Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) lumi válasza diablo1984 (#844) üzenetére


lumi
tag

melyik tipusu Zalmara?
Zalman ZM-NB47J - [link]
Zalman ZM-NB32J - [link]
vagy a kek ''szarnyas'' verziora gondolsz? :)

esetleg valami kis ventit tudsz ajanlani amivel meg lehet fujatni a biztonsag kedveert?
most csopogtettem bele muszerolajat es mar nem kavedaralo de amikor lenyomom az ujjammal es hallom milyen lenne hat, szivom a fogam :)

(#852) diablo1984 válasza lumi (#851) üzenetére


diablo1984
veterán

bármelyik jó, csak a színe más, de én a Zalman ZM-NB47J-t használom! a szárnyas verzió szerintem rálóg a videókarira, de a fenti tipus még a vf700-tól is elfér! nekem külön nincs rajta venti, de szerintem bármelyik visszafogott kisventi megtaszi, csak halk legyen(ha ez szembont)! nekem amúgy az aerocool ház gyári beépített ventije kicsit ott is kavarja a levegőt, meg a vf 700-as zalmi is biztos jelent valamit!

(#853) Kabu


Kabu
tag

Sziasztok!

A segítségetek kérném, mert a legtöbb ember itt biztosan jobban mozog az informatika világában, mint én :R !
Szóval a kérdésem a következő: Csak PCIE-es foglalattal készültek/ készülnek SLI-s alaplapok??? Ha nem, akkor tudtok pár AGP-s példát mondani, lehetőleg AMD-set??? Köszi! Üdv.: Kabu

(#854) lumi válasza diablo1984 (#852) üzenetére


lumi
tag

koszonom, beugrok ma es megveszem valahol. holnap iranyitok ra valami levegot valahonnan :)

(#855) diablo1984 válasza Kabu (#853) üzenetére


diablo1984
veterán

mivel az sli alapvetően a pci expresszre épül így igen! de ha gondolog pci-ba is tusz voodoo sli-t építeni, de az már nem egy mai teljesítmény, de sli!

(#856) lumi


lumi
tag

Megvan a passziv huto, fel is raktam, de baromira forronak ereztem es egy kis ventit csavaroztam ra -epphog ottvan kb- es dugtam be a case fan aljzattba mert ott halk volt :) - nemtudom az mennyi feszt ad neki de sokkal kevesebbet-, de szeretnek valami normalisabb megoldast. most hogy nem szol a chipset huto hallom az X800GTO hangjat :) mennyi gond :)
szoval nincs erre a zalmanra valami szabvanyhuto?

(#857) diablo1984 válasza lumi (#856) üzenetére


diablo1984
veterán

a passzív zalmanra nincs szabványhűtő(szerintem) de, ha kevésnek tartod a hűtését, akkor a környezetébe rakj egy kis ventit és az majd hűt rajta! nekem passzívon is elmegy, nem okoz semmi féle fennakadást, igaz nem is nézem, hogy meleg-e a borda! :)

(#858) X Factor válasza lumi (#856) üzenetére


X Factor
addikt

Nyugi, a premium a8n-n is passzív hűtő van és égeti a kezem olyan forró, mindezt 310-es htt mellett, de megy:)

Make things work

(#859) radament1


radament1
tag

Üdv mindenki!
Gondolom sokszor lefutott kör,de azért megpróbálom,van nekem egy a8n-sli deluxe lapom.De ''apróbb'' probléme lépett fel.A chipset hűtő tankhoz hasonló hangot kezdett kiadni.Gondoltam sebaj ha már tank akkor játszunk oroszost ütöttem kicsikét a gépet,el is hallgatott.Csakhogy, azóta 4-5 óránként megismétlődik és náha már órákig szenvedek vele mivel elhallgat.
Kérdésem az lenne,hogy létezik -e olyan program amivel szabályozni tudnám?Mert gyanítom ,hogy túlpörög.
4,17-es Speedfannal hiába állítgatom, ugyanannyit forog :(
Ha 1000x megválaszolt kérdés,akkor bocs, de nem merem sokáig így hagyni mert megint megkezdi és kitudja...lehet most kirepül az ablakon

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#860) Konflikt válasza radament1 (#859) üzenetére


Konflikt
addikt

nem tulpörög, hanem alapban 8000ret forog, mert elég forrófejű az nf4 sli.. sztem vegyél rá egy chipsethűtőt 1-2 ezerét, és akkor nem fog zörögni.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#861) Akheron válasza radament1 (#859) üzenetére


Akheron
senior tag

Én egy Zalman bordát vettem rá (NB47-J), de passzívban nagyon forró volt, így ráapplikáltam egy apró, 4 cm-es ventilátort. Ez is pörög eleget, de mivel gumiszalaggal rögzítettem, és sem a ventilapátok előtt, sem azok után nem takarja semmi, aránylag halkan megy.

Viszont az ATI Silencerrel szerelt videokártyám nem fért be az NB47J-től, így az alsó bővítőhelyre kellett tennem azt.

TTS-nél lehet kapni (minimum) kétféle hőcsövest, ami jó SLI-s lapokhoz is, bár ezt korábban biztosan említették már. :)

Szerk:
Be is írom gyorsan: Thermalright HR-05 SLi, utoljára 4400-ért láttam nála.

[link]


[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#862) radament1


radament1
tag

Köszönöm a válaszokat :R

Tíz+++ év után is lelkes újonc!

(#863) Televan74


Televan74
nagyúr

Az SE (Second vagy Soft Editions) csak ebben néhány funkcióban elmaradottab?

1. Nincs firewire lehetőség.
2. SLI mode : 2 * 8x. (bár ennyi pénzért nem is vártam mást)).
3. Csak 3 Audio csati van.
4. Egy darab 1 Gbit lan vezérlő.
5. Egy - két darab kiegészítő hátlapi csatlakozó hiányzik. PL.: Game/Midi port,Com Port.

:DD Nem zavarnak, hogy nincsenek.

:U Tuningolhatóság és megbizhatóság szintjén hasonlít a nagyobbik testvérhez?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#864) Konflikt válasza Televan74 (#863) üzenetére


Konflikt
addikt

1. nincs

2. igen

3.az a 3 audio csati 5.1-et is tud.

4.igen

5.mindnek megvan akivezetése, de egyik a8n szériának sincs ahátlapján game port

6. 8 helyett csak 4 sata van rajt (dlx- hoz képest)

7. nincs EZ seletor (a kis kártya ami az SLI-t, vagy a single card-ot lehet állítani), biosból be leht állítani

8. Javított chipset venti (dlx-hoz, sima a8n-sli.hez képest) ~6000 forog, halkabb, megbízhatóbb.

9. első benyomásra nagyon üresnemk tűnt lap, de oké minden.

10. A legfontosabb: dlx, és sima a8n-sli-hez képest is 1,65 vcore helyett 1,55 van benn, de még igyis egy venice E3-at, 3200+-t húztam benn 2950Mhz-ig, ill. tudta a lap a 360as fsb-t is, szval sztem egy ár/érték bajnok, letisztult, korrekt, épp amennyi kell típusu lap:)

Csak ajánlani tudom ;)



[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#865) Televan74 válasza Konflikt (#864) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kösz a választ.

Jó kis lap ez. Vettem tegnap eggyet.
Firewire pci-os kártyát kaptam a havertól.
Hangkártyát meg veszek majd bele(Trust SC-5250 5.1 Digital), hogy ne a proci teljesítményét foglalja le.
Annyira nagy tuning fan nem vagyok.
A SataII - ből is csak eggyet fogok kihasználni(250-300 GB winyó lesz majd).Még a BD és a HD-DVD is ATA-t használ.

Egy fokkal jobb mint az Asrock ami eddig a gépben volt.

Üdv.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#866) Konflikt válasza Televan74 (#865) üzenetére


Konflikt
addikt

Egy fokkal jobb mint az Asrock ami eddig a gépben volt.

Nemtudom miylen asrock lapod volt,. de egy jó nagy fokkal jobb az sli-se az biztos;)

Még a BD és a HD-DVD is ATA-t használ.

Az egy dolog. Nem azért kell satás dvd meghajtó, mert nemelég a sáv, hanem kényelmi szempontból. A pata-t lassan kihal, intel meg is kezdte a foylamatot a 965-ös chipsetével, azaz nem integrált bele pata vezérlőt. Pedig annakidején ők fejlesztették ki a patát:)
Szval megéri már satás dvd-rw-t venni

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#867) Televan74 válasza Konflikt (#866) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az egy fokkal, azért volt, hogy senkit ne sértődjőn meg.

A sata-s dvd-rw-t megnéztem a helyi árlistákon, és samsungot árulnak 9000 és 10000 Ft között.Már régen nem néztem a dvd írókat az árlistákon.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#868) diablo1984


diablo1984
veterán

jó lap, még mindig tökéletesen megy a passzív hűtővel! :))

(#869) Ver1taS


Ver1taS
tag

Hi

Jövő év nyár magasságában gépet szeretnék fejleszteni, természetesen minnél olcsóbban. (UT2007 miatt)

Jelenlegi gépem:

ASUS A8N-SLI ; A64 Venice 3000+@3800+ ; 1GB 533MHz A-Data ; Leadtek Winfast 6800GT@Ultra

A kérdéseim a következők lennének:

Van lehetőségem a meglévő 2x512MB memória modul MELLÉ betenni 2x1GB modult? (estleg nem pont A-Data márkát)

Melyik az a legnagyobb CPU, amit az alaplap befogad és 2x512MB + 2X1GB RAM összeállításnál tuningolni is lehet
még?

Nagyonszépen megköszönném a válaszokat :R

[Szerkesztve]

(#870) Konflikt válasza Ver1taS (#869) üzenetére


Konflikt
addikt

Veszel bele egy 939es x2-est, azzal még el tudsz lenni egy darabig, bár lassan egyre nehezzebben lehet majd őket beszerezni.
Alaplap manualban meg kell nézni, h a memókkal h áll. Lehetőleg egyoldalas memókat vegyél, ugy menni fognak 400Mhz-n

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#871) diablo1984 válasza Ver1taS (#869) üzenetére


diablo1984
veterán

asszem 2gb-os modulokat is támogat a lap, de 4x 1gb-ot biztosan! prociból az összes ami 939-es elmegy benne, így egy x2-es is bármelyik!

(#872) Ver1taS válasza Konflikt (#870) üzenetére


Ver1taS
tag

Köszi!

(#873) Ver1taS válasza diablo1984 (#871) üzenetére


Ver1taS
tag

Itt főleg az érdekelne, hogy a meglévő 2x 512 MB A-data memóriám mellé 2x1GB memória betehető úgy, hogy pl. egy A64 3800+ procit kellően tudjak tuningolni.

(még akkor amikor összedobtam a gépem 1 éve, akkor olvastam itt valahol valami olyasmit, hogy ha 4 memóriamodult teszek az Asus A8N-SLI -be akkor felejtsem el a tuningot Venice magos proci mellett. Asszem azért írták, mert a Venice még nem bírta stabilan kezelni a 4db modult. Ha jól tudom az újjab magos A64 -ek már tudják. Nem igaz? )

(#874) diablo1984 válasza Ver1taS (#873) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem 4db egyforma memóval nem lesz gond... :U

(#875) Ver1taS válasza diablo1984 (#874) üzenetére


Ver1taS
tag

Kösz a helpet.

(#876) DeepDish


DeepDish
őstag

Hi!!

Vki tett e mar rendszert ilyen alaplappal sata 2-es vinyora ha igen hogyan,mert nekem mikor telepitek winfost es mar vinyorol kellene bootolnia nemtalal semmit se!!! :F

(#877) diablo1984 válasza DeepDish (#876) üzenetére


diablo1984
veterán

biosba beállítottad, hogy csak arról a vinyóról bootoljon? mert helyről függetlenül a vinyót lehet beállítani, hogy arról bootoljon!

mod: nekem ata to sata átalakítóval satáról megy az ata-s vinyóm, amin a rendszer van és hibátlanul műxik! :R

[Szerkesztve]

(#878) Szabi85 válasza DeepDish (#876) üzenetére


Szabi85
csendes tag

Hello
Nekem a következőképpen sikerült. Delete összes partíció, majd berak a gépbe és úgy telepítsd a windowst, hogy ő csináljon magának partíciót és utána már menni is fog. Még annyi, hogy másik vinyó ne legyen a gépben amíg felrakod a windowst.

(#879) DeepDish válasza Szabi85 (#878) üzenetére


DeepDish
őstag

Nincs is 2 vinyo csak 1 ami sata2-es de baxik ha ezert irja ki:

Windows could not start because of a computer disk hadware configuration problem!
Could not read from the selected boot disk check boot path and disk hardware.

Ha beteszem neki F6-nal a sata drivert kislemezrol ha nem!!! :F :U

Ezt a drivert:

V1.1.0.0
Description Silicon Image Serial ATA Raid V1.1.0.0 plus RAID5 GUI V1.0.0.1 for Windows XP(WHQL)/2K/2003

u.i: Particiot ezert nemfogok torolni ,raadasul 180 gb adat van rajta!!!

[Szerkesztve]

(#880) Szabi85 válasza DeepDish (#879) üzenetére


Szabi85
csendes tag

Nekem csak úgy ment pedig, vhova mentsd le az adataidat. Nekem is sata2-es vinyóm van.

(#881) DeepDish válasza Szabi85 (#880) üzenetére


DeepDish
őstag

Ezt nem hiszem el komolyan ,fos PC!!!

(#882) Prymus X.


Prymus X.
tag

Boot menüben állítsd be, hogy a sata-II-es winyóról akarsz boot-olni. Nekem is volt ilyen gondom régebben, mert nem néztem meg, hogy van ilyen menü is, tök új volt. De beállítottam és működik.

(#883) Prymus X.


Prymus X.
tag

Régebben valahol olvastam, hogy valakinek elállítódott a Boot menü minden ok nélkül ha valamit csinált. Nézd meg úgy van-e ahogy beállítottad vagyis a sata-II-ről bootol-e.

Esetleg BIOS frissítés? Nem tudom.

[Szerkesztve]

(#884) DeepDish válasza Prymus X. (#882) üzenetére


DeepDish
őstag

Sata2 enabled de megoldottam,hogy jumpereltem sata 1-esre majd rendszer fel es levettem jumpert es most bootol sata2esrol ,szanalom ez a PC!!! :(((

(#885) barthag


barthag
csendes tag

Hy mindenki
Az deszka Premium változatárol tudna valaki tapasztalatot mondani. (A8N-SLI PREMIUM)
Előre is köszi :R

(#886) Tom5


Tom5
addikt

A8N-SLI SE...mennyire jók a Biosban a tuning opciók?Egy A64 venice magos proci menne bele...lehet majd húzni rendesen?Proci elvileg bírnifogja,mert más lapban alapfeszen ment 2,6GHZ-en...válaszokat előre is köcce... :R

(#887) diablo1984 válasza Tom5 (#886) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem nem se van, de olvastam, hogy pár dologban butább az se a simától, pl: nincs rajta annyi sata, csak 5.1-es hang van rajta 7.1 helyett, asszem a firewire-vel is spóroltak...
tunning eppúgy megy mint az összes többin!

(#888) Tom5 válasza diablo1984 (#887) üzenetére


Tom5
addikt

Hang nemérdekes mert van egy Adigy2 őm,Firewire karim is van,Sata sem mozgat...csak a BIOS nelegyen butítva!!!Hogy lehessen a cpu-t tuningolni! :DDD

DFI INFINITY NF4 SLI 18200ft akciósan
ASUS A8N SLI SE 20900ft

két lap között vacilálok... :F

[Szerkesztve]

(#889) DeepDish válasza barthag (#885) üzenetére


DeepDish
őstag

Ugyanaz,mint a deluxe csak ennek mar javitottak a hutesen!!! :R

(#890) diablo1984 válasza Tom5 (#888) üzenetére


diablo1984
veterán

mondjuk a dfi is nagy márka, de gyanúsan olcsó...az asus meg egy tuti kis lap, nálam a 3200+os procim 2500-on hasít alapfeszen, igaz fentébb nem néztem, de így is 25% húzás van a procin és ez nem semmi! főleg alapfeszen! :Y

(#891) Szten Márs válasza diablo1984 (#890) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A DFi szvsz a világ legjobb alaplapgyártója, aligha férhet kétség a termékei minőségéhez :)

(#892) DeepDish


DeepDish
őstag

Nektek volt e mar olyan,hogy HT ,esetleg FSB erteket valtoztatja magatol mikozben biosban fixre van rakva!?!? :F :F :B

(#893) diablo1984 válasza DeepDish (#892) üzenetére


diablo1984
veterán

msi lapból már volt, de asusban is van ilyen, nem tom melyik pontjában lehet beállítani, de be lehet! csökkenti az fsb-jét, ha nem használják a procot!

(#894) DeepDish válasza diablo1984 (#893) üzenetére


DeepDish
őstag

Mi az ,hogy nem hasznalja a procot ember te nem a c&q-ra gondolsz de az mas teszta!!! :DD

(#895) diablo1984 válasza DeepDish (#894) üzenetére


diablo1984
veterán

így fejből nem tom a nevét, de van egy olyan opció, hogy ha nem használod a procid teljesítményét, akkor visszaveszi az fsb-t! nekem pl kb 800 körül pörgött a 3200+os proc...

nézz be a biosba, az is valami ilyesmi furcsa nevű rémség!

asszem nem a cool&quiet lenne, valami más! nem tom amúgy nem szoktam sűrűn a biosba járni, pláne nem veszem vissza a procom sebességét!

nekem annyi van beállítva, hogy a procihűtő melegedésnek megfelelően forduljon a többit nem piszkáltam! így 25%-os tunning mellett is van úgy, hogy a procihűtő megáll! :D

(#896) DeepDish válasza diablo1984 (#895) üzenetére


DeepDish
őstag

Ne haragudj de c&q kivul mas nem letezik!!!!! :U

DE elegge jartas vagyok biosban,tehat ismernem!! :DD

(#897) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Üdv!

Hamarosan érkezik az Asus a8n-SLI SE lapom, kíváncsi lennék rá, hogy mennyiben lesz más a mostanihoz képest, a mostani ULi chipsetes, és nagyon kevés tuning lehetőség van benne.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#898) diablo1984 válasza DeepDish (#896) üzenetére


diablo1984
veterán

majd akkor megnézem én, a proci beállításainál kell bekapcsolni! csak most nem kapcsolom ki a gépet, mert folyamatos műszakban megy! :DDD

madden: ebben van tunningpotenciál bőven! :DDD

[Szerkesztve]

(#899) diablo1984 válasza diablo1984 (#898) üzenetére


diablo1984
veterán

na megnéztem, az egyik a c 'n' q, a másik a N.O.S!

a nos egy kalap szar, azzal simán kifagy a proci, az akkor húzza fel a procit, amikor kell, a c&q meg épphogy csökkenti az fsb-t, ha minden auto-n van a biosban!


asszem így van, de nem mostanában b*szlattam a biost ilyen téren, mikor megvettem február környékén minden opcióját átnéztem a lapnak, de fullra húzva mégiscsak jobb és stabilabb is, attól, mintha maga állítaná a dolgokat! főleg így 2500-on is 32 fokon megy, és alapfeszen!!!

(#900) DeepDish válasza diablo1984 (#899) üzenetére


DeepDish
őstag

figy cnq ezer eve ismerem es sose tuningolok auton,azt meghagyom a lamaknak!!

Tehat meg mindig nem jottem ra mi lehet a gond de mar nem foglalkozok vele ,majd ha megdolglik vegleg akkor kidobom! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.