Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) bifa


bifa
csendes tag

Helló,
A véleményetekre lennék kíváncsi. A8N-SLI SE. A chipset ventit cserélném le pl. ZM NB47J-re. Megfelelő hűtése lesz neki? Mi a javaslatotok
Köszi

bifa

(#702) Szten Márs válasza bifa (#701) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jól szellőző házban, ha nem akarod agyontuningolni a lapot akkor megfelel. Igaz nem lesz hideg, de a gyári sem épp az ha megfogod....

(#703) bifa válasza Szten Márs (#702) üzenetére


bifa
csendes tag

Köszi.
Tuningolni nem akarom. A ház oldalát meg esetleg leveszem.
Ha esetleg van jó tipp passzív hűtőre, szívesen veszem bárkitől.
Kössz.

bifa

(#704) Szten Márs válasza bifa (#703) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen házad van és milyen/mennyi házhűtő ventillátorod? Egy normálisan kialakított szellőzésű ház esetében a ház oldallapjának levétele nem javít, hanem ront a szellőzésen...
MOD: Passzív chipset hűtők:
Thermalright HR-05 [link]
JTS 0006 (haleszeded a ventit :D )
[link]

Igazából meg kéne nézni melyik hogy fér el.

[Szerkesztve]

(#705) Avicularia válasza bifa (#703) üzenetére


Avicularia
veterán

Thermalright HR-05
igaz majdnem akkora mint egy procihűtő,viszont nálam 2880 MHz-re húzott 3700+ SD procival max kézmeleg a chipsethűtő passzivan

(#706) bifa válasza Szten Márs (#704) üzenetére


bifa
csendes tag

Sajna a házat nem tudom milyen, meg most nincs a közelemben sem. Nem mai gyerek, nincs benne külön házhűtő vent. Ha lenne, tudom,hogy csak rontana az oldallap levétele.
Ezért is kérdezem, hogy megfelelő lesz-e a chipset hűtése ha csak passzív. Vagy akkor már célszerű lenne-e egy házhűtő venti? Vagy elég lehet -e az oldallap levétel.
Igen a helyet majd felmérem, köszi a tippet. Árban ezek hogy néznek ki egyébként?
Esetleg valamely Zalman Northbridge passzív?

bifa

(#707) Szten Márs válasza bifa (#706) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Árakról [link]
Hmm... van egy K8-as rendszered A8N-SLi alaplappal és no házhűtő... mindenképp ajánlatos lenne egyet beszerezni. De ehhez az is kell, hogy a házba befele is elég levegő tudjon jutni. akkor tud egy ilyen normálisan működni, úgy ahogy kell.

(#708) bifa válasza Szten Márs (#707) üzenetére


bifa
csendes tag

Lehet beszerzek egy házhűtést.
JTS-0006 (venti nélkül) vs. HR 05? Árban a HR 05 ahogy néztem de hűtés szempontjábol?
Vélemény?
Köszi.

bifa

(#709) Szten Márs válasza bifa (#708) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Helyes. A tápnak NEM feladata a házban felgyűlt meleg levegőt eltávolítani, nem is tesz jót neki, ha erre van kárhoztatva.
Hűtőkről: nézz teszteket, valamint ezt a topicot:
[link]

[Szerkesztve]

(#710) eXistenZ válasza HEMP (#700) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Háááááááááááát ez zsíííííííííír!!! :R
Engem meggyőztél. A'sszem ilyenre cserélek én is! Hol kapható a motyó s mennyié' mérik?
:))

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#711) Avicularia


Avicularia
veterán

ezt tudja valaki ,hogy miért van?

eddig volt egy PATA és egy SATA wincsi a gépemben,simán felment a win
nemrég a PATA-t kicseréltem egy másik SATA-ra
esedékessé vált egy win telepítés,de hiába adom be a telepítés elején floppyról F6-al a SATA drivert,újraindítás után nem indul a win,missing NTLDR vagy valami ilyesmit ír ki :O

valami ötlet ,hogy mit állítsak át ,vagy milyen megoldással tudom felrakni a wint?

(#712) Gorneck válasza Avicularia (#711) üzenetére


Gorneck
titán

Hmm én azt a lemezt még sose használtam...:)

És ha csak a rendszer vinyó van bekötve? Telepítés után meg rákötöd a másik sata vinyát, akkor mi van?!

Gorneck#1239

(#713) Avicularia válasza Gorneck (#712) üzenetére


Avicularia
veterán

1 winyóval sem megy,kipróbáltam
most itt állok megfürödve,nem tudok wint telepíteni :(

(#714) HEMP válasza Avicularia (#713) üzenetére


HEMP
aktív tag

A ''hiányzó NTLDR'' egy hibára mutat: nem lát rendszervinyót a rendszered, nem tud miről bootolni. Ellenőrizd le BIOSban látszanak-e a vinyóid! Másik tipp: a Biosban van egy Silicon SATA/RAID enable/disable, na ezt keresd meg és nézd meg be van-e kapcsolva (báár nem is biztos, hogy ez kell non-raidhez ) Először én 1db vinyóval próbálkoznék telepíteni, aztán ráérsz hozzápakolni a másikat. Hirtelen ennyi...

[Szerkesztve]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#715) HEMP válasza eXistenZ (#710) üzenetére


HEMP
aktív tag

:D Tényleg nagyon zsír cucc! Annyira, hogy azon gondolkozom leveszem róla a ventrit, szerintem úgy is elég lesz... :D
Egyébként a TTS árulja, 6620,- HUF értékben, emilben megrendeled, visszaírnak, hogy biztos-e és ha megrendeled másnap postázzák utánvéttel (a súlya miatt kb. 1200 HUF postaköltség terheli még!)
Itt találod meg: [link]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#716) eXistenZ válasza HEMP (#715) üzenetére


eXistenZ
csendes tag

Kösz!
A'sszem holnap megyek és megveszem. Szerencsére nekem tök közel van.
Kíváncsi vok a full zajmentes PC-re.
A 3db 12es szélkerék a min.1000rpm-en is elég levegőt szállít, zaj nélkül. Egyedül a táp és chipset (má' nem sokáig :DD ) zajos.

[Szerkesztve]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...

(#717) bifa


bifa
csendes tag

Már van a thermalrightnál a HR 05 SLI ez már lehet elfér a videókariktól!
És jobb mint a Zalman,de lehet a JTS 0006-nál is passzívban.
Ki kellene próbálni!

bifa

(#718) HEMP válasza bifa (#717) üzenetére


HEMP
aktív tag

Próbáld ki és írd meg, aztán összehozunk egy komplett tesztet... :)

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#719) PYT


PYT
csendes tag

Hello mindenkinek!

Abba kérem a segítségeteket, hogy van 1 A8N SLI SE lapom, és felrakhatom-e
pl. az A8N SLI vagy az A8N SLI DELUXE vagy az A8N SLI PREMIUM BIOS-át?
Illetve Driver-ét, vagy valamiért ez nem lehetséges?
Ja és ha igen akkor melyiket lenne a legérdemesebb?

Előre is köszi minden válaszolónak!!!! :R :R :R

(#720) HEMP válasza PYT (#719) üzenetére


HEMP
aktív tag

Miért is szeretnéd mindezt, vmi plusszt vársz tőle, vagy miért? :F

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#721) Relic81


Relic81
tag

Forcetake JTS-0006 ilyet hol tudok rendelni?
Ugyanis az 1900XTX-em nem fér el másik chipset hűtő mellet.3 félét próbáltam már ,de mind sikertelen :(
A gyári meg maga a pokol...

[Szerkesztve]

(#722) PYT válasza HEMP (#720) üzenetére


PYT
csendes tag


Csak kiváncsiságból érdeklődtem. Igen hátha lenne valami plussz. :DDD
Szóval lehet vagy nem? Ez a lényeg! :DDD

(#723) HEMP válasza PYT (#722) üzenetére


HEMP
aktív tag

Szerintem felmegy, a különböző device-k viszont -amik eltérnek a tiédtől- lehet instabillá teszik a rendszered... Tehát nem érdemes: amid van, az a többin is rajta van, ami pedig nincs a tiéden -azért SE- azt a BIOS-sal sem fogod tudni pótolni. Asszem ennyi.

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#724) bzsoltb


bzsoltb
csendes tag

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy Zalman ZM-NB47J van rajta az A8N-SLI Deluxe lapomon, ami elégé süti a kezem, ha megfogom, bár az NVIDIA Monitor 38C mutat. Megy a bordákra egy kis extra levegő is, leszereltem egy Cooler Master Blue Ice 40*40 ventijét, és azzal hűtőm, de elég hangos. Három féle megoldáson gondolkozok: Thermaltake Extreme Spirit II., Forcetake JTS-0006, ThermalRight HR-05 . Nagyon szimpatikus a JTS-0006, bár egyenlőre a Thermaltake Extreme Spirit II tűnik számomra a legmegfelelőbbnek a 19 dBA miatt, és kisebb méret, viszont a teljesítmánye is kisebb! A kérdés hogy mennyivel gyengébb a JTS-0006-nál?!?! Ja, Thermaltake Extreme Spirit II árat még sehol nem találtam. Bármilyen ötletet, javaslatot szívesen fogadok!!!! Köszi!!!! :R

-Asus A8N-SLI Deluxe, A64 3200+, Vapochill Micro proci hűtő, 2*512MB Kingston, HIS X800XL, Samsung 200GB SATA II, Samsung 500GB SATA II, Pioneer 109, Thermaltake Tsunami ház, Tagan 480W 2Force táp-

(#725) HEMP válasza bzsoltb (#724) üzenetére


HEMP
aktív tag

Szép dolog a 19dBA, azonban annyit mondok, hogy a jts-nek semmi (!) hangját nem hallom... lehet ha lenne hozzá gyári specifikáció :( , az kisebb-egyenlő lenne a 19dBA-val. Megmérni neked nem tudom a zaját, de én a 2 Zalmi (7700CU, 700CU) mellett egyáltalán nem hallom!

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#726) bzsoltb


bzsoltb
csendes tag

Köszi a segítséget, azt hiszem ki fogom próbálni! Ráadásul én is Zalman VF700-CU LED-en gondolkozom! :C

[Szerkesztve]

-Asus A8N-SLI Deluxe, A64 3200+, Vapochill Micro proci hűtő, 2*512MB Kingston, HIS X800XL, Samsung 200GB SATA II, Samsung 500GB SATA II, Pioneer 109, Thermaltake Tsunami ház, Tagan 480W 2Force táp-

(#727) szepsuti válasza bzsoltb (#726) üzenetére


szepsuti
aktív tag

nem tudod véletlen hol lehet beszerezni és mennyiért a jts-0006-ot?

[Szerkesztve]

(#728) HEMP válasza szepsuti (#727) üzenetére


HEMP
aktív tag

#715-öt nézted már? :U

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#729) szepsuti válasza HEMP (#728) üzenetére


szepsuti
aktív tag

köszönöm az infot :R

(#730) Thomas23


Thomas23
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni egy kis problémához. Vettem egy ASUS A8N-SLI SE alaplapot, és a ''gyári'' driverek felrakása után a winboot képernyőig jutok. Ha külön-külön telepíten a meghajtókat (a hálózati ''extra'' cumókat), akkor elindul szépen a win, csak utánna gondol egyet és nyom egy resetet. Vagyis beáll a kép, még megy a hang majd újraindul. 10-ből 1x feláll úgy, hogy semmi gondja, és nem tudom a másik 9 alkalommal miért nem. Bios a legfrissebb, driverek a legújabbak, innétől ötletem sincs mi lehet a baja. Megköszönnék minden féle ötlet!

(#731) Szten Márs válasza Thomas23 (#730) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmmm... nem feltétlen minden driver űber ehhez a laphoz (IDE driver, active armor cucca) de ilyen hibát tudtommal nem okoztak soha. Biztos vagy benne, h az alaplap gondja? Memtest86+, goldmem futtatása ajánlott lehet. Valamint milyen tápod van?

(#732) Thomas23 válasza Szten Márs (#731) üzenetére


Thomas23
csendes tag

Azért gondolom, hogy az alaplap illetve valami driver okozhatja a hibát, mivel minden más eszközt egy másik gépben leteszteltem, és ott gond nélkül futott. Azt a tanácsot kaptam máshol, hogy probáljam meg PATA winyóval, mert állítólag az SATA (ami jelenleg benne van) lehet a ludas, de ezt még nem tudtam kipróbálni. Igazából a fejtörést az okozza, hogy van amikor napokig fut gond nélkül. Active armor nincs feltéve, se a firewall-os kiegészítő. Cool'n'... is ki van kapcsolva, a gép amúgy nem melegszik. Codegen 400W-os a táp alatta. Megszakításokat is póbáltam átállítani, hátha amiatt lehet, de nem jött be :(

(#733) Thomas23 válasza Szten Márs (#731) üzenetére


Thomas23
csendes tag

Memtesztet futattam, majd 4 órát ment folyamatosan, és nem talált hibát :(

(#734) Szten Márs válasza Thomas23 (#732) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem csak egy darab SATA vinyó van bennt a gépemben, nem volt vele gond. Azt meg tudod csinálni hogy minden feleslegesbővítőkártya kiszed, minden felesleges dolog (IDE és sata csatorna is) letilt BIOS-ban, és megnézed mi történik. A 400W-os(-nak címkézett ~ 180W-os) Codegen izé nem táp, hanem egy gépre életveszélyes műszaki hulladék, ilyen értékű gépből pánikszerű gyorsasággal ki kell hajítani.

(#735) Thomas23 válasza Szten Márs (#734) üzenetére


Thomas23
csendes tag

Már próbáltam :( Csak a video kártya van, mint kártya a gépben, semmi más. Biosban mindent letitottam (LAN, AUDIO, Soros port, USB...),de az sem oldotta meg :( Annyira azért nem szar táp. Zalmant láttam elfütölni már, Codegent még nem, se a rá kötött alaplapot.

(#736) Szten Márs válasza Thomas23 (#735) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet te nem, de rengetegen mások igen. Nem sz.r táp, annál sokkal rosszabb. Nem muszáj elhinni, vannak páran a tápos topicokban akik ezzel foglalkoznak, asszem ők nálam is kritikusabban állnának hozza ehhez a táphoz.
[link]
Pl ilyen indokok miatt. Érdemes megfontolni és nem ezen spórolni.
Ami meg a lapot illeti elképzelhető hogy hibás és akkor vissza kéne küldeni gariba. Ha garis.

(#737) Thomas23 válasza Szten Márs (#736) üzenetére


Thomas23
csendes tag

Megfontolom, köszi a tippet :D Garis még, jövő héten bevisszem. Köszi a segítséget és a tanácsokat!

(#738) Szten Márs válasza Thomas23 (#737) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

nm :R

(#739) elekesb


elekesb
tag

Üdv!

Remélem nem rossz helyen teszem fel a kérdést. Létezik olyan alaplap hogy asus a8n-e delux? ha igen mi a különbség 1 a8n-e és 1 a8n-e delux között? :F

06705873585

(#740) ballington válasza elekesb (#739) üzenetére


ballington
addikt

én úgy tudom (és az ASUS honlapja is) hogy csak sima a8n-e van és a8n-e sli.
mindkettőnek van külön topikja.

mod: a8n-e sli-ből viszont van sima, premium, se, deluxe.

[Szerkesztve]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#741) X Factor válasza ballington (#740) üzenetére


X Factor
addikt

van sima a8n-e (ez nem sli-s)
van még asus a8n-sli
asus a8n-sli se
asus a8n-sli premium, deluxe, premium deluxe.

[Szerkesztve]

Make things work

(#742) Maxxter


Maxxter
senior tag

Sziasztok nem tudja valaki hogy lehet tuningolni egy A8N SLI SE lapban a procit meg a memoriát? Mert hiába nézek végig minden részt a biosban és hiába állitom az FSB-t 200-rol 220-ra nem történik semmi amikor kilépek a BIOSbol és ujra indul a gép? Lehet hogy a gyári BIOS a ludas? Vagy van valami jumper amit át kell tenni? Légyszi segitsetek! :F

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#743) emre33


emre33
addikt

4.17-es speedfan tudja állitani az alaplap-ra kötött ventilátor sebességét.

Új verziók nem!

Aki tud angolul írhatna a készítőnek egy levelet

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#744) markastor


markastor
tag

Sziasztok!

3 kérdésem lenne:
Az ASUS A8N-SLI SE Socket 939 ATX nevű alaplap mennyivel ''butább'' a többi SLI-s ASUS laphoz képest (Az integrált hangkártyát leszámítva).
Ezeket a lapokat mennyire lehet tuningolni?
Illetve tud-e ez a lap egy Párhuzamos ATA RAID kártyáról bootolni? (Ha valaki meg tudná nézni a BIOS-ban, akkor azt nagyon megköszönném.) ;)

Ugyanis egy ilyen lapban is gondolkodtam, de meglepődtem azon, hogy olcsóbb, mint az ASUS A8N-E Socket 939 ATX.
Köszi.

Most kezdem visszaolvasni a topicot... :)

[Szerkesztve]

(#745) markastor válasza markastor (#744) üzenetére


markastor
tag

Sikerült végigrágnom magam rajta.
Akkor annyi a különbség az A8N-SLI és az AN8-SLI SE között, hogy az SE-n nincs Firewire, meg más a biosa?
Érdemes ilyen lapot venni?

Légyszi segítsetek, mert nem akarok sz@rt venni.
Köszi.

(#746) X800XL


X800XL
csendes tag

Srácok nekem egy ien alaplapom van, a kérédésem hogy mire kell figyelni? Van valmai extra beállítás amitől gyorsabb lesz? Mien drivereket tegyek fel hozzá?

(#747) ssolitude válasza X800XL (#746) üzenetére


ssolitude
őstag

Két hete vettem egy ilyen lapot(SE), Xp3500+ Athlon-al. Nálam az nVidia tűzfal és hálózati manager csodás kékhalálokat dobált http.sys-re hivatkozva(két gép hálózatban). Aztán az alaplapi Realtek hangdriver ugyanezt ALCXWDM.sys indokkal. Miután mindezeket mellőztem,
a gép stabil és gyors. Minőségi RAM-okkal szerintem még tuningbarát is.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#748) X800XL


X800XL
csendes tag

Választ várok :R !

(#749) emre33 válasza markastor (#745) üzenetére


emre33
addikt

nyugodtan vedd meg, munkahelyemen dolgozik kegy ilyen lap, és nagyon jó

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#750) X Factor válasza markastor (#745) üzenetére


X Factor
addikt

És a legfőbb különbség h.a második pci-e csupán 4x-es ezért sli-re nem igazán alkalmas.

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.