Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Maxxter


Maxxter
senior tag

Én nekem is ilyen lapom van, tunigolással nincs baj enged minden csak iszonyat nehéz rájönni hogy mit hogy kell beállítani (legalábbis nekem az volt :D). Én is csak olyanra panaszkodhatok hogy volt bent egy 5.1es hangkártya pluszba a szebb hangért és ha feltettem a drivertét onnantol kezdve a windows csik vagy 100ment el mire fel állt a gép, meg az nvidia tüzfal egy kaki amiatt is megáll a windows ugyhogy eueket kell melözni ed jo lap :R

[Szerkesztve]

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#752) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Emberek!

Van rajtam kívül valaki akinek az alaplapi chipset hőérzékelője egy nagy kaki?
ELőször is tettem rá egy zalmi nb 47-est a kis 8000-ret pörgő venti helyett. (azzal volt hogy 40 fokot is jelzett a cuccos.)
Aztán feltettem a zalmit, vemti nélkül simán ment 42 fok fölé is tovább nem hagytam, raktam elé egy 8-as ventit így azt írta 33 fok volt átlagba. Amit már ekkor furcsállottam, mert ha megfogtam a bordát, erőssen égette a kezemet.

Aztán most megvettem a legújabb zalmi chipsetcsodát ezt az NBF-et.
Alap hogy minden lapra simán felszerelhető, csak az Asus A8N- szériákra nem, holott erre semmi nem hívja fel a figyelmet, még a neten se. Elvileg az összes lapot kompatibilisnek tekintik. Effektíve ez is az, csak gyakorlatileg nem. Ugyanis függőlegesen kellene felrakni ezt a csodát a vidikarink mellé, de a vidikariból kb 1, 1-5 centi belelóg (pedig nem hosszú karim van csak egy 7600gt, mi a sz@rt kezdenek azok akiknek GTX-eik vannak, vagy akár 7800gt, szóval egy vicc :( ) így jön az alternatív, nem szabályos megoldás = vízzszintesen ippekhogy fel lehet helyezni a zalmit, de a vidikari vf700-asába frankón egy 3cm-ert ide is belelóg (talán ha a gyári hűtés lenne rajta akkor sehogyse tudtam volna felrakni a lapra.) de mivel a vf700-nak a legyezőit elég könnyű fizikailag kicsit (pár milit) elmozdítani ide oda- össze lehetett ''fűzni'' a két hűtőt a legyezők miatt... :Y
No comment... Szóval így fizikailag több ponton is érintkezik a vf700-as az NBF-el.
Tehát fel lehet rakni, de nagyon nehéz a vidikari hűtőjével a házba összefűzni a két legyezőst.

Aztán jött a meglepi. Ezzel a csodalegyezővel már vanti nélkül sem mentem 35 fok fölé. (A dióda szerint!)
Azonban megint megfogom és meleg mint az istennyila. Gondolom magamba b@aszki ez nem 35 fok, ez legalább 50. Aha, veszem elő a hőmérőt (pontosabban lázmérő) és dugom be a végét két tetszőleges legyező szárnyai közé.
Nézem folyamat, kb 15 másodperc és már 36-megy tovább 42-nél kivettem mert féltem galyramegy a hőmérő. SZóval: SZ@R az alaplapi diódám. Tutti.
Kérdés: Ez speciális eset vagy gyakori, vagy van e egyáltalán ilyen, van mi a teendő, vagy hagyjam úgy ahogy van? Vagy meddig bírja ez az NForce4-es kazán a hőmérsékletet?

Előre is köszi az észervételeket. Bármien tanácsot fogadok! :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#753) X Factor válasza Ferdzsoo (#752) üzenetére


X Factor
addikt

A hőmérsékletet bírja, ne félj, de ha a lapot ennyire húzod, azért érdemes lenne egy 8as ventivel megtámogatni a passzív bordát, másrészt a szoftveres hőmérsékletek sosem jelentettek 100 százalékos megbízhatóságot.

Make things work

(#754) Ferdzsoo válasza X Factor (#753) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Húzom? Egy negyed MHz-t nem húzok semmin... :F

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#755) Maxxter válasza Ferdzsoo (#754) üzenetére


Maxxter
senior tag

Egy biztos hogy nekem a CPU hömérsékletet 2fok eltéréssel méri felfelé, ha nagyon jo kedvemben vagyok akkor beteszem a diodát a chipset alá is hogy valojában hány fokos, de szerintem ne törödj vele, mindig ugy méretezik a hütöket a gyárban hogy eléggé lehütsék a dolgokat, a chipsetnek még akkor is birnia kell ha huzod a dolgokat.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#756) afterburner_


afterburner_
őstag

sziasztok , ha passiv a lapon a hűtő akkor le lehet kapcsolni a venti elelnorzest?vagy ra kell dugni egy ventit a lapra?

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#757) Ferdzsoo válasza afterburner_ (#756) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Le lehet kapcsolni, de azért nézegesd az elején nem melegszik e túl.
Proci? Vagy NB?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#758) Szten Márs válasza Ferdzsoo (#757) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A lapon... azaz a chipset ;)
És természetesen bios-ban ki lehet lőni.

(#759) Maxxter válasza afterburner_ (#756) üzenetére


Maxxter
senior tag

Igen kilehet ott ahol a bios kiirja a proci höfokot meg fordulatszámokat, ha jol emlékszem

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#760) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok.

A lapomon sajna nem igazán műkpdnek az usb-k:(. Ami a ház eljébe és hátuljára van bekötve, se hajlandó felismerni a kártyaolvasómat se az ami magán az alaplapon van, vagyis ha rádugom először kiirja nomálisan h. felismeri majd h. a telepítés során probléma keletkezett és innentől semmit sem reagál,a vicc az h. az mp3 lejátszót is hol felismeri hol nem... vmi 5let?:S windows xp sp2 van fennt.

Make things work

(#761) Maxxter válasza X Factor (#760) üzenetére


Maxxter
senior tag

Valami driver probléma lesz. Szerintem tedd fel a CD-n lévö USB drivert hátha az segit, ha az sem akkor tedd fel az MP3 lejátszohoz is a drivert noha az XP mindig felismeri nem kell hozzá driver. Ha még mindig nem jo vidd vissza garanciába hogy ez meg ez probléma

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#762) Gabe86


Gabe86
csendes tag

Hy
Lenne egy kérdésem .Nekem is ilyen lapom van. A biosban amikor vissza állítom a HT szorzót 4 ről 3 akkor is 4 x szoroz mitől lehet.Pedig a biosban 3 nak is írja ki.

(#763) Szten Márs válasza Gabe86 (#762) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Próbáld az nVidia ntune progijával win alól beállítani.

(#764) Gabe86 válasza Szten Márs (#763) üzenetére


Gabe86
csendes tag

ok köszi a tippet :R

(#765) Gabe86


Gabe86
csendes tag

Hát nem tudom .ntune 600mhz írja fsbt viszont aibooster ugyanugy 800nak? :F

(#766) Gabe86


Gabe86
csendes tag

má megvan fasza minden :D

(#767) Amartus válasza Ferdzsoo (#752) üzenetére


Amartus
senior tag

Üdv!
Most raktam fel egy zm-nbf47-es(legyező alakú) chipset hűtőt egy a8n-sli alaplapra.
Fel lehet rakni a pci slotokra merőlegesen is, de akkor a videokártyával baj lehet. Viszont én a pci slotokra párhuzamosan raktam fel és simán felment. A lap hőmérséklete a biosban (kiemelném, hogy a pontosságról nem tudok nyilatkozni) 37 fok volt. Megfogva melegnek volt, de nem sütött. Tudom ajánlani mindenkinek, de szigorúan nem tuningosoknak, bár nem próbáltam a tuningot...

Istenem, tele van csillagokkal...

(#768) Maxxter válasza Amartus (#767) üzenetére


Maxxter
senior tag

Nekem semmi bajom sincs a chipsetem hömérsékletével gyárihűtő van rajta, hajtva is van a gép mint atom ( 2900en jár, mert a memok nem tudnak többet :( ) és kéz meleg, nem lehet az hogy rosszul mér nekem egyáltalán nem melegszik

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#769) Amartus válasza Maxxter (#768) üzenetére


Amartus
senior tag

Nem a hőmérséklet a gond, hanem, hogy 8000-t fordul, és hamar tönkremegy és hangos. Az amit most cseréltem nem volt másfél éves.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#770) Maxxter válasza Amartus (#769) üzenetére


Maxxter
senior tag

nekem forog 5600-at :D akkor valami különleges chipsetem meg hütöm is van :d

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#771) White válasza Maxxter (#770) üzenetére


White
tag

Az újabb kiadású lapokon már másféle hűtő van, ami csak 6500 környékén forog. Ezt befolyásolhatja az is, hogy mennyi áramot kap.
Az enyém is csak 6000 körül forog, és egyáltalán nem hangos. ;)

(#772) Ferdzsoo válasza Amartus (#767) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azt nem hiszem el hogy elfér a vidikarid a felsó PCI-E-slotba melette.
Nekem nem hosszú karim van csak egy 7600gt-de már ez sem fér el.
Valami kis rövid vidikaridnak kell akkor lennie, különben azt fizikailag képtelenség felrakni, mert a vidikari nyákja nem engedi.
Adataidnál 7800gt-van. De azt nem hiszem el hogy az alatt elfért neked.
Csinálj egy képet ha tudsz plííz. :R

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#773) Amartus válasza Ferdzsoo (#772) üzenetére


Amartus
senior tag

Megpróbálok képet csinálni.
De ez nem az én gépem, mert nekem egy a8n-sli premiumom van, és oda már nem kell passzív hűtés. A videókártyám az tényleg 7800gt.
Ebben a gépben egy Gigabyte 6600gt passzív hűtésű kártya van az első x16-os(x8, ha sli) slotban. Mellette szerintem egy kártyahely üres és utána ismét a vga slot. Amikor a slotokra merőlegesen raktam fel, akkor, ahogy írtam, egy kicsit hozzáért a videókártyához a hűtő. Lehet, hogy egy kisebb kártya mellett elférne, ahogy írod. Ezért raktam fel a slotokra párhuzamosan. A trükk az benne, hogy a fém leszorító lemezek, amibe a műanyag tüskék is belemennek, nem kifelé állnak, hanem befelé.

Mindenféleképpen megpróbálok képet csinálni, már úgy értve, hogy jól látszódjon az elhelyezés.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#774) Ferdzsoo válasza Amartus (#773) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ok a képet nagyon megköszönném! :R Mert kicsit elbeszélünk egymás melett... szerintem... :B Én is csinálok!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#775) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#774) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah csináltam is. Fos a minősége mert teló, de a lényeg látszik.

Az első képből egyértelműen látszik, hogy nem fért volna el függőlegesen mert egyszerűen odáig elér a vidikari nyákja.Igaz nem sokat, talán egy fél centit. De mindegymennyit, belelóg és kész úgy nemtom felrakni.[link]

A második képen pedig lehet látni hogy vízszintesen is csak azért fért el mert, összetudtam fűzni a vf700-al, különben ha a gyári hűtő lenne a vidikarin akkor ígysem tudnám felrakni.
[link]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#776) Amartus válasza Ferdzsoo (#775) üzenetére


Amartus
senior tag

Na, ha jól látom, akkor ugyan úgy raktad fel, ahogy én is. Még a héten megpróbálom lefényképezni és felrakni.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#777) Ferdzsoo válasza Amartus (#776) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor tulajdonképpen mindenben egyetértünk. :U
Akkor jó. Különben tényleg a peckek befele állnak. Elég nehéz volt ezmiatt belenyomni őket a lyukba.
Szerintem különben ez így szabálytalan felhelyezés is.
De ez van örülök hogy felment. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#778) Maxxter válasza Ferdzsoo (#772) üzenetére


Maxxter
senior tag

Egy biztos az asus nagyon rosz helyre tette ilyen szempontbol a chipsetet. hülyék :(((

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#779) Ferdzsoo válasza Maxxter (#778) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen én is nagyot csalódtam márkában mint Asus-ban.
Azmeg hogy 250gb-nál nagyobb vinyóra nem lehet oprendszert rakni, az pedig csak egy vicc. Nagyon idegesítő. Anno már bánom hogy nem az Abit KN8-át vettem meg az Asus helyett.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#780) Szten Márs válasza Ferdzsoo (#779) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

''Igen én is nagyot csalódtam márkában mint Asus-ban.''
Nézz körül NF4 chipsetes lapok között, és kezdheted is sorolni a márkákat, hogy kikben is csalódhatsz ilyen alapon.... A legtöbb lapon ennél is rosszabb az elrendezés.

[Szerkesztve]

(#781) Maxxter válasza Ferdzsoo (#779) üzenetére


Maxxter
senior tag

Én is azon filoztam, de ha már megvan nem adom el, föleg hogy sli

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#782) Ferdzsoo válasza Szten Márs (#780) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah ami nem felsőkategóriás márka. De nézz meg egy Abit-ot, vagy MSI-t.
Teljesen pöpecek. És a nagy vinyókkal sincs bajuk, ráadásul van köztük alapból passzív chipset hűtés. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#783) Maxxter válasza Ferdzsoo (#782) üzenetére


Maxxter
senior tag

Ez is iagz, de azért egy Abit-ot meg MSI-t nem mondanék kicsi lap gyártonak

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#784) Amartus válasza Ferdzsoo (#777) üzenetére


Amartus
senior tag

Üdv!
Felraknám a képeket, de annyira életlenek, hogy egy kínszenvedés. Próbálok újat csinálni vagy felrakom ezeket.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#785) NoLF


NoLF
addikt

nahát, egyeseknek milyen problémáik vannak...
nekem zalman zm47j van az asus a8n sli lapon, és mégis elfért mellette egy 7900gt... elfért mellette 2db 7900gt is
elfért egy 6600gt zalman vf700cu-val.
elfért egy sima 6600 is, és most elfér egy gyári passzí hűtésű 7300gt.
biztos csak én vagyok ilyen szerencsés hogy midnen elfér :)
a zalman zm47j-vel pedig 302 fsb-t tudok kicsikarni 40 C hms mellett, elölről 8centis tolja 5 volton a házba a hideget.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#786) Maxxter válasza NoLF (#785) üzenetére


Maxxter
senior tag

Azért én még mindig szerencsésebb vagyok nekem paszivan megy a gyári hütövel :P

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#787) barthag


barthag
csendes tag

Kérdés? Szerintetek mit érdemesebb venni ASUS A8N-SLI vagy Gigabite valamelyik hasonló tudásu lapját. Vagy esetleg más gyártó lapját ajánjátok. Ahogy néztem árba ugyan ott vannak Mármit az asus és a gigabite. Ja annyi kikötésem lenne hogy nf-4 ultrával kéne a lap mert úhy tudom hogy asz A8N-sli az. Előre is köszi
:R

(#788) Szten Márs válasza barthag (#787) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az A8N-SLi mint ahog a nevében is benne van nforce4-SLi chipsetre épül. Az Asus A8N-E épül nforce4-ultrára..... Igaz, a SLi mindent tud, amit az ultra.
Mivel az asus lapjának a topicjában vagy mki ezt a lapot választotta ezért, vagy azért... :)

(#789) X Factor


X Factor
addikt

Itt egy rövidke történet amit a memtest-es topikba már leírtam: Sziasztok! Konfigot lsd adataimnál, a következőképen jártam: 400as codegan hajtotta a gépemet, ami mint tudjuk nem egy életbiztosítás, hát váltottam vettem egy 450W gps chieftech tápot, eddig is volt egy olyan problémám, h. a gép kb csak a negyedik indításnál adott jelet a monitornak, ugye megtörtént a tápcsere és ez állandóvá vált, ergo bármit csináltam a monitor nem kapott semmiféle videójelet, hát birizgáltam picit a kábeleket, és siekrült a problémát megoldani, hittem én, monitor jelet kap, de a Asus boot logo-nál nem megy tovább, vki adott egy tippet h. memória, hát a modulokat átraktam a másik pár slotba és láss csodát a gép elindult, de kb 20mp után kék halál, mindent visszakellett raknom alapra stb... így is egy idő után kék halál, gondolom alaplap vagy memória hiba, namármost leszedtem a memtest-t lefutattam 1 passig de nem talált semmit ekkor indítottam elbenne vmi olyat h. memorí sizing és nem alap hanem full, ilyenkor vmiért 1300megát irt ''cached memorí''-nak és egyből ki is írt vagy 1600hibát, viszont ez nem tudom h. mit jelent, vki vmi tipp? Hétfőn vezsek ocz gold gx modulokat, meg viszem majd az alaplapot gariba mert usb-k se igazán műkődnek.:S Kérdés: Ugye 3 hibaforrás van: alaplap, memó, táp... Na mármosr du ha minden jól megy akkor szerzek kölcsön vmi ddr memóriát, de tapasztalt-e már vki hasonlót?

Make things work

(#790) Maxxter válasza barthag (#787) üzenetére


Maxxter
senior tag

Én ajánlom a lapot jo darab, ha olvasod a topicot leirtuk már páran milyen idegesitö hibái vannak, de külöben jo. Én inkább Asus vennék mint giagbyt-ot, de még nézegess egy Abit KN8 SLi lapot is, érdemes!

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#791) Maxxter válasza X Factor (#789) üzenetére


Maxxter
senior tag

én nem , nekem akkor csinálta ezt hogy a bootnál kifagyott mikor tulhuztam a procit meg a memot , különben :F . Meg szerintem hardwares hiba van, nekem egy 3700+sandiego@4700+ x800xl 1 vinyo 1 dvd iro viszi egy 400-as mercury táp. Pedig a mercury sem egy életbiztositás. De a lapot mindenkép vidd vissza, és a memoiadt nézd meg más gépben ha ott jok akkor a lap a gagyi

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#792) X Factor válasza Maxxter (#791) üzenetére


X Factor
addikt

Memóim kilettek próbálva és jók. :R Lapom épp az AQUA garijában csücsül.

Make things work

(#793) Maxxter válasza X Factor (#792) üzenetére


Maxxter
senior tag

akkor csak az lehet a rosz vagy talán a proci de azt nem hiném

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#794) SzZs1 válasza Maxxter (#791) üzenetére


SzZs1
tag

merész vagy a Mercury táppal :(

(#795) barthag


barthag
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nagy nehezen sikerült végigolvasnom a topikot eljétől a végéig (kb 6-h-telt :C :Y ). NA de nem ez a lényeg, néztem az AbIT hasonló deszkáját arról azt írták hogy jobb mint ez, nekem azonban sokkal jobban testzik mint az Abit nem csak kinézetre hanem amúg is. Pl ezen van a régi nyomtató port az Abiton meg nincs nekem viszont szükségem van rá. Na de visszatérve az elejére a topik konklúziój szerintem az: hhogy ha az ember lecseréli a chipszet hűtőt valmi normálisra és nem akarja agyontuningoli a gépét annak tökéletes választás. Én iljen konfigot gondoltam: ASUS A8N-SLI, AMD 3500+ Venice, 200 GB SAMSUNG SATA2, valmi X800 GTO2, CASETEK CK1099, CHIEFTECH GPS-400AA-101A, KINGSTON (KVR400X64 C3-512) x 2. A házat meg a tápot már megvettem. Ahogy a topikot olvastam hogy egy kicsit kényes ez a lap a memre de remélem ezeket jól fogja kezelni. A gépet nem igazán szeretném húzni esetleg egy kicsit, de a chipszet hűtőt biztos cserélem.

Ja egy gyors kérdés: használ-e valaki ilyen deszkát X800 -as vid kártyával, ha igen miljen ch hűtést ajánl ami elfér? :F

Előre is köszi

(#796) Maxxter válasza SzZs1 (#794) üzenetére


Maxxter
senior tag

tudod erre telt de még használt is waze :D de amig jo jo nem nem. Lényeg hogy müködik és viszi a gépet

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#797) Maxxter válasza barthag (#795) üzenetére


Maxxter
senior tag

No figyi! Nekem egy X800XL IceQ hűtéssel van és talán egy papir lapot be tudsz teni a hütö és a chipset közé, ugyhogy ezen cserélni igy reménytelen ha kell küldök képet, de nekem a gyári hütö van fent a chipseten a ventit lehuztam mert hangos mint állat és 31 fokos pedig a gép is huzva van nem is kicsit 30% ;). Igy semmi bajom sincs vele. A kingstone memot meg birni fogja, de ha kell azt is megnézem

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#798) X Factor válasza Maxxter (#793) üzenetére


X Factor
addikt

Én is így gondolom, csak a kék halál általában memóriára hivatkozott, és mivel az jó, így procira is elkezdtem gyanakodni, mivel 939-es rendszreknél ebben található a memórivezérlő, de mivel az usb-k se műkődnek rajta, gondolom a lap járja a végét, és remélem a prockó teljesen jó.

Make things work

(#799) X Factor válasza barthag (#795) üzenetére


X Factor
addikt

A chipset hűtőt jts-0006ra érdemes lecserélni és akkor a VGA sem probléma. [link]

Make things work

(#800) barthag válasza Maxxter (#797) üzenetére


barthag
csendes tag

heló
Jó lenne látni hogy is néz ki mert ajánlottak egy másik ch hűtőt és nem tudom hogy az elfér-e. Előre is thx :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.