Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Dr. Gonzο válasza Hogiii (#2050) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Az igaz, hogy a gyári hűtő nem a igazi, de előbb próbáld ki ezt! Állítsd ebbe az állásba.
Valószínű Neked is AXTU-ban van, ahol a proci minimuma 100%-ra van állítva.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2052) varmi2 válasza Hogiii (#2046) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe az Actic Cooling freezer 13pro hűtőt, teljes mértékben hangtalan, a húzott procimat is hangtalanul 60 C fok alatt tartja prime95 alatt is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2053) seederking válasza Hogiii (#2050) üzenetére


seederking
őstag

Próbáld úgy hogy biosban manual és pl level 5re állitod a cpu fan-t.Target hőfoknak én pl 53fokot adtam meg.

(#2054) seederking válasza Dr. Gonzο (#2042) üzenetére


seederking
őstag

Nos megnéztem és alapból kiegyensúlyozottra vean bállitva.Nem tudom akkor mi lehet a gond az alvó móddal.Tegnap is próbáltam altatni és pár mp múlva ugyan ugy visszaugrott a felhasználó képernyőre.Kvázi nem akar "aludni" Bios flasht még nem csináltam +

[ Szerkesztve ]

(#2055) Hogiii válasza Dr. Gonzο (#2051) üzenetére


Hogiii
tag

Úgy néz ki rájöttem..... ASROCKnak van egy olyan progija hogy ASROCK tuning

mindent lehet állítani feszültésget stb. procit behúztam 45 fok ez a legkevesebb és level1-re raktam

AIDA64 ezt mutatja

Hőmérsékletek:
Alaplap 35 °C (95 °F)
CPU 38 °C (100 °F)
1. CPU / 1. mag 36 °C (97 °F)
1. CPU / 2. mag 36 °C (97 °F)
1. CPU / 3. mag 36 °C (97 °F)
1. CPU / 4. mag 36 °C (97 °F)
GPU dióda 33 °C (91 °F)
WDC WD5000AAKX-603CA0 39 °C (102 °F)

Hűtőventilátorok:
GPU 39%
CPU 2749 RPM

(#2056) Malibutomi válasza Hogiii (#2055) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az a 45 fok azt jelenti hogy 45 fokot ha eléri a proci, akkor már maxra fogja kapcsolni a ventit.

(#2057) Hogiii válasza Malibutomi (#2056) üzenetére


Hogiii
tag

jaa akkor azt hagyom 50 fokon

csak nemértem hogy a bios miért mutat más értékeket, 5000 RPM-en 47 fok, mikor 2800-3000 RPM-en 39 fokos

[ Szerkesztve ]

(#2058) varmi2 válasza Hogiii (#2057) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én inkább hiszek a bios-nak, mint bármilyen más windowsos szoftvernek ! De ez az én véleményem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2059) Malibutomi válasza Hogiii (#2057) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

1. a bios a kupakhőt mutatja, a programok a magokét.
2. az Asrock bios (UEFI) valamiért szépen felmelegíti a procikat. Kipróbálhatod, belépsz, egyből rámész a HW monitorra, és látni fogod hogy szépen megy felfelé a hőfok.

(#2060) seederking válasza Malibutomi (#2059) üzenetére


seederking
őstag

Axtu helyett használtok más progit?

[ Szerkesztve ]

(#2061) Dr. Gonzο válasza seederking (#2060) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én magát az AXTU-t sem használom. Fel lett telepítve, de automatikusan nem indul a Windows-al.

(#2062) bozont válasza seederking (#2060) üzenetére


bozont
veterán

Nem, én mindent BIOS-ban állítok be, néha betudnak kavarni a hasonló progik. Amúgy az AXTU-ban is csak ugyanannyit tudsz állítani mint az UEFI-ben, nincs benne plusz opció. De a gyári hűtő az sajnos ilyen gyenge (a gyári pasztáról ne mis beszélve), amint teheted érdemes lecserélni, az A30 pl elég jó hűtő (a Freezer 13Pro utódja), nekem is az van.

[ Szerkesztve ]

(#2063) Hogiii válasza bozont (#2062) üzenetére


Hogiii
tag

Igen gondolokdok hogy kicserélem egy A30-ra. Mondták hogy hangos a gyári de ennyire????!!! Tök jó új gép és még 10 ezer ráköltés, ráadásul zsír cuccot cserélsz.

Freeezer 7 pro rev.2 az mennyire jó? Mert havernak van eladó olcsóért. Csak olvastam hogy 2 féle képpen tudod berakni felfel vagy lefele fújja a levegőt. Mennyire okoz gondot ha a tápra fújja? Chifi iARENA 400 S8-as tápom van 12cm venti alul.

(#2064) Dr. Gonzο válasza Hogiii (#2063) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nézz körül Scythe Mugen fronton is. Picivel drágább, de hatékonyabb. Mellesleg szinte hangtalan. Óriási darab.

(#2065) DeadMeat válasza Malibutomi (#2059) üzenetére


DeadMeat
veterán

MInden fajta bios ezt csinálja.Nem futnak azok a 'kimélő utasítások" amik win alatt, ezért melegszik jobban biosban a proci, mint az os alatt.Ezen nincs semmi különös, mindíg is így működött.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2066) seederking válasza bozont (#2062) üzenetére


seederking
őstag

Köszi a segitséget.De a válaszod második része szerintem nem nekem szól.
"a gyári hűtőmet én már rég lecseréltem"

(#2067) lithium


lithium
csendes tag

Sziasztok!

A napokban beruháztam, egy 970 extreme 4 alaplapra fx6100 procival, s mellé tettem egy 500g-s samsung sata vinyót.egy pár indítás után a lap egyszerűen nem látja a vincsit, biosban sem jelenik meg és közben a hdd led világít.a másik hddt WD, azzal nincs gond. probáltam kábelcserét, tápcsati cserét, biosfrissítést...semmi!! :W . betettem a PCI sinre egy IDE+SATA vez kártyát, azzal ragyogóan üzemel! Mit tegyek? Azért ez csak félmegoldás!
Apropó Bios...a frissítést windows alol tudtam csak megcsinálni, mert instant flash nél kiüzent, hogy: NO SUPPORTED DEVICE...pedig a pen ott figyelt bennne a biosfile- al.... :F

Csak nem a pingvin????

(#2068) RVR400 válasza lithium (#2067) üzenetére


RVR400
veterán

A Seagate honlapján találsz a winyóhoz frissítést, amivel menni fog.

(#2069) Debilon válasza lithium (#2067) üzenetére


Debilon
addikt

a pen fat/fat32 kell legyen (ha nem az lenne)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2070) Skimaster válasza lithium (#2067) üzenetére


Skimaster
senior tag

Helló!
Nekem ugyan ez volt....a Seagate oldalán megvannak azok a vinyók,amelyeknek frissíteni kell a firmware-t különben nem látja a lap!
Az enyém HD502HJ,és miután megcsináltam rögtön látta.A déli híd nem beszélget néhány fajta samsung vinyóval....

(#2071) Victoryus válasza Skimaster (#2070) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Heuréka! Akkor lehet, ezért ír nekem mindig hibát a win7 amikor hibernálás után magához tér a gép? Párszor írtam már erről a problémáról bejegyzésben, de ezt még senki nem javasolta. Egyébként nekem tökéletesen megy a Samsung hd502hj, csak hibernálás után jelez hibát, de nincs hiba. Már annyi hibakeresést lefuttattam rajta.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2072) lithium


lithium
csendes tag

Köszönöm!
Az én hdd-m is HD502HJ..és megtaláltam a frissítést is. Azomban bootolható pent nem sikerült összehoznom...illetve összehoztam a hp usb stor.d. format tool-al és rajta is van io.sys, msdos,sys és a command.com is meg a frissítés...de egyszerűen nem akar róla bebootolni...persze a biosban is átállítottam (látja is a pent) h. arról menjen ..de nem akar...(ja és próbáltam a free dos for pendrive progival is) :W

Csak nem a pingvin????

(#2073) Debilon válasza lithium (#2072) üzenetére


Debilon
addikt

instant flash BIOS-t szedted le, és az van a pen-en?
nem kell arról elindítani, csak legyen rajta a BIOS file, és semmi más

belépsz BIOS-ba és az instant flash menüpontot választod onnan meg egyértelmű :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2074) Skimaster válasza lithium (#2072) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szia!
Én ez alapján csináltam meg!Ha tudsz angolul könnyebb. :)
Ha nem keress valakit....Az oldal leír mindent.Nekem a saját gépen nem sikerült megcsinálni,elvittem egy haverhoz,
beraktuk a vinyót az ő gépébe és ott sikerült!Vissza az enyémbe és már ment is!

http://www.jack-brennan.com/samsung-firmware-update-for-p67-and-sb850/

Ott van minden!!Sok sikert!

(#2075) lithium


lithium
csendes tag

Nos! sikerült a winyót megpachelni..mostmár megy rendesen...Köszönöm a segítséget!!...az érdekes, hogy a tegnap megírt boot pendrival egy másik gépen (gigabyte lap, azon egyből bebootolt dosban s már frisitetttem is a frimwaret)...nem értem ezen a lapon miért nem akart bebootolni? és azt sem értem, amikor flashelni akartam a biost mért nem látta???....Talán nézzek szét a Verbatim oldalán, (a pen márkája) hátha ott is akad egy bug, ami javítja a hibát??? :F :F

Csak nem a pingvin????

(#2076) lithium válasza lithium (#2075) üzenetére


lithium
csendes tag

...az utolsó mondatot viccnek szántam...de lehet nem is olyan butaság...találtam egy másik pent, rátettem a biost mindent ugyanúgy...s láss csodát ezzel látja :W

Csak nem a pingvin????

(#2077) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

Szerelt már valaki 970 extreme 3-ba Brockent? Elférne tőle vajon az extra magas Vegeance ram? Van itt előttem egy olcsó hűtő, de ha be is megy, nagyon ki lesz centizve... Addig nem merem lecsapni :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2078) Jamesb2 válasza Jamesb2 (#2077) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Pontosítok, 970 extreme 3-ba szeretném belepréselni. Ex 4-be belemegy.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2079) and1ao válasza Jamesb2 (#2078) üzenetére


and1ao
őstag

elvileg bekell menni-e. De másnem fogsz egy mérőszalagot és megméred meddig ér fel a ram és utánna kicsi matek és voalá :D

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2080) Jamesb2 válasza and1ao (#2079) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Felette semmiképpen, mellette is max úgy ha a slot 1-ben nincs modul, a másikat meg súrolja...

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2081) and1ao válasza Jamesb2 (#2080) üzenetére


and1ao
őstag

én kérek elnézést az Ex4 majd 3cm szélesebb és annyival kijebb is esik a memo foglalat nagyjából de 2-vel biztosan szóval barkács vagy másik hűtő :D

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2082) Holi75


Holi75
csendes tag

Sziasztok vettem 1 Asrock 970 extrame3 lapot, nem tudom müködésre birni a hdd ledet, nincs boot képem, csak a power led világit. Ha valakinek lenne valami ötlete, vagy meg tudná velem osztani a jumper elosztásokat megköszönném.

(#2083) emzeperix válasza Holi75 (#2082) üzenetére


emzeperix
tag

A reset kapcsoló csatlakozóját húzd le az alaplapról.

(#2084) Holi75 válasza emzeperix (#2083) üzenetére


Holi75
csendes tag

Thx holnap ki próbálom. Már szét... az ideg, már ugy is dugogattam ahogy tudtam nem lesz jó, de hátha. Nem értettem mi van, a proci megy, a vinyó teker, videó kártya megy és még sincs képem.

[ Szerkesztve ]

(#2085) Jamesb2 válasza Holi75 (#2084) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Manual

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2086) Vartanus


Vartanus
őstag

Hali!

Egy 970 Xtreme4 alaplap vásárlásán gondolkodok,mennyire jó deszka szerintetek,esetleg akinek van tulajdonában mik a tapasztalatok,esetleges hibái,mennyire minőségi,a tuningot hogy bírja stb stb....

Válaszokat köszönöm előre is. :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#2087) and1ao válasza Vartanus (#2086) üzenetére


and1ao
őstag

Én mindig azt mondom akinek nincs szüksége SLI-ra annak ott az Ex3-is mivel csak annyival tud többet az Ex4.nálam lassan egy éve megy kipp-kopp soha megse nyekken, mennyire bírja a tunningot? annyira mint bármilyen 990-es lap nálam jellenleg egy FX-6100 4.5 Ghz-en stabilan de járt már feljebb is :P Asrock minőség nem tudom neked mit jelent a minőségi nekem semmi bajom nem volt vele.

Egy teljesen jó lap és ajánlott deszka, de csak akkor ha kell az SLI ha nem akkor Extreme 3

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2088) Victoryus válasza Vartanus (#2086) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ugyan nekem ext3 van, de elégedett vagyok vele. A megadott hőfokon tartja a procit így a kánikulában is. Phenom X2-őt mióta megvan X4-ként használom, kifogástalan. Tuningot is bírja,

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2089) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

Extreme 3 működik ha nem a slot 2-be teszem a videokártyát hanem az alsó slot 4-be? Hűtés miatt lenne érdekes.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2090) and1ao válasza Jamesb2 (#2089) üzenetére


and1ao
őstag

Amíg nincs crossfire-ed szerintem nem érdekes mert teljes sávszélen megy az a slot is csak crossfire esetén esik 16x-4x-ra.szóval igen. bár én nem tenném az elsó-ba főleg ha alsó tápos a ház.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2091) Jamesb2 válasza and1ao (#2090) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Igen rálógna a procihűtő, ráadásul alulról felfelé kocogna a levegő, ezért gondoltam így, alul a táp elvan magában, kintről szív, kifelé fúj.
De lehet hogy nincs igazam... :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2092) Dr. Gonzο válasza Jamesb2 (#2091) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Az milyen (mekkora) procihűtő?? :)

(#2093) and1ao válasza Jamesb2 (#2091) üzenetére


and1ao
őstag

Ha nem rá fúj a táp akkor nem érdekes :) ha ráfúj azt nem kell ecsetelni gondolom melege lesz a VGA-nak.

puttonyos: Brocken van neki ha jól sejtem.de majd elárulja:P

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2094) Jamesb2 válasza Dr. Gonzο (#2092) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Azaz, Brocken megy bele. :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2095) Dr. Gonzο válasza and1ao (#2093) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Alpenföhn Brocken... ránézésre nem nagyobb a Scythe Mugen 2-nél. Ex3-as lapomban ez van és legfelső slotban simán elfér a videokari.

(#2096) Jamesb2 válasza Dr. Gonzο (#2095) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Elfér, csak elég közel van így, ráadásul az 50 fokos VGA-ról szippantja a levegőt. Ezt a vackot nem lehet rendesen beszerelni AMD-n.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2097) and1ao válasza Jamesb2 (#2096) üzenetére


and1ao
őstag

Mennyire közel ha van közte légrés akkor nem hiszem hogy annyira meleget szipogna bár nem tudom még nem járt nálam brocken de amit lehetőségem van rá meglesem

brocken méretei ha jól tudom még magasabb is a Mugen 2.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#2098) Dr. Gonzο válasza Jamesb2 (#2096) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Igaz ami igaz, közel van hozzá.
A Mugen 2 mindkét oldalára tettem ventit, így a hűtő szellőzése más irányt vett.
Bár a videokari hűtése elvben tényleg a proci felé nyomja a levegőt, mégis pár fokkal hűvösebb a proci a VGA-nál.

(#2099) Jamesb2 válasza and1ao (#2097) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Lesz közte 3 cm kb...
Én is jobban szeretném ha normálisan elöl be- hátul kimenne a levegő, de ez ilyen...

160 magas. Épített fadobozba megy, elfér bármi. De hát ugye az alaplap méretei adottak.

Puttonyos :

Erre is lehet kettőt tenni, de tök felesleges szerintem. Az irányon nem változtat. Azért én nem szeretném hogy alapjáraton csak pár fokkal legyen hidegebb mint a VGA :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#2100) and1ao válasza Jamesb2 (#2099) üzenetére


and1ao
őstag

Tedd akkor lentre ha neked úgy jobban megfelel, erre pedig korábbam már válaszoltam hogy az is 16x-os addig amíg nincs CF bár az hogyha nézzük hogy VGA mondjuk épkézlább hűtéssel 60 fokos max terhelésnél de lehet sokat mondtam háza is válogatja és ahhoz képest lenne mondjuk tunningal néhány fokkal hidegebb a CPU én nagyon elfogadnám légtől persze :D

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.