Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) rup1u5 válasza PirosHello (#1350) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nem hiszem
három dolgot kell kikapcsolni a biosban, ami ugye a premium laokon rajta van, a sima SLI-n meg nem, mert tulajdoképpen egy modolt SLI premium bios van rajta.
és ezzel ment gond nélkül, míg be nem került a házba.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1352) diablo1984 válasza rup1u5 (#1349) üzenetére


diablo1984
veterán

tényleg vagy meg akar halni a lap, vagy ezt a modolt biost nem vette jó néven! rakd vissza az eredeti biost! és hátha, nem a lap!

húzásnál a chipset feszültségét is emelted? mert akkor semmin sem csodálkoznék...

(#1353) rup1u5 válasza diablo1984 (#1352) üzenetére


rup1u5
nagyúr

chipset feszt nem emeltem. tulajdonképpen azért raktam föl mert elég új 2006 11. és mert azt írták, hogy jobb a ramkezelése.

én is attól félek, hogy dölgődik a lap, ami azért is ciki mert nem az enyém. azon vagyok hogy visszaraknám a régi biost de nemtom, hogy menni fog-e, mert legutóbb mikor próbálkoztam vele már nem is post-olt. :(

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1354) diablo1984 válasza rup1u5 (#1353) üzenetére


diablo1984
veterán

elem jó, nézted már? :F

(#1355) diablo1984


diablo1984
veterán

én nem tudom az enyémmel mostanában mivan, de meg-megakad a gépem! legyen az játék, film, vagy csak fórumozás, megakad 1 mp-re, majd folytatódik minden tovább! nem húzástól lehet, mert akkor is ezt csinálja, talán akkor a win haldoklik? a film miatt újraraktam a codekeket, de változás semmi! újrarakom a drivereket, mert nem akarom a wint törölni, már úgy a szívemhez nőtt! :O

(#1356) diablo1984 válasza diablo1984 (#1355) üzenetére


diablo1984
veterán

driver gond, asszem megoldódott! :))

(#1357) rup1u5 válasza diablo1984 (#1354) üzenetére


rup1u5
nagyúr

még nem.
attól még postolnia kéne hogy ha az elem halott.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1358) cOrE válasza rup1u5 (#1357) üzenetére


cOrE
csendes tag

Van valaki aki használja a Béta biost? amit az ASUS honlapjáról lehet leszedni?
Ha igen, valami véleményt vagy tapasztalatot írhatna.

Előre is :R

(#1359) diablo1984 válasza rup1u5 (#1357) üzenetére


diablo1984
veterán

nem biztos, láttam már olyan p3-as ráadásul asus lapot, hogy se kép se hang, csak a ventiket kapcsolta! és az elem volt benne lemerülve! nézd meg, semmit sem veszítesz vele!

meg ha minden igaz ha jól emléxem egy 462-es asus is csinált ilyet! egy a7v8x-x-es!

[Szerkesztve]

(#1360) szepsuti válasza rup1u5 (#1357) üzenetére


szepsuti
aktív tag

hát sztem is pakold vissza a régi biost, egy próbát megér. én csinálnék 1 bios resetet és egyből feltenném rá a gyári asus biost. hátha. ha ez sem segít akkor télleg kampec


Mod: vki próbálkozott már passzívan meghűteni a chipsetet? én konrkétan a zalmi új hűtőjére gondoltam, nézegettem teszteket elég jónak tűnik. dfi gyári hűtőjét mindenesetre alázza. tapasztalatok? egyáltalán miylen pozícióban lehet feltenni erre a lapra?

[Szerkesztve]

(#1361) rup1u5 válasza szepsuti (#1360) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nem tudsz olyat mondani amit ne próbáltam volna ki, hogy föléledjen a lap. :)
cmos reset, elem kivétel és pihentetés de semmi. az az érdekes hogy ment a biosal tuningolva szépen gond nélkül napokig aztán elkezdett halódni mikor beszereltem a házba. rögtön ki is szedtem vissza ahogy volt elötte de csak halódott és végül már nem is postol. úgy pedig nehéz visszatenni a régi biost, hogy nem postol a lap. :(

de teszek még vele egy próbát hátha föléled a lap.
a DFI-m is hasonlót produkált egy hete. mindent rádugtam, beletettem faszán és hiába nyomom a power gombot....semmi. meg se nyekken, ventik fel se pörögnek, csak a ledek világítanak, hogy feszültség alatt van a lap. aztán pár napja összeraktam újra a DFI-re, mikor az ASUS döglött be és láss csodát, simán beindult elsőre és gond nélkül megy azóta.....ki tudja meddig.......ezeket nevezem én parajelenségeknek.



[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1362) diablo1984 válasza rup1u5 (#1361) üzenetére


diablo1984
veterán

van otthon elemed? :F kipróbálod azzal, ha megkérlek?

(#1363) PirosHello válasza rup1u5 (#1361) üzenetére


PirosHello
senior tag

Erre valóban nem sok ésszerű magyarázat van...Most kapásból egyet sem tudnék mondani....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1364) rup1u5 válasza diablo1984 (#1362) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nincs :((
de mondom. attól mert az elem lemerül attól még postolnia kell egy lapnak és utánna bootolnia a bios alapbeállításai szerint.


PirosHello az a baj, hogy már fél éve ilyen jelenségekkel szopok. már nem tudok mire gondolni. elméletileg ezért jutottam odáig hogy lecserélem a DFI-met erre az ASUS-ra mert arra a következtetésre jutottam, hogy a lap hibájából kapok megmagyarázhatattlan instabilitási és újraindulási jelenségeket. aztán az ASUS is elkezdett furcsán viselkedni én meg kerestem az állam az ágy alatt és közben artikulálatlan hangokat hallatva téptem a hajam, hogy ....EeZMííííí?.....
már nem tudok másra gyanakodni csak a vízerek és hartmanzónák hatásaira, szellemekre vagy gömbvillámra. És egyúttal elegem is lett a PCből. értelmesebb dolgokra is költhetem a pénzem.

[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1365) diablo1984 válasza rup1u5 (#1364) üzenetére


diablo1984
veterán

mint írtam én már találkoztam asus lappal ami bizony nem csinál semmit lemerült elemmel, tapasztalatból írtam, nem hasraütésszerűen, de ha nem próbálod meg, akkor nem, nekem egyre megy, csak segíteni próbáltam! písz! :R

(#1366) PirosHello válasza rup1u5 (#1364) üzenetére


PirosHello
senior tag

Ha ugyanazokat az eszközöket pakolod át, és valamelyik hibás: nem szabadna indulni a másik lapnak sem.
Táp hiba sem lehet, mert különben a másik lapot sem indítaná átpakolás után....
Ilyen, procira utaló hibáról pedig még nem hallottam, tehát: NINCS ÖTLETEM.... :O

[Szerkesztve]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1367) rup1u5 válasza diablo1984 (#1365) üzenetére


rup1u5
nagyúr

megpróbálnám de nincs másik elemem a DFIből meg csak akkor szedném ki ha tutira megmaradnak a mentett bios beállítások a bankokban

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1368) diablo1984 válasza rup1u5 (#1367) üzenetére


diablo1984
veterán

ez csak akkor lehetséges, ha üzem közben kiveszed az elemet! egyébként törlődik! e van! :))

(#1369) szepsuti válasza diablo1984 (#1368) üzenetére


szepsuti
aktív tag

nem hiszem ha full elemet tesz bele akkor változna vmit, öcsim gépében egy full lemerült elem van(asus a8n-e) aztán ha lehúzom a tápot akkor minden egyes bekapcsolásnál törlődnek a bios beállítások. mást nem vettem észre, jah meg annyi h időt kell beállítani folyton

(#1370) diablo1984 válasza szepsuti (#1369) üzenetére


diablo1984
veterán

én már tapasztaltam, igaz nem 939-es lapon, de tapasztaltam asus-nál! :U

(#1371) rup1u5 válasza diablo1984 (#1368) üzenetére


rup1u5
nagyúr

[link]
:) ezért szeretem én a DFI-t :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1372) diablo1984 válasza rup1u5 (#1371) üzenetére


diablo1984
veterán

ejj az tuti! :))

(#1373) rup1u5 válasza diablo1984 (#1372) üzenetére


rup1u5
nagyúr

na átraktam az elemet a DFI-ből az ASUS-ba és ugy már beindult, postolt, meg bootolt is. :)
már csak egy normális A8N-SLI -hez való biost akarok rárakni, hogy a moddolt biosból eredő esetleges gubancokat kiküszöböljem.

leszedtem a 1604 es béta biost
meg a 1014 -et

nemtom. kicsit para nekem ez a béta bios....érdemes fölrakni? használja valaki? nem bugos? mert akkor inkább a 1014-est raknám föl.

ja és milyen paramétereket írjak a flasheléskor a filenév után? (bootfloppyról flashelném)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1374) diablo1984 válasza rup1u5 (#1373) üzenetére


diablo1984
veterán

ugye! ;)

én tökéletesen tudom használni a lapomat a legutolsó kiadott(ami immár több mint 1,5 éves) nem bétás biossal, és egy szikra gondom sincs vele! mióta megvan a lap mindig tunningba ment, azt is egyfolytában 250-es fsb-vel és még egyszer sem volt megymagyarázhatatlan újraindulás vagy hasonlók! a bios: a 1014-es számú!

bios frissítésről: (ctrl+c, ctrl+v :B )

Remény az van, mert kommunikál a lap, szóval hideg startkor azt nézd meg hogy rákukkant-e a floppyra vagy sem!
Ha ránéz, akkor nyert ügyed van, mert csináltok egy dos-os boot floppyt, rárakod az alaplap flash programját, és a helyes bios állományt, majd csinálsz a flopyra egy autoexec.bat fájl-t.
Ebbe a batch fájba meg beírod hogy (awardflash 123456.bin)na ez csak egy példa volt,szóval flasprogi és bios file /pn /cn /további kapcsolók és megy is minden magától kérdések nélkül...természetesen vakonaz ujraindításig.
ja és van az awardflashnek egy olyan kapcsolója, ami automatikus restartot csinál, ezt is be kell írni a paraméterek végére, mert különben sohasem tudod mikor végez a flasheléssel.....
Valamikor régebben szívtam egy hasonlót, és itt a PH-n az alaplapi fórumon lépésről lépésre segített valaki...keresgélj valószínű hogy megtalálod Te is.
Ha nem nyúl hozzá a lemezhez, akkor meg lövésem sincs, ahány lap, annyi féle, a duálbios rejtelmeit meg nem sikerült megfejtenem.....
végső soron chip leforraszt, bios írás aztán meg viszzaforrasztás.....

Valamit csak írnak a manuálban, ha felajánlja a helyreállítást, akkor valamennyire műkszik, szerintem csak egy boot-os dos floppy kell, rajta a flash progival, ha meg ami biosa van, akkor meg a bios fájt átnevezed amibooth.rom ra és nosza rárántja magára, de jelzem ezek csak tippek!

Lenne egy nagy problémám. Az Fastfame 6VHF típusú alaplapom BIOS-át akartam lecserélni. Felmentem a gyártó weblapjára, ott elolvastam, hogy mit kell vele csinálni, leszedtem a legújabbnak mondott BIOS szoftvert, és miután kicserélte, újraindult, de a monitor kilőve maradt, és csak sípol a speaker. Floppy-ról kellet az ''awdflash 6vhf.140 /py/sn/cc/r'' parancsot beütni. A floppy-t bent hagyva újraindítottam, és úgy tűnik, mintha bootolna, de kép nem jelenik meg. Megpróbáltam a honlapon fentlévő 1.20-as verziót visszanyomni, ami eredetileg is fent volt, de vakon beírtam, a lemezt olvasta egy darabig, de semmi nem történt, ugyanúgy nem műkszik a gép.

Megoldódott a problémám! Dryman írását követve egy autoexec.bat file-ba beírtam, hogy indítsa el a flash programot, és visszanyomta az eredeti BIOS-t. Utána nézegettem, hogy valszeg nem is volt engedélyezve a 'System BIOS Cacheable' opció. Hát Enabled-re tettem, és láss csodát, az újabb software is felment, és működik is. Nagy kő esett le a szívemről.

awdflash uj.bin ment.bin /cc /cp /cd /py /sy /r
(de ha paraméter nélkül indítod az awdflash-t, akkor kérdezz-felelek módon is tudsz frissíteni.)

Ha még aktuális:
Csak ment:
awdflash uj.bin ment.bin /pn /sy
Csak ír:
awdflash uj.bin /cc /cp /cd /py /sn /r

Egyébként az autoexec.bat file-ba csak ezt írtam: Awfl789 W6337ims.700

lusts voltam kiválogatni, az ide vágót, de minden benne van, ami kellhet! :R

[Szerkesztve]

(#1375) rup1u5 válasza diablo1984 (#1374) üzenetére


rup1u5
nagyúr

kösz :)

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1376) rup1u5


rup1u5
nagyúr

awdflash nem enged a meglévőnél régebbi biost flashelni a lapra és kilép.

hogyan tudnám egy régebbire lecserélni a meglévő biost?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1377) diablo1984 válasza rup1u5 (#1376) üzenetére


diablo1984
veterán

windows alól sem tudod? ha nem akkor meg kell gyilkolni a biost és úgy! csak az kockázatok, nem kicsit, nagyon! :Y

(#1378) rup1u5 válasza diablo1984 (#1377) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nemtok windózt telepíteni mert telepítés közben egyszerűen megáll.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1379) diablo1984 válasza rup1u5 (#1378) üzenetére


diablo1984
veterán

az gáz! :(

(#1380) rup1u5 válasza diablo1984 (#1379) üzenetére


rup1u5
nagyúr

az :((
és érthetettlen.

xp alól mivel érdemes flashelni A8N-t ?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1381) diablo1984 válasza rup1u5 (#1380) üzenetére


diablo1984
veterán

a gyári cd-jén van egy progi valami update a neve! azzal lehet drivereket is leszedni netről+biost is frissít! memóriával esetleg nem lehet gond? :F

(#1382) rup1u5 válasza diablo1984 (#1381) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nem.
minden megy faszán a DFI-mben. Onnan pakolgatom át az ASUS-ba és vissza. gyári cd-m nincs. :((

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1383) diablo1984 válasza rup1u5 (#1382) üzenetére


diablo1984
veterán

az sem könnyíti meg a dolgod akkor! :(

(#1384) Axel(diid)


Axel(diid)
tag

üdv
lehet a bios windowsban updatelni
az asus.com oldalon megvan hozzá minden

geil? az meg mi? valami kenőcs?

(#1385) nRu3


nRu3
addikt

ezel lehet bios flashelni win alol [link]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1386) Prymus X.


Prymus X.
tag

Egy érdekesség.
Nekem is ilyen lapom van már 2 éve és nem volt vele gondom.
Az érdekesség pedig az lenne, hogy nekem cl 2,5-3-3-8 400mhz twinmos ramok vannak benne. Nem KIT-ben vettem és mégis dual-ban mennek a cl2,5-ös ramok cl2-n és 1T-n. 2x512MB Dual TWINMOS Cl2-3-3-5-1T. Amúgy egy 3000+-os venice-t hajt 2506mhz-n (9x278) a lap. A memóriák meg vissza vannak osztva 266mhz-re.

(#1387) rup1u5 válasza Prymus X. (#1386) üzenetére


rup1u5
nagyúr

szerintem gyorsabb lenne 250*10-en mégha a ramok csak 2T ben mennek, akkor is.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1388) Prymus X.


Prymus X.
tag

3000+ -os venice-ben csak 9-es szorzó van! Amúgy nem tudom, mi a legjobb, ha van rá ötlet kipróbálom és akkor talán nem cserélek még X2-re.

(#1389) rup1u5 válasza Prymus X. (#1388) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ja tényleg! :B ezt elnéztem.

szinkronban szerintem gyorsabb lenne, mégha a ramok időzítéseit lejebb is kell venni.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1390) Prymus X. válasza rup1u5 (#1389) üzenetére


Prymus X.
tag

Na pont erre lennék kiváncsi, hogy honnan tudom, hogy mikor megy aszinkronban és mikor szinkronban. Ezt leírnád nekem? Nem vagyok kezdő, de efelett valahogy mindig elsiklottam.
Előre is köszi.

(Amúgy meg valaki írta korábban, hogy lelassult ez a topic. És feltett egy kérdést: azért va-e, mert stabil a lap és nincs vele gond. Na szerintem ez a helyzet.)

(#1391) szepsuti válasza Prymus X. (#1390) üzenetére


szepsuti
aktív tag

hát, ddr1-nél ha a memória órajele az fsb duplája, akkor szinkornban megy, különben meg aszinkronban, asszem legalábbis. De javítsanak ki a mestremberek ha tévedek:)

(#1392) diablo1984 válasza szepsuti (#1391) üzenetére


diablo1984
veterán

jaja éppen ez a helyzet, tehát, ha teszem azt 250-es fsb-vel szinkronban akarja a ramokat hajtani, akkor a ramoknak 500-at kellene bírniuk, ami viszont vagy ddr500-asssal lehetséges, vagy ultramegaszuper ramokkal!

(#1393) Prymus X. válasza diablo1984 (#1392) üzenetére


Prymus X.
tag

Köszi, de azt sajnos nem fogja bírni, mert csak 400-as ultramegaszupr ram.

(#1394) diablo1984 válasza Prymus X. (#1393) üzenetére


diablo1984
veterán

akkor az aszinkron rambeállítás a nyerő! :R

(#1395) Prymus X. válasza diablo1984 (#1394) üzenetére


Prymus X.
tag

Oké :)

(#1396) Vortex7777


Vortex7777
csendes tag

Valaki légyszives mondja meg, hogy a lap bios beállítások közt a chipsetre vonatkozó ventillátor beállítás micsoda. Alapértelmezetten feláll a rendszer ha nem érzékel ventillátort?
Egy srácnak tegnap adtam volna el egy ilyen lapot(100% működőképesen) és nem állt fel neki a rendszer a passzív hűtővel és csak itthon jutott eszembe, hogy van egy ilyen beállítása (talán chipset fan failure?, már nem emlékszem). A legjobb lenne egy kép a bios ezen részéről alapértelmezett beállítások mellett.

(#1397) Prymus X. válasza Vortex7777 (#1396) üzenetére


Prymus X.
tag

Igen van egy ilyen menüpont amit ki kell kapcsolni.Úgy emlékszem nem engedi indulni a géped chipset venti nélkül. Nekem is ki van kötve:)

(#1398) szepsuti válasza Prymus X. (#1397) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Press F1 to continue? :F

(#1399) Prymus X. válasza szepsuti (#1398) üzenetére


Prymus X.
tag

Már nem töltök. Megnézem a BIOS-ban. Pill.

(#1400) Prymus X.


Prymus X.
tag

BIOS-ba belépsz, aztán Power/Hardware Monitor menü.
Itt az alsó 3 menüpontot disable-re állítod és akkor nem fog szólni egyik ventillátorért sem. A legalsó a Chipset-é!

Ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.