Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Csákk válasza KisVasut (#1698) üzenetére


Csákk
senior tag

Esetleg ha elmondtad volna hogy milyen hibaüzenetet sípol az alaplapi hangszóró...
esetleg ramot meg vga-t kiszednéd és beraknád újból...vagy közbe rájöttél? nemtudom hogy az alaplapon van e valami jumper 2magos proci üzemeltetése céljából...de nem hiszem...sima nf4 sli-n sincs itt miért lenne :DDD

^^

(#1702) zsóty


zsóty
csendes tag

Üdv!

Nem mindig fogadja el a DDR-eket egy A8N-e lap. Játszani kell hogy melyik slotba rakom a memókat, mert ha nem tetszik neki nem indul. Először az elsőbe kellett hogy legyen, de ha a harmadikba is raktam hoy dualba menjen nem indult, csak a venti pörgött. Most már müködik a dual de nem mindig, néhányszor ki-be kell kapcsolni hogy elfogadja.
Valakinek ötlete :F

(#1703) szepsuti válasza zsóty (#1702) üzenetére


szepsuti
aktív tag

hát ha a procitól számoljuk a foglalatokat akkor, 2 modul esetén az elsőbe és a 3ikba kell lennie egy-egy modulnak. Ha viszont 1 modul van csak benne akkor a 3ikat kell használni ha jól emlékszem.

(#1704) Manitou válasza zpitta (#1686) üzenetére


Manitou
addikt

SE és Deluxe között nekem egy megaherc különbség se volt tuningban :U

(#1705) Rx


Rx
aktív tag

pls vki help....nem gondoltam volna h épp egy hangkártya program fog ki rajtam...nos megvettem egy asus a8n sli alaplapot,felmentem ts-re és nem hallottak,elkezdtem buherálni a hangk. progit és most ott tartok h minden hang sz@r és még mindíg nem hallanak...vki segítene h mit kell csinálni.....privien ha lehetne,nagyon megköszönném

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1706) Rx


Rx
aktív tag

na probléma megoldva...

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#1707) danesz79


danesz79
csendes tag

HY!
Nekem egy kis HELP-re lenne szükségem. Vettem egy SUS A8N-SLI alaplapot használtan tartozékok nélkül. (Így hiányzik a selector kártya is) Mielőtt belefognék a további hardver vásárlásba tudnom kéne rendesen fog működni a VGA selector kártya nélkül???? Azt tudom, hogy selector kártya nélkül is megy, de megfelelő tejesítménnyel vagy lassabban???? VALAKI Írjon rá nekem megoldást!!! bye

(#1708) szepsuti válasza danesz79 (#1707) üzenetére


szepsuti
aktív tag

hát hogyha megy a selector kártya nélkül is akkor én nem látom akadályát annak h a maxon teljesítsen a kártya.

Mod: ha pedig nem menne fillérekért veszel egy halott alaplapot és hazsnálod annak a selectro kártyáját. nagyon jó kis lap:)

[ Szerkesztve ]

(#1709) kecsawi


kecsawi
senior tag

Az örök vadászmezőkre költözött a lapom :O Se kép, se hang, még egy árva csipp sem.

(#1710) Csákk válasza kecsawi (#1709) üzenetére


Csákk
senior tag

És csak ha túlfesz van rajta valahol...? Akkor is szokott ilyeneket csinálni...

^^

(#1711) Paul Striker


Paul Striker
csendes tag

Mi a legnagyobb beleteheto proci?

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#1712) Alaktomos válasza Paul Striker (#1711) üzenetére


Alaktomos
csendes tag

Tudtom szerint 6400 X2 Black Edition!

(#1713) Csákk válasza Alaktomos (#1712) üzenetére


Csákk
senior tag

az am2 es proci tuti nem jó hozzá...4800+ x2 még biztos...939 es x2 5000+ os a legnagyobb ami belemegy :)

^^

(#1714) Paul Striker válasza Csákk (#1713) üzenetére


Paul Striker
csendes tag

Meg milyen jo hogy visszaneztem...
Akkor 939 X2 5000+ kell nekem?

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#1715) Csákk válasza Paul Striker (#1714) üzenetére


Csákk
senior tag

4800+ ban biztos vagyok hogy megy a lapban fölötte nem tudom...

^^

(#1716) Paul Striker válasza Csákk (#1715) üzenetére


Paul Striker
csendes tag

kosz :R !

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#1717) jooi


jooi
csendes tag

Sziasztok !

SEGÍTSÉG KELLENE :))
Valaki segítsen nekem ! Vettem egy asus a8n sli alaplapot és a 3800 x2 processzornak az everest csak az 1 magját látja és indításkor sem írja az X2 mintha nem ismerné fel ezt a processzort !!! Mit tehetek ?

Üdv.: jooi

Üdv.: jooi

(#1718) Ala


Ala
tag

Sziasztok!
Látom h itt már modern dolgokról is megy a beszélgetés. Nagyon le vagyok maradva a pica szempontjából és alaplapok terén sosem voltam kikupált :DDD .Nekem is ilyen lapom van már egy ideje, lassan talán 3 vagy 4 éve.

Az érdekelne hogy milyen procit lehet bele gyömöszölni természetesen 2 magosok közül.

Valamint az hogy mekkora vinyót lehet rákötni? Természetesen Satásat.(1000 GB-osat elbírja?)

A segítséget előre is köszönöm. :R

(#1719) Gabás válasza jooi (#1717) üzenetére


Gabás
addikt

dufla, sry

[ Szerkesztve ]

(#1720) Gabás válasza jooi (#1717) üzenetére


Gabás
addikt

CMOS clear vagy elemet kivenni, rövidre zárni

(#1721) Gabás válasza Ala (#1718) üzenetére


Gabás
addikt

akkora procit és HDD-t, amekkora van (prociból a tokozás lesz korlátozó, kevés 939-es tokozású kétmagos van már, HDD-ből bármekkorát)

(#1722) #41133696


#41133696
törölt tag

[link]

Azért mert a 4 darab 512-es RAM 333-on megy, mivel így stabil a rendszer, 64 bites XP alatt hatalmasokat fagyott, igaz csak azután, hogy dual core CPU került bele. Vista alatt még nem mertük visszaállítani 400-ra, hogy nehogy elkezdjen ott is vacakolni.

Amúgy ezt mi okozza? Az alaplap vagy a CPU RAM kezelése?

Amúgy Dual Channelben Kingmax Ramokvannak benne.

(#1723) x_o_n válasza #41133696 (#1722) üzenetére


x_o_n
veterán

ez elég érdekes...lehet 2 modullal nem csinálná

(#1724) #41133696 válasza x_o_n (#1723) üzenetére


#41133696
törölt tag

Üdv.

Két kérdés: A 4 x 512 helyett jobb lenne 4 GB RAM, nos 2 x 2 GB-ot nem tud kezelni csak 4 x 1 GB-ot ugye?

A másik kérdés pedig, hogy 2x 1GB ot plussz átmenetileg mellette 2 x 512 MB-ot, tehát összesen 3 GB-ot tud e kezelni, dual Channelben vagy sem? Illetve egyáltalán abban a felállásban elindul e?

[ Szerkesztve ]

(#1725) emre válasza #41133696 (#1724) üzenetére


emre
veterán

Szvsz csak egyforma ramokat kezel dualban, tehát ha 4gb kell akkor 4x1Gb egyforma modul jöhet szóba (de nem biztos nem emlékszek pontosan).
Azt hogy a 2Gb-sat megismeri-e nemtudom.
Nekem jelenleg 2x1Gb D43-as megy benne.
Van még itthon 2x512 is, de ezeket nem használom, mert négy modullal nem megy cr1-ben.

Azt ugye tudod, hogy csak vista alatt érdemes 2Gb felett próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1726) #41133696 válasza emre (#1725) üzenetére


#41133696
törölt tag

64 bites Vista van ;)

(#1727) emre válasza #41133696 (#1726) üzenetére


emre
veterán

Akkor túl sokat nem segítettem :B

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1728) adi mester válasza jooi (#1717) üzenetére


adi mester
tag

helló jooi
nekem is egy 3800+ x2-es cpum volt a lapomban és nekem mind a 2 magot felismerte azonnal.... a cpu-t másik alaplappal próbáltad????

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#1729) adi mester válasza #41133696 (#1724) üzenetére


adi mester
tag

helló goodspeed
4*1 gb-al nekem ment dual chanelben a cuccos azaz 1+1gb meg 1+1 megint...
sztem el kellene indulnia mert 1+1 gb-al és még 2db 256-os ddr rammal ment szintén dual channelben....
egyedül 512-esem nem volt de biztos hogy menne...

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#1730) adi mester válasza adi mester (#1729) üzenetére


adi mester
tag

ill.: tapasztalat a lapba belement egy 5000+os cpu (de a lap már lehet h spékelve volt)
én amúgy annak ellenére hogy a lap nem nagyon tuning lap a 3800+os x2-es cpu-t meg tudtam húzni kingmax rammal 2*500mhz-t (azaz +1ghz)és ment is vele stabilan az xp meg egy csomó rendszerteszt ment rá és semmi baja nem volt...(ez az infó az én beteges természetemnek köszönhető...)

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#1731) XTREEEM válasza jooi (#1717) üzenetére


XTREEEM
csendes tag

HI!

BIOS FRISSÍTÉS KÉNE NEKIJE SZTEM (JOOI)
AM ASSZEM MAX X2 4400+ AMI BELEFÉR 939 BE, (SORRY HA TÉVEDEK )

X

TEL: 06306318578

(#1732) XTREEEM válasza XTREEEM (#1731) üzenetére


XTREEEM
csendes tag

ÉS HÁT JA , TÉVEDEK !!! TOLEDO MAGOS VAN MÉG 4800+ IS AMI 2400 ON MEGY
( REMÉLLEM ) :DD

SZAL EZ A TETEJE A 939 NEK

TEL: 06306318578

(#1733) #41133696


#41133696
törölt tag

A CD-IN-nél hogy van a bekötés, a piros kábelnek merre felé kell lennie?

(#1734) HontalanB


HontalanB
csendes tag

Halli
Van egy kicsi problémám
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/20090125174620DSC00232.JPG
System panel-t nem találom ezen a lapon
Vagy csak én nem tudom hova kell dugdosni a start meg reset gombok kábeleit.
Ha valaki tud segítsen meglátni a hibát.
THX
HontalanB

utóirat: kézikönyv szerint ott kéne lennie a csatlakozóknak ahol a kis cin pöttyök vannak.

Közalkalmazott vagyok , ments ki innen!!!!

(#1735) Apicius


Apicius
tag

Sziasztok!
Találkozott valaki már olyan problémával, hogy egyik napról a másikra nem hajlandó a korábban tökéletesen működő alaplap és memória együtt működni? A memória 2x1GB[link]
Egyik nap bekapcsoláskor csak sípolt és azóta csak akkor hajlandó működni, ha csak az egyik modult teszem be. A memóriák egy másik gépben ki lettek próbálva és nem volt velük gond. Lehet, hogy az alaplapi memóriahely ment tönkre?

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#1736) Apicius


Apicius
tag

Még annyit, hogy nincs húzva semmi sem a gépben, minden alapbeállításokkal megy.

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#1737) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!
nem talaltam az asus.com-on Lan drivert, igz a netem sem megy a gepemen
hol tudom leszedni

nvidia.com-ot kaptam tanancskent, de ott nem talaltam.

hol, hogyan syedem le? ennek a drivernek mi a pontos neve?

Legyen szép a napod!

(#1738) HontalanB válasza Apicius (#1736) üzenetére


HontalanB
csendes tag

Igen a lappod van gajra
de ha gondolod kérj valakitől ramot és nézd meg azzal .
de valószínű hagy valami vékony réz vezetés eléget a lapodon vagy élszált 1 kondi vagy csak exit fele halad a lap

Közalkalmazott vagyok , ments ki innen!!!!

(#1739) kishoze01


kishoze01
csendes tag

Hello. Egyik haver gépében ilyen lap van és azért írok ide mert "szerintem" az a probléma forrása. Nos a gép felépítése Asus a8n sli deluxe amd 3000+ proci 350 sata vinyó 2X1 GB ram 500 w táp 7300GT vga. A probléma az hogy a gép alig akarja indítani a rendszert ha elindul akkor van hogy ujraindúl a gép kékhalállal. Van olyan is amikor normálisan betölti és el is inditja a rendszert de kb 10-20 perc és vagy lefagy vagy annyira belassul hogy nem nyit és nem is zár be semmit kis idő elteltével megy tovább mintha mi sem történt volna. Ha találkoztatok ilyen problémával vagy tudjátok hogy mi lehet a gond légyszi irjátok már meg előre is nagyon köszönöm!!
Memtest hd tune nem jelzett hibát és nincs húzva semmi a gépen

(#1740) adi mester válasza kishoze01 (#1739) üzenetére


adi mester
tag

Helló.
Lehet hogy kicsit késve írok.

Próbáld meg a hdd-t átkötni a többi sata csatira vagy próbáljátok ki másik sata kábellel vagy esetleg másik op.-rendszert próbáljatok feltelepíteni.

Ha ezek közzül nem jönne össze semmi akkor egy másik vinyóval próbáljátok ki hátha megy úgy.

Szerk.: Nekem is volt ilyen problémám és amikor átdugtam a sata kábelt azután működött.

[ Szerkesztve ]

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#1741) Ala


Ala
tag

Helló!

Ahogy látom vagy ezek lapok tulajdonosai fogynak, vagy a problémájuk :) nm sokkal lejjebb láttam egy régebbi problémámat.

No de tréfát félre téve. Egy olyan úri ember, vagy hölgyet keresnék, aki tudna nekem segíteni driver szempontjából. Valamit találtam a gépemen, de hogy azok jók-e? Emiatt is írtam újból ide. XP és Vista alá keresek drivereket, ha lehet akkor olyanok érdekelnének amelyeket az Nvidia adott ki nem pedig az Asus.

Remélem van olyan tulajdonos társam aki előre gondolkozott (sajnos én nem eléggé), és lementette ezen drivereket.

Segítségeteket előre is köszönöm

Ha valaki már a Drivereket keresgéli akkor köszönöm, de kezdek arra a következtetésre rádöbbenni, hogy angol tudásom kevés, vagy a türelmem. Úgy tűnik, hogy az nvidia hivatalos lapján fent vannak a régebbi driverok is, csak a legalsó pontot kell kiválasztani.
A probléma remélhetőleg megoldódik, nagy valószínűséggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#1742) Ala


Ala
tag

Helló!
Valaki használta már ezt a lapot win7-es oprendszerrel. Ha igen akkor milyen drivert használt?

(#1743) Agathon válasza Ala (#1742) üzenetére


Agathon
csendes tag

Hello!
Én win 7-hez a vista-s chipset drivert használom (nForce Driver 15.23) tökéletesen működik, hangkártyához pedig a hivatalos realtek win 7 drivert (AC'97 Vista/Win7 driver 6305).

(#1744) barca4ever


barca4ever
tag

De én nem raktam fel semmilyen drivert mert a win7 felismerte rendesen ! :C

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#1745) szjoci válasza barca4ever (#1744) üzenetére


szjoci
őstag

Olyan hozzászólásra reagáltál ami nagyjából akkor keletkezett mikor megfogant a barca4ever nick a ph-s berkekben. Picit túl lettél hordva, de mi így szeretünk :)

(#1746) pulykas


pulykas
csendes tag

Ha valaki olvassa még és van ötlete, akkor kérem segítsen.

ASUS A8N-SLI Deluxe alaplapon van.

Lehet a RAID feliratú sata csatlakozót úgy használni, hogy ne RAID-nek vegye?
Csak simán be akarok tenni a gépembe 6db sata vinyót, de az a gond, hogy 4 "sata" feliratú foglalat van és 4 "sata raid" feliratú. Amit olvastam a RAID-ről, hogyha abba rakom a vinyókat, akkor törölni kell őket, és ezt én nem akarom.
Valahogy megoldható, hogy menjenek erről a RAId sata aljzatról nem RAID-ben?

Kicsit részletesebben:
Úgy néz ki a bios HDD portok szempontjából, hogy van egy Nvidia és Silicom image része. Az nvidián van 4 sata, ezek mennek most is, és van 2db IDE, ezeket már nem használom. A bios főablakáben ezket látom, fel vannak sorolva, hogy mi van rájuk kötve. Aztán bios Advenced menüjében, ezekre egyenként be lehet állítani RAID-et, mind a 8-ra.
Ez eddig oké, mennek is nem akarok rájuk RAID-et.

Aztán a másik 4 piros Sata aljzat, amik silicom imagehez tartoznak, ezekről csak a bios advanced menüjében annyi van, hogy engedélyezem-e a silicon image driveot vagy nem. Nincsenek felsorolva darabonként a portok, mint az nvidia esetben. Mikor engedélyezem azt a silicon driveot, akkor már bios látja a vinyókat, de azt írja nincs rajtuk raid beállítva, továb lép,és windowsban nem látom őket.

Arra következtettem, hogy ez a 4 silicon sata aljzat, csak raidra van kitalálva. Ilyen előfordulhat? Vagy csak nem találom még mit kellene állítani?

Várom segítségeteket, ha valakinek már volt iylen problémája!

üdv.: Berti

(#1747) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
A8N SLI SE alaplapon a következőket tapasztaltam:
-Egyik pillanatról a másikra nem fogad, csak küld adatokat az integrált ethernet vezérlő
-Valamiért az eszközöket nem akarja felismerni a win7, holott ez eddig gond nélkül ment (újraraktam az előző hiba miatt, 3 ismeretlen eszköz és egy ismeretlen multimédiás audiovez)
-Beleraktam egy hálókártyát, amit lát, de valamiért nem akarja megenni a drivert a gyártó honlapjáról, ha ez benne van, néha 640*480 8bit-ben indul a rendszer.
Van valakinek valami ötlete? Találkozott már valaki ilyennel?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1748) Csákk válasza rasotamas (#1747) üzenetére


Csákk
senior tag

Hi,

nekem régen ilyen lapom volt,de nem csinált ilyen komiszságokat.
Nem fiatal már a lap ,valamelyik kondi lehet megadta magát
a déli híd körül.

^^

(#1749) Zordkaszás válasza pulykas (#1746) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Nem kötelező RAID-et használni rajta. Simán mennek egyenként is.

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#1750) sipos8


sipos8
csendes tag

Sziasztok

Most kaptam 1 asus a8n-sli deluxot, de nem megy.Előélete:annó VGA csere volt benne, az új VGA-val nem indult el,utána a régi VGA vissza, de már úgy sem indult el.Most indulna mert a ventik felpörögnek, de semmi egyéb jel.Nem is sípol, ha kiveszek mindent a lapból vagy egyesével akkor sem, olyan mintha a CPU-t nem indítaná el.Nem lehet, hogy a VGA mód váltó kis kártya sérült?Vagy szerintetek mi lehet a gond?

(#1751) bolcsodal válasza Ala (#1742) üzenetére


bolcsodal
addikt

Üdv! Win7 Home Premium fut rajt. Manuálisan semmilyen drivert nem telepítettem, mindent magától szedett a win7. Jelenleg egy Athlon 64 3000+ hasít benne 2.6GHz-en/alapfeszen (Athlon 64 4000+ órajele)... ;]

Ezzel kapcsolatos a kérdésem. Akinek volt hasonló lapja. A HT transport speed a BIOS-ban hogyan befolyásolja a CPU clock/RAM órajelet? A manual nemes egyszerűséggel azt írja, hogy: "based on the table below", csakhogy nincs táblázat sehol a kézikönyvben.... :U

Fontos lenne, mert nagyon visszaosztja a RAM frekit és ez lassítja kicsit a tuningot. :U Jelenleg 380MHz-en járnak a DDR400-as RAM-ok, de mennék feljebb ha menne...

Egyébként le a kalappal az ASUS előtt, egészen korrekt lapot készített...nekem pl. elég furcsa, hogy a BIOS megmondja, mi volt a probléma tuning során (jófajta kínai akcentusú angolsággal). ;]

Jahogy még, az normális, ha beállítom a max DDR frekit, akkor elfelejti a "jumperfree CPU" beállításokat a lap?

Bocs, hogy ilyen lelkes vagyok, de érdekel a "retro tuning"...

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1752) Zordkaszás válasza bolcsodal (#1751) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Jahogy még, az normális, ha beállítom a max DDR frekit, akkor elfelejti a "jumperfree CPU" beállításokat a lap?

Tippelem igen, mert nálam is ezt csinálta. Arra jutottam, hogy vagy egyik vagy másik módon "szórakozhat" az ember tuninggal.

Többiről fogalmam sincs.

sipos8
BIOS reset volt már? PCI VGA-val indul?

[ Szerkesztve ]

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#1753) bolcsodal válasza Zordkaszás (#1752) üzenetére


bolcsodal
addikt

Mindenesetre furcsa. Alkalmi vételként upgrade egy X2 3800+-ra....kíváncsi vagyok mit tud.

Amúgy az X2-es referenciahűtő ugyanaz, mint amit az Athlon Xp-k mellé adtak? Vagy kevés lesz neki?

They drew first blood....

(#1754) bolcsodal válasza bolcsodal (#1753) üzenetére


bolcsodal
addikt

2.5 GHz-en már instabil alapfeszen. 24/7-ben 2.4GHz-re lőttem be DDR400/HT960 mellett.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#1755) Fapomogacs válasza sipos8 (#1750) üzenetére


Fapomogacs
tag

Tudom h nem mai téma de nekem is ugyanez a bajom. Esetleg sikerűl megoldást találni a problémára.

§§ A pénzt sokszor el lehet játszani, a becsületet csak egyszer. §§

(#1756) Emperor_


Emperor_
addikt

Sikerült valakinek 4*1GB RAM-ot tenni a lapba?

Nekem elfogadja a lap látszik a BIOS-ban, el is indul a win7, de gyakran kék halál van. De van, hogy napokig megy.

Elkezdtem tesztelni, hogy mi lehet a gond, itt tartok:
A1-es memó slotban kiteszteltem külön-külön a modulokat, mindegyik hibátlan.

A1 és A2 2*1 GB-os modul - ez hibátlan.
A1 és A2 és B1 3*1GB-os modul - ezen már hibázik a memtest85+

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1757) palwolf válasza Emperor_ (#1756) üzenetére


palwolf
tag

Melyik bios van a lapon?
Az utolsó kiadott beta bios-t (Beta BIOS 1604) tedd fel, az sok mindenre gyógyír, nekem például csak így indult el 4db mem modullal (4*512MB) a gép.

[ Szerkesztve ]

(#1758) Emperor_ válasza palwolf (#1757) üzenetére


Emperor_
addikt

Szia!

Köszi!
Az van fent.

De úgy néz ki megoldódott a probléma. Még nem 100%, nem szeretném elkiabálni. Memtest86+ -t még nem futattam le 4 GB-al. Csak az Everestet, az 20 percet ment, úgy hogy nem volt hibajelzés. Előtte kb 1 perc után kiakadt, system error vagy mit írt ki.

2 féle modulom van (sajnos :( ):
3 db Kingmax MPXD42F-D8MT4B
A1 + A2 + B1 slotban
1 db Kingmax MPXD42F-D8KT4B
B2 slotban

Kettő időzítésben térnek el (CPU-Z nem jelzi ki!) , úgy néz ki ez zavarhatott be, nem mindegy, hogy melyik modul melyik slotban van:

Még jelentkezem, hogy mi lett a memtest eredménye.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1759) palwolf válasza Emperor_ (#1758) üzenetére


palwolf
tag

Ja, hogy nem teljesen egyformák a modulok... :Y
Az eredményre azért kiváncsi vagyok, hogy sikerül-e így tökéletes működésre bírni a rendszert.

(#1760) Emperor_ válasza palwolf (#1759) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem sajnos és abban a hitben éltem a CPU-Z, Everest kijelezte adatok alapján, hogy egyformák a lényeges jellemzőikben.

más

A delux BIOS besütést esetleg próbáltad a sima SLI-s lapba?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1761) palwolf válasza Emperor_ (#1760) üzenetére


palwolf
tag

Nem próbáltam a deluxe verziót, nekem végülis elduruzsolt a lap a saját bios-ával.

(#1762) Emperor_ válasza palwolf (#1761) üzenetére


Emperor_
addikt

Köszi!

Sajnos megint jöttek a kékhalálok, kivettem a nem azonos modult.

Most így megy 3 GB-al (fent rosszul írtam):
3 db Kingmax MPXD42F-D8MT4B
A1 + B1 + B2 slotban

A MemTest86+ hiba nélkül lefutott. Egyenlőre nem volt kékhalál 2 napja.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#1763) taso1981


taso1981
csendes tag

hello sos segitséget kérek mert idegbajt kapok lassan :O vettem egy ASUS A8N-SLI 939nForce4 + Athlon 64 4000+ procival ! windows xp nagyon gyorsan fut nincsen vele gondom !de windows 7 szeretnék rárakni de sajnos minden alkalommal miáncs végez a telepitésel ujrainditás után egyböl kidobja a kék halált és ujra indul folyamatosan cseréltem bene hütést egyforma ramok vannak benne hdd tökéletes elemet is ujat raktam bele :O egy nem magyar windows 7 tel telepitettem aval semmi gondja csak én nem értem a menüt ami benne van mert angol az egész . esetleg valaki tudna segiteni mert lassan azon a szinten vagyok .hogy kibaszom az ablakon az egészet elöre is köszönöm :R

(#1764) taso1981


taso1981
csendes tag

ja 32-64 bites változat sem müködik rajta :N

(#1765) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy bekapcsolom a gépet és csak a ventik pörögnek maxon és nem történik semmi. :W
A zöld LED világít az alaplap alján.
A meghajtók is pörögnek.
Majd amikor megunom és kikapcsolom a gépet már nem tudom újra elindítani, csak ha a táp főkapcsolóját is lekapcsolom pár másodpercre és a LED is kialszik pár másodpercre.
A táppal nincs probléma, mert másik táppal is ugyanezt produkálja az alaplap.
A memória modulokkal is játszottam, de az sem változtat a dolgon.

Ránézésre a kondik is rendben vannak.

Van ötletetek mivel lehetne még próbálkozni, mi lehet a baj? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.