Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) SzZs1 válasza HEMP (#600) üzenetére


SzZs1
tag

én nemtudok ilyet mondani :(
olvass vissza hozzászólásokat,vannak nállam okosabb emberek is ;)

(#602) sw4r3z válasza HEMP (#595) üzenetére


sw4r3z
tag

Szvsz nem fér el a videokártya alatt (bár attól függ milyen kártyád van).....

MOD: Nekem a Zalman ZM NB32J is csak kis elforgatás után fért be a 6600GT mellé, és ez még szélesebb is, bár élőben még nem láttam ilyet

[Szerkesztve]

(#603) HEMP válasza sw4r3z (#602) üzenetére


HEMP
aktív tag

Én sem tudom befér-e, mert élőben nem volt hozzá szerencsém.. Mondjuk attól függ lehet-e egyáltalán forgatni! Ha igen, a lapátokon faragva merőlegesen a vidikártyára szvsz be fog férni. Ha nem akkor is berakom!! ;] :DDD

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#604) mcmike


mcmike
őstag

Nekem is pont a Chipset hűtő ventivel vannak gondjaim. Iszonyatosan zörög bekapcsoláskor, de szerncsére egy pár perc után elhagyja a dolgot. Vettem is rá egy Thermaltake chipset hűtőt, de még nem mertem / tudtam felrakni, mert sztem nem férne el a VGA akkor. A thermaltake sokkal szélesebb, és magasabb mint a gyári. Nem tud valaki olyan helyet ahol lehet ilyen ventit kapni? 4cm átmérőjű, és totál ugyanolyan mint anno a Ti4200-esek (legalábbis nekem ilyen volt a Chaintech-emen) gyári ventije volt. Alul 3 ág fogatja föl, miniatűr csavarokkal. :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#605) npolos


npolos
csendes tag

Tegnap megpróbáltam frissíteni a bios-t 1013-ról 1014-re asus updattel windows alatt, de sikeresen elszállt, ha jól látam éppen a clear cmos résznél.
Sajna már nem is boottól.

Mit lehet ilyenkor tenni?
Szervízben esetleg cserélik a biost egy másikra?

(#606) SzZs1 válasza npolos (#605) üzenetére


SzZs1
tag

Nézzél szét itt,vannak okos emberek akik meg tudják csinálni..
[link]

(#607) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Hali!


A kövi a problemem srácok. Bármelyik ForceWare-t pakolom fel (beleértve a gyári CDn kapottat is), és vele együtt a HW tűzfalat, akkor utána egyáltalán nem látom a NETet és LANt sem. MSN el sem indul (csak rűzfal uninstall után), ha pedig mégis összejön, hogy ''látszólag'' mindkettő megy, akkor MSN OK, de tűzfal halott és még beállítani, kikapcsolni sem tudom.

Van valkinek vmi 5lete?

BIOS frissítés volt 1013-ról 1014-re. Minden más OK csak a tűzfal nem!

Üdvi.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#608) HEMP válasza eXistenZ (#607) üzenetére


HEMP
aktív tag

Telepítsd újra az nVidia drivert és mikor megkérdezi telepítse-e az nVidia hálózatkezelő csomagot mondj neki nemet... Nekem sem sikerült az istennek sem összehozni, de nem is kell hozzá! (Ha jól emlékszem megkérdezi azt is, hogy aktiválod-é a tűzfalat... ha igen akkor telepítsd a hálózatkezelőt, de ne aktiváld a tűzfalat, mert csak gondod lesz vele.)
Javítsatok, ha rosszul rémlene...

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#609) White válasza eXistenZ (#607) üzenetére


White
tag

Én is egyszer megpróbáltam feltelepíteni a hardveres tűzfalat, de utána semmi nem akart működni, úgyhogy inkább leszedtem. Azóta minden megy. :DDD
Nem hiszem, hogy annyira szükség lenne rá. Használj inkább szoftveres tűzfalat. ;)

(#610) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Se hálózatkezelő, se tűzfal nem oksa! :O

Kösz a tanácsokat. :R
Mióta leszedtem megy minden rendesen. Kíváncsi lettem volna rá, hogy milyen, hogy műxik. Havernak egy Abittal hibátlanul megy minden HW tűzfalas marhaság. De ha már egyszer belerakják, miért nem OK?!?! :F

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#611) Ala


Ala
tag

Helló!

A hangkártyámmal lenne problémám mert nem tudok 4 hangszórót rákötni.
pedig mindenhogyan próbáltam.
Igaz volt úgy hogy össze jött de akkor csak az egyik szólt a másik nem azt hiszem és miután visszaállítottam 2 hangszóróra és utánna vissza négyre akkor már megint semmi.
De az a legjobb a dologba hogy akár hova dogtam a kábelt (mármint a hangkártyába) mindíg ugyan abba a csatlakozóba jelezte ki.
:F

Ebben kérnék segítséget!

(#612) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Hali!

Még egy kis segítségre lenne szükségem skacok!

DRAM beállítások! Kicsivel több mindent lehet mint a régi Abit NF7-en, s sajna =re a felét sem toom mi akar lenni. Hiába böngésztem át a könyvet is. 5letek?

Kösz ALL! :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#613) Conors4 válasza chop (#1) üzenetére


Conors4
csendes tag

Asus A8NC ALAPLAPRA :R NEM TOD H CHIP HUTŐT HONNAN LEHET NE SZEREZNI VAGY VKI?

(#614) Zolika 1


Zolika 1
csendes tag

Sziasztok srácok!

Nekem egy ASUS A8N-SLI Deluxe alaplapom van.A következő a problémám!Mivel hogy 4 GB-ájt rammot fogad az alaplap azzal nincsen semmi gond, azt fel is ismeri szépen.Ha az 1-es és 3-as vagy a 2-es 4-es foglalatba rakom a rammokat akkor a Bioszban fel is ismeri nagyszerüen 2 gb duálban 400 MHz-en automatikusan.Ha viszont berakom mind a négyet akkor igaz látja a 4GB rammot csak nem kezeli 400 MHz-en az alaplap csak 333 MHz-en!Pedig az interneten azt olvastam hogy kezeli mind a négy rammot is 400MHz-en.Már pedig nem!//Installed Memmory 4096 MB,Usable Memory 3072!//Ennek egységesnek kellene lennie, de nem az!Egyébként meg vagyok az alaplappal elégedve!Ha valaki tudja hogy mi a gond akkor kérem segítsen!Előre is köszönöm fiúk a segítséget!
Üdv.:

(#615) SzZs1 válasza Zolika 1 (#614) üzenetére


SzZs1
tag

A memoria beállítás legyen manuálon és 400mhz-n

(#616) HEMP válasza Zolika 1 (#614) üzenetére


HEMP
aktív tag

Lehet nem jól emlékszem, de ezt már szerintem a CPU osztja vissza 333-ra 4 modul esetén... legalábbis az én Winchester magosom biztosan. Milyen a procid??

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#617) HEMP válasza Conors4 (#613) üzenetére


HEMP
aktív tag

Számtech. boltból?? :DDD :D

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#618) HEMP válasza Ala (#611) üzenetére


HEMP
aktív tag

Gondolom a hangkártya-driver fennt van... fut a SoundManager? (asszem így hívják..) Ott próbáld a Connector-sensing opcióval érzékeltetni vele a csatikat. Egyébként a többi beállítást is el tudod itt végezni, pl. beállítani, hogy te 4 hangszórót használsz.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#619) LordD


LordD
csendes tag

Hali!

Rem. tud valaki segiteni! Egy asus a8n sli deluxe lapom van, lecseréltem róla a chipset hűtőt(mert megadta magát). Most egy zalman borda van rajta, és a kérdésem hogy hány fokig mehet a hőmérséklet rajta?? Tettem elé egy kis ventit így a hőmérséklete 35-37 fok között ingadozik. Ha nincs előtte 42-fokig megy fel de nem mertem tovább a kisventi nélkül üzemeltetni, igy visszatettem elé. Nah szóval meddig mehet fel a chip hőmérséklete????? :F

Válaszaitokat előre is köszi! :R

(#620) HEMP válasza LordD (#619) üzenetére


HEMP
aktív tag

Hülyéskedsz, cserélnének veled asszem jópáran... Bőven jó még a 42C is!! Easy rider öcsém... :DDD

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#621) LordD válasza HEMP (#620) üzenetére


LordD
csendes tag

Köszi, de mégis, hány foknál kezdjek el aggódni???? :F

(#622) HEMP válasza LordD (#621) üzenetére


HEMP
aktív tag

Aggódni 60C fölött szerintem, 50C körül kezdenék gondolkodni vmi alternatíván...

Ide írom, mert végül is téged is érint:
[kép]
Ismeri valaki ezt a szörnyet?? Cooler Master Northbridge Heatpipe!
Tapasztalat?
Kisker forgalomban 4500 HUF körül kapható, csak nem tudok róla semmit... Na mindegy, alternatíva, egynek jó. Böngészek tovább...

[Szerkesztve]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#623) HEMP


HEMP
aktív tag

Esetleg ez?: Spire Chip hűtő 3A16S2
[kép]

Csapágyazás: csúszó
Fordulatszám: 4500 RPM ± 10%
Zajszint: 12.3 dBA
Levegő szállítás: 8.0 CFM at 4500 RPM
Áramfelvétel: 0.12 A
Élettartam: 30.000
Mérete: 40x40x12 mm
Csatlakozó: 2 pin
ára: 1100 HUF
Valaki vélemény? Tapasztalat?

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#624) HEMP válasza HEMP (#622) üzenetére


HEMP
aktív tag

[link]
Szerintetek elfér egy x850pro mellé??

gyártói oldalon: [link]

[Szerkesztve]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#625) HEMP


HEMP
aktív tag

Megvan a 3. lehetséges befutó is: Thermaltake Extrem Spirit II. [link]
[kép] [kép]
:F :F

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#626) Szten Márs válasza LordD (#619) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kérdés: honnan tudod mekkora a chipset hőmérséklete? Méred vmilyen hőmérővel? Mert az ''alaplap hőmérséklet'' nevű szenzor nem azt méri... hidd el a chipseted ennél JELENTŐSEN melegebb, egy passzív zalmant nyáron meg merészség odatenni, ha 32-es ha 47-es akkor talán, de tuningolni nem tuningolnék...

(#627) Szten Márs válasza HEMP (#623) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

8 CFM és 12,3 dB? Hát wow, tekintve, hogy TTS-nél 4 ezerért 4 cm-es Papst az 10 m3/h (az kb 5,9 CFM) és 18 dB.... szóval fura értékek.... nem tudom mennyire lehet autentikusnak tekinteni...
MOD: hol lehet ilyet kapni?

[Szerkesztve]

(#628) HEMP válasza Szten Márs (#627) üzenetére


HEMP
aktív tag

Ramiris oldalán találtam... ők Spire disztrik.
Nem igazán tudom hihetőek-e az adatok, egyszerűen bekopiztam és kész. Passz. Ki kellene próbálni...

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#629) White válasza HEMP (#623) üzenetére


White
tag

Ezt én nem ajánlanám, mivel csak 2 tűs csatlakozója van, és nekünk kell a 3.tű is, mivel azon keresztül ad infót a fordulatszámról. Ha ezt az adatot nem kapja meg az alaplap, akkor be sem indul.
Szóljatok, ha rosszul tudom!

(#630) Szten Márs válasza White (#629) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Rosszul tudod :))
Ki kell kapcsolni a BIOS-ban a fordulatszámláló-alerteket...

(#631) White válasza Szten Márs (#630) üzenetére


White
tag

OK, akkor már ezt is pontosan tudom. :D

Igazából azt kellene tudni, hogy a gyári chipsethűtő ventinek mekkora a légszállítása. Ezt meg lehet tudni valahonnan?
A gyari venti alatt van hűtőborda, vagy közvetlenül van rászerelve?

(#632) Szten Márs válasza White (#631) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gyári venti az egy lol... a gyári venti úgy néz ki hogy van egy 1,5 centis venti és az fúj egy alumínium lapot, ami körül van pár bodrának csúfolt izé... LOL az egész... légszállítás ~ 0, hűtés ~ 0, melegedés meg van ezerrel... fordulat és zaj szintén durva...
Ja hogy lásd:
[link]
Méretek: a venti középen 1,5 cm-es átmérőjű... akkut röhögőgörcs kapott el amikor megláttam...

[Szerkesztve]

(#633) HEMP válasza Szten Márs (#632) üzenetére


HEMP
aktív tag

Tipikus hiba, hogy az erejével próbálják kompenzálni a gyenge tervezést!! 8800as rpm szvsz elég durva... nem is csoda, hogy behal.
Inkább azt mondjátok meg, hogy a ..csába szereljek be akármilyen másikat, amikor a rendelkezésre álló hely zéró! :F
Vannak frankó alternatívák, de most rendeljem meg blindre, hátha befér?? Ahhh :(

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#634) Szten Márs válasza HEMP (#633) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én tettem rá egy 32-es zalmant meg egy TT extrme spirit ventit a zalmanra, nekem elfért... amúgy vinni kell a lapot a boltokba és nézegetni jó lesz-e,v agy ami egyszerű leméred a helyet minden irányból és nézegeted a hűtők méreteit...

(#635) White válasza Szten Márs (#632) üzenetére


White
tag

Ez tényleg valami játékszer. :Y
Csodálom, hogy ebbe a nyári melegbe nem főnek meg a chipsetek.
(Nálam most 7-8 fokkal emelkedett mindennek a hőfoka.)

(#636) HEMP válasza Szten Márs (#634) üzenetére


HEMP
aktív tag

Hazaérek lefényképezem neked mekkora a hely! Szinte belóg fölé a vidikarim... Na ez a szívás! :((

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#637) Szten Márs válasza HEMP (#636) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Okka, kiváncsian várom

(#638) FireFoxer


FireFoxer
tag

Nekem a gyári aktív hűtőre kb fél centivel lóg rá a 6800 as nv silencere...
viszont a #625 ős HEMP által mutatott venti lehet hogy jolenne :U
Csak viszont iylenkor eszembe jut hogy a silencer elől fogja elszívni a levegőt ? :F
érdekes.....

bakfitty...

(#639) SPeti1984


SPeti1984
senior tag



Érdekelne hogy nektek ennél a lapnál nem melegszik nagyon az északí híd? Nekem egy Gigabyte 8N SLI van de az iszonyat forrósodik. Pedig már plussz venti is van benn. De játékoknál emiatt egy idő után így is lefagy. De jövő héten kicserélik egy valamilyen Asus alaplapra hátha az jobb lesz.

(#640) Szten Márs válasza SPeti1984 (#639) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ezen a lapon nincs északi híd , mint ahogy a tieden sem ;)
Ellenben a chip ami egyesíti az északi és déli hidat melegszik mint állat, tekintve, hogy ugyanaz a chip mint ami a te lapodon, vagy bármelyik NF4 SLI lapon van...

(#641) SPeti1984


SPeti1984
senior tag



És Te ezt hogyan oldottad meg hogy ne faggyon????

(#642) Szten Márs válasza SPeti1984 (#641) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha emiatt fagy akkor valszeg rosszul fekszik fel a borda... én egy 32-es Zalmant raktam rá és arra egy thermaltake extreme spirit ventijét amit 3500 körüli fordulaton járatok...
De biztos vagy benne, hogy ez okozza a fagyásokat?

(#643) Zolika 1


Zolika 1
csendes tag

Srácok segítsetek!

Az ASUS A8N-SLI Deluxe alaplapon hogyan kell kicserélni a Bios lógót?
Hogyan kell BIOST frissíteni?
Néztem a könyvben, de sajna Angolul nem tudok csak annyit hogy yes meg no azt slussz!
De azért a gépemet össze tudtam rakni és frankón működik!
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv.: :R :(

(#644) SPeti1984 válasza Szten Márs (#642) üzenetére


SPeti1984
senior tag



Visszavittem a boltba a gépet. Ott letesztelték. A Proci az nemmelegszik, a memória se csak a videókari melleti réz valami meg a chip. Ezt mondta a szerelő. És tett bele a ház elejébe valami 8cm-es ventit. Azt nemértem miért nem arra a rézre tett valami hűttőt. Amúgy hátul a tápnál érzem is hogy ha játék megy akkor egyre melegebb levegőt fúj ki. És a végén fagy. Amúgy cserélték a cpu hűtőt is meg a tápot is de egyikkel sincs gond. Szóval csak az maradhat. Pedig most már az alaplapot is kicserélték hátha az volt selejtes de ez is ugyanazt csinálja. Igaz ugyan az a típus.

(#645) SzZs1 válasza Zolika 1 (#643) üzenetére


SzZs1
tag

Letöltöd Asus oldalról az 1016os biost.Az alplaphoz kapott cd-ről feltelepíted az Asus update progit.A letöltött biost kitömöríted.Update progi elindít,katt bios update,betöltöd a letöltött biost.Win restart.kb ennyi,és közbe imátkozzál,hogy ne fagyjon le a win.:)

(#646) eXistenZ


eXistenZ
csendes tag

Hali srácok!

Vettem ma egy SAMSUNG SATA2-es vinyót de nem tudok életet lehelni bele. :(((

ASUS A8N-SLI deszka. Már csak a SATA vinyó és a DVD van rajta.
Legutolsó BIOSal (1014) frissítve. Mindent vissza default, de továbbra is mindíg a köv. hibaüzenetet kapom bootoláskor vagy WinXP telepítésekor (partícionálás, formattálás OK, fileok másolása után, első indulás):

''Hiba a rendszer betöltésekor''.


Ha a másik vinyót visszarakom (működő rendszer), akkor látom a SATA-s vinyót. Méret OK, minden stimmel.

Nincs már 5letem mi lehet a GAS! :F


Előre is kösz mindenkinek!

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#647) Szten Márs válasza SPeti1984 (#644) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Furcsállanám ha ez lenne a baj, de majd kiderül... amúgy milyen tápod is van emellé ak onfig mellé?

(#648) SPeti1984 válasza Szten Márs (#647) üzenetére


SPeti1984
senior tag



Egy sima 5000ft-os csendes táp. De azt is kicserélték hátha az de azse segített. Szóval most egy másik gyártó lapját próbálják majd meg.

(#649) White válasza eXistenZ (#646) üzenetére


White
tag

Nem lehet az, hogy mivel ez az alaplap a satás winyót cserélhető eszközként kezeli, így a biosban is azt kellene beállítani elsődleges bootolási helynek? Nem biztos, hogy a hdd beállítás megfelel neki.
Csak egy tipp, ne vedd készpénznek. :DDD

(#650) White válasza SPeti1984 (#644) üzenetére


White
tag

Csak a ház elejébe van venti téve? Mert nem ártana ki is szívni azt a meleget, mert nem a jó, ha az egyre forrósodó levegőt forgatják a ház belsejében a hűtőventillátorok. Ez is probléma lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.