Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) diablo1984 válasza Axel(diid) (#1300) üzenetére


diablo1984
veterán

ááá ilyen szarokkal ne foglalkozz! annál gyorsabban indul a windows, minél kevesebb baromságot kell betöltenie! tehát tűzfal vírusírtó, vga driver és társai mind lassít rajta! tegyél fel egy zsír új rendszert és úgy vagánykodj vele, hogy milyen gyorsan betölt! másra úgy sem jó ez a gyors betöltés rivalizálás.....

(#1302) !Overdose! válasza diablo1984 (#1301) üzenetére


!Overdose!
őstag

:C

Lanparty boot-verseny! :C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1303) diablo1984 válasza !Overdose! (#1302) üzenetére


diablo1984
veterán

:DDD :DD

(#1304) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Úgy látom leáldozott a hőn áhított majd később megvásárolt és szeretettel használt alaplapom topikja!

Most vagy annyira kiforrott, hogy semmi probléma nincs vele vagy mindenki AM2-zik/Core2Dou-zik!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1305) rup1u5


rup1u5
nagyúr

lecseréltem az adataimnál lévő konfigban az alaplapot egy ilyen a8n-re de valamiért kékhalálozik alapon is és akkor is ha 500on akarom hajtani a ramokat. proci és ram gond nélkül ment eddig dfi-ben de itt valamiért nem akarja az igazságot. :(

Találkozott már valaki ilyen problémával?
Esetleg nem szereti az a8n az500as gigás a-data modulokat?
Egy biosfrissítés esetleg segítene?
Tud valaki UCC-s modulokhoz optimalizált biost ehez a laphoz?


:R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1306) rup1u5 válasza rup1u5 (#1305) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ja!
valami ősrégi 2005 novemberi bios van rajta.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1307) rup1u5


rup1u5
nagyúr

ez még hasznos lehet
[link]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1308) rup1u5


rup1u5
nagyúr

[link]
1604 -es béta biost valaki próbálta már?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1309) !Overdose! válasza rup1u5 (#1305) üzenetére


!Overdose!
őstag

Egy bios frissítés 2 perc alatt megvan, tehát érdemes kipróbálni!

Én úgy tudom, hogy több kolléga is használ 500-as A-Data ramokat ebben a lapban!

Esetleg hibás lehet az alaplap vagy valami más probléma?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1310) rup1u5 válasza !Overdose! (#1309) üzenetére


rup1u5
nagyúr

frissítek rajta biost, aztán kiderül.
remélem nem hibás a lap.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1311) !Overdose! válasza rup1u5 (#1310) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mostmár kíváncsi vagyok! Majd számolj be a fejleményekről!

Egyébként miért cserélted le az Ultra-D-t?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1312) rup1u5 válasza !Overdose! (#1311) üzenetére


rup1u5
nagyúr

mer' végleg megdöglött :O volt egy elbaltázott SLI-mod, aminél megsérült a chipset. utánna még hosszú ideig használtam gond nélkül de idővel jöttek megmagyarázhatattlan resetek, sikertelen xp telepítések sora és most hétvégén egyszerűen beadta a kulcsot. be sem kapcsol, meg sem nyikkan, csak világít a led.
ha viszont kiderül, hogy ez a lap is hibás akkor fölkötöm magam, mert már qrvára elegem van, hogy hónapok óta ezzel szopok. köcsög pc-k.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1313) !Overdose! válasza rup1u5 (#1312) üzenetére


!Overdose!
őstag

Őszinte részvétem!

Amikor vettem ezt a lapot, akkor én is gondolkoztam az Ultra-D-n!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1314) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Állat!

Fanatikus tag lettem! 3 év alatt! Avatart váltok!

[Szerkesztve]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1315) diablo1984 válasza rup1u5 (#1305) üzenetére


diablo1984
veterán

ööö véletlenül nem raktad fel a hardveres tűzfal driver-ét? :F

(#1316) rup1u5 válasza diablo1984 (#1315) üzenetére


rup1u5
nagyúr

őőőőő
csak fogtam és fölnyomtam minden alaplapi cuccost hozzá. nem is néztem mi-mi.

az okozhat gondot és kékhalált?
tegnap fölraktam egy moddolt premium biost de még nem jutott időm tesztelni

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1317) !Overdose! válasza rup1u5 (#1316) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen a HW-es tűzfal okozhat problémát!

Feltétlenül töröld le!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1318) szepsuti


szepsuti
aktív tag

megpróbáltam feltolni ezt a moddolt biost amit itt az előző hszekben linkelt be vki. nekem a8n sli deluxe-al nem volt kompatibilis:S pedig úgy vettem ki a cikkből h minden további nélkül működik

(#1319) diablo1984 válasza rup1u5 (#1316) üzenetére


diablo1984
veterán

egyértelműen igen! szedd azt a szart le, mert nekem is pl a torrentes dolgokkal akadt 2 perc és kékhalál! :W

(#1320) Gabás válasza szepsuti (#1318) üzenetére


Gabás
addikt

fel lehet tenni, de nem sokat változtat

(#1321) rup1u5 válasza diablo1984 (#1319) üzenetére


rup1u5
nagyúr

pontosan hogyan kell leszedni? :B

szepsuti: nálam fölment simán a8n-sli -re. és így már adható plusz fesz a chipsetnek és a ht-nak is.....nem mintha szükségem lenne rá :) csak oda kell figyelni hogy kikapcsolja az ember azokat amiket alul ír a linken.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1322) diablo1984 válasza rup1u5 (#1321) üzenetére


diablo1984
veterán

leszeded az összes drivert, majd mikor rakod felfelé és cselesen rákérdez akkor cselesen NO gombra kattintasz és nem rakod fel! valami firewall-os valamire fog kérdezni, hogy rakja-e fel....

(#1323) !Overdose! válasza diablo1984 (#1322) üzenetére


!Overdose!
őstag

:R

Cselesen!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1324) szepsuti válasza rup1u5 (#1321) üzenetére


szepsuti
aktív tag

deluxe-nál nem kell kikapcsolni semmit tudtommal, de mikor egyeztette a lapom típusát a bioséval akkor tiltakozott h ez így nem fogg menni, vissaztettema régi biost. próbáltam asus update progival is, és dos-os megoldásból is egyaránt 1ik se vezetett sikerre.

(#1325) szepsuti válasza Gabás (#1320) üzenetére


szepsuti
aktív tag

hát nekem 1 próbát megérne még 1 picit többet kihozni a prociból:D 3700+ os sandi-m van. eddig 3255 volt a vége, kiv lennék ha a chipset is kapna kis feszt mire lenne képes. ebben a moddolt biosban procinak esetleg nem lehet több feszt adni? vagy vki nem tud egy iylen bios-t deluxra véletlen?

(#1326) rup1u5 válasza diablo1984 (#1322) üzenetére


rup1u5
nagyúr

nade hogy hívják azt a sz@rt? leszedtem valami active armour firewall drivert. nemtudom az-e de ugyanúgy kék képernyő és szöveg az eredmény ha megpróbálom a tuningot. alapon nincs gond de ha 250re teszem az fsb-t már hibát dob, meg kékül, pedig a proci bírná.

szépsüti : igen. nyekereg, hogy ''nem jó'' mikor teszed fel de ezt írták is a linken, hogy csak simán tovább kell nyomni. Amúgy engem is érdekelne egy olyan bios amiben legalább 1.6v-ig lehet feszt adni a procinak.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1327) szepsuti válasza rup1u5 (#1326) üzenetére


szepsuti
aktív tag

nekem is is volt problémám a tűzfallal de nem iylen jellegű, nekem semmi adatot nem engedett se ki se be a hálózaton. telepítőnél rákérdez mikor a chipset driverét telepíted, audio chispet és ethernet drivert pakol fel. amikor ki kell pipálgatni h melyiket szeretnéd telepíteni akkor ne pipáld ki az ethernetet mert a mellé teszi fel a tűzfalat,véginyomatod a telepítőt utánna szépen az eszközkezelőbe a varázsló segítségével felteszed az int hálókari driverét és automatikusan megtalálja.

(#1328) rup1u5 válasza szepsuti (#1327) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:) kösz

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1329) szepsuti válasza rup1u5 (#1328) üzenetére


szepsuti
aktív tag

nm, remélem megoldja problémádat

szerk: moddolt biost még nem próbáltam de este lehet nekiveselkedem, most go újpest vác meccs:D

[Szerkesztve]

(#1330) szepsuti válasza rup1u5 (#1328) üzenetére


szepsuti
aktív tag

már láttam vmelyik topicba megitn dfi felé kacsingatsz:D

(#1331) rup1u5 válasza szepsuti (#1330) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:) csak tájékozódom

úgy néz ki sikerült belőni a rendszert. leszedtem a tűzfal driverét és 333ra visszaosztot ramokkal most 2600on megy, ramok 435-ön 2.5-3-3-7 1T-vel.
Sajnos 500on, szinkronban nem stabil a 3-3-3-8 1T, mint DFI-nél csak 2T-vel.

500as, gigás A-datákal másnak sincs meg az 1T ??

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1332) diablo1984 válasza rup1u5 (#1331) üzenetére


diablo1984
veterán

hallomásom szerint, meg amit én tapasztalok ezzel a lappal, nekem kingmax HC ramokkal sem képes az 1T-re a lap 500-on, arra dfi kell! 2T-vel hibátlanul megy, alapfeszen stabilan hajtja a 3700+-os SD magos procimat 2750-en, így a ramok 2T-ben ugyan, de 500-on hasítanak! 1T-vel stabil, de csak egy ideig! pl: fél napja nyúztam a gépet 1T-ben, semmi gond, elkezdek cd-t írni, és kékhalál! :W kiszámíthatatlan, de nem alkalmasak az asus-ok 500-on az 1T-re!

(#1333) rup1u5 válasza diablo1984 (#1332) üzenetére


rup1u5
nagyúr

igen. ettől tartottam. akkor megpróbálom belőni 260*10re, 520as memóriákkal, 3-3-3-8 2T-re.
chipset fesz emeléssel semmegy az 1T?
mondjuk a modolt biosal sem lehet valami jelentősen emelni neki a feszt. :(
létezik olyan bios a laphoz ami 1.5v-nál többet enged adni a procinak?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1334) szepsuti válasza rup1u5 (#1331) üzenetére


szepsuti
aktív tag

500 felett nem bírj aaz 1T-t nekem 480 on volt még stabil ahol bírta. de 1t-2t sztem max benchmarkoknál jelentős, játékoknál nem igazán ott a kőkemény mhz számít vmennyit. de viszont bírja brtuális fsb-ket a lap. nekem 400 as ocz még 620 on is bebootolt,de ott nem stabil, csak 570 en.

(#1335) rup1u5 válasza szepsuti (#1334) üzenetére


rup1u5
nagyúr

a memória írás/olvasás azért jelentősen visszaesik és ez is fontos játékoknál.
de plusz 500MB/s -ért nem fogok 10K-val többet költeni egy DFI-re.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1336) diablo1984 válasza rup1u5 (#1333) üzenetére


diablo1984
veterán

azt nem próbáltam, de a deluxe tipusnál sem bírja az 1T-t ha kezen állunk sem, ennyit tud jelenleg az asus! de 2T-ben atomtunning!

(#1337) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R megvan a végleges beállítás és megszűntek a kékhalálok is a tűzfaldriver eltávolitása után. :)
260*10, ramok szinkronban 520-on, 3-3-3-8 2T -vel.
ugyhogy megvan a DFI-m utódja. :) érdekes, hogy míg az ULTRA-D -n piszkosul melegedett a chipset, addíg ezen a lapon sokkal hűvösebb. Alig melegszik fel a heatpipeos chipsethűtő amit a DFIről örökölt. szerintem még passzívon is vígan lehűtené.
ha tudnék 1.5v-nál többet adni a procinak, akkor próbálnám még hajtani.

jól tudom, hogy a CnQ ennél a lapnál, procifesz emelésekor felejtős?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1338) diablo1984 válasza rup1u5 (#1337) üzenetére


diablo1984
veterán

próbáld ki! :P

nemtudom miért tették bele ezt a tűzfalat a lapba, mert mindenkinél úgy szar ahogy van! még jó drivert nem találtam én se hozzá, sőt még nem is olvastam róla! anno, mikor még nekem dobálta a kékhalálokat, itt magyarországon egy kukkot sem találtam róla, míg külföldi oldalakon ''well known problem''-ként emlegették! akkor mardostam majdnem szét magam! :(

[Szerkesztve]

(#1339) Axel(diid)


Axel(diid)
tag

helló üdv mindenkinek
lenne 1 gondom
leszedtem 1 asus progit amivel lehetne a boot logot változtatni
viszont nem tudok rájönni mien formátummal müxik
sokat próbáltam de nem engedi
SEGÍTSEN VALAKI!!!!!!!!!!!!!
:R

geil? az meg mi? valami kenőcs?

(#1340) diablo1984 válasza Axel(diid) (#1339) üzenetére


diablo1984
veterán

asszem a gyári cd-n van olyan, hogy be tudod tenni! cd-t vedd elő, és a progikat telepítsd róla!

(#1341) rup1u5 válasza rup1u5 (#1337) üzenetére


rup1u5
nagyúr

én még ilyet nem láttam! :O :W

minden frankón be volt állítva és stabil volt a rendszer, ezért visszaépítettem a házba.
mikor bekapcsoltam bios teljesen lenullázva és az istennek sem akarja engedni a tuningot.
hiába állítottam 260ra az fsb-t, 400ra a ramokat, ő következetesen 200*10en hajtotta. akkor ment csak 2600on a proci ha a ramokat auto-ra állítottam de így viszont visszaosztotta a ramokat 266ra :(
alig akart bebootolni
nagynehezen beállítottam 250*10, 3-3-3-8 2T -re és ugy betöltött de megint jött a kékhalál. :W
kiszedtem vissza az egész konfigot a házból hátha az okozza de az sem segített.
már nem is akart postolni a lap csak sokadszori power on/off után
egyszóval teljesen kiszámíthatatlan és megmagyarázhatatlan lett.
majdnem a hajamat téptem.
már be volt lőve az egész cucc és napokig ment stabilan 260*10, 3-3-3-8 2T -vel.
ugy szereltem be hogy a lapról nem szedtem le aprocihűtőt és a chipsethűtőt sem, tehát nem nyultam a procihoz, a lap nem sérült, ugy bántam vele mint egy hímestojással, erre a bios ugy nézett ki mintha cmos reset lett volna. tököm tele. :O

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1342) diablo1984 válasza rup1u5 (#1341) üzenetére


diablo1984
veterán

innye, több mint kellemetlen! :W

(#1343) rup1u5 válasza diablo1984 (#1342) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ha még lenne rá magyarázat :(

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1344) diablo1984 válasza rup1u5 (#1343) üzenetére


diablo1984
veterán

ha más nem, akkor a ház akusztikája lehet a hibás, ami maradandó nyomokat hagyott a proci lelkében! :DDD

használd kevésbé szűkön vett memóidőzítésekkel, és nézd meg, hogy mennyinél stabil még! én is most ráértemben ki akarom tesztelni, hogy bírja e a 3700+-os sandim a 10x300-at! :DDD
11x 270-el nem volt gondja, csak az 500-as ddr-ek nem voltak kihasználva, de hátha! ;]

(#1345) szepsuti válasza rup1u5 (#1343) üzenetére


szepsuti
aktív tag

lehet az alaplap elemkéje merült ki, aztán azért lett cmos reset-ed.

de az h beteszed egy házba és nem megy a tunning az elég érdekes. vhol nincs rövidre zárva a lap vagy iylesmi? miylen házat hazsnálsz?

öcsimnél már fodrult elő iylen h kikaptam alaplapot visszatettem és elvesztek a bellítások,de vissazllítottam mindent és pengén ment( asus a8n-e)



[Szerkesztve]

(#1346) diablo1984 válasza diablo1984 (#1344) üzenetére


diablo1984
veterán

hát 10x300-on b@szott menni, de hogy kíméljem a technikát, ezért belőttem 255-ös fsb-re szinkronban a ramokkal alapfeszen! így a ramok időzítése is megmaradt, a proc is 2800 fölött van és bírja a technika! 260-at viszont már ezekkel a ram időzítésekkel nem bírja kékhalál lesz tőle.... szóval marad a 2800mhz! :))

(#1347) !Overdose! válasza diablo1984 (#1346) üzenetére


!Overdose!
őstag

Enyém sem megy 10*300-on!

Nem fogtuk ki! :W

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1348) diablo1984 válasza !Overdose! (#1347) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem az is elég, hogy alapfeszen viszi ezt a 2800-at! így a ramokat nem kell visszaosztani, meg túlterhelni sem, de a proci sem nyekken meg a túlfesztől! szóval még így sem rossz! szerintem dfi lapban simán vinné!

mellesleg láttam már olyan példányt, ami 230-as fsb fölé nem ment asrock lapban, na az tényleg nem fogta ki! :DDD

(#1349) rup1u5 válasza szepsuti (#1345) üzenetére


rup1u5
nagyúr

ház az adataimnál.
gond nélkül ment benne már jópár lap.
a rendszer házon kívül teljesen stabilra be lett lőve. mem időzítések, stb., minden. beszerelés után lassan nyekkent meg. tehát elöször még ment a win, csak a tuning nem és a bios volt nullán. ha a ház zárta volna rövidre akkor egyböl nyekkent volna, másrészről nem egy filléres dzsunka házról van szó.
kivettem ujra a házból az egészet, egy darabig még ment, aztán már post sincsen.
szerintem megadta magát a lap.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#1350) PirosHello válasza rup1u5 (#1349) üzenetére


PirosHello
senior tag

Sztem a lap halogat megfele :( ......Nem lehet, hogy a moddolt BIOS miatt? (bár emiatt nem szabadna)...

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.