Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) likeaRAINBOW válasza norbi0604 (#1350) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Nekem is elég furcsa, mert eddigi ASUS lapjaim is visszavették kiegyensúlyozott energiasémában.
Amúgy Asrock 970 Ext3 1.10 bios

Valaki feldobta 1.21?

(#1352) norbi0604 válasza likeaRAINBOW (#1351) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Egyből a legfrissebb BIOS-t tedd fel hozzá, hátha hoz változást.

[ Szerkesztve ]

(#1353) Papabear195 válasza likeaRAINBOW (#1351) üzenetére


Papabear195
tag

Üdv!

Az Asrock Ext 3. (1.20 bios) nálam visszaveszi az órajelet és a feszt is kiegyensúlyozott energiasémában.

(#1354) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok! Mi a véleményetek erröl a lapról? ASRock 990FX Extreme3 So.AM3+ Dual Channel Elsödleges amit szeretnék tudni hogy tuningbarát? és jól kezeli(drivertööl függetlenül) a CF-et? Alatta egy Bull 6100 FX lenne elöre is Thx :))

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1355) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Van új UEFI 970 Ext.4-hez(1.60), itt lehet beszerezni:

http://www.asrock.com/mb/download.hu.asp?Model=970 Extreme4&o=BIOS

[ Szerkesztve ]

(#1356) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy az 990FX Ext.3 és EXT.4 között mi a különbség, illetve megéri-e a +15k-t. Nekem az elsődleges szempont a tuning pontenciál, és a megbízhatóság.

Illetve még egy kérdés, jelenleg, 880G ext.3 van nekem, megéri-e a váltás?
CFX ben van nagy különbség 8x-8x pci-e sáv, és 16x-16x között, mindjuk két 6950es esetében? Proci cserét egyenlőre nem tervezek.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1357) miresz válasza varmi2 (#1356) üzenetére


miresz
veterán

Ha a tuning a cél akkor Extreme4,bár szerintem nem éri meg a 15+ -t. Semmi másért csak azért mert jobb a proci tápellátása.A 990FX extr3-as egy nagyon jó lap,csak elég puritán felszereltségileg. Viszont nekem volt 880Gext3-am,(még Phenommal) 990Fx ext3-am,990FX professional Fatal1ty-m,és most egy 870Extreme3-am van és pontosan ugyan annyit ment mindegyikben a mostani FX procim. A 8x-8x ,és a 16x-16x között elhanyagolható a különbség. 3Dmark22 alatt Graphics Scoreban a 6870Cf-emmel 20pont különbség volt.

(#1358) Tom5


Tom5
addikt

970 extreme 3-asok közül kipróbálta már valaki az új Béta Biost?

(#1359) likeaRAINBOW válasza Tom5 (#1358) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

nálam fent van, semmi extrát nem tapasztaltam az előző verziókhoz képest

(#1360) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok! Nagyon nagy segítségre lenne szükségem :) Adott egy Asrock 990 FX Extreme3 alaplap.Megvan majdnem minden bekötés,de a Reset gomb bekötésénél elakadtam.Az útmutatóba ez sajnos lemaradt!! HELP sürgösen! :R :R

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1361) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
ASRock 970FX Extreme 3-at tervezek venni a Phenom II 960T (jelenleg @3,4 kényelmesen) procim alá... Nem vagyok tuningmániás, alapfeszen amit stabilan, normális hőfokon visz az már jó. Tapasztalatokat várom (esetleg Ubuntuval is vki?), mert amúgy megvenném :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1362) varmi2 válasza Giii (#1360) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme remélem tudtam segíteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1363) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Na ezek után mondja valaki hogy jók az asrock lapok... :F
Húzok holnap vissza vele kicseréltetni egy asusra.

Tiszta hülye aki nem normális

(#1364) gyurczy válasza LaciMc82 (#1363) üzenetére


gyurczy
őstag

Én mondom: Jók az ASrock lapok! Indulj még ma! :))

(#1365) LaciMc82 válasza gyurczy (#1364) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Valamire biztos :D

Tiszta hülye aki nem normális

(#1366) zuzu000 válasza LaciMc82 (#1363) üzenetére


zuzu000
őstag

Mik utan?

(#1367) Departed válasza zuzu000 (#1366) üzenetére


Departed
őstag

Pont ezt nem vágom én sem, kifejezetten jók az Asrock lapok. Ez így troll alert. :K

(#1368) varmi2 válasza Departed (#1367) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ezt én sem értem, nekem is Asrock lapom van, és tökéletesen meg vagyok elégedve, bár nekem 880G ext.3 van, tehát tényleg off, :C

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1369) eldiablo válasza LaciMc82 (#1363) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog


Maximum Trolling

(#1370) LaciMc82 válasza eldiablo (#1369) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Idézet egy asrock tulajtól (970 extreme 3)
szia!
3-as van.
hütéssel kb annyi bajom van hogy egyáltalán nem szabályozza de nem is baj,már hozzászoktam hogy hangos a gép.
az usb össze vissza akad nekem, hol kifagy hol kék halál.
kiváncsian várom majd mit szolnak majd a tiedhez. ha visszakaptad a lapot ird meg légyszives mit mondtak!

Ergo tényleg igaz,csak asust szabad venni.

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#1371) miresz válasza LaciMc82 (#1370) üzenetére


miresz
veterán

User error.

(#1372) bozont válasza LaciMc82 (#1370) üzenetére


bozont
veterán

Most komolyan egy-két hibás lap miatt ítéled meg a gyártó termékeit? Akkor az Asus is egy kalap k*** mert az egyik ismerősöm sokat szívott vele. Azóta elégedett tulajdonosa egy Asrock lapnak (P67 Extreme 3 vagy Pro3, most nem tudom pontosan). Na akkor most hol az igazság?
Nekem pl tökéletesen működik, a venti vezérlés is működik az új uefivel. Az öcsém gépében is egy Asrock 770 Ext3 lapul, szintén problémamentesen (jó ez nem teljesen igaz, az egyik hozzá kapott sata kábel gyárilag hibás volt).

(#1373) eldiablo válasza LaciMc82 (#1370) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Eddig csak Asus alaplapjaim voltak, de az Asrock-al pont ugyan annyi baj volt, mint az Asus-al.

Hazudok, mert volt még egy K7 Upgrade 880 és egy Epox lapom is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1374) Malibutomi válasza bozont (#1372) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A ventivezérléssel volt nekem is gondom, de már megoldódott.
Bár jobb lenne ha fokozatosan emelné, nem pedig beállított érték->x hőfokon max rpm lenne a vezérlés.
Ha jobban meggondolom egész computeres múltam alatt az MSI afterburner az egyetlen olyan program ahol értelmesen lehet állítani a venti vezérlést. Ilyennek kellene lennie az alaplapokon is.

(#1375) miresz válasza Malibutomi (#1374) üzenetére


miresz
veterán

Nekem még lekopogom,sosem volt gondom a ventivezérlésel,pedig megfordult pár lap a gépemben az elmúlt hónapokban.(970extr3,970extr4,990FXextr3,990FXFatal1ty,870extr3)

(#1376) drlovi


drlovi
aktív tag

Félbeszakdt biosfrissitésnél lehet vmit tenni még ?

Leszedtem a wines zipet. majd kicsomolva elinditja saját magát és megfagyott :W

azóta nem bootol a gép

(#1377) zuzu000 válasza drlovi (#1376) üzenetére


zuzu000
őstag

CMOS reset?
Soha, de soha ne frissits win alol, csak is biosból.

[ Szerkesztve ]

(#1378) eldiablo válasza zuzu000 (#1377) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem soha nem volt még gond a Windows alóli frissítésekkel.

(#1379) drlovi válasza zuzu000 (#1377) üzenetére


drlovi
aktív tag

szerk.:
az elem nem segített. Szivem szerint kihajtanám ezt a szart az utcára.

Nem segített, kiszedem az elemet mindjárt hátha.

Nekem sem volt gondom eddig win alatti frisitéssel. Konkrétan sosem volt gondom asrock lappal. a jelenlegi előtt :D

[ Szerkesztve ]

(#1380) zuzu000 válasza eldiablo (#1378) üzenetére


zuzu000
őstag

Hát, én néhányszor megbántam. De a win lefagy, nem mindig stabil ezért nem szokás. Persze akinek stabil a win-je annak oké.

(#1381) Giii válasza varmi2 (#1362) üzenetére


Giii
senior tag

THX :R

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1382) Tom5


Tom5
addikt

1.3-as UEFI vel már 800 Mhz-re veszi vissza az órajelet. A fesz azonban maradt 1,136V
De letöltöttem a legújabb K10stat-ot ami szépen felismeri a procim és az alaplapom. Így már a saját szájízem szerint megy a gép. Ha nem játszom akkor 2,8Ghz@1,050V + CnQ 800Mhz@0,8875V (de itt még kitesztelem a lehető legkisebb feszt) NB fixen 1,1V 2000Mhz.

Még azt akarom kipróbálni ha BIOS-ban tuningolok akkor is működik-e a K10.
Mert 1,1V-al megy az NB 2500Mhz-en. Azt még belőném.

(#1383) Tomko78


Tomko78
őstag

Na már AMD alaplaphoz is van XFast RAM ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1384) Tom5 válasza Tomko78 (#1383) üzenetére


Tom5
addikt

nah ezt meglesem :Y

(#1385) MrM94


MrM94
őstag

Vacilalok egy 870 extreme 3 r2.0 es egy 970 extreme 3 kozott.

2400 MHZ-es FSB mennyire huzza vissza a procit 2600 MHZ-es FSB mellett,nagyon meglatszik? illetve a crossfire x16 x4 be jobb mint x8 x8 ba? emellett tud valaki felhozni valamit 970 reszere,hogy miben jobb mint 870?
Illetve meikuk jobb magfeloldasban,es tuningban?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1386) Tomko78 válasza Tom5 (#1384) üzenetére


Tomko78
őstag

egy kis ízelítő :) igaz egyből körülbelül 2 gb ramot használ a rendszer [link]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1387) miresz válasza Tomko78 (#1386) üzenetére


miresz
veterán

Itt mit kellene látni? Mert nem tudom,hogy mit kell nézni. :B

(#1388) Tom5 válasza Tomko78 (#1386) üzenetére


Tom5
addikt

Az a cumi hogy IE-t meg firefoxot nem használok, page file kikapcsolva, ready boost mit dob 8GB RAM mellett? Chrome-ra kellene ráeröltetni a dolgot. Sys/user temp nem tom mit gyorsít ha RAM-ból használom és nem vinyoról. PS-ot ritkán használok, akkor sem profi feladatokhoz. Szóval mi előnyöm származhat? Majd holnap délután tesztelgetek ma már pihi mert reggel meló.

miresz - link

[ Szerkesztve ]

(#1389) miresz válasza Tom5 (#1388) üzenetére


miresz
veterán

Ezt a linket olvastam az előbb én is. De nekem is ugyan ilyen gyors a rendszerem,mint a linkelt videón,pedig rengeteg minden indul. Szerintem annál a rendszernél is inkább az SSD ami gyors. Pl photoshop nekem úgy indul,hogy rákattintok,és már el is indult.Persze SSD-ről. A Chrome meg rohadt gyors.Annak lehet ez érdekes aki nem használ SSD-t. Ez valami hasonló mint annak idején a RAM disk.

(#1390) vitya81


vitya81
tag

Hali!

Lehet rossz fórumba írok, ha ez így van akkor előre bocsánatot kérek. A lényeg az, hogy ismerősöm vett egy ASROCK 960GM-GS3 FX típusú alaplapot, hozzá 2x2GB DDR3 1600MHZ CL9 Kingmax memóriát, továbbá a lapon van még egy Phenom II X4 955BE processzor, és egy Gainward 9800GT 1GB videókártya, melyet egy Chieftec 400W-os tápegység hajt. Összeszerelés után (Win7 Ultimate 64bit), minden működött, probléma játék közben keletkezett, a játék megy egy ideig, szépen fut, majd megakad 5-10 másodpercre, és megint megy tovább, ezt a periódust folyamatosan produkálva. Alaplap hibára gondolunk, mivel a gép minden egyes részegysége (videókártya, memória, processzor) más alaplapban működött, és nem jelentkezett ez a hiba. Az alaplapot visszaküldte a kereskedőhöz, aki "bevizsgálta" és visszaküldte azzal a magyarázattal, hogy nincs hibája, viszont a helyzet mit sem változott.

A kérdés az lenne, :
-hogy valaki találkozott-e már hasonló jellegű hibával (akadás)?
-lehet, hogy ez az alaplap nem való gamer konfighoz?
-nem jó neki ez a típusú processzor (bár a support list-en ott van)
-mit lehet tenni, ha a nagyker. "megmakacsolta" magát és nem hajlandó kicserélni a lapot?

Egyébként filmnézésre, netezésre, általános felhasználási területeken semmi gond vele, a probléma akkor jelentkezik ha játszani szeretne. Várom a hozzászólásokat, tanácsokat, észrevételeket.

Köszönettel: Viktor

(#1391) Tom5 válasza vitya81 (#1390) üzenetére


Tom5
addikt

Hőmérsékletek rendben vannak? Nem melegszik túl a proci vagy a VGA?!
Esetleg egy másik táppal ki lehetne próbálni a konfigot...

link - itt érdeklődj még

[ Szerkesztve ]

(#1392) vitya81 válasza Tom5 (#1391) üzenetére


vitya81
tag

hőmérsékletek rendben vannak, másik gépben-másik táppal is ki lett próbálva. köszönöm az infót.

Viktor

(#1393) ViZion


ViZion
félisten

Chipset drivert honnan töltsem? AMD oldalon 8 series van, 9 series nincs.. vagy az nem az???

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1394) Kroni1 válasza ViZion (#1393) üzenetére


Kroni1
veterán

ezeket letölteni mindig az alaplapgyártó oldaláról kell..

(#1395) ViZion válasza Kroni1 (#1394) üzenetére


ViZion
félisten

hááát... alaplapit a chipset gyártótól szoktam, az frissül, de akkor onnan most, köszi. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1396) Kroni1 válasza ViZion (#1395) üzenetére


Kroni1
veterán

nincs mit.. :D

(#1397) bozont válasza ViZion (#1395) üzenetére


bozont
veterán

Nyugodtan lehet az AMD-től is tölteni, igazából nem tudom az Asrock milyen rendszerességgel frissíti a drivereket a lapjaihoz, de sokszor a gyártók le vannak maradva. Én mindig is az AMD oldaláról töltöttem le az alaplaphoz is a drivert.

(#1398) ViZion válasza bozont (#1397) üzenetére


ViZion
félisten

Háát ez az! AMD oldalon 8 series az utolsó... wattafakk :F , azért is jöttem ide kérdezni, hogy most meg mit. Korábbi deszkáimnál is természetes volt, - meg főleg VGA-nál ugye, hogy AMD-től töltés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1399) Kroni1 válasza ViZion (#1398) üzenetére


Kroni1
veterán

Az asrock honlapon elég friss cuccot találsz..

(#1400) bozont válasza ViZion (#1398) üzenetére


bozont
veterán

Igen, most nézem, hogy a kategória kiválasztásnál nincs még benne a 9xx széria, nem tudom miért. De letöltöd a legfrissebbet innen és azzal biztos jó lesz, az újabbak már támogatják az új chipseteket is (ami amúgy nem sokban különbözik a 8xx szériától). De persze ha biztosra akarsz menni, akkor nyugodtan töltsd le az Asrock oldaláról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.