Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) !Overdose! válasza MaddeNNNN (#1198) üzenetére


!Overdose!
őstag

Néha jó dolog a garancia! :Y

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1202) !Overdose! válasza Manitou (#1200) üzenetére


!Overdose!
őstag

A Kingston HyperX-ek nagy részén BH5 chipek vannak, ezzel tökéletesen megy, mert én egy ideig Corsairral hajtottam ugyainilyen chipekkel!

A Geil Value-kon viszont számos chip van, úgyhogy erről nehéz nyilatkozni!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1203) Borokafa


Borokafa
őstag

Üdv mindenkinek
Tudna valaki segíteni? Most tettem a gépbe egy Galaxy 7600 GS kártyát és a VGA driver feltelepítése után a kép megszűnik. XP már újratelepítve. Mit javasoltok???

(#1204) diablo1984 válasza Borokafa (#1203) üzenetére


diablo1984
veterán

ez húzós kérdés, hallottam már ilyenről, de nem tom mi volt a megoldás! :(

(#1205) Manitou válasza Borokafa (#1203) üzenetére


Manitou
addikt

Többféle driverrel is kipróbáltad?
Bár itt valami más lehet a baj szerintem :U

Amiket megnéznék:
-Biosban PCI-E van -e beállítva elsődleges videovezérlőnek?
-Másik PCI-E slotban is próbáld ki a kártyát, lehet ott jó lesz
-ha selektorkártyás az alaplapod, akkor a kártya single módba van e rakva

!Overdose! Kössz az infót :R

[Szerkesztve]

(#1206) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Üdv tagok!

Alaplap vásár előtt állok, elég nehéz mostanság új 939-es alaplapot kapni, de ebből az A8N-SLI-ből van egy pár eladó. Kérdésem, hogy tuningra megfelelő-e, stabil lap, előnyei, hátránya, miegymás. Újra vásárolnátok ilyen alaplapot? Sima SE változat is elég nekem, nem kell Pre, se Delux verzió...

Köszönöm.

(#1207) Borokafa válasza Manitou (#1205) üzenetére


Borokafa
őstag

Kösz a segítséget, ezeket is kipróbáltam. Most csak a natur win, plusz a video driver van fennt akkor is gyakorlatilag a driver telepítés vége felé már újraindult a gép.
Már szinte az összes fellelhető drivert kipróbáltam, amint indul a Win, már rakja be az ikonokat és vége, újraindul.
A gép alapon, az előző kártyával kutya baja sem volt ( ATI x600xt)
Ma még megpróbálom a haverom gépén, és ha ott se jó megyek vissza a boltba.
Mégegyszer kösz mindenkinek!!!

(#1208) !Overdose! válasza (Bundás) (#1206) üzenetére


!Overdose!
őstag

Tuning szempontjából mindenki szidja ezt az alaplapot, úgyhogy ha nagyon fontos a tuning, akkor inkább Abit vagy DFI!
Egyébként nálam viszonylag tuning barát, 3GHz-nél tartok egy 3700+-szal és egyelőre csak időhiányában nem jutottam még feljebb!
Alapon teljesen stabil, nálam hibátlanul működik, csak ajánlani tudom és igen újra vennék ilyet!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1209) diablo1984 válasza !Overdose! (#1208) üzenetére


diablo1984
veterán

elmondanám, hogy tunning szempontjábol nincs ezzel a lappal semmi gond, nekem anno még a socket a-s barton időszakomban is asusom volt, majd msi-re váltottam, és az msi nem bírta úgí meghajtani a procot! és ezzel is a 3700+-os sandiego alapfeszen 2750-en szalad, csak fentébbnem húzom, mert a memóriát csak úgy lövi be, hogy a 400-as órajelre törekszik, holott 500-as ddr van benne!

(#1210) hossszú válasza diablo1984 (#1209) üzenetére


hossszú
őstag

Mégis csak van egy kicsi baj tuning terén ezekkel a lapokkal, ha belepakol az ember egy kicsit komolyabb ramokat DDR500 vagy ez felettiekre gondolok nem hajlandó elindítani a ramokat csak 2T-ben.Ezt nem csak én mondom hanem különböző tesztek is bizonyítják, én pedig tapasztaltam.Az tény viszont, hogy a processzort a DFI lapom sem hajtja meg sokkal jobban szinte ugyanazt tudja abban is mint az ASUS-ban.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1211) !Overdose! válasza diablo1984 (#1209) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én csak azt mondtam, hogy mindenki szidja!
Örülök neki, hogy te nem, mert én sem!
Ezek szerint ugyanolyan lapunk és procink van, viszont nekem szerencsére a ramjaim mennek 480-on is!

Mod: Most látom csak, hogy neked 500-as ramod van!
Hogy érted azt, hogy 400-ra törekszik?

[Szerkesztve]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1212) diablo1984 válasza !Overdose! (#1211) üzenetére


diablo1984
veterán

azt, értem alatta, hogy a lap mindig 400-ra törekszik, tehát ha nem szinkrponban futtatod a procival, akkor úgy ossza vissza, hogy 400-as órajelhez a legközelebb legyen és hiába állítom én be, hogy 500-on mennyen, ő felülírja! igen, viszont ez a 2T-s memókezelés ez tényleg gáz! ha fejre állok sem tudom 1T-ben hajtani 500-on!

(#1213) kecsawi válasza (Bundás) (#1206) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szerintem jó a lap, most váltottam 3200+ ról 3700+-ra, most lépkedek 265 fsb környékén, csak sajnos úgy tűnik a ramom lesz a leggyengébb láncszem, HerrZ szerint a proci a 271-es FSB-n stabil volt. 2900 Mhz-en nem gyenge :R Továbbá bele lehet okoskodni a Premium biosát, ami jelenleg is problémamentes.

[Szerkesztve]

(#1214) tatamama válasza Televan74 (#1189) üzenetére


tatamama
tag

Nekem Asus 1950pro van ami szerintem vastagabb a Saphire kártya
hütésénél szerinted elférne a hütő vagy esetleg lehet a lamellákon hajlitani
hogy elférjen?
Egyébként a Zalmi neve ZM-NBF47 ?
Köszi a választ!

(#1215) PirosHello


PirosHello
senior tag

Egyetértek diablo kollégával, ez a 2T-1T dolog engem is nagyon idegesít....A ramjaim mennének 500-on 3-3-3-4-en 1T-ben: de nem ebben a lapban (DFI-ben igen)...:(Sajna ebben csak 2T-ben hajlandó elindulni bármilyen frekin...:O Olyat is olvastam itt a PH-n, akinek az aláírásomban szereplő rammal el sem indult ez a lap!:F Úgyhogy vannak hátrányai, de a tuningot nekem jól bírja...:DD

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1216) diablo1984 válasza PirosHello (#1215) üzenetére


diablo1984
veterán

ez sajnos így igaz, pedig a sandiego procival az 1T tűrőképessége sokat javult a prime teszt is lement rajta, én meg örültem mint az a bizonyos főemlős.... majd eccer dvd írás közben és netezés alatt fogadott egy gyönyörű kékhalál..... :W

(#1217) kecsawi


kecsawi
senior tag

Használ e valaki ebben a lapban RAIDet? Milyet, és mik a tapasztalatok, mire kell lapspecifikusan figyelni? :F

(#1218) diablo1984 válasza kecsawi (#1217) üzenetére


diablo1984
veterán

én nem, habár 2 satás vinya van benne, ráadásul mind2 250-es, de az egyik WD, a másik seagate! meg sata+sata2.....ebben nem tudok segíteni...

(#1219) Televan74


Televan74
nagyúr

Érdekes problémám van.
Frissen telepített windows xp -nél a probléma a következő.
Még fel nem teszem az ati drivert addig állandóan lefagy a gép. A windows bejelentkezés közben. Mi lehet a gond.

Alaplap hibája? Vga hiba? Esetleg táp hiba? Windows hibája?

Néha elő fordul még az is, hogy minden szó nélkül el megy a kép és csak resetelés útán indúl újra a gép, és ezt úgy teszi mint ha ki lett volna kapcsolva(nincs bootoláskor az a szöveg, hogy a gép helytelenül lett leállítva...).

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1220) Televan74 válasza tatamama (#1214) üzenetére


Televan74
nagyúr

A sapphire gyári hűtője mellett alig van hely. Az artic cooling -ot, még nem tudtam feltenni mert nem kaptam még meg a kiegészítő védő lemezt. De állítólag mint azt nekem is írták, le kell majd egy keveset szedni a zalman lamelláiból.

Engem nagyon zavar , hogy az asus ennél az alaplapnál miért tette ilyen közel, az alaplapi chipsetet a videokártya foglalatához. Egy nagyobb méretű processzor hütőtől meg nem lehet a memóriákat az első kettő slotba betenni. Pedig azért vettem mert eddig csak sok jót hallottam róla.

[Szerkesztve]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1221) diablo1984 válasza Televan74 (#1220) üzenetére


diablo1984
veterán

ne hozdd rám a frászt, mert most jön a zalman cnps7700-as hűtő a procimhoz, az meg 12cm-es ventis.... és szeretném a memókat duálban használni és ahhoz kell az első két slot is! milyen hűtőd van, hogy ennyire rányúlik?

(#1222) szepsuti


szepsuti
aktív tag

egy deluxe-al elért eredmény:)

[link]

(#1223) Televan74 válasza diablo1984 (#1221) üzenetére


Televan74
nagyúr

AC Freezer64 pro-m van. Nekem az A8N-SLI SE lapomon ez a helyzet.
Sajna.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1224) padre71 válasza Televan74 (#1223) üzenetére


padre71
tag

Nekem egy Cooler Master Hyper Tx van rajta és elfér. Az elsó memóslotba van az egyik ram, főlé nyúlik. Elég pöpec. A freezer szerintem gyenge.

(#1225) Televan74 válasza padre71 (#1224) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is váltani akarok majd. :C
Még mindig jobb mint a gyári hűtő. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1226) padre71 válasza Televan74 (#1225) üzenetére


padre71
tag

Ja, az biztos. A chipset hűtőt most cseréltem le egy zalman legyezős bordára. Elég jó, tuningolva is max. 34-35 fok. Az MSI-m ventis hűtéssel volt ennyi.
Mivel csak 4 napja van meg az alaplap, vannak homályos pontok. Kérdés: a chpsetnek nem lehet feszkót nyomatni? nálam csak 247-t bír stabilan (orthos, prime95 stb. futtatása mellett)
a procinak is csak max 1,5V? Amúgy elégedett vagyok vele.
[link]

[Szerkesztve]

(#1227) diablo1984 válasza padre71 (#1226) üzenetére


diablo1984
veterán

van valahol egy új megbuherált bios hozzá, olvass vissza, nincs messze a hozzászólások között! ott azzal már a chipset is +feszelhető!

szepsuti: grat :C

[Szerkesztve]

(#1228) szepsuti válasza diablo1984 (#1227) üzenetére


szepsuti
aktív tag

thx:)

(#1229) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hi

Tegnap vettem egy ASUS A8N32-SLI Delux alaplapot. Van két 160GB-os satás hdd-m. Eddig két samsung volt abból az egyik Sata 1-es a másik Sata2-es amikor elkezdtem volna a telepítést azt írta ki, hogy A rendszerben található ACPI BIOS nem teljesen felel meg az ACPI előírásainak
A rendszer problémát talált, és a Windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.
Technikai információ:

*** STOP: 0x000000A5 (0x00000011, 0x00000006, 0x00000000, 0x00000000)


Gondoltam, hogy a Hdd-a probléma, ezért lecseréltem az egyiket Western Digitálra. De megint Kiírta. Most úgy működik a gép, hogy a Samsung hdd-t a Silicon Sata vezérlőre kötöttem, a WD-t pedig az Nforce 4-esre. Ez alaplapi hiba??? Az MSI K8N SLI Platinum alaplapomnál nem volt ilyen baj :( pedig az is nforce 4 SLI chipsetre épül.

Ja a legfrissebb bios van az alaplapon.

(#1230) diablo1984 válasza Sz.Miki (#1229) üzenetére


diablo1984
veterán

igen előfordul, hogy egyes saták valamiért nem működnek törvényszerűen, nálam is hibázik az 1es foglalat...

(#1231) Lucko81


Lucko81
csendes tag

Sziasztok.

Van egy A8N-SLI SE-m és a bios-ban hiába állítok a procinak több feszt, vagy kisebb szorzót, az alaplap gyakorlatilag le se szar. A memókat vissza tudom venni és az FSB állítás is működik, pl a HT én 4x-re állítom ő meg lazán 3x-re állítja. Minden manuálon van, semmi AUTO. Minden NOS és hasonlók kinyomva. Tudot valami okosságot? Win alatt Everest Ultimate 2006-al néztem a beállításokat. Újabb bios-t nem találtam az asus oldalán.

(#1232) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

De ez ugye nem olyan hiba ami garban el lehetne intézni ugye???

(#1233) szepsuti válasza Lucko81 (#1231) üzenetére


szepsuti
aktív tag

már megbocsáss a feltételezésért, de én csak erre tudok gondolni, muszáj feltenni a kérdést.

Úgy lépsz ki a Bios-ból h elmented a beállításokat?

(#1234) diablo1984 válasza Lucko81 (#1231) üzenetére


diablo1984
veterán

hát nálam pont fordítva működik a dolog, magyarán a memók 400mhz-en történő hajtását erőltetné a lap, ha nem szinkronban megy a proccal, és annál hiába állítok bármit is, a lap magának elállítja! procit azt szabadon lehet húzni, de nekem a memókat azt a lap csinálja! ez egy ilyen úri lap! :DDD

(#1235) tozo63


tozo63
tag

Sziasztok Gyerkőcök!
Olvastam sok jó infót,amit írtatok,illetve amihez kapcsolatban nem tudok hozzászólni,
de még nem olvastam olyanról,hogy a megspékelt alap és proci legalább minimum
kettő éve hibátlanul üzemelne.Példának okáért én is bizgáltam az alaplapi frekit a prockóval együtt,vagyis penge voltam a tesztek alapján és tényleg hibátlanul működött.De:Pényleg
bírja több évig?Nekem Asus A8N-SLI SE van,nincs baj vele,csak fizikálisan gondolom,hogy ha valami 200Mhz-ra van tervezve,az hosszú ideig bírja-e 275Mhz-t? Aki már ilyen tapasztalattal
bír és jelentkezik,annak szívesen olvasom az írását.
Csá!

(#1236) diablo1984 válasza tozo63 (#1235) üzenetére


diablo1984
veterán

én már egy éve használom 250-es fsb-vel a cuccot, letöltök vele, ergo éjjel-nappal megy, és még semmi probléma nem jelentkezett! chip fesze nincs húzva, a proci is alapfeszen megy, így eddig bombabiztosnak mutatkozik! :C

(#1237) szepsuti válasza tozo63 (#1235) üzenetére


szepsuti
aktív tag

amíg alapfeszen használod a dolgokat és ésszerű hőmérsékleti értékek között mozognak a dolgok benne akkor nem lehet baj. De belefér némi fesz emelés is.

Mihez kell a 275-ös fsb?

(#1238) PirosHello válasza tozo63 (#1235) üzenetére


PirosHello
senior tag

Na neeee, arra sincs garancia, hogy minden alapon, és így biztosan több évig bírja...:(( Ez kérem lutri, biztosra sohasem mehet az ember!...Persze vannak ''kockázatnövelő'' körülmények (mint a tuning)...
Már bocsi a morbidkodásért, de ha nem iszol, nem dohányzol, nem bulizol, nem stresszelsz, akkor biztosan nem leszel rákos?...

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1239) szepsuti válasza PirosHello (#1238) üzenetére


szepsuti
aktív tag

egyszer minden elromlik az tény:) de sztem egy feszemelés nélküli tuning az nem sokat számít.

(#1240) PirosHello válasza szepsuti (#1239) üzenetére


PirosHello
senior tag

Ebben egyetértünk...:R Nem sokat, valóban így helyes....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1241) tozo63 válasza PirosHello (#1240) üzenetére


tozo63
tag

Igazatok van.
Belőttem az alaplapi 250-es fsb-t,a 3700-as SanDiego-m 2750mhz-n fut,a memókat visszaosztottam.Hadd menjen,aminek mennie kell!
A hőmérséklet 50 fok a rendszerben az Everest szerint.
A feszhez egyenlőre nem nyúlok,az maradjon alapon.
Egy valami biztos,a rendszer 25%-al gyorsabb.
By!

(#1242) szepsuti válasza tozo63 (#1241) üzenetére


szepsuti
aktív tag

san diego-k bírják a kiképzést:)

szerk: alaplapod típusát akartam megkérdezni de egy picitt feljebb már írtad:)

[Szerkesztve]

(#1243) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Hi

Ha auton hagyom a ht-t , honnan tudom meg hogy milyen értéken műxik?
Egy 3200+ venice megy alapfeszen 2600Mhz-en ,memok visszaosztva.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1244) Gabás válasza CaNNa3IS (#1243) üzenetére


Gabás
addikt

ne hagyd auton, belehalhat a lap

(#1245) Tommynexplo


Tommynexplo
csendes tag

Én most adtam el a fatality alaplapom hogy vegyek valami gyengébbet és keressek rajta.És vettem helyette asus a8n sli se-t és nem látom különbséget..... :)) :)) :))
kivéva hogy a fatality-ben sok volt az extra...... :) :R :R :R :R

(#1246) Tommynexplo


Tommynexplo
csendes tag

Jó kis lap.... :R :R :R :R

(#1247) diablo1984 válasza Tommynexplo (#1246) üzenetére


diablo1984
veterán

jaja, én meg rávérteztem ma a zalman CNPS7700-as 12cm-es procihűtőt és tökéletesen és bőven rámegy! :))

(#1248) CaNNa3IS válasza Gabás (#1244) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Az még ok de mire állitsam?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#1249) diablo1984 válasza CaNNa3IS (#1248) üzenetére


diablo1984
veterán

3*-osra, mer 3*260= 780, 4*260 1040-és az már sok, asszem...

(#1250) diablo1984 válasza diablo1984 (#1247) üzenetére


diablo1984
veterán

ja amúgy szólok, hogy ennek a 12cm-es csodának azért van hangra a glacialteck igloo 7300 light-hoz képest, olyan süvítős lett! eddig meg nem is hallottam a hangját....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.