Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) ViZion válasza kovsol (#1443) üzenetére


ViZion
félisten

Hát, ha Ubuntun sincs hang, akkor 99%-ban kizárható a rosszul telepített driver, meg ilyenek, mert legalább sztereót kicsiszol mindenből, csak a sok.1-ekkel van néha gondja. :)

Én meg szemezek egy ASUS lappal. Mondjuk ebben az volt a jó, hogy csak 21k, az extreme 4 már 25, ASUS M5A97 27k, ennek a durvább EVO változata meg 29 körül van...
Lehet rászánok még, mert újabb 3-4 évig (sőt a játékok HW igényeit figyelembe véve lehet, h több évig is...) nem akarok alaplapot cserélni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1452) Victoryus válasza Papabear195 (#1434) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Aida64 tesztek alapján a processzor tesztek szerint kb. 8-10%-al lassabb úgy, hogy 1600-on mennek a ramok. Készül az összehasonlító cikk tesztekkel együtt. Nem ért ez meg plusz 12ezret azt már látom. Nem lett gyorsabb semmivel, mint az előző generációs Giga alaplappal.
Az 1.3-as bios jelent valami plusz teljesítményt? Most az 1,2 van rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1453) Piloss válasza Piloss (#1438) üzenetére


Piloss
senior tag

:F

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1454) Papabear195 válasza Victoryus (#1452) üzenetére


Papabear195
tag

Köszi a választ így már értem, nekem ez azért nem tűnt fel, mert a teszt progikat csak a stabilitás kitesztelésére szoktam használni. Én a Giga lapban csak azt szerettem jobban, hogy az nagyon szépen fokozatosan szabályozta a procihűtő ventijét.

Sajna az 1.3-as bios-ról nem tudok nyilatkozni, mert még nem raktam fel.

(#1455) Papabear195 válasza Piloss (#1453) üzenetére


Papabear195
tag

Az XFast USB-t telepítetted? Nem lehet, hogy az kavar be?

(#1456) Piloss válasza Papabear195 (#1455) üzenetére


Piloss
senior tag

Nem, semmi ilyesmit nem raktam fel

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1457) Papabear195 válasza Piloss (#1456) üzenetére


Papabear195
tag

Nekem csak az egerem USB-s de azzal minden rendben van, esetleg próbáld meg a legújabb bios-t felrakni, hátha azzal nem lesz gond.

(#1458) Piloss válasza Papabear195 (#1457) üzenetére


Piloss
senior tag

A legújabb volt fönt eddig is
Már bios resettel is próbálkoztam, de semmi változás :(

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1459) Malibutomi válasza Victoryus (#1452) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én annyit tudok hozzáfűzni, hogy sokkal jobban húzható a proci ebben, és alacsonyabb feszültségeken.

(#1460) Matyó83


Matyó83
tag

üdv!

olyan kérdésem van ami az uefi-vel kapcsolatos.
hogy lehet beállitani úgy,hogy megtartsa a beállitásokat? Beállitom a ramot 1600mhz-re és az időzitéseket is a a gyári paraméterekre,de amikor ujra belépek nem marad ugy,hanem visszaáll autora.mondjuk csak az időzitések,de akkoris...
illetve a proci venti szabályozást nem találom... egy 990fx extreme3 lapom van és most álltam át amd-re...szóval szoknom kell még.de intelnél volt olyan h pwm,meg power alapú venti szabályozás a biosban,de itt nem találom.
előre is köszi a válaszokat! :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#1461) DiceBlade válasza Matyó83 (#1460) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

ha jól emlékszem akkor azon az oldapon van ahol a hőfokokat írja, ott van alul hogy cpu fan
automatán annyit tudsz hogy target temp és target fan speed
mentés meg a tuning oldal alján van, több profilt is beállíthatsz

[ Szerkesztve ]

(#1462) Matyó83 válasza DiceBlade (#1461) üzenetére


Matyó83
tag

Eddig el jutottam én is. :( De valami konkrétabb lehetőség nincs?
Mondjuk a ramos résznél a profil mentésnél az automatikusan vissza is tölti, vagy minden rajtnál be kell lépnem aktiválni? A procit kell húzni a ram beállitáshoz (mint az intelnél?)vagy mehet külön is? :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#1463) DiceBlade válasza Matyó83 (#1462) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

nem tudom, nem vagyok nagy OC-s, és a lap is csak pár napja érkezett meg

(#1464) Matyó83


Matyó83
tag

értem.köszönöm ezt az infót is! :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#1465) Prison85


Prison85
senior tag

Szisztok! Akadt egy kis problémám, remélem tudtok segíteni.. Hazaértem melóból, gondoltam újrarakom a rendszert. BIOS-t átállítottam, hogy először ODD-ről bootoljon. Gép újraindul mentés után ahogy kell, azóta viszont se kép, se hang. Próbáltuk másik VGA-val, másik memóriával stbstbstb, de nem jutottunk semmire. Valakinek valami tipp/tanács?

Alaplap: Asrock 990FX Extreme 3

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#1466) miresz válasza Prison85 (#1465) üzenetére


miresz
veterán

Bios reset?

(#1467) Prison85 válasza miresz (#1466) üzenetére


Prison85
senior tag

Users maunalban találtam a 29ik oldalon: [link]

": CLRCMOS1 allows you to clear the data in CMOS. The data in CMOS includes system setup information such as system password, date, time, and
system setup parameters. To clear and reset the system parameters to default setup, please turn off the computer and unplug the power cord from the
power supply. After waiting for 15 seconds, use a jumper cap to short pin2
and pin3 on CLRCMOS1 for 5 seconds. However, please do not clear the
CMOS right after you update the BIOS. If you need to clear the CMOS when
you just fi nished updating the BIOS, you must boot up the system fi rst, and
then shut it down before you do the clear-CMOS action."

Tudna valaki segíteni, hátha félreértettem valamit?
Kapcsoljam le a gépet, húzzam le a tápkábelt, 15 másodperc múlva távolítsam el a jumper pöcköt és tegyem át a 2-3 tűkre 5 másodpercre. Eddig okés, de utána nem teljesen tiszta :U

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#1468) miresz válasza Prison85 (#1467) üzenetére


miresz
veterán

Utána tedd vissza,és próbálj meg indítani. Alaphelyzetbe kell,hogy álljon.

(#1469) Prison85


Prison85
senior tag

Sajnos semmi változás, így próbáltam. Ventilátorok elindulnak a házban és a VGA-n egyaránt de pl az USB eszközeim (bill, egér) már nem kapnak áramot, holott a bekapcsolást követően 1 másodpercen belül már aktívak voltak. Most kapok kölcsönbe egy alaplapot, de mára szerintem elég volt a mérgelődésből és nem állok neki kicserélni :(((

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#1470) miresz válasza Prison85 (#1469) üzenetére


miresz
veterán

Ez nem túl jó hír. :( Szerintem lap hiba lesz.

(#1471) Prison85 válasza miresz (#1470) üzenetére


Prison85
senior tag

Szerencsére garanciás. Meghoztam a kölcsön lapot. Kezdődik a szerelés (túlságosan is bosszant ahhoz, hogy ne próbáljam ki)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#1472) Prison85 válasza Prison85 (#1471) üzenetére


Prison85
senior tag

Lap beszerelve, minden megy rendesen. Holnap küldöm vissza az Asrockot az üzletnek. Remélem cserélik

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#1473) Kroni1


Kroni1
veterán

Az XFast Ram-ot valaki próbálta már? Van értelme.. :F A Segédprogi Letöltések közt láttam a Fusion-t is, ez micsoda pontosan?

(#1474) Victoryus válasza Kroni1 (#1473) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Én próbáltam. Valóban gyors, ha arra a virtuális meghajtóra pakolsz valamit. Viszont mivel a ram elveszti a tartalmát kikapcsolás után, nincs túl sok haszna. Be lehet állítani, hogy lementse, de akkor meg a másolás vesz el időt. A boot időt nem gyorsítja, mert amikor tölt a win akkor még nem létezik a meghajtó. A firefox sem gyorsabb, ha átpakolom a cache-et, cserébe mindig törlődik. Gyorsítótárat se érdemes oda pakolni, mert hibernálás alatt törlődik a tartalma, és szép kékhalállal tér magához a gép... Így nincs sok értelme.

Egy kérdésem van: le van kapcsolva az elosztóm, amiről a pc meg egyéb hardverek mennek, a billentyűzet ledjei mégis felvillannak kb 1-2 percenként. Ez hogy lehet?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1475) Matyó83


Matyó83
tag

halihó!
ugy néz ki h megoldódott a problema! :)
sikerült belőni a proci ventit,meg a ramokat is.

további kellemeset mindenkinek. :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#1476) stig330


stig330
csendes tag

sziasztok!
segítség kellene.
van egy asrock 960gm-gs3 fx alaplapom és ,ha istant boot -al állítom le a gépet akkor az ujraindítás után betölt a windows ki is kapcsolja a monitort ,de utána nem áll le a gép !(magyarul csak a monitor kapcsol ki ,mert egy billentyű -re visszajön a kép is)
instant boot -ot már újratelepítettem valamint bios-t is frissítettem ,de nem lett jó!
valami ötlet ,hogy mitől lehet?

(#1477) Papabear195 válasza stig330 (#1476) üzenetére


Papabear195
tag

Ha bekapcsolod az instant boot-ot, kikapcsoláskor nem áll le egyből a gép, hanem egy alkalommal újraindul, beállít ezt-azt és utána kapcsol ki (ezután jön a gyors indítás). A lényeg, hogy várj egy kicsit és leáll.
Egyébként szerintem ez az egész instant boot felesleges, nem hiszem hogy napjában valaki annyiszor ki be kapcsolja a gépet, hogy a bekapcsolási 1 percen veszít valamit, engem az újraindulgatás kikapcsoláskor jobban idegesített.

(#1478) stig330 válasza Papabear195 (#1477) üzenetére


stig330
csendes tag

1 órát vártam.
közben rájöttem ,hogy nem hardveres probléma másik hdd-s op-al működik és
amikor simán csak alvó állapotba akarom tenni a win-t akkor is ugyan ezt csinálja !
Mitől nem kapcsol ki a gép (alvó áll.-nál) csak a monitor ?

(#1479) Papabear195 válasza stig330 (#1478) üzenetére


Papabear195
tag

Az instant bootnak több beállítása is van azokkal próbálj meg variálni, egyébként szerintem nem éri meg vele bajlódni.
Nem tudom másoknak mi a tapasztalat, de nekem valahogy az Asrock találmányai közül az Instant Boot és az XFast USB nem jöttek be. Az Isnstant Boot-ról már korábban írtam, az XFast USB meg ha jól működik tényleg gyorsít, de pl. a 8 Gb-os Kingston pendrive-on sokkal stabilabb nélküle. Az XFast Lannak legalább hátrányát nem tapasztaltam, de igazából előnyét sem.

(#1480) Victoryus válasza Papabear195 (#1479) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Az Xfast ram is hülyeség. Egyedül az extreme tuner ami hasznosnak bizonyult számomra. Legalább kiderült, hogy ez a Phenom X2 megy 3,2 Ghz helyett 4,2-őt is 4 maggal:) Sok értelme nincs tuningolni, mert alapon is szinte mindent visz full hd-ben.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1481) Papabear195 válasza Victoryus (#1480) üzenetére


Papabear195
tag

Na akkor az Xfast ram is kimarad az életemből :). Egyébként, annak ellenére, hogy az Xfast cuccok és az Instant Boot nekem nem jöttek be, nem rossz kis lap a 970 Extreme 3, főleg ha azt nézzük, hogy talán a legolcsóbb 970-es lap.

(#1482) LobiDrg


LobiDrg
aktív tag

Sziasztok.Most készülök egy Asrock 970 Extreme 3-as alaplapot venni és azt hallottam hogy nem valami megbízható ez a lap és hogy rengeteget küldenek vissza garanciáztatni. Ez igaz ? Mondjuk szerintem elég jól felszerelt lap ennyi pénzért. 21000-ft-ért hozzá tudnák jutni újonnan. De ha tényleg ennyi vele a baj akkor lehet hogy nem ezt veszem. Szerintetek? Előre is köszi :R

(#1483) DiceBlade válasza LobiDrg (#1482) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

itt a fórumban csak bios és user gondok voltak, amik a frissítésekkel/tanácsokkal helyre lettek hozva
nekem 990FX extreme3-am van, azzal semmi gondom :))

(#1484) LobiDrg válasza DiceBlade (#1483) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Értem :) Lenne még egy hülye kérdésem.Ha nincsenek benne a mostani memóriáim a memória támogatási listában akkor el sem fog vele indulni a gép ?

(#1485) DiceBlade válasza LobiDrg (#1484) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

99% hogy indulni fog, csak hivatalosan nem lett vele kipróbálva (persze ha az is DDR3)

(#1486) LobiDrg válasza DiceBlade (#1485) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Értem :) Akkor nyugodt szívvel megrendelhetem a 970 Ext 3-at ?

(#1487) DiceBlade válasza LobiDrg (#1486) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

szerintem igen, de ha 100%-os akarsz lenni akkor kérdezze egy 970 tulajt és/vagy olvass vissza a témában (a kereső a segítségedre lesz)

(#1488) LobiDrg válasza DiceBlade (#1487) üzenetére


LobiDrg
aktív tag

Rendben.Köszönöm a segítséget :R

(#1489) Papabear195 válasza LobiDrg (#1482) üzenetére


Papabear195
tag

Én néhány hónapja egy Giga 770-es lap gariztatása után, jutottam hozzá, semmi különösebb negatívumot nem tapasztaltam vele. Az egyetlen dolog talán amiben jobb volt a Giga, hogy annak normálisabb volt a ventivezérlése (alapból is alacsonyabb fordulaton ment a procihűtő, és több fokozatban emelte a venti sebességét melegedés esetén), de minden másban jó ez a lap. Hibás példányok meg minden lapból vannak, bármelyik lap fórumában olvashatsz ilyenekről.

(#1490) Victoryus válasza LobiDrg (#1486) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem a legnagyobb gondom, hogy nem kezeli normálisan a ps2-es billentyűzeteket. Eddig hárommal próbáltam, mindnél előjött a hiba: biosban még tökéletesen működik, utána viszont nem. 1.20 és 1.30-as biosszal is. Egyébként jó. A ventilátor vezérléssel még nem tudtam megbarátkozni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1491) Papabear195 válasza Victoryus (#1490) üzenetére


Papabear195
tag

Ez érdekes, de én is egy ps2-es Logitech billentyűzetet használok, és azt normálisan kezeli.

(#1492) Malibutomi válasza Victoryus (#1490) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én gariztatnám azt a lapot, mert nekem is rendesen megy a ps2 billentyűvel.

(#1493) Piloss válasza Victoryus (#1490) üzenetére


Piloss
senior tag

Nálam is előjött ez a "hiba" , igaz nekem az usb portok is rosszak voltak (hol érzékelte az egeret, bill.t, hol nem).

Holnap megyek az újért, kíváncsi leszek

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1494) Victoryus válasza Malibutomi (#1492) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha lesz még más baja, akkor majd megy vissza, addig meg használom usb-s átalakítóval. Egyébként rendben van. A következő billentyűzetem már úgy is usb-s lesz.
Az Extreme tunerben hogy lehet a profilt elmenteni? Nálam nem aktívak a save gombok Ez a ventilátor vezérlés elég elcseszett. Állandóan kézzel kell állítgatni. Vicc, csak már nem nevetek, hanem unom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1495) Papabear195 válasza Victoryus (#1494) üzenetére


Papabear195
tag

A venti vezérlés tényleg primitív, a régi lapomban, mikor nem terheltem gyakorlatilag hangtalan volt a Freezerem, az elég nagy áldás volt az éjszakai letöltésnél. Most már ez a hiányosság engem jobban zavar, mintha nem lehetne tuningolni, mert abból már kinőttem. Egyébként ebben valahol az a vicces, hogy már az 1000 éves, fapados Nf3-as Giga lapom is szépen állítgatta a procihűtő sebességét :(. Esetleg ha valakinek valamilyen program segítségével sikerült rendesen megcsinálni a venti vezérlést ossza meg.

(#1496) DiceBlade válasza Papabear195 (#1495) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Speedfan progival hőmérséklet alapú PWM-vezérlést sikerült megodlani proci és vga ventin is
ha érdekel leírom hogy kell

(#1497) Papabear195 válasza DiceBlade (#1496) üzenetére


Papabear195
tag

Megköszönöm ha leírod :R , és szerintem rajtam kívül még másokat is érdekel.

(#1498) Victoryus válasza DiceBlade (#1496) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Feltettem én is, de nálam csak az asus6850 fordulatszámát látja, és csak azt tudja állítani. Az első házhűtő meg a Ninja pedig 4 eres vezetéken vannak, a felső kettő vetni 3 eresen. A Giga770-nek ez nem jelentett akadályt. :W

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1499) DiceBlade válasza Victoryus (#1498) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

igazad van..
a 990FX-el nekem sem megy
a régi Abit KN9-emmel a videókártyát tudtam szabályozni, és nem a CPU hanem a házhűtőket sikerült CPU hőfok alapján
azt úgy kell hogy a speedfanban configure/fan control, bepipálod hogy advenced fan control, hozzáadsz egyet pl venti1 néven, kiválasztod hogy melyik ventit akarod vezérelni a controlled speed pipa mellett, aztán hozzáadsz egy érzékelőt hogy minek a hőmérsékletéhez szabályozzon, arra rákattintasz és beállítod hőfokonként a %-okat
leokézod(a kisablak bezárul) és bepipálod hogy automatic fan speed
ha mindent jól csináltál akkor megy :P

(#1500) Papabear195 válasza DiceBlade (#1499) üzenetére


Papabear195
tag

Sajna nekem a Speedfan elindítása után rommá fagyott a Win7, de olyan szinten hogy újra kellett telepíteni :Y . Úgyhogy én inkább hallgatom a zúgást, és bízom benne, hogy Asrockék mielőbb finomítanak a venti vezérlésen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.