Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) miresz


miresz
veterán

Elvileg holnap délután megérkezik a lapom (Fatal1ty) a garis cseréből. Már tűkön ülök. Remélem nem nyúltam bele még egy hibás darabba. Kíváncsi vagyok mit domborít majd benn az FX6100.

(#1000) Departed: :((( Nem ér! :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#1002) Departed válasza miresz (#1001) üzenetére


Departed
őstag

Dee, én vagyok ebben a topicban a legelégedettebb Asrock 970 Extreme4 lap használó, aki folyamatosan követi is a topicot. Respect kolléga! :) :R

Amúgy nem volt könnyű munka közben így kicentizni. :D :P

[ Szerkesztve ]

(#1003) miresz


miresz
veterán

Nah hát úgy néz ki a dolog,hogy nem lesz ASRock Fatal1ty 990FX Professionallapom. 3db-ból 3-on volt rossz a hangkártya.Ez mi? Ezt nagyon elbaltázta az ASRock. Amilyen jó a többi lapjuk,ez annyira sz@rra sikeredett.Prémium lap,prémium sz@r hangkártyával. Még azt mondom,hogy egy-egy példány szar belőle,az ok,mert még a legjobb gyártóval is előfordul,de hogy háromból három,na azt már szerintem egy gyártó sem engedheti meg magának.Megy is egy szép levél az ASRock-nak majd,hogy ezmiez? Nem írom le a gyártót,mert attól a lapjaik jók,de ezt a "prémium" lapot keményen elkurt@k.Úgyhogy a vége egy 870Extreme3 lett,és waiting,egy normális lapra.A piros fekete modding is ugrott ezzel. :((( Nah mindegy de ezt azért úgy éreztem meg kell osztanom,mert igaza volt Crossfit007 kollégának a lappal kapcsolatban.

(#1004) Departed válasza miresz (#1003) üzenetére


Departed
őstag

Valahogy sosem bántam meg, hogy a legjobb ár/érték arányú lapokat veszem. Úgy tűnik, most ugyanez a helyzet, a 970 Extreme 4 teljesen jó - 20k-ért. :K
Ami pedig az alaplapi hangkarit illeti, 3ezer forintos Audigy4-esített Audigy hangkarit használok évek óta, bármelyik alaplap is van épp a gépemben. :R

A múltban pedig volt bőven bajom MSI, meg Gigabyte lapokkal is, az Asrock-nak épp ez a "csúcslapja" csúszott el egy szempontból.

(#1005) zuzu000 válasza Departed (#1004) üzenetére


zuzu000
őstag

Egyetertek, ex4 nagyon jo, csak pozitiv dolgokat tudnek rola mondani. (2. legelegedettebb tulaj :D )

Miresz: nem lehet, hogy a hangrendszered a hibas?

[ Szerkesztve ]

(#1006) miresz válasza Departed (#1004) üzenetére


miresz
veterán

Nah ja,ha még csak a hangkártya lett volna szar rajtuk,de ciripelt mindegyiknek a vrm-je mint a tücsök. Na hát meg azér 55e-ér már ne legyen szar a hangkártya..... :U Gondolkodtam én is a 970-en,de most 27e,a 870 meg 20e,úgyhogy átmeneti lapnak ez is megteszi,és összehasonlítva szinte semmivel sem tud többet a 970,ezért döntöttem a 870 mellett. Majdnem lett egy MSIv GD80-am,de azon meg csak egy 4pines cpu csati van úgyhogy ejtve is lett,mert nekem kettő kell a H60 miatt. Majd meglátjuk mit mutat benn az FX.

(#1005) zuzu000: Mondtam a nagykeres havernak,hogy teszteljék be úgy küldjék és már ott szar volt.970-et nem akarok,mert most adtam el a 990FX extreme3-at,mert erősebb lap kellene az FX alá,amin komolyabb a tápellátás,nem 4+1-es.A 870 is egy átmeneti lap lesz. Viszont verhetetlen árban van az AM3+ -os lapok között,tudás/ár kategóriában.(és szép bimbi kék) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1007) EvilSymbol válasza miresz (#1003) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

És a tökfej miresz kilőtte a bocsánatkérésem Crossfit007 felé. ;] De jó fej vagy...Amúgy komolyra fordítva, eddig tényleg szinte csak jó (mind felépítésben, mind teljesítményben, mind customer supportban, mind pedig támogatásban) AsRock termékekkel találkoztunk, pedig azért egy-kettőn túl vagyunk mindketten miresz kollegával. Az AsRock 9xx lapok nagyon jók, jól mutatja ezt az is, hogy az MSI 990FXA-GD80 lapon pontosan 4 (négy!) darab ventilátor csatlakozó van, tehát például egy vizes hűtés elég nehézkes, ha nem lehetetlen. Az ASUS Sabertooth 990 FX egy az egyben olyan, minta valaki egy kiadósat belef0sott volna a gépedbe, a következő az Asus Crosshair V Formula/Thunderbolt ilyet vegyen, aki nem sajnálja csak a lapra a közel 90k-t, ezen kívül van még a Gigabyte GA-990FXA-UD7, ami nem is lenne rossz, de miért kell azokat a színes portokat erőltetni? Most komolyan...ne már...szóval még mindig lehetne full atomkirályságos az ASRock 990FX PROFESSIONAL Fatal1ty, de AsRock-ék éppen csak a zászlóshajójukat süllyesztették el. :((( Pedig milyen szépet mutatott benne az FX 6100, igaz miresz? Ők maguk, a sajátjukat, a rossz minőségű hangkártyával. :( Such a shame...ilyet tényleg nem engedhet meg senki sem. Tartsatok ki a 9xx széria mellett, de (nem is hiszem, hogy ilyet írok) Fatal1ty-t SENKI se vegyen, ha jót akar magának.

Beware! Személyeskedés detected.

(#1008) gyurczy válasza miresz (#1003) üzenetére


gyurczy
őstag

A szar hangkártya mit jelent? Konkrétan mi volt a hibajelenség? Lehet cimbinek is ez a gondja... :/

(#1009) miresz válasza gyurczy (#1008) üzenetére


miresz
veterán

A bal oldal fullon torzított,és abszolút nem volt basszus. Neki mi van vele?

(#1010) norbi0604 válasza zuzu000 (#1005) üzenetére


norbi0604
aktív tag

naa, plusz egy a 970 Ext.4-nek... :))

Még augusztus végén sikerült beszerezni ~20k-ért

[ Szerkesztve ]

(#1011) gyurczy válasza miresz (#1009) üzenetére


gyurczy
őstag

Egyenlőre nem tudni, hogy a fülese szar-e, vagy a hangkari, de esti lövöldözés közben random elmegy a hangja, vagy csak olyan, mintha akváriumból beszélne, aztán hipp-hopp megjavul, és újra el, stb...

(#1012) EvilSymbol válasza miresz (#1009) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

Igazából csak annyi volt a gond, hogy:

"...and the the sound card was, ... BOOOOOOOOM!..." :DD ;]

Beware! Személyeskedés detected.

(#1013) miresz válasza EvilSymbol (#1012) üzenetére


miresz
veterán

:DDD Még jó,hogy nem a füles volt rajtam,mert: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1014) Tomko78 válasza miresz (#1009) üzenetére


Tomko78
őstag

Ezért örülök hogy a monitoron van hangkimenet , így legalább normálisan szol a hangcucc , de hogy hirdeti THX es na ja a régi Msi K9A2 Platinumban 100x jobban szolt mint ebben , így már legalább megnyugodtam nem csak az én alaplapi hamgkártyám a rossz , mert nekem is az van magas meg közép oké de a mély nagyon gyatra , a Asus Xonar D1 el meg else indul csak csípog 4 és kész , de a tesom gépében meg jó a hangkártya :(((

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1015) miresz válasza Tomko78 (#1014) üzenetére


miresz
veterán

Fatal1ty powa.... :DDD Extra THX hangcucc zéró basszussal. Ez kő a népnek 55e-ért. Nekem az még haggyán,hogy nem volt bass,de torzított is mint állat. :K Az enyém biztos extra prémium volt (mind a három) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1016) #16729600 válasza miresz (#1015) üzenetére


#16729600
törölt tag

És?Legalább nem sérült a dobhártyád,erre kell gondolni basszus :D

(#1017) miresz válasza #16729600 (#1016) üzenetére


miresz
veterán

És igaz. Lehet,hogy gondoltak az egészségem megőrzésére? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1018) EvilSymbol


EvilSymbol
csendes tag

Bolondok! :DD Amugy tenyleg gaz, hogy egy "premium" lapnal 10bol 8on sz@r a hang. wtb rev2 Fatal1ty. :(

Beware! Személyeskedés detected.

(#1019) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! Lehet, hogy nem teljesen idevaló a kérdésem, de hátha tudtok segíteni.

990FX Extreme3 lapom van már egy ideje, benne egy 965-ös procival. Az "normális", hogy tuning mellett nem mutatja a maghőmérsékletet egy program sem?[link]

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#1020) miresz válasza Prison85 (#1019) üzenetére


miresz
veterán

Kapcsold ki UEFI-ben az UCC-t,és láss csodát(és hőfokot) :DDD

(#1021) Prison85 válasza miresz (#1020) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszi! :B Vasárnap megyek haza, meg is nézem...

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#1022) code1005 válasza EvilSymbol (#1007) üzenetére


code1005
senior tag

Nem szidni a Sabertooth-ot :DDD nekem az van, nagyon jó lap, tuninbarát és a színével is meg lehet barátkozni.

plata o plomo

(#1023) EvilSymbol válasza code1005 (#1022) üzenetére


EvilSymbol
csendes tag

Meg lehet(ne) :DD Kérdés, hogy akarunk-e!? ;) Amúgy tényleg nem rossz kis lap, camo modding házba tutira csak azt tennék. De mivel nem az van... ;]

Beware! Személyeskedés detected.

(#1024) szenrobi01


szenrobi01
csendes tag

Sziasztok !

Segítsetek légyszi 970 extr4 -esek.
8 Giga ramot szeretnék beletenni duál módban.
Ha jól értelmezem, akkor ezt tehetem 2Gx4 db. vagy 4Gx2 db. módokban.
A cél az lenne, hogy minél nagyobb órajelű ramokat tudjak használni.

A leírás szerint azt megtehetem
2Gx4 db 1600
2Gx4 db 1333.

Azt nem akarom elhinni, hogy 2 db. 4GB modullal nem lehet duálban használni a lapot.
Van valakinek ilyen konfigja ?

Előre is köszi.
Robi

(#1025) Mr.Csizmás válasza szenrobi01 (#1024) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nálam 2x4g kingston blue hyperX 1600-os. :K

valószínűleg igen :)) de délután meg tudom mondani, ha otthonleszek.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1026) szenrobi01 válasza Mr.Csizmás (#1025) üzenetére


szenrobi01
csendes tag

És duálban is mennek ?

(#1027) szenrobi01 válasza Mr.Csizmás (#1025) üzenetére


szenrobi01
csendes tag

Mennyivel mennek ? 1600 ?
Jól gondolom, hogy alapból a proci csak 1333 bír ? (Az e fölöttiek mellé OC van végig írva.)
Az e fölötti már tuningnak számít

Add már meg légyszi a ramod pontos típusát, mert ha duálban megy akkor olyat vennék én is.

[ Szerkesztve ]

(#1028) Mr.Csizmás válasza szenrobi01 (#1027) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ööö aszongya, nálam:

azonos színű (kék vagy fehér) foglalatba van bedugva, biosban auto módban 1333-at ad rá, de enter rá, és ddr3-1600 simán beállítható.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1029) bozont válasza szenrobi01 (#1024) üzenetére


bozont
veterán

"Azt nem akarom elhinni, hogy 2 db. 4GB modullal nem lehet duálban használni a lapot."

Nem tudom hol olvastál ilyet, de nem igazán függ a memória modul méretétől, hogy képes e dualchannel módban futni a lap. De nekem is 2x4GB 1600MHz modulom van és gond nélkül működik a dc. Hivatalosan 1333MHz a támogatott (Bulldozer esetén már 1866MHz) és az 1600MHz már tuningnak számít, de általában gond nélkül beállítható ez az órajel is.
Mondjuk sebességben nem lesz különbség az 1333Mhz cl7-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1030) repvez


repvez
addikt

tudna nekem valaki segiteni, hogy mit kéne ha egyáltalán kell állitani , hogy teljes sebességen használja a lap a pendrivot?
Van egy A-DATA S102-es 8gb os pendrivom USB3-as, de csak 10 mb/s körül olvassa és 12 körülé értéken irja a hátsó USB3-as foglalatban is.
Másnál a laptopon 50-60mb-al is másolnak rola.

ÉS USB2-esen is kéne hozni a 30mb/s közeli maximális értéket.Feltelepitettem a meghajto drivert az USBXfast progit is de nem javitott a helyzeten semmit .

(#1031) repvez válasza repvez (#1030) üzenetére


repvez
addikt

ja azt elfelejtettem irni , hogy 970extrém4 es lapom van

(#1032) Kroni1 válasza repvez (#1031) üzenetére


Kroni1
veterán

mekkora fajlokkal probaltad otthon? kis meretueknel nem tud teljes sebesseget, probalj megy egy filmet pl. ha ott se gyorsabb akkor vmi gond lesz a driverrel, mert allitgatni nem kell semmit, siman mennie kene neki max sebessegen.

(#1033) repvez válasza Kroni1 (#1032) üzenetére


repvez
addikt

1,5gb os filmet másoltam oda vissza akkor hozta ezt a sebességet.

Van valahol frissebb driver vagy hol lehet valamit állitgatni a driverben ?

[ Szerkesztve ]

(#1034) Kroni1 válasza repvez (#1033) üzenetére


Kroni1
veterán

állitgatni a driverben nem tudsz max a biosban.. De nem tom mi lehet alapból mennie kéne jobban, uj drivert meg nyilván a hivatalos asrock oldalról szedj le..

(#1035) repvez válasza Kroni1 (#1034) üzenetére


repvez
addikt

most áttettem a másik foglalatba is , ott is azt csinálta, ha totalcommanderrel másolok ott a feléig másol 56mb-al aztán leesik a sebesség 4mb-ra majd a végéig beáll a 10mb/s-re.

A laphoz tartozzó legfrissebb driver van fenn .

(#1036) Kroni1 válasza repvez (#1035) üzenetére


Kroni1
veterán

Szedd le az XFast USB-t vagy állitsd normalra..

(#1037) Prison85 válasza miresz (#1020) üzenetére


Prison85
senior tag

Elfelejtettem megválaszolni a korábbi kérdésemre a megoldást.

A hőfokért nem az UCC volt a felelős, hanem Active CPU Core Control volt Auto-ra állítva. Most minden megy rendesen [link]

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#1038) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Az Asrock 970 extreme 4 biosát akartam frissíteni, de valamiért a frissítés előtt kifagyott a bios

Merjem resetelni?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1039) Piloss válasza Piloss (#1038) üzenetére


Piloss
senior tag

Nagy levegőt vettem és reseteltem, szerencsére semmi baj nem történt

Azért kivert a víz rendesen

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1040) zuzu000 válasza Piloss (#1039) üzenetére


zuzu000
őstag

Aterzem, velem is volt ilyen.
De szrencsere semmi baj nem lett :)

(#1041) Piloss válasza zuzu000 (#1040) üzenetére


Piloss
senior tag

Jah :D

Am eléggé bugos nálam ez az UEFI, egérrel használni szinte lehetetlen, mert összevissza mozog a nyíl, továbbá a felbontási is érdekes, olyan mintha valami bazi nagy felbontásra lenne állítva, nem fér bele az összes elem a képernyőbe

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1042) zuzu000 válasza Piloss (#1041) üzenetére


zuzu000
őstag

1.50-es van fent?

(#1043) Piloss válasza zuzu000 (#1042) üzenetére


Piloss
senior tag

nem, 1.40 es

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1044) zuzu000 válasza Piloss (#1043) üzenetére


zuzu000
őstag

Akkor lehet megérne egy próbát azzal.

(#1045) Piloss válasza zuzu000 (#1044) üzenetére


Piloss
senior tag

Igen, erre én is gondoltam, de a fentebb írt fagyás eléggé elvette tőle a kedvem

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1046) zuzu000 válasza Piloss (#1045) üzenetére


zuzu000
őstag

Uefiből flashelted?

(#1047) Piloss válasza zuzu000 (#1046) üzenetére


Piloss
senior tag

Igen, az Instant Flash módszerrel

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1048) roy22


roy22
csendes tag

heló a héten meg lesz az asrock 970 exrteme 3+ meg a romok amik ddr3 1600hrz de a proci cak atlon II 255 ,segitség hogy mene igy ja vg: hd 4770

[ Szerkesztve ]

(#1049) #16729600 válasza roy22 (#1048) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én azért drukkolok neked,hogy ne legyenek romok azok a ramok:)

(#1050) Milka 78 válasza #16729600 (#1049) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem érted ezt te... :N ez ógörög ék kelta dialektusban íródott nyelv amit az enigma kóddal kódoltak,majd a Mikrobi és az MZ/X köbüki egy borgőzös éjszakán tollba-mondott egy süket és vak énektanárnak aki továbbította ezt a magasröptű szösszenete! :DDD

UI.A kedvencem az atlon h nélkül :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.