Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) SPeti1984 válasza White (#650) üzenetére


SPeti1984
senior tag



Asszem csak 1 van mivel a számlán 1db 8cm-es venti volt. Pedig előtte volt róla szó hogy lehet 2-t kell bele rakni. Szóval nemrétem miért nem raktak bele. De mindegy jövő héten alaplapcsere remélem az megoldja. Ez Asus lesz már. Csak a tipusát nemtudom milyen. Olyan kell ami DDR2-es és PCI expresszes. Ja meg olyan 23.000 körül van. Aztmondta valamilyet hozat majd. Remélem valami jót.

(#652) eXistenZ válasza White (#649) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Rossz volt a SATA driver lemez amit készített, de most van végre egy jó! :)

Addíg sikerűlt eljutnom, hogy a telepítés ''majdnem'' teljesen lefut, de win első indításkor folyamatosan újraindul. Mostmár végképp nem tudom mi a GAS. :F

BIOSban természetesen belőttem, hogy honnan bootoljon, ami már menne is, de, mint feljebb láthatod. - REBOOT - !!! ???????

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#653) SzZs1 válasza eXistenZ (#652) üzenetére


SzZs1
tag

Nekem hasonló gondom régi soket 462-es AMD-nél volt.Az volt a problem,hogy a procitűtő nem volt normálisan a helyén és egyszerüen újraindúlt a gép leg különböző időpontokban.

[Szerkesztve]

(#654) eXistenZ válasza SzZs1 (#653) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Hi ALL!

Problem megoldva!

Kösz a HELPeket!

Rossz volt a SATA driver és közben vinyó csere is történ!

Mostmá' minden OK.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#655) HEMP válasza Zolika 1 (#643) üzenetére


HEMP
aktív tag

A Bios logo-t a MyLogo programmal cserélheted... Asszem az AsusUpdate programmal együtt települ, vagy telepíteni kell külön? Valamelyik...

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#656) HEMP válasza SPeti1984 (#651) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ha az AMD-nél maradsz, akkor nem igazán lesz jó a procid DDR2-es laphoz.... Egyébként is lebeszélnélek még az AMD-s DDR2-ről, még nem éri meg, de erről már vannak cikkek/ tesztek is: [link] [link]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#657) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Hali srácok.

Megin van 2 azaz kettő little problem!


Nem tudom a chipset drivert frissíteni. nVidia oldalról letöltöttem a leguccsót, de a telepítéssel GAS van. Mikor az Ethernet vezérlőt akarja installálni, a gép önállósítja magát és újraindul, akárhányszor próbálom meg, vagyis most az 5ik után kék halállal indul újra folyamatosan. Még jó, hogy lementettem Acronissal az egész partíciót, így nem kell órákat xa....ni a telepítéssel. Szal csak a gyári CD-n levőt tudom felpakolni.

A másik az NCQ?! Ha jól tudom az nForce4 volt az első ami ezt támogtaja. A most beszerzett vinyó is tudja a Samsung oldalán leírtak és egy-két tesztprogi szerint. Honnan tudom, hogy ki vagy be van e kapcsolva és, hogy ez műxik e?

Kíváncsi vok a sebesség különbségre.

Valakinek 5let? :F

ThanxXx... :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#658) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Hello!
Valaki nem tud jó áron szerezni asus a8n-sli alaplapot(újat garival)
18e alatt?

Előre is kösz :DDD

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#659) FireFoxer válasza Fütyesz (#658) üzenetére


FireFoxer
tag

:Y jó vicc..
de próba cseresznye :))

bakfitty...

(#660) Kloss válasza Fütyesz (#658) üzenetére


Kloss
őstag

Ok, ha vki tud, nekem is kell 5 db :D

[Szerkesztve]

(#661) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Na azé' ne tolongjatok ennyire a segítséggel mert nem toom hová kapjam a fejem. (#657). ;]

...és a hardveres tűzfal problem is még mindíg fennáll! :O

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#662) Kloss válasza eXistenZ (#661) üzenetére


Kloss
őstag

Bios-ból a legújabbat tetted fel?
Ja és mi a bajod a gyári CD-n lévővel? :)

(#663) eXistenZ válasza Kloss (#662) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Hali!

Természetesen BIOS a 1014-es leguccsó van fent!

Annyi a problem a gyári CDn lévőkkel (már ha a tűzfalra gondolsz), hogy ha felrakom akkor semmi nem műxik. MSN lefagy vagy nem talál ki (hiába állítom be manuálisan is), virker. nem tud frissíteni és utána már a tűzfal beállításaiba sem tudok bemászni mert lefagy. Az nVidia oldaláról letöltöttet meg nem tudom felrakni, mert, mint azt előzőleg is írtam, a hálókair vezérlő telepítésnél folyton újraindul és utána kékhalál. :O Próbáltam többfélét de 1ik sem OK. Most visszatértem a Kerio-hoz. Nem tudok rájönni mi lehet a gond?!?! :F

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#664) Kloss válasza eXistenZ (#663) üzenetére


Kloss
őstag

Hát ez érdekes. Szivacs :)
Ha mindenáron tűzfalat akarsz, vegyél 1 routert. Én ezzel oldottam meg a tűzfalkérdést.

(#665) slayer006 válasza eXistenZ (#663) üzenetére


slayer006
addikt

sz@r az egész
SMC 7004VBR

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#666) eXistenZ válasza Kloss (#664) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Na igen! Ez elég érdekes. Nem tudom melyik software kavar6 be a másiknak?! :F
Igaz mostmár a legújabb MSN van fent, azóta nem próbáltam meg a telepítést. Most minden műxik okésan. Nem hinném, hagy a vassal lenne valami, mert akkor így, ahogy most van, sem működne. A legidegesítőbb a driver telepítésnél a kékhalál. X... lenne a driver?

Egyáltalán mennyire szükséges a tűzfal? Érdemes e vele foglalkozni? Router van, pont olyan amit Slayer írt. SMC 7004VBR. Jó cucc, de nem sok beállítást találtam a tűzfalhoz, csak a ki vagy bekapcs. van! Nem ismerem a routerek tűzfalait. Mennyire megbíz6ó? Pl. PH!-s cikkben, ha jól emlékszem az volt, hogy a router HW-s tűzfala nem elegendő. :F :F :F

Kösz ALL! :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#667) eXistenZ válasza slayer006 (#665) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Kösz.
Ilyen van és c(o.o)l... :R

Rengeteget bejegyzés van a LOG-ban a blokkolt próbálkozásokról. Vajon igaz e? IP cím alapján (amit ír), hogy tudom meg honnan a kísérlet? ...vagy ez normális?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#668) SzZs1


SzZs1
tag

A tűzfalról annyit,hogy nekem csak a win xp-s van.
Ezzel most nem a hekkereknek akartam segíteni:)
Ezidáig semmi gondom nemvolt.
Az NV tűzfala jó lenne,ha működne normálisan.Fogja a gépet rendesen online game közben.Igencsak lagos vok tőlle 2megás net mellett.

(#669) Kloss válasza eXistenZ (#666) üzenetére


Kloss
őstag

Ha van a routereden tűzfal, sztem kapcsold be. Esetleg nézz utána fórumokon a beállításoknak, firmware frissítés is jól jöhet.
A szoftveres tűzfal kevesebbet ér mint a hardveres, az XP beépített tűzfala meg semmit se ér, mert a registryben tárolja az infokat...
Mennyire szükséges a tűzfal? Hát jó ha van, de sztem nem érdemes túlzásba esni vele, főleg ha din IP címed van, meg nem lógsz a géppel egész nap a hálón.
Bár én szoktam töltögetni, sokszor napokig, eddig elegendő volt a router tűzfala.

(#670) eXistenZ válasza Kloss (#669) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

A routerben be van kapcsolva a tűzfal, de sztem nem az igaz. Beállításokkal sincs gondom, viszont új firmware nincs a gyártó oldalán. :((
Dinamikus IP van (T-Onlány), de akárhányszor megqqcs, sztem mindíg u.a. van kiosztva, csak azt nem értem miért.
Ááááááááá..., nincs időm, hogy egész nap neten lógjak mert melózni is kell :O . Bárcsak úgy lenne. :))

:R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#671) Kloss válasza eXistenZ (#670) üzenetére


Kloss
őstag

Kapcsold ki a szoftveres tűzfalat, csak a router tűzfala legyen bekapcsolva.
Itt ---> [link] letesztelheted a routered tűzfalát, különböző tesztekkel. Önmegtámadás, port teszt.

[Szerkesztve]

(#672) eXistenZ válasza Kloss (#671) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Kipróbáltam a teszteket be és kikapcsolt sw tűzfallal is.

Ha csak a routeré van bekapcsolva ''elvileg'' láthatatlan az összes port. :))

Ha a sw-s is be volt kapcs., akkor nem mindíg mentek a tesztek. :((

Ezek szerint a routeré jobb mint a Kerio? Mostmár télleg kiváncsi vagyok az nVidia sajátjára is, de továbbra sem akar menni. :((

Egyenlőre marad a routeré.


Kösz. :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#673) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hi all, vannak mar asus a8n SLI és Crossfireben, ez akkor hogy működik és mi akülönbség? SLI ben csak nvidiat lehet összekötni és crossfireben csak atit? vagy hogy van ez?

(#674) ESP válasza DroneZ^ (#673) üzenetére


ESP
senior tag

Ahogy mondod... :DDD

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#675) ESP


ESP
senior tag

Egy Asus A8N32-SLI Deluxe-om van, s az lenne a kérdésem, hogy miért van olyan érzésem, mintha egy kissé lassan bootolna...

Csak az ún. alap cuccok vannak feltelepítve, s nem értem eme lassú indulást...

Amúgy qrva jó kis lap...volt már ezer-féle lapom és eddig ez a legtuttibb...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#676) DroneZ^


DroneZ^
őstag

asus a8n sli sima deluxe és premium között akár 10 ezer forint különbség is lehet, extra hűtés ... egyebek.... ezek engem nem érdekelnek csakis a teljesitmény... van különbség teljesitményben? sajnos asus honlapon nem irnak rola, csak az extrakrol, aki tud valamit irjon! köszönöm!

(#677) Szten Márs válasza DroneZ^ (#676) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Röviden: nincs

(#678) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Hali!

A ''régi'' isten ismét itt s megint kérdez? :DDD


Biosban Q-Fan bekapcs és a minimum hő 51 fok? Miért nem lehet lejjebb?
Addíg nem is megy (ment) fel soha a hő és a pronyóventi (AC Silencer 64Ultra-TC, kerámia csapágy) csak 1et-1et pörög, ami Q-Fan nélkül is min.600rpm - max. 1600rpm. Jót tesz ez egy thermo controlos hűtőnek? :F

(nVidia Firewall és Active Armor továbba sem hajlandó menni... :(( :( :((( :O )

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#679) DroneZ^


DroneZ^
őstag

a8n sli (nforce-sli) alaplapba jó lesz ati kártya? :F

(#680) Szten Márs válasza DroneZ^ (#679) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Természetesen... attól hogy nVidia chipkészletes tökéletesen megy ATi kártyákkal... a legtöbb ATi kártyát ha megnézed Nforce4 rendszereken tesztelik ;)

(#681) DroneZ^ válasza Szten Márs (#680) üzenetére


DroneZ^
őstag

észrevettem sőtt azt is hogy mikor spec. ati és nvidia videok. vezérlös lapokat tesztelték nvidiaval jobban ment az ati:D ez jó! na asszem megnyugodtam mien gépet veszek, sztem csak eleg lesz x1800gto + amd athlon64 3500 + a8n sli lap... de sokat olvastam meg minden, de végre kiderült h aranylag a legjobbak között van :R

(#682) Szten Márs válasza DroneZ^ (#681) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amúgy mi miatt döntesz A8N-SLi mellett A8N-E Deluxe helyett mondjuk? Ha úgyis ATi kerül bele? (Tom a fekete NYÁK szebb :D )

(#683) Kloss válasza eXistenZ (#678) üzenetére


Kloss
őstag

Firewall hibára: ezt próbáltad már? ---> [link]
Ez a legújabb.

(#684) DroneZ^ válasza Szten Márs (#682) üzenetére


DroneZ^
őstag

Hát engem csakis csak a teljesitmény érdekel, tesztek alapján ez a sli jött ki amit agyondicsértek, azért választom azt, másodiknak az E-t valasztottam, de arról sokat nem hallottam, csa hogy van valami második nyomi pcie sin benne, prohardver hirekben, nemtom hogy mennyire jo... még tesztet nem olvastam, de volt valami ATI és NVIDIA nász cimű teszt, amiben valami nvidia nforce4 ultra-t teszteltek és annyira jo értékeket mutatott, gogy szinte tökéletes, csak nemtudom hogy ez az Asus A8N-E miben más, a tesztet elolvashatjátok: teszt gomb keresésnél a tesz kat. alaplap kat és ott lesz valahol, nézzétek meg minden érték brutalisan jó, na szoval aki valamit tud hogy melyik alaplapot lenne érdemesebb megvennem irjon!

(#685) DroneZ^


DroneZ^
őstag

na itt AMD NVIDIA nász PCI Expressen cimű teszt : [link]
Nos, ez valami referencia alaplap, és tuti hogy nem asus... mert látszik rajta, de mind2 nForce4Ultra...

(#686) Szten Márs válasza DroneZ^ (#684) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most vagy velem van baj, és korán van még vagy kicsit tagolatlan az írásod :DDD
Mindenesetre: AZ Asus A8N-E az nforce4 Ultra chipsetre épül, az A8N Sli pedig természetesen nforce4 SLi chipsetre... a két chipset a SLi támogatást kivéve tökéletesen azonos, mind teljesítményre mind egyéb tudásra (extrák mint sata2 és ncq támogatás, hardveres tűzfal). Így a rájuk épült lapok teljesítményében sem lesz különbség.
Az a nyomi PCIe-sín a PCIe x4. Ki tudja lehet egyszer még használható is lesz valamire, bár egyelőre csak szép dísz :)

[Szerkesztve]

(#687) DroneZ^ válasza Szten Márs (#686) üzenetére


DroneZ^
őstag

értem :D

(#688) eXistenZ válasza Kloss (#683) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Tegnap töltöttem le de még nem szántam rá magam! Előbb egy backup a SYSHDDről, ha lesz egy kis időm. Talán holnap. Kíváncsi leszek rá.

Kösz.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#689) eXistenZ válasza Kloss (#683) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Naaah,,,. kipróbáltam és u.a. a helyzet. :((

Ethernet telepítés közben kék halál, de most egyből utána fizikai mem. listázása is, de olyan marhamód gyorsan, hogy nem tudom elolvasni mi az okosság.

Valamire panaszkodik a BIOS beállításoknál (talán a gyorsítótárazás, ha jól láttam).
Sz'al mostmár télleg nem értem :F

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#690) Kloss válasza eXistenZ (#689) üzenetére


Kloss
őstag

Egy 5 kilós kalapács megoldja... :D

(#691) eXistenZ válasza Kloss (#690) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Né'd má'! Igazad volt! Mostmá' minden frankó. Rajtam is a muszálykabát... :))

Ne de tényleg! Tud valaki valami okosságot erre a hibára?!?!

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#692) HEMP válasza eXistenZ (#691) üzenetére


HEMP
aktív tag

Hardware-hiba? :F Telepítéskori kékhalál arrafele mutogat szvsz... Bios mikori?

Egyébként az Active-armoros okosság, az nVidia-firewallal együtt egy nagy rakás sz.r: én még olyannal nem találkoztam akinek működött volna, egyébként sem kell sehova, szerintem telepítéskor mondj rá nemet! :DDD

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#693) HEMP


HEMP
aktív tag

Chipsethűtésre megoldás? :DD Talán... délután kiderül.
[link]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#694) White válasza HEMP (#693) üzenetére


White
tag

Na ez engem is érdekel.
Majd írd meg a tapasztalataidat. ;)

(#695) eXistenZ válasza HEMP (#692) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Nem hiszem, hogy HW (akkor sztem se NET, se LAN nem menne) :F hiba lenne, mert az alaplapi CDn levő driverekkel minden tuti, csak tűzfal nem. Bios a leguccsó 1014-es van fent! Ennél újabb nincs. Én is csak egyik havernál láttam működni egy ABIT KN8-as lapon, de ott f...án ment! Na mind1. Lehet, hogy a Etherent driver telepítésnek valami más kavar be?! Majd egy full Win reinstall talán megoldja, csak most itt a nyár és a melegben baromi lusta vok.

A passzív hűtésre én is kíváncsi vok. Majd írd meg mi a helyzet vele.
Én is a chipset hűtő cseréjén agyalok, de én az új Zalmann legyezőt néztem ki. Rámegy az? Ha igen mennyire hatásos?

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#696) HEMP válasza eXistenZ (#695) üzenetére


HEMP
aktív tag

Hülyeséget nem akarok írni, így csak annyit mondok, hogy kell neki rendesen hely, mármint az NB47F-nek, és egy nagyobb vidikártya alá már nem igazán fér el.. Amit hallottam róla, hogy jó cucc, jobb mint az elődei.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#697) eXistenZ válasza HEMP (#696) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Valóban, de sztem nagyban függ attól is, hogy milyen irányban tudom ráapplikálni. Ha elforgatva rámegy úgy, hogy a legyező ágai párhuzamosan álljanak a PCIex csatikkal, akkor sztem nincs gáz! A képeket nézve a'sszem megold6ó, bár lehet, hogy tévedek. :F
Egyenlőre egy 7600GS van benne single és RAM cseréhez ezt is ki kellett venni.

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#698) HEMP


HEMP
aktív tag

A helyhiányól nálam pedig ennyit: [link] :(
DE!
Felraktam a Forcetake JTS-0006-os chipsethűtőjét, ide postoltam: [link] :R :C



''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#699) eXistenZ válasza HEMP (#698) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Helyhiány így már télleg OK! :DDD

Ha valóban olyan jól működik a cucc, mint ahogy írtad, lehet, hogy én is bepróbálom.
Tolj róla képet is.... :R
Köcce.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#700) HEMP


HEMP
aktív tag

Előre elnézéseteket kérem a kép minősége miatt, ma korán reggel csináltam telefonnal:
[link]

Nagyon patent cucc, tegnap 3 órányi online cod után is csak melegecske volt!

[Szerkesztve]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.