Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) kecsawi


kecsawi
senior tag

Ez mind igaz, de eladni nem érdemes, ha már megvan. Szerintem a használati értéke azért nem rossz...szvsz nem tud az új generáció annyival többet, mint amennyibe a váltás kerülne.

(#1602) diablo1984 válasza kecsawi (#1601) üzenetére


diablo1984
veterán

én anno ki eltéréssel 1 az 1-ben váltottam, 2 gigára, X2 AM2-re.... :))

(#1603) Anthony28 válasza Kommy (#1597) üzenetére


Anthony28
őstag

1805? :Y Hun van fent olyan? :U Mert az Asus honlapján a 1016 az utsó. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1604) Anthony28 válasza kecsawi (#1601) üzenetére


Anthony28
őstag

Persze hogy nem rossz a használati értéke! :)) A 939-es konfigom jelen állapotában is veri az AM2 rendszerek nagytöbbségét. ;) Váltani pedig most semmiképpen sem érdemes.Nincs olyan játék ami tetszik és ne menne hibátlanul.Alkalmazások tekintetében pedig jóval fejlettebbek a mostani gépek mint amit egy egy progi teljesítményben követel. :U ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1605) Anthony28


Anthony28
őstag

Azért nincs fent az Asus honlapján mert egy kalap meleg fingot se ér a 1805 bios. :(
Aki tunyingol az ne tegye fel mert szarabb lesz! :Y :(

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1606) Anthony28


Anthony28
őstag

Megtaláltam a honlapon de vissza kell flashelnem mert dobálja a kék halált default-ban is... :( :( :(

[Szerkesztve]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1607) klambi válasza Anthony28 (#1606) üzenetére


klambi
addikt

remélem nem a bétát szetted le mert mondjuk nekem fullos! :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1608) Anthony28 válasza klambi (#1607) üzenetére


Anthony28
őstag

De sajnos a bétát..... :( Nem az asus honlapjáról szedtem le hanem máshonnan és ott csak az az egy volt fent.Úgy volt hogy ki kell nyírni a lapot erase ROM közben ahhoz hogy vissza tudjak tenni rá egy régebbi bios-t viszont ez kockázatos lett volna. :U
Tettem még egy próbát a végleges 1805 biossal...ezzel egyenlőre 320fsb-n tökéletesen működik.Nincs kék halál. :)) Nyomtam vele 2h GR Advanced Warfighter-t biztos ami biztos.Egyenlőre minden ok. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1609) klambi válasza Anthony28 (#1608) üzenetére


klambi
addikt

nemtoom neked miért szarakszik én asus update-val nyomattam,1805 nem a béta mert 2 van fent már az oldalon próbáld meg ha nemjó akkor tényleg tedd vissz a régebbit! :Y

[Szerkesztve]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1610) Anthony28 válasza klambi (#1609) üzenetére


Anthony28
őstag

Köszi, marad a1805 mert ezzzel a nem bétával tökéletesen müxik! :)) :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1611) klambi


klambi
addikt

olvasgattam a gyári oldalt de vannak még sötét pontok az angolomban, nem nagyon jöttem rá hogy miket javítottak benni, mitől lett jobb?! :U

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1612) klambi válasza Anthony28 (#1610) üzenetére


klambi
addikt

;)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1613) Anthony28


Anthony28
őstag

Az igazság az hogy annyira stabilnak tünik a 1805 bios hogy már a 325fsb-t tesztelem. :Y :) Lent az everest eredményeken tükröződik is a teljesítmény... ;)


[Szerkesztve]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1614) szepsuti válasza Anthony28 (#1613) üzenetére


szepsuti
aktív tag

milyen időzítéssel használod a ramod 640 en?

(#1615) szepsuti válasza diablo1984 (#1599) üzenetére


szepsuti
aktív tag

lényeg a lényeg, ha valakinek kell akkor majd úgyis megállapodnak rajta, biztos szüksége van még vkinek iylen lapra.

(#1616) Detox!


Detox!
senior tag

Heyho!

Egy minél gyorsabb help kellene nekem.
Tehát a probléma a következő:
Az egyik haveromnak van ilyen deszkája (Asus A8N-SLI SE), komplett vette a gépet és alapból 2Gigabyte 7600GT Silentpipe volt benne. Ezzel semmi gáz, szépen megy az SLI, viszont most akarom kiszedni az egyik vidkariját, és egy vidkarival nem megy :O Átállítottam biosban az SLI configurationban hogy singe channel meg disabledoltam az SLI-t de mégse megy. Nem lép be a winbe, egyszerre indítás után kiírja hogy Disk boot failure vagy valami ilyesmit. Van valami jumper vagy bármi rafkó amit ilyenkor át kell állítani?? 2karival megy minden királyul, egyel meg nem.
Légyszi segítsetek, nagyon fontos lenne :O
Előre is köszi

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#1617) Manitou válasza Detox! (#1616) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem is ilyen SE lapom van. Annak mennie kéne :U
Úgy tom ennél csak biosban lehet állítgatni az SLI módot.
És a master helyen hagytad az egyik kártyát?

És ha SLI módot engedélyezve hagyodd és csak 1 kártya van benne akkor mit csinál?

(#1618) Detox! válasza Manitou (#1617) üzenetére


Detox!
senior tag

Köszönöm a gyors reagálást :R:R
Persze amikor egy kártyával próbáltam akkor az a masterben volt. Én is úgy tudom hogy csak bisban lehet állítani az SLI-t ezért is nem értettem. Próbáltam úgy is hogy SLIre volt lőve egy kártyával akkor is ugyanazt a hibaüzenetet kaptam :( . Végül fogalmam sincs hogyan de a Cmos Clear, megoldotta a dolgot :D :R

"Dobogóra kerülj, ne a bitófára!" || www.nightchild.hu

(#1619) klambi


klambi
addikt

húhh most néztem kicsit meleg a chipset.. nem tudtok valami faja passzív hűtőt rá? :R :Y :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1620) Manitou


Manitou
addikt

Váltottam X2-re. Toltam egy kövér gázt :D

[kép]

(#1621) klambi válasza Manitou (#1620) üzenetére


klambi
addikt

ez meik verzió?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1622) Manitou válasza klambi (#1621) üzenetére


Manitou
addikt

:F
Micsoda :F

(#1623) klambi válasza Manitou (#1622) üzenetére


klambi
addikt

a progi? meik?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1624) Manitou válasza klambi (#1623) üzenetére


Manitou
addikt

Everest Ultimate Edition 2006

(#1625) szepsuti válasza klambi (#1619) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Zalman ZM-NBF47 én ezt használom és sokkal hűvösebb mint a gyári aktív:)

[kép]

(#1626) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok!

leírom a konfigomat, kérném a szakik véleményét, mi most a szűk keresztmetszet a gépben , mivel tudnék húzni/mit fejlesszek rajta, ami még számítana, vagy hagyjuk, majd később valami uj komplett gép.

AMD a64 3200+ venice e6 stepping, arctic cooling freezer pro 64,
2 x 1 GB Hynix D43 RAM, (kingston bírta a 250 CPU FSB-t, ez csak 235 ig szinkron)
ASUS A8N-SLI Premium,
CHIEFTEC ház + 400W Chieftec táp(nem kompat. az UPS -emmel, most árulom és akarok Enermax-ot), 120 mm silentblade MOD a tápban.

"sajna" xp 64 pro-t tettem fel, egy driver ami hiányzott a pinnacle video grebberemhez, fiokban van, és szerencsére Wlan karim sincs benne, hogy driver kellene. de progik kevésbé vannak pl netlimiter, XP 64 hez. nem érzem az xp64 előnyét.

INNO 7600GST GDDR3 256 MB PciE video a fos INNO coolerrel.

az alaplapról ami leírást tudok, mert nem tudom milyen fajta procikból nézzek erősebbet, és hogy éreznék-e valami előrelépést:

[link]

1. kérdés: melyik a MAX, de még kifizethető proci ebbe a gépbe, a 3200+ helyett amit érdemes lenne?

2. melyiket érdemes húzni, a ramot , erőltetve a 400 mhz DDR szinkront , vagy a procit, és akár még a ramot visszábbtenni 333 -ra?

3 . az nem kérdés , csak leírom, hogy persze vinyóban (most sima SATA2 samsung 250 GB van benne , tudom, hogy uj raptor-ral még lehetne táltosítani.)

4. , kábé hány wattos tápot nézzek mindehhez minimum? ha néha-néha, de 4 db kis IDE vinyót kell rá kötnöm, lementés céljából, és 1 SATA2 van, meg 2 DVD meghajtó? valszeg a proci és a vidkari anagy zabás, nem..

köszönném a tanácsokat! !

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1627) martin555


martin555
aktív tag

sziasztok!

leírom a konfigomat, kérném a szakik véleményét, mi most a szűk keresztmetszet a gépben , mivel tudnék húzni/mit fejlesszek rajta, ami még számítana, vagy hagyjuk, majd később valami uj komplett gép.

AMD a64 3200+ venice e6 stepping, arctic cooling freezer pro 64,
2 x 1 GB Hynix D43 RAM, (kingston bírta a 250 CPU FSB-t, ez csak 235 ig szinkron)
ASUS A8N-SLI Premium,
CHIEFTEC ház + 400W Chieftec táp(nem kompat. az UPS -emmel, most árulom és akarok Enermax-ot), 120 mm silentblade MOD a tápban.

"sajna" xp 64 pro-t tettem fel, egy driver ami hiányzott a pinnacle video grebberemhez, fiokban van, és szerencsére Wlan karim sincs benne, hogy driver kellene. de progik kevésbé vannak pl netlimiter, XP 64 hez. nem érzem az xp64 előnyét.

INNO 7600GST GDDR3 256 MB PciE video a fos INNO coolerrel.

az alaplapról ami leírást tudok, mert nem tudom milyen fajta procikból nézzek erősebbet, és hogy éreznék-e valami előrelépést:

[link]

1. kérdés: melyik a MAX, de még kifizethető proci ebbe a gépbe, a 3200+ helyett amit érdemes lenne?

2. melyiket érdemes húzni, a ramot , erőltetve a 400 mhz DDR szinkront , vagy a procit, és akár még a ramot visszábbtenni 333 -ra?

3 . az nem kérdés , csak leírom, hogy persze vinyóban (most sima SATA2 samsung 250 GB van benne , tudom, hogy uj raptor-ral még lehetne táltosítani.)

4. , kábé hány wattos tápot nézzek mindehhez minimum? ha néha-néha, de 4 db kis IDE vinyót kell rá kötnöm, lementés céljából, és 1 SATA2 van, meg 2 DVD meghajtó? valszeg a proci és a vidkari anagy zabás, nem..

köszönném a tanácsokat! !

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1628) martin555


martin555
aktív tag

.bocsi, elnézést.. azt írta az IE hogy "hiba..." szorri. a dupla, és ez , persze, törölhető.

[ Szerkesztve ]

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#1629) Biomokus


Biomokus
tag

Hello!

Remélem, nem fogtok megölni a következő kérdéseimért! Nagyon arra hajlok, h a Giga lapom lecserélem egy A8N-SLI-re,mert az x2 3800+-om fel szeretném rángatni olyan 2600-2800ig. A kérdések: Az aktív chipset hűtő nem hangos/hangosodik fel egy idő után? Mert régen vhol ilyet olvastam. A másik,h mi a különbség a sima és az SE között? Vagy esetleg Deluxe-ot kéne vennem? Na,ezt már végképp nem tudom. Előre is köszönöm az okosságokat!

Üdv: Biomokus

(#1630) szepsuti válasza martin555 (#1627) üzenetére


szepsuti
aktív tag

én nekem anno ugyan így 3200+ om volt. váltottam egy 3700+ san diegora és igen észrevehető a gyorsulás sokat számít az 1 mega l2. potom pénzért össze lehet szedni. konvertálásokál mindennél gyorsabb a 3200+nál. sőt még a hd filmeket is bírja 720 as biztosan 1080psből eddig még csak 30 fps-est próbáltam d eazt is gond nélkül vitte. meg aztán már 20 alatt lehet szerezni x2 3800+-t. csak ritka. géped gyorsaságát a procid hajtásával tudod sztem jobban kamatoztatni mint a ramok szénné égetésével.

(#1631) szepsuti válasza Biomokus (#1629) üzenetére


szepsuti
aktív tag

hát igen jól olvastad. gyári chipsethűtője nagyon gagyi lett. 3-4 hónap után elkezdett csapágyasodni. és ráadásul nem is hűt szinte semmit. én lecseréltem egy zalman passzívra. jobban lehűti mint az aktív:) hát én nem tudok róla hogy vmi számottevően nagy különbség lenne a 2 között. nekem speciel deluxe-om van. istentelen jó tuninglap. 330 as fsb-t bírta nálam. deluxe-ot akkor vegyél, hogyha szükséged van a 8 sata csatira,a több usb-re meg persze ha tuningolni akarsz. egyéb esteben nem látom sok értelmét deluxe vételében.

(#1632) Biomokus válasza szepsuti (#1631) üzenetére


Biomokus
tag

Köszi szépen! Most úgy néz ki, hozzájutok egy Premiumhoz. Remélem az is bírja a cibálást!

Üdv: Biomokus

(#1633) Manitou válasza martin555 (#1627) üzenetére


Manitou
addikt

1. 1 magosból: San Diego 3700+, 2 magosból 4200+ X2 Toledo
2. Ha nem bírják a ramok, akkor visszaosztva érdemes. Itt az aszinkron nem eredményez olyan nagy teljesítményromlást
3. -
4. egy 400W-os minőségi tápnak elégnek kell lennie. FSP , chieftec stb..

[ Szerkesztve ]

(#1634) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Alap A8N-SLI deszkám van, nemrég múlt két éves.
Fejleszteném kicsit a konfigom, de túl sokat nem szánnék rá (max 15-20k HUF).

Jelenleg egy 3200+-os Venice proci,
2x516 Hynix 400 Mhz DDR Ram, dualban,
és 1 Gigabyte GF-6600GT 256Mb videokari van benne.

A gépet főleg szövegszerkesztésre, filmezésre használom, Vista alatt, tehát elsősorban az OS gyorsítása kedvéért ruháznék be. Tervben van a későbbiekre nézve egy 22" wide monitor beszerzése, ami 1680x1050-es felbontással járna, de remélem, hogy ezzel még megbírkózna a videokari.
Elsősorban tehát egy jobb proci, vagy + 1Gb RAM között ingadozok...
Illetve gondolom lenne lehetőség húzni a procit, meg a memóriát, de sajnos ezekhez már nem igazán értek.
Az Everest szerint a memória időzítés 3-4-4-9 @ 200 Mhz, a CPU FSB-je pedig ~200 Mhz.

Várom a tanácsokat! Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1635) kecsawi válasza x64 (#1634) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szia! Amennyiben játékra csak korlátozottan használod a géped úgy valóban maradhat a videokártya.A ramok cserélése 2*1 GB-ra, valamint a proci 2 magosra cserélése jelentős teljesítménynövekedést jelent. Amennyiben nem idegen a tuning, úgy szerintem egy x2 4200+-ból a 2800 MHz-et gond nélkül ki tudja hozni a deszka, ami beszámítással lehet ki is jönne az általad irányzott 20e-ből ( ajánlom HerrZ kollegát korrekt proci ügyintézésre pl). Ha a ramodat nem tudod eladni akkor lehet mellé is rakni a régieknek, csak az időzítéseket nem tudod úgy jól kihasználni, ha mind a négy slot használva van.

(#1636) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

ASUS A8N-SLI:
Ma beraktak bele egy 64 bites AMD X2 4200-as procit, a 64 bites XP-re az AMD oldaláról

AMD oldala

A CPU driver illetve a dual core optimizer felrakása utána a következő üzenetet jelenítette meg

[link]

ezután a BIOSban a K8 Cool 'n' Quiet disabled lett

[link]

a [link] q fan controller pedig maradt Enabled-en.

Miért kell Disableden hagyni a K8 Cool 'n' Quiet-t ? Amúgy a K8 önmagában mit csinál ? Az volt a feltételezhető, hogy szabályozza a ventit, de mivel azt a Q Fan Controller végzi így nem valószínű annyira.

(#1637) kecsawi válasza #41133696 (#1636) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szia! Írtam egy részletes választ, de sajna áramszünet miatt elszállt. Röviden: sztem az ai boostert uninstalláld, bocs mennem kell később folyt

[ Szerkesztve ]

(#1638) kecsawi válasza #41133696 (#1636) üzenetére


kecsawi
senior tag

PÜ ment!

(#1639) #41133696 válasza kecsawi (#1638) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, pár napig nem voltam túl aktív a fórumon most vettem észre, küldtem válasz PÜ-t ;)

(#1640) kecsawi válasza #41133696 (#1639) üzenetére


kecsawi
senior tag

Kíváncsian várom az eredményt. Egyébként bizonyos mértékű tuninggal is működött nekem a Q&C.

(#1641) #41133696 válasza kecsawi (#1640) üzenetére


#41133696
törölt tag

AI booster disabled, Q&C enbaled. Viszont a 64 bites XP-néha lefagy de rendesen, valamelyik fórumon olvastam, hogy sokaknak azóta van ez mióta a Dual-Core OPtimizert feltették, ez igaz ?

(#1642) barthag


barthag
csendes tag

Hy mindenki!
Van nekem egy ijen alaplapom már egyszer volt gariba cserélve most lehet hogy megint az lesz a vége ha nem tudok rájönni mi a baja.
A helyzet a következő: induláskor elindul de ha resetelek már csak csipog hogy nincs benne memória (Kingmax Superram 2X512). Megmozgatam és utánn megy megint rendesen 2-3 napig. Kipróbáltam más memóriával is de azzal is azt csinálta most már be se indul bármit teszek bele.
Kaptam olyan tippet hogy bios frissítés kéneneki de én nem akarok frissíteni.
Más megoldás érdekelne, igaz olyat hogy bios fisszaállítás és ellem kivétel még nem néztem meg, ezeken kívül.
Ha nem gon emilben kérném mert azt telefonról is meg tudom nézni.
(gbartha@freemail.hu)
Előre is köszi :))

(#1643) kecsawi válasza #41133696 (#1641) üzenetére


kecsawi
senior tag

Én 32 bitest használok, azzal nem volt fagyás.

(#1644) #41133696


#41133696
törölt tag

Mióta a szervízben berakták az új procit - akkor resetelődőtt a BIOS - azóta ha megjelenik a warning a Cooler lassabb fordulatszáma miatt, nem csipog. A megjelenést is utolag kellett visszakapcsolni. MIért nem csipog vajon? A Speaker nem lenne rákötve, vagy a BIOSban még kellene valamit állítani?

(#1645) #41133696


#41133696
törölt tag

A speakert nem csatlakoztatták az alaplaphoz :O

(#1646) Csákk válasza #41133696 (#1645) üzenetére


Csákk
senior tag

omg :DDD

^^

(#1647) #41133696


#41133696
törölt tag

[link]

[link]
1. 1 SATAII-es HDD van rajta, illetve egy IDE-s DVD-ROM, valamint egy USB-s LG GSA-2166D.
Muszáj mindet enableden hagyni? Vagy ha valamit disabledre álítunk, akkor tovább nőhet a teljesítménye? NV Raid Disabledre van állítva. A 4 sata port közzül teljesen mindegy, hogy melyiken van a SATA II-es HDD?

2. A scanner és a Laser printer is USB-s, itt az ébrán a parallel portot disabledre szabad állítani?

[ Szerkesztve ]

(#1648) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

Ma bekapcsoltam a gépemet és nem indul el.
Az alaplap sypolja nekem szépen a hibajelzését de nem tudom mire utal.
A8N32 SLI-Deluxe alaplapom van.
A hibasípolás a következő: 1 hosszú 3 rövid.

Szerintetek mi a baj?

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1649) Rakeem válasza Rakeem (#1648) üzenetére


Rakeem
aktív tag

A kérdésem valószínűleg már tárgytalan.
Még 1x bekapcsoltam a gépet megnézni biztos 1 hosszú 3 rövid...
és furcsa mód elindult a gép...

(#1650) Rakeem válasza Rakeem (#1649) üzenetére


Rakeem
aktív tag

nem hagyott nyugodni a dolog és kinyomoztam mi a baj.
az elsődleges PCI-E portom kezd szarakodni.
a másodlagsba átraktam a VGAt és azzal szépen ment (csak messze nem úgy mint az elsődlegesben).
vissza az elsődlegesbe és megint pitty pitty...
vagy 20x ki/be kapcsoltam a gépet és mozgattam a VGAt, mire 1x jó lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.