Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) #16729600 válasza attilla84 (#2450) üzenetére


#16729600
törölt tag

A deszkához adott kézikönyvben nézd meg,hogy kell.Találsz róla ismertetőt.Nem bántásból mondom,de Te jobban jársz, ha képes illusztrációs segítséget is igénybe veszel.Fog az menni, csak ne akadj fent a fixálón meg a kaucsukon meg a megrontáson ,az amúgy is büntetőjogi kategória.:)

(#2452) attilla84 válasza #16729600 (#2451) üzenetére


attilla84
tag

Ok, a kézikönyvben semmi segítséget nem találtam ezzel kapcsolatosan..:(
Képes illusztrációt meg hol találok, egyéb minden menne, csak itt akadtam el. Nem olyan a foglalata és a fixálója, mit amilyeneket csináltam mostanig :)

(#2453) bozont válasza attilla84 (#2452) üzenetére


bozont
veterán

(#2454) attilla84 válasza bozont (#2453) üzenetére


attilla84
tag

Köszönöm, így már jobban megy! :)

(#2455) Nofear19 válasza #16729600 (#2449) üzenetére


Nofear19
tag

Köszi :-)

LG 42 LM 640S

(#2456) schumi


schumi
aktív tag

Szerintetek normális az 50 körül IDLE, extreme 3 + fx8120, CM hypertx2-es hűtővel ?? nem lehet hogy rosszul mér az alaplap ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2457) and1ao válasza schumi (#2456) üzenetére


and1ao
őstag

Nem nem az és nem féltétlen a lap érzékelőjével van a gond,

Guild Wars2!

(#2458) schumi válasza and1ao (#2457) üzenetére


schumi
aktív tag

Hanem.?
Az az erdekes hogy 1-3%os terheltsegen is csak pillanatokra valtja vissza 7esre a szorzot, aztan rogton visszaugrik 15re, mar a turbot is lekapcsoltam

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2459) and1ao válasza schumi (#2458) üzenetére


and1ao
őstag

csak ezzel tudok válaszolni. vond le amit leszeretnél.jelenleg EKL Cold Tower van rajta.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2460) MrM94 válasza schumi (#2458) üzenetére


MrM94
őstag

apm bevan kapcsolva?
nem veletlenul a cool n quiet szarakodik?...

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2461) schumi válasza MrM94 (#2460) üzenetére


schumi
aktív tag

Be van kapcsolva, nekem is az a gyanum hogy a c,n,q-val nem stimmel valami, gyakorlatilag folyamatosan maxon megy a szorzo, alacsony szorzora csak tized masodpercekig valt le

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2462) MrM94 válasza schumi (#2461) üzenetére


MrM94
őstag

kapcsold ki es nezd meg h akkoris visszaveszi es ha igen akkor valamiert throttlingol a proci ami nem a cnq utana szedd ki az apm et h a fogyasztas miatt venne visza az orajeleket aztis kizard es ha ezekutan is viszaveszi szedd ki a thermal throttlingot egy keves idore h nezd meg h nem e az a baja h melegszik..zarojelbe megjegyzem h nekem volt mar bajom a thermal throthlingal es nem melegedett tul semmi hanem a lap volt hulye..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2463) schumi válasza MrM94 (#2462) üzenetére


schumi
aktív tag

Okes, koszi, megprobalom

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2464) DeadMeat válasza schumi (#2461) üzenetére


DeadMeat
veterán

Windowsban mire van állítva a teljesítmény?Energiatakarékos, vagy teljesítmény centrikus?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2465) MrM94 válasza DeadMeat (#2464) üzenetére


MrM94
őstag

ja eztis nezd meg +1

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2466) schumi válasza DeadMeat (#2464) üzenetére


schumi
aktív tag

köszi :R
valóban ez volt a gond, az all in one telepítő feltette a fusiont is, ami energisémánál is jelentkezett, és beállt arra
Na erre nem gondoltam volna :D, köszi

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#2467) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Mivel a témában eléggé járatlan vagyok, ezért kérnék tanácsot a következőkről. Három hete van egy Phenom II X4 945 3,00 GHz-s procim, egy Xigmatek Loki hűtővel. A proci használatot szeretném minél kisebb áramszámlával megúszni, ezért az UEFI-ben a CPU Voltage-t belőttem 1,2375 V-ra, és ezen értéken terhelés alatt is stabil. A C'n'Q is bekapcsolva az UEFI-ben, a Windowos energiaséma kiegyensúlyozottra van állítva. Ha nincs terhelve a proci akkor a négy mag órajele 800 MHz, 0,975 V-on megy.
A procit az AMD OverDrive-val monitorozom, és ott egy dolog szemetszúrt, és ehhez kérnék tanácsot. A Performace Control Clock menüje alatt, mind a négy magnál a CPU Core Multiplier a maximális 15-ös szorzón, míg a HT Multiplier a maximális 10 szorzón áll, és ezek az értékek terheléstől függetlenül nem változnak. Kérdésem az, hogy a fogyasztás szempontjából van-e értelme ezeket a szorzókat kisebbre venni, pl. 12 x-re, és 8x-ra, vagy inkább ne piszkáljak bele, és hagyjam úgy ahogy most van.
Előre is köszönöm a tanácsokat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2468) pendre54 válasza pendre54 (#2467) üzenetére


pendre54
addikt

Bocsi, elnéztem ez nem igazán ebbe a topikba való, már betettem a megfelelő helyre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2469) Nofear19


Nofear19
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem illetve segítség kérésem volna hogy Asrock alaplapot tudnátok mondani illetve linkelni ami UEFI és olyan paraméterekkel rendelkezik mint az Asrock pro3 ?

LG 42 LM 640S

(#2470) RVR400 válasza Nofear19 (#2469) üzenetére


RVR400
veterán

Extreme3 ?

(#2471) Nofear19


Nofear19
tag

Az is megfelel.

Elvileg az összes extreme3 alaplap uefi-s? Vagy kiadás függő? Sajnos ahány leírás annyi félét láttam már.

LG 42 LM 640S

(#2472) DeadMeat válasza Nofear19 (#2471) üzenetére


DeadMeat
veterán

Az összes 970 és 990 chipsetes uefis.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2473) Piloss válasza Nofear19 (#2471) üzenetére


Piloss
senior tag

Mindegyik UEFI-s

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2474) Nofear19


Nofear19
tag

Köszönöm :-)
Csak tudnám miért nem írják oda ha már el akarják adni.

LG 42 LM 640S

(#2475) RVR400 válasza Nofear19 (#2474) üzenetére


RVR400
veterán

A parasztoknak nem lényeg az UEFI, a nem parasztok meg úgyis tudják vagy utána járnak. :)

(#2476) Nofear19 válasza RVR400 (#2475) üzenetére


Nofear19
tag

Én csak nektek köszönhetem hogy most a "paraszt" jelző nem illik rám :)
Olvastam a hozzászólásotokat.
Egy hajszálon múlott :-)

LG 42 LM 640S

(#2477) szjoci


szjoci
őstag

970 extreme 3-hoz kint van az 1.7-es bios.

"Changelog:
Support Windows 8.

Note: "Ultra Fast" is only supported by below conditions.
1. OS is Windows 8.
2. Graphics supports UEFI GOP."

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#2478) MrM94


MrM94
őstag

Mondjatok mar meg,hogy mi a pucamert van az,hogy ha belovom uefibol 4ghz re a procit akkor mindig de mindig 9mhz el kevesebben megy a cpu-z szerint...a bus speed es a rated fsb pedig 1mhz el kevesebb....

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2479) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Üdv, Szeretném megtudni,hogy hogyan érhetem el a Windows gyorsabb rendszert és az indulás-leállítás 4másodperc alatti gyorsaságát az adott "Instant Boot" segédprogrammal? Fast módba tudom tenni,meg Regual módba,de ha kikapcsolom a gépet,előjön egy fehér hátteres kép,rajta az Instant Boot felirat és újra bekapcsolódik....? Ezt most hírtelen nem értem. Meg még olyan problémám lenne,ami sztem az én tudatlanságom és lehet vmit bekéne állítanom,hogy a Windows Aero-m néhol akadozó,viszont ha játszok akkor semmi gond nincs, és megy mint a villám. Mi lehet a probléma,lehet valami energia takarékosságon van vagy vmi és ezért akadozóbb a rendszer? Nagyon szépen köszöntem előre is a választ. Az adott lap: ASrock 960GM-GS3 FX :R

[ Szerkesztve ]

(#2480) DeadMeat válasza MrM94 (#2478) üzenetére


DeadMeat
veterán

Soha nem jön ki kerekre, ne foglalkozz vele :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2481) Polarx93


Polarx93
csendes tag

Új BIOS az 970 Extreme 4-hez 2.20-as verzióval. És eltünt a 2.10-es a letöltések közül!
Win 8 driverek is fent vannak, vagyis ismét külön!!

Bétában is van egy uj BIOS L2.12-es verzioval.

[ Szerkesztve ]

(#2482) MrM94 válasza DeadMeat (#2480) üzenetére


MrM94
őstag

regebben kijott meg a phenomnal is kereken az egesz..... aztan egy ido utan randomra mar nem..na mindegy akkor nemfoglalkozom vele csak bantja a szemem

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2483) c41r0^ válasza MrM94 (#2478) üzenetére


c41r0^
őstag

BIOS/UEFI-ben Spread Spectrum-ot tedd ON-ra, akkor stabilabbak az FSB órajelek. De tuningnál viszont javallott a Spread Spectrum opciót kikapcsolni.

(#2484) MrM94 válasza c41r0^ (#2483) üzenetére


MrM94
őstag

kikapcsoltam mostmar fixre pontos 4000mhz et kapok koszonom szepen..egyebken ez mire valo mert regebben bujtam a googlet es nem ertettem belole semmit..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2485) c41r0^ válasza MrM94 (#2484) üzenetére


c41r0^
őstag

"változtatja az órajel frekvenciáját, hogy kisebb legyen a környezetben okozott elektromágneses zavar"
emellett órajel destabilizáló is pont emiatt, de csak kis mértékben
amit CPU-Z-vel mérsz, az úgysem pontos, mert szoftveres mérés nem mérés

rosszul írtam előbb, offban lesz pontosabb az órajel, ahogy te is tapasztaltad

[ Szerkesztve ]

(#2486) MrM94 válasza c41r0^ (#2485) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem csak a szoftveres feszultseg merese nem meres,orajel cpu-z ben miert ne?..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2487) bozont válasza Polarx93 (#2481) üzenetére


bozont
veterán

Tehát akkor mégis volt valami baj a 2.10-zel. Én azért örülnék valami bővebb release notes-nak is uefi terén.

(#2488) ETOM válasza bozont (#2487) üzenetére


ETOM
addikt

Hát nekem beszart tőle lap kétlem, hogy azért mert win8 alól frissítettem. (tény, h többet nem fogok win alól), de naa...

(#2489) Nick no.1 válasza ETOM (#2488) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

-és most már jó,sikerült megcsinálnod?..?

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#2490) ETOM válasza Nick no.1 (#2489) üzenetére


ETOM
addikt

gariba van úgy megdöglött sajnos

(#2491) Nick no.1 válasza ETOM (#2490) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Nem semmi,de legalább cserélték.(illetve cserélik..)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#2492) ETOM válasza Nick no.1 (#2491) üzenetére


ETOM
addikt

Hát igen én sem örültem sőt meglepődtem amikor beszart így. Azért 2012-ben azt hittem ilyen gond nem lehet mikor áram sem ment el. De végül is mindegy jó lap am vettem most egy olcsóbb lapot, de később még lehet lesz 970 extreme vagy más mert pro lap az áráért.

(#2493) bozont válasza ETOM (#2488) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk pont win8 alól nem frissítenék, túl új ahhoz még. Bár ha ilyen gyorsan cserélték, meg le is vették a 2.10 a letöltések közül, valami nem volt okés. De a legbiztosabb az instant flash, én mindig úgy csinálom. Lehet teszek egy próbát ezzel a 2.20-szal.

(#2494) ETOM válasza bozont (#2493) üzenetére


ETOM
addikt

Hát igen mostantól én is csak biosbol frissítek :K

(#2495) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Valaki segítene,hogy a Instant Boot segédprogramot hogyan is kell pontosan használni? Köszöntem előre is! :R

(#2496) ETOM válasza TechN7ne (#2495) üzenetére


ETOM
addikt

Én nem használnám helyedben azt. Én is próbálgattam és folyton ha instant bootal indult gép. Nagyon lassú volt minden. BF3-ba ilyen 25-30FPS. Valamibe bekavart.

[ Szerkesztve ]

(#2497) TechN7ne válasza ETOM (#2496) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm, és is így vettem am észre,ezek mellet az XFast USB is mint ha lassítaná a gépet. Mióta letöröltem minden apró segéd programot,sokkal jobb. :R

(#2498) MrM94


MrM94
őstag

Felakartam installalni az amd all in drivert es lattam hogy a catalystot installalna..na most ha azt felrakom nemlessz valami gubanc hogy nvidia kartyam van?..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2499) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

ASrock alaplapi gyári lemezén az "amd all in driver" kereken azt takarja,hogy az összes illesztő program drivere az alaplaphoz,amibe beletartozik az alaplapi integrált VGA is,amit ha egyáltalán nem használsz,értelemszerűen felesleges felrakni!

[ Szerkesztve ]

(#2500) MrM94 válasza TechN7ne (#2499) üzenetére


MrM94
őstag

Nincs alaplapi vgam a lapom 970 extreme 4.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.