Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Tesztpadon egy Broadwell alapú Core M processzor

Na ezért vagyok nagyok kíváncsi,lesz-e ebből 4/8 mag/szál proci,az egy gamer notiban,stb.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1252) NTonee


NTonee
veterán

G751. sírhatnékom van :O

(#1253) zolizozo80 válasza NTonee (#1252) üzenetére


zolizozo80
tag

Nekem bejön!!! :R

(#1254) KillHates válasza NTonee (#1252) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez meg mi a fos? :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1255) NTonee válasza KillHates (#1254) üzenetére


NTonee
veterán

hát pislogtam egy sort én is rajta. Úgy tűnik, hogy a dizájn beáll a g550-g551/771 sorba, pfuj. Na persze ez ízlés kérdése. Viszont a gépház vékonyítása egyre inkább elmegy a kukázható kategória irányába. A gtx860m meg így első körben... nos, érdekes.

(#1256) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Visszafelé mennek?? :Y

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1257) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nem,úgy néz ki van versenyképes változat is......

[link]

Egy másik verzió : ( :Y )

[link]
Ez a hűtés vajon mire lesz elég?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1258) NTonee válasza Mikulásbá (#1257) üzenetére


NTonee
veterán

a másodikat hamarosan indítják, a g551-el egyszerre jön elvileg. Az a gtx860m egyelőre mindenhez elég (fhd, high, 40fps körül bármit szerintem), de G750JZ-ben lévő 880m-hez képest a kanyarba sem látszik. Ja, hűtés, bocsi, már fél lábbal a melóban vagyok. :B
Az G751JY már legalább elég izmos (köszi, megnyugtattál :) bár azért egyértelmű volt, hogy nem ragadnak le a 860m-nél), viszont azt biztosra veszem, hogy tavaszig nem jön. A dizájnra viszont nincs mentség. :(

[ Szerkesztve ]

(#1259) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Rakjátok felfele az új NVidia drivert!
Futtattam egy 3DMark (2013) Fire Strike tesztet és az alapján (tehát játékot még nem futtattam) elég jó lett.
1) Javították a mikroszaggatás bugot (legalábbis kevésbé vehető észre)
2) Több pontot ér el, mint az Asus 337.88 driverrel

(#1260) KillHates válasza Mikulásbá (#1257) üzenetére


KillHates
nagyúr

Huh, az a 771-es azért elég gáz; egy felpimpelt N750-es... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1261) NTonee válasza KillHates (#1260) üzenetére


NTonee
veterán

az hát, és arról már van egy rövid teszt is valahol, amit olvastam. Throttling van rendesen állítólag terhelésen. :/

[ Szerkesztve ]

(#1262) Mikulásbá válasza KillHates (#1260) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 751JY bejön hardverileg,de majd a tesztekre leszek kíváncsi,főleg a hűtésre-szerintem ezzel a procival még elkelne bele a 750JZ hűtése.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1263) Mikulásbá válasza NTonee (#1261) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hogyne lenne hűtés nélkül.Részemről az a gép felejtős kategória.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1264) NTonee válasza Mikulásbá (#1263) üzenetére


NTonee
veterán

jó persze, az látszik, hogy nem gondolták át rendesen, de azért ne kelljen már egy 860m-hez G750JZ szintű hűtés. Egyébként ez a baj ezzel a vékonyítási mániával. Lehet egy ventilátort rakni bele, de akkor az legyen akkora, mint egy fél tégla. :)

(#1265) Mikulásbá válasza NTonee (#1264) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha a Core M lesz fejlesztve i7-re is-szinte biztos-akkor ahhoz tényleg nem kell majd brutális hűtés.
Nemrég emiatt gondolkodtam hangosan itt,de az biztos nem az idén lesz.
A 751JY viszont már konkrét.
Van már valami teszt,hogy a 9-es Nvidia mennyivel tud többet a 8-as verziónál?(azonosnál természetesen,880M vs. 980M)

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1266) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Ez alapján lehet számolgatni : [link]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1267) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Vajon nálunk lesz ajándék hozzá?

[link]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1268) NTonee válasza Mikulásbá (#1265) üzenetére


NTonee
veterán

Még ha a core m-ből készül is valami izmos cpu, a vga-hoz akkor is kell a brutál hűtés. A G750JZ-nek is az a kritikus pontja, nem az i7. A 9xxm sorozat nem hiszem, hogy nagy változás lesz amúgy, hiszen az is maxwelles lesz, de valamit biztosan buherálnak rajta.
Az ajándék táska, egér, stb a konfigtól függ majd. A JZ-hez is adtak az egyik verzióhoz, amit persze itthon nem árultak.

(#1269) Mikulásbá válasza NTonee (#1268) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,de ha már csak a VGA-hoz kell a komoly hűtés,lehet elég két kisebb-ezért csökkenhet a vastagsága.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1270) KillHates válasza Mikulásbá (#1269) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsáss meg, de meg kell, hogy cáfoljalak! Erre a már meglévő példa a G750-es sorozat;
A VW (GTX760M) és a JS (GTX860M) modellek mind vékonyabbak mint a JH (GTX780M) és a JZ (GTX880M) modellek, pedig ugyanazzal a processzorral vannak(voltak) szerelve (i7-4700HQ) Így adja magát, hogy hiába az alacsony disszipációjú processzor, a nagy teljesítményű GPU megköveteli a húsos kialakítást és a fél kilós heatsink-et :K :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1271) Muerte válasza NTonee (#1268) üzenetére


Muerte
addikt

A 980M csak egy laza +80%-kot ver a 780M-re ;)

(#1272) NTonee válasza Muerte (#1271) üzenetére


NTonee
veterán

De az előző nem a 780 volt, hanem a 880, ami már Maxwell. A 780ra persze, hogy izomból rá fog verni.

[ Szerkesztve ]

(#1273) Mikulásbá válasza KillHates (#1270) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze,te vagy a szaki-de ha az a hűtő nem 1x0.5 kiló lesz,hanem 2x0.25 kiló?Érted mit akarok kinyögni?
Tehát azt a hűtést nem egy nagy hűtő fogja biztosítani,hanem 2 kisebb,pl. két oldalon,mint a 750-esben.
Ugyanaz,csak kicsit kisebb is elég lesz,mindkettő a GPU-t fogja hűteni,na meg beiktatják a procit is,de az alig fog elvenni a hűtésből.
(nagyon laikus gondolkodás?)

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1274) NTonee válasza Mikulásbá (#1273) üzenetére


NTonee
veterán

Nem, az egyik hűtő a cpu-t hűti, a másik a gpu-t. Nem közös a hűtés egyik dupla ventis gépben sem.

[ Szerkesztve ]

(#1275) Mikulásbá válasza NTonee (#1274) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tudom-még nem.Nem is megoldható egy ilyen közös hűtés?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1276) Muerte válasza NTonee (#1272) üzenetére


Muerte
addikt

A 880M Maxwell? ne viccelj már... az egy 1GHz-re rántott Kepler 780M... Teljesítményben a +150Mhz-től szűk 10%-kos többlettel.Szimpla átnevezés volt semmi más.A 980M viszont brutális gyorsulást fog hozni mobil vonalon mert nagyságrendekkel jobb az új chip fogyasztás/teljesítmény aránya a Keplerhez képest és mivel meg fogja kapni a 100W TDP-t ezzel nagyságrendileg 80%-kos teljesítménytöbbletet fogunk kapni ami szinte már a hihetetlen kategória :)

(#1277) NTonee válasza Muerte (#1276) üzenetére


NTonee
veterán

bakker, tényleg Kepler! :Y Én eddig teljesen meg voltam győződve, hogy Maxwell. Bocsi! :B Ezt nagyon benéztem.

Mikulásbá: nem tudom, de nem is igazán látnám értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#1278) NTonee


NTonee
veterán

a szlovák boltok már nagyon várják amúgy a G751-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#1279) NZS84 válasza NTonee (#1278) üzenetére


NZS84
csendes tag

Hmmm.. ez a g751 bitang egy jószág lesz. Viszont vékonykának tűnik a kialakítása ahogy nézegetem a képeket róla....

(#1280) NTonee válasza NZS84 (#1279) üzenetére


NTonee
veterán

az bizony. Bár az új dizájntól rosszul vagyok, ez lesz a következő gépem majd. :K

[ Szerkesztve ]

(#1281) Mikulásbá válasza NTonee (#1280) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is pályázok rá-kivéve,ha a Core M-es procist is beharangozzák,hogy lesz és hamarosan.Akkor azt lehet megvárom.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1282) KillHates válasza Mikulásbá (#1275) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem! :K Sőt az általános (és költséghatékony) megoldás a legtöbb notebookban a közös hőcső közös ventilátorral. Ami természetesen lehet jó megoldás, de általában rosszul szokták megoldani.
Három módon lehet felépíteni az ilyet;

- az egyik, hogy a hőcsövön egymás után van a CPU-GPU páros; ekkor klasszul tudják egymást fűteni. Sajnos (számomra a sok BGA-s munka miatt szerencsére ;] ) ez az elterjedtebb; így az egyik chip bármikor le tudja fűteni a másikat az alaplapról :K Főleg az AMD ebben a nagyon profi! :C

- a másik hogy a hőcső közepén helyezkednek el a chipek és két ventilátor van a két végén. Ez a általában a vékonyabb ultrabook-okban (pl: Zenbook) illetve a drágább prémium gépekben van:

- harmadik és egyben a legprofibb megoldás, viszont nagy gépházat és két külön, de összehangolt monitorozást igénylő megoldás, amikor a ventilátorok a hőcső közepén helyezkednek el és mintegy elszeparálva a két termikus zónát dolgoznak. Ennek a megoldásnak az az előnye a két külön hűtéssel szemben, hogyha az egyik hűtendő chip valami miatt jobban melegszik mint a másik, akkor a hőcsőben keletkező torlópont eltolódik a másik hűvösebb periféria felé így annak a hűtése be tud "segíteni" a melegebb részbe. Egyetlen egy netebookban láttam ilyen 25 éves szervizes pályafutáson alatt az Asus G74-ben. Az a gép a 2860QM procival, a nem túl hűvösnek mondható GTX560M-el szinte hangtalanul működött (és nem volt optimus benne)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1283) NTonee válasza Mikulásbá (#1275) üzenetére


NTonee
veterán

No, akkor mégis létezik és még jól is meg lehet oldani. :D :B

(#1284) Mikulásbá válasza KillHates (#1282) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Valahogy a második megoldást tippelném a legjobbnak egy olyan procihoz,amit szinte nem kell hűteni csak a GPU-t.Így a 2 különálló hűtés a GPU-t hűtené-esetleg lenne egy kisebb ág is a procitól,ha az nagyon beindulna.Lehet már nem is kell majd aktív hűtés a procinak,elég lesz egy nagy hűtőlemez...... :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1285) KillHates válasza Mikulásbá (#1284) üzenetére


KillHates
nagyúr

A másodikkal az a probléma, hogy a torlópont könnyen a hűvösebb chip felé tud tolódni és az nem jó; így nagyobb az esélye, hogy BGA-s legyen a chip; mármint ha nem a chip fűti a csövet, hanem a cső a chip-et. Ezért is nem szabad a koppra hajtott gépet kikapcsolni azonnal, hanem illik egy-két percig IDLE hagyni, hogy legyen ideje visszahűlni a hűtésnek...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1286) Mikulásbá válasza KillHates (#1285) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hátha meg tudják oldani a szakik ott ASUS-nál-brutál módot mellőzve.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1287) KillHates válasza Mikulásbá (#1286) üzenetére


KillHates
nagyúr

Persze, a mérnökök ki is találják a jó megoldást, erre jönnek pénzügyesek és ugrik az egyik hőcső,kisebb lesz a ventilátor, ványadtabb a bordázat. Utána beszólnak a dizájnerek, és hajlítanak-faragnak még az egész miskulancián. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1288) Mikulásbá válasza KillHates (#1287) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor milyen lett volna a 750-es,ha úgy csinálják,ahogy a mérnökök megálmodták? :U

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1289) KillHates válasza Mikulásbá (#1288) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az biztos, hogy a GTX880M hűtését nem így oldották volna meg.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1290) szalámissüti válasza Mikulásbá (#1284) üzenetére


szalámissüti
tag

Őszintén szólva nem hiszem, hogy tetszőleges architektúrával a mobilprocesszort nem/alig kell hűteni. Azon egyszerű okból, mert ha teljesítmény kell, akkor a fogyasztást úgy kezelik, hogy férjen bele a TDP keretbe. Tehát mindegy, hogy az architektúra milyen kevéssel megy el az alsó kategóriában, itt 47W TDP lesz (legfeljebb 50mag 600GHz). Innen kezdve pedig kelleni fog a hűtés. Ugyanígy a VGAnál 100W.

A 751 pedig ezzel a vékony dizájnnal... Majd nyomod a w-t, és hozzásül az ujjad/kiszakad a dobhártyád a porszívóhangtól. Nem értem a gyártók miért erőltetik. Aki játszani akart, az megvette eddig is a normális hűtésű gépet. Ez meg bohóckodás...

[ Szerkesztve ]

(#1291) Mikulásbá válasza KillHates (#1289) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig nem rossz az sem.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1292) Mikulásbá válasza szalámissüti (#1290) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én nem a 751-ről beszéltem,a "hűtés nélküli"gépnél,hanem nevezzük a jövőbeni gépet pl. G755-nek,amiben a Core M i7-es változata lesz pl.980M-el.(kicsit előre szaladtam :DDD )
Ugye a mostani már létező Core M prociról zengik az ódát,milyen erős,gyors,ugyanakkor hűteni szinte nem is kell.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1293) szalámissüti válasza Mikulásbá (#1292) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen, de az a proci azért az erőstől igen messze van. Persze, nagyon hosszú távon elképzelhető, hogy lesz ilyen passzív hűtésű gép, de valószínűbb, hogy az aktuális csúcs mindig aktívval fog menni. Mert lehetőség van rá, és akkor miért ne tegyünk bele erősebbet? :D

(#1294) KillHates


KillHates
nagyúr

Ahogy az nVidiánál hallott ősi bölcseletet idézzem;

háromszöget csak Amperből lehet csinálni

tehát bármit, bárhogy számolunk,a gamer gépek mindig fognak fűteni, és féltéglányi lesz a tápegységük!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1295) zoli.22


zoli.22
tag

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hol lehet kani max 30e-ért Asus Nomad hatizsakot? Iponban szerettem volna megvenni, mert jó áron volt, de sajnos már úgy nézem nincs náluk.

Előre is köszönöm!

(#1296) KillHates válasza zoli.22 (#1295) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elfogyott az expert-ből, azért nincsen. Sajnos érkezési időpontot sem ír a disztribútor. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1297) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nos,úgy néz ki a G751 JY kicsit más kasztniban lesz,mint a többi 751-es verziók,szerintem nem lesz gond a hűtéssel.lehet látni az arányokat,lesz itt vastagság,mint a 750-nél.

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#1298) egyedülülő


egyedülülő
senior tag

Kíváncsi lennék, hogy a 4700-hoz képest mennyi előrelépést fog jelenteni nekünk a 4860.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1299) KillHates válasza Mikulásbá (#1297) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ugyanazok a tánclépések mint a G750-nél:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1300) Mikulásbá válasza KillHates (#1299) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na ezt anno nem figyeltem,hogy csak a JH-JZ volt a vastagabb? :Y
Gondolom a meglátásomat azért osztod,hogy az eddig látottak alapján elég lesz az a hűtés a 751JY-hoz.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.