Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) DeadMeat válasza Ndruu (#1743) üzenetére


DeadMeat
veterán

:R
Valószinű akkor vagy csak bug volt, vagy a 4x sebesség kiszolgálta teljesen a videokártyát.
Nekem sem volt semmi sebességbeli "ugrás" hajlok az előbbi opció felé..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1752) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!970 extreme3-nak az 1.2és 1.4 bios között mi a különbség?megéri frissíteni?

(#1753) DeadMeat válasza soultrapp (#1752) üzenetére


DeadMeat
veterán

meg mindenképp.A különbségek meg fent vannak asrock honlapon ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1754) soultrapp válasza DeadMeat (#1753) üzenetére


soultrapp
senior tag

azt láttam az asrock honlapján csak nem tudom pontosan mik azok.Megtudod mondani mik változnának pontosan?

Gondolom a legbiztonságosabb a pendrive-os megoldás.
Mondjuk legelőször win alatt raktam fel,de utána olvastam,hogy onnan nem szabad inkább.

(#1755) MZsoltee válasza DeadMeat (#1753) üzenetére


MZsoltee
veterán

Add Turbo UCC function for AM3+ CPU.

AM3+-as procikban is van magfeloldás?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1756) soultrapp


soultrapp
senior tag

ha uefiből akarom frissíteni a biost akkor a pendrive-ra amit letöltök kitömörítve tegyem rá?

(#1757) soultrapp


soultrapp
senior tag

rátettem a pendrivera a legújabb biost amit letöltöttem kitömörítve.
El indítottam uefiben,de 2 másodperc után megfagyott vagy most rakja fel? kilépjek újraindítsam?vagy mivan ilyenkor?
Még csak winről frissítettem fel.

(#1758) soultrapp


soultrapp
senior tag

Már megoldódott frissítettem inkább windows-ból onnan máskor is jó lett.
csak nem tudom miért fagyhatott le az uefi:-(

(#1759) Ndruu válasza soultrapp (#1757) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Várni kell, 3-4 perc a frissítési folyamat, ha jól emlékszem és teljesen automatizált.

Harrrr!!!!

(#1760) soultrapp válasza Ndruu (#1759) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát én adtam neki 20-at is,de semmi nem volt,de már úgy is mindegy nekem a win-es frissítés a nyerő.

(#1761) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáó!nem ide tartozik,de lenne egy olyan kérdésem,hogy amikor mondjuk aida64-el nézek valami sebesség tesztet nekem a ramom 9:11:11:29 cr2-öt ír ki ez így jó,?vagy esetleg lehetne jobbra is állítani?
Van még egy ilyen is,hogy DRAM:FSBRATIO 24:6

(#1762) Tom5


Tom5
addikt

A VRM-en lévő kis bordák mindenkinél tűzforróak? 970 extreme 3-as lapnál.

(#1763) zuzu000


zuzu000
őstag

Helló!

Olyan problémám van, hogy a Logitech G15-ös billentyűmmel nem tudok belépni az UEFI-be. Nem érzékeli, csak akkor ha már az OS bejött. Másik bill.-nél jó.
Mi lehet a megoldás?

(#1764) szjoci válasza zuzu000 (#1763) üzenetére


szjoci
őstag

Ilyen billentyűzetem van, nekem semmi gond az uefi-be lépéssel. Lehet hogy ki van kapcsolva a Legacy USB Support az USB beállításoknál.

(#1765) Papabear195 válasza Tom5 (#1762) üzenetére


Papabear195
tag

Nálam is grillezni lehetne a VRM bordán, fogok is felé tenni egy ventit ami elszívja róla a meleg levegőt, mert rendesen befűti a környezetét.

(#1766) Tom5 válasza Papabear195 (#1765) üzenetére


Tom5
addikt

Az a baj én a dög mugen miatt semmit sem tudok oda tenni... :(

(#1767) Papabear195 válasza Tom5 (#1766) üzenetére


Papabear195
tag

Szerintem nem kell miatta a parázni, amíg nem veszel észre instabilitást ne foglalkozz vele.

(#1768) Pilok


Pilok
tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy asrock 970 extreme 3 lapnal nem jutok el a post vegeig. Jobb oldalon lent a 92-t latok kiirva es kesz onnan semerre tovabb. A gepben van meg egy 960t proci 2x4g memo es egy 6850 vga. Esteleg valakinek valami otlet ra?

(#1769) Yeffy válasza Tom5 (#1762) üzenetére


Yeffy
veterán

sajnos igen, én is tervezek még halk ventiket beszerezni a házba (Bitfenix Shinobi) mert a gyári 1 + 1 amit vettem, kevéske kezd már lenni... :U
de gond még nem volt vele, remélem nem is lesz...

na, felraktam ezt az 1,4-es biost 970 Extr. 3-ra... háát... nem estem asra tőle, a ventivezérlése kb ugyanolyan sz_r... na mindegy, jön egy normális procihűtő, aztán már csak nem lesz gond...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1770) kungzi


kungzi
veterán

ugye ezekre a lapokra jók az am3-s lefogatók hűtőhöz? egy 990fx extreme 3-t készülök venni

(#1771) akela91 válasza kungzi (#1770) üzenetére


akela91
addikt

Igen jók!

(#1772) Yeffy válasza kungzi (#1770) üzenetére


Yeffy
veterán

igen

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1773) kungzi


kungzi
veterán

és szerintetek 990fx extreme 3 vagy 970 extreme 4?

(#1774) akela91 válasza kungzi (#1773) üzenetére


akela91
addikt

Ha már 970extreme 4-re van szükséged (ha jól tudom a CF-nél van ejlentősége a PCI sebességeknél), akkor már inkább 990 Extreme 3, ami alapból 16x 16x

(#1775) kungzi válasza akela91 (#1774) üzenetére


kungzi
veterán

nekem a lényeg, hogy fekete nyákos legyen és a sata csatlakozók el legyenek fordítva. akkor 990fx lesz, mert lehet egy 8120-ast is veszek majd bele júniusban. amúgy a prociról mi a véleményed?

(#1776) akela91

akkor az lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#1776) akela91 válasza kungzi (#1775) üzenetére


akela91
addikt

Nagyon meg vagyok elégedve vele, a 8120 pedig imádja ezt a lapot. 1.200V alulfeszelve 4.0GHz-en viszi. (alap: 3.1GHz 1.275V)

[ Szerkesztve ]

(#1777) DeadMeat válasza Pilok (#1768) üzenetére


DeadMeat
veterán

Bios reser, másik slotba a ramokat/1 rammal indítás volt már?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1778) Tom5


Tom5
addikt

Az LLC menüben is tudok feszt állítani a CPU,NB,HT, stb stb-nek. Az ott mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#1779) RVR400 válasza Pilok (#1768) üzenetére


RVR400
veterán

(#1780) Pilok válasza DeadMeat (#1777) üzenetére


Pilok
tag

Hali megvolt. A ramok masik gepben tokeletesen mennek memtest szerint(darabonkent es parban is ellenorizve.) clrcmos megvolt jumperel es elem kivetellel is.

(#1781) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

alaplap csere után ajánlott a windowst újra tenni? ezt a lapot váltja ez

nagyon nincs kedvem újra rakni. amúgy milyen gondok lehetnek, ha nem rakom újra? ssd-n van a rendszer

(#1782) bozont válasza kungzi (#1781) üzenetére


bozont
veterán

Én egy 790X-UD3P lapról váltottam és nem tettem újra a rendszert, nem volt semmi problémám. Annyi hogy ha van valami driver telepítve a laphoz (nem a win7 sajátot használod), akkor a biztonság kedvéért azokat töröld le a csere előtt, de hanem akkor sem kellene hogy probléma legyen.

(#1783) Expendable válasza kungzi (#1781) üzenetére


Expendable
aktív tag

Én spec újra szoktam rakni, biztos ami tuti. Bár én is nyögvenyelősen állok neki.

[ Szerkesztve ]

(#1784) kungzi válasza bozont (#1782) üzenetére


kungzi
veterán

egyedül az alaplapi hangkártya driver van fent, ami a laphoz kötődik, a többi az mind alap

akkor nem rakom újra, elvileg holnap jön meg a lapom, alig várom :D

[ Szerkesztve ]

(#1785) Tom5 válasza kungzi (#1781) üzenetére


Tom5
addikt

Nálam kibírta a lap és memória cserét, de a lelki békém miatt újratelepítettem a Windows-t.
Erre valaki?

(#1786) Pilok válasza Pilok (#1768) üzenetére


Pilok
tag

Nah a POST-os problema megoldva. A kocsog bluetooth antenna zavart bele, ha az be van dugva akkor nem hajlando a gep bootolni. De elojott egy tobb masik problema:
1. Az UCC megzakkant. Az eddig ment szepen a magfeloldas es a huzas, most nem hajlando mukodni. Lovesem sincs, hogy miert.

2. A Sata-s merevlemezem az elejen nem kap tapot igy nem latja a gep bekapcsolaskor. Csak akkor hajlando felporgetni ha bekapcsolaskor ki majd visszadugom a tapot neki. A winyo tesztelve 100/100-as. Itt lap AHCI modban van, mivel van melette egy 120-as SSD is.

Kicsit kezdek mar frusztralt lenni emiatt a lap miatt.

Ui.: Az AMD AHCI BIOS ROM mi a franc akar lenni???

[ Szerkesztve ]

(#1787) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

megjött az asrock 990fx extreme 3 lapom, be is üzemeltem, jó a kicsike nagyon, de a proci venti sebességét nem szabályozza. fullon pörög. hol kell és mit kell állítanom az uefi-ben? előre is thx :R

(#1788) akela91 válasza kungzi (#1787) üzenetére


akela91
addikt

a 4. menüpont ha jól emlékszem. Full LOadról tedd át manuálra, majd tudod állítani, hogy hőmérsékletre pörögjön csak fel, Target Temp: 45C; Level:9 pl.

(#1789) kungzi válasza akela91 (#1788) üzenetére


kungzi
veterán

ok köszi

(#1790) kungzi


kungzi
veterán

ez mi?

4GB, de csak 2GB használható. valamit állítani kell a biosban? bios is látja, de a windows nem

(#1791) Pilok válasza kungzi (#1790) üzenetére


Pilok
tag

Eloszor is probalj meg egy win mem diagot. Ha van hiba akkor nezd meg masik slotban is a mem testet.

Ha 2x2 G akkor probald meg a masik ket slotba tenni. Nekem akkor furdult ilyen elo ha nem volt 100-as a memoria slot igaz az masik lapnal volt.

Viszont ha 1x4G akkor is tedd at masik slotba, de ugy, hogy ha az elsoben van akkor a 2-ba.

Pilok

[ Szerkesztve ]

(#1792) kungzi válasza Pilok (#1791) üzenetére


kungzi
veterán

2*2GBGB DDR3 ram

(#1793) Pilok válasza kungzi (#1792) üzenetére


Pilok
tag

Akkor memtest eloszor egyesevel majd parban is.

Pilok

(#1794) RVR400 válasza Pilok (#1791) üzenetére


RVR400
veterán

A hiba nem a memóriával van. Igazítsd meg a memóriamodulokat, ne nyomd be olyan erősen, stb. Ha nem megy, akkor szedd ki a lapot, próbáld meg házon kívül összerakni a cuccot.

(#1795) Victoryus válasza kungzi (#1790) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ja most látom 64 bites... először a vga memóriára gondoltam, hogy azért nem tudja a többit használni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1796) kungzi válasza Victoryus (#1795) üzenetére


kungzi
veterán

már megvan mi volt a baj :D nem néztem meg a kézikönyvet és egymás mellé tettem a modulokat, pedig a dual chanelhez így kell berakni: 1-3 és 2-4, én meg betettem 3-4-be, így látta a bios, de a windows nem használta :DD

(#1797) kungzi


kungzi
veterán

a cnq még mindig nem jó :W hogy a rákba kell ezt beállítani? most egy phenom x2@x4 B50 proci van benne. az aida ki sem írja a venti sebességét, pedig az előző giga lapomnál kiírta (most asrock 990fx extreme 3 van)

vagyis a feszültséget leveszi és állítgatja, de a venti mindig fullon pörög

[ Szerkesztve ]

(#1798) Pilok válasza kungzi (#1797) üzenetére


Pilok
tag

Hulye kerdes de uefi-ben be van kacsolva cnq?

(#1799) kungzi válasza Pilok (#1798) üzenetére


kungzi
veterán

azért ennyire amatőr nem vagyok :D

(#1800) Tomko78 válasza kungzi (#1799) üzenetére


Tomko78
őstag

Energiagazdálkodási lehetőségeknél min van?

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.