Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Rogan99


Rogan99
tag

Most akkor mi az igazság?:) Működik a dolog rendesen? Be tudtátok állítani a fentiek alapján h jó legyen?

(#1602) szjoci válasza seederking (#1599) üzenetére


szjoci
őstag

Most nem azért, de extreme 3-at kapsz boltból 19-ért, extreme 4-et pedig 23,5-ért (árgép). Ha 21-22-t kiadnál az extreme 3-ért akkor már szerintem toldd meg 1,5k-val és vedd meg az extreme 4-et :U

[ Szerkesztve ]

(#1603) Tomko78 válasza szjoci (#1602) üzenetére


Tomko78
őstag

Vagy egy Fatal1tyt ;] Az se maradjon ki a sorból :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1604) szjoci válasza Tomko78 (#1603) üzenetére


szjoci
őstag

970-ből tudtommal nincs fatal1ty, 990-es meg nem ez az árkategória :P

[ Szerkesztve ]

(#1605) bozont válasza kovsol (#1598) üzenetére


bozont
veterán

Nem, azzal azt tudod beállítani, hogy mi legyen a legkisebb, minimális fordulat amitől ne menjen lejjebb. Direkt megnéztem és az uefiben is azt írja hogy minél magasabb a szint, annál nagyobb lesz a cpu hűtő sebessége is. De ki is próbáltam, lvl1- en 1600rpm körül van a sebesség (a Giga lapomnál 1300 volt idle állapotban), aztán feltettem lvl6-ra és újraindítás után idle 2500rpm sebességgel forgott a venti. Szóval simán növelnie kellene a sebességet szükség esetén.
Azt nem tudom hogy nálam működik-e a dolog, de ez az Athlon II olyan hűvös hogy terhelés mellett is simán elég ez az 1600rpm. Egy biztos, a Giga lapoknak sokkal jobb a venti vezérlés, az Asrocknak van még hova fejlődni ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#1606) MrM94 válasza kovsol (#1598) üzenetére


MrM94
őstag

amit levelnek allitassz be az a minimalis fordulatszam utana noveli a fordulatszamot (levelt)amig el nem eri a target homerseklet.a fordulatszamot annyira noveli,hogy tudja artani azt a hofokot+- 2 3fok

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1607) Balki válasza Rogan99 (#1601) üzenetére


Balki
csendes tag

Nekem is ilyen lapom van. Én úgy vettem észre h működik a szabályzás normálisan. Legalábbis az összes házhűtő ventinél. A CPU nál nem tudom tesztelni mert nekem nem a gyári hűtő van rajta hanem egy cooler master geminII s fs 524. És az vagy 1300 at pörög vagy 800at(kis ellenállásos kábelt lehet közé iktatni és akkkor 800)..... De amikor levettem level 1 re akkor fan speed -ben meglestem az 46 % os visszavétel volt. Rányomtam egy CPU teszt progit h felmenjen 45 fok felé és akkor Fanspeedbe ujra be és magától emelte már 54 % ra és gondolom tovább is emelte volna. Szal jól működne egy gyorsabban működő ventivel, de az 1300 as fordulat még jóval level 1 alatt van így azt nem lehet szabályozni.
SZerintem ... :D
pedig:
Jó lenne nekem is ha 800 on menne mert bőven elég netezés közben 45 fok felett felkapcsolna 1300 ra :D de játéknál kell az 1300....

(#1608) Balki válasza Rogan99 (#1588) üzenetére


Balki
csendes tag

970 ex 3! nagyon jó lap. Ne vegye el a kedved ...! ;)
veszel rá egy hűtőt ami alap keveset pörög és kész is! :) :D

(#1609) Rogan99 válasza Balki (#1608) üzenetére


Rogan99
tag

Most egy Hyper tx2-t használok, és ha jól látom erre a lapra is rámegy szóval elvileg nem lesz probléma. Már csak el kéne döntenem h intelt vagy amd-t veszek. Ha utóbbit akkor ezt a deszkát veszem.

(#1610) Youri


Youri
veterán

Sziasztok,

most vettem egy 970 Exterme 4-et. Van valami ismertebb problémája? A normál AM3-as hűtőket gond nélkül tudom használni?

RTX ON

(#1611) bozont válasza Youri (#1610) üzenetére


bozont
veterán

Én eddig nem találkoztam semmi problémával, jól működik. Rámennek a régebbi hűtők is, megegyezik a felfogatás (asszem már az AM2 óta ugyanaz).
Mondjuk ha nem az van rajta, akkor érdemes feltenni a legfrissebb 1.70-es uefi-t.

[ Szerkesztve ]

(#1612) Youri válasza bozont (#1611) üzenetére


Youri
veterán

Értem köszi. Csak kicsit gazdaságosabb kivitelűnek tűnik a keret, ezért nem voltam benne biztos :)

RTX ON

(#1613) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok! van valami tippetek, hogy az Asrock Fatal1ty 990FX lapommal miért csak sztereóba szól az 5.1-es hangrendszerem? terészetesen be van álíltva hogy 5.1-be szóljon, az audio manager-be ha rábökök, a hangszórókra mindegyik szól, azaz a hátsó is a center is, de a játékok és a zene is mindd-mindd sztereóba hajlandó szólni :U

(#1614) Victoryus válasza bacsis (#1613) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

allits be valami effektet neki. Bug. Remélem kijavitjak hamarosan.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1615) bacsis válasza Victoryus (#1614) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A hanghatásnál gondoltad állítani azokat? mert próbálgattam párat a hangszín változik, de a hátsó hangszórók továbbra sem szólnak mp3 alatt :U
videóklipp is csak sztereó :U

(#1616) Tomko78 válasza bacsis (#1615) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem az alaplapi hang az valami pocsék , viszont a slussz poén vettem egy Asus Xonar D1 azzal meg össze ütközik valami ;] Ha bent van a hangkártya sípol azt hiszem 4 és nuku semmi :O Így a vgaról megy a hang

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1617) bacsis válasza Tomko78 (#1616) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

oszt a VGA-ról meg hogyan? :B

(#1618) RVR400 válasza bacsis (#1617) üzenetére


RVR400
veterán

Ha 5850-esed van, akkor pedig tudnod kellene. :D

(#1619) Tom5 válasza RVR400 (#1618) üzenetére


Tom5
addikt

HDMI-vel nem?

(#1620) bacsis válasza RVR400 (#1618) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Vágom én hogy HDMI-vel, de ahhoz elég sanszos hogy új hangcucc is kéne :U
azér kérdeztem hogyan, mert hátha van valami átalakító köcölle, és meg tudnám oldani :)) Amúgy azt vettem észre hogy a Serius Sam 3 alatt néha van a hátsó hangfalból is hangg :DDD

(#1621) Tomko78 válasza bacsis (#1620) üzenetére


Tomko78
őstag

Vagy creative hangkártya vagy mint nekem monitorból megy a hang

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1622) bacsis válasza Tomko78 (#1621) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van egy audigy1-esem, de nem voltam vele megelégedve, bár az még a DFI-be volt.. na akkro bepakolom, azt meglásuk :U :R

szerk: amúgy qrva jó, hogy akkor be is tellt a 2 PCI foglalat, egyikbe hangkari, másikba IDE RAID kártya mert a lapról már lespórólták :W

[ Szerkesztve ]

(#1623) Tomko78 válasza bacsis (#1622) üzenetére


Tomko78
őstag

Szerintem meg az a szomorú előző alaplapom egy Msi K9A2 Platinum volt és annak az alaplapi hangkártyája fényévekre van ettől a nem is tudom milyen hangkártyától , és ez lenne a csúcs Asrock Amd lap hmmm

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1624) bacsis válasza Tomko78 (#1623) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem akarok elégedetlenkedni ezzel a FAtal1ty-vel, DE!!!
Mikor az Abit ontotta a FAtal1ty lapokat, ahhoz 1: volt OC guru panel. az Asus is ad ilyen marhaságot a drága csúcs lapjaihoz! én is elvárnék itt az asrocktól valami bónúsz gémer brutál menő cuccot, ha használnám ha nem, ha hasznos lenne ha nem, de valamit adjon már bakker :U
a másik: az Abit Fatal1ty-khez külön PCI-es hangkártya is dukált, itt meg kapjuk a jó kis integrált ríltekket :U

(#1625) akela91


akela91
addikt

Asrock 990FX lapnál számomra érdekes dologra lettem figyelmes. A külön csatlakoztatott (házamhoz kapott) HD AUDIO kábellel, az elelőlapi jack csatlakozóból hangosabban szól a zene, mintha az alaplapi hátsóba dugnám. Ez normális? :)

(#1626) Tomko78 válasza akela91 (#1625) üzenetére


Tomko78
őstag

Azon még elmegy a hang de hátsó az nagyon gyér , viszont ha én csatlakoztatom a usb3 dokolot vagy mi a neve na akkor behal a gép,igaz csak akkor ha valamit bele is teszek pl egy pendrivot :) Úgyhogy aki szeret bütykörészni annak jó választás a Fatal1ty :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1627) akela91 válasza Tomko78 (#1626) üzenetére


akela91
addikt

Hát akkor ez biza szánalmas, hogy hátra ratyibb hangvezérlő kerül mint amit előre lehet csatlakoztatni... Egyébként ezek szerint akkor gyakorlatilag ez két külön "hangkártya"?

(#1628) Tomko78 válasza akela91 (#1627) üzenetére


Tomko78
őstag

Vagy annyi ennél tudom a mélyt állítani , mert hátsónál nem engedi és nagyon gyengén szól a hátsó , pedig annyira nem rossz hangcuccom van , de a legszebben a monitorból szól :) Áldom a Lg hogy tett rá hangkimenetet :C

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1629) bacsis válasza Tomko78 (#1626) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem szerencsére jól megy az előlapi USB3 :B
viszont az poén hogy 3850ig megy a 6hengeres fenom, 4gigán már nem is ad képet, míg a beta biosos 790FX DFI meg röpítette 4,2Gézáig :DDD :U

(#1630) Tomko78 válasza bacsis (#1629) üzenetére


Tomko78
őstag

Csak egy 52 ezer ft alaplapnál már azért az ember elvárná , hogy jó legyen , és sok helyen olvastam a Fatal1ty nem egy hibátlan alaplap :F Pedig MSI 990FXA-GD80 akartam venni , lehet azzal semmi baj nem lett volna

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1631) bacsis válasza Tomko78 (#1630) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó, nem használom régóta, de a hangon kívül (egyenlőre) nem találtam semmi hibát, szvsz nem lesz ez rossz lap :)

(#1632) RVR400 válasza bacsis (#1624) üzenetére


RVR400
veterán

Az AXTU nem jó?

(#1633) bacsis válasza RVR400 (#1632) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ilyen szoftveres OC progikat nem használok :B nem tom, ez jó másra is még? :B

(#1634) RVR400 válasza bacsis (#1633) üzenetére


RVR400
veterán

Mé' az OC Guru mi a búbánatot csinált? :D

(#1635) akela91 válasza bacsis (#1633) üzenetére


akela91
addikt

Jó hát. Fan control, Cpu fesz/szorzó/fsb emelés, energiagazdálkodás.

(#1636) bacsis válasza RVR400 (#1634) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

rágyugom az alaplapra oszt lehet vele menőzni a haverok előtt :P :DDD
akela91! Maradok a BIOS-ból való vezérlésnél :B

(#1637) akela91 válasza bacsis (#1636) üzenetére


akela91
addikt

Én is, csak mondtam mire jó... :p

(#1638) Victoryus válasza bacsis (#1636) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A hátsó hangszórókkal én is szívtam, itt van pár oldallal előrébb. Újratettem a hang drivert, akkor tönkrevágta a direct soundot, aztán újra tettem a directx-et is, és végül lett hang hátul is. Kb. 3 hónapos win7. De kizárólag akkor szól hátul, ha van valami effekt, mondjuk a szoba, vagy csatorna vagy ilyesmi.
HDMI-n is próbáltam a hangot, mert tv-monitorom van, így ki lehetne használni. De... az se a legjobb, mert amikor mondjuk a java frissül, vagy előjön az a kedves figyelmeztető win ablak, hogy biztos telepítek-e olyankor leáll a hang. Remélem lesz egyszer olyan jó a driverük, mint a Giagának.

Most még tesztelem a ventilátor vezérlést. Biosban beállítottam level2-re mindent, 60fokra a procit és 45-re a chasist. Kár, hogy nem lehet lejjebb. Eddig úgy néz ki tartja is magát a 60 fokos szabályhoz, de a vga majdnem 70-ig is felmegy, mivel a felső ventik fordulatát nem emeli eléggé. Maradok akkor az Axtunál, játék előtt nem árt kicsit feljebb tekerni a hűtést, nem akarok sült vga-t.
Idle viszont bőven elég a level2, PhenomX4 35fokos a Hd6850 meg 42, alaplap 35, vinyók 30 alatt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1639) bacsis válasza Victoryus (#1638) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Monnyuk én vízzel hűtök, szal legalább ezzel nem szívok :DDD az északi híd egyenlőre nem kapott vizet de akarok arra (is) egy komplett alaplapi vízes szettet, azt utána boldogság :)

(#1640) Tomko78


Tomko78
őstag

De jó hogy 1.415V helyet csak 1.4 v ad a cpunak ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1641) akela91 válasza Tomko78 (#1640) üzenetére


akela91
addikt

Nekem még durvábban droppol. Viszont te tudsz Állítani az LLC-n Biosba ha jól tudom. Sajnos én nem...

(#1642) Tomko78 válasza akela91 (#1641) üzenetére


Tomko78
őstag

ja +25% van ,amúgy olyan V adna :O Te hogy hogy nem tudsz ?

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1643) akela91 válasza Tomko78 (#1642) üzenetére


akela91
addikt

Nekem külön Uefi van 990 Extreme 3-hoz és itt még csak 1.20-as Bios van :S Ez az egy hátrányom van, viszont űberül alul tudtam feszelni mindent. (CPU NB Voltage: 1,1625 V
CPU fesz: 1.2000V 3.1GHz helyett 4.0GHz-en [Fx 8120])

(#1644) DeadMeat válasza akela91 (#1643) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha disabledre állítod akkor is dropol a lap?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1645) akela91 válasza DeadMeat (#1644) üzenetére


akela91
addikt

Elég durván... Próbáltam mindent már. De stabil így is 4GHz-en ez a lényeg.

(#1646) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Ez az LLC tulajdonképpen mit takar? Mikor érdemes bekapcsolni. Annyit tudok, hogy Load Line Calibration, és a magfeszültséggel (cpu) van összefüggésbe, de konkrét részletes leírást még nem találtam arról, hogy mikor javasolt ezt használni.

(#1647) seederking


seederking
őstag

Sziasztok.
Asrock 970 ex.3 ba milyen ramot ajánlanátok?
Kingston hyper blue,geil black dragon?2x4gb-ra gondoltam 1600mhz. Szerintetek lényeges,hogy 1600 vagy 1820 mhz-es a ram? Ha van tapasztalatotok légyszi pontos tipust is irjatok a ramhoz.
Kicsit félek a választásnàl mert a memory supportba volt olyan tipus amit nem találtam,elég kevés van felsorolva.
Köszi a segitséget.

(#1648) likeaRAINBOW válasza seederking (#1647) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

én azt olvastam, hogy DDR3-as Geil Black Dragonnal nagyon sok a gond, azt semmiképp sem, szerintem Corsair, Kingston.

(#1649) Tom5 válasza seederking (#1647) üzenetére


Tom5
addikt

Nekem 2X4GB 1600-as CL9-es kék hűtőbordás, HyperX tökéletesen megy a lapban.
Ezzel nem lősz mellé.

(#1650) RVR400 válasza Tom5 (#1649) üzenetére


RVR400
veterán

Ráadásul szó nélkül megy 1800 MHz felett az Extreme3-ban. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.