Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) _DiEGO_ válasza darealkilla (#5099) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ahhoz a procihoz ez kellett volna : [link]

990FX Extreme4 itt már 8+2 fázisú a tápellátás :K

(#5102) darealkilla válasza _DiEGO_ (#5101) üzenetére


darealkilla
aktív tag

A lap ezzel a procival került hozzám, nem én választottam, egy win8 volt rajta IDE módban telepítve, a win10-et AHCI-ben telepítettem a BIOS frissítés után.
Megpróbálom downclock-olni, fesz-t levenni.

én vagyok az ördög

(#5103) _DiEGO_ válasza darealkilla (#5102) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szükség esetén lekapcsolsz 2 magot :U :F

(#5104) macy válasza _DiEGO_ (#5097) üzenetére


macy
addikt

Nálam meggyógyult a cucc, most rendesen mutatja a 16x 2.0-ás PCIE linket. Ami a fura, hogy azóta írja jól mióta kicseréltem a tv-t a régi 1360x768-asról a tegnap szervízből hazahozott fullHD-sre.

(#5105) _DiEGO_ válasza macy (#5104) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Azigen :)

Amúgy nagy felbontású 1080p esetén win telepítéskor írná is , hogy át kell állítani asszem 140X * 10X0 -re , vagy enélkül nem lesz/ nem tud telepíteni néhány funkciót ... pontos beállításra nem emlékszem , de 1400 vagy felette az bizti .

(#5106) atis1224


atis1224
tag

Sziasztok egy fx6300 allá szeret nèk egy. ASROCK 970A-G/3.1 deszkát valakinek esetleg vèlemèny a laprol esetleg mèg gigabyte GA-990X-GAMING SLI alaplap ezt nèzegettem de ennèl írták valahol hogy melegszik előre is köszönöm

hüvely mate 10 pro

(#5107) ebegab92 válasza atis1224 (#5106) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ez a lap ránézésre teljesen jó, FET-ek hűtve vannak, tápfázis van elég :K Annyi javaslat, hogy ezek a lapok max.használtan érik meg, kifutott széria már, hogy újonnan vegye meg az ember.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#5108) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Asrock 970 extreme 4-es lapom van. Emelném a proci órajelét. Adok neki 240 fsb-t 200 helyett, szorzó változatlan, az auto beállításokat kézire teszem és Winben marad minden alapon (sőt, még az alapot sem hozza, fsb 200 helyett csak 189 teljes auto beállítás mellett).
Van valakinek hasonló lapja, hogy van valamilyen "kapcsoló", amit ha auton hagyok, akkor minden beállítás auto marad, függetlenül, hogy valamit kézire teszek és értéket adok?

Köszönöm a tanácsokat!

(#5109) repvez


repvez
addikt

Tud valaki azzal infoval szolgálni, hogy az asrock 970 ext 4es lapban ha a PCIe foglalatba adapterrel egy M2es SSD-t tennék akkor arról tudok bootolva win 10et használni?

Milyen adapterrel tudnám és milyen sebességen használni az SSD-t?

(#5110) _DiEGO_ válasza repvez (#5109) üzenetére


_DiEGO_
őstag

http://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Extreme4/index.hu.asp [link]

Bővíthetőség / Csatlakozók
- 3 x PCI Express 2.0 x16 slots (PCIE2/PCIE4: single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE4), or dual at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4) ; PCIE5: x4 mode)
- 2 x PCI Express 2.0 x1 slots

Van elég PCIe csati / sáv - mehet bele ...
És ha már látja , használni is tudja majd , de az utolsó legfrisebb BIOS legyen rajta. [BIOS] v2.80 2015.08.27.

Ha telepítesz , akkor csak az legyen rádugva amire telepítesz . Azt a háttértárakat meg egymás után SATA csatikba.

Sebességben az SSD sebessége adja a határt ! PCIe sokkalta gyorsabb a SATA -nál , mert PCIe vezérlésű !

[link] [link]

De egy jó SSD is már agyonvágja a HDD sebességét :))
[link] ADATA 120GB Ultimate SU700 SATA 3 2.5" ~18ezer

SSD max írás: 520 MB/s
SSD max olvasás: 560 MB/s

+ USB Pendrájvról is fog menni a telepítés ! azaz vas támogatja.

(#5111) repvez válasza _DiEGO_ (#5110) üzenetére


repvez
addikt

Ezeket megtaláltam és a legutolsó bios is rajta a lapon csak abban nem vagyok biztos, hogy NVMe tipusu SSD is támogat e a lap vagy hogy bootolható e onnan, mert máshol azt irták, hogy azt a lap adatlapjánál odairják , hogy támogatja e vagy sem, de ezt nem találtam az asrock oldalán.

Meg most M2es foglalatú SSD-t tudnák beszerezni és ehhetz egy átalakitó kéne a PCIe foglalatba.
Igy ehhez keresem a kritériumokat, hogy nehogy rossz átalakitót vegyek ami ezt vagy azt nem támogat vagy nem kompatibilis .
Mert az M2 foglalatból is van több fajta , mint ahogy a PCIe ből is, az x1 x2 x4 közül nem tudom mindegyik ugyan azt hozza vagy az x4es modba érdemes használni csak.

az USB-t az tudom ,mert telepitettem már ugy a gépet, de PCIe foglalattal még nem és nem tudtam, hogy a bios alatt látja e már ezeket az eszközöket vagy csak miután felment a win.

(#5112) _DiEGO_ válasza repvez (#5111) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ott már UEFI BIOS van ! Kell hogy lássa és tudja is írni / rá telepíteni ...

M.2 SATA és M.2 PCIe létezik ! Más a foglalat és a sebesség !

Gondolom neked valami ilyen megoldás kell :K vagy kellene ?

https://prohardver.hu/tudastar/az_m_2_ngff_formatum.html [link]

[ Szerkesztve ]

(#5113) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#5112) üzenetére


_DiEGO_
őstag

https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=m2+sata+ssd+adapter&ul_noapp=true

[link]

[link]

https://prohardver.hu/teszt/velemeny_m_2_vagy_sata_express/az_m_2_vagy_a_sata_express_lesz_a_befuto.html [link]

https://www.depo.hu/szamitastechnika/vezerlokartya/M.2/kereses/95/1 [link]

[link] http://azsiacenter.com/memoriakartya-olvaso-adapter/key-m2-ngff-ssd-pci-e-slot-x4-atalakito-kartya-25784.html

https://www.youtube.com/watch?v=wLwIpcwsdKY csomó dolgot találni mindenfele :K

(#5114) rantotthusi


rantotthusi
tag

Sziasztok! Van nekem egy asrock b75m alaplapom egy intel i5 3470 es procis és most szereztem egy r9 280x vgát ami ugye amd s és win 10 alatt is és win 7 alatt is kifagy a driver telepitöm ez vajon miért lehet? A tápom 430 wattos fsp és lehet az lenne a baj mert van amikor a vgan nem forog az egyik venti vagy épp a win be belépáskor kiirja hogy nincs jel! Nem volt esetleg valakinek ilyen lapja aki segithetne megköszönném!

(#5115) _DiEGO_ válasza rantotthusi (#5114) üzenetére


_DiEGO_
őstag

AMD oldala a legújabb drivert ajámlotta: http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows%2010%20-%2064 [link]

Az a táp nem csal loadkor tus annyit leadni és több ágon ? Lehet rosszul van leterhelve ágak , de akár pár púpos kondi is lehet ludas . Alaplapi CPU táp gondolom rádugva és a VGA -ra is a tápcsatik !?!
Ha igen , akkor még egy TISZTA telepítést megkell próbálni , ha nem tetted eddig meg ?!
DDU nagyon jól teszi a dolgát ;) mindent engedj neki törölni , még a beállításokat is !

Uccsó eset: VGA tuti jó , nem túlhúzottan vetted meg ? De egy erősebb táppal nézd meg a biztonság kedvéért .

szerk.:

Processzor
- Supports 3rd and 2nd Generation Intel® Core™ i7 / i5 / i3 / Xeon® / Pentium® / Celeron® in LGA1155 Package
- 3 + 1 Power Phase Design <<<<----------nem erős VRM , de alapból kell vinnie azt a procit.
- Supports Intel® Turbo Boost 2.0 Technology
- Supports Hyper-Threading Technology

Púpos kondik az alaplapon ? :F

[ Szerkesztve ]

(#5116) _DiEGO_ válasza rantotthusi (#5114) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Még annyit , hogy a legfrissebb BIOS van rajta ?

http://www.asrock.com/mb/Intel/B75M/index.hu.asp#BIOS [link]

1.80 2013/12/27 4.69MB

(#5117) rantotthusi válasza _DiEGO_ (#5116) üzenetére


rantotthusi
tag

Köszönöm a válaszod! Javitanám a dolgot win 7 en minden müködik fel tudom rakni a drivert nem fagy ki mennek a gamek lefutnak a tesztek de a win 10 nél kifagy a driver telepitö ezt nem értem egyik sem mükszik ez is a táp hibája lenne? A bios a legfrisebb!

(#5118) _DiEGO_ válasza rantotthusi (#5117) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nem , ha írtad volna hogy Win 7 alatt stabil , akkor egyértelmű , hogy nem tökéletesen , vagy egyátalán nem Win10 kompatibilis az alaplap + cpu ... azért nem mai cucc , lehet hiányzik valami a cpu utasításkészletéből ami az újabb generációkba már ott van , de azért fura . Win 8.1 ?

[ Szerkesztve ]

(#5119) _DiEGO_ válasza rantotthusi (#5117) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ujra ránéztem ! Win 10 kompatibilis ! Akkor valami alaplapi drivert kihagysz szerintem . Ott van minden . Első a csipszet ( INF driver ver:10.1.1.8 ) driver telepítése ... - legvégén a videokarit kell tenni .

(#5120) rantotthusi válasza _DiEGO_ (#5118) üzenetére


rantotthusi
tag

A 8.1 is offos! Köszi megnézem!!

[ Szerkesztve ]

(#5121) nzsolt77 válasza Pancsermeste (#4381) üzenetére


nzsolt77
tag

Át álitottam
De nekem ezva bajom.!!!

(#5122) Pancsermeste válasza nzsolt77 (#5121) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha ez visszatérő hibaüzenet, és más jellegű hiba nem lép fel, akkor valószínűleg nem a gép instabilitás miatt van, hanem vmi driver gond lesz.
Minden radeon sw-t kipucolnék...

-= Pancsermeste® =-

(#5123) nzsolt77 válasza Pancsermeste (#5122) üzenetére


nzsolt77
tag

sw az mi lenne?

(#5124) Pancsermeste válasza nzsolt77 (#5123) üzenetére


Pancsermeste
őstag

szoftver
Ha van/vannak egyéb OC, vagy VGA buherátor/ vezérlő progik, akkor azokat távolítsd el, aztán radeon szoftver uninstall, de fullosan mindent leszedni...
Ha ez se segít, akkor regisztry tisztogatás - ha nem értesz hozzá, akkor még mindig marad a win reinstall...

Jah, a VGA hardveres hibája sem kizárt.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#5125) nzsolt77 válasza Pancsermeste (#5124) üzenetére


nzsolt77
tag

Vga hardveres hiba lehet mer a többit megcsináltan ès ugyqn az....akkor szar a kari?

(#5126) Pancsermeste válasza nzsolt77 (#5125) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha frissen telepített winnel is csinálja, akkor van rá esély, hogy a VGA..
Esetleg még a tápegység, de ha más hiba nincs, következetesen mindig csak ez a hibaüzenet, akkor inkább VGA. Ki kellene próbálnod másik gépben, vagy a gépedben másik VGA-t.

-= Pancsermeste® =-

(#5127) nzsolt77


nzsolt77
tag

Extreme 4 970 lap dd3 memoriábol midet tudja kezelni?

(#5128) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Egy Asrock 970 Extreme3 alaplapban melyik az a 6 magos Processzor alapon amivel hiba nélkül lehet használni a gépet?
Olyan hallottam,hogy az FX processzorokkal hadilábon van

(#5129) cracky86 válasza Csabi1984 (#5128) üzenetére


cracky86
tag

Nekem 8320 van benne, tehát szerintem minden 6000-es jó bele.

(#5130) Tomko78


Tomko78
őstag

Sziasztok , ma kapcsolnám be a gépet és 00 hiba kódot ír ki , ez nem valami CPU gond lehet ? Lehet hogy elszállt a cpum ? 🤔

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#5131) mtomi95


mtomi95
senior tag

Üdv! Van egy ASrocK 960GM-VGS3 FX alaplapom FX6300-al. A harom kis VRM nagyon forró. Eszkábáltam nekik bordákat és egy venti fújja rájuk a levegőt, de a bordák így is nagyon melegek... Eddig csak a Beamng nevű játéknál (ami nagyon proci igényes) de ott egy idő után leesik az FPS 10-re. Olvastam hogy ez pont a túl melegedés miatt van.
Valaki segít nekem beállítani a biost? CPU Voltage meg ilyeneket? Hogy legyen is teljesítménye, de ne főjjön meg a lap és öljön meg mindent a gépbe?
A tápom az egy Hexa+ 400W-os ha ez számít!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#5132) Butthead83


Butthead83
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy Asrock 970 Extreme 3 REV 2.0 alaplap +AMD FX6300 alap órajelen. A számítógép WIN 10 X64 alatt random kifagy és csak a reset segít rajta. Hőfokok rendben vannak. Memória tökéletes (2x4 GB Kingston Hyper X Fury 1600Mhz), a VGA egy passzív hűtős MSI 730GT 2 GB memóriával. A házban 4 db 12 cm-es ventilátor van 700 körülre leszabályozva (Arctic F12 PWM CO 3 db, 1 db Noctua NF-S12B). A processzor hűtő egy LC Power Cosmo Cool LC-CC-120 + 1 db Arctic F12 PWM CO (pénteken pasztáztam újra Xigmatek XI-3 pasztával megfelelő mennyiséggel és formátumban), a ház egy Modecom Ariel egy Zalmann 550W-os tápegységgel megspékelve. Kábelezés, háttértárak rendben vannak (HDD Sentinel szerint 100%-osak). A PC-t csak böngészésre ill. youtube-ozásra használják.

Valahol olvastam, hogy a CPU feszültséget kellett minimálisan módosítgatni ennél a processzor és alaplap kombonál, ha normálisan fagyás mentesen alap órajelen szeretném üzemeltetni. Mennyire reális ez?

Köszönöm a segítséget.

Butthead83 "Az AMD processzorok olyanok, mint a dinnye, ki tudja hány mag van benne!"

(#5133) cracky86 válasza Butthead83 (#5132) üzenetére


cracky86
tag

Feszeld alul kicsit a procit, és kiderül az-e a gond!

(#5134) Butthead83 válasza cracky86 (#5133) üzenetére


Butthead83
csendes tag

Köszi! Kb. mennyivel érdemes kezdeni és milyen léptékkel haladjak?

Butthead83 "Az AMD processzorok olyanok, mint a dinnye, ki tudja hány mag van benne!"

(#5135) cracky86 válasza Butthead83 (#5134) üzenetére


cracky86
tag

Az fx8320 nekem 1. 270 körül van azt hiszem, csak kis léptékekkel, amíg stabil.

(#5136) davetoo


davetoo
kezdő

Sziasztok. Az alaplapom egy 990fx extreme 3 . Szeretnék beletenni, 4x4gb ddr3 1600 memóriát. De... Dual chanellbe szerettem volna, azonban az összes memória modul fekete az alaplapon. Milyen sorrendben kell őket rakni, hogy jól működjenek. És a lényeg. 2-2 fajta memóriáról van szó. Mindkettő 1600-as ám az egyik hyper blue a másik egy sima kingston. Köszi előre is :-)

Dave :)

(#5137) cracky86 válasza davetoo (#5136) üzenetére


cracky86
tag

1-3, 2-4 szerintem mindnél így van párban.

(#5138) repvez


repvez
addikt

970pro 3as alaplapon hol tudom azt beállitani, hogy ha kikapcsolt állapotban lévö gépnél ha kihuzom a konektort majd vissza dugom vagy csak elmegy az áram a hézba akkor amikor visszajön az áram akkor ne induljon el magátol ?

Rendszeresen elöfordul ha nem vagyunk otthon és elmegy az áram valamikor akkor mire hazaérünk a gép megy és feleslegesen használja az áramot .

A biosban sehol nem találtam olyan opciot ami erre a funkcionak a beállitására utalna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.