Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) seederking


seederking
őstag

Tényleg nem jó a black dragon?mert lenne most egy jonak tünő üzlet?valakinek tapasztalat?

(#1652) likeaRAINBOW válasza seederking (#1651) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Túl sok a kompatibilitási probléma

(#1653) Victoryus válasza seederking (#1647) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Azt szokták mondani a különböző teszteken hogy nem nagyon számít a sebesség. Én is ezt tapasztaltam, tök mind1 hogy 1333-on vagy 1600-1800-on megy a ram. Semmi különbséget nem érezni. Nekem 2x2gb mezei Kingmax van, 1333-as papíron, de mennek ezek feljebb is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1654) seederking


seederking
őstag

Nézegettem itt http://www.argep.hu/trend/GAME/Gamer-pc-konfiguracio.html
és ezekben a konfigokban extreme 3 black dragonnal van társitva?
áááá elbizonytalanodtam.

(#1655) seederking válasza Tom5 (#1649) üzenetére


seederking
őstag

Köszi a segitségeteket

(#1656) Expendable válasza seederking (#1647) üzenetére


Expendable
aktív tag

2 x4 giga kingston hyperx blue-t használok (1600Mhz) tökéletesen mennek.

(#1657) seederking válasza Expendable (#1656) üzenetére


seederking
őstag

Akkor itt pl a sorozatszám mind1 ha pl kingston hyperx-et veszek?csak a tipus a lényeg

(#1658) Expendable válasza seederking (#1657) üzenetére


Expendable
aktív tag

Sztm igen, de nem merem 100%-osan állítani.
Nekem ilyenek vannak benne: KHX1600C9D3

(#1659) szjoci válasza seederking (#1657) üzenetére


szjoci
őstag

szintén kingston hyperx blue 2x4Gb, semmi gondom vele

(#1660) akela91 válasza szjoci (#1659) üzenetére


akela91
addikt

Szintén, 1.6V-on mennek szépen 1867 MHz-en.

(#1661) Victoryus válasza akela91 (#1660) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

de minek? :) A játékok se gyorsabbak meg az office se, meg a PS se.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1662) akela91 válasza Victoryus (#1661) üzenetére


akela91
addikt

Miért ne? :DDD Szeretem kihozni mindenből a maximumot normális keretek között. :) 1.6V mellett kényelmesen elvannak. Elvileg FX-nek fontosabb az órajel, mint az időzítés. Persze nem vettem észre gyorsulást, mert bitang gyors e nélkül is minden...

[ Szerkesztve ]

(#1663) seederking válasza Expendable (#1658) üzenetére


seederking
őstag

Találtam olyan boltot ahol a tieddel megegyező sorozatszámú hyperx van.Annyi hogy a végén még van 2 karakter.Megtennéd hogy megnéted a tied is folytatodik e még?köszi
a ramoknál a no ecc vagy ucc jelzés mit takar?tudja vki?

(#1664) Expendable válasza seederking (#1663) üzenetére


Expendable
aktív tag

Talán nekem még annyi van utána írva, hogy 4G. (mármint hogy 4 gigás modul)

(#1665) kungzi


kungzi
veterán

a 990fx extreme 3, 970 extreme 4/3 milyen sata3 vezérlősök?

(#1666) seederking válasza Expendable (#1664) üzenetére


seederking
őstag

Köszi a segitséget.Megrendeltem ezt a tipust.Remélem jo lesz függetlenül a tipusszám kis eltérésétől.

(#1667) DeadMeat válasza kungzi (#1665) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ami a chipsetben van, vagyis amd.Nincs külön vezérlőre kötve csak az e-sata.Ha jól rémlik.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1668) kungzi válasza DeadMeat (#1667) üzenetére


kungzi
veterán

csak azért kérdem, mert van egy ocz agility 3 60GB-os sata3 ssd-m. és azt olvastam róla, hogy az asmedia vezérlő nem nagyon szereti, nem hozza ki belőle a maximumot

(#1669) DeadMeat válasza kungzi (#1668) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nekem is az van, ext3 és Ag3 kombó, nincs nyűgje.Valamivel gyorsabb a tesztek szerint mint az előző inteles vezérlőn volt.
Illetve külön driver csak az e-sata vezérlőjéhez kell, a sima sata vezérlőhöz amd driver kell.Szóval nem hiszem, hogy külön vezérlős lenne.
Majd mérek egyet én is, mert már az értékekre nem emlékszem sajna.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1670) kungzi válasza DeadMeat (#1669) üzenetére


kungzi
veterán

intel lapon ilyet tud a kicsike.

(#1671) Expendable válasza seederking (#1666) üzenetére


Expendable
aktív tag

Igazán nincs mit, remélem tökéletes lesz neked is.

(#1672) bozont válasza seederking (#1666) üzenetére


bozont
veterán

Nem kell megijedni, attól hogy valami nincs a listán csak azt jelenti, hogy azt nem tesztelték és nem azt hogy tutira nem kompatibilis a lappal. A mai lapok már nem olyan finnyásak a memóriákra, de általánosságban elmondható, hogy a Kingston és Corsair ramok például jók és megbízhatóak. Az én ramom sincs rajta a tesztelt listán, de probléma nélkül teszik a dolgukat.

(#1673) seederking


seederking
őstag

A ram kb 2-3nap mulva jön meg a boltba.Lassan meg lesz minden a konfig frissitéshez vagyis igazából csak hdd,cpu maradt.De sajna a vga-ra még várnom kell (money support);)
De ugy érzem elég lesz kivárnom mivel tápot,ramot,lapot megvettem de vga-ra nem maradt cash és nézhetem a "kész" konfigom ami csak vga ért kiált.Szerintetek a 7850 jó cél kitűzés ehez. Phem ii x4 955BE asrock ex.3 Kingston 2x4Gb 1600mhz Fsp hexa 500w.A 7870 lenne az igazi de 100ért esélytelen.Használtat meg semmilyet nem merek.1x megszivtam:s

(#1674) seederking


seederking
őstag

Ha meg lesz minden jövök lámáskodni.Pl azzal kezdeném hogy az ex3-mon ajánlatos a bios frissités ha jol tudom.cpu fan miatt stb..?

(#1675) Victoryus válasza seederking (#1673) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

6850-nel is megy minden full hd-ben. Semmi nem fogott még ki rajta.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1676) seederking válasza Victoryus (#1675) üzenetére


seederking
őstag

Hmm.Nem tudom nekem 5870volt mostanáig és pl a batman a.c volt hogy meg meg rezzent.és tudtommal kicsit erősebb a 6850-nél.De lehet tévedek.A bios frissitésről van info?

(#1677) DeadMeat válasza kungzi (#1670) üzenetére


DeadMeat
veterán


A kért adatok. :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1678) kungzi válasza DeadMeat (#1677) üzenetére


kungzi
veterán

köszi :R ez 970 ext3-al van?

(#1679) DeadMeat válasza kungzi (#1678) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen, a legfrissebb sata driverrel, fx6100 procival.
Igazándiból a fill0 semmit nem jelent, a másik a márvadó.Az kb fedi a valóságot.Gyorsabb érzetre is és a teszt is ezt igazolja, mint ich10r-en volt.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1680) Yeffy válasza akela91 (#1660) üzenetére


Yeffy
veterán

igen? no, az komoly. időzítések maradtak v esetleg kellett lazítani?
gondolom manuálisan adtad neki ezt az órajelet.

970 Ex3, 2x4 G HyperX Blu, X4 960 T

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1681) akela91 válasza Yeffy (#1680) üzenetére


akela91
addikt

Persze hogy igaz. :)
9-9-9-24(T2) -et nem bírta, de ezt már igen: 9-10-9-24 (-40 T1).
Mint látod még T1-et is bírja :)

(#1682) Yeffy válasza akela91 (#1681) üzenetére


Yeffy
veterán

ok, akkor majd szerintem én is kipróbálom az enyéimmel.
kösz az infót :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1683) seederking


seederking
őstag

Üdv
Vettem 970 ex 3 és majd egy 7850-et tennék bele.Szeritetek érdemes a cpumat phenom ii x4 955 3.2 lecserélni az uj szériára az amd fx-re?vagy még simán jo?Az fx 6100-et nézegettem 6mag 3.3ghz.Mit tanácsoltok esetleg más tipust vagy nem kell még a csere?Àrban sztem kb egy 10-sel kellene megtoldanom.

(#1684) bozont válasza seederking (#1683) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem nem éri meg lecserélni, főleg nem az FX6100-ra. Inkább, ha még nem tetted meg, tuningold kicsit a 955-öt, 3.8-4 GHz szerintem könnyedén meglenne és az már nagyjából kihajtaná a kártyát, főleg ha magas felbontást használsz.

[ Szerkesztve ]

(#1685) Yeffy válasza bozont (#1684) üzenetére


Yeffy
veterán

hülye OFF kérdés: nem nagyon olvastam utána, de miért, mi a baj az FX-ekkel? nem lettek jók? bár én nem rég vettem az X4 960 T-t, szóval egy jó ideig nem lesz hozzányúlva, csak kérdezem...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1686) bozont válasza Yeffy (#1685) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem nem lettek rosszak, bár tény hogy lehettek volna kicsit jobbak is, de az FX6100 az kb azonos teljesítményt hoz jelenleg mint egy Phenom 2 X4 és az FX81x0 is inkább azoknál a játékoknál jelent pluszt ami négynél több szálat is képes kihasználni. Ebből meg azért nincs olyan sok.
De mondjuk aki gyengébb processzorról vált (mint én is), annak már megéri akár FX-re is cserélni.
A valódi előrelépés egy SB Core i5 lenne, de az meg már kicsit nagyobb beruházás. De például full hd felbontás esetén már ez sem jelentene akkora sebességtöbbletet, mint amennyit rá kellene fizetni pluszba. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1687) eldiablo válasza Yeffy (#1685) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az Fx 6100-as 3 magos, magonként 2db végrehajtó egységgel. Nem jelentene akkora előrelépést, mint amennyit rá kell költened. Az FX 81x0-as már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#1688) Yeffy válasza eldiablo (#1687) üzenetére


Yeffy
veterán

3 magos? ja értem, nem valódi 6 magos.. hmm.. az igen.
akk az FX4xxx az 2 magos, a 8xxx meg 4 magos ugyanezen elv szerint?
mondom, nem igazán olvastam utána, így nem tudom, ez miért jó/nem jó, bár gondolom, elsődlegesen szerverkörnyezetbe fejlesztették...

aláírásod az kész :DDD

bozont: neked is köszi az infókat. hát igen, egy szandival ellennék én is, gondolom erősebb az FX-ektől, csak hát ár...
mindegy, én bízom benne, h elleszek ezzel az X4 960 T-vel is egy jó ideig, aztán meg csak összejön valami ütős FX-utód/reload... :)

én amúgy A64 x2 5000-ről váltottam, szóval ég és föld :D

köszi a linkeket, nagyon jók, bár már nem erős az angolom, de úgy hellyel-közzel ki tudom bogozni...
az a 2500K de jó lenne :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1689) kungzi válasza Yeffy (#1688) üzenetére


kungzi
veterán

próbáld meg a procidat 6 magosítani. ha szerencséd van 6 magosítható példányod van

(#1690) Yeffy válasza kungzi (#1689) üzenetére


Yeffy
veterán

:)
a Deneb topicba írkáltam, már próbáltam párszor, kb reménytelen...

viszont kérdeznék egy szerintem ON-t:
amióta átállítottam ACHI módra a BIOSban a SATA módot, és úgy fut vinyóról a Win-em, elég gyakran előfordul, hogy ha nézek DVD-t (gyári origi), egyszercsak minden szó nélkül megáll a lejátszás, és látom a visszajelző LED-en, hogy pörgeti a vinyót, vagy olvas valamit, de nem hallom, hogy esetleg jobban kerregne a vinyó. erre esetleg valakinek tipp? emiatt az ACHI miatt lenne? SATA IDE combinatedd módban is ezt csinálja.
970 Ex. 3 lap, SonyNEC Optiarc AD 7200 S SATA író ami csinálja...
olyan opciót meg ne mtaláltam, h mondjuk az író IDE módban menjen, SSD/HDD meg ACHI-ban...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1691) wd.taz válasza DeadMeat (#1677) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Üdv!

Ha jól értem ez egy Agility3 60GB-os példány? Ez tényleg ennyi? Nekem is ez van 990FX Ext4-el Ph II x6 1090T-vel és egy picivel nagyobbak a számok csak. Read 206 és ehhez hasonlók.

Azt hittem valamit elQ..rtam, hogy csak ennyiket mérek.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#1692) wd.taz válasza Yeffy (#1690) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Van SSD-d, vagy csak vinyó? Ha SATA-s az ODD akkor jónak kellene lenni az ACHI-nak. Nekem még IDE-s íróm van, de nem is működik ACHI-ban :) majd veszek SATA-t.

Két hónapja vettem SSD-t és azt tanácsolták ott, hogy telepítésnél húzzam le a vinyót + eleve ACHI-ba telepítsek, majd ha kész akkor vinyó visszadug.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#1693) kungzi válasza wd.taz (#1692) üzenetére


kungzi
veterán

jól mondták :)

(#1694) Yeffy válasza wd.taz (#1692) üzenetére


Yeffy
veterán

Szia!

SSD-m még nincs, mostanság fogok vásárolni, csak ODD meg HDD-m van, mindkettő SATA-s.

Hát igen, IDE-s nem fog ACHI-ban menni... :)

Csak elég érdekes, mert szerintem kb. azóta jelentkezik ez a probléma...
Vagy döglődik a drive-om, már több mint 2 éves, ha jól emlékszem. Nem tudom... :F

Igen, a lehúzás dolgot jól tanácsolták, tehet olyan indítófájlt vinyóra, amit hiányolhat SSD-ről való indításkor az oprendszer, ha kiveszed/lecsatlakoztatod a HDD-t...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1695) seederking


seederking
őstag

;s láma érdeklődne;)
Olvasgatok itt de nem igazán vágok pár dolgot.Pl mi az hogy achi modba rakni a satat és miért van rá szükség?Ex. 3nál szükséges a bios frissités mert olvastam hogy kb mindenki frissiti megvétel után.A cpu fan szabályzásra van már vmi options vagy majd azt is magamnak kell belőni?thx

[ Szerkesztve ]

(#1696) wd.taz válasza Yeffy (#1694) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Lehet, hogy találkoztál már ezzel a "kollégával" én nála vásároltam, korrekt, gyors, gari, stb.

[link]

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#1697) wd.taz válasza seederking (#1695) üzenetére


wd.taz
aktív tag

Szia!

Egyszerűen gyorsabb az AHCI.

[link]

A CPU Fan szabályzási dologban nem tudok segíteni, mert a ház Fanok nekem külön vezérlőn vannak (Sentry2).

1-re van állítva Biosban + 65°C. Ha játszok akkor AXTU-ban tolom 7-re + Sentry auto-ra.

Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#1698) Yeffy válasza wd.taz (#1696) üzenetére


Yeffy
veterán

Köszi a linket, de az SSD vásárlás helye és tárgya már le van fixálva. :)
Engem ez az íróprobléma érdekelne, hátha tud rá mondani más is valami okosságot. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1699) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

Tapasztaltatok olyat, hogy a hátsó USB valamiért nem működik bizonyos eszközzel? Van egy wifi adapterem, és ha egy USB hosszabbítóval használom akkor tökéletes, de ha a nélkül, ugyanabba az USB lyikba, akkor nem megy. 1.7 javítana?

(#1700) Piloss válasza zuzu000 (#1699) üzenetére


Piloss
senior tag

Elképzelhető, mivel ebben a tekintetben is javítottak rajta.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.