Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cadal


Cadal
őstag

ASRock 9 Series motherboards

2011 Júniusában útjára indul az ASRock új alaplap sorozata, mely az AMD Bulldozer családba tartozó processzorain kívül a korábbi AM3 tokozással rendelkező processzorokat is támogatja (Phenom II, Athlon II).

AsRock Fatal1ty 990FX Professional

Specifications:
Premium Gold Caps (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
Digital PWM Design, Advanced V12 + 2 Power Phase Design
Supports Dual Channel DDR3 2100(OC)
Supports AMD Quad CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™ and CrossFireX™
Supports NVIDIA® Quad SLI™ and SLI™
Dual PCIE GLAN with Teaming function
Dr. Debug, Smart Switch Design: Power/Reset/Clear CMOS Switch with LED
Supports Fatal1ty XFast USB, XFast LAN technologies, Graphical UEFI
Supports Fatal1ty F-Stream, On/Off Play Technology, Turbo UCC
7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), Supports THX TruStudio™
Free Bundle : 1 x 3.5mm Audio Cable, 1 x Front USB 3.0 Panel, CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial

ASRock 990FX Extreme4

Specifications:
Premium Gold Caps (2.5 x longer life time), 100%Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
Supports AM3+ Processor, 8-Core CPU
Supports Dual Channel DDR3 2100(OC)
Supports AMD Quad CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™ and CrossFireX™
2 x Front USB 3.0, 2 x Rear USB 3.0, 8 x SATA3, 2 x IEEE 1394
Dr. Debug, Power/Reset/Clear CMOS Switch with LED
Supports XFast USB Technology, Graphical UEFI BIOS
Supports On/Off Play Technology, Instant Boot, Instant Flash, APP Charger, SmartView, Turbo UCC
7.1 CH HD Audio with Content Protection, supports THX TruStudio™
Free Bundle : CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial, 1 x 3.5mm Audio Cable

ASRock 990FX Extreme3

Specifications:
ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
Supports AM3+ Processor, 8-Core CPU
Supports Dual Channel DDR3 2100(OC)
Supports AMD Quad CrossFireX™ , 3-Way CrossFireX™ and CrossFireX™
Supports NVIDIA® Quad SLI™ and SLI™
2 x USB 3.0, 5 x SATA3, 1 x eSATA3
Supports XFast USB, XFast LAN Technologies
Supports On/Off Play Technology, Graphical UEFI BIOS, AXTU, APP Charger, SmartView, Turbo UCC
7.1 CH HD Audio with Content Protection, supports THX TruStudio™
Free Bundle : CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial, ASRock MAGIX Multimedia Suite, 1 x 3.5mm Audio Cable

ASRock 970 Extreme4

Specifications:
ASRock Dura Cap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
Supports AM3+ Processor, 8-Core CPU
Supports Dual Channel DDR3 2100(OC)
Supports AMD Quad CrossFireX™ , 3-Way CrossFireX™ and CrossFireX™
Supports NVIDIA® SLI™
4 x USB 3.0, 5 x SATA3, 2 x IEEE 1394- Dr. Debug, Power/Reset/Clear CMOS Switch with LED
7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec), Supports THX TruStudio™
Supports XFast USB Technology, Graphical UEFI
Supports On/Off Play, Instant Boot, Instant Flash, APP Charger, SmartView, Turbo UCC

A fenti alaplapokban hivatalosan is menni fog a mag feloldás (Turbo UCC) az arra alkalmas processzorok esetén.

ASRock 970 Extreme3

Specifications:
ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
Supports AM3+ Processor, 8-Core CPU
Supports Dual Channel DDR3 2100(OC)
Supports AMD Quad CrossFireX™ and CrossFireX™
2 x USB 3.0, 5 x SATA3, 1 x eSATA3
Supports XFast USB, XFast LAN Technologies
Supports On/Off Play Technology, Graphical UEFI BIOS, AXTU, APP Charger, SmartView, Turbo UCC
7.1 CH HD Audio with Content Protection, supports THX TruStudio™
Free Bundle : CyberLink MediaEspresso 6.5 Trial, ASRock MAGIX Multimedia Suite

[ Módosította: 7 ]

(#2) Cadal


Cadal
őstag

Érkezik még egy nagyon szimpatikus alaplap is az ASRock Fatal1ty 990FX. Részletek később. :K

(#3) Sandrew


Sandrew
őstag

ASRock 990FX Extreme4 Eléggé tetszetős :K Árára leszek kiváncsi :U

(#4) Fail3D! válasza Sandrew (#3) üzenetére


Fail3D!
addikt

tetszetos de mikor jelenik mar meg?:D legkesobb kov heten mar muszaly lapot vennem gep ala nem akarom parlagon hagyni szegeny gepem:)

(#5) Piloss


Piloss
senior tag

Az a 970 Extreme4 számomra tökéletes, már csak az ára érdekelne, de tippre olyan 22k körül lesz :U

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#6) kleinguru


kleinguru
addikt

Mindenképp ezt a márkát fogom megvenni, de olyan lapot szeretnék, ami rendesen hűtve van (passzívan és nem egy kis ciripelővel), van rajta egy 16x pci-e sok sata (>10).

Mikor lesz ilyen vajon?!:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Az ASRock 990FX Extreme4 nagyon megtetszet, ennyi finomságot egy lapon se láttam még. Hosszú életű minőségi kondik. A Clear CMOS gomb a lapon és a hátsó kivezetésnél, ez a legjobb, rengeteg káromkodástól ment majd meg, ha nem jumperrel kell végeznem. 8 sata3-as, végre a 4hdd meg a dvd író mellé be tudom kötni a ház e-satáját is.
A plusz előlapi usb3 kivezetés is jó őtletnek tartom. Illetve az UEFI bios is biztos remekel majd.
XFast USB Technology ahogy olvastam a teszteket elég jelentősen javít az usb2-es eszközök kommunikációs gyorsaságán, nem csak parasztvakítás…
Supports On/Off Play Technology, Instant Boot, Instant Flash, APP Charger, SmartView, Turbo UCC
ezeket megírná valaki egy pár szóban mire is lesznek jók?
Supports On/Off Play Technology – Ha a gép ki van kapcsolva akkor is játszik zenét az usb mp3 lejátszóról a hangfalon át zenét, jól értem?
Szerintetek 40k körül megáll majd a lap ha megjelenik nálunk?

(#8) Piloss válasza Ch4r0n (#7) üzenetére


Piloss
senior tag

Instant Boot:[link]
Instant Flash: a lap bios-át lehet vele firssíteni egy pendrive segítségével
On/Off Play: Ezt már saját megad megválaszoltad
APP Charger:kikapcsolt állapotban is lehetővé teszi hogy telefont és más eszközöket tölthess USB-n kerszetül
SmartView: Egy ilyen kezdőoldal féleség az IE-ben ahol láthatóak a leglátogatottabb oldalak, fb barátok, meg különböző hírek olvashatók
Turbo UCC: Az AM3-as procik letiltott magjainak feloldását teszi lehetővé

Ami az árát illeti, sztem olyan 35k körül lesz

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#9) Ch4r0n válasza Piloss (#8) üzenetére


Ch4r0n
tag

Köszi a kielégítő választ, a lap extráit illetően. Mostmár legalább ezeket a funkcióit is tudom mire jók. Szerintem megvan a következő alaplapom. Csak lenne már kapható idehaza meg bulldozerek is kijöhetnének végre.

(#10) Piloss válasza Ch4r0n (#9) üzenetére


Piloss
senior tag

A Bull. procik valamikor augusztusban jönnek, a lapok meg sztem 1-2 héten belül idehaza is kaphatóak lesznek.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#11) Piloss


Piloss
senior tag

Nagykerben már feltűnt a 970-es

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#12) Milka 78 válasza Piloss (#11) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony feltűnt!Elég jópofa lapnak tűnik.Asrockos szokáshoz híven megoldották a 8/8cf-et és a szokásos Sata-USB3-as kettős is rajta van,ráadásul az ára sem rossz.Hál istennek ledobták az Etron remekművét(amitől harsogott a Asrock p67-es topick :B ) és most Asmedia USB3-as vezérlőt raktak rá.Remélem lesz olyan mint a 870-esen lévő NEC.Én személy szerint a FX-re várok,de még-inkább arra,hogy agyon már ki valaki egy valamire való Bullt! :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Piloss válasza Milka 78 (#12) üzenetére


Piloss
senior tag

Ahhh, és még az ára is egész kellemes. Látom van még UCC is rajta, bár sztem több SATA csatit is el tudott volna még viselni. Ami komolyabban zavar az a 4+1-es tápellátó rész, nem tudom hogy mennyivel fogja befolyásolni a tuningot( ha egyáltalán befolyásolja). A Bullra még sajnos várnunk kel egy kicsit, amúgy mire kell neked az FX? :))

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#14) Milka 78 válasza Piloss (#13) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát ez nagy kérdés.A X4-X6-os procikat nem nagyon befolyásolta,amint azt megtapasztalhattuk.Az Asus bedobta a 6+1-es digitális vezérlésű tápellátást,de egy 970-eset(M5A97PRO) ami még cf-re sem képes normálisan,27-28 ropi körül adni? :F Könyörgöm,ennyiért már 990x-et is lehet kapni :N Na majd kiderül,mert persze ez csak tippelgetés...
Most kajtatok egy 6870x2-es karit amit cf-be raknék a másik 6870-essel(most cf-be hajtok kettőt,de sajnos 3-dikat nem tudok mellé szúrni,mert nem támogatja)és így összejönne a Tri cf.Ehez akarok bedobni egy 8 magvasat,lehetőleg a leg erősebbet.Ehez már dukál egy egyszerűbb FX. :K Már megvan hozzá a keret is,így ha lehet még türelmetlenebb vagyok :D

(#15) Piloss válasza Milka 78 (#14) üzenetére


Piloss
senior tag

Én is pont néztem az Asus lapokat és hát jah, kicsit vicc az áruk, szokás szerint túl vannak árazva. :D A Gigákat is szemügyre vettem, árban még jó is lenne, de biosban elég hadilábon állnak, szóval maradt az Asrock vagy a MSI, és szimpátia miatt az előbbi mellett döntöttem

Látom te is hosszútávra tervezel :D Ha már itt tartunk miért nem adod el a jelenlegi karikat? A befolyó összegből veszel egy 6950-et az meg simán unlockolod egy 6970-é, késöbb meg veszel mellé még egyet :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#16) Milka 78 válasza Piloss (#15) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na jó,de ennyire? :F Párosan szép az élet...már megszoktam a cf-et,nem akarok még idegenesen sem lefelé fejlődni,főleg,hogy ezt a rendszert is sikerült bevinnem 25fps környékére.Ez a két gpu is elég nagyjából mindenre,de nagyon fúrja az oldalamat,hogy mit is tud a 3gpu ;] Különben lehet,hogy lecserélem 2db 6950-esre,de 2 db 6870-est nehéz piacra dobni és macrás(én meg nyugalomra vágyok :) ). Az tuti,hogy AM3+ ra váltok tokkal vonóval(erre a keret létezik),de atöbbi csak terv,álom amit vagy be tudok húzni vagy nem...

(#17) Cadal válasza Milka 78 (#12) üzenetére


Cadal
őstag

Egész jó kezdőára van a 970 E4-nek. Már csak a 990FX E4-re leszek kíváncsi. Aztán asszem mehetek hirdetést feladni az alaplapos részlegen... :D
SLI-re fel!!!

(#18) Milka 78 válasza Cadal (#17) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony-bizony :K Nekem már van az egész lap+proci és lehet,hogy a memória párosra is augusztus közepére :D .Ha addig nem jön a Dózer akkor pihizek egy kicsit játék téren.

(#19) Piloss


Piloss
senior tag

99FX Extreme4

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#20) Milka 78 válasza Piloss (#19) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ez viszont nem jó hír :( Kicsit drágának találom ha ennyi lesz).3 utas CF-re nem jó(16-16-4),ráadásul a 990FXA-UD5(mondjuk ez Giga)enyiért tudja a 8-8-8-at.2 kártyásra meg a GD 65 jobb árban van és annyival nem komolytalanabb.Én 38 ropi körül vártam ezt a deszkát...

[ Szerkesztve ]

(#21) Piloss válasza Milka 78 (#20) üzenetére


Piloss
senior tag

Az ára tényleg fura
Én olyan 35k körülire tippeltem volna. Bár ez még csak egy bolt, meg kell majd nézni a többiben is hátha csak itt ilyen túlárazott.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#22) Milka 78 válasza Piloss (#21) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A próféta szóljon belőled :K

(#23) kleinguru


kleinguru
addikt

Javítsatok ki ha tévedek, de az új lapokon aktív hűtés van? :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#24) Cadal válasza kleinguru (#23) üzenetére


Cadal
őstag

akkor kijavítanálak, csak opció az aktív hűtés.

(#25) kleinguru válasza Cadal (#24) üzenetére


kleinguru
addikt

Szuper, ebben bíztam, mert nem szívesen mondtam volna le a lapról:R

Milka 78: remélem nem lesz rá szükség:))

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#26) Milka 78 válasza Cadal (#24) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az FX-en is?Ezt én sem vágtam :N Akkor gondolom alumínium lapka le és a helyére fel a mákdarálót.

(#27) Cadal válasza Milka 78 (#26) üzenetére


Cadal
őstag

Szerintem az FX-en is csak opció az aktív hűtés. Mint ahogy a képen is látszik szerintem alapból az alumínium lapka lesz a hűtőbordán (Valszeg azt akkor is érdemes lesz eltávolítani, ha utána nem teszel rá semmit, már csak a jobb szellőzés érdekében) és ha akarod, akkor a lapka lecsavarozása után tehetsz rá egy kis ventilátort. Ugye a szöveg is így szól "upgrade opportunity" mindezt akkor ha "extreme overclocker or gamer" -nek érzi magát a felhasználó. :DDD

Ja igen, és az alaplapi kézikönyv sem írja hogy lenne hozzá gyárilag kis ventilátor a csomagban...

most nézem adnak hátsó USB 3-as kivezetést is az elsőn kívül. :)) (csak akkor azt hova kötöm rá???

[ Szerkesztve ]

(#28) Cadal


Cadal
őstag

Kezdek félni tőle, hogy ez lehet drágább lesz mint azt mi szeretnénk:

42,3 K (bár nincs raktáron)
és itt is
41.7K (és ez webshop ár)

(#29) Milka 78 válasza Cadal (#27) üzenetére


Milka 78
nagyúr

"extreme overclocker or gamer" Ez jó! :C Csak felpattintod a mákdarálót és már túl is vagy a csúcson. :D
Az USB3 is opcionális...Opcionálisan választhatsz,hogy előlapi vs. hátlapi kivezetést használsz.
Hát nem tudom...ez így kicsit drága.Ha 40ropira alá lemegy akkor lehet belevágok,de az igazság az,hogy a Giga 990FXA-UD3 bent van 34 alatt(bár a biossal már most probléma van ;] és nincs coax optikai a lapon ami nekem elengedhetetlen ).990FXA-UD5 ami egy árban van vele,de itt a CF lehetőségek bővebbek,de ez is Giga és ezen sics coax(meg mákdaráló felfogatási pont,így elmarad a fent említett érzés :D)A GD 65-ös viszont csak 37,de ezen nincs 3 karira lehetőség(talán el leszek nélküle :) ),viszont van coax...nem egyszerű ez.Az az igazság,hogy vagy 40 alatt veszek lapot ami költséghatékony megoldásnak tűnik,vagy fölötte,de ha már átlépem ezt a határt8mintha a fogamat húznák) akkor már szint mindegy,hogy 42 vagy 46 és ez utóbbiban már ott a GD80 ami veszett egy lap lehet.Eddig mindig olcsóbb árszegmensben halásztam,de a vége az lett,hogy állandóan cserélgettem,piszmogtam,matattam a gépen ami a végén mindig anyagilag rosszul jött ki.Ez egyszer szeretnék egy olyan lapot ami mindent tud,mert ki tudja mit hoz a jövő... Majd meglátjuk mi sül ki belőle,de úgy néz ki az árszabások átrendeződni látszanak

(#30) Cadal válasza Milka 78 (#29) üzenetére


Cadal
őstag

Na igen, alaplap vásárlásnál sajnos nagyon sok szempontot kell szem előtt tartani. Meg előre tudni azt, hogy mit akarunk később :) ! Szóval nem egyszerű. Én is kipróbálnék egy SLI-t, de nem mondanék le a PCI-os hangkarimról sem. Így egy csapásra rengeteg lap kiesett a pikszisből. :(
Jó lenne már egy valós árat tudni...

(#31) Departed válasza Cadal (#30) üzenetére


Departed
őstag

Amiket írtál, többek között azokban is megfelelőek ezek az Asrock 9xx-esek.
Én pénteken raktam össze az új alapokat egy Asrock 970 Extreme4-gyel. 21900-ért vettem, és minden rendben vele, ami csak lehet. Persze a Bulldozer az majd csak jön, de azzal sem lesz gond.
MultiGPU-ban sohasem gondolkodtam, de a 2*8 PCIE miatt arra is alkalmas lenne, ha elcsábulok. Crossfire/SLI-képes, nem is tudom mi kellhet még :)
Egyetlen szépséghiba van csak: nincs rajta IDE, ezért DVDírót cseréltem SATA-sra :)

Ajánlom ezeket a mobo-kat! :R

(#32) Cadal válasza Departed (#31) üzenetére


Cadal
őstag

No, végre egy tulaj! Meg tudnád nekem mondani, hogy milyen lépésekben tudod állítani a memóriák órajelét? 1866Mhz (x9,33) a felső határ, vagy van nagyobb órajel/szorzó is? Sőt, tekintve hogy UEFI-s egy képet is lőhetnél róla! :K Neked sikerült névleges órajelen működtetni a moduljaidat?

Amúgy néztem a 970-et is, de egy multi GPU-s kiépítésnél már nem tudom beletenni a hangkártyámat. :(

[ Szerkesztve ]

(#33) Milka 78 válasza Departed (#31) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja...nálam is így kezdődött az elcsábulás,csak egy 870-essel :D Először vettem egy kártyát,majd szerencsére behalt a tápom és cserébe kértem egy izmosabbat(itt már tudat alatt kezdődött az elmebaj :D ).Majd átszakadt a gát és némi túlóra és koplalást megelőzve eliszkoltam egy másik kártyáért :K Mivel az ember nem tanul a saját hibáiból,most ott tartok,hogy kéne egy 3 kártyás rendszer :D
Engem is érdekelne a memória beállításaid(fesz,késleltetés és minden ami van).

Cadal : Nálam is a pci-os Asus kari volt amit az istenért sem akartam bukni,mert házimozi,füles,2.1 és amit még találtam,egyszóval minden rá volt kötve.Milyen érdekes,hogy ezt a 870 Extreme3-asnál még meg lehetett oldani cf esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#34) simii16


simii16
aktív tag

Szaisztok!

Kinéztem magamnak egy 970 Extreme 4-es alaplapot. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e hátránym a 4+1 fázisból?
A vetélytárs egy Asus M5A97 Pro lenne, ami 6+2 fázis... viszont az Asrock minden tekintetben jobban tetszik és még az ára is kedvezőbb.

:R

(#35) Departed válasza Cadal (#32) üzenetére


Departed
őstag

A RAM-ok alapsebességét "hivatalos" értékekre lehet állítani, jelenleg 1600 a max (egyébként 2000-res moduljaim vannak), amit belehet, ami még így is csoda, tekintve hogy mennyit bírnak az AM3-as procik vezérlői - defaultból eggyel lejjebb állította, 1333-ra.
Az új bulldozer-emmel 1866-ot OC-zva 2000 fölé tervezek menni. Vagy a CL9-et följebb tolni.
OC módban 5-10-enként lehet állítani az "FSB"-t alapesetben, ez mondjuk egy 1600-as RAM-nál 40-80-anként emelést jelent.
Ami pedig a hangkártyát illeti: egyVGA esetén egyértelmű, többnél meg lehet venni PCIE 1x-est, de az alaplapi is egész jó (THX minősítésű). :K

Remélem minden kérdésre válaszoltam :R

(#36) Departed válasza simii16 (#34) üzenetére


Departed
őstag

Utánaolvastam a 4+1 fázis dolgonak, és az a vélemény, hogy
1. Ha nem lenne elég, nem ennyit tettek volna egy 8 magot és OC-t is keményen támogató lapra.
2. Feltételezés szerint egy szénné OC-zett 8magos Bulldozer-hez lehet _talán_ kevés, emberi "magszám" (4-6 mag + OC) esetén teljesen rendben van.

És egyetértek, ezenkívül mindenben jobb a lap a többi 970-esnél, sőt, 990X-esektől sem marad el semmiben, hiszen ugyanúgy 8x+8x PCIE-t támogat Crossfire-ben/SLI-ben. :K

Ja és a 20K-s ár is elég ínycsiklandó ;)

(#37) simii16 válasza Departed (#36) üzenetére


simii16
aktív tag

Szerintem is nagyon jó választás. Az összes többi lap csak a 16X+4X-es CF-et támogatja, ami elég sovány a második kártyának. Ráadásul én nem a legfelső PCI-E slotba akarom tenni a kártyát, hanem lentebbibe, a jobb hűtés érdekében. Az Asrocknál pedig képes singleben a második slotot is 16X-osként használni.
Ezek kívül az elrendezése szerintem tökéletes, sok ventilátor csatlakozóval...

Negatívumként csak ezt a 4+1 fázist tudnám felhozni és még annyit hogy nekem nem tűnnek túl nagynak a bordák sem az északi hídon, sem pedig a pwm-eken.

(#38) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítsetek nekem pls, hogy am2+ lapom van most és vízhűtőm, 990fx e4 tervezek venni, érdekelne, hogy a furatok ugyan ott vannak-e...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#39) Cadal válasza kleinguru (#38) üzenetére


Cadal
őstag

Feltételezem, hogy ugyanott kell legyenek a furatok a foglalat körül. Nem is csak a vízhűtő blokkok miatt, de nagyon sok nagy méretű procihűtő rendelkezik saját "backplate"-el. Így ha nem így lenne akkor ezek nem lennének használhatóak az új alaplapokhoz. Szóval szerintem a furatok ugyan ott kell elhelyezkedjenek az új lapokon is. :K

(#40) kleinguru válasza Cadal (#39) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#41) Cadal


Cadal
őstag

Megvásárolható a 990Fx Ex4-es lap. [link] és a Fatal1ty is.
Jó kis kezdő ára van. :( Kicsit elgondolkodtam most, hogy tudom nem az AM3+ lesz a következő procigeneráció foglalata.

[ Szerkesztve ]

(#42) Cadal válasza Milka 78 (#26) üzenetére


Cadal
őstag

Hoop, ezek a srácok kaptak mákdarálót az alaplaphoz.
Viszont nem látom az SLI/CrossFire hidat.

Amúgy a teszt itt olvasható német nyelven. Nagy felbontású képek a deszkáról és a biosról.

[ Szerkesztve ]

(#43) Milka 78 válasza Cadal (#42) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezer köszi,már keresgéltem valami hasonlót.Jól látom a 340-es fsbt???Basszus az nem semmi :C Az Asus FX-es lapok mennek a körül,ellentétben az MSI lapjaival(GD80).Ott valami gubanc van,mert 250-nél eldobják magukat(lehet bios hiba).Akkor ez a lap jó eresztésnek tűnik.lehet ez lesz vagy a Fatal1ty,bár én úgy érzem ennél a deszkánál nem nagyon kell több egy izmos 5ghz-s eredményhez(már ha kijönne a belevaló).Hát majd kiderül,hogy adnak e hozzá.Úgy fest a Bull jól bírja a magas feszt(léggel)és a szintén magas órajelet.CF híd meg nem gáz.Még a VTX-hez is jár alapból...

(#44) #16729600


#16729600
törölt tag

Jó ez a 990FX Ex4 deszka,csak ne lenne ennyire drága :U Lehet a héten benevezek a 970-es kis tesójára,csak ez a szeptemberi-októberi proc debütálási időpont idegesít.Valamint húz az SB oldal is,nem tudom mit tegyek :F

[ Szerkesztve ]

(#45) Milka 78 válasza #16729600 (#44) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Attól függ mit tud a proci...fejleszthetőség szempontjából ma nincs jó választás.AM3+ átmeneti és jövő év végére már FM2 lesz.1055?Az sem jobb.A Sandy még okés,de az Ivy-hoz hogy normálisan menjen és minden tuning opciót kihasználhass új deszkát kell venned ami szintén jövőre jön ki.3 lehetőség van.Vagy Sandy azt tudod mit tud és szerintem 2 évig még bármit ki fog hajtani.Vagy Dózer ami ha tényleg bika lesz és erősebb lesz mint az I7az átmeneti foglalattól függetlenül 2+évig is elég lehet.A harmadik lehetőség,hogy maradsz a mostani vason...bár ezen az alapon érdemes 2014-ig várni és ddr4-et venni(na de ki tud eddig várni).

(#46) kleinguru válasza Milka 78 (#45) üzenetére


kleinguru
addikt

Az utóbbi esetben ne is vegyen soha senki semmit, várjon mindig mindenki:R!

Csak a Bullt kell megvárni, ha jó akkor az, ha nem akkor sandy, ennyi:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#47) Cadal


Cadal
őstag

Itt találtam pár közeli képet a Fatal1ty Pro-ról.
A fórumban van néhány észrevétel a CPU túlfeszről is. Ez asszem ASRock tulajdonság.

(#48) milan18


milan18
aktív tag

970 extreme 4-ese van valakinek? Stabil és tuningbarát?

(#49) Departed válasza milan18 (#48) üzenetére


Departed
őstag

Nekem van :K
Stabil és tuningbarát, sokkal inkább mint az előző Gigabyte lapom, amivel lényegében egy darab MHz-et sem tudtam tuningolni az X4-esemen. Asrock cuccokban viszont manapság 0 a csalódási lehetőség. :R
Már csak egy USB3.0-s külső HDD kell, meg egy Sata3-as SSD, hogy még jobban kihasználjam a kicsikét...na meg egy Bulldozer ;)

(#50) Milka 78 válasza Cadal (#47) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kíváncsi lennék egy tesztre az Extreme4-eshez képest,főleg tuning és azon belül "fsb" terén.

Departed:Mennyi a max stabil "fsb" amit ki lehet csikarni belőle?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.