Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) KillHates válasza kozmy (#200) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen. Szeretni fogod a gépet; pokoli gyors, a billentyűzete is a tapipadja kiváló (én ezekért választottam, csak a Crysis1 van rajta, nincs is más játék) a hangja is kellemesen dinamikus és a hűtése szinte hangtalan.
Ami nem tetszik, hogy lehetne jobb kijelző benne, lehetne kapcsolható a VGA-ja (több akkuidő), és sajnos nem szabványos (illetve az, de a "kályhacsöves" => DELL, HP) a töltője.
SSD-re gyúrjál rá és zsebbe nyúlós a memória vásárlás is hozzá; arany árban van a LOW VOLTAGE DDR3L memória. :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#202) kozmy válasza KillHates (#201) üzenetére


kozmy
őstag

Én a JH-s változatot fogom meg venni. A memokhoz nem fogok hozzá nyulni a 8 GB bőven elég lessz nekem. Van egy 128 GB SSD-m azt fogom bele tenni az 1T winyó mellé.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#203) Mikulásbá válasza KillHates (#201) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

13 ezer volt a plusz 2x4 GB RAM (1.35V-os)
Nem drágább,mint a hasonló RAM-ok.

(#204) kozmy


kozmy
őstag

Érdemes plusz 8GB bele tenni,kevés az alap 8GB?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#205) Mikulásbá válasza kozmy (#204) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem kevés,szerintem elég.Ne költs rá,ha nem muszáj.

(#206) kozmy válasza Mikulásbá (#205) üzenetére


kozmy
őstag

Nem igazán szándékoztam,csak azért kérdeztem meg,hátha mondtok valami okosa ezzel kapcsolatban.
Amit viszont ki fogok belőle venni az az 1T winyó. Van egy 750Gb Hibrid vinyom ami 16Gb ssd-vel van szerelve,és hibrid nem sokkal marad el az ssd-től.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#207) Mikulásbá válasza kozmy (#206) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha sima SSD-t teszel bele,akkor szerintem fölösleges.A gyári HDD-t csak tárhelynek kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#208) kozmy válasza Mikulásbá (#207) üzenetére


kozmy
őstag

Igazából az ssd az a nagy asztali hőeröművembe van abból venném ki a hybrid az most egy laptopba van amit ki fogok venni mert azt el adom.Mintmár a lapost adom el.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#209) KillHates válasza kozmy (#204) üzenetére


KillHates
nagyúr

HA 16GB-ot raksz bele, akkor ki tudod kapcsolni a virtuális memóriát, ami jócskán meggyorsítja a gépet, lévén, hogy a Windows nem érez ellenállhatatlan késztetést arra, hogy folyamatosan a rendszervinyón kotorásszon. Hiába van akármennyi ram a gépedben, ha nem kapcsolod ki, akkor is túrni fogja a swapfile-t. Viszont kikapcsolni, csak 16GB felett érdemes. ( 8GB-nál is kikapcsolhatod, de ha valami telitúrja a ramot, akkor instabil lesz a Win )
A swapfile-t érdemes kikapcsolni még az SSD miatt is, így tovább bírja majd, mert kevesebbet van használva.

Szóval, ha igazából érezhetően nem is lesz gyorsabb a géped, de azért jó dolog a 16GB...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#210) kozmy válasza KillHates (#209) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm a hasznos infót,na tanulni sosem szégyen :R Azt még el árulod,hogy hol találom azt a bizonyos swapfile-t?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#211) KillHates válasza kozmy (#210) üzenetére


KillHates
nagyúr

Win8 alatt is így kell csinálni : [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#212) kozmy válasza KillHates (#211) üzenetére


kozmy
őstag

Uram! Nagyon szépen köszönöm em-e hasznos infót. :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#213) kozmy


kozmy
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy hány MHz memók vannak a JH,JX,JW gépekbe és hány MHz-mennek?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#214) Mikulásbá válasza kozmy (#213) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

1600-asok,már a VW-ben és a VX-ben is olyanok vannak.Itt csak annyi,hogy csökkentett feszültségűek,DDR3L-es memóriák.

(#215) kozmy válasza Mikulásbá (#214) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm az infót. Az mennyire igaz,hogy ha minél magasabb a memók MHz-ja akkor annál inkább melegszik a CPU?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#216) Mikulásbá válasza kozmy (#215) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Részemről passz,ennyire nem vagyok benne-de majd segítenek a többiek.

(#217) kozmy válasza Mikulásbá (#216) üzenetére


kozmy
őstag

Ok köszi. Várom a tapasztalatokat. Igazából Január közepére lesz esedékes egy JH-s változat.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#218) KillHates válasza kozmy (#215) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egyértelmű, mert ilyenkor az FSB-t is emeled. Továbbá a Core i sorozatban az északi híd a CPU-ba van integrálva, tehát már ez is eleve fűteni fog pluszban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#219) kozmy válasza KillHates (#218) üzenetére


kozmy
őstag

Tyüüüh a kis késit neki :DD remélem akkor nem fog meg sülni játék közbe. Az aksi kommenteket is olvastam ennyire tré lenne egy ilyen komoly gépben? Végül is én minden lapost akku nélkül használtam. Na na majd Januárba okosabb leszek.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#220) Mikulásbá válasza kozmy (#219) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

BF4 fullon,1 óra után sem több 74 foknál.

(#221) kozmy válasza Mikulásbá (#220) üzenetére


kozmy
őstag

Ohh az baráti kéz melegítő akkor. :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#222) vis.p válasza KillHates (#218) üzenetére


vis.p
aktív tag

Ezzel én nem értek egyet. Csak a Haswell-nél tapasztaltam ilyen fajta melegedést. Az ivy-nál nem volt ilyen.
Ha több időm lesz csinálok tesztet.
Tegnap kaptam meg az AW gépem, most próbálom kiismerni.
-Ugyan olyan halk mind a két gép.
-Hangminőségben 100x jobb az Aw. Valódi basszus!!!
-Lcd: talán a g750-nek nagyobb fényereje volt.
-Hűtése jobb az Aw-nek(m18).
Eddig ennyi tapasztalatom van.

(#223) Mikulásbá válasza vis.p (#222) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak ennyi??Többet várna az ember a kétszeres árhoz képest...... :U

Nálam a hang vagy asztali 2.1-en jön a gépből vagy a melóhelyen a VX-hez kapott nagy fülessel.Nekem így tökéletesen megfelel.

(#224) vis.p válasza Mikulásbá (#223) üzenetére


vis.p
aktív tag

Már azonos áron van a két gép.
Nem csak ennyi.
Az anyag minőségről feleslegesen nem akartam írni, mert mindenki tudja...
Most már tudom, hogy miért az Alienware a premium kategória.

(#225) kozmy válasza vis.p (#224) üzenetére


kozmy
őstag

Én is alienware mx17-ben gondolkodtam,csak maga a magyar lokalizáció miatt nem veszem meg és így marad az ASUS G750JH

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#226) vis.p válasza kozmy (#225) üzenetére


vis.p
aktív tag

9 db ékezetes betű miatt?
Szerintem meg lehet jegyezni, hogy melyik karakter hol helyezkedik el.

(#227) kozmy válasza vis.p (#226) üzenetére


kozmy
őstag

Meg még maga a video kari combosabb gtx780m 4GB Memojával mint az alianwerben gtx770m 3GB van legalábis a tesztek alapján 780 nagyobb értéket kapot és mindketöbe HQ CPU van. Mindketőt 500 környékén meg kapható. Alianware mx17- böl melyik a jobb az R2,R3,R4 ?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#228) KillHates válasza vis.p (#224) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bátorkodom megjegyezni, hogy AW m18-at nem fogsz kapni 460-ért GTX780M-el :U

Egyébként még ha kétszer annyiba is kerül az AW akkor is megéri, nemcsak a jobb minőség (értsd összeszerelés, hűtés, hang, TFT) hanem a hibátlan support miatt. Még ha kitöröd a fülhallgató aljzatot akkor is kicserélik az alaplapot a DELL-ék, olyanról már nem is beszélek hogyha egy kicsit megkopik a burkolat. :K
Az Asus sz@rik még arra is, hogyha az akkumulátorod rendetlenkedik; küldd vissza a gépet, meg a dobozát, meg a kiskutyaf@szát is hozzá, elviszi 4 hétre a futár a világ másik végébe, aztán ha a szervizesnek előző éjszaka megvolt a kiadós szex és jó kedvében van akkor TALÁN kiír egy akkucserét neked... :U

Ilyen a DELL-nél nincsen;
- csókolom rendetlenkedik az akkum az AW 18X-emben!
- jónapon, holnap otthon tetszik lenni?
- igen
- akkor dél körül megy a technikusunk és kicseréli, ha Önnek megfelel.
- tökéletes, köszönöm. Legközelebb is DELL terméket választok. Diktálom a címet....
- mi köszönjük, kellemes Ünnepeket kívánunk, viszont hallásra!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#229) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nálam is kizáró ok ha nincs magyar billentyűzet-mármint hivatalosan.
A többi olyan apróság nálam,ami szintén nem éri meg azt a felárat.Már ami a mindennapos átlagos használatot illeti.

(#230) KillHates válasza Mikulásbá (#229) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hidd el megéri... Ha megtehettem volna egy percig nem gondolkodok, hogy AW vagy Asus

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#231) Mikulásbá válasza KillHates (#228) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az akku csere tényleg így megy.Tegnap hívtam a Fixdirektet,az egész gépet fel kell küldeni az akku cseréhez,majd ők bevizsgálják a gépet,nehogy én találjam már ki,hogy az akku a rossz!Arról hallanai sem akart,hogy küldjenek egy akksit én pedig visszaküldöm a másikat,még saját költségemen is vállaltam volna.
A vizsgálati eredménnyel rendelnek másik akkut!De elszólta magát a pocogány,mert sok alkatrészt rendelnek be előre,hogy apróságok legyenek.Még talán G750 akku is lehet van raktáron......
Januárban át kellene esni ezen a dolgon-de hogy lesz 2 hét,az tuti!

(#232) Mikulásbá válasza KillHates (#230) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért meg pláne nem fogok többet fizetni,hogy cserélhető a proci meg a videókártya.Semmilyen buhera nem izgat,én nem értek hozzá,nem fogom cserélgetni.
A minőségre a kirívó különbséget értettem-az pedig nincs.Annyira azért nem hulladék a G-s sorozat sem.

(#233) kozmy válasza KillHates (#228) üzenetére


kozmy
őstag

Én nem is azt írtam,hogy AW17 veszek 460 ért 780 vidi kártyával,hanem konkrétan R2 láttam 770 video karival 496-ért. Az ASUS G-sorozatában integrált lenne a CPU megy a GPU? Nem hinném.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#234) vis.p válasza kozmy (#233) üzenetére


vis.p
aktív tag

A cpu integrált. A gpu pedig nem szabvány. Szóval, ha a proci meghal 2 év után a nagy hő miatt pl. alaplappal kell megvásárolni. Ami annyiba kerül mint egy új laptop.
A kijelzőt pedig be tudod nyomni az ujaddal, úgy hogy 1cm rés látható a keret és az lcd között.
Ennyit a minőségről....
Linkeltem már egy gépet, azt írtad használt kizárva. Ez nam használt.
Nem akarlak rábeszélni semmire, a Te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#235) kozmy válasza vis.p (#234) üzenetére


kozmy
őstag

Nem én írtam,hogy használt nem jöhet szóba,de valóban ennyi lóvé-ért nem is vennék használtat. Egyre nagyobb a sansz hogy AW17 lessz a vége és a G sorozatrol le mondok,pontosan ezert is amit írtál mivel már maga a CPU nem bobilis,ugyan is az integrált cuccok elöbb vagy utobb meg adják magukat, felégnek és azt csak BGA-zásal lehet cserélni,amit ugy-e az ember otthon hajszárítóval nem tud meg oldani :DD Max 600-ig megyek el egy AW17 esetében.
Néztem már ezt a gépet korábban amit ide linkeltél.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#236) vis.p válasza kozmy (#235) üzenetére


vis.p
aktív tag

Munka után írok pm-et, honnan tudsz olcsón beszerezni Aw-t. ;)

(#237) kozmy válasza vis.p (#236) üzenetére


kozmy
őstag

Köszönöm a segítségedet :R :R :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#238) KillHates válasza Mikulásbá (#231) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szomorú történet... :(
Viszont az ilyen szop@tásokon spórolunk meg negyed milliót. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#239) KillHates válasza kozmy (#233) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen, de Te is tudod, úgy releváns egy összehasonlítás, ha azonos komponensekről beszélünk.

Sajnos a CPU BGA (forrasztott) és a GPU kártyája, meg teljesen egyedi szabványú. (tehát akár integrált is lehetne :D) Korábban linkeltem képeket is róla. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#240) KillHates válasza vis.p (#234) üzenetére


KillHates
nagyúr

"A cpu integrált. A gpu pedig nem szabvány. Szóval, ha a proci meghal 2 év után a nagy hő miatt pl. alaplappal kell megvásárolni."

Nekem egyik sem akadály ;] (mondjuk az konkrétan hülyeség izé, nem állja meg a helyét, hogy meg fog halni a CPU a "hőség miatt" Ilyenekkel inkább ne riogasd szegény júzereket. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#241) KillHates


KillHates
nagyúr

Meghozta a futár az egeremet:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#242) kozmy válasza KillHates (#240) üzenetére


kozmy
őstag

Az integrált cuccokról csak annyit hogy év elején vettem egy dell i7 gépet amibe a CPU és a GPU is integrálva volt és közel 4 hónap használat után a CPU felégett a nyákról és nem volt agyon használva a gép párszor f1-eztem rajta és ennyi. Vajuk be őszintén hogy az integrált cuccok nem a magas hőingadozások híve mivel nem nagy a mozgás terük, így előbb vagy utóbb azok be hasalnak. :N

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#243) KillHates válasza kozmy (#242) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem egyszerűen rosszul rakhatták fel a PCB-re a CPU-t.
Olyan, hogy felégett nincsen. Hidd el ezzel foglalkozom már hosszú évek óta. :R

Pont, hogy azért integrálják a mobil Haswell-t, hogy ár tudja adni a hőt a PCB-nek, így egyenletesebb hőeloszlása legyen mint az FCPGA-nak. Ott csak a mag felé tud távozni hő. Az Ivy-s rendszerekben volt a premierje ennek a technológiának és annyira bevált, hogy az Intel jól lenyomta a BGA tokozású procijai árát és így a legtöbb gyártató ezeket preferálja. Eléggé lesokkoltam, mikor én is először megláttam a G750-es alaplapját. :Y Elég bizarr látvány egy nyamvadt BGA CPU egy gamer noti lapjában :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#244) kozmy válasza KillHates (#241) üzenetére


kozmy
őstag

Ez aztán cincog a javából bakker :DD :DD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#245) KillHates válasza kozmy (#244) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! :R :D Külön a feketére gyúrtam. Holnap kicserélem a ledeket az oldalán jégfehérre :)
Jó nehéz, kicsit szokni kell még, de nagyon kényelmes.
Sajnos a kábele még úgy hajlik mint a 10-es betonvas! :Y
Szépen bejáratódik majd... (remélem :B )

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#246) kozmy válasza KillHates (#243) üzenetére


kozmy
őstag

Én azért idegenkedek az integrált CPU-k végett. Csak félő ha meg veszem a G750JH-s gépet arra van 2 év gari,és utána hasal be akkor van a cumicecil :D mert akkor komplett alaplap csere ami igen csak zsebbe nyúlós,mondjuk a AW esetében max CPU csere ami megint csak zsebbe nyulós de mégsem annyi mont az ASUS esetében. Na és a gari idelye sem mind-1 ugy-e? Na de Január közepéig nálam is ki forrja magát,hogy melyik gép lessz.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#247) KillHates válasza kozmy (#246) üzenetére


KillHates
nagyúr

AW ne gondolkozz! Mint említettem én is azt vettem volna (de conqver nem engedett árból - amit persze azóta már levitt a hirdetésében, miután már megvettem a G750-est :W :W )

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#248) kozmy válasza KillHates (#247) üzenetére


kozmy
őstag

Meg bántad a G750 gépet? Melyik G750 vetted meg?

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#249) KillHates válasza kozmy (#248) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, JH-m van. (hogy minek azt ne kérdezd, mert még nem látott 3D-t a kártyája :D )
De azért vannak (még) gyerekbetegségei.
Amit viszont ki merek, hogy a billentyűzete az űberel minden AW-t. Nem is igazán akartam ilyen nagy gépet, lévén, hogy már nem igazán játszom a géppel, de a G75-öst nagyon visszasírtam, aztán kaptam a disztritől egy nagyon jó ajánlatot és inkább beleugrottam a G750-be.
Volt itt a PH-n egy olcsóbb GTX770-el szerelt gép is, de az imperium-os, vagy radium-os volt és azt a sumák tetű bandát meg nagy ívből kerülöm.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#250) Mikulásbá válasza KillHates (#249) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Radium és társai = szürke importos gépek.Még telefonba is azt mondják a kérdezőnek,hogy igen,magyar a billentyűzet!(csak azt nem,hogy ugye matricázva!)
Messzire kerülni őket,sokan megszívták már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.