Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-18 13:42:27

LOGOUT.hu

>>>>>G751 hasznos információk, probléma megolások<<<<<
Te is segíts szerkeszteni az összefoglalót! Ha lenne bármi, ami szerinted is jó lenne ha ide bekerülne, ne habozz privit küldeni! /Topikgazda/

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Darth_Revan válasza baro32 (#1100) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hivatalosan is megkapta a Win 7 támogatást a gép az ASUS-tól és Win 7 alatt előforduló bugot javít. Nálam fent van a friss BIOS a letöltések között, sőt most már Win7 driverek is tölthetőek (amik telepítése előtt javasolt frissíteni a 208 BIOS-ra).

(#1102) baro32 válasza Darth_Revan (#1101) üzenetére


baro32
aktív tag

Á...........megvan az egyebet kellett választani kell ez nekem 8.1-re?
Na ebben a pillanatban átírték tényleg van win 7-es választás is

[ Szerkesztve ]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#1103) Darth_Revan válasza baro32 (#1102) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Hát ha 8.1-et használsz és minden megfelelően klappol, akkor szerintem felesleges, hisz minek megjavítani azt, ami nincs elromolva :)

(#1104) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Remek, törölték a Win7 drivereket, pont mielőtt le tudtam volna szedni őket :(((

(#1105) zsoltihun


zsoltihun
csendes tag

Sziasztok! Az lenne az én problémám egy ASUS KV5 laptop bekapcsolt állapotban nem tölti az aksi az elemet, de amint kikapcsolom vagy alvó állapotba rakom kezdi a töltést. Valamint mikor be van kapcsolva tölt, megáll a töltés, újra tölt megint megáll a töltés. Mit gondoltok, mi okozhatja a hibát?
Köszönöm

(#1106) NTonee válasza zsoltihun (#1105) üzenetére


NTonee
veterán

Ez a G750 topik. Az általános notebookos topikban tedd fel a kérdésedet inkább.

Szerk: látom, közben sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1107) vis.p válasza Darth_Revan (#1104) üzenetére


vis.p
aktív tag

Nem csak magyar oldal létezik. ;) Link:

(#1108) Darth_Revan válasza vis.p (#1107) üzenetére


Darth_Revan
veterán

O RLY? :DDD

(#1109) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#1104) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na, hála az égnek az ASUS Japán oldaláról még nem törölték őket, ott fent van minden Win7 driver. Van köztük olyan is, ami a Win8-ashoz képest újabb.

(#1110) vis.p válasza Darth_Revan (#1109) üzenetére


vis.p
aktív tag

Azért linkeltem, mert ott is fent van.

(#1111) Darth_Revan válasza vis.p (#1110) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Törölték onnan, de már ismét fent van.

(#1112) vis.p


vis.p
aktív tag

Szeretnék kérni egy szívességet.
Valaki megnézné ezt a programot, hogy elindul-e rendesen?
750JX-ben hasonló ablak ugrott be először.

A program nem vírusos! Csak rendszergazdai jogosultsággal indul.
Köszi. :R

(#1113) alador


alador
csendes tag

Sziasztok, a G750-es gép belefér az előző széria hátizsákjába (asus shuttle)? Nagyon fontos lenne. Előre is köszi a választ :)

(#1114) KillHates válasza alador (#1113) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem: a G74 sem meg már bele
A NOMAD-ba viszont kényelmesen. És az elég masszívan ki is van párnázva.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1115) alador válasza KillHates (#1114) üzenetére


alador
csendes tag

köszi akkor NOMAD-ra kell gyüjtenem :O

(#1116) janitorok


janitorok
újonc

Sziasztok!
Már említettem, gazdája lettem, egy JZ-nek, és akadnak vele problémáim. A múltkor a Killer Wifi, ami azóta is teljesen véletlenszerűen minden x-edik bekapcsolás után telejesen vakot játszik.
Most, viszont azt vettem észre, hogy nem minden program funkciója dolgozik maximálisan. Pl, a GPU Tweak, számomra teljesen használhatatlan, nem tudom átváltani 3D-re, a GPU hőmérője állandóan 0 C°-ot mutat ....stb. Lehet, hogy a W8.1 telepítésénél maradt ki valami?
Ha egy hónapja már fent lettek volna a W7-es driver-ek, a közelébe nem mentem volna a 8.1-nek, az biztos.
Azért, ha valakinek lenne valami jó ötlete, azt szívesen venném.
Üdv: Jani

(#1117) NTonee válasza janitorok (#1116) üzenetére


NTonee
veterán

A gpu hőmérsékletét csak akkor látod, ha épp aktív az nvidia kártya. Amikor nem fut semmilyen vga igényes program, akkor lekapcsol. Ha pl egy gpu-z fut, azzal ébren tudod tartani, bár értelme nem sok lenne ennek.
A gpu tweakből a másikat kellene leszedned. Asus gpu tweak for laptops a neve. Jóval butább, de az való hozzá.
A wifi kártyával nem tudom, hogy mi lehet, kollégámnál rendesen működik az asus support oldalról letöltött driverrel. Jót telepítettél? A topik elején is volt szó a wifi kártyáról, azt átolvastad?

(#1118) janitorok válasza NTonee (#1117) üzenetére


janitorok
újonc

Köszönöm a segítségedet, ezeken már túl vagyok. Szerintem a W8,1-emből hiányzik a NET Framework 3,5-ös, mert néha azt írja ki, ha telepítettem egy programot, hogy frissítenem kéne azt. Lehet, hogy újra telepítés lesz a vége?

(#1119) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok! Búcsúzom a G750 topictól, mert eladtam a nagy masinát. Nem használtam ki, nem játszottam már szinte soha. Esetleg ha valakinek kell egy második töltő a 750-eséhez, akkor nekem van egy eladó 10k-ért. Privátban tudtok érdeklődni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1120) whited


whited
addikt

Sziasztok
G56/550nek van topikja?
Mert laptop vétel elott állok
Dell 7537 el kezdtem de elfogyott az i7 viszont kell az üzem idő ezután jött a g56 550 y50 trió de a Lenovo kezd felejtős lenni mar
Erről a kettőről tudtok véleményt tpt mondani? Üzem idő anyag használat stb:R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1121) illes0102 válasza whited (#1120) üzenetére


illes0102
aktív tag

Szia ha esetleg nem kapnál választ akkor próbáld a sima Asus notebook topikot. Ez inkább a g750es :) en is gondolkoztam g550be sok videót néztem. De rajottem hogy 17esen csak jobb játszani :D 1 hónapon belül esedékes is a g750jz vásárlás :)

(#1122) whited válasza illes0102 (#1121) üzenetére


whited
addikt

Szia
Nekem suliba cipelni is kell ezért maradt a 15"
És mivel nem 1 óra netezve word alatt az üzem idő ezért maradt ez is alternatíva

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1123) KillHates


KillHates
nagyúr

Bátorkodom jelezni, hogy van lenne egy eladó újszerű NOMAD hátizsákom. Mivel szakmaiban nem illik hirdetni, ezért részleteket privátban :R Azért is csak ilyen kicsi képet raktam fel :D Psssszt! El ne mondjátok egy modinak :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1124) KillHates válasza whited (#1122) üzenetére


KillHates
nagyúr

A G750 nekem 4 órát ment el, "netezve word alatt" :K Tudod; nagy test - nagy élvezet! :DDD És nem is a JZ-m volt ami tudja az Optimus-t hanem JH-m amiben folyamatosan tette a dolgát a 780GTX :Y

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1125) whited válasza KillHates (#1123) üzenetére


whited
addikt

Szia, mennyiért vesztegeted a táskát? :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1126) KillHates válasza whited (#1125) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pü, plíz.:R Nem illik bizniszelni szakmai totyikban :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1127) whited válasza KillHates (#1126) üzenetére


whited
addikt

az akart lenni, de nem tudom miért nem az lett.... :U :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1128) whited


whited
addikt

Ebbe vajon tudok tenni a HDD mellé még egy ssd-t?

[link]

megéri azt a plusz 10k-t kb a 4gb-s vga mint a 2gb ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1129) NTonee válasza whited (#1128) üzenetére


NTonee
veterán

Mivel már a G56 és G550-ben is száműzték a másodlagos hdd/ssd helyet (rossz döntés), így kétlem. Remélhetőleg legalább annyi eszük volt, hogy egy msata, vagy m.2 csatlakozót raktak be. Viszont amíg nincs leírás a gépről, addig ezt nehéz lesz megválaszolni.
A gtx860m azért erősebb ám, mint a G550-ben lévő 2gb-os gtx850m (már ha erre gondoltál).
Egy halom szlovák webshop már hozza a találatot, gondolom a DP jól be is vásárol a szlovák billzetes gépekből. ;]

Amúgy eltévedtél? Ez a G750 topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#1130) NTonee válasza whited (#1128) üzenetére


NTonee
veterán

Jah, már látom, mire gondoltál. Lesz 2gb-os gtx860m és 4gb-os is. Én rádobnám a plusz pénzt.

Sorry, lejárt a szerk idő.

(#1131) szalámissüti válasza whited (#1128) üzenetére


szalámissüti
tag

Én nem vennék 4GB-al szerelt 860met. Az a GPU elég harmatos teljesítményű, és a plusz vram csak jobban fűtene. Pont annyi értelme van, mint a 880mre rátenni 8GB-t...

(#1132) NTonee válasza szalámissüti (#1131) üzenetére


NTonee
veterán

Én azért venném mindenképp a 4est, mert a WD-hoz hasonló borzalmaknak kevés a 2gb, viszont a vga elbírja (úgy ahogy). Legalábbis ha én el tudok bohóckodni fhd low-ban vele, akkor a 860m-nek nem lehet probléma. Nyilván nem lesz persze 60fps high-ban.

[ Szerkesztve ]

(#1133) NTonee válasza szalámissüti (#1131) üzenetére


NTonee
veterán

Szerk: bakker ez mé' lett dupla? :F

[ Szerkesztve ]

(#1134) whited válasza NTonee (#1132) üzenetére


whited
addikt

a plusz VRAM hogy befolyásolja a fogyasztást? vagy amikor nem játszok akkor ugye a HD4600 fut, ilyenkor abszolút nem megy a "fenevad" ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1135) szalámissüti válasza whited (#1134) üzenetére


szalámissüti
tag

Nem számottevően, egy picit növeli, de csak ha a dedikált kártya fut. Mindenesetre ha tényleg van olyan játék, aminek jól jön a plusz vram, akkor lehet érdemes megvenni (watchdogssal, és hasonlókkal nem nagyon játszom).

(#1136) NTonee válasza whited (#1134) üzenetére


NTonee
veterán

A 860m csak akkor aktív, ha olyan program fut, aminek szüksége van rá. Ha meg szükség van rá, akkor meg úgyis tápról fogod használni.

(#1137) egyedülülő válasza whited (#1134) üzenetére


egyedülülő
őstag

Azért a 860-at fenevadnak hívni....:)

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1138) KillHates válasza egyedülülő (#1137) üzenetére


KillHates
nagyúr

:D ez jó!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1139) whited válasza egyedülülő (#1137) üzenetére


whited
addikt

"" jel :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1140) Zxbox válasza illes0102 (#1095) üzenetére


Zxbox
csendes tag

Hali!Èn is hasonlò helyzetben voltam mint te ès Asus G750JM-et vettem.Abszolùt nem bàntam meg.A gtx 860m=asztali gtx 750ti.Bőven elleszel vele a köv 2 èvben aztàn ùgyis jön ùj vga,ùj proci,ùj kijelző stb.....Èn 850 fontèrt vettem itt Londonban,megvan 1 hònapja ès lekopogom nem bàntam meg Az akksi az tènyleg fasza simàn 5-6 òra netezès.A kijelző elsőre fos volt de aztàn letakarìtottam az Asus Splendidet ès a power4geart ès most olyan amilyennek lennie kell.Hűtès 5*.3 òra BF4 utàn a vga 62 C!BF4 full hd hihg beàllìtàs mellett 60+fps.Ultra ha èlsìmitàs offon szintèn 60 de itt ott beesik 40-45 re.Watch Dog high,Wolfeinstein-max, FCry 3 max,Titanfall max,Tomb Raider szinte minden maxon.Egy szò mint szàz highon az esetek 90%-ban mindent szèpen elvisz.Èn is JZ-akartam de 1500font helyett megvettem a JM-t a maradèk pènzből meg mèg egy fasza asztali gèp is kijön.Ha kèrdèsed van ìrj nyugodtan.Az msi afterburnerrel elèg szèpen lehet hùzni a kàrtyàt.Bf4 extra 10-15 fps is lehet.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg az erősít

(#1141) illes0102 válasza Zxbox (#1140) üzenetére


illes0102
aktív tag

Ez jol hangzik. Bár már eldöntöttem hogy M.o ról rendelem be a jzt és ugy 1100 font lesz max. Várom már ha jol megy 1 honapon belül meglesz :)

(#1142) Csigavair


Csigavair
tag

Hi all!

Ma beléptem a klubba egy G750JM-el. Van valami esetleg, amire oda kell figyelni a géppel kapcsolatban? Eddig elégedett vagyok vele, bár a subwoofer néha érdekes dolgokat művel :D

(#1143) KillHates válasza Csigavair (#1142) üzenetére


KillHates
nagyúr

Üdv a klubban! (bár én már ex G750-es vagyok, de hátha tudok segíteni)
A subwoofer "pukkogása" a hangkártya driver energiagazdálkodása miatt van. Ki kell kapcsolni és akkor nem fog beleböffenni csendbe mikor valami olyan dolgot indítasz ami hangot ad(na) ki. Mert sajnos lenémított hangszóróknál is csinálja, ha, pl egy videót elindítasz. Állítólag már javítják...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1144) Csigavair válasza KillHates (#1143) üzenetére


Csigavair
tag

Köszi a választ :) Hol kell kikapcsolni az energiagazdálkodásos témát? :D

(#1145) KillHates válasza Csigavair (#1144) üzenetére


KillHates
nagyúr

Külön a hangeszköznél!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1146) Tesomatee


Tesomatee
tag

Sziasztok!

Valaki nem tudna javasolni valami beállítási értékeket zenehallgatáshoz a beépített hangszórókhoz mert valami trágya de kedvem nincs ezzel foglalkozni viszont a minőségnek jónak kellene lennie. Ti milyen beállításokat használtok? Screenshot előny de nem feltétel.

Előre is köszönöm!

(#1147) tr1gergo


tr1gergo
újonc

g750jzn a billentyűzet világítást hol tudom állítgatni? (az fn+f3/f4 nem működik)

(#1148) Darth_Revan válasza tr1gergo (#1147) üzenetére


Darth_Revan
veterán

ATK driver nincs feltelepítve, azért nem működik.

(#1149) paljani


paljani
aktív tag

Szervusztok,

Leendő Asus G750JZ tulajként kérdeznék párat tőletek:

1. Érdemes-e megvenni most? Ezt néztem ki: ASUS G750JZ - i7-4700 HQ, 17.3FULL HD, 1000 GB, 8GB, Geforce GTX 880M 4GB, DVD RW
2. Hol érdemes megvenni itthon? Fontos lenne, hogy a 2 év garanciát ki lehessen bővíteni, legalább 3 de inkább 4-5 évre (öszesen).
3. Mire érdemes figyelni megvásárlás/kicsomagolás után? Van-e típushiba amire figyelni kell?
4. Megvennétek-e újra?

Lassan végigolvasom az összes HSZ-t ebben a totyikban, de addig is megköszönném ha megosztanátok velem a véleményeteket. Minden vélemény érdekel és nembaj ha nincs konszenzus (eltérő emberek vagyunk eltérő tapasztalatokkal).

Köszönöm előre is!

(#1150) egyedülülő válasza paljani (#1149) üzenetére


egyedülülő
őstag

Minek kibővíteni 4-5 évre? Addigra azt amiért most veszel egy gamer laptopot már nem fogja tudni hozni.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.