Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) RECSKA


RECSKA
veterán

Szisztok!

Nekem van egy A8N-SLI + A64 3000+ Winchester maggal....

9x250-es(ram400-on) FSB 1.4Volton, stabil.
9x251 1.4Volton, bios bejön, és megáll, majd kb 10s után újraindul.
9x250 u.e.
9x240 u.e

Biost frissítettem, de szerintetek mi lehet a baj?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#452) Prymus X. válasza RECSKA (#451) üzenetére


Prymus X.
tag

Hi. Nekem akkor csinált ilyet amikor először tuningoltam és beállítottam valami számára lehetetlent és úgy oldottam meg, hogy lenulláztam a biost=nyomtam egy defaultra való vissza állítást.

(Öcsém MSI neo FSR-jén ki kellett sütni emiatt a biost úgyhogy kényelmes helyzetben vagyunk)

(Nekem ugyan deluxe verzió van de gondolom nem sok különbség lehet a sima és e között)

By.

(#453) RECSKA válasza Prymus X. (#452) üzenetére


RECSKA
veterán

Bios reset után minden megy, mint a karikacsapás!

Ellenben nem megy stabilan 250-es FSB fölé....
8x-as szorzóval sem! És 1.5Volton sem!

Ellenben leszedtem a legújabb biost, és azzal remélem már nem lesz ilyen gond!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#454) Sztanik válasza RECSKA (#453) üzenetére


Sztanik
tag

Ramot vedd vissza 333-ra, és úgy próbáld.
Szerintem a ramnak a végén jársz 250 fsb-vel.
Nézd meg everestben.

Robi

(#455) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Ilyen alaplapot akarok venni, vélemények és tapasztalatok érdekelnének.

"Csak úgy mondom"

(#456) gyurczy


gyurczy
őstag

Üdv Urak!

Kérdésem a következő: A8N-SLI Deluxe lapban mennyi feszt lehet adni a procinak? PH! tesztben 1.6-ot írtak, jelenlegi bios (legfrissebb beta) 1.5V-ot ajánl fel max. Biso függő a dolog? Voltmod van-e a laphoz?

Válaszokat köszönöm!

(#457) Sztanik válasza gyurczy (#456) üzenetére


Sztanik
tag

Szerintem inkább procifüggő.
A köv. ujraindításnál megnézem,hogy 3000+ Venicnek miket ajánl fel.

Robi

(#458) _Warrior_ válasza gyurczy (#456) üzenetére


_Warrior_
tag

1.5v a max amit tudsz ezzel a lappal! Szvsz nincs hozzá moddolt bios, és nekem eddig még nem volt dolgom olyan biossal amivel több kakóóóót bírna. nekem 3200esem, havernak 3000ese van mind2ben 1,5, kétlem h procifüggö. Érd be ennyivel, vagy válts:)

honor 8 ftw...

(#459) gyurczy válasza _Warrior_ (#458) üzenetére


gyurczy
őstag

Egyenlőre ez marad, alig 2 napja van nálam. :DDD

(#460) _Warrior_ válasza Csapi007 (#455) üzenetére


_Warrior_
tag

Megpróbálom kifejteni pár szóban:
-Stabil.
-Közepesen tuning lap (meg se közelíti egy dfi szintjét, de cserébe fel van szerelve minden jóval)
-Le kell cserélni a chipset hütöt rajta egyböl, mert sz@r.
-Minden ramot szeret, de sajnos csak 2T-ben :( én 466-os supertalentjeimet 570-ig tudtam benne húzni :)) Úgyhogy tuningpotenciál is van benne, jó választás!

honor 8 ftw...

(#461) Csapi007 válasza _Warrior_ (#460) üzenetére


Csapi007
veterán

Kösz

"Csak úgy mondom"

(#462) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziaztok !
Nekem is ilyen lapom van csak deluxe
most vok tul 1 ram cserén 2x 512 kingmax hard-core-t cseréltem le Geil 2x 512 ultra platinumra mindkettö 500mhz-es a kingmax-al semmi gond nem volt de a Geil-el nem megy se single se dual-ba ,be se bootol ha bebootol akkor a bios elött lefagy
cmos clear után is ez a helyzet,bios frissités után is ugyanazz
viszont Asus k8n nf3-ba tökéletesen megy

ha valakinek van ötlete az irjon elöre is thx :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#463) Sztanik válasza _Warrior_ (#458) üzenetére


Sztanik
tag

Érdekes! Nekem 1.5V felett még 4 lépcső van.
1.5125V 1.525V 1.5375V 1.55V.
A tuningpotenciálról meg annyit, hogy a 3000+ Venicem1800Mhz helyett
2800Mhz-en, a 400Mhz-es Kingmax pedig 500 Mhz-en ketyeg 1T-ben.
És teszi mindezt a gyári aluminium felületű léghűtővel, alapfeszültségen.
Azt azért még hozzáteszem, hogy a gyári zsír állaga nem tetszett a procin, ezért
levakartam. Utána meg észrevettem, hogy nincs már otthon zsírom,
hát összeraktam zsír nélkül. Azóta így megy, és 2500-on hajtom.
Persze tudom, hogy ez a proci tuningpotenciálja, de azt akartam ezzel érzékeltetni,
hogy ha minden cuccod jól tuningolható, az alaplap nem lesz ellene.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Robi

(#464) Sztanik válasza Andrej1 (#462) üzenetére


Sztanik
tag

A kézikönyvében van egy táblázat, hogy az 1 és 2 oldalas ramokat
milyen felállásban támogatja. Utánanéztél ? Hány oldalas a ramod ?

Robi

(#465) Andrej1 válasza Sztanik (#464) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Sajna mindkét memcsi 2 oldalas a Kingmax és a Geil is ezért nem értem hogy a Geil-ek miért nem mennek :O

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#466) _Warrior_ válasza Sztanik (#463) üzenetére


_Warrior_
tag

Milyen biosod van :F :F Enyém, 2000mhz helyett 2700-et bír, ami szintén nem olyan rossz. De általánosságban mégis az a vélemény h nem übertuning lap, de persze amire ez a lap képes az az átlagos usereknek untig elég mindenre! :R Egyetértek Veled teljes mértékig, hogy jó tuningra, de vannak jobbak is pl:dfi! azért írtam,amit írtam. Ez is érdekes, hogy nálam miért nem szereti az 1T-t, ha már kicsit is húzom a ramokat csak 2T-ben ''engedelmeskednek'', és havernál is ez a helyzet..
üdv.

honor 8 ftw...

(#467) Sztanik válasza _Warrior_ (#466) üzenetére


Sztanik
tag

A8NSB014.bin a bios fájl. Asszem ez a 1014-es néven szerepel.
Persze nem is vitázni akarok veled, de nem tudom mit tudhat még tuning terén
a DFI, amit ez nem.

Robi

(#468) Sztanik válasza Andrej1 (#465) üzenetére


Sztanik
tag

Hát igen. Ha jól fordítottam a memóriára vonatkozó részt, akkor a kétoldalas,
16 chip-es ramokat nem támogatja.
De én úgy vettem észre, hogy azért vannak kivételek.
Van az asus honlapján kompatibilitási táblázat.

Robi

(#469) Andrej1 válasza Sztanik (#468) üzenetére


Andrej1
aktív tag

THX :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#470) finest


finest
őstag

Van már valakinek A8N-SLI SE-je? Kíváncsi lennék,h miben hoz újat az A8N-nel szemben.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#471) _Warrior_ válasza Sztanik (#467) üzenetére


_Warrior_
tag

Köszi, talán még a héten veszem a fáradtságot és megnézem :D

honor 8 ftw...

(#472) sw4r3z


sw4r3z
tag

Hali!
Nekem egy ''mezei'' A8N SLI-m van, és az a gondom vele, hogy ha 216 fölé húzom az fsb-t, akkor nagyon instabil lesz a rendszer, és kb 5 perc után megfagy. Mit csináljak? A processzort (A64 4000+) is csak 2600MHz-ig tudtam húzni, a gyári 2400 volt, úgyhogy ez se túl sok. Adtak hozzá valami tuning programot a cdjén, a nevére már nem emléxem, de azzal se ment, AI NOS se segített. Valami tanács? Szedjem lejjebb a CPU szorzót? Asszem 12x alapjáraton. Ennek milyen következményei/mellék6ásai lesznek esetleg?

[Szerkesztve]

(#473) Sztanik válasza sw4r3z (#472) üzenetére


Sztanik
tag

Milyen ramod van?

Robi

(#474) _Warrior_ válasza sw4r3z (#472) üzenetére


_Warrior_
tag

Azt az AI NOs-t elöször is felejtsd el úgy ahogy van! Ramokat oszd vissza 333-ra, és adj nekik több feszültséget. CPU szorzót ne bántsd.

honor 8 ftw...

(#475) sw4r3z válasza Sztanik (#473) üzenetére


sw4r3z
tag

1024Mb 400MHz Kingston (1 db, single channel)

(#476) sw4r3z válasza _Warrior_ (#474) üzenetére


sw4r3z
tag

Ok, köszi, mindjárt megpróbálom, aztán majd írok, hogy mi a helyzet vele. Attól amúgy nem lesz lassabb, ha a ramokat 400ról 333ra veszem?

[Szerkesztve]

(#477) sw4r3z


sw4r3z
tag

Úgy néz ki, hogy a probléma megoldódott, csak most eléggé lassan töltődnek be a cuccok (vezérlőpult pl fél perc alatt jött be), de egy idő után minden visszaáll normálisba, szal asszem minden ok (bár CoD2 most kicsit akad, eddig nem csinálta :F ). A memóriának még nem adtam plusz feszültséget, de csak mert még nem tudtam kideríteni, hogy most mennyi megy bele (mindjárt felrakom az everestet, abban asszem valahol ki van írva). Szal lényeg, hogy müxik, köszi a segítséget

(#478) _Warrior_ válasza sw4r3z (#477) üzenetére


_Warrior_
tag

Alapból 2,5v -on megy a memória, 2,7-et simán bírnia kell. Ha nagyobb mértékben húzod a procit muszáj visszaosztani a ramot,( Tiedet meg pláne, mert nem egy tuningram) de a húzás mértékétöl függöen nagyobb mhz-en dübörög, ergo elvileg gyorsabbnak kell lennie.Ha húzod a gépet akkor majd a ram beállításoknál az idözítésekkel is játszadozz, ha nem megy,értékeket tedd magasabbra.
Javaslom váltsd le a ramot 2x512-re, ilyen brutál proci mellé illő lenne beszerezni jobb fajta memókat. :B :B

honor 8 ftw...

(#479) sw4r3z válasza _Warrior_ (#478) üzenetére


sw4r3z
tag

Kingston ram nem olyan jó tuningra? Kár... És ha még 1 ilyet betennék mellé? Csak mert az olcsóbb lenne, mint ha vennék pl egy ilyet: 1024Mb 400MHz Geil ONE Kit of 2 (2x512Mb) PC3200, Cooper hűtőborda, élettartam garancia 23484,- , a Kingston meg 21648,- . Ja meg plusz egy hűtőborda mellé, az megint 1-2 ezer ft, szal kb ugyanott vagyok. :F Vagy pl egy ilyen megérné 48ezerért? 2048Mb 400MHz Geil Value Kit of 2 (2x1024Mb) PC3200, Alu hűtőborda, élettartam garancia . Ez a Geil mennyire jó? Jobb, mint a Kingston? (bocs hogy ennyit kérdezek meg ilyen hülyeségeket :) :B )

(#480) _Warrior_ válasza sw4r3z (#479) üzenetére


_Warrior_
tag

Sima nem annyira, arra ott van a hyper x széria, de annak borsos az ára :O sajnos. Ha mégegyet beteszel ,attól még nem fogod tudni jobban húzni, de legalább dualchannelben lesznek :D az a geil kit(2x512) nem egy rossz választás! Szvsz Geil jobb, de olvass utána a topicjában!
Helyedben ha 2x512ben godnolkodnék akkor mindenképp A-Data 500asokat, vagy Kingmax Hardcoret szereznék be. használtan 25k-ba fáj, de mindenképp megéri a beruházás.

honor 8 ftw...

(#481) sw4r3z válasza _Warrior_ (#480) üzenetére


sw4r3z
tag

Ez az A-Data 500 hány mhz-es? 500? Csak mert eddig azt hittem, hogy csak 400as ramokat lehet ebbe az alaplapba pakolni... :F Mindegy, utánanézek, aztán lehet, hogy beszerzek egyet (vagyis inkább 2-t). Bár ez még nem most lesz, most vga-t cserélek éppen (inkább csak próbálok, 6600gt-től nem könnyű megválni, csak akkor viszik, ha naon olcsón adom) :)

(#482) _Warrior_ válasza sw4r3z (#481) üzenetére


_Warrior_
tag

Szerintem 400as az is, csak van benne kraft és megy 500-at minimum (ezért adják el 500asként), ha jó szériát fogsz ki 550 körül is. Ha tévedek javítsatok ki.. :B
Persze mindent szeret, ami nem DDR2-es:)
Jah 6600gt-ktöl mindenki most akar megválni, szúrkolok Neked :DD

honor 8 ftw...

(#483) sw4r3z válasza _Warrior_ (#482) üzenetére


sw4r3z
tag

Ejha. Akkor gondolom az ára is borsos lehet. Na mind1, akkor be van tervezve újításba :D Eddig azt hittem, hogy csak 400asig szereti a ramokat. Cool, mert tudok szerezni hozzá szerezni akkor 550es ramot is (csak drága: 2x512=49k :Y :O ) Érdeklődő már van a kártyákra, ha minden jól megy, akkor májusban már az új kártyámat zaklathatom a különböző graf.beállításokkal :DDD . Azért kösz, hogy szurkolsz :R Még1szer köszi a segítséget, és jó fórumozást :)

(#484) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Mennyivel jobb ez az alaplap mint az A8N-E?

"Csak úgy mondom"

(#485) _Warrior_ válasza sw4r3z (#483) üzenetére


_Warrior_
tag

De felesleges dupla annyit kiadni értük, ha ph!-n az 500asokat 25k-ért odaadják már, és sok esetben azok is viszik az 550et. söt enyémek 570et is, de mondjuk azok alapból 466-osok :B , és anno 26k-ért szereztem öket, eléggé megérte azt mondom! ne adj ki 50 ezret ramokért, nem lesz annyi különbség, inkabb vgara költsd a különbözetet!
udv

honor 8 ftw...

(#486) _Warrior_ válasza Csapi007 (#484) üzenetére


_Warrior_
tag

Felszereltségét nézve a8n sli full-extra, az meg szegényesebb ilyen téren, bár az árán is meglátszik! Tuningról nem tudom sokat, a8n-ehez nem volt eddig szerencsém, de nem egy tuningbajnok, ezt már olvastam valahol. :)) ár/teljesítményben, az sli-s lapok közül még mindig ez az egyik legjobb választás.
udv!

honor 8 ftw...

(#487) Ultram3jor válasza _Warrior_ (#486) üzenetére


Ultram3jor
senior tag

Az A64-esek klubjában olvastad ;) Most volt róla szó...
Amugy itt a totyikja: [link]

[Szerkesztve]

Üdv, Dávid

(#488) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok! Haverom vett egy ilyen alaplapot és nagyon zavarja a 8000-et pörgő chipset venti hangja. Megkért, hogy segítsek neki lecserélni. Ugyan szedtem már le VGA hűtőket, de azért megkérdezem, hogy van-e valami buktató ezen a hűtőn amire figyelni kell??? Ha jól láttam 2 kis műanyag csap fogja oda a hűtőt, amit az alaplap túloldalán összenyomva át lehet bújtatni a lyukon. Egy Zalman passzív hűtés menne a helyére (valami 47J típusú). Szerintetek elég ez neki? Tuningolva nem lesz a lap...

...előre is köszi... :R

(#489) sw4r3z válasza Looserke (#488) üzenetére


sw4r3z
tag

hi
Nekem Zalman ZM-NB32k van rajta, majdnem ugyanaz, mint a 47J, csak az enyém 32mm, a másik meg 47 :DDD . Nekem azt mondták, hogy mind2 megfelel, ha nincs beépítve VGA az alaplapra, és az NF4be nincsen (ha tévedek javítsatok ki). Nekem nincs nagyon tuningolva a lap, de működik tökéletesen (ősszel cseréltem le a hűtőt), és bár nagy ritkán megfagy, de csak hosszan elhúzódó LanParty-kok fordul ez elő :D

(#490) K82 válasza Looserke (#488) üzenetére


K82
őstag

elég lesz, csak arra figyelj h ne sarkazd le a chipet

Pixel / OnePlus Pad

(#491) sw4r3z válasza _Warrior_ (#485) üzenetére


sw4r3z
tag

Ok. Lassan úgyis meglesz a pénzem a vga-ra (az egyik kártyámat már el is adtam :) ), aztán majd jöhet a memória (aztán a winchester, aztán a billentyűzet, aztán a......... :D ). Ne aggódj, majd utánajárok, hogy hol mit mennyiért adnak :)

(#492) sw4r3z válasza K82 (#490) üzenetére


sw4r3z
tag

Bocs, hogy ilyen láma vok, de mi az a lesarkazás? :F Csak mert egy csomó helyen hallottam már, és mindig néztem, mint a.... ööö... nemtommi... Lényeg, hogy csak tippjeim vannak :( Választ köszi előre is :R :R

(#493) Csapi007 válasza sw4r3z (#492) üzenetére


Csapi007
veterán

Az az amikor letöröd a chip sarkát.

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#494) sw4r3z válasza Csapi007 (#493) üzenetére


sw4r3z
tag

Köszi :R Most már nem fogok hülyén meghalni :DDD

(#495) Looserke


Looserke
őstag

Köszi a segítséget...szerintem először egy sima potméterrel fogok szerintem próbálkozni, és azzal halkítani a ventit. Tényleg hol lehet olyat venni amin már a megfelelő érintkezők és csatlakozók vannak és nem kell forrasztgatni?

(#496) Csapi007 válasza sw4r3z (#494) üzenetére


Csapi007
veterán

Én meg legalább tettem valamit az emberiségért. :U

"Csak úgy mondom"

(#497) sw4r3z


sw4r3z
tag

Hi
Újabb gondom támadt (kb. 8-9 hónapja támadt ez a gondom :DDD ), ide is leírom, hogy többen lássák, és tudjanak segíteni :)
Szóval:
A gondom az, hogy ha be van dugva a hálózati kábel, akkor bekapcsolás után kb. 90% eséllyel újraindul a gép. Konfig: Asus A8N SLI alaplap, AMD A64 4000+, 1024mb DDR400 Kingston (single channel), Enermax 600W, Maxtor DiamondMax 9 160gb winyó, GF 6600 GT. Hálózati kártya az alaplapon van (NVIDIA nForce Networking Controller), 4.6.4.0 illesztőprogrammal, az alaplap cdjén volt rajta. Ha esetleg egy driver-frissítés szerintetek segítene, akkor valaki megmondaná, honnan lehet leszedni és milyen verzióval próbálkozzak?
Windows betöltődik, vírusirtót meg mindent betölt, aztán pár másodperc után kékhalál, és újraindul. Ja és valami http.sys miatt döglik meg, meg néha ír valami számokat is, talán hexadecimális, vagy nem tom, milyen. Valahogy így néznek ki (4 db-ot ír) : 0x123456789 (a 0x addig tuti, utána már nem emléxem, mi volt)
Ha megdöglik, akkor újraindulás után már minden megy normálisan.
http.sys:
Valami driver lehet, gondolom a hálózatikártya driver.
C:\WINDOWS\Driver Cache\i386
C:\WINDOWS\system32\drivers
C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download\e07b0cd67a7f810c647d95abb1e46673\sp2gdr
C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download\e07b0cd67a7f810c647d95abb1e46673\sp2qfe
ezen a 4 helyen van bent, 257 Kb a mérete, többet még nem sikerült kiderítenem, gondolom ez így nem sokat segít :F
verzió : 5.1.2600.2525
HTTP Protocol Stack
Ja és ha elviszem faterhoz a gépet, ahol kicsit máshogy (kicsit nagyon máshogy) van beállítva az internet, ott bedugom a kábelt, és rögtön kékhalál stb. Kivéve, ha be van kapcsolva az NVidia Firewall, mert akkor megy minden, csak nem lát egy gépet sem (a többi látja, de nem tudnak belépni, gondolom a tűzfal miatt)

Ha valaki esetleg eljutott idáig, akkor köszi, hogy végigolvasta, és várom a tanácsokat, hogy mit lehetne csinálni vele
előre is köszi a segítséget

(#498) _Warrior_ válasza sw4r3z (#497) üzenetére


_Warrior_
tag

[link]

értelemszerüen kikeresed a kategóriák közül a lapodat. aztán kidobja a legfrissebb drivert.. hátha segít.
nagyon véletlenül nem gyanakodsz esetleg vírusra?
xp mikor volt ujratelepítve, az általában segít :))

honor 8 ftw...

(#499) ^Boss


^Boss
őstag

udv!

remelem tudtok segiteni, kene valami olyan bios, amiben meg van engedve 1.55V-nal tobb fesz a procinak..

elore is nagy koszonet.

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#500) Csapi007 válasza sw4r3z (#497) üzenetére


Csapi007
veterán

Szívesen segítenék, de sajna nem tudok. :(

"Csak úgy mondom"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.