egy pixelhibás/karcos/gyártási hibás darabot, amire lehet, hogy nem vonatkozik nemzetközi garancia.

(#684) mrviceguy válasza kissb0913 (#681) üzenetére


mrviceguy
tag

Az 1.35-ös RAM alacsonyabb feszültségen megy, mint az 1.5-ös, azaz kisseb fogyasztás és kissebb hőtermelés várható közel azonos teljesítménnyel (kerekítési hiba tartományban mérhető a különbség). A proci és a DIM is 1.35-ös, ezért az alap RAM is 1.35-ös, ha mellétesznek neked 1.5-ösöket, akkor a gép visszafelé kompatibilitás jegyében az összes RAM-ot nagyobb feszen pörgeti, és ha mind a 4 slotod fel van töltve, akkor van rá esély (nem jelentős) , hogy megfő a memóriavezérlő.
Amennyiben a helytelen RAM miatt meghibásodik a memóriavezérlő a prociban, úgy a javítás nem garanciális, és mivel a G750-ben alaplapra integrált a proci, az alaplapcsere bizony nem egy filléres mulatság.

A 8 giga memória attól függ, mire használod. Arra figyelj, hogy a 4 slotból 2 eléréséhez szét kell kapni a gépet, egyben less 8 gigád, tehát ha nem 16-al rendeled, akkor a későbbi bővítés macerásabb lesz. Ha csak játszol, akkor a 8 giga elég, a 16 bőven. Nálam a 32 giga virtuális környezetekre kell, a windows 8.1 készenléti memóriaként is csak 3 nap intenzív használat mellett tölti fel, tehát más célból tökéletesen fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#685) mrviceguy válasza Isó (#682) üzenetére


mrviceguy
tag

Ehhez hozzátenném én is a tapasztalataimat - egy Thinkpad W510-et és egy W520-at vettem refurbished-ben, főként azon egyszerű okból, hogy itthon ezeket a gépeket irreálisan drágán adják. A Lenovo oldalán 2000 $-ért összeállított gépet itthon 840.000 HUF-ért adni rablás.
A gépek esetében a manufacturer refurbished (nem összekeverendő a seller refurbished, vagy merchant refurbished gépekkel, ez utóbbiak valóban használt gépek) a gyártónak visszaküldött, és a gyártó által eredeti állapotba visszaállított gépek, eredeti dobozban, általában csökkentett időtartamú, vagy helyi/nem márkaszervíz garanciával.
Az ilyen gépek jellemzően 25-50%-al jobb áron vehetőek az új gépeknél, általában eredeti dobozukban érkeznek, DE fizetendő rájuk vám/áfa, ha az únión kívülről rendeled, ami 27%. Ez egy USA rendelés esetén még meg van fejelve egy komolyabb summa szállítási költséggel - már amennyiben nem USPS-el rendeled (nem összekeverendő a UPS-el), aminek az itthoni megfelelője az MPL, aki 10.000 magyar forintot még rádver a vámolás lefolytatásáért, és hetekig/hónapokig várat cserébe.
Amit még tudni kell:
- Gyártási hibás, visszahívott darabokat átszerelés után is ilyen formában adnak el
- Egyes 97% rating körüli eladók simán használt, de jó állapotú laptopokat adnak el így, érdmes megnézni a ratingeket ebay-en
- Pixelhiba garancia nincs az ilyen gépekre, tehát csak a helyi garanciális szervíz (amennyiben világgaranciával vásároltad) jóindulatára vagy bízva, szabályozás szerinti a laptopokra II osztályú pixelhiba garancia vonatkozik, ami megenged 2 dead pixelt, vagy 5 dead subpixelt. Amennyiben boltban vásárolsz, az ilyen hibás terméket nem vagy köteles átvenni.
- Ugyan nem jellemző, de megeshet, hogy a gépet visszaküldték valamilyen hiba miatt a gyártónak, de a hibát nem jelezték, mivel azon az időkorláton belül volt, aminél indoklás nélkül vissza lehet küldeni. Amennyiben a gyártó nem figyel fel a teszt során a hibára, úgy neked is így küldik ki a készüléket.
- A W520-am hangszóró kábelén nem volt hőszigetelés és nem frissítettem a BIOS-t, ami miatt a hűtés vezérlés nem volt megfelelő - a hő felgyűlt, a kábel elolvadt és kishortolta a hangchippet. Nem volt őszinte a mosolyom, amikor garanciális alaplapcserével 3 hetet ült szervízben a gép 1 hét használat után. Itt nagy valószínüséggel egy hibás alaplapot cseréltek, és az utólagos szerelésnél a kedves távol keleti munkatárs elfelejtette feltenni a hőpajzsot, de a végeredményen nem változtat...

Mindent összevetve ha tényleg indokolt (nem 20-30k HUF-ot spórolsz meg, hanem mondjuk 120-at), akkor érdemes a manufacturer refurbished cuccokat válsztani, de laptop esetén mindig úgy számolj, hogy ha alaplapot kell cserélni, akkor az asztali gép 1:4 alaplap/összérték arányához képest itt minimum 3:6 aránypárról beszélünk, azaz ha nem fedezi a garancia, akkor majdnem újat is vehetnél...

[ Szerkesztve ]

(#686) kissb0913 válasza mrviceguy (#684) üzenetére


kissb0913
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! :R

(#687) Malonee


Malonee
tag

Sziasztok!

Nálatok a wifivel (killer 1202 n) nem volt olyan gond, hogy lassú volt a letöltés? 40/20-as net van, de csak 6 mbit-el tölt le és a routerhez is csak 54mbit-el csatlakozik pedig 150-es a router is.

(#688) jam1991 válasza Malonee (#687) üzenetére


jam1991
tag

a driver korlátozza, ki kell kapcsolni

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#689) mrviceguy válasza Malonee (#687) üzenetére


mrviceguy
tag

Killer Network Manager -> Network settings fül -> vagy állítsd be a neted sávszéleit, vagy kapcsold ki a bandwidth controlt.

(#690) Malonee


Malonee
tag

Köszönöm a segítséget! Újra kellett telepítenem, mert hiába állítottam, hogy ne korlátozza csinálta tovább, de most jó.

(#691) mrviceguy


mrviceguy
tag

Most lettem figyelmes egy rusnya 1 milis résre a gép hátsó fedelének bal kézre eső oldalán. Szétkaptam a gépet, és úgy tűnik, nem illeszkedik rendesen a fedő. A jobb oldalhoz képest látható különbség egy Kensington zár csatlakozó, ami miatt egy füllel kevesebb fogja le. Tapasztalt más is ilyet?
Sajnos a rés pont a proci hűtő fölött van, ezért gyönyörűenm gyűjti a port...

[ Szerkesztve ]

(#692) zolizozo80 válasza mrviceguy (#691) üzenetére


zolizozo80
tag

jaj...Hol vetted? Nekem tökéletesen illeszkedik G750JX.

(#693) mrviceguy válasza zolizozo80 (#692) üzenetére


mrviceguy
tag

Ez egy JZ, digiprime-ból van, és nem leszek elragadtatva, ha heteket kell várnom a garanciális javításra... Van valakinek kontaktja az Asus márkaszervízben esetleg?

(#694) Mikulásbá válasza mrviceguy (#693) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ja,digiprime? :U
Ezzel kellett volna kezdeni. :(((

(no comment)

[ Szerkesztve ]

(#695) mrviceguy válasza Mikulásbá (#694) üzenetére


mrviceguy
tag

Nem ezzel kezdtem? (#669)
Az orrom előtt szerelték, a gép tökéletesen új volt, magam bontottam ki. Rádiumból kellett volna rendelni, ahol meg akartak róla győzni, hogy a G750JZ az X750 nagyobb változata, ami ugyanabban a házban van, csak erősebb? :N
Vagy valaki itt a fórumban említette volna, hogy tud áfás számlával disztribútortól JZ-t? Alaposan körbenézek, mielőtt valakire rábízok 600e forintot, de más ésszerű választás nem volt...

(#696) jam1991


jam1991
tag

Nekem is jobban eláll a baloldal mint a jobb :S de nem ennyire horror módon

viszont szerintem itt kivételesen nem a digiprime-al lesz a probléma, hanem ez az asus minőség...

nálam a toucpad felülete volt full ferdén felragasztva :( az érzés felbecsülhetetlen amikor egy zsír újonnan kibontott 450e ftos gépről húzom le a touchpad matricáját és ahogy ragasztom vissza :C

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#697) KillHates válasza mrviceguy (#695) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Vagy valaki itt a fórumban említette volna, hogy tud áfás számlával disztribútortól JZ-t?"
Én voltam, de nagyon hamar elkapkodták mind a 95!!!! :Y :Y darabot! :K

A "rés" típushibája a gépednek, a notebookcheck-en is felhívták rá a figyelmet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#698) KillHates válasza KillHates (#697) üzenetére


KillHates
nagyúr

Apropó nótbúkcsekk; NOTEBOOKCHECK-es G750JZ teszt

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#699) KillHates válasza jam1991 (#696) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem is eláll a bal oldalon, pedig ez csak a JH. Viszont az mókásabb, hogy amikor csukom le a kijelzőt, akkor feszíti szét a zsanéroknál a műanyagot :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#700) Ch00ler


Ch00ler
csendes tag

Hello,

én most szándékozok vásárolni egy JZ-t.
Ha se a Digiprime, se a Radium nem jó (legalábbis volt kifogás mind a kettő esetében), akkor mégis honnan tudok itthon vásárolni? Keresgettem a neten, de túl sok opció nincsen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.