Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Maxxter válasza barthag (#800) üzenetére


Maxxter
senior tag

Rendben csinálok képet és be linkelem, de én még mindig azt mondom hogy a gyári is elég, ha everest szerint 30 fok körül van

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#802) Maxxter válasza Maxxter (#801) üzenetére


Maxxter
senior tag

[link]
[link]
[link]

ahogy igértem felteszek pár képet sok dolgom volt azért tartott ilyen sokáig. 640*480-as de ha lemented jol nagyithato (5megapixel) remélem segitek

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#803) dDiego


dDiego
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről?
[link]

Holnap lesz meg az A8N-SLI SE lapom, és szerintem elkél majd rajt egy biosfrissítés.

Ez az nforce driver 6.86 (x32) jó? Vagy melyiket ajánljátok és milyen beállításokkal a maximális stabilitás ill. tuning eléréséhez?

Esetleg valami, amire oda kell figyelnem a biosban, vagy a lappal kapcsolatban?

THX :R

báránybőr = juhhéj

(#804) dDiego


dDiego
aktív tag

fel

báránybőr = juhhéj

(#805) Maxxter válasza dDiego (#803) üzenetére


Maxxter
senior tag

nekem is full ez a lapom van, tunigban elég baráti még az alap biossal is. 3700+os diegot 5000+ hajtok és csak memo korlátom van, mod biossal lehet hogy még jobb

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#806) dDiego válasza Maxxter (#805) üzenetére


dDiego
aktív tag

nekem is 3700+ sd lesz holnap
én is ilyen 2800-3000 MHz-re számítok
nem kell félni ezektől a modbiosoktól?

driverrel kapcsolatban valami tapatsztalat?

báránybőr = juhhéj

(#807) Maxxter válasza dDiego (#806) üzenetére


Maxxter
senior tag

egy biztos: az nvidia tüzfalat tilos feltenni mert egy nagy **** és csak kékhalál lesz töle mint atom, valami internet security néven akarja feltenni. Meg mod bios nem kell ha ''csak'' 3000 körül szeretnéd hajtani. Nekem itt megy gyári bios-sal, és semi bajom vele stabil is. Különben nincsen vele semmi, gond mge nehezen jöttem rá hogyan kellett tunigolni, lehet azért mert ez volt az elsö asus lapom amiben huztam a gépem.
Ja és a modbios: egy haveromnak egy abit lapban már vagy a 6. modbios van és mindegyik jo volt, és tunigban jobb lett a gépe nagyobb fsb-t tudott beállitani. Szerintem nem kell félni, mert akkor nem hirdetnék ha rosz, én igy vagyok vele

[Szerkesztve]

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#808) dDiego válasza Maxxter (#807) üzenetére


dDiego
aktív tag

Köszi szépen! ;)

báránybőr = juhhéj

(#809) Maxxter válasza dDiego (#808) üzenetére


Maxxter
senior tag

ha betöltöd a mod-bios mondanál rola pár infot? én is meg köszönném

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#810) dDiego


dDiego
aktív tag

lécci segítsetek

konfig adataimnál

gond:
windowsban előfordul, hogy megáll az egér és mintha lefagyna, majd kis idő után megy tovább, de azután egyre többször csinálja
majd utána csak a restart oldja meg, ekkor mondjuk játszom valamit, akár órákat is, de pl amint telepíteni akarok egy programot újra elkezdi

nem lehet, hogy a sata vinyók nem bírják a magas fsb-t, legalábbis nforce3-nál ez volt

báránybőr = juhhéj

(#811) Szten Márs válasza dDiego (#810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A sata az télleg nem szereti ezt, amúgy az azonnali kérdések órája c topicban lehet hamarabb válaszolnának, csak tanács.

(#812) dDiego válasza Szten Márs (#811) üzenetére


dDiego
aktív tag

thx

báránybőr = juhhéj

(#813) DNS_65


DNS_65
senior tag

Sziaztok!

Három kérdésem lenne, ha tudtok segítsetek:
1: Az A8N-SLI Premium az ugye heatpipe-os, tehát nincs nála az a zajos venti probléma?
2: A8N-SLI Premium-hoz ajánljatok légyszi valami jó kis 2x1 Gb ramot, ami szépen megy
duálban. Melyiket válassza az ember: A-data, Geil, Corsair, Kingmax?
3: Van értelme pl 500-as memót venni hozzá, tehát lekezeli a lap azt is, vagy óvatosabb
tuninghoz(10-20%) elég egy márkásabb 400-as is.
A proc egy 3800+ X2 lenne bele.

(#814) diablo1984


diablo1984
veterán

lenne gy kérdésem: a8n-sli lapom van már jó pár hónapja, és a chipsethűtőnek olyan hangja van mint egy kávédaráló! egy passzív zalman borda elhűti a chipet? tunningba megy benne a proci 250-es fsb-vel! várom a tapasztalatokat! előre is thx :R

(#815) lbalog válasza diablo1984 (#814) üzenetére


lbalog
tag

[link]

--roger--

(#816) diablo1984 válasza lbalog (#815) üzenetére


diablo1984
veterán

ezt olvastam, de semmi venti nem mozgatta a levegőt a házadban, vagy mi lehetett a baja?

(#817) lbalog válasza diablo1984 (#816) üzenetére


lbalog
tag

két artic cooling vencsi húzza kifele és 1 oldalapi aerocool tolja be + az előlapon 1 sloton keresztül megy be a levegő, a szellőzéssel semmi gond, az tény, hogy a vga kártya faszán leárnyékolja de szerintem 1xen csak kevés ehez a passzív borda :(
nekem is húzva van a proc /313*9=2800Mhz/ :D
talán valami csendesebb aktív chipset hűtő a megoldás :F

--roger--

(#818) diablo1984 válasza lbalog (#817) üzenetére


diablo1984
veterán

ha tudsz, akkor mondj egy olyat, mert ilyen kicsiben mindeggyiknek van hangja, de talán tovább rírja mint ez a 7000-et forduló terménydaráló!

(#819) DNS_65 válasza DNS_65 (#813) üzenetére


DNS_65
senior tag

#813-ra senki? :O :(

(#820) X Factor válasza diablo1984 (#818) üzenetére


X Factor
addikt

Jts 0006 a te barátod. TTS-nél kapni.
[link]
Másik: A Motherboard temp nem egyenlő a NB hőmérsékletével!!!

Make things work

(#821) X Factor válasza DNS_65 (#813) üzenetére


X Factor
addikt

1: Igen az.
2: A felsorolt márkák közül bármelyik jó, inkább te mondd meg mennyi rá a keret.
3: 10-20%hoz elég. De ez ez mind időzítés, memória modul és feszültség kérdése.

Egy ksi segítség: [link]

Make things work

(#822) diablo1984 válasza X Factor (#820) üzenetére


diablo1984
veterán

most ráraktam a zalmant, meglátjuk mi törpténik, eddig minden normálisnak tűnik, meg csend van! :DDD

nem is tudom, hogy az a kis gyári aluminium lemez hogy hűtötte azt a chippet, mert agy kis vékony alulemez, meg egy rohattul pörgő kis venti az egész! annyi a hibája, hogy a venti kiszárad a nagy pörgésben, én kicsit felújjítottam és már az is jó! ;]

[Szerkesztve]

(#823) diablo1984


diablo1984
veterán

lefuttattam a super pí-t is és semmi hibája, nem melegszik 36 fok fölé, simán lefutott, bírja a tunningot! ajánlani tudom, hasonló sorsú fórumtársaknak is!

(#824) X Factor válasza diablo1984 (#823) üzenetére


X Factor
addikt

Mégegyszer hangsúlyozom a különböző rendszerdiagnosztikai programok által jelzett motherboard temperature nem egyenlő az északi chipset hőmérsékletével !

Most még jó, de fog meg kézzel, azért passzívan melegszik az a borda rendesen, szvsz érdemes egy ventilátorral megtámogatni, persze kérdés h. mennyire van túl hajtva.

Make things work

(#825) DNS_65 válasza X Factor (#821) üzenetére


DNS_65
senior tag

Hali, köszi a válaszokat :R

Nos olyan 60 körül szánok ramra, 2x1 Gb,
alienben néztem ott vannak alternatívák, csak a késleltetést alig némelyiknél irják :(((
aliencomputers.hu
Ezek közül érdemesebb a kit-es kiszerelést megvenni, vagy jó 2 db 1 gigás is?
Ami tetszett:
OCZ Gold gamer XTC = 63 k (2év gar)
A-DATA Vitesta Ex Ed Dual kit = 62 k (3év gar)
Bár mind2 500-as, de azt is hallottam h hiába 500-as ha xar a késleltetése....
Vagy maradjon inkább a 2db 400-as?
A 3 év gari is fontos szempont.
Bocsi h ennyit dilemmázok,csak jót szeretnék venni :B ;)

Üdv:
Dns

(#826) diablo1984 válasza X Factor (#824) üzenetére


diablo1984
veterán

a 3200-as venice 2500-on megy benne, és a memók is 500-on pörögnek! így windows alatt semmi külömbség, játék alatt meg nem tudom megnézni, mert s3 savage 4 pci-os karim van most és az nem annyira gémer! hát hiába az upgrade azért csak kell néha!

ui: erre találták ki az aerocool házban az első 12 cm-es ventit, hogy lehűtse a vinyókat és a 2 vinyó között a chipbordát is! :D ha belekerül a nagy videókari, azon a zalman vf700 keveri majd a léget, és az is mozgatja majd a levegőt a chipbordán! ki van ez találva kéremszépen! :DDD

na nem az északi híd hőmérsékletét méri, akkor mit? a többinek nem sok értelme van! :F

mod: a szuper pí teszteli a procit és a memóriákat, ezzel a chipkészletet is megizzassza, ha az nem hibázott, akkor szerintem nem sok minden tudja megakasztani! :)

[Szerkesztve]

(#827) X Factor válasza DNS_65 (#825) üzenetére


X Factor
addikt

Az Ocz gold gx, brutálisan jó modulok, nekem a kisebb tesói vannak, 2db 512es, csak nem xtc hűtéssel, az biztos másfelől h. az 1 gigás modulok lassabak lesznek mint a kisebbek, de szvsz ha 3-3-3-5 1T mellett mennek 500MHZ-et az jó. De neked is ajánlom ezt az odalt.[link] Regelni kell! Ráadásul az OCZ-n winbond bh-5 chipek vannak, amik imádják a plusz feszt és sajna ezaz asus lap csak 3.0V tud nekik adni.

Make things work

(#828) X Factor válasza diablo1984 (#826) üzenetére


X Factor
addikt

Ha jól tudom a proceszor körüli részeket, ahol fontos FET-ek vannak.
Az h. vmi forró vagy nagyon melegszik, az csak hosszútávon növeli a hibavalószínűségét, ez olyan, minthogy anno def hűtéssel az x800GTO-m közel 90 fokon üzemelt, zalmannal 60 fokon, az előbbivel valőszínűéeg rövidül az élettartama, persze nem biztos, de azért nem szeretem hogyha a gépben vmi tűzforró, márpedig az alap nb hűtő az, és ennél a passzív zalman bordák sem jobbak...

Make things work

(#829) golyofogu


golyofogu
csendes tag

sziasztok igazábol megerősitést szeretnék asusa8n sli lapom van már majdnem egy éve a gondok 1 honapja kezdödtek egyre töbször nem sikerült telepitenem internetröl letöltött progikat azota kicseréltem egy másik gépemböl meg vettem uj dolgokat (proci,wincsi,ramok) ma végkép elegem lett már szinte minden letöltött fájl hibás mási gépröl ugyan onnan letöltöttem progikat és kiirtam lemezre beraktam másik gépbe és igy mindent feltelepitt kérdésem az lenne hogy szerintetek is az alaplapi hálokártya szált e el még 20 napig van garim .sajna a mistralnál vettem de ez már az én bajom majd valahogy lejátszom velük.

paraszt fuss a kocsi után

(#830) diablo1984 válasza golyofogu (#829) üzenetére


diablo1984
veterán

rakj bele egy hálókarit és úgy próbáld ki!

(#831) X Factor válasza golyofogu (#829) üzenetére


X Factor
addikt

Próbáld ki, amit diablo mondott, egyébként ha tényleg tönkrement rajta a hálókártya, nem tudnak veled szarakodni.

Make things work

(#832) Maxxter válasza DNS_65 (#813) üzenetére


Maxxter
senior tag

Lehet hogy egy jobb 400-as viszi a plusz tunigot pl geil 400-asok szokták, de én az a-data 500-as memot hajtom 550-en 1T 3 4 4 5 idözitéssel 2.9V-on ebben a lapban, 35% tuning. De 10-20%-ot szerintem egy 400-as memo is tud és ajánlom az A-data 2*1gb 500-as extreme memoit, 560-on stabilak voltak haver gépében

[Szerkesztve]

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#833) Maxxter


Maxxter
senior tag

Meg azt sem értem hogy mi baj van a chipset hütövel? nekem a gyári van fent lehuzott ventivel, huzva vana gép is 275*11 és 31 fokos még ha 32M-es super pi-t futtatom akkor is csak 32 fok. Ekkor ez most hogy van :F

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#834) X Factor válasza Maxxter (#833) üzenetére


X Factor
addikt

És ezt a hőfokot vmi progi írja?:) Mert akkor elmondom kb 4edszerre is h. az alaplap hőmérséklet nem ugyanaz mint az északihíd hőmérséklete.

Make things work

(#835) Maxxter válasza X Factor (#834) üzenetére


Maxxter
senior tag

sajnos nem progi irja ki :D megfogom kézzel, nem érzem melegebbnek és ha beteszem a hütö meg lapka közé a kis szondámat akkor az szépen 32 fokot mutat :DDD

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#836) Gabás válasza golyofogu (#829) üzenetére


Gabás
addikt

ugye a Nvidiás tűzfal van fent? ;]

[Szerkesztve]

(#837) Maxxter válasza Gabás (#836) üzenetére


Maxxter
senior tag

mért az ilyeneket okozhat? nekem a kékhalál volt a favorit

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#838) Gabás válasza Maxxter (#837) üzenetére


Gabás
addikt

a leggyakrabban a letöltött fájokat rontja el, de a böngészőt stb :DDD

(#839) diablo1984 válasza Gabás (#836) üzenetére


diablo1984
veterán

hát igen az nvidiás tűzfalat nem ajánlatos feltenni, mert csak rosszabb lesz tőle a gép, és kékhaldoklik, akármilyen friss driverrel is! meg indulásnál úgy belassul a gép, hogy nekem kb 5 perc allatt töltött be! nem beszélve a torrentes dolgok akadtak vele és kékhalált halt töle!

(#840) lumi válasza X Factor (#820) üzenetére


lumi
tag

Hello
Nekem is A8N-SLI deszkam van egy A64 3200+ -al es X800GTO-val.
Nincs semmi GPU vagy CPU huzas minden alapon megy, es szeretnem kiiktatni a chipsethuto borzasztoan zavaro hangjat.
Ez az egy megbizhato alternativa van akkor is, ha nem vagyok tuningbajnok?

Elore is koszi.

(#841) Szabi85


Szabi85
csendes tag

Hello
A következő problémám van. Van egy ASUS A8N-SLI SE lapom 3000+ ''venice'', új windows felkerültek a driverek és nagyon lassan tölt be a windows. Mi lehet a gond??

(#842) Maxxter válasza Szabi85 (#841) üzenetére


Maxxter
senior tag

elmegy 6milioszor a windows csik arra gondolsz? Annyi hogy még nem teljesen fogta fel a windows hogy melyik driver hova van. Én is igy vagyok vele aztán már nem csak 1 szer a csik ( lehet azért mert 5000+-on megy ;) :B )

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#843) X Factor válasza lumi (#840) üzenetére


X Factor
addikt

Húzd le a ventilátort, persze csak saját felelőségre. nekem most premiumon van és ezen a chipsethűtő anyira forró, h. hosszu használat után égeti a kezem, de nem baj van rá 3 év gari, ha tönkre megy visszaviszem és cseréli, más felől az asus se alkalmazná a passzív hőcsüves megoldást ha nem műkődne, egyébként vannak a zalmannak passzív chipset hűtő bordái, de szvsz ha lehuzod a ventit akkor azok sem érnek sokkal többet. De azért nézz itt is körbe: [link]

Make things work

(#844) diablo1984 válasza lumi (#840) üzenetére


diablo1984
veterán

nyugodtan cseréld le a zalman passzív bordájára, az lehűti!nekem is így műxik tunning mellett, de csak a ventilehúzást nem ajánlom, mert a chiphűtő a gyári csak egy nagyon vékony alulemez, ha venti nincs megfő a chip! véletlenül se csinálj olyat, mert tutira kevés lesz neki!

(#845) Szabi85 válasza lumi (#840) üzenetére


Szabi85
csendes tag

Hello
Én ezt a problémát AN8-SLI SE esetében úgy oldottam meg hogy építettem egy kis potis fordulatszám szabályozót, így azért van légáramlás de nem olyan hangos, mivel én döntöm el a poti segítségével, hogy mennyit forogjon.

(#846) Prymus X.


Prymus X.
tag

én egyszerű en lehúztam a ventit és egy tartóelemre ráilleszettem 5v-on egy 8 centis hangtalan ventillátort és 38 foknál sosem megy feljebb még a nyári hőségben sem. Pedig csak lehúztam a kis ventit és arra fujatom a levegőt a 8 centissel. Ajánlom mindenkinek. 1 éve így üzemel. Hőmérséklet problémám sosem volt:)

(#847) Prymus X.


Prymus X.
tag

Ja a chipset hűtésről beszéltem, ezt az apróságot nem írtam oda, de gondolom kitaláltátok:)

(#848) X Factor válasza diablo1984 (#844) üzenetére


X Factor
addikt

A premiuomon melegebb a hőcsőves megoldás, mint az a ''szar'' alulemez lehúzott ventivel, de igazad van senkire nem akarom rábeszélni, mert ha esetleg emiatt tényleg megfő, nem szeretnék én a hibás lenni :))

Make things work

(#849) diablo1984 válasza X Factor (#848) üzenetére


diablo1984
veterán

ha az úgy elbírja a lapot, akkor a passzív zalman egyenest a mámor neki! nekem azzal hasít már egy hete, letöltök vele, így folyamatosan megy és semmi baja! most ráraktam a videókarimra a VF700-at és csodák csodájára tökéletesen elfér a két zalmi igy egymástól! pont erre és így van kitalálva!

ja és ha valaki hangosnak találja a gyári ventit, hát szedje le, vegye ki a ventit, és a hátuljára egy csepp műcserolajatt cseppentesn, mert az enyém is kb 1-2 hónap alatt rommá száradt és olyan hangja lett mint egy darálónak! ez megoldja a problémát és csendesebb lesz a cucc töle! és nem is fő meg! de a passzív zalmi is kb egy ezrestől nem sokkal kerül többe és az tuti csendes!

(#850) X Factor válasza diablo1984 (#849) üzenetére


X Factor
addikt

Jaja, igazda van, mondjuk ez az olajozós megoldás is nagyon jó, mondjuk aki ígyis extrém hűtőt akar, és nincs kesh vízre, annak marad a jts 0006, csak ne kerülne olyan sokba.

Make things work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.