Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) bolcsodal válasza Ala (#1742) üzenetére


bolcsodal
addikt

Üdv! Win7 Home Premium fut rajt. Manuálisan semmilyen drivert nem telepítettem, mindent magától szedett a win7. Jelenleg egy Athlon 64 3000+ hasít benne 2.6GHz-en/alapfeszen (Athlon 64 4000+ órajele)... ;]

Ezzel kapcsolatos a kérdésem. Akinek volt hasonló lapja. A HT transport speed a BIOS-ban hogyan befolyásolja a CPU clock/RAM órajelet? A manual nemes egyszerűséggel azt írja, hogy: "based on the table below", csakhogy nincs táblázat sehol a kézikönyvben.... :U

Fontos lenne, mert nagyon visszaosztja a RAM frekit és ez lassítja kicsit a tuningot. :U Jelenleg 380MHz-en járnak a DDR400-as RAM-ok, de mennék feljebb ha menne...

Egyébként le a kalappal az ASUS előtt, egészen korrekt lapot készített...nekem pl. elég furcsa, hogy a BIOS megmondja, mi volt a probléma tuning során (jófajta kínai akcentusú angolsággal). ;]

Jahogy még, az normális, ha beállítom a max DDR frekit, akkor elfelejti a "jumperfree CPU" beállításokat a lap?

Bocs, hogy ilyen lelkes vagyok, de érdekel a "retro tuning"...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1752) Zordkaszás válasza bolcsodal (#1751) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Jahogy még, az normális, ha beállítom a max DDR frekit, akkor elfelejti a "jumperfree CPU" beállításokat a lap?

Tippelem igen, mert nálam is ezt csinálta. Arra jutottam, hogy vagy egyik vagy másik módon "szórakozhat" az ember tuninggal.

Többiről fogalmam sincs.

sipos8
BIOS reset volt már? PCI VGA-val indul?

[ Szerkesztve ]

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#1753) bolcsodal válasza Zordkaszás (#1752) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mindenesetre furcsa. Alkalmi vételként upgrade egy X2 3800+-ra....kíváncsi vagyok mit tud.

Amúgy az X2-es referenciahűtő ugyanaz, mint amit az Athlon Xp-k mellé adtak? Vagy kevés lesz neki?

They drew first blood....

(#1754) bolcsodal válasza bolcsodal (#1753) üzenetére


bolcsodal
addikt

2.5 GHz-en már instabil alapfeszen. 24/7-ben 2.4GHz-re lőttem be DDR400/HT960 mellett.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1755) Fapomogacs válasza sipos8 (#1750) üzenetére


Fapomogacs
tag

Tudom h nem mai téma de nekem is ugyanez a bajom. Esetleg sikerűl megoldást találni a problémára.

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#1756) Emperor_


Emperor_
addikt

Sikerült valakinek 4*1GB RAM-ot tenni a lapba?

Nekem elfogadja a lap látszik a BIOS-ban, el is indul a win7, de gyakran kék halál van. De van, hogy napokig megy.

Elkezdtem tesztelni, hogy mi lehet a gond, itt tartok:
A1-es memó slotban kiteszteltem külön-külön a modulokat, mindegyik hibátlan.

A1 és A2 2*1 GB-os modul - ez hibátlan.
A1 és A2 és B1 3*1GB-os modul - ezen már hibázik a memtest85+

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1757) palwolf válasza Emperor_ (#1756) üzenetére


palwolf
tag

Melyik bios van a lapon?
Az utolsó kiadott beta bios-t (Beta BIOS 1604) tedd fel, az sok mindenre gyógyír, nekem például csak így indult el 4db mem modullal (4*512MB) a gép.

[ Szerkesztve ]

(#1758) Emperor_ válasza palwolf (#1757) üzenetére


Emperor_
addikt

Szia!

Köszi!
Az van fent.

De úgy néz ki megoldódott a probléma. Még nem 100%, nem szeretném elkiabálni. Memtest86+ -t még nem futattam le 4 GB-al. Csak az Everestet, az 20 percet ment, úgy hogy nem volt hibajelzés. Előtte kb 1 perc után kiakadt, system error vagy mit írt ki.

2 féle modulom van (sajnos :( ):
3 db Kingmax MPXD42F-D8MT4B
A1 + A2 + B1 slotban
1 db Kingmax MPXD42F-D8KT4B
B2 slotban

Kettő időzítésben térnek el (CPU-Z nem jelzi ki!) , úgy néz ki ez zavarhatott be, nem mindegy, hogy melyik modul melyik slotban van:

Még jelentkezem, hogy mi lett a memtest eredménye.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1759) palwolf válasza Emperor_ (#1758) üzenetére


palwolf
tag

Ja, hogy nem teljesen egyformák a modulok... :Y
Az eredményre azért kiváncsi vagyok, hogy sikerül-e így tökéletes működésre bírni a rendszert.

(#1760) Emperor_ válasza palwolf (#1759) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem sajnos és abban a hitben éltem a CPU-Z, Everest kijelezte adatok alapján, hogy egyformák a lényeges jellemzőikben.

más

A delux BIOS besütést esetleg próbáltad a sima SLI-s lapba?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1761) palwolf válasza Emperor_ (#1760) üzenetére


palwolf
tag

Nem próbáltam a deluxe verziót, nekem végülis elduruzsolt a lap a saját bios-ával.

(#1762) Emperor_ válasza palwolf (#1761) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi!

Sajnos megint jöttek a kékhalálok, kivettem a nem azonos modult.

Most így megy 3 GB-al (fent rosszul írtam):
3 db Kingmax MPXD42F-D8MT4B
A1 + B1 + B2 slotban

A MemTest86+ hiba nélkül lefutott. Egyenlőre nem volt kékhalál 2 napja.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1763) taso1981


taso1981
csendes tag

hello sos segitséget kérek mert idegbajt kapok lassan :O vettem egy ASUS A8N-SLI 939nForce4 + Athlon 64 4000+ procival ! windows xp nagyon gyorsan fut nincsen vele gondom !de windows 7 szeretnék rárakni de sajnos minden alkalommal miáncs végez a telepitésel ujrainditás után egyböl kidobja a kék halált és ujra indul folyamatosan cseréltem bene hütést egyforma ramok vannak benne hdd tökéletes elemet is ujat raktam bele :O egy nem magyar windows 7 tel telepitettem aval semmi gondja csak én nem értem a menüt ami benne van mert angol az egész . esetleg valaki tudna segiteni mert lassan azon a szinten vagyok .hogy kibaszom az ablakon az egészet elöre is köszönöm :R

(#1764) taso1981


taso1981
csendes tag

ja 32-64 bites változat sem müködik rajta :N

(#1765) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy bekapcsolom a gépet és csak a ventik pörögnek maxon és nem történik semmi. :W
A zöld LED világít az alaplap alján.
A meghajtók is pörögnek.
Majd amikor megunom és kikapcsolom a gépet már nem tudom újra elindítani, csak ha a táp főkapcsolóját is lekapcsolom pár másodpercre és a LED is kialszik pár másodpercre.
A táppal nincs probléma, mert másik táppal is ugyanezt produkálja az alaplap.
A memória modulokkal is játszottam, de az sem változtat a dolgon.

Ránézésre a kondik is rendben vannak.

Van ötletetek mivel lehetne még próbálkozni, mi lehet a baj? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.