Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Jamesb2 válasza and1ao (#2100) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Oké, kösz, kipróbálom így is úgy is. Csak ezt nem tudtam hogy simán megy-e mindkettőben. A manualban ki is emelik hogy a felsőbe kell tenni ha csak egy van.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2102) Vartanus


Vartanus
őstag

Gondolkodtam lehet hogy Asrock 990FX Xtreme3 lenne a 970Xtreme 4 helyett a fekete nyák és a magasabb HT link sebessége miatt..mennyire észrevehető amúgy a rendszeren hogy a HT Link 5,2GT/s(2600Mhz) helyett csak 4,8GT/s(2400Mhz) dolgozik :F ugyanis a 970-es lapok csak 4,8-asat tudnak..(viccces hogy egy ősrégi 770-es chipset is tudott 5,2-t...ez meg nem,bár szerintem szándékos butítás)..bár itt azt írja hogy: "HyperTransport™ Technology up to 4000MT/s full duplex, or up to 16.0GB/s I/O Bandwidth" e szerint az FX procik is csak 4GT/s-el kommunikálnak az NB-vel

Ha szerintetek megéri az 200Mhz plusz HT Link sebesség akkor a másik kérdésem lenne esetlegesen hogy lehetne a front USB3-at megoldani(mert sajna ezen a jó kis 990FX Ext.3-as lapon nincs front USB3-as csati..ami nekem elég jól jönne...illetve tényleg annyira gagyik azok az Etrontech USB3-as vezérlők? :F

Bocsi a sok kérdésért,de nagyon megköszönöm előre is a válaszokat és hogy esetlegesen bugyutának ható kérdéseimet eltűritek :B :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2103) Piloss válasza Vartanus (#2102) üzenetére


Piloss
senior tag

Észrevehetetlen a HT Link sebességkülönbsége, nyugodtan vedd meg az Ext. 4-et

Az Etron vezérlőkkel meg nincs olyan nagy gond, néhány eszközzel van inkompatibilitási problémája, de ezek firmware frissítéssel megszüntethetők.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2104) and1ao válasza Vartanus (#2102) üzenetére


and1ao
őstag

Ha tuningolsz akkor előbb utóbb eljutsz oda hogy feljebb kerül a HT sebbesége is egyébként meg teljesen lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2105) galaxy07


galaxy07
tag

Sziasztok! van egy 2 hónapos asrock 970extreme 4 alaplapom. Van hozzá egy Cooler Master TX3 evo cpu hűtés(4pines pwm ventilátor). Olyan problémám van hogy ha rádugom az alaplapon a 4pines csatlakozóra akkor működik a ventilátor csak nm érzékeli a windows hogy van cpu hűtés és nm látom a fordulatszámot és nem is tudom állítani viszont bios-ban látom a fordulatszámot. elsőként kipróbáltam máshol a a ventillátort, ott tökéletesen ment. Átraktam a 3pines csatlakozóra is az alaplapon ott is ugyanez a helyzet. Volt windows újrarakás hátha az viccesedik, de nem. másnak ötlet?

...

(#2106) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok, nincs véletlen valakinek 990FX Extreme 3 alaplaphoz elfekvőben videokártya slotthoz a rögzítő fekete pöcsök?
Gyári hibás lehetett mert amikor kiakartam venni a kártyát takarítani és hátrahúztam egyszerűen a kezembe maradt.
Most ezért meg garizatni nevetséges lenne.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#2107) MrM94 válasza galaxy07 (#2105) üzenetére


MrM94
őstag

ez ilyen.. nekemis tx3 van a sima es nem jelzi ki de engem nem is izgat annyira..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2108) galaxy07 válasza MrM94 (#2107) üzenetére


galaxy07
tag

akkor jó, mert én már gondolkodtam hogy visszaküldöm garanciában:)

...

(#2109) Cartmenn


Cartmenn
tag

Azt kérdezném tőletek hogy most "összeraktunk" egy Asrock 960GM-GS3 FX(AM3+) alaplappal és hozzá Athlon II X3 450es procival 1 gépet,és az normális e hogy alapjáraton csak 800Mhz-en dolgozik a proci,persze munkában felpörög a 3.2Ghz-re?Ezt már az alaplap tudja,vagy valamelyik telepített program?(nekem 1 Asrock M3n78d(AM3) lapom van,de az én X3asom is és a mostani X4 965 is állandó gyári-nem emelt-Ghz-n pörgött--és azért örülnék ha csak akkor dolgozna maxon mikor kell-és így nem fogyasztana talán annyit.És az OC tuner-OC DNA fent van de nem lett állítva!!!Előre is köszönöm

(#2110) Piloss válasza Cartmenn (#2109) üzenetére


Piloss
senior tag

Persze ez teljesen normális, ezt a CnQ csinálja, épp azért hogy takarékoskodjon az energiával

Ahhoz hogy működjön a lapnak és a procinak is támogatnia kell.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#2111) MrM94 válasza galaxy07 (#2108) üzenetére


MrM94
őstag

a tx3 bol a venti 4 pinesre,a silentblade II 3 pinesre meg egy noname is 3 pin esre van kotve ezekbol csak a silentblade nek a fordulatszamat mutatja a tobbit nem..max neha a tx3 et..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2112) Dr. Gonzο válasza Cartmenn (#2109) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Windowson belül az energiagazdálkodásban állítható.

(#2113) galaxy07 válasza MrM94 (#2111) üzenetére


galaxy07
tag

köszi a segítséget:) de a poén az hogy van még 2 db 12cm Cooler master silent venti azokat bekötve mindkettőt jelzi, fordulastzámot szabályozza + múltkor kipróbáltam hogy rádugom a tápegység ventijének a helyére az alaplapona tx3-at és ott jelezte a fordulatszámot :DDD rejtély számomra hogy miért nem akarja felismerni a cpu fan csatlakozon a a tx3-at :F

...

(#2114) MrM94 válasza galaxy07 (#2113) üzenetére


MrM94
őstag

hat ez mar ilyen :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2115) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

Vannak ilyen rejtélyek. Nekem például nem hajlandó az egyes ventivezérlő szabályozni, csak maxon megy. Se biosban, se semmivel... A többi rendben van.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2116) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok. A héten vettem egy ext 4-es lapot, mellé egy FX8120at. Olyan gondom lenne hogy hibernálás után nem hajlandó bekapcsolni a gép, csak ha leáramtalanítom. Olvastam, hogy másnak is ilyen problémája akadt, de neki altatáskor, ezért írom, hogy teljesen új a tápom, mert a régi nem viselte a 8120as éhségét. Mi lehet a gond? Nem húzom a procit.

Elég sok hibát olvasni, ennyire rosszak szoftveresen ezek a lapok, gigánál kellett volna maradni?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#2117) eldiablo válasza Plebi (#2116) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem is volt ilyen problémám. A Win frissítése orvosolta.
Sokan panaszkodnak, de nem minden lapnál jelentkeznek a problémák. Nekem és a cimbimnek sem volt bajunk az Ext 4-el.

(#2118) Skimaster válasza Plebi (#2116) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem is volt ext3 de volt több olyan dolog,amiről úgy tűnt a lap tehet,én visszamentem a gigára,azóta nincs bajom!

(#2119) tresh


tresh
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni lapot váltok a kiszemelt alany az asrock 970 extreme 3 kérdésem milyen ram modulokat ajánlatok hozzá esetleg van olyan típus amit nem szeret ? Én ezt nézegettem CORSAIR VENGEANCE 8GB 2x4GB 1600MHz DDR3 KIT vélemény ? :B

(#2120) norbi0604 válasza tresh (#2119) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Ha nekem kellene most ramot venni, én ezt venném, adok egy tippet: D
http://lambdacomputer.hu/termekek/reszletek/1535_corsair_ddr3_1600mhz_8gb_vengeance_lp_kit_cml8gx3m2a1600c9w/

[ Szerkesztve ]

(#2121) Skimaster válasza tresh (#2119) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem Hyperx blu 1600 volt hozzá,kiválóan ment!2x2GB,de sajnos a kompatibilitási lista sem 100% mindig!De azért abból indulj ki!Szerintem a kingston belépő szintű memója elég hozzá.Attól is függ mi a proci.

(#2122) and1ao válasza tresh (#2119) üzenetére


and1ao
őstag

Milyen prockó megy majd bele sőt a jobb kérdés inkább az hogy milyen hűtés mert az Ex 3 elég keskeny a Vengeancok pedig elég magas (méretbeli legalábbis némelyik) kittek először én meglesegetném hogyan fér a hűtés és a modulok.

Skimaster: kompatibilitási listában csak azok a ramok szerepelnek amivel tesztelték a lapot.

Az én ajánlatom kép csalóka nem ez a borda van rajta hanem Genesis persze csak akkor ha méretes procihűtőd van.

norbi0604 kolléga által linkelt is low profil nem is figyeltem :R

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2123) szjoci válasza tresh (#2119) üzenetére


szjoci
őstag

Nekem kingston hyperx blue 2x4GB 1600Mhz kit ketyeg benne probléma nélkül :)

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#2124) Plebi


Plebi
senior tag

Minden okés, csak user error volt! Próbáltam a kikapcsolt állapotú USB-s áramellátást lekapcsolni és ezalatt egy olyan funkció került bekapcsolásra az advanced menüben, ami az usb-s eszköz általi felébresztést engedélyezi, most visszakapcsoltam és jó, hibernálás után rendesen bekapcsol. (remélem ezután is)

Valahogyan kikapcsolható, az a fícsör, hogy az USB-knek kikapcsolva is ad áramot a lap? Azt már megtaláltam, hogy a nyomógomboknak a háttérvilágítása kikapcsolható. (God night led :DD )

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#2125) eldiablo válasza Plebi (#2124) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A piros színű aljzatba van bedugva ami világít?

(#2126) Plebi válasza eldiablo (#2125) üzenetére


Plebi
senior tag

Van igen abban is, de az előlapi (vagyis nálam felül) kivezetés is áram alatt van. USB-s lámpa világít ott is.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#2127) tresh válasza and1ao (#2122) üzenetére


tresh
addikt

köszi a választ neked és szjoci,Skimaster,norbi0604-nek is :R

Proci terén egy elég jó tuning potenciával megáldott Phenom 2 x4 B50 lesz benne (alulfeszelve 1,22v nél viszi a gyári 3,1Ghz-et) a proci hűtője egy CM hyper tx2 jelenleg. Igazából én még néztem a crucial ramokat is egy időben (inteles koromba az volt az e8400-am mellett és igen jó tuninggal bírtak)

(#2128) eldiablo válasza Plebi (#2126) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

A piros ha jól emlékszem mindig áram alatt van. Az előlapit meg passzolom.

(#2129) MrM94 válasza eldiablo (#2128) üzenetére


MrM94
őstag

ezeket hol irja? 970 extreme 4 lapnal?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2130) norbi0604 válasza tresh (#2127) üzenetére


norbi0604
aktív tag

:R

(#2131) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

A gondom, hogy normális CPU hőmérsékletek mellett (max. 40 fok a CoreTemp szerint) fagyogat a gép, a konfig:
970 Extreme 3, legfrissebb 1.6-os BIOS-szal
FX-6100 (rajta Arctic Freezer 7 Pro)
2x4 GB Kingston 1333, CL9 ramok (DC-ben mennek)
A VGA egy aktív hűtős MSI GT210.
A táp egy FSP 40060APN.

A gép egy szerverteremben van, így a fagyásról nem tudom, hogy ad-e olyankor képet, bár hiába van rajta a monitor, úgy néz ki, hogy mindig úgy fagy meg, hogy csontra kifagy, nincs kép a monitoron (mivel egy idő után lekapcsolja azt). Természetesen oprendszer naplóban semmi nincs, hardver jellegű lesz a gond.

Mielőtt bekerült, kiteszteltem minden szempontból, 4 órán át volt Prime95 stabil (felváltva blend és small FFT-s teszttel), Memtest86+ lefutott, és a használni kívánt feladat szempontjából is jól megterheltem egy fél órára (webszerver). Semmi gond nem is volt, ment minden pöpecül. Ekkor a BIOS úgy volt beállítva, hogy minden órajel és fesz auto-n menjen (kivéve, hogy lefixáltam a PCI-E frekit 100MHz-re és az FSB-t 200 MHz-re, ezt ezek után is fixre hagytam), Turbo és APM (AMD energiamenedzsment) aktív, LLC auto-n, C1 és C6 state is, RAM-ok is auto órajelen és feszen (1.5V) 1333@CL9-ben mentek, magyarul mindent intézzen el az alaplap magától. A CPU VID-je 1.275V auto-n, mikor a magok 1400-on ketyegtek, lement a VID 0.885V-ra, 3300-on 1.275V-ra ugrott fel. Mindeközben nem ment 40 fok fölé a CPU CoreTemp szerint. Win2K3 Enterprise alatt Server Balanced energiamenedzsment profil volt aktív.

Aztán elkezdett fagyni, úgy néz ki, mindig nagyobb terhelés esetén, csontra, ahogy fentebb írtam. Átlagban azt lehet mondani, hogy kb. 24 óráig bírja, ha a webszerverhez méltó terhelést megkapja, amit el kellene látnia simán egyébként (össz. átlagos CPU terheltség kb. 40%, memória 80%-a szabad).

Próbálkozások:
1. Először a VGA-ra gyanakodtam, megterheltem FurMarkkal, kb. 1 órán át, semmi fagyás, a borda is szépen melegedett (van hőátadás), ahogy kell neki. Ezután újabb Memtest86+, a ramoknak semmi bajuk. De azért a ram feszt felvettem 1.61V-ra (1.5V-on bírnia kell az 1333@CL9-et), hogy kizárjam azokat is.
De utána csak fagyott, miután otthagytam.

2. Azóta arra gyanakszom, hogy esetleg a lap a CPU-nak nem ad elég feszt, adott pillanatban. Ezért kikapcsoltam a Turbot (ezek után ez már mindig kiakpcsolva maradt), de az APM, alaplap által szabályzott CPU fesz és c-state-ek maradtak aktívak. Megint fagyás kb. 24 óra után.

3. Most azt csináltam legutóbb, hogy APM is off, NB és SB feszek és HT órajel továbbra is auton hagyva (2000MHz), de a CPU-t beállítottam fix 3300-ra (16.5x200) és manual 1.35V-ra felvettem a CPU feszt, most terhelés alatt max. csak ~1.31V-ig vdroop-ol, terhelésmentesen 1.35V-on marad. Always On energiamenedzsment szintre is állítottam a Win2K3-ban, nincs szorzó ugrálás, a CPU most max. 50 fokig emelkedik. Most várom, mi lesz így vele.

Amire gyanakszom még és ötletem van:
1. nem elég az NB auto fesz (1.25V), de ha ez a gond, nem értem, miért...
2. melegszik az NB/SB és amiatt fagy...
3. ha nem az alaplap automata, CPU-t ellátó energiamenedzsment részével van a gond, akkor még a táp lehet a ludas, hogy nem ad le stabil feszeket (AIDA64 szerint stabil minden fesz, idle és 100% load esetén is).
VGA azért nem valószínű, mert huzamosabb CPU terhelés után fagy ki a gép.

És a fő kérdés: bekapcsolt APM-mel és általa auto-n szabályzott feszekkel ez a lap okozott már másnak fagyást?

thx

(#2132) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A jelenlegi 4 éves konfigom lesz felújítva. Ami már megvan az új cuccok közül egy Phenom II X4 945-ös proci, Xigmatek Loki hűtővel. Lesz még 8 GB Kingston Hyper X ram KIT kiszerelésben, egy Samsung SATA 3-as SSD, és egy HD7770-es VGA. Mindehez már csak egy megfelelő alaplap kellene. Első körben ASROCK-ban gondolkodom, bár ilyen lapom még soha nem volt. A proci nem igazán tuningolható, és nem is akarom, sőt inkább némileg alulfeszelve szeretném használni a fogyasztás miatt. Nézegettem a 970 Pro 3-ast, érdelkene az ezzel kapcsolatos tapasztalatok. Szempont a tartosság is, mert legalább 3-4 évig, ha csak nem muszáj, nem szeretnék fejlesztéssel foglalkozni.
Előre is köszönöm a véleményeket.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2133) and1ao válasza c41r0^ (#2131) üzenetére


and1ao
őstag

Hű ez így picit velős volt szerintem valahol tápáramkörön lesz valami bibi a lappal és az nem túl jó de ez csak ötlet azt meg mérni kellene potméterrel hogy elárulja magát.

pendre54: ha tényleg nem lesz tuning és hasonló nyalánságok akkor egy teljesen használható lap.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2134) c41r0^ válasza and1ao (#2133) üzenetére


c41r0^
őstag

én is erre gyanakszom és megint fagyott este 6 körül... holnap reggel alaplapcsere, van egy 970 Ext3 direkt tartalékban emiatt...

(#2135) and1ao válasza c41r0^ (#2134) üzenetére


and1ao
őstag

ha megejtetted a deszka cserét engem nagyon érdekelne hogy mi újság a pc-vel, ird meg ha tudod köszi.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2136) c41r0^ válasza and1ao (#2135) üzenetére


c41r0^
őstag

már kicseréltem (ugyanilyen 970 Ext3-ra, 1.6-os BIOS-ra felfrissítettem azt is, mert 1.3-al érkezik, valamint a beállítások most ilyenek a teljesség igénye nélkül: turbo off, apm on, c'n'q és c1-c6 state on, minden fesz és órajel auto-n, kivéve az FSB és PCI-E-t, amik 200-100 MHz, ezen kívül ram órajel 1333-ra fixálva és a ram feszt megemeltem 1.6V-ra, időzítések auton (9-9-9-24)), azóta nem volt fagyás, kopp-kopp.. ha 2 hétig stabil, akkor ez volt a gondja, majd írok

eszerint a lap szerint is 1.275 a CPU VID-je, a feszeket ugyanúgy állítja, mint a másik: 1.4 GHz-en ~0.8875V a VID, 3.3 GHz-en 1.275V a VID, amely értékekből lejön a vdroop, így max. terhelésnél 1.248V-ot kap elvileg a CPU

(#2137) Jeami válasza pendre54 (#2132) üzenetére


Jeami
tag

Nekem 970 Pro 3 van otthon, 1.5-ös BIOS-al frissítettem legutóbb, két hónapja vettem meg azóta tökéletesen működik semmi problémám nincs vele! :)

Nekem FX-6100 van benne, Intel SSD-vel, valamint 4x2 Gb Adata 1600 DDR3-al és Sapphire 6870-el...tökéletesen megy amióta megvan. Van egy másik gépem is ASUS lappal
és 760-as CORE-I5-el grafikai munkára van használva.....gyakorlatilag semmi különbséget
nem érzek, sőt az AMD még gyorsabb is mert a másikban csak GTX-460 van..

Érdekes hogy ezt a lapot kevesen használják sokkal inkább a 970 Extreme3-at meg 4-et és ahogy olvasom ezekkel van gond bőven még nekem a 970 Pro 3 tökéletesen bevállt szóval
ajánlom..

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#2138) Altair77


Altair77
tag

Üdvözlet!

Lenne egy kis problémám a 990fx ext3-al...adott egy fx-8120 és nem tudom húzni,mert 61 fokok kupakhőnél leszabájozza a procit 1400Mhz-re ez volt 4.2-3.5Ghz-ig végig próbáltam mindig ugyanez a helyzet pedig alul lett feszelve a proci...egy alpenföhn brocken hűti ami rendesen fel van rakva mert alap beállitásokon tökéletesen hűt(terhelve max 39 fokos maghő)...a biosban minden ki van kapcsolva ami kell a normális tuninghoz(CnQ,apm,turbo,stb...),biosból a legújabb van fenn de az előző kettővel is ugyanez volt...kicsit tanácstalan vagyok nem tudom mi lehet a gáz szerintem a lap nem birja a komolyabb tuningot...volt már valakinek ilyesmi problémája?

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#2139) bozont válasza Altair77 (#2138) üzenetére


bozont
veterán

Jó az a lap, bár az esély mindig megvan arra hogy az ember kevésbé tuningos darabot fog ki, de itt szerintem valami más baj lesz. Ha alapon jó minden, akkor alulfeszelve kis tuninggal sem kellene sokkal melegebbnek lennie. Monitoroztad max terhelés közben hogy tényleg annyi feszt kap-e mint ami be van állítva?

mod.: A 970 Ext4 laphoz próbálta már valaki a 2.0 biost? A thernal throttling működésének megváltoztatása vajon mit takarhat?

[ Szerkesztve ]

(#2140) Altair77 válasza bozont (#2139) üzenetére


Altair77
tag

Annyit kap néztem!:) Közben keresgéltem külföldi fórumokon és sajnos az van amire én is gondoltam...a 4+1-es lapok nem kifejezetten jók tuningra mert túlmelegszenek a fesz szabályzók amit hűtéssel lehet ellensúlyozni de csodát akkor sem lehet várni a laptól szóval váltok 8+2 fázisú deszkára mert sajnos a 4+1nél fellép sokszor ez a probléma több helyen is panaszkodtak rá...néztem 3500Mhzen ami kis tuning szerintem 1,2volton és ugyanez volt csak lassabban következett be,kisebb terhelésnél nem melegedtek a fetek olyan gyorsan...

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#2141) bozont válasza Altair77 (#2140) üzenetére


bozont
veterán

Az biztos hogy nem a 4+1 fázis hibája (főleg úgy hogy még alul is feszelted) és sok lapnál a 8+2 sem jobb mint a 4+1 az alkatrészek minősége miatt. Sokan használnak 970 vagy 990 Ext3-4 lapot (mindegyiken hűtve van a vrm egy borda által) és azért egész jól mennek ezekben az FX procik, persze egy jóval drágább lapban, amin minőségibb alkatrészek vannak, kicsit tovább is lehet menni. Nálam sincs ilyen probléma, igaz nekem csak egy FX6100 van a gépben, de kapott már 1,3v-ot is, nem volt ilyen problémám.

Lehet kifogtál egy antituning lapot, vagy esetleg egy hibásat. Ha van rá gari, esetleg próbáld meg kicseréltetni.

mod.: Milyen házad van és mennyi venti forgatja a levegőt? Esetleg az is lehet hogy nem megfelelő a házhűtés és tényleg túlmelegszik a lap.

[ Szerkesztve ]

(#2142) Altair77 válasza bozont (#2141) üzenetére


Altair77
tag

A mosfeteken nincs hűtés pont ez a gáz legalábbis az alapján amit olvastam nem tudom elég reálisnak tűnik a dolog persze az is simán lehet amit te mondasz lényeg,hogy alaplap fronton van gáz ebben biztos vagyok mert ha a proci lenne defektes sanszos hogy nem lenne betonstabil a gép...a házban külön hűtésre nincs venti mert nincs felrakva az oldallap azt meg nem hiszem hogy túlmelegedne mert terhelés mellett is csak 50 fok az északi hid ha gáz lenne akkor valószinű magasabb hőfokot produkálna. :)

Jó közben hülyesget irtam valóban hűtve vannak mondjuk az a kis borda nem sokat ér! :)

[ Szerkesztve ]

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

(#2143) bozont válasza Altair77 (#2142) üzenetére


bozont
veterán

Kicsit utánaolvasva, nem hőmérséklet miatt jön elő ez a probléma és nem is a kevesebb fázis miatt. Komolyabb lapokkal is előjöhet, gyártófüggetlen. Többféle megoldást is találtam, pl van akinek az segített ha kikapcsolta a C1E és C6 funkciókat. Vagy pl ebbenn a fórumtopicban a 74-es hozzászólásban lévő dologgal is próbálkozhatsz.
Esetleg ezt is érdemes átolvasni.

(#2144) tresh


tresh
addikt

Na meg van a deszka (970 Ext3) nagyon szépen muzsikál majd a héten még beállítgatom szépen a biost. Viszont egy gyors teszt elejére CPU 1.25v -n (alulfeszelve) 4magon full loadba tökéletesen működik..(majd még tornázom lefelé ezt az értéket :)) ) és a hőmérsékletek is hibátlanok voltak cpu max 48fok kb 27 fokos szobába a lap is max 42 körül volt :) Már csak a ramokat kell belőni hogy 1600mhz-en rohangáljanak és kész :) Nagyon jó választás volt ez a lap :)

(#2145) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

ASRock 970 Extreme3 alaplapom cpu ventilátor fordulat számát nem jelzi ki az Aida 64,meg sem jelenik az érzékelők között,ez ennek a lapnak a általános hibája vs az én lapom rossz ?

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#2146) bozont válasza Nick no.1 (#2145) üzenetére


bozont
veterán

A lap miatt van, mármint általánosan, az Asrocknak van még mit fejleszteni a ventivezérlés terén. De ettől eltekintve nagyon jó kis lap.
Amúgy az AXTU (Asrock extreme tuner) kijelzi a fordulatszámot. De másra ne használd,csak monitorozásra.

[ Szerkesztve ]

(#2147) Nick no.1 válasza bozont (#2146) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

Köszönöm,fel telepítettem..s láss csodát,most ha megy az AXTU az Aida64 is kiírja az osd -n az asztalra.igen és úgy látom így rendesen szabályozza fordulatszámot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#2148) and1ao válasza tresh (#2144) üzenetére


and1ao
őstag

egéséggel használd el örülök segíthettünk :C

Guild Wars2!

(#2149) Polarx93


Polarx93
csendes tag

Nekem eddig ez a ventis cucc fel sem tűnt :D De nem is nagyon érdekel amíg teszi a dolgát, most mit nézegessem menyivel forog :D Bios-ban szépen be van állítva, szép csendes ennyi.
Ettől az apróságtól eltekintve hibátlanul megy nálam a lap (970ex4), a ramokat 1600-on nem szereti (kék halál), de 1333-ba semmi gondja velük.

Arra lenék kíváncsi, hogy valaki nem tudja-e mikor jönnek majd Win8-as driverek/programok (Axtu,xfastusb,THX, stb.) a laphoz.

[ Szerkesztve ]

(#2150) Altair77 válasza bozont (#2143) üzenetére


Altair77
tag

Az új lap megoldotta a problémákat kicsit sajnálom,hogy nem jött be az asrock de most legalább maradéktalanul elégedett vagyok.

''Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi lét fájdalmától''. /Dr. Johnson/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.