Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) gyurczy


gyurczy
őstag

Srácok!

Létezik, hogy a lapom durván felülfeszel? Ehhez 1,35V a bios beállítás CPU feszre. :F

Szerk: LLC off.

[ Szerkesztve ]

(#1402) kovsol válasza Kroni1 (#1399) üzenetére


kovsol
titán

oké, de most pl a hangkártya drivert akarom letölteni, mert valamiért nem működik azzal amivel frissítettem, és ilyen 5 KB/s el tölti :U

ezek az ASRock XFast cuccok érnek is valamit?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1403) ViZion válasza kovsol (#1402) üzenetére


ViZion
félisten

Azt mondják érnek. Nálam is iszonyat volt a letöltés, és csak 3-at lehet egyszerre...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1404) eldiablo válasza ViZion (#1403) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Dettó! :(( Mondjuk ez nem Asrock sajátosság, mert az Asus is csinált velem ilyet.

(#1405) kovsol válasza ViZion (#1403) üzenetére


kovsol
titán

végülis 6 óra alatt lejön egy hangkártya driver nem para :(((
frissítettem máshonnan a hangdrivert, azóta azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatva az eszköz :F

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1406) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

beléptem a klubba egy 990FX Extreme3 lappal :D
lenne is egy kérdésem:
64bites oprendszeren is gyorsít az XFast RAM?

(#1407) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok! itt a 970 extreme 3.
CPU powernek nekem nincs 8 pines, viszont van 2 db 4 pines, egy ágon, közel egymáshoz...
És bele is passzol szépen... az akkor gondolom úgy jó is, vagy kifejezetten olyan 8 pines dugó kell?
A hosszú tápcsatinál gondolom -ha szembe állunk a lappal, ramok jobbra, pci slotok balra- a jobb szélére kell a 24 pinhez rányomni a kis csatlit.
FSP 400 APN táp. Köszönöm! :R :R
Bocs má' a kérdésekért, de inkább így... Giga és MSI lapoknál szépen le volt ez írva, ebben elég lazák voltak...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1408) ViZion


ViZion
félisten

Na, kábelezést mondták, h jó...
Viszont bekapcsolva semmi...
CPU venti felpörög, VGA venti felpörög, de nincs kép, nem is csippant. Azt gondoltam nem támogatja a 960T procit, de bizony elvileg kellene... akkor meg mi a bré van?
... és miért nem csippant?
Ram kivételére sípolt.
Szaki a CMOS resetet ajánlotta, megvolt... de így is semmi. Többi alkatrész minden jó, nem tudom mi van. Javaslat? :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1409) ViZion válasza ViZion (#1408) üzenetére


ViZion
félisten

ramok is újak, PS/2-re dugott billentyűzet fel sem villan...
USB-re ad feszkót. Hallottam már új, el nem induló lapokról, meg elfüstölőkről... de itt semmi durvaság nem volt. nincs szaga, nem értem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1410) miresz válasza ViZion (#1409) üzenetére


miresz
veterán

Ki van ulockolva a + 2 mag? Vagy az UEFI-ig sem jut el?

(#1411) ViZion válasza miresz (#1410) üzenetére


ViZion
félisten

semmi, még post sincs. ahogy nézem angol fórumokon, bizony nem ez az első ilyen hiba... és deszka error...
Nem volt unlock, előző lapom nem támogatta. Ramokat is pakolgattam, egyel sem indul. Új, kingmax 4 GB-os modulok, support listen rajta, cpu is. wattafakk? Mobo csere máris??? :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1412) kovsol válasza ViZion (#1411) üzenetére


kovsol
titán

ha csak az egyik négyes áramkábelt dugod rá? nekem csak egy 4-es van beledugva, mert tápegységen ilyen van csak.

Van a gépben valami extra bővítőkártya? Nekem mikor az Audigy2 bele volt rakva első indításkor ugyan ezt csinálta a lap, és miután kivettem érdekes mód elindult és később berakva ment a hangkártyával is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1413) ViZion válasza kovsol (#1412) üzenetére


ViZion
félisten

Azzal is ugyan az. Már próbáltam korábban így. Raktam már össze pár gépet, enyémet is alakítgattam, igaz ez az első lap, amin 8 pines tápcsatival találkozom. De rosszul ezt sem lehet rádugni :(
Mi a bánat van... nem tudom. Szaki azt mondta, h volt olyan ASRock lapja, ami csak CMOS reset után indult. Hát azt is csináltam, majd kiveszem az elemet is, ha akkor sem, akkor holnap megy vissza.

Semmi bővítő cucc nincs.
Ami a régiből átjött: HD4770 és a 960T proci. USB bill és egér. Próbáltam PS/2 bill.-el, de fel sem villantja.

Lehet VGA-t kiveszem, majd újra be. Más tippem nincs, ezt még nem mozgattam...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1414) miresz válasza ViZion (#1411) üzenetére


miresz
veterán

Hmm. Érdekes. Én még nem találkoztam hibás 970-el,ami persze nem zárja ki,hogy ez pont az. Másik AM3-as procid nincs amivel ki tudnád próbálni? A ventilátorok pörögnek?

(#1415) ViZion válasza miresz (#1414) üzenetére


ViZion
félisten

Persze, minden felpörög, mintha indulna... de nincs beep.
Már analógra is átdugtam, semmi. Ramokat kivettem, akkor beep-elt...
Lehúztam mindent, még a hálót is, analóg kimeneten sincs jel... pfff...

Neten keress rá az ASRock 970 extreme no post kifejezésre... van pár belőle. :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1416) miresz válasza ViZion (#1415) üzenetére


miresz
veterán

Akkor szerintem a ramok lesznek a ludasak. :K

(#1417) kovsol válasza ViZion (#1415) üzenetére


kovsol
titán

Nekem mikor a ramokat 1866Mhz re átállítom akkor csinál ilyet. Nyomkodok neki 4-5 resetet és utána elindul majd valami hibaüzenet után belép biosba és visszaállítja a ramokat 1333Mhz re

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1418) ViZion válasza miresz (#1416) üzenetére


ViZion
félisten

de örülnék... azok is újak. Most nincs is másik amivel tesztelhetném... basszus.

Kovsol: kb. 40 resetet nyomtam...semmi. Nem tuning error, mivel addig el sem jutottam. Igazán semeddig se jutottam...

Nem... Jumpert leszedtem, átraktam, vártam, majd vissza. Nem változott...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1419) kovsol válasza ViZion (#1418) üzenetére


kovsol
titán

cmos jumpert véletlen nem rosszul raktad vissza? :) tudom láma kérdés, de lehet ilyen apróságon múlik

May the Force be with you!

(#1420) ViZion válasza kovsol (#1419) üzenetére


ViZion
félisten

Kingston HyperX 1600 -as, 2× 4 GB kit ram... szerzek vmi DDR III ramot, mert tényleg gyanús. Ilyet a korábbi lapom akkor csinált, amikor beszart az egyik modul...

Mára ennyi. Holnap másik ramokkal adok neki egy esélyt :)
Köszi a segítséget mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1421) kovsol válasza ViZion (#1420) üzenetére


kovsol
titán

egy modullal nem próbáltad?

May the Force be with you!

(#1422) ViZion válasza kovsol (#1421) üzenetére


ViZion
félisten

próbáltam hát.
Tutira ram kompatibilitás (remélem, ma veszek vmi ócó ramot), csak akkor milyent vegyek? 4GB-os modul nincs is a kompatibilitás listán...
AZ a szép, h 4 GB-osban csak Geil és AMD ram van az ASRock oldalon, ahonnan rendelek, ott meg 10-ből 8 ram Kingston. Viszont élettartam garis, no para. :D
A Giga lapom kezetcsókolt volna 9-9-9-27 ramokért... ehh. Estére majd okosabb leszek, ha kipróbálom, de nagyon remélem nem a lapot kell visszaküldeni.

970 Extreme 3-hoz javaslat 2×4GB kitre? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1423) ViZion


ViZion
félisten

Nah, Crucial Ballistix 2×4 GB kit Iponban ~12k. Crucial oldalon megnéztem, kompatibilisnek írják. HA tényleg ram, akkor kingston for sale, és Crucial-t megvenném, ha valakinél működik ilyennel ez a deszka.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1424) Tom5 válasza ViZion (#1423) üzenetére


Tom5
addikt

Most Kingmax vagy Kingston memóriáid vannak?(adatlapodon is Kingmax van) Mert mindkettőt írod! Nekem a Kingston HyperX 1600 CL9 (kék hűtőbordás) 2X4GB tökéletesen működik, még a legelső biossal-is.
Fura, hogy nálad nem megy... :F

[ Szerkesztve ]

(#1425) miresz válasza ViZion (#1422) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem nem kompatibilitási gondok vannak ott,hanem simán hibás a ram,,vagy a lap. Szerintem ne vegyél semmit,hanem elöszőr kérj kölcsön,vagy vidd be oda ahol vetted,és próbáljátok ki. Kingdton Hyper x simán megy a 970-es lapban is. Nincsenek már olyan finnyázások,mint régen a lapoknál ram terén.

(#1426) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A héten vettem egy Asrock 970 EXTREME3 alaplapot. A gond a következő: ps2-es billentyűzetet csak a biosban hajlandó érzékelni, ott működik is tökéletesen. ahogy elkezdi tölteni az oprendszert, a numlock lámpa is kikapcsol, és nem lehet használni. Win7 telepítő dvd-vel is ezt csinálja. Van egy usb konverterem hozzá, azzal viszont a biosba nem lehet belépni, mert mire felismeri már tölti az operációs rendszert. Az átdugdosás meg nem túl kényelmes megoldás.
Az operációs rendszer alatt megy az usb-s konverterrel. A bill. Genius, 2004-es modell. Eddig ilyen gondom nem volt vele, a Gigabyte alaplapommal. Az egérrel minden rendben, az usb-s alapból.
Egyébként nem vagyok megelégedve ezzel a lappal, lassabb, mint a Gigabyte 770ud3 :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#1427) ViZion válasza Tom5 (#1424) üzenetére


ViZion
félisten

Kingmax volt, ez Kingston, valóban.
A Tiédnek a fekete, nagyobb hűtős limitált szériás kiadása. Kaptam ramot, este próba.
Gondolhatod, h nekem milyen fura volt, h nem megy :)
Este próba és jelentés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1428) Tom5 válasza Victoryus (#1426) üzenetére


Tom5
addikt

Vegyél egy sima USB-s billentyűzetet és nem lesz gond. :P
Eleinte én sem voltam kibékülve a lappal. Giga UD4P-ről váltottam.
De aztán az új biosok, meg ismerkedés után teljesen elégedett vagyok vele.
Tuningot jobban bírja. Giga 250 fsb felett elhasalt ez nem.

(#1429) ViZion


ViZion
félisten

ehh, azért kicsi para van. Ha rossz a mobo remélem nem rántotta enyészetbe a CPU-t és a ramokat... Estére kaptam tesztre ramot, holnap meg kollégám teszteli a gépében a Kingston ramokat... azért nem vagyok nyugodt, kollégám kérdezte: nem a CPU sz¤r? De jó lenne :O ...mondjuk az is garis, de a másik lapban működött. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1430) miresz válasza ViZion (#1429) üzenetére


miresz
veterán

Az is megeshet,hogy a proci,de ennek kisebb a valószínüsége. Bár,akkor is ez a jelenség.

(#1431) ViZion válasza miresz (#1430) üzenetére


ViZion
félisten

:O :O Hááát, nem nyugtattál meg. De mitől lenne a proci, korábbi deszkámban minden ment... Nem történhet meg! NEm akarnám.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1432) Tom5 válasza ViZion (#1431) üzenetére


Tom5
addikt

Nekem anno egy lába elgörbült a 940BE-nek és nem indult a gép. A víz levert, nagy nehezen vissza egyenesítettem és úgy raktam be a procit. Aztán ment szépen.

(#1433) miresz válasza ViZion (#1431) üzenetére


miresz
veterán

A hardverek ilyenek. "az előbb még jó volt"

(#1434) Papabear195 válasza Victoryus (#1426) üzenetére


Papabear195
tag

Bocsi, de ez alatt mit értesz, hogy ez a lap lasabb mint a másik lapod? Lassabb a vinyó kezelése, a boot idő ... stb.? Csak azért kérdem, mert én is egy 770ud3-ról váltottam, mert az bedöglött, de én ilyet nem tapasztaltam, hogy bármiben is lassabb lenne.

(#1435) ViZion


ViZion
félisten

Nos, masik rammal sem megy...
Cegtol vittem haza, ott ment ez a ram, csak nagyobbra csereltuk.
Lapot visszavittem, hetfon vagy kedden mondanak valamit. Ahogy neztem nem en lennek az elso, akinek out-of-the-box rossz az asrock lapja...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1436) miresz válasza ViZion (#1435) üzenetére


miresz
veterán

Hmmm Akkor bele nyúltál szerintem....

(#1437) ViZion válasza miresz (#1436) üzenetére


ViZion
félisten

Mivel garis, és ismernek a boltban így nem para. Sokadik gépem, illetve alaplapom és CPU-m, tudják, h nem trükközök, nem bénázok -ezért is kérdezek inkább, mint hogy sz¤rul rakjam össze. Csak abban bízom, más esetleg nem sérült meg - főleg a proci, bár az is új, garis, de mégiscsak nyugodtabb lennék, ha ezzel lezárulna a dolog. Majd jelentkezem jövő héten :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1438) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Az miért van hogy a gép az USB bill-t és egeret hol érzékeli, hol nem? Állandóan le-fel csatlakozik, még a Windowsban is lehet hallani a hangot amikor ezt csinálja, Valamikor nem is hajlandó visszacsatlakozni, nekem kell besegítenem. Mindegyik USB porton csinálja, az egér és a bill. másik gépen le lett tesztelve, ott tökéletesen működik Win. újratelepítés is volt már, rendkívül zavaró tud lenni, főleg játék alatt :(((

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1439) ViZion


ViZion
félisten

VGA-t kivettem, akkor nem sípolt. Kellett volna neki amúgy? Már azon agyalok, hátha a HD4770 adta meg magát, mert ahogy nézem a hűtés sünik a ramokon igencsak lógnak. De akkor terhelés alatt kellett volna feladnia, nem post-nál. Vagy a fene tudja. Csak keresem a hibát, hogy mit ronthattam el esetleg én, vagy mit csináltam máshogy, mint szoktam...
Egyedül a 8 pines tápcsati volt új, de oda is csak egyféle képpen lehetett csatlakozni, ráadásul a tápos topikban mondták is, h sárgák a pattintós, feketék a proci felőli oldalon... ehh... hosssszú lesz a hétvége... :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1440) miresz válasza ViZion (#1439) üzenetére


miresz
veterán

"Egyedül a 8 pines tápcsati volt új, de oda is csak egyféle képpen lehetett csatlakozni, ráadásul a tápos topikban mondták is, h sárgák a pattintós, feketék a proci felőli oldalon" Ezt nem értem. :F

(#1441) kovsol


kovsol
titán

az én alaplapom is repül vissza garanciába ... Bedöglött rajta az alaplai hangkártya :(((

May the Force be with you!

(#1442) ViZion válasza miresz (#1440) üzenetére


ViZion
félisten

megadtam a táp típusát, és mondták, h jól állnak, mert a 12V van a csatlakozó "bepattintós" oldalán. De megnyugtattak, h máshogy nem is lehetne...

Ahogy elnézem Kovsol-nak sem jött be... ejjj. :(

Nagykerben mindíg csak 1-1 db-ot látok 970 Extreme 3-ból. Fura. Lehet másikat kellene választanom :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1443) kovsol válasza ViZion (#1442) üzenetére


kovsol
titán

én szerintem egy extreme4 -t próbálok helyette kérni ráfizetéssel, talán az jobb lesz

most telepítettem újra a windows -t a gépen és a hangkártyával bármit csinálok nem hajlandó érzékelni, hogy rá van dugva bármi is, se mikrofon, se hangfal, még a front paneli kikötés se

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1444) miresz válasza kovsol (#1441) üzenetére


miresz
veterán

Az faxa. Hát akkor nem tudom mit is mondjak. Nálam eddig nem járt hibás belőle,pedig megfordult a kezem közt már jó pár.

(#1445) ViZion válasza kovsol (#1443) üzenetére


ViZion
félisten

MSI-nél volt olyan, h be kellett pipálni az érzékelés tiltását, így mindenhová adta a jelet, tehát a fejhalgató nem kapcsolta ki a hangszórókat sem hátul, de működött. Hátha ez van?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1446) ViZion válasza kovsol (#1443) üzenetére


ViZion
félisten

...lejárt az idő.
Tölts le egy Live Ubuntu-t, CD-re -vagy USB-re- kiírva indítsd el, és ha ott sincs hang, akkor esélyes a HW hiba.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1447) kovsol válasza ViZion (#1445) üzenetére


kovsol
titán

sikerült rávennem, hogy küldje a jelet így is ki, windows mutatja, hogy szól rajt a hang, de a hangfalra semmi nem megy ki így se

van ubuntus pendriveom meglesem azzal, most közben próbálgatom és laptopról írok ide

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1448) kovsol válasza kovsol (#1447) üzenetére


kovsol
titán

ubuntu alatt se megy, a hdmi -n keresztül ad hangot mind a két oprendszer a vga kártyán át, az audigy2 meg kivan véve a gépből, hogy nehogy bezavarjon, eredetileg jó volt, mert kipróbáltam, most szart be pár napja csak úgy

úgyis kölcsön táp van nálam, szóval azt vissza kell adnom hétfőn az alaplapot is szépen visszaküldöm a nagykerbe

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1449) miresz válasza kovsol (#1448) üzenetére


miresz
veterán

Épp az jutott az eszemben,hogy nem -e a tápod mikor besz@rt akkor hibásodott meg a lap?

(#1450) kovsol válasza miresz (#1449) üzenetére


kovsol
titán

Lehet, de akkor a többi cucc rajt miért működik ? Főleg úgy, hogy nem is használtam az alaplapi hangot ?

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.