Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) 0RH- válasza kozmy (#299) üzenetére


0RH-
csendes tag

Színes dobozban van. Hasonló, mint a g74 doboza volt.
Azt nem tudom, hogy új-e, de az adatai alapján 2013.11 hó a gyártási ideje.
Karc és ujjlenyomat, kopás sehol sincs rajta. Persze ha a külső dobozt (és monitort) cserélték, attól még a bele lehet használt.
De nem indítottam el, többet nem tudok róla, így fogom visszaküldeni.

(#302) KillHates válasza 0RH- (#297) üzenetére


KillHates
nagyúr

A kollégámnak a fia dolgozott az computer imperium-ban mint szervizes. Erős gyomrú sokat látott fiú, de nem bírta ott sokáig, mondta, hogy valami elképesztő gányolás, mutyizás, tákolás ment ott. Az ügyfeleket folyamatosan palira vették, mesélte, hogy több hirdetési portál is már kizárta őket; és a szokásos: a tulajok és főnökök tolták el a lét a cégtől, miközben meg az alkalmazottak meg nem kapták meg időben a fizetésüket.... :U

Szerintem semmi sem jelent nekik akadályt, ha arról van szó, hogy még 2 Forintot pluszban le tudjanak húzni valakiről.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#303) KillHates válasza kozmy (#299) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az refurbished lenne. Olyan még nincsen a piacon a G750-ből. Majd kb 6-8 hónap múlva lesznek. Addig remanufactured-ként nyomják ki a gyári hibával javított gépeket.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#304) KillHates válasza Mikulásbá (#298) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt meg hogy sikerült? SETI-t számoltatsz a géppel? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#305) 0RH- válasza KillHates (#302) üzenetére


0RH-
csendes tag

Az a baj, hogy nem tudod mit veszel meg, csak ha már a kezedben van.
De azt a továbbiakban betartom, hogy a boltban megnézem, mit adnak oda. És csak utána megyek a kasszához.

(#306) Mikulásbá válasza 0RH- (#305) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Vagy eleve olyan helyről vásárolsz.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#307) Mikulásbá válasza KillHates (#304) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak egy sima FLAC->MP3 konvertálás a legjobbal-legalább kihasználja a gép erejét.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#308) 0RH- válasza Mikulásbá (#306) üzenetére


0RH-
csendes tag

Mit javasolsz? Honnan érdemes venni?

A memória hogy van párban ebbe a gépben?
A billentyűzet oldali egy dual és egy másik dual a két szabad hely? Tehát az például egy jó konfig, hogy 4+4 a billentyűzetnél és 8+8 a két szabad helyen, akkor mindkét pár dualban megy?

(#309) etern válasza 0RH- (#308) üzenetére


etern
tag

Nekem ugyan ilyen volt a bill. amikor még HP-m volt akkor még én sem hallottam a radiumról... Szóval onnan lett. Első notiban lötyögött a touchpad, akkor 2 napon belül kicserélték a gépet, aztán jött a kék halál... HP szervízben volt vagy 2 szer a gép, de még mindíg rossz volt. (ekkor már alaplap és procit is cseréltek). Aztán kiderült hogy a ram a rossz, csak azt valószínű nem nézte a hp mert nem saját. Viszont az üzletben egyből cserélték a ramokat szó nélkül. Szóval sok sikert, de szerintem nem lesz gond a visszavéttel, ha még időben vagy

(#310) Mikulásbá válasza 0RH- (#308) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A hivatalos magyar forgalmazótól származó gépekben a 2 rejtett(te nem férsz hozzá könnyen)helyen vannak a ram modulok.A másik 2 hely szabad és abba könnyen tehetsz 2x4 vagy 2x8 GB-os modulokat.

Tuti lenne Shkiz0,akitől érdemes venni,de sajna befejezi ezt a tevékenységét,már csak a garanciás problémákkal fog még foglalkozni.Nekem ezt írta,azért egy PM-et dobj neki,biztos segít amiben csak tud.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#311) 0RH- válasza etern (#309) üzenetére


0RH-
csendes tag

Remélem igazad van és a visszavét simán megy.
A gépet 2 napja kaptam, de a digiprime mától januárig zárva van. Tehát csak januárban lesz a dolognak folytatása. De már email-ben elküldtem a vásárlástól elállást. Szóval időben vagyok.

Az egészben az a rossz, hogy a gépre szükség lenne. De nem hiszem, hogy cserélnék.

Egyébként nem ragaszkodok ehhez a típushoz. Sok gépet megnéztem, de nincs másik megfelelő. Szinte minden gép optimus-os (ami nekem nem jó, a linux nem szereti, nagyon pörgeti vele a prociban lévő videókártyát), vagy nagyon melegszik stb. Szóval ezért g750.
És könnyen tovább lehet bővíteni: ramot és ssd meghajtót rakni bele.

(#312) Mikulásbá válasza 0RH- (#311) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ment PM!

Ha jól tudom és elfogadják az elállást,akkor a pénz visszafizetésére 30 napjuk van-ezt pedig ki is szokták használni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#313) 0RH- válasza Mikulásbá (#310) üzenetére


0RH-
csendes tag

Azért kérdeztem a ram-ot, mert a g74-ben most 4x4 van, de mivel ezen minden slot elérhető, így ebbe ha rakok 2x4 + 2x8 ramot az biztosan jó lesz, mert bárhogyan is van dualban át tudom helyezni.

De a g750-ben csak a 2 szabad slotba tudok tenni. Ezért kérdeztem, hogy a dual abban úgy van, hogy a 2 szabad van együtt dualban.

A gépről nekem kell számla, mert céges költség, amint már írtam ez munkaeszköz lesz tényleg, nem csak kamu elszámolás.

(#314) KillHates válasza 0RH- (#313) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vigyázz; low-power-es ramok mennek csak a Haswell alá.
DDR3L -t kell nézned majd bele!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#315) kozmy


kozmy
őstag

Ez tiszta szégyen,hogy ki ad az ember egy valag léééét és nem azt kapja amit vár. Mióta eszemet tudom még egy 10-Ezres dolog vásárlásánál is szeretem test közelből meg nézni,hogy mit veszek,mert pikk-pakk át vágják az ember fejét,nem,hogy több 100-Ezres dolognál. Én tuti a fejükbe húznám a gépet úszó guminak. Akkor meg még az ember kuncsorogjon és várjon a pénzre. :W :W :W :W

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#316) etern válasza KillHates (#314) üzenetére


etern
tag

Na háj!

1066
1066

1600
1600

A hőmársáklet nem szarral gurít haswelléknél. Sajna egyelőre ez a normál... Momdjuk amikor először lefutott a progi kicsit becsokiztam, de gyors guglizás után helyre állt a lelki békém :D

[ Szerkesztve ]

(#317) kozmy válasza etern (#300) üzenetére


kozmy
őstag

Várjuk a test eredményeket :R :R :R :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#318) etern válasza kozmy (#317) üzenetére


etern
tag

Beelőztelek :DDD
Mondjuk 4 óra játék után még sose volt több 82 foknál a proci.. (AS4, Metro Last light)

[ Szerkesztve ]

(#319) kozmy válasza etern (#316) üzenetére


kozmy
őstag

Nem lehet látni a test eredményeket,ami képet fel tóltál nem lehet ki nagyítani,vagy én vagyok a béna,javítva: na ez faca értékek.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#320) etern válasza kozmy (#319) üzenetére


etern
tag

1600

1066

Just in case

[ Szerkesztve ]

(#321) kozmy válasza etern (#318) üzenetére


kozmy
őstag

A vidi kari mennyire ugrik fel?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#322) etern válasza kozmy (#321) üzenetére


etern
tag

A teszt alatt 51 fokos volt. AC 4 alatt olyan 72 Metro alatt meg 78 a max általában. Ma jött meg az IC diamond, szóval még lesz majd egy karácsonyi pasztázás is!

(#323) kozmy válasza etern (#322) üzenetére


kozmy
őstag

Egy minőségi paszta és GE-pad csere tuti fog hozni -5C fokot.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#324) vis.p válasza etern (#316) üzenetére


vis.p
aktív tag

Köszönöm. :R :R :R
Akkor igazam volt.
De ilyen fajta korlátozásokra miért van szükség egy asus "gamer" laptopban?
A memória freki növelés vagy időzítés szűkítés is gamer kategória.
Ez felháborító!!!

(#325) 0RH- válasza KillHates (#314) üzenetére


0RH-
csendes tag

Köszönöm, figyelni fogok, hogy 1.35V ram legyen!

(#326) KillHates válasza etern (#316) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali!

Hát rendesen fűt. Nekem 75 fokig szökött fel igaz, hogy csak a 4700HQ van a gépemben; itt látszik, hogy baromi sokat számít a BGA.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#327) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Boldog Karácsonyt minden sorstársnak!

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#328) KillHates


KillHates
nagyúr

Boldog Karácsonyt kívánok minden gamer notis kollégának!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#329) vis.p


vis.p
aktív tag

BÚÉK!

0RH- Ha igazán jó memóriát akarsz, ajánlok valamit. Kiveszed a billentyűzet alatti 2 memóriát és veszel 2x8Gb G.Skill memóriát.
Mert 2x8 gyorsabb mint 4x4.
Alapból 1866mhz cl10-es, de fel lehet tornászni 2133-ra cl11-re, az asus-ban is megy.
Teszt windows-ban:

Valaki megnézné nekem, hogy működik-e már ez a program Haswell-ben? Ha beugrik egy kis ablak, hogy "smbus driver not supported" akkor még nem működik.
Nekem nem működött, de az olvasom, hogy ez a beta változat már jó.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#330) 0RH- válasza vis.p (#329) üzenetére


0RH-
csendes tag

Boldog új évet mindenkinek!

Látom linuxos memtest van képen, az a jó! :K
Nem vagyok egy nagy hardveres, de mintha azt olvastam volna, hogy 4x4 az 2 független dual channelt jelent nem? (Még a g74-ben lévő 2. generációs i7-ről.) Akkor az pedig pont dupla sávszélesség szerintem a 2x8-hoz képest. Vagyis nem teljesen duplát, ha lassabbat rakok bele annál, amit javasolsz. Hülyeséget írok?

De egyébként 2x4+2x8 lesz benne majd. Ilyen, meg a 8-as megfelelője:
http://www.corsair.com/en/corsair-memory-8gb-ddr3l-sodimm-memory-cmso8gx3m2c1600c11.html
Nem a leggyorsabb, de nekem megfelel.

(#331) markopolo1


markopolo1
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan táskát amibe belefér ez a szörnyeteg? A rogos táskát tudtommal már nem lehet kapni Magyarországon

(#332) KillHates válasza markopolo1 (#331) üzenetére


KillHates
nagyúr

http://shop.asus.hu/shop/hu/hu-HU/Home/1-Termekek/1500-ASUS-kollekcio/2581-Jatekos-sorozat/90-XB2I00BP00010-ASUS-17-ROG-SHUTTLE-noteszgep-hatizsak.aspx

http://arkoz.hu/szamitastechnika/termek/643160-Asus_NB_17_Hatizsak___Republic_of_Gamer___Fekete__ROG_SHUTTLE_17____kulso_raktarrol_1_munkanapon_belul_Hordtaska

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Asus_G75_Vx_T4080H_ROG_12558123.htm

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#333) vis.p válasza 0RH- (#330) üzenetére


vis.p
aktív tag

Az más, ha 24gb-ot szeretnél, ezt nem tudtam.
A 4x4 nem dupla sávszél.
Igazából csak memória írás-olvasásnál van különbség kb. 800-1000mb/s-al jobb a 2x8gb.

(#334) KillHates válasza vis.p (#333) üzenetére


KillHates
nagyúr

millibit per szekundum? :U :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#335) vis.p


vis.p
aktív tag

:DD

(#336) markopolo1 válasza KillHates (#332) üzenetére


markopolo1
csendes tag

http://arkoz.hu/szamitastechnika/termek/643160-Asus_NB_17_Hatizsak___Republic_of_Gamer___Fekete__ROG_SHUTTLE_17____kulso_raktarrol_1_munkanapon_belul_Hordtaska

Inaktív ajánlat.

Használt tásla nem érdekel, asus webshopnál meg macerás a számlaintézés. Köszi a segítséget de ezek egyike se jó.

(#337) Mikulásbá válasza markopolo1 (#336) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az első link az,amit a VW-hez adtak,állítólag abba már nem nagyon fér bele a G750-es.

A harmadik az nem használt táska,csak nincs papírja!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#338) KillHates válasza markopolo1 (#336) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÁÁáááá... te sem vagy körülményes :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#339) KillHates válasza Mikulásbá (#337) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem, abba a 18"-as AW is belefér. Nekem volt, pont azért adtam el, malaclopónak csúfoltuk :D :DDD

"A harmadik az nem használt táska,csak nincs papírja!"

De fogadjunk, hogy van zsacsija!! :DDD Te már csak tudod :D :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#340) Mikulásbá válasza KillHates (#339) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Méghozzá a gyári csomagolása! :U

A másik hátizsákról csak olvastam,olyanom nem volt-én nem kaptam a VW-vel.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#341) KillHates válasza Mikulásbá (#340) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Demand-ban lehetett kapni, valami röhejes 6 ezer Forint körül. Vettem egyet, mert a G74-est OEM vettem anno. Majdnem 2m magas vagyok, de még így is nagyom mókásan festettem ha a hátamra vettem:

:D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#342) Mikulásbá válasza KillHates (#341) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nyáron mikor jó idő volt,biciklivel jártam 12 km-re a melóhelyre-hátizsákkal!Arra húztam a láthatósági mellényt.
A lapos mellett ugye a töltő,2 külső HDD,pendrive-ok,kábelek,szerszámok,stb.szetye-motya.Szerintem volt vagy 7 kiló. :DDD

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#343) Zozzy94


Zozzy94
tag

Sziasztok! :)

Nagyon tetszik ez a laptop,amikor összegyűlik a rávaló beruháznék egyre,ez jó sokáig elég lenne nekem :) Véleményekre kíváncsi lennék,meg arra,hogy tényleg minden játékot(pl. Crysis 3,BF4,NFS Rivals) visz ultrán? :Y Vagy ha esetleg nem akkor high-on már gondolom igen.... :)

[link]

Ezen gondolkodom,szerintetek megéri ez ennyiért vagy nézzek más ilyen ROG laptopot,esetleg olyat amihez SSD-t is adnak? :)

Ja,és jól gondolom szükséges hozzá venni egy hűtőt is?Főleg nyárra :D

iPhone 12 Pro Max 256GB & iPad Pro M1 256GB Cellular & AirPods Pro2

(#344) Mikulásbá válasza Zozzy94 (#343) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A modell okés,de nem onnan!(szürkeimport,kerülni,mint a leprásokat!)

Nem kell alá hűtő nyáron sem-szerintem.
Igen,minden ultrán megy!

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#345) KillHates válasza Zozzy94 (#343) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen felesleges extra hűtést venni hozzá, ugyanis alig van az alján hűtőnyílás ahol az plusz levegő bejuthatna.
Az a pár rés is csupán azért van, hogy a memóriák környékéről öblítse a levegőt a gép és ha nagyon meleg a GPU akkor tudjon extra szuszhoz hozzájutni a ventilátor.

Ha gusztustalan letraset-ezett billentyűzetre vágysz és kétes garanciára, szlovák régiós gépre ha hosszabbított garit veszel, akkor csak ott él) vágysz akkor vásárolj onnét, de ha már kiadsz majd fél milliót, akkor ne azon a 10-20 ezren múljon, hogy rendes magyar billentyűzetes géped legyen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#346) Zozzy94 válasza KillHates (#345) üzenetére


Zozzy94
tag

Értem,köszönöm a válaszokat!:)

Akkor az előbbi oldalt elfelejtem :D

[link]

Ez már megbízhatóbb hely?Innen érdemes(ebb) lenne megrendelni? :)

iPhone 12 Pro Max 256GB & iPad Pro M1 256GB Cellular & AirPods Pro2

(#347) etern válasza Zozzy94 (#346) üzenetére


etern
tag

:D Hát ez megint egy szürkeimportos cég, de velük még nem hallottam személyes negatív tapasztalatot. És még a Rádium is szürke. Shkiz0 kolegát keresd meg, ő foglalkozik ilyen gépekkel, és magyar lokalizációsak. Pár embernek szintén tőle van a fórumon.

(#348) Mikulásbá válasza etern (#347) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ő befejezte-nekem ezt írta legutóbb,csak a meglévő ügyeit viszi tovább.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#349) Zozzy94 válasza etern (#347) üzenetére


Zozzy94
tag

Basszus :D akkor most hirtelen nem tudok olyan helyet,a Rádium lett volna még... :) Asus honlapon megnéztem,de ott meg nem találtam árat.....vagy megint kell új szemüveg :D

iPhone 12 Pro Max 256GB & iPad Pro M1 256GB Cellular & AirPods Pro2

(#350) KillHates válasza Zozzy94 (#346) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha jön az expert-be, akkor tudok neked onnét rendelni.
hivatalos Asus disztributor

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.