Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) MrM94 válasza Victoryus (#1550) üzenetére


MrM94
őstag

akkor nemcsak nalam nem lehet kivalasztani hogy mi mi legyen?..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1552) Victoryus válasza MrM94 (#1551) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

ezek szerint... Nálam valami - az audio driver újratelepítése?!- tönkrevágta a direct soundot, mivel a játékok is kifagytak. Szuper. Szerencsére a directx újratelepítése után ez megoldódott.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1553) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Mai nap rendeltem egy 970 Extreme 3-at, de kezdek aggódni a procihűtő felfogatása miatt. Egy Thermalright XP-120-as procihűtőm van, amihez van egy ilyen keret:

Az alaplapon lévő a lyukak gondolom ugyanolyan távolságra vannak mint egy normál AM2/AM3 keretnél, ugye?

szerk.: Valamint most hogy jobban megnézem az alaplap képét, úgy látom smd alkatrészek is a keretem útjában lesznek :W

[ Szerkesztve ]

(#1554) Mr.Csizmás válasza szjoci (#1553) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tuti nem lesznek, nekem is egy silent knight 2 van felfogatva hátulról.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1555) szjoci válasza Mr.Csizmás (#1554) üzenetére


szjoci
őstag

Megjött a lap, valóban nem volt semmi gond.

Az normális ennél a lapnál hogy POST képernyő nincs (akár be van kapcsolva a "full screen logo", akár nincs), 5 csipogás, majd egy magasabb csipogás és indul a windows?

(#1556) Expendable válasza szjoci (#1555) üzenetére


Expendable
aktív tag

Nekem van POST képernyő, igaz kicsit másabb mint az eddigi alaplapjaimnál. ill. azt hiszem hogy nálam csak egy csippanás van.

(#1557) szjoci válasza Expendable (#1556) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm gyors válaszod, akkor megpróbálok rájönni mi a hiba.

Üdv: Joci

(#1558) norbi0604


norbi0604
aktív tag

post screen-en már nincsenek listázva a hw eszközök, különféle infók, van egy boot előtti képernyő, amin gyorsgomb funkciók és elérhetőségük van (F2, F11, F6...stb), a csippanás is elég ritka (beintegrált speakar hiányában meg főleg... :P ). Egyébként régebbi lapo esetném, ha midnen ok, és felpörgött, detektálódott midnen (hdd, odd...) akkor 1 csippanás volt...:D

(#1559) szjoci válasza norbi0604 (#1558) üzenetére


szjoci
őstag

az én esetemben tök sötét a képernyő...
Egyébként az öt csipogás se tűnt volna fel, mivel egy msi lapom volt előtte ami annyit csippant ahány usb eszköz be volt dugva :D . Csak a sötét képernyő miatt lett gyanús a dolog.

(#1560) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Asrock 970 Extreme3-on próbáltam BIOS-t frissíteni Windows alól (rendszergazda módban indítottam a kicsomagolt exe fájlt), erre ki6rta, hogy "Firmware doesn't have flash (AFUWINGUI) support". 1.00-ról szeretnék frissíteni, most éppen az 1.40 a legfrissebb, tehát erre.
Pakolgassam fel egyesével (1.00 - 1.10 - 1.20 - 1.30 - 1.40)?

Harrrr!!!!

(#1561) Tom5 válasza Ndruu (#1560) üzenetére


Tom5
addikt

Van a Biosban egy instant flash.(vagy mi a rák a neve) Pendrive-ra kimásolod a megfelelő biost, gép restart és ott megkeresed ezt a menüpontot. Kitt - katt és már kész is az update. Biztonságosabb mint Win alól és nem kell egyesével sorrendben. :K

(#1562) norbi0604 válasza Tom5 (#1561) üzenetére


norbi0604
aktív tag

:K

@ (#1560) Ndruu:

Win alól soha ne akarj biost frissíteni/felrakni, a helyes módszer amit a kollága leírt.

(#1563) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm, sikerült! :R

Korábban a Giga lapot Win alól nagyon egyszerűen lehetett flashelni egy programmal (dual BIOS miatt az sem volt gond, ha elrontotta az ember).
Ez sem volt nehéz, sikerült.

Harrrr!!!!

(#1564) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Miben változott az 1.3 óta? Megéri-é frissíteni? Jó lenne ha végre megoldanák a venti vezérlést.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1565) likeaRAINBOW válasza Victoryus (#1564) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

ezt írják az oldalon:

1. Update USB module.
2. Update CPU core.

ezis jó kérdés, mit is jelent :)

(#1566) szjoci válasza szjoci (#1555) üzenetére


szjoci
őstag

Megtaláltam a "hiba" okát: ha a monitorom (DVI) és a tévém (HDMI) is be van dugva a videokártyába, akkor nincs post screen, csak 5 csippanás majd windows boot. Ha valamelyik megjelenítőt lehúzom a kártyáról akkor szépen működik a gép. Ennek azért nem így kellene működnie szerintem... Van valami ötletetek hogy ezt hogy lehetne áthidalni?

(#1567) DiceBlade válasza szjoci (#1566) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

kihúzod a bios-csipogót :DDD
elég akkor bedugni ha gond van

(#1568) szjoci válasza szjoci (#1566) üzenetére


szjoci
őstag

pontosítanék: ha a HDMI csati be van dugva, akkor nincs post screen. Akár egyszál magába, akár dvi-vel karöltve...

#1567 DiceBlade: ez max a végső "megoldás" lesz, inkább szeretném ha normálisan működne az alaplapom

[ Szerkesztve ]

(#1569) seederking


seederking
őstag

Sziasztok.Tanácsot kérnék.Lap vásárlás előtt állok és az asrock 970 extreme 3 amit kinéztem a palettábòl.De olvasgatva rola sok negativ dologgal találkoztam.Pl az egér kurzor középre ugrálása,hang,cpu melegedés!?Na most én nem ugy szeretnék lapot venni,hogy egyből bios frissitéssel kezdjem.Mivel 1 azt sem tudom ilyenkor repül e a gari,nem értek annyira hozzá.Félnék elcseszek vmit.Szerintetek jo befektetés ez a lap vagy más tipust ajánlanátok.Ami nem kerül többe!
Köszi a segitséget.

(#1570) Expendable válasza seederking (#1569) üzenetére


Expendable
aktív tag

Nekem az van. A venti vezérlése kissé fapados, azon kívül nincs vele semmi gond. A bios frissítés meg 2 perc.

(#1571) seederking


seederking
őstag

Mit takar az hogy fapados.Tényleg igaz hogy megfőzheti a cput?Bios frissités mit javitott neked?

(#1572) Expendable válasza seederking (#1571) üzenetére


Expendable
aktív tag

A fabados az azt jelenti, hogy neked kell állítanod hogy milyen hőfokhoz mekkora fordulatszámot szeretnél.
Hogy mit javított? Normálisan kezelhető lett egérrel az UEFI. Nekem csak ennyi gondom volt az elsővel :)
Megfőzheti? Ilyenről nem olvastam, pedig a topicban van pár embernek.

(#1573) seederking válasza Expendable (#1572) üzenetére


seederking
őstag

Egy láma kérdés mi az uefi?Akkor ezt ugy képzeljem hogy pl látom a procit 40fokon és magam találjam ki hogy mennyit tekerjen a venti?Elég ratyi dolog egy ilyen laphoz képest.köszi a segitséget.még lehet kérdeznék majd.kicsit bizonytalan vagyok pedig nagyon bejövős volt a lap

(#1574) Expendable válasza seederking (#1573) üzenetére


Expendable
aktív tag

[link]

Itt megnézheted milyen az UEFI és láthatod a beállításokat is.

(#1575) norbi0604


norbi0604
aktív tag

970 Ext.4-hez új UEFI BIOS (1.70) érhető el. :))

(#1576) seederking válasza norbi0604 (#1575) üzenetére


seederking
őstag

970 extreme 3
és 970 extreme 4 között sok technologiai és árkülönbség van?phenom ii 955be + ha sikerül egy hd7850 kerülne bele.véleményetekszerint melyik tipus lenne megfelelőbb.?köszi

(#1577) Piloss válasza seederking (#1576) üzenetére


Piloss
senior tag

Kb olyan 3-4k különbség van köztük, felszereltség tekintetében meg annyi hogy az Ext. 4-en 4 USB3 van és 8x/8x módban lehet CFX-et kialakítani, míg az Ext 3-nál csak 2 USB3, és a 2. PCI-E slot csak x4 módban megy.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1578) MrM94 válasza norbi0604 (#1575) üzenetére


MrM94
őstag

Ventivezerlesen javitottak?esetleg mi ujdonsagok talalhatoak benne?megirhatnad igazan,hogy tudjam holnap feltegyem-e:D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1579) seederking


seederking
őstag

Jol tudom,hogy a 970 ex. 3ban van integrált vga?

(#1580) Ndruu válasza seederking (#1579) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nincs benne.

Harrrr!!!!

(#1581) seederking válasza Ndruu (#1580) üzenetére


seederking
őstag

Akkor azért itt figyelmesen hirdet a bolt; http://www.bpnotebook.hu/product_info.php?products_id=63451

(#1582) norbi0604 válasza MrM94 (#1578) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Hát user által észrevehető javítás/javított opció nem igazán van. Én még nem tettem fel, majd megejtem már, de ahogy olvasgatta csak 1-2 apróság van (plusz ugye a cpu/usb modulkódok vagy valami ilyesmik lettek frissítve).

(#1583) MrM94 válasza norbi0604 (#1582) üzenetére


MrM94
őstag

igen igen,en semmit nem vettem eszre rajta..valami uj allithato lehetoseg vagy valami..1.30 rol 1.60 ra viszont megvaltozott par dolog:)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1584) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Üdv
Mit kell álítsak, telepítsek ahhoz, hogy a vga 16x módban menjen, ne pedig 8x módban? 970ext. 3 a lap, 5750 a vga.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1585) norbi0604 válasza DeadMeat (#1584) üzenetére


norbi0604
aktív tag

cfX (crossfireX) esetén 8X-8X módban megy csak. ha single kártya van, akkor a legfelső pcie slotba kell tenni, ott megy single/16X módban. ilyen egyszerű. ezt nem szoftveresen kell állítani.

(#1586) DeadMeat válasza norbi0604 (#1585) üzenetére


DeadMeat
veterán

Akkor ha ilyen egyszerű miért nem megy úgy, ahogyan kellene neki?Előző konfigban 16x most meg 8.. Miért?

Ám cfx módban 16x-4x az elosztás.Csak az extreme 4 tudja a 8x-8x-t.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1587) norbi0604 válasza DeadMeat (#1586) üzenetére


norbi0604
aktív tag

igen valóban. akkor sorry, ext.3 16x/4x-be tudja kezelni. Pedig ez ilyen egyszerű, ha valami oknál fogva nem megy csak 8x módban, akkor ott elég valószinű hogy nem beállítás hiba van, hanem mondjuk hardveres gubanc. uefi-ben erre nem is nagyon van beállítás, lehet a lappal van valami, de a vga se zárható ki. ki kellene próbálni egy másik vga-val, vagy fordítva, egy másik lapban a vga-t, hogy ki lehessen zárni a hibákat. ezt tudom mondani, ha majd valaki tud okosabbat (biztos van ilyen) akkor ne tartsa magába. :)

(#1588) Rogan99


Rogan99
tag

970 extreme3 lapot akartam venni de ez a venti szabályzós dolog elvette a kedvem kicsit. Van ilyen probléma a 870 Extreme3 R2.0 lappal is? Mert ha nincs akkor inkább azt vennék.

(#1589) kovsol válasza Rogan99 (#1588) üzenetére


kovsol
titán

mi a gond a venti szabályzással ?
azért kérdezem, mert nekem ilyen lapom van és én se tudom :)
mod: most olvastam vissza, hmm érdekes én nem tapasztaltam még gond szerencsére

(#1568) szjoci érdekes, nekem hdmi vel minden működik rendsen, mondjuk nekem 6850 vga van, de ez nem sokban tér el a tiedtől

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1590) szjoci válasza kovsol (#1589) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Monitor vagy tv van hdmi-vel csatlakoztatva? Ha tv, akkor melyik bios van fent neked?

Találtam 1-2 külföldi fórumot ezzel a hibával kapcsolatban, de még megoldás nem született rá. Az asrock-kal és a Sapphiretech-kel is levelezek, eddig még semmi, egymásra kenegetik a dolgot :U

[ Szerkesztve ]

(#1591) kovsol válasza szjoci (#1590) üzenetére


kovsol
titán

1.3 bios van fent, TV-re van kötve HDMI -vel, de dvi-hdmi átalakítóval is működik tökéletesen. Ezt használom jelenleg egyetlen megjelenítő eszközként.
Hiba másik VGA kártyával is fennáll amúgy?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1592) szjoci válasza kovsol (#1591) üzenetére


szjoci
őstag

Akkor már végképp nem értem a dolgot... Frissítettem 1.4-re, 1.3-as bios volt rajta gyárilag de azzal is ugyanezt csinálta. DVI-vel nem szeretném rákötni a tv-t, mert az ha jól emlékszem csak kép továbbítására alkalmas és hangnak külön nem akarok berakni vezetéket.
Másik VGA-m sajnos nincs, így nem tudom kipróbálni. Az előző alaplapomban (MSI k9n ultra 2f) tökéletesen működött így az uefi-re gyanakodtam eddig, de ha nálad megy akkor már fogalmam sincs mi a galiba oka. Mindenesetre ha hazaértem melóból visszarakom az 1.3-ast próbaképpen, hátha megtáltosodott azóta.

Köszönöm gyors válaszod :R

(#1593) seederking


seederking
őstag

Sziasztok.
Segitségeteket kérném asrock 970 ex.3 lapot néztem ki "célpontnak" és bele corsair vangance 1828mhz 2x4gb ramot.de a memoria supportban nem találok ilyet csak egy hasonlo corsair tipust.félek nehogy megvegyem és közben nem lenne kompatibilis.viszont nem értem miért ne lenne az mivel nem egy őskövületet raknék bele.Nincs valami ötletetek hogyan tudnám kideriteni?A ram tipusa corsair v.ce 2x4gb 1828mhz.CMZ86X3M2A1866C9
Köszönöm a segitséget

(#1594) Victoryus válasza kovsol (#1589) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Helló!

Szóval te mondjuk megadtad a biosban, hogy 6-os fokozatban menjen a venti, és max hőfok legyen 60 fok, akkor magától szabályozza a fordulatszámot? Nekem nem, pedig így van beállítva.
Úgy lenne logikus, ha ilyenkor csökkentené a fordulatszámot hőfok szerint, de ugyanúgy zúg. Ha meg leveszem 1-es fokozatra, akkor netezésnél ok, csendben van, tartja a 40 fokot, de játéknál 60 fok fölé engedi simán a procit. Ugyanez a helyzet a többi hűtővel is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1595) kovsol válasza szjoci (#1592) üzenetére


kovsol
titán

dvi-hdmi átalakítóval még a 6850 -t nem próbáltam, hogy hangot is átviszi-e, de a 3870 átvitte azon át is a hangot!

(#1594) Victoryus meglesem majd, de az AIDA próbe verziója lejárt, kerítenem kell egy másikat így azzal nem tudom lesni most, az AMD Overdrive meg nem jelzi a fordulatokat ki nálam :F

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1596) kovsol válasza Victoryus (#1594) üzenetére


kovsol
titán

megnéztem CPUID HWMonitorPro bal, amikor ráeresztem a Prime tesztet a procira 32 ről 51 fokra felmelegedett és a proci venti fordulatát 300rpm el növelte magától a gép, mikor kinyomtam a tesztet elkezdett visszacsökkenni az rpm
de amúgy amit te beállítasz hogy level 1 legyen az a maximális fordulat

úgy kell érteni, hogy be van állítva target level 7 és beállítod mondjuk, hogy target cpu temp 55fok, akkor az azt jelenti, hogy 55 fokos procinál fogja felpörgetni level 7 re a ventit.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1597) bozont válasza kovsol (#1596) üzenetére


bozont
veterán

Pont fordítva, lvl1 a minimális fordulat, legalábbis nálam, ha lvl9-re állítom akkor közel maxon pörgeti a cpu ventit folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#1598) kovsol válasza bozont (#1597) üzenetére


kovsol
titán

Nem érted amit mondok, ha te level 1 -t állítasz be, akkor az lesz a maximális fordulat amit használni fog azért nem is fogja növelni! Ott azt állítod be mi legyen a maximum, ha te ott beállítod a level1 -t (tudom, hogy az a legkisebb ...), de mivel azt állítottad be azt fogja használni maximálisként. Így nem is várható el, hogy növelje terhelésre. Ha level 5 -t állítasz, akkor addig fogja csak növelni ha eléri azt a CPU hőfokot amit te beállítottál neki határnak.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1599) seederking


seederking
őstag

Szerintetek extreme 3 boltbol 21-22ért vagy extreme 4 használtan 20ért?

(#1600) Victoryus válasza kovsol (#1598) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Neked 3 vagy 4 pines a cpu hűtőd? Nekem a Ninja3 van, 4 pines vezetékkel, de nem csökkenti a fordulatot. Az előző Giga alaplapom az tudta szabályozni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.