Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) sw4r3z válasza _Warrior_ (#498) üzenetére


sw4r3z
tag

Köszi, mindjárt utánanézek.
Vírus biztos nem, minden egyes újratelepítés után ezt csinálja, miután felteszem a hálózati cuccoknak a driverét

(#502) Looserke


Looserke
őstag

ugye 4 cm-es venti van a chipseten???...gondoltam veszek egy csendesebbet és azt is leszabályozom potival....

(#503) bikabiga


bikabiga
csendes tag

szükségem lenne egy kis segítségre!
asusa8nsli, 3200+ (2000mhz) venice, 4*512/500mhz kingmax hardcore mindig stabilan hibátlaniu megy auto modban (ram 400 mhzen).
ha emelem az fsbt 250 re 2500 mhz, (ram 500 mhzen lesz), beállítom az előírt 3-10-5-5 időzítéseket, a winxp simán fut, aida everest, és cpuz leteszteli, mindent rendben talál, nagyon szép eredményeket produkál a masina, de ha 3dmark2k3 vagy 3dmark2k5 vagy bármilyen játékot indítok el, kék képernyő, mem hibára hivatkozva újraindul a gép.
de ugyanez a helytez ha a szorzót csökkentem 10 ről 8 ra, hogy a cpu 2000en marad a ramok pedig 500 mhzen menjenek.
új rendszert húztam fel, 1014es bios, új nforce driver(de ha ezek hibásak lennének akkor alapjáraton is gond lenne)
ha valaki tud legyen szíves segítsen, előte is köszi :R

(#504) Looserke válasza bikabiga (#503) üzenetére


Looserke
őstag

A ramoknak adtál +feszültséget? Mert szerintem az 500Mhz-hez legalább 2,7V de inkább 2,8V kell neki...

(#505) _Warrior_ válasza bikabiga (#503) üzenetére


_Warrior_
tag

hi,

ram beállítások a biosban -> Manual, maradjon 400on, ha bírja vagy oszd vissza 333- a sebességet. ilyen idözítéseket próbálj: 2.5 3 3 7 , és mindenképp 2T !! adj nekik +feszt 2,7-8 nem árt.
ezeket 10es prociszorzó mellett nézd meg. 250fsb-vel. ha nem akar ígyse müködni, akkor emeld az idözítéseket óvatosan.
udv :))

honor 8 ftw...

(#506) Looserke válasza _Warrior_ (#505) üzenetére


Looserke
őstag

miért kellene neki 2T-n hajtani a RAMokat???.....nekem 2 db Kingmax HC 2,8V-on megy duálban 250Mhz-en 2,5-4-4-8 1T időzítéssel hiba nélkül...

[Szerkesztve]

(#507) GAMEZ2


GAMEZ2
csendes tag

nekem pl 470ig bírja az 1Tt utána ha emelem az órajelet akkor már csak 2Tvel stabil

(#508) _Warrior_ válasza Looserke (#506) üzenetére


_Warrior_
tag

Nekem a ramjaim húzva, ezzel a lappal csak 2T-ben hajlandóak menni! :Y olyan 500tól kb, de ez nem tuti.. :B

[Szerkesztve]

honor 8 ftw...

(#509) bikabiga


bikabiga
csendes tag

próbáltam 2,8 von, 2Tn 1Tn de fagyás... :O 2400on megy hibátlanul, 1,5 v cpu, 2,6 v ram... azt hiszem maradok ennél a beállításnál és nem idegesítem magam tovább a fagyásokkal. :(((
thx a tippeket

(#510) bikabiga


bikabiga
csendes tag

ja a mem most 480 mhzen 3-10-5-5 időzítésekkel megy... 500 mhzes 480on fut stabilan lol :(((

(#511) Dirty_Pio


Dirty_Pio
csendes tag

hali, ezt azert irom ide, mert nem kaptam megfelelobb topicot:
En ismet feltennem azt a kerdest, hogy miert nem megy rendesen a gepem? Egy kicsit bovebben arrolvan szo, hogy neha irto lassan bootol, azaz sokat tolti a win-t. A masik problemam, hogy van egy jatekom GT Legends, ha azt elinditom, akkor elobb-utobb kek halal(kek kepernyo, rajta erroruzenetek), ujraraktam a wint, hatha az a baja, igy pedig csak elovillan a kak kepernyo, neha nem is, es utana ujraindul a gep. Bevittem a szervizbe, de a szerelok is tanacstalanok, megprobaltuk mas videokartyaval, mas ramokkal, de befucsoltunk. Super pi-t, mamtestet, es 3d markot is futtattam rendesen. Es vegul meg egy erdekes dolog: amikor friss volt a win, nem raktak ra, csak a jatekot( a szerelok), akkor allitolag ment, es megprobaltak vagy 10x. En hazahoztam es felraktam a zonealarmot, es az avast-ot, es megprobaltam, de nem megy. A taskmanagerben kikapcsaoltam minden ehhez a ket programhoz tartozo alkalmazast, tehat nem futottak, es ugy sem ment. Nos ha valaki tudja megvalaszolhatja a fent emlitatt kerdest:''miert nem megy rendesen a gepem?'', de varom a velemenyeket is.

(#512) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Megéri megvenni +5000 Ft-ért az A8N-SLI-t ha ATI kártyát használok, szóval nem kell az SLI?

"Csak úgy mondom"

(#513) sw4r3z válasza Csapi007 (#512) üzenetére


sw4r3z
tag

Mihez képest +5000 ?

(#514) sw4r3z válasza ^Boss (#499) üzenetére


sw4r3z
tag

Én még nem frissítettem biost, szal asszem a gyári van rajta (vagyios tuti, csak nem tom melyik), de nekem 1,675ig engedi asszem. Lehet, hogy a proc. miatt nem lehet feljebb vinni, mert nem bírná, vagy valami teljesen más oka is lehet (én nem hiszem, hogy egy másik bios-nál megengedné, hogy több legyen, de hát én is tévedhetek :DDD :DDD )

(#515) Csapi007 válasza sw4r3z (#513) üzenetére


Csapi007
veterán

Szerintem egyértelmű :U
De az A8N-SLI +5000 Ft-tal drágább mint az A8N-E.

"Csak úgy mondom"

(#516) sw4r3z válasza Csapi007 (#515) üzenetére


sw4r3z
tag

Jo, vágom, csak nem láttam sehol se, hogy A8N-E...
Szerintem attól függ, mire használod. Nagyon sok különbség gondolom nincs, bár azárt az A8N-SLI lapon asszem több cucc van, mint az A8N-E-n, de szerintem nézz utána, aztán döntsd el, hogy melyik a jobb neked ;)

(#517) _calogero válasza Csapi007 (#512) üzenetére


_calogero
tag

tessék parancsolni, A8N-E és A8N-SLI összehasonlítás:
[link]

meg ha kellene egy A8N-SLI lap akkor nekem van eladó példányom, kedvező áron, garival, ajándék zalman passzív northbridge hűtővel: [link]

(#518) Csapi007 válasza _calogero (#517) üzenetére


Csapi007
veterán

Köszi :C

"Csak úgy mondom"

(#519) ^Boss válasza sw4r3z (#514) üzenetére


^Boss
őstag

melyik bios van rajta?

nem procifuggo csak biosfuggo, a verzioszama erdekelne, minden bootnal latod ha nem logoval bootolsz, ha azzal akkor assszem TAB es kiirja, ezt csaak azert irtam h ha netan nem vagnad, ne vedd sertesnek :DD

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#520) sw4r3z válasza ^Boss (#519) üzenetére


sw4r3z
tag

Majd este megnézem, most éppen be van dobozolva a gép, mert megyek LanPartyra :DDD

(#521) ^Boss válasza sw4r3z (#520) üzenetére


^Boss
őstag

esteledik :DDD

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#522) sw4r3z válasza ^Boss (#521) üzenetére


sw4r3z
tag

Minden tökéletesen müxik (bár egy kicsit lassan jönnek be a cuccok bekapcs után, de lehet, hogy csak a windows kezd meghülyülni, talán ideje lenne újratelepíteni). Köszi mindenkinek a segítséget :R

(#523) sw4r3z válasza ^Boss (#521) üzenetére


sw4r3z
tag

Biost még nem sikerült kiderítenem, a TAB megnyomása után nem csinál semmit, vagyis csinálni csinál, csak éppen nem ír semmit a boisról :F

(#524) SzZs1 válasza sw4r3z (#523) üzenetére


SzZs1
tag

Akkor nézd+az Everestben az alaplap/bios menüben
vagy ez:
[link]

(#525) ^Boss válasza sw4r3z (#523) üzenetére


^Boss
őstag

van everested ugye?

ott alaplap / bios menupontok, es ottlesz vhol hogy 1013, 1014, v. ilyesmi szam, 10-el kezdodo.
az kene nekem :)

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#526) Interceptor


Interceptor
addikt

A8N-SLI SE miben másabb,azon kívűl hogy halk chipsett hűtő van rajta?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#527) Criton


Criton
veterán

Hi ! A napokban beszereztem egy Asus A8N-Sli Deluxe lapot. A kérdésem a következő, melyik nforce4 drivert érdemes felrakni most ehhez a laphoz ( választható benne, hogy mit akarok felrakni ) ? Én pl nem akarom a integrált lan + sound ot használni, mert van audigy2-m meg egy wireless karim. Biosban ezek offon vannak, de a orig driver cdn lévő nforce4 driver felrak mindent ( lan+audio ) egyaránt, ezt hogyan lehet orvosolni mert nem szeretik egymást ( int. lan + wireles kari )? Meg lenne egy olyan kérdésem, hogy a CPU hűtöm egy Zalman CNPS7700-Cu, és ha bekapcsolom a gépet, akkor nem kapcsol be rögtön ( nem pörög fel ) csak az egy síp után, de akkor rögtön, és ugyan ezvan restartnál is. Ha restartolok, akkor CPU hűtő nem áll meg, de elég lassan forog, de amint megjelenik az Asus felirat vagyis az a szép fehér embléma, rögtön vissza is megy a fordulat, egyébként a proci ( 3000+ Venice ) 29/34 fok idle kb. Ez normális ? Eddig intel oldalon voltam, itt nemtom hogy mennek a dolgok

(#528) SzZs1 válasza Criton (#527) üzenetére


SzZs1
tag

A hőmérséklet sztem normális.nekem gyári hűtővel 3500+os tuningólva 36fok körül van paszta nélkül.

(#529) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

A8N-SLI Premiumban is találkoztam az Asus hibának vélt RAM kezelési gonddal:( 240-es FSB-nél már nem megy a szinkron memóriahajtás se 1T-vel se 2T-vel, Legfrissebb beta BIOS-t is próbáltam már. van ez ellen valami orvosság?:F

(#530) Criton


Criton
veterán

tényleg, premium és deluxe között mi a különbség :F

(#531) Interceptor válasza Criton (#530) üzenetére


Interceptor
addikt

A premiumnak hőcsöves megoldása van.http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=15&l3=148&model=539&modelmenu=1

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#532) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#529) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Megoldódott, a RAM volt a bűnös:B

(#533) Interceptor válasza Alvin_ti4200 (#532) üzenetére


Interceptor
addikt

Akkor most az a-data ramjaid nem mennek a hitelesített sebességükön?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#534) Alvin_ti4200 válasza Interceptor (#533) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Dehogynem, csak nem olyan szigorú időzítéssel, mint szeretném:D

(#535) Gorneck válasza Alvin_ti4200 (#534) üzenetére


Gorneck
titán

A kis telhetetlen...:D

Gorneck#1239

(#536) Criton válasza Interceptor (#531) üzenetére


Criton
veterán

aham - hát engem eddig nem idegesít a kis chip venti :)

(#537) sw4r3z válasza ^Boss (#525) üzenetére


sw4r3z
tag

ASUS A8N SLI ACPI BIOS Revision 1001
Gondolom ez az, ezek szerint 1001 es biosom van...

(#538) Criton


Criton
veterán

Sztetek ezt érdemes beszerezni A8N-Sli deluxeba ? 1 GB/667 MHz PC 5400 DDR2 Kingmax , nemtom milyen memot érdemes ebbe a lapba adni

(#539) palwolf válasza Criton (#538) üzenetére


palwolf
tag

Jaj, ezt inkább ne szerezd be, mert (ha jol irtad) a ddr2 NEM passzol A8N-SLIbe! Az nf4 chipset ddr1 (csak simán DDR) memoriát eszik!!!
Szoval ezt ne. DDR400-at inkább, valami jo idözitéssel. (Tuning esetén persze jöhet ddr500 is ) Meg persze vmi megbizhato márka legyen, a Kingmax pl elég jo. (meg a Kingston, Corsair is nagyon jok meg sokan mások is) Memokrol többet a megfelelő topikban találsz.

(#540) Criton válasza palwolf (#539) üzenetére


Criton
veterán

ok

(#541) _Warrior_ válasza Criton (#540) üzenetére


_Warrior_
tag

[link]
ha jót akarsz magadnak, ezt tudom ajánlani :))

honor 8 ftw...

(#542) Criton válasza _Warrior_ (#541) üzenetére


Criton
veterán

köszi, írtam neki privit :)

(#543) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Összesen hány ventillátort lehet rákötni az alaplapra?

"Csak úgy mondom"

(#544) sw4r3z válasza Csapi007 (#543) üzenetére


sw4r3z
tag

asszem 5 (max 6)

(#545) Csapi007 válasza sw4r3z (#544) üzenetére


Csapi007
veterán

Kösz

"Csak úgy mondom"

(#546) Jamis


Jamis
tag

Meg tudná valaki mondani mi a különbség az Asus a8n-sli és az Asus a8n-sli SE között? :F

(#547) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! Valaki nem tudja hol kell beállítani hogy ''felébredjen'' a gép 1 adott időpontban?

(#548) Jarod1


Jarod1
addikt

UP? a power résznél a biosban próbálkoztam az RTC akárminél, de nem kapcsolt be..

(#549) White válasza Jamis (#546) üzenetére


White
tag

Azt hiszem más bios van benne, és hiányzik a firewire.

(#550) #41133696


#41133696
törölt tag

A következő a gondom... az ASUS A8N-SLI chipset hűtő, bemondta az unalmasat... a bolt ahonnan vettem, június 6-ig zárva... a cucc meg garanciális, egy másik boltban azt mondták, hogy ők lecserélhetik a hűtést, és ha az alaplap bekrepálna, akkor vissza lehet tenni a gyári hűtést...

Kérdéseim:
1. Igaz e ez ?
2. Milyen hűtőt ajánlatok amely felér a gyári teljesítményével?

Lehet passzív is meg aktív is, és egy HardCano 9-el figyelni lehet a homérsékletét, mivel ilyen előlapi panel van a gépben...

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen wink_2.gif

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.