Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) anulu


anulu
félisten

1013-002 beta BIOS-t próbálta már vki? if yes, then tapasztalatok milyenek? most a 1011 final van a lapomban, de néha csinál érdekességeket...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#252) need válasza anulu (#250) üzenetére


need
addikt

na úgy tettem ahogy mondtad, 220 rol emeltem 225 re a rammot vissza vette 333 Mhz re ami változott a memoria busz sebessége 200 rol 187 re..!

akkor most lehet játszani mikor nem áll fel a gép nem...?

és akkor ennyit bir...ha jól gondolom...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#253) anulu válasza need (#252) üzenetére


anulu
félisten

A 187MHz OK DDR333-nál.

akkor most igen, lehet próbálkozni.

vagy ha sz@rakszik 220MHz felett, próbáld meg, hogy a HDD S.M.A.R.T.-ot kikapcsolod. papírforma szerint semmi köze nincs hozzá, de ha be volt kapcsolva, akkor nekem nem ment 220-as FSB fölé. kikapcs, és simán viszi 340-ig :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#254) need válasza anulu (#253) üzenetére


need
addikt

nekem az eleve disable volt..!

kiváncsi leszek mi lesz majd...!

ha esetleg meghal a gép akkor a gomb elemet kell kivenni nem...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#255) anulu válasza need (#254) üzenetére


anulu
félisten

elméletileg, ha nem bírja POST-nál, akkor, amikor bekapcsolod, elkezded nyomogatni a 'DEL' gombot, akkor a BIOS-ba be tudsz jutni :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#256) need válasza anulu (#255) üzenetére


need
addikt

most 2300 nál tartok és stabil...most járatom igy pár napig..!

majd adok még neki 1 kicsit...!

kiváncsi leszek hol a vége és az mennyi lesz...))

köszönök mindent:)

:R:R:R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#257) anulu válasza need (#256) üzenetére


anulu
félisten

2300MHz? az pite! :DDD egy 3200+ Venice-től a 2500MHz a minimum! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#258) need válasza anulu (#257) üzenetére


need
addikt

még 1 félmondat mára...!

el nem hinnéd mitöl volt a kék halál..ha nem látom el sem hittem volna..((
van 1 progim régen a másik gépen is sokat futott...! az a neve Tweak-XP Pro
egy regisztrációs takaritást inditottam és kék halál..! na ne..!
utánna keztem el piszkálni a gépet és nem hagyott nyugodni a dolog..!
és futattam újra úgyan úgy...és újra kék halál..!mivel 3 a magyar..és újra inditottam és újra csak meghalt..kék halállal..!
uninstall...de gyorsan..!



[Szerkesztve]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#259) anulu válasza need (#258) üzenetére


anulu
félisten

hááát igen. meg kell válogassa az ember, hogy mivel pucolja a gépét. nekem a Norton 2003 regcleanerje tökéletesen jó. + hozzá SpyBot. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#260) westlake válasza jamez (#241) üzenetére


westlake
félisten

mit szeretnel kerdezni?

Play nice!

(#261) Lujza1978


Lujza1978
tag

Sziasztok,

Lenne egy nagy problémám, tegnap megérkezett az ASUS A8N-SLI Premium alaplapom.Szépen beleraktam a házba indul minden memo fsb belő windows XP telepítő cd be elindul telepítés (kisfloppy nem kellet) A windows felmásolta a fájlokat partícionálás után újraindul a gép és akkor egy nagy semmi kiírja hogy Hibás indulás vagy betöltés és egy nagy semmi nem történik.
A 160-as SATA vinyó a fekete SATA1-es dugóra van kötve, bios látja csak nem tudok telepíteni. A fájlok felmásolása és a gép újraindulása után mindg ezt a hibaüzenetet kapom.
A telepító cédén találtam SATARaid drivert és még a flopyra is automatikusa megcsinálta de azt csak ma találtam és a cégnél csináltam meg a lemezeket úgyhigy csak délután tudom kipróbálni.
Addig is valakinek valami ötlete.

Help
:O

[Szerkesztve]

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#262) Xantomas


Xantomas
őstag

A probléma a következő lenne, bár inkább pendriveról lenne a fő kérdés.
A címben szereplő ominózus lapban már 2 pendrive is elhalálozott. Nem tudni mitől, de 2 hét után mind a kettő megadta magát. Kimenő feszültség nem lett mérve, de ha az 5 Vos sby ágban lenne a hiba akkor, már több dolgot magával rántott volna.
Mitől lehet, ez mennyire garanciális probléma, akár pendrive ügyileg, akár az alaplap felől.

Az északi híd hűtésének ventilátora, szinték 2-3 hét után szépan lasan leált ergo a venti tönkre ment. Most egy kék Zalman passzív toronyborda van rajta.

Táp: Codegány 400Wos (a hát... izé... tipusú), viszont nem sok 5Vot használó eszköz van benne.

Előre is thx.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#263) need válasza anulu (#259) üzenetére


need
addikt

csak nem hagyott nyugodni tegnap éjszaka a dolog és kicsit kinoztam még a gépet.

240 volt a ram és a proci 2400 ment stabilan..10x szorzóval.
viszont 245 még igen de 250 nél már alig birt a vinfos felálni..és villozott a kép nem kicsit.
szeretném kérdezni akkor most mi a teendő...?
mivel a ram és a proci feszkoja autoba van...vegyem ki belölle és emeljek a procin feszt és a ramon is...???
mennyivel nyissak...? vagy inkább kezdjem másképpen megközeliteni a dolgot...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#264) need válasza Lujza1978 (#261) üzenetére


need
addikt

én is itt kicsit megakadtam...!

sok mindenki azt mondja nem kell lemez..olyan XP kell amin rajta van a Service Pack 2..akkor jó lesz...!
hát ami nekem volt nem volt jó..akkor kerestem másikat...felraktam elindult...ment is szépen a chipszet driver szépen fel...majd elkezdödött az újra indulás..és újra és újra...kb 2 percenként...erre valaki azt mondta driver hiba...!
telepités kezdetekor nyomtam neki szorgalmasan az F6 gombot és bekérte azt a bizonyos lemezt..na azzal sem volt tökéletes.
Mérgembe amikor telepitettem nyomtam az F6 és a másik deszkám SATA driverét raktam fel...és csoda történt tökéletes lett...!
mit tökéletes...szuper:))

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#265) Lujza1978 válasza need (#264) üzenetére


Lujza1978
tag

Köszi a választ még egy kis info

A lapon 1006-os bios van alapból.
A gépen még nem volt fenn a Windows csak a kék képernyős másoláson van túl a gép, újraindulás és amikor kezdené a windows telepítését (bejönne a grafikus rész) akkor nem indul el semmi.
Még valami ötlet?
Driverek felrakásától még fényévnyire vagyok:)
Milyen más alaplap driver volt, esetleg zippelve elküldenéd a bmw316i@axelero.hu címre

Help?

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#266) need válasza Lujza1978 (#265) üzenetére


need
addikt

most nem tudom menniyre szerencsés biost frissiteni én alapból igy keztem..!
nem követendő példa..!:))

elsőnek keres olyan xp-t ami rajta van SP 1-2 jav. csomag..!
ha nem megy akkor a lemez marad..!

na én úgy csináltam hogy boot az másolás legleljéröl van szó xp..az elején irja lent hogy ''más gyártotól származó vezérlés'' vagy valami ilyesmi...!
itt nyomni kell állat modon az F6 gombot..majd kicsit még másolgat és jön 1 menű..na akkor kell betenni a lemezt..probáld ki azt amit tte csináltál...!
elkezdi a másolás a lemzröl ..majd a cd-röl..és azt hiszem még talán 1x még a lemez...én bent hagytam...!
felmásol..majd újra indul..akkor jön az animált menű..stb..stb..!

ha nem boldogulsz a te lemezeddel akkor elküldöm az enyémet..mailba...délután!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#267) Lujza1978 válasza need (#266) üzenetére


Lujza1978
tag

Köszönöm a helpet kipróbálom azután jelentkezem:)

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#268) Erneszto


Erneszto
tag

A8n sli /Deluxe nélkülit/ tervezek vásárolni.
Szerintetek ha nem akarom tuningolni alapjáraton stabil lesz?
3200+ venice-val

(#269) Erneszto


Erneszto
tag

Melyik bios-t használjam ami a legstabilabb.

(#270) g@bo válasza Erneszto (#269) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerinted alapbiossal nem stabil? :F mi ez a stabil? fagy, rág, vág vagy mi az isten?

(#271) need


need
addikt

Ez csak feltevés...

Elképzelhető az hogy tuningkor...valami megsérülhetet miután a winfos felált..

mert minden hang elünt..hiába rakom újra a hang drivert....!!

létezhet ilyen....??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#272) Erneszto


Erneszto
tag

A stabil azt jelenti hogy ne legyenek fagyások hardware probléma miatt.

(#273) westlake válasza Erneszto (#272) üzenetére


westlake
félisten

most akkor bios problema, vagy hardverhiba miatt ne fagyjon?;]

Play nice!

(#274) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Szevasztok!Az lenne a kérdésem hogy bootoláskor mindig akar valami beállítást a raid-el és hogy nyomjak F4-et,de ott nem tudok semmit se állítani!Tudja valaki hogy mi ez?Hogyan tudom kikapcsolni?A Lapom egy A8N SLI Premium és két SATA-s vinyó van de mindkettőt a fekete csatikra kötöttem.Lehet hogy ez a baj?Egyébként tökéletesen működik a gép.

(#275) need válasza ocsesz (#274) üzenetére


need
addikt

ha jól emléxem...az advenced menübe kell kikapcsolni a silicon ata vezérlést...!
[disable]

akkor nem jön majd ez a raid menű..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#276) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Tényleg az volt,köszi need!!!

(#277) tomm107


tomm107
csendes tag

sgitsen valaki akine van a8n sli delux alaplapja. a hiba a köv összeraktam a gépet inditásnál az összes venti forog de se kép se hang mi lehet a gond?

tomm107

(#278) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Milyen procid van?Mert nekem is volt anno egy IC-7-em és még régi BIOS volt rajta és nem ismerte fel a Prescott procit.Ugyanez volt a jelenség.

(#279) anulu válasza ocsesz (#278) üzenetére


anulu
félisten

pls használd a ''Válasz'' gombot! sokkal egyszeűbb, ha a többi fórumozó is tudja, hogy mire is válaszoltál :) köszi! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#280) anulu válasza need (#271) üzenetére


anulu
félisten

igen, létezhet. nekem jóannó NF7 mellett volt ilyen bajom. 1700+ XP nem szerette túlságosan a 11x200-at. xp registryje megkattant, és utána 10,5x200-on rakhattam újra az egészet.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#281) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Premium lapnál mit jelent 1hosszú és 2 rövid sípolás. Ilyenkor nem kapcsol be a gépem.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#282) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!
Aki az SLi-ről röviden tud mondani valamit, az kérem segítsen (link nélkül)
1.:Tehát ha 2db 6600GT-t összekapcsolok, akkor az összteljesítmeny nem a két kártya összege, azaz 6600GT 200%-a (nem 2*6600GT), hanem kb. egy kártya 150%-a, azaz 6600GT*1,5. Ugye?
2.:Két akármilyen különböző PCI-E karit is összelehet rakni? Pl: Be lehet rakni 6600GT mellé egy x600-as karit? És az eredmény kb. a kettő összege, vagy a kettő összegének a 75%-a?
Köszönöm!

free your mind

(#283) jamez válasza ocsesz (#274) üzenetére


jamez
senior tag

Szia!

Mi a különbség a premium és a deluxe között?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#284) Echoo válasza Jazz (#282) üzenetére


Echoo
senior tag

6600Gt mellé csak 6600Gt mehet, bár eltérő gyártótól. Más típussal nem működik együtt!

(#285) Jazz


Jazz
veterán

Up! Még valaki? #282

free your mind

(#286) jamez válasza Jazz (#282) üzenetére


jamez
senior tag

Nem lesz 200% a teljesítményük sajna.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#287) anulu válasza Jazz (#285) üzenetére


anulu
félisten

átlagosan +50-60%.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#288) need válasza jamez (#283) üzenetére


need
addikt

sok külömbség nincs..csak annyi hogy a Préniumnál a chipszet hütőt passzivra csinálták..tehát nincs rajta a 9386 rmp..venti..!

más külömbséget én nem fedeztem fel..!

ja és 6.000 ft drágább...!!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#289) anulu válasza need (#288) üzenetére


anulu
félisten

hmm, valahonnan ilyen heatpipe cuccot nem lehet szerezni? a Basic-re nagyon szívesen felapplikálnám... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#290) need válasza anulu (#289) üzenetére


need
addikt

én is gondolkodtam már rajta...!

mert van olyan deszka ami pl. meghalt..és valahogy arrol megszerezni.....!:))

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#291) gyvi válasza anulu (#251) üzenetére


gyvi
csendes tag

Én felraktam a legújabb béta biost.

Nekem is votlak gondjaim 1T-vel, de valahogy egyszercsak megjavult (nemtom, mitől hogy, nem tudom megmagyarázni). Most 2500-on megy stabilan benne E3-as 3200+-os Venice (250 FSB), a ramok (Kingmax 512MB 400Mhz) 210-en 2.5 3 3 7-en, 1T-vel...

Ha másnak nem megy régebbi BIOS-al 1T, akkor célszerű ezt a bétát megnézni.

[Szerkesztve]

(#292) need válasza gyvi (#291) üzenetére


need
addikt

sziasztok harcos társak..))

szeretném kérdezni hogy van olyan akiken van személyes tapsztalata a 1014 bios rol...???

én csak most böktem ki...de lehet hogy vak is vagyok...de van ilyen chipszet driver hogy 6.66...!
ez mennyit segit a dolgokon...?
mert úgyan is telepités után a cd-n lévő driver telepitése után az SATA II vinyó...NCQ bekapcsolása után mindenféle hibákat ir ki...és 2 percenként újra indul..!
ez a 6.66 segithet ezen a bajon....???!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#293) anulu válasza gyvi (#291) üzenetére


anulu
félisten

lepényen szúrom magam, ha megoldották az 1T gondot! :(((:O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#294) mclord


mclord
aktív tag

ASUS A8N SLI: iszonyú hangos a cooler-e, mire lehet lecserélni,? hogy ne fagyon és ne legyen hangja se, azt halottam a zalman kevés neki :U

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#295) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Van egy ASUS A8N-E alaplapom, benne egy 3000+os A64.
Van a biosban két lehetőség a tuningnál ami nekem újdonság.
Az egyik: AI overlocking 3%-10%ig meg van egy Non-delay overlocking sytem szintén 3%-tól 10%ig lehet állítani.
Érdemes ezeket használni? Tudnátok erről valami részletesebbet mondani? Mert én beállítottam 10%osra de változást nem vettem észre vagy ez csak akkor emeli az órajeleket ha szükség van rá? Illetve ha emel akkor miket változtat meg.

(#296) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Bizonyara valamelyik hozzam haonlo lama mar feltette,de mereszkedem,ujra feltenni en is. :U
Mai kaphato Asus A8N-SLI kozul melyik az a valtozat, amelyiknel a regen fentallt chipsethutest ugy modositottak hogy ne legyen hangos?vagy nem sikerult?
Ha valaki par sort irna Prenium meg nem tudom milyen verzikokrol megkoszonnem!!


Es hanyas Bios vezio valamit chip driver a jo?(az irjak a mostani 6.66rol javitott 6.70 mar jonn.tapasztalat?)

[Szerkesztve]

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#297) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Utana nezztem,annyi lenne meg a kerdesem hogy honnan tudom hogy a modositott deluxe lapot veszem e meg?Azt hallottam hogy az ujanak mar jo a chiphuto!ez igaz?hangos?

Azok irjanak mar akik tudjak,illetve most vettek nemreg lapot!! rev 1.02 vagy mi a modositott neve es hanyas bios van alapbol rajta,ami ma kaphato?Szoval valami tampont ha bemegyek es megnezem a boltba!!Vagy mar eleve nem is vehetek elso szerias delux deszkat?

Udv

[Szerkesztve]

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#298) digimen73


digimen73
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő. A8N sli
Az xp felmegy gond nélkül de rabszódikusan lefagy a rendszer ez előfordult adatmásolásnál telepítésnél és neroval történő cd beolvasásnál is.
A vinyó lámpája folyamatosan világít az egér és a caps lock nem reagál és a reset után normálisan bebootol.
Mi lehet a baj???
Segitsetek!

Előre is köszi!

(#299) Loha válasza digimen73 (#298) üzenetére


Loha
veterán

Nem ártana ha részletezneéd a pontos konfigot... :U
Lehet rosszúl jumperolt meghajtó, vagy rossz bill is, vagy akár a táp is halódhat... :U

(#300) digimen73 válasza Loha (#299) üzenetére


digimen73
csendes tag

AMD athlon 64 3500 venice
Kingston 2X512 dual kit
inno 6600 gt gddr3 SLI
Chieftec 420W ct420a2
Creative extigy USB 2 es hangkártya
Az egész konfig 3 hetes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.