Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Debilon válasza Dr. Gonzο (#2000) üzenetére


Debilon
addikt

igen, nálam is így volt, gyári driver felrakása után van ez

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2002) seederking válasza szjoci (#1998) üzenetére


seederking
őstag

A monitorm Dvi csatis és más nincs bedugva.
Ez a windowsból való kilépéskor hallható zúgás nem ismerős senkinek?Eddig szerintem nem csinálta nekem.Mikor kikapcsolom és a win leállítás kijelzőnél vagyok egyszer csak 1-2mp-re zúgnak a hangszórók.Viszont a sípolás dolog aggaszt kicsit.No most olvastam olyat hogy az 5 rövid beep proci error-t jelent...
Húzás miatt lehet erről szó?Viszont 1x csinálta és tegnap bekapcsolt és működött rendesen.(De félek hogy ez csak előjel)Most ha a proci hibát jelezné sípolással akkor nem az lenne hogy egyáltalán nem indulna el a gép.

(#2003) Victoryus válasza seederking (#2002) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem is szokott kikapcsolásnál zajongani, de nem mindig. Olyan, mintha visszakapcsolna a hangkártyája vagy ilyesmi. Ez nem tudom mitől függ, de különösebben nem foglalkoztat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2004) seederking válasza Victoryus (#2003) üzenetére


seederking
őstag

Engem sem izgatna de ettől a sipolástol be..tam kicsit és fura hogy ez a hang dolog is azòta van.

(#2005) Victoryus válasza seederking (#2004) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

nekem még nem sípolt szerencsére. Pedig volt már olyan eset, amikor nem ment a proci hűtő ventilátora. Akkor viszont nem ártott volna ha jelez. Szerencsére a ninja passzívan is elég neki, 80 fok fölé nem ment.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2006) Debilon


Debilon
addikt

van egy PHII X2 545-öm ami unlockolható legalább 3 magosra (előző giga lapomban így ment)
most bekapcsolom az UCC-t BIOS-ban, bocs UEFI-ben, F10+restart ugye és onnantól kezdve csak a vinyók pörögnek meg a ventik. monitor be sem kapcsol, vagy mennyit kellene várnom hogy elinduljon a gép? cirka 30 sec alatt semmi sem történt

plusz: balaki használ-e pl. kormányt a gépen? nekem a Logitech DFGT minden indításnál körbeforog, kalibrálja magát ezzel a lappal

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2007) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Kinek mi a tapasztalata vdrop szinten?
Nekem a 970extreme4 borzasztóan droppol.
A 3800-at vinné a procim 1,325V-on, de 1,35-re kell állitanom, mert 1,336-1,344 között ingázik. 1,3375-re állitva 1,320-1,336 között, de van hogy ledroppol 1,316-ig ott meg már fagyás.
Ha tényleges 1,325-re állitom, akkor 1,308-1,296-ig ledroppol.
LLC ki van kapcsolva. Ha bekapcsolom még rosszabb.

(#2008) norbi0604 válasza Malibutomi (#2007) üzenetére


norbi0604
aktív tag

nálam is eléggé droppol, alap feszen (1.4v, amit magátol be állít) 1,36-1,38v-ig ad neki, de most overclock-olva, 1,4-re van belőve amivel stabilnak tűnik.

(#2009) Debilon válasza Debilon (#2006) üzenetére


Debilon
addikt

no, most bekapcsoltam UCC-t el is indult a gép, de maradt 2 magos a procim (legalábbis CPU-Z és win feladatkezelő szerint, eddig ment az unlock másik lapban

valamelyik fesz lehet kevés?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2010) arnoldito válasza Debilon (#2009) üzenetére


arnoldito
senior tag

Próbáltál már biost frissíteni, az lehet megoldja a magfeloldásos problémád.

(#2011) Debilon válasza arnoldito (#2010) üzenetére


Debilon
addikt

1.50-es az utolsó van fenn, de javasolták a visszafrissítést 1.40-re hátha azzal menne

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2012) arnoldito válasza Debilon (#2011) üzenetére


arnoldito
senior tag

Hát egy próbát megér, maximum vissza rakod a legújabbat és kész.

(#2013) arnoldito válasza Malibutomi (#2007) üzenetére


arnoldito
senior tag

Nekem az a tapasztalatom a 990FX-el hogy kicsit túlfeszeli prime alatt, 1.435V az 1.48V-ig is felmegy. A régi lapom is túlfeszelt, de azért ennyit nem. Másnál is ilyen, vagy van esetleg valami amit nem kapcsoltam be/ki?

(#2014) Jeami


Jeami
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy 970 pro3 alaplapot FX 6100 procival. Teljesen jól működik de a régebbi (2009-es SATA II.) WD caviar blue 500 Gb.os winyóm valami hihetetlen lassan megy benne,
nagyon soká tart a win 7 betöltés és mindent lassan töltm szaggat...win 7 64 van rajta, előtte win 7 32 volt, azzal tökéletes volt. :((

átlagban 40 MB/s-el olvas lemértem de iszonyúan ingadozi ka sabasség...a BIOS-ban IDE módban megy a SATA mert volt rajta adat, ezért nem tettem át AHCI-ra.

Látott már valaki ilyet, mi lenne az ellenszere? :((

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#2015) Jeami válasza Jeami (#2014) üzenetére


Jeami
tag

Na visszaolvastam a fórumon más si járt így és ott a BIOS frissítés + kábelcsere segített!

Mindkettőt megcsináltam mégse változott semmi! :(

Felejtős az ASRock, bárcsak maradtam volna a jól bevált márkáknál! :(

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#2016) DeadMeat válasza Jeami (#2014) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nyugodtan átrakhatod AHCI-ra, megmarad az adatod.NEkem is hasonló setup van, akad régi hdd is (a legidősebb 1420 napos üzemidejű :D ), nincs ilyen gondom.
A feltelepített win-en is át tudod állítani, de a legjobb lenne ha már úgy is telepítetted volna. De szerintem ez egyedi gond lehet, nekem az "öreg" másol 70 mega környékén..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2017) Jeami válasza DeadMeat (#2016) üzenetére


Jeami
tag

Köszi a választ, egyébként én is registry buherával oldottam meg, most AHCI mód de semmivel se gyorsabb!

Panaszkodtak itt a fórumon hasonló problémára, neki az UEFI bios frissítés segített,
nekem nem! :( Frissítettem 1.20-ra a legfrissebbre, nincs változás.

Kipróbáltam más SATA kábellel, más SATA portban, semmi.

Az a röhely hogy kb 75 körül olvas most és 81 körül ír a Chryistal benchmark szerint.

Elfogytak az ötleteim, talán a jövő héten megpróbálom másik winyóval de tuti nem az a baj..
és az még hagyján hogy lassabban tölti be a win-t de néhyén játéknál hiába bírná a CPU
meg a GPU a terhelést, annyira lassúak a játékok a tölrés miatt hogy brutálisan szaggat! PL. BF+.. :((

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#2018) DeadMeat válasza Jeami (#2017) üzenetére


DeadMeat
veterán

Pedig itt valami egyedi hiba lehet, ütközés vagy simán csak valami roszul van beállítva.
Szvsz egy újratelepítést ahci-val, friss driverekkel megejtenék.Aztán ha így sem jó egy kölcsön hdd-vel.Mint ha rémlene valami bug, de talán az samsung hdd-vel volt.Esetleg még a wd support fórumán is körülnézhetsz, az asrockén is, hátha találsz valami hasonló hibát.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#2019) Jeami válasza DeadMeat (#2018) üzenetére


Jeami
tag

Igen, én is ezen gondolkodom, felhúzom újból ahci módban aztán kiderül mi lesz! Lehet hogy ez a kulcs mert a mérés szerint nem gyorsult de ahogy lejött az összes frissítés a win 7-hez
most már gyorsabban töltődik és nem szaggat annyira!

Ha ez se, jövő héten kipróbálom egy másik SATAII winyóval vagy egy SATAIII-al..ha az se, akkor marad amit mondtál.egyébként sajnálatos dolog mert ezt leszámítva ez az ASRocK 970 pro3 alaplap nagyon jó cucc, nemcsak ár érték arányban hanem szolgáltatásban is!

Ha ez a HDD gubanc nem lenne, tökéletes lenne! Most egy GTX 460 van benne és ezzel a
lappal és az FX-6100 procival minden játék full HD-ben hasít rajta! Tervezem majd a cserét
6870-re, azzal még jobb lesz! :D

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#2020) Jeami válasza DeadMeat (#2018) üzenetére


Jeami
tag

Na újrahúztam AHCI módban, semmi változás..holnap ránézek az ASRocK gyári fórumokra de most túl fáradt vagyok..fene ebben a problémába! :((

" Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

(#2021) repvez


repvez
addikt

Mit tudok azzal kezdeni ha a ventiszabályozás egy kalap fos ?

Ha bekapcsolom a gépet pörög 6000-et a gyári hütő majd miután elindult a AXTU lecsökken 1400ra., de pár perc elteltével ujra felmegy átmenet nélkül 6000erre majd pár perc után ujra vissza.

A proci 43-47 fok között netezés alatt. Ma levettem a ház oldalát és odaállitottam az asztali ventilátort azóta nem csinálja a felpörgést, pedig most 48-50 fokon van a proci 1200as venti fordulat mellett.
Hogy tudnék ezen a problémán tuljutni, mert bár jővőhéten uj procihűtőm lesz (xigmatek gaia),de nem szeretném ha annál is eljátszaná ezt a felpörgök pár percre dolgot.

1.70 es bios van a lapon win7 64 bit és a legujabb AXTU amit a honlapról letölthető.

(#2022) Malibutomi válasza repvez (#2021) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát először is biosban kellene beállitani a venti profilt.
Megadhatod, hogy alapon mennyiin menjen 1-10-ig. Aztán megadhatsz egy cél hőfokot, ha annál magasabbra megy, akkor feltekeri maxra a ventit, hogy ne melegedjen tovább.
Ez utobbi minimuma 45 fok, lehet amiatt pörög neked folyton.

(#2023) repvez válasza Malibutomi (#2022) üzenetére


repvez
addikt

DE ha minimum 45 fokot lehet beállitani és mondjuk azért kapcsol be mert alapon van hagyva akkor most mikor 51 fokot mutat viszont megy rá a asztali ventilátor akkor miért nem kapcsol be? ha elveszem a ház mellől akkor meg elkezdi a felpörgést.
De a felpörgés alatt is max 2 fokot megy vissza és mégis visszaáll 1300as fordulatra majd pár perc mulva ismét 6000.,

(#2024) norbi0604 válasza repvez (#2021) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Én vettem egy venti fordulat szabályzót, pont a nehezen/rosszul vezérelhető alaplapi irányítás miatt. Akkor kapcsolom fel és akkora fordulatra amikor kedvem tartja.

Ez egy 8 csatornás eszköz, amire most éppen 4 ventillátor van rákötve, beleértve a processzorhoz tartozó ventit. A maradék 3 házventi.

[ Szerkesztve ]

(#2025) MrM94 válasza norbi0604 (#2024) üzenetére


MrM94
őstag

a videokari ventilatorat nemlehet rakotni erre a cuccra?sehogysem?(kivancsisagbol kerdezem)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#2026) norbi0604 válasza MrM94 (#2025) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Nemtudom, bár elég valószínűtlennek tartom. Esetleg házi barkács móddal rá lehet erőszakolni.

(#2027) arnoldito válasza repvez (#2023) üzenetére


arnoldito
senior tag

Hy azért nem kapcsol be mert a nagy asztali ventid hatalmas mennyiségü levegöt megmozgat, és a hütöd gyorsan leadja a höt. Viszont ha elveszed a gép elöl akkor nincs légmozgás gyorsabban melegszik minden alkatrész és nehezebben távozik a hö ezért felpörög, hogy légmozgás legyen. Az hogy miért 1300 és 6000 között mozog nem csak lap hanem a "minöségi" venti milyatt is lehet. Dugj rá egy komoly ventit és nézd meg annak a fordulatszám változását.

(#2028) seederking


seederking
őstag

Üdv
Valaki nem találkozott a következő problémával.
Alvó állapotba helyezéskor a napokban előfordult egy olyan eset,hogy kb 20 perc múltán "föl akartam támasztani" a gépet az alvásból.De akármelyik bill/egér gombot nyomtam semmi reakció.Próbáltam Ctrl+alt+delete stb de semmi.Más megoldást nem látván nyomtam egy resetet .......... de arra is semmi.Hmm gondoltam akkor power gomb hosszan és kilövöm.....de arra ismét semmi :Y Addig jutottam,hogy táp gombal áramtalanítanom kellett,hogy magához térjen.
Egyszer fordult eddig elő,mondjuk azóta nem altattam.Viszont olyan már sokszor volt,hogy hiába altattam pár mp után visszajött a felhasználó választó képernyő.
De az előző problem jobban aggaszt.Lap "hibára" gondoltam így elsőre.

Ui:cpu-m fel van húzva 3.2ről 3.6ra nem tudom ez estleg csinálhat-e ilyen "galibát"

[ Szerkesztve ]

(#2029) szabjan válasza seederking (#2028) üzenetére


szabjan
tag

Erre a laphibára sajnos nagy az esély. Nálam egy Giga lap csinálta ugyanezt. Javasoltak nekem tápcserét, ki is próbáltam egy másikkal de ugyan az az eredmény. Sajnos gari nincs már rá úgyhogy anyámnál landolt a deszka :) Néha kinyomom hátul oszt annyi. Próbáld meg esetleg a hibernálást altatás helyett.

a vizesember

(#2030) seederking válasza szabjan (#2029) üzenetére


seederking
őstag

Ez még garis.De nem tudom lenne e értelme gariztatni.Mármint hogy hogy állnának hozzá ha ezzel a problemmal viszem oda.Ha lap hiba akkor ez másban is jelentkezhet majd vagy csak ez lehet a problémás?

(#2031) RVR400 válasza seederking (#2030) üzenetére


RVR400
veterán

Nálam sok tuninggal ugyanez a helyzet. Gyári beállításokkal mindig tökéletes. Szerintem ezzel a "problémával" ne vidd el gariztatni. :)

(#2032) norbi0604 válasza seederking (#2028) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Minden esetre gariztatás előtt minden legyen alap/"gyári" beállításokon, esetleg a legfrisebb bios-t fel lehet flash-elni rá, az nem probléma, maximum hivatkozásnak jó lesz.

(#2033) seederking válasza norbi0604 (#2032) üzenetére


seederking
őstag

Elég tanácstalan vagyok a gariztatás kapcsán.Bios-t hogyan kell frissiteni?970 extreme 3 tipusú.Előtte kell defaultra állitani vagy ez ugy is megtörténik flash után?

[ Szerkesztve ]

(#2034) norbi0604 válasza seederking (#2033) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Flashelés után default-ra vesz vissza mindent. Hivatalos oldalról le tudod tölteni a bios file-t az adott alaplaphoz a legfrisebbet. Ext-3-hoz 1.60-as a friss stabil. Ezt tedd fel.

http://www.asrock.com/mb/download.hu.asp?Model=970 Extreme3&o=BIOS

Jobb oldalt a letöltő link mellett van egy kis lap ikon benne gy piros kereszttel, ott le van írva hogyan kell flashelni, pofon egyszerű egyébként, leformázol egy pendrive-ot fat32-es fájlrendszerrel, majd a letöltött bios fájlt kicsomagolod a pen-re., ezután gép restrat és kiválasztod a flashelés lehetőséget.

(#2035) Dr. Gonzο válasza seederking (#2033) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Az energiasémák közül melyik van kijelölve?
Ha az AXTU akkor az csinál ilyeneket. Saját tapasztalat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2036) seederking válasza norbi0604 (#2034) üzenetére


seederking
őstag

Restart előtt át kell állítani a boot-olást azaz a flashelés lehetőségét auto föl fogja dobni induláskor? (és köszönöm a segítséget)

(#2037) seederking válasza Dr. Gonzο (#2035) üzenetére


seederking
őstag

Nos amit leírtál nem is tudtam.Pl én annyit csináltam általában hogy az axtu "intelligent energy saver" menüben általában bekapcsoltam ezt az üzemmódot mert észrevettem,hogy ilyenkor a cpu kevesebb órajelen üzemel és áramból is kevesebbet eszik a gép.

Viszont nem tudom hol találom ezt "Energiaséma beállítás" Axtu-n belül keressem vagy win-ben?
Ha úgy állítom be mint te a kiegyensúlyozottra akkor az axtuban ezentúl ne is használjam az említett energy saver üzemmódot?

(#2038) Victoryus válasza seederking (#2037) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

igen, windows energiaséma. Nálam is kiegyensúlyozott. Szerintem nem érdemes használni az axtut, amúgy is állítgatja a lap az órajelet meg a feszültséget szépen.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2039) seederking válasza Victoryus (#2038) üzenetére


seederking
őstag

Értem,akkor ezt átállítom feltéve ha nem ezen van alapból!?(sajnos csak este felé tudom megnézni)
+ flashelem a bios új verzióra és reménykedem benne,hogy megszünik az alvó módban való rendetlenkedése.
Megírom majd mire jutottam hát ha valakinek szüksége lesz az infóra.

[ Szerkesztve ]

(#2040) norbi0604 válasza seederking (#2036) üzenetére


norbi0604
aktív tag

vagy bios-ból (uefi) flasheled, vagy boot képernyő előtt, gyorsgombbal, asszem F6, a pendrive már legyen csatlakoztatva rajta a kicsomagolt fájllal.

(#2041) RVR400 válasza norbi0604 (#2040) üzenetére


RVR400
veterán

De gyerekek! Miért nem egyszerűbb a Windows-os flasht letölteni, amit el kell indítani, aztán meg leokézni? :W :DDD

(#2042) Dr. Gonzο válasza seederking (#2037) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Vezérlőpult - Hardver és hang - energiagazdálkodási lehetőségek.

(#2043) Debilon válasza Dr. Gonzο (#2042) üzenetére


Debilon
addikt

hmm..nálam miért nincs itt az Instant boot séma? :)

vagy összefügg az Axtu-val? mert az nekem nincs fenn

semmi, már rájöttem, driver DVD-ről kéne telepíteni az app-ot

viszont 1,60-as BIOS-al sem megy a core unlock :(

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2044) Hogiii


Hogiii
tag

Sziasztok

Mai nap vettem egy MODECOM Logic B37-es házat, elől van kis kijelző, ahol a hőfokot ventilátort mutatja.

Belül van vezeték táp,venti és 2 db hőfok érzékelő. Azokat nem tudja valaki hova kell bedugni?

Nem csatlakozó hanem kis gömb van a vezetéken.

Vagy van valakinek hasionló háza? SYS és CPU kábel van.

(#2045) varmi2 válasza Hogiii (#2044) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem az a kis gömb maga a hőfok érzékelő, tedd oda, amit mérni szeretnél.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#2046) Hogiii


Hogiii
tag

Na összeraktam a gépet! Asrock 970 extreme 3 és PhenomII 965.... van eg ykis problémám vele, hogy beindítom, 2-3 perc eltelik és megy fel a proci venti fordulatszáma, semmi terhelés alatt és 4800-5000-en pörög alig lehet megmaradni szobába, biosba beállítottam hogy automata de semmi, 40-47 fokos a proci a hűtőborda szinte hideg.

MI lett rosszul, csinálva? van valakinek ilyen konfigja? de nem csökken a ventilátor sebesség.

(#2047) Malibutomi válasza Hogiii (#2046) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Gyári hűtő? Az nekem még akkor is pörgött mint az állat mikor annyit dolgozott a gép mielőtt sleep módba ment.

(#2048) Hogiii válasza Malibutomi (#2047) üzenetére


Hogiii
tag

Igen gyári hűtő van rajta....csak nem értem hogy minek az automata mód amikor nem vezérli magát :F

(#2049) Malibutomi válasza Hogiii (#2048) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem a móddal van baj hanem a gyári hűtő ilyen fos.
Én 2 napig bírtam aztán csere. Üvölt mint az állat. Ja és az még másik lapon volt nem az Asrockon.
Ha cserélsz, a Freezer 13 jó csendes ajánlom.

(#2050) Hogiii válasza Malibutomi (#2049) üzenetére


Hogiii
tag

Igen nézegettem a Freezer A30-at de most gépvétel után még 10et költeni :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.