Hirdetés

2024. április 10., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) operator10


operator10
aktív tag

Bár kihalt a topic, de azért hátha:U
Kb egy hete van ilyen lapom.Viszont a Biosban pár dologgal nemvagyok tisztában.Pl:
1-AI N.O.S
2-AI OVERCLOCK
3-PEG LINK MODE
4-STB
Kérdésem az lenne hogy ezekben a menúpontokban pontosan mit állítok.Ok az overclockal tisztában vagyok:B, de a többivel azért nem egészen.és addig nem szeretek benne túrkálni, amig nemvagyok biztos a dolgomban:U

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#152) Waterman válasza operator10 (#151) üzenetére


Waterman
aktív tag

Biztos tudsz itt összecsipegetni tudásmorzsákat.
Bővebben: link

(#153) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Heló!

Most veszem meg ezt az alaplapot (Asus A8N SLI Delux).
Az lenne a kérdésem hogy megy-e rendesen DUAL-ban az Infineon ramokkal?

(#154) erdoke válasza Intruder A 6 (#153) üzenetére


erdoke
titán

Ennek itt semmi köze a laphoz.

A legjobb aláírás a héten

(#155) Intruder A 6 válasza erdoke (#154) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Heló!

A kérdésemnek mért nincs köze az alaplaphoz?

(#156) operator10 válasza Waterman (#152) üzenetére


operator10
aktív tag

Köszönöm:R

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#157) erdoke válasza Intruder A 6 (#155) üzenetére


erdoke
titán

Mert egy A64-es rendszerben a processzor és a RAM együttműködésén múlik.

A legjobb aláírás a héten

(#158) Overlocker


Overlocker
veterán

Az lenne a kérdésem,hogy valakinek sikerült-e megoldani a problémát a tccd-s ramokkal? Sok fórumon olvastam,hogy igencsak nem tudja kihajtani ezt a ramot a lap..

(#159) anulu válasza Overlocker (#158) üzenetére


anulu
félisten

a Command Rate-tel vannak még mindíg gondok. TCCD-s A-DATA DDR566 -jaim voltak, és DDR600-on, mint az álom mentek CAS2,5-4-4-7-2T-t.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#160) anulu válasza Intruder A 6 (#153) üzenetére


anulu
félisten

inkább A64-es topicba tartozik ez a kérdés, de segítek. :) megy :) 2x512 Infineon csücsül most a gépemben ;)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#161) Overlocker válasza anulu (#159) üzenetére


Overlocker
veterán

Huu, akkor nem tudom mi legyen. Mivel tccd-s ramot szeretnék venni, illetve kaptam egy ilyen lapra jó ajánlatot,de lehet más lap után kell néznem:F

(#162) anulu válasza Overlocker (#161) üzenetére


anulu
félisten

asszem csak és kizárólag az ASUS-nak van ilyen Command rate baja. tuti, h BIOS-gond. már egy raklapnyi BIOS kijött hozzá, de még mindíg nem megy 240-es FSB felett rendesen az 1T. de ez nemcsak a TCCD-re vonatkozik, hanem minden RAMra A8N-SLI-ben...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#163) Overlocker válasza anulu (#162) üzenetére


Overlocker
veterán

A másik esélyes az Abit AN8 SLI,de ennek húzósabb az ára:O

(#164) anulu válasza Overlocker (#163) üzenetére


anulu
félisten

egy Abit lapom volt eddig (NF7 v1.0), de az rendesen ment. ahogy érzed...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#165) operator10


operator10
aktív tag

Üdv.
Feltoltam a legújabb Biost.Mert nem akarta fölismerni a rack-ban lévő winyómat.Ez mostmár ok:C Csak a C&Q meg nem működik:CHiába állítom ''Enabled'' vagy ''Disabled''-re akkor sem történik semmi.Sőt, AI N.O.S sem megy rendesen.Tehát állíthatok én bármit akkor is 1800Mhz-en keretyel a szekér.Tanácsotok esetleg?Járt már valaki így?Fent van a legújabb Bios valakinek?Vagy én bénáztam el valamit:F

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#166) Waterman válasza operator10 (#165) üzenetére


Waterman
aktív tag

Legújabb BIOS-on 1010s-002-t értesz?

(#167) operator10 válasza Waterman (#166) üzenetére


operator10
aktív tag

Igen.Én csak ezt találtam az asus oldalán.és az asusupdate is ezt hozta ki a legújjabanak:U

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#168) operator10 válasza Waterman (#166) üzenetére


operator10
aktív tag

na nagynehezen rájöttem.Figyelmetlen voltam:B ez egy beta Bios.nem is kafa:O

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#169) operator10 válasza operator10 (#168) üzenetére


operator10
aktív tag

Végre, itt a 003:)) Ezen már minden ok:R

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#170) Waterman válasza operator10 (#169) üzenetére


Waterman
aktív tag

Én a topicnak megfelelően a sima A8N-SLI-ről beszélek,míg te a deluxe-ról.Vagy nem jól gondolom?

(#171) operator10 válasza Waterman (#170) üzenetére


operator10
aktív tag

Hú vazze.Igen így van.Figyelmetlen voltam bocs:BBár tudtommal nem olyan egetverően nagy a két lap között a különbség.Vagy mégis?:F

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#172) Prymus X. válasza anulu (#162) üzenetére


Prymus X.
tag

Hi.
Próbáld twinmos twisterrel (cl2.5-ös).
Ezzel nekem megy 280FSB-t (->2520MHz) is az alaplap és emellett gyári hűtővel max 55°C a proci úgy hogy csak 65%-on megy a procihűtő.
Prime95-tel tesztelve a full terhelést.

Csövi.

(#173) Sanci51


Sanci51
tag

Hali!!!
Asus A8N Sli Delux-om van, és nem igazán értem a Pci Slot-ok IRQ-k kiosztásának beállítását.
Nevezetesen: a 2-es és 3-as slot-nak szeretnék külön-külön IRQ hozzárendelést adni.
Ha valaki kicsit bővebben leírná, megköszönném! (a kézikönyv kevés)
A másik kérdésem: mitől lehet, hogy a gép időközönként újraindul?
köszi.
Csá!!!

Sanci

(#174) Sanci51 válasza Sanci51 (#173) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!:R
A gép időnként resetel; a Biosban a CPU feszültséget emelni kell mindaddig, míg stabillá nem válik a gép működése (ugyanez vonatkozik a lefagyásokra is).
Ha ez nem segít, akkor az SP2 miatt is lehet, mert az egyik fájlt (pfc.dll) egy régebbi (talán 5.11-es) verzióval kell felülírni (csak tipp!).:Y
Az IRQ kiosztást pedig (egyenlőre) csak kisakkozni tudom úgy, hogy sorban minden eszközt (a bioszban) kikapcsolok.:Y
Csá!!!:C

Sanci

(#175) operator10


operator10
aktív tag

Helló.
Asus AI BOOSTER-nél mi az Istent kell a biosban beállítani, hogy ne rinyáljon a win indulásakor, hogy állítsam a biosban be a dolgokat:FDe mit könyörgöm:O
Egyszerúen nem jövök rá mi a problémája neki:U:(((:(

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#176) Sanci51 válasza operator10 (#175) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!:R
Kicsit előolvastalak; végül is milyen lapod van és mire frissítetted a Bios-t?
Ha ellenőrizted, akkor állítsd a Bios-t alapértelmezettre és úgy próbáld meg, ha akkor sem, akkor egyszerű (akku ki 10 perc) CMOS reset és indítás.
Az XP (?) milyen; már megvolt (Wincsi Op rendszerrel új lapba), vagy lappal együtt telepített?
Ha az előző, akkor a régi telepítést frissíteni kell!!!!:Y (CD-ről Bootolva és nem a javítást választva!!!):Y
Csá!!!

Sanci

(#177) operator10 válasza Sanci51 (#176) üzenetére


operator10
aktív tag

HÚH, SZÓVAL ai bosterr-ŐL BESZÉLEK, ASUS A8N SLI LAP/DELUXE/
éS A KÖVETKEZŐ HIBAÜZENETET KAPOM WIN, ILLETVE A PROGRAM INDULÁSAKOR:''aI booster function had been disabled, please enable the feature firs.You could do this entering bios setup menu''

Tehát ezt nem értem hogy mi a bűbánatot állítsak be a biosba?:F

Bocs a Caps Lock-ért

[Szerkesztve]

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#178) Sanci51 válasza operator10 (#177) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!
Állítsd alapértelmezettre a biost!
(Load default – Yes; Exit & Save – Yes)
Ha betölt az Xp, kezdheted a beállításokat.
(Billentyűt nem ír ki? lehet hogy F1-el, Enterrel továbbléphetsz)
Csá!!!

Sanci

(#179) norkamd64


norkamd64
csendes tag

Szevasztok. Nekem ez a 3.ik a8n-sli alaplapom:((( Amikor megvettem a gépet 1honapja kb egyböl alaplapcsere, mert a biosz nem mentett el semmiféle beállitást.:F Multhéten meg egy táp+lap ko volt:S de már megtörtént a csere és ujra hasit..
:))

[Szerkesztve]

19''Sgi,ASUS A8N-SLI,AMD ATHLON 64 3000+,Asus Extreme N6600/TD 256MB DDR PCX,1gb/400 MHz ddr,SEAGATE 250GB_s-ata,Pioneer dvr-108.Dtk 400W.

(#180) Sanci51 válasza norkamd64 (#179) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!
Hidd el, nem a lappal van a baj, hanem a bóttal!!:Y
Összerakott gépet? sose!!!:Y vagy nagyon meg kell nézni, hogy honnan!!:Y az meg drága (ha megad rakod össze, 1 S-Atát +-ban tudtál volna venni :C)
Vásárlási tanácsok;
1. ellenőrizni a gép tartalmát a számla (tartalmaznia kell részletesen minden alkatrész megnevezését és gyártási számát)–(a megrendelt konfig tartalmi egyeztetése – addig ne ragasssza le, míg nem látom a belsejét – sokan nem tudják, de kötelező bemutatni)
2 ellenőrizni a drivereket (alaplap, OS, szoftverek), hogy ha szükséges, minden meglegyen.:R
3. bekapcsolt állapotban leellenőriztetni a rendszert (Pl.: Bios; melyik verzió és egyezik-e a kapott lemezzel, OS; Vezérlőpult\Rendszereszközök, az Os frissítve van-e? stb…) és összevetni a konfiggal (bár az én minimális tudásommal is tudok a Regeditben egy 700-as gépből 2400-ast csinálni). Monitornál kölönösen figyelni a pixelhibákra (fekete majd fehér háttér betöltése és tüzetes átvizsgálás).:R
4. Stb… nem folytatom tovább.
A lényeg, hogy már bizalmatlan vagyok az összeralott kész konfigok iránt (ami az ismerőseimet illeti). Még nem találkoztam olyan kész géppel, amivel probléma ne lett volna.:Y
PL.:
ismrősőm fölhív; kész az új gépe (bótban összerakott konfig), menjek, állítsam be a hálót és telepítsek egy-két segédprogramot. OK mondom, 1-2 órán belül ott vagyok. Erre ő: az sok, addig mit csináljak? Rakjál össze minden kábelt, aztán várj engem – mondom én.
Mire odaértem, ő valóban összerakott mindent, és beindította a gépet… Persze a modemet is csatlakoztatta. Az meg persze egyből átjárót keresett, helyette viszont férget talált.:Y
Még menthető lett volna az egész, de sem a lap, sem az OS telepítőjét nem kapta meg! :Y, arról nem is beszélve, hogy ha az OS-t frissíti, az egész meg sem történhetett volna… más kérdés persze, hogyha nem egy eleve túlhúzott lap és proc irányítja a dolgokat, akkor az események hogyan alakulnak…
Persze vissza bótba, három hét görcsölés után új gépe lett (az átvételnél ott voltam), a driverekkel, frissítésekkel és mindennel együtt, szisztematikusan átnézve.
Csá!!!:R

Sanci

(#181) palatt


palatt
csendes tag

Helló!

Olyan problémám lenne, hogy a PCI ferkvenciát nem tudom fixálni (33.33Mhz-re).
Így a tuning eleve kizárva. :((
Hiába állítottam be az alaplapon.
Próbáltam már másik BIOS-t is 1008 és 1010.02 ill. 1011.02!

Valaki tud segíteni?

PLÍZ!!!


[Szerkesztve]

(#182) erdoke válasza palatt (#181) üzenetére


erdoke
titán

Mi az, ami azt ripoltolja, hogy nem fix?

A legjobb aláírás a héten

(#183) palatt válasza erdoke (#182) üzenetére


palatt
csendes tag

A clock-gen és az n-tune!

(#184) erdoke válasza palatt (#183) üzenetére


erdoke
titán

A ClockGen és az nTune nálam is azt mutatja. MSI K8N Diamond.
BIOS-ban én se láttam ilyen opciót, de majd megnézem.

A legjobb aláírás a héten

(#185) palatt válasza erdoke (#184) üzenetére


palatt
csendes tag

Köszi!

(Nekem van ilyen menüpont, be is állítottam, de semmi!)

(#186) need


need
addikt

pár órája van meg ez a deszka..!

vagy is ASUS A8N SLI Deluxe...!

érdekellne hogy biost érdemes e frissiteni....???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#187) nRu3 válasza need (#186) üzenetére


nRu3
addikt

feltehetőleg a lap is új, igy feltehetöleg a bios is a legutolso van rajta, de ezt könyen megnézheted több modon is.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#188) need válasza nRu3 (#187) üzenetére


need
addikt

csak annyi időm volt hogy össze rakjam a gépet...!

a könyvböl bogarászom a dolgokat...!

viszont nem kerek hogy ha telepitem majd az XP akkor kell e neki majd a lemez amikor telepitem fel...??
Az MSI deszkához kaptam de ehez nem...((
SATA II vinyó lesz az XP...!
Viszont raidet nem akarok semmi képpen....!!!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#189) westlake válasza need (#188) üzenetére


westlake
félisten

nem fog kelleni hozza lemez.. az sp2-es xp lekezeli a sata2-es vinyokat..
itt van neked egy beta bios.. ha akarod rakd fel.. en mindig felrakom oket..
ja, jelenelg nincs hozza beta bios, hanem a 1013-as a legutolso
esetleg, ha kellene
Bővebben: link
de jatszhatsz ezzel a windows-os biosupdate progival is
Bővebben: link

Play nice!

(#190) need válasza westlake (#189) üzenetére


need
addikt

viszont valami gond van a nforce telepitéskor..úgyan is az istennek sem akarja jól kezelni az SATA vinyót...!

szépen felmegy....majd kis idő után mindenféle indok nélkül újra indul..!

ha 2 particiórol másolok akkor hibát ir ki és kilép...!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#191) strek


strek
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is egy a fent említett alaplapom van, az szeretném megkérdezni hogy a pci-e foglalat melletti molex csatit mindig be kell dugni vagy csak sli módnál? Tudom van kézikönyv de az sajna angolul van.

(#192) westlake válasza strek (#191) üzenetére


westlake
félisten

csak sli-nel kell bedugni a masodik 4 polusu csatit (a normal hdd/cd/dvd csatit)
ez a masodik csati azert megteveszto sokak szamara, mert vannak olyan lapok, ahol mindket csatit be kell dugni, meg akkor is, ha nincs sli..

Play nice!

(#193) westlake válasza need (#190) üzenetére


westlake
félisten

marmint az nforce driver telepitesekor?
sajnos nincs otletem, hogy mi lehet a problema
probalj valamit varialni a biosban

Play nice!

(#194) need válasza westlake (#193) üzenetére


need
addikt

probáltam többféle képpen isa telepitést..mert minidg mindig újra indult..!

csináltam kislemezt azzal sem volt jó..már mint telepitéskor nyomkodtam szorgalmasan az F6 és dugtam a lemezt..!
Akkor sem volt jó miután felált a gép..!
Gondoltam 1 merészet és az előző alaplap SATA vezérlöjét telepitettem fel..!
És csodák csodája tökéletes lett...!

Szeretném még megkérdezni a hangkártyával kapcsolatosan hogy hol lehet álitani azon hogy a hátsó hangfalak szoljanak erösebben....?

Valami oknál fogva a zene csak az első 3 hanszorobol szoll!
4+1 rendszerem van...! 4 szatelit..1 sub..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#195) strek


strek
csendes tag

Köszi westlake!

(#196) Tomyhu


Tomyhu
csendes tag

hella!:)
nem tudja valaki hogy milyen RAM megy bele az uj A8N-SLI be?
igaz hogy csak DDRII-es?
kössz...

Légy önmagad !Mindenki más már foglalt!

(#197) anulu válasza Tomyhu (#196) üzenetére


anulu
félisten

csak sima DDR-t esznek az A64-ek, így a DDR2 kizárva :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#198) Tomyhu válasza anulu (#197) üzenetére


Tomyhu
csendes tag

jobb lenne ha felvennél MSn ben:Pomyvarpin@freemail.hu
kössz

Légy önmagad !Mindenki más már foglalt!

(#199) westlake válasza need (#194) üzenetére


westlake
félisten

szeintem a hankartyahoz adott segedszoftverek kozott kell keresgelned.. altalaban ott lehet allitani, hogy milyen hangrendszered van..(az alkalmazott hangszorok szamat)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#200) need válasza westlake (#199) üzenetére


need
addikt

én sajna nem találtam ilyet...((

a winamp...csak 3 hangszoroba szól..!

más téma..!

van valami megoldás a chipszet hűtőre...?

kellemetlen a hangja..nagyon:((

2 ötletem van...

az egyik hogy lecserélni valami halkabra..erre kellene valami tipp...valami normális nem gagyi..és kicsit legyen halkabb..!

a másik elképzelésem hogy nekem van mindenféle fordulatszabályzóm..és ezt beépiteni a venti és az alaplap közé..!

nem tudom melyik megoldás lenne a legjobb...!!!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.