Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) anulu válasza emre33 (#347) üzenetére


anulu
félisten

szerintem a 6.53-as nForce4 drivert használd. A8N-SLI-vel tökéletesen megy minden, még a sokak által szidott tűzfal is! :)

ha nem akarsz rácuppanni egy kiadós ''lónemiszervre'', akkor ne. nekem nincs fent, nem szívok vele :) a hot-swap nem hat meg. 15+ év alatt hozzászoktam, hogy ha nagy gépszerelés, akkor kikapcs. ebbe beletartozik a HDD be/kihúzás is :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#352) anulu válasza Sn00k (#350) üzenetére


anulu
félisten

jobb 5letem nekem sincs.

akár. vagy AVG Free...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#353) Neszi


Neszi
csendes tag


De eddig tök jó volt a BitDefender... most mi a pöcs lehet, nem tudom. Milyen nagyon jó vírusírtót használjak szerintetek? Jó lenne, ha magyar lenne, megbítható és LiveUpdate-elni tudjon. Mit tudtok ajánlani? :F

Nőknek van és nedves, férfiaknak nagyon kedves.

(#354) anulu válasza Neszi (#353) üzenetére


anulu
félisten

asszem az AVG tud magyarul...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#355) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni hogy sztetek a BIOS frissités nem jár-e garancia vesztéssel?

(#356) emre33 válasza anulu (#351) üzenetére


emre33
addikt

NEM

legujabb 6.70 drivert fogom haználni, a legujabb bios-al, erről senki se tud lebeszélni :Y :P

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#357) emre33 válasza Neszi (#353) üzenetére


emre33
addikt

BitDefender? Felejsd el, használj NOD32 - a legkirályabb virusírtó :R :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#358) anulu válasza emre33 (#356) üzenetére


anulu
félisten

jóvanna! nem akartalak lebeszélni, csak nem tudom, hogy mennyire stabil. azt tudom, h a 6.53 NV IDE driver nélkül, 9x280-on, mint a beton! :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#359) Firestrom


Firestrom
csendes tag

Sziasztok,

A lenti gépen a NB chip egy zalman passzív hűtővel olyan 70 fok körüli. Ez normális, vagy tegyem vissza a porszívót? :(

ASUS A8N-SLI, AMD 3200+ Venice (2.5GHz-en), ACER 1951B (6ms), 512 DDR, ASUS X700 256MB, 160GB HITACHI SATA2

(#360) emre33 válasza anulu (#358) üzenetére


emre33
addikt

összeraktam a gépet, 6.70 driverrel, nvida féle ide driverrel egyenlőre atom stabil

Van egy program, ami a gép szabadidejében fut, és a rádiójeleket számol, távoli civilizáció után

hol lehet leszedni ezt a progit?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#361) Firestrom válasza emre33 (#360) üzenetére


Firestrom
csendes tag

Szia,

Innen ni:

[link]


Üdv,
F.

ASUS A8N-SLI, AMD 3200+ Venice (2.5GHz-en), ACER 1951B (6ms), 512 DDR, ASUS X700 256MB, 160GB HITACHI SATA2

(#362) kormi0312


kormi0312
senior tag

Hello!

Van egy ATA-133as 120GB einyom és csak ATA-33 nak ismeri el. Mi lehet a gond, mit kellhet állítani bios-ban?

(#363) DukeFX válasza kormi0312 (#362) üzenetére


DukeFX
tag

Majd ránézek péntek este! (Ha ráérsz)
Vagy akár ma este...

[Szerkesztve]

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#364) kormi0312 válasza DukeFX (#363) üzenetére


kormi0312
senior tag

Jól van, péntek este jó lesz. Ma nem érek rá este! :))
Majd beszélunk.!

(#365) kormi0312 válasza DukeFX (#363) üzenetére


kormi0312
senior tag

De jöhetsz péntek reggel vagy délelött is!

(#366) embor_


embor_
csendes tag

sziasztok !

meglehet (a8n-sli -s) lapon azt csinalni hogy lecsokkenteni az n-force 4 es chipen levo venti fordulatszámát? csakmert 10000 es fordulatszámon megy......és nagyon hangos ..és amellet az élettartama is rohamosan csokken igy nem ?
szoval mit kene tennem ?

ehhh ... ehhh ... mindjárt ottvagyunk.....

(#367) kormi0312 válasza embor_ (#366) üzenetére


kormi0312
senior tag

hali.
nekem már az uj, 5400rpm-es venti van rajta alapból -nekem ez igy is nagyon hangos :(
most tervezem h veszek rá egy Zalman NB47J passziv hűtőt. Azt mondják, ha szellős a ház nem vészes a dolog.
....de ez nem saját tapasztalat,az majd később lesz :)
Szal, lehet majd neked is megkéne próbálkozni vmi hasonlóval.??.??
ui.: olvasss vissza,akár más fórumba is, mert volt már szó az RPM csökkentésről-vkinek sikerült igencsak lehúzni.

(#368) embor_ válasza kormi0312 (#367) üzenetére


embor_
csendes tag

oks kosz szepen

ehhh ... ehhh ... mindjárt ottvagyunk.....

(#369) braayen


braayen
csendes tag

sziasztok
az lenne a kérdésem
van 1 asus a8n-sli alaplapom,és ma kaptam a 1 512 ramot
mind a kettö egyforma gyártmányu és dualba akarom kötni öket
hogy kell azt?? elöre is köszönöm
meg ez miért jo :D

Van egy álmom,de lehet az is marad...

(#370) kanadadry


kanadadry
csendes tag

A könyv szerint A1-B1 ha jól értelmeztem . Ez azonos szin ''kék'' Ha nincs fent a logo a setup ki is Írja hogy dual vagy single. Nálam mind a 4 dimm foglalt ezért nem kellett rajta gondolkodnom . :) Jó a lap nagyon viszont a hozzá adott network meneger akármit nem
szabad telepiteni . Nálam az ősszes ''szinte'' kliens progit leállitja Majd bele őrültem mire rá jöttem hogy ez okozza . Egyedül a shareaza birta

(#371) kormi0312


kormi0312
senior tag

meglett a ZM - NB47J -- és ez is 31 fokon tartja a chip-et, akárcsak az 5400es venti! :DD
szal én mindenkinek tudom ajánlani a passziv hűtést NF4 chipre. :C

(#372) kanadadry válasza kormi0312 (#371) üzenetére


kanadadry
csendes tag

Hogyan tudom levenni a gyári ventit ? Az az érzésem hogy szét kell szednem mindent . :(
Egyébként kösz a tippet .

(#373) Andrej1 válasza kanadadry (#372) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Ezt jól érzed a lap alján tudod megbontani a ventit rugos műanyag tartokkal van felrögzitve a rugos tartót lenyomod és a végét osszenyomod fogóval igy tudod visszahuzni a furatbol a tartókat
próbáltam érthetően leirni remélem sikerült

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#374) Hami09


Hami09
csendes tag

Hi all:)
B.U.É.K. mindenkinek!!!

Szóval vettem 1 SLI deluxe lapot, a probléma az lenne vele, hogy nem akar SATA vinyóról bootolni, csak alap Windows-al (XP SP2). Ha felrakom az alaplap drivereit (mindegy mit) akkor a következő indításnál csak a rohangáló csíkig jutok, és fél óra elteltével is csak tölt(ést imitál)... Ezt csinálja ezzel a 300-as SATA Maxtorral!!! Kipróbáltam, 200GB-os SATA Samsunggal is, ami bebootolt, de nem zökkenőmentesen, azaz tölt kb 5 másodpercig aztán elkezdi kattogtatni a vinyót szintén kb 5 másodpercig, és bejön a Windows!!! A 80as PATA vinyóval viszont semmi gond nincs, azon megy a rendszer, ahogy illik(csak az nem az enyém :( )!!! De ha már megvettem a 300ast, akkor had legyen már azon a rendszerem. Bios-t már frissítettem, raid-et letiltottam a biosban, megpróbáltam másik SATA csatira dugni, próbáltam újjabb alaplapi driverrel, mindíg ugyan az!!! Ha tud valaki segíteni, azt megköszönném!!!

(#375) kanadadry válasza Andrej1 (#373) üzenetére


kanadadry
csendes tag

Köszönöm ! sejtettem hogy Így működik :((

(#376) Sanya


Sanya
nagyúr

hogyan kell bios-t frissíteni ezen aza alaplapon? (asus a8n-sli sima)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#377) RadyR


RadyR
tag

Sziasztok!

Próbált már valaki ráapplikálni egy Coolink U8-92-1900 procihűtőt erre a lapra?
Én vagyok olyan béna, hogy csak így tudom felrakni? :

[link]

Az alaplapon csak a proci-foglalat videókártya-felőli és az átellenes oldalán vannak lyukak. :(
Kicsit szerencsésebb lenne, ha az egészet el tudnám forgatni derékszögben,
azaz a ventillátor a memóriák felől szívná a levegőt, valahogy így:

[link]

Lehetséges ez?

Nem minden csacsi csöcse csecse csak a csecsecsöcsü csacsi csöcse csecse, mert ha minden csacsi csöcse csecse lenne, minden csacsi csecsecsöcsü csacsi lenne.

(#378) andraspal


andraspal
csendes tag

Hali!

Ilyen alaplapot tervezek venni hamarosan, de nem tudom eldönteni, hogy mit érdemes-e inkább hanszálni: az alaplapi integrált hangvezérlőt, vagy inkább egy régebbi SB live 5.1-es PCI-os hangakit?

Milyenek a tapasztalatok az integrált hanggal? nagyon gáz?

(#379) Eagl3 válasza andraspal (#378) üzenetére


Eagl3
veterán

Teljesen meg vagyok elégedve az alaplapi hangkártyával... :D mondjuk egy Creative X-Fi Elite Pro-ra lecserélném ;]

(#380) andraspal válasza Eagl3 (#379) üzenetére


andraspal
csendes tag

Köszi a választ.

Még egy kérdésem lenne: ha jól látom, van egy kis chipset hűtő venti a lapon... ez mennyire hangos?

(#381) NoLF válasza andraspal (#380) üzenetére


NoLF
addikt

sajnos eléggé... én fülem abszolút nem bírta, így tettem rá zalman zm47j-t, így rendben van.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#382) NoLF válasza Sanya (#376) üzenetére


NoLF
addikt

oprendszer alól simán asus ezflash progival letöltöd megflasheli reboot és zsír. :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#383) Eagl3 válasza andraspal (#380) üzenetére


Eagl3
veterán

Igen, ezt a hűtőt eléggé elkúrták, sajna nekemis a gyári van még rajta, de mivel a videókarimon is a gyári hűtő van, az elnyomja a chipset hűtőt :D szal idővel mind a kettőt cserélem.

(#384) andraspal válasza Eagl3 (#383) üzenetére


andraspal
csendes tag

Hmm.. ettől féltem...
Még ugyan nem vettem meg a lapot, de szerintem meg fogom venni, csak lecserélem a hűtőt. Ez egyébként mennyire komplikált dolog? Van valami leírás, hogy hogyan csináljam, hogy ne rontsam el? Ha jól tudom, akkor a deluxe változaton passzív a hűtés, de nem nagyon akaródzik ezért megfizetni a plussz árat... vagy szerintetek érdemes lehet? :F

És ha cserélek rajta hűtést, akkor az garanciavesztést eredményez? azért ez is szempont...

ja, és azért némi tuningra alkalmas a lap? egy 3700+ san diegot szeretnék bele venni...

(#385) Eagl3 válasza andraspal (#384) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekem deluxe-van, azonsincsen sajna passzív hűtés :( nem nagy kunszt lecserélni a coolert, gariról meg annit, ha betojik a lapod visszateszed a régi coolert. Tuninról: sztem elég jó tuning lap, attól eltekintve, hogy sokak bánatára nem tudsz 1,55v-nálnagyobb feszt adni a procinak, mondjuk engem ez naon nem mozgat :) Én egy 3200+-os procit 2000@2600-on járatok. Sztem ennyi plusz bőven elég egy procinak :)

(#386) Eagl3 válasza andraspal (#378) üzenetére


Eagl3
veterán

http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=544&p=6 itt egy cikk, igaz ez deluxe lapos desztem ugyan az az integrált hang van rajta :) [link]

[Szerkesztve]

(#387) andraspal válasza Eagl3 (#385) üzenetére


andraspal
csendes tag

Azt hittem, a deluxe-on passzív. Akkor eldőlni látszik a dolog, és a simát fogom venni.

Tuningolni meg nem fogom halálra, nem ez a cél, de azt olvastam, hogy egy átlagosan jó lappal a 3700+ prociból a 4000+ teljesítménye kihozható... Majd meglátjuk

köszi a segítséget

(#388) Eagl3 válasza andraspal (#387) üzenetére


Eagl3
veterán

hát, nekem a 3200+ tuningolva (2000@2600) 4100+-on megy everest szerint.
(hát-al nem kezdünk mondatot :P )

[Szerkesztve]

(#389) Rizzo


Rizzo
aktív tag

Sziasztok

Két 6600 GT -hez keresek SLI-s lapot, csak aaz a probléma, hogy a vga-kon nvidia silencer 6 van, ami elég méretes darab. Nézegettem az Abit meg a Gigabyte lapjait, de azt vettem észre, hogy nincs elég hely a két PCIE 16x slot között :U Egyedül az Asus-on vn annyi hely, hogy szerintem kényelmesen elférnek. Viszont itt írtátok, hogy hangos a venti, és hogy érdemes egy Zalman NB47J-re cserélni, de az milyen magas? Nem fog beleütközni az nvidia silencerbe :F

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#390) Gabás válasza Rizzo (#389) üzenetére


Gabás
addikt

De, bele fog, mert a chipset a két vidkari között van. Éppen ezért nem vettem én ilyen VGA hűtőt. Sorry.
Esetleg méricskéld a VGA hűtő magasságát (mennyi lesz van a széle és a lap között), úgy válassz NB hűtőt; ja a passzív nem biztos, hogy megteszi (nekem pl venti mellett sem), az aktív hűtésűek közül a legkisebb (már amelyik jól is hűt) 4.5 cm - vágom a témát, én is végigcsináltam már ezt egyszer.
Ja, ha a mérések nem pozitívak :( , vegyél Premium változatot, annak a hűtésével+magasságával biztos nem lesz gondod (esetleg az árával ;]

[Szerkesztve]

(#391) Eagl3 válasza Rizzo (#389) üzenetére


Eagl3
veterán

Jah, sajna nekem is ez a problémám, hogy nemtom berakni a bordát... vegyél egy halk chipsethűtőt.

(#392) Rizzo válasza Eagl3 (#391) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Vannak beteg megoldások is a problémára, persze ez nem én voltam! :DD :C
[link]

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#393) Lord Zero


Lord Zero
addikt

[link]
pls

nem, mindegy

(#394) Bandi1975


Bandi1975
csendes tag

Hello.
Nekem meghalt az Gigabyte K8N-Sli pro alaplapom. Az Aqua-ba vettem és becseréltem egy Asus A8N-SLI-re. Az új chip-ütő van rajta.Nagyon elégedett vagyok. Most 8.5*310 hajtom a procit, azért hogy a ram se lustálkodjon nagyon.Tetszik az is ,hogy két pcie közöt kétszer annyi hely van.Akár ráfér a karira egy zalman is.Bár én ahol tudok sporolok és a 6600gt-re egy p3 réz procihütöt raktam rá.Arról nem is beszélve ,hogy Asuséknál a sima kivitel jobban felszerelt min Gigybytnál a pro.És csak 720-ft kellet ráfizetni. :R

A világon a legnehezebb dolog élni.

(#395) DIRTY.Pio


DIRTY.Pio
csendes tag


honnan tudok leszedni egy biost a lapomhoz(A8n-SLI)? Ne azt mondjatok, hogy asus online !



[Szerkesztve]

(#396) Eagl3 válasza DIRTY.Pio (#395) üzenetére


Eagl3
veterán

Tessék, itt találsz. [link] egyébként ezis az Asus hivatalos oldala, nemértem miért nem jó az neked :F

(#397) Eagl3 válasza Eagl3 (#396) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekem az lenne a kérdésem, hogy igaz nekem Asus a8n SLI (deluxe) lapom van de gondolom a BIOS nagyjából ugyan az. Szal hol találom a BIOS-ban a HT szorzót?

(#398) Eagl3 válasza DIRTY.Pio (#395) üzenetére


Eagl3
veterán

Jah még annyi, hogy sztem ne BETA verziót rakjál fel.

(#399) DIRTY.Pio válasza Eagl3 (#398) üzenetére


DIRTY.Pio
csendes tag

win alol hogy lehetne frissiteni?

(#400) Eagl3 válasza DIRTY.Pio (#399) üzenetére


Eagl3
veterán

Foggalmam sincs, én még nem csináltam. De az alaplaphoz kapott driver CD-n van olyan progi, ami updeeteli a BIOSt, sztem azzal próbálkozz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.