Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) kungzi válasza Tomko78 (#1800) üzenetére


kungzi
veterán

az hol van?

(#1802) Tomko78 válasza kungzi (#1801) üzenetére


Tomko78
őstag

Vezérlőpult\ Rendszer és biztonság\ Energiagazdálkodási lehetőségek , kiegyensúlyozotton legyen

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1803) kungzi válasza Tomko78 (#1802) üzenetére


kungzi
veterán

kiegyensúlyozotton van

(#1804) kungzi


kungzi
veterán

sikerült, bekavart az amd overdrive utility vagy micsoda, letöröltem és már jó :C

(#1805) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

3 lapról lenne kérdésem, egészen pontosan:

ASROCK 970 EXTREME 3

ASROCK 970 EXTREME 4

Ez között a 2 lap között mi a különbség? Mivel drágább az Extreme 4? Plusz mik a vélemények róluk? Mind az egyikről, mind a másikról.

A másik kérdésem még az lenne, hogy a 990FX Extreme3-ról mik a vélemények? Megéri a felárat a fent említett laphoz képest?

Előre is köszönöm az infókat! :R

Véleményem szubjektív...

(#1806) DiceBlade válasza hackeeeee (#1805) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

nekem 990fx ex3-am van, azzal teljesen meg vagyok elégedve
960T-met fel tudta oldani (akár ucc-vel is) 6 magra, 1600on simán mennek a memóriák (proci elvileg 1333ig támogat)
szóval nekem megfelel, szép és jó

(#1807) hackeeeee válasza DiceBlade (#1806) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem az X4 630-am menne bele, az sajnos nem nyitogatható ugye.

A 970-es chipset-hez képest mi az előnye, esetleg hátránya?

Véleményem szubjektív...

(#1808) DiceBlade válasza hackeeeee (#1807) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

hát a hivatalos am3+ támogatásról tudok csak biztosan, okosabb nálam a gugli :DDD

(#1809) hackeeeee válasza DiceBlade (#1808) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát a 970 is AM3+-os, mint a 990.. Ott van lentebb a 2 970-es lap. :)

Véleményem szubjektív...

(#1810) bozont válasza hackeeeee (#1809) üzenetére


bozont
veterán

Itt nagyon jól látszik mi a különbség, igazából a CF/SLI támogatásban és ilyen-olyan csatlakozókban van csak különbség.
Bár mintha a 990-es lapok kicsit jobbak lennének tuningban, főleg nb clock terén, de ez persze nem 100%.

[ Szerkesztve ]

(#1811) hackeeeee válasza bozont (#1810) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm! :R

Ez szerint a legjobban a 970 extreme 4-el járnék, lényegében. Mert ott van ez a Smart Swith és Dr. Debug, amik nem tudom micsodák, őszintén szólva.. :D Na meg mondjuk kinézetre viszont jobban teszik maga a 970 extreme 3, vagy a 990FX extreme 3 Megérné a ~6k-s felárat az 990FX extreme 3?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1812) DeadMeat válasza hackeeeee (#1809) üzenetére


DeadMeat
veterán

A legnagyobb különbség a 2 lap között, hogy az ex3 cf esetén 16x/4x módban működik, az ext4 pedig 8/8 módban.Meg a biosban van némi különbség az ex4 javára, de szinte lényegtelen.
Ha nem kell a cf, de az ár a fontos akkor a 3 a nyerő, ha nem számít a pénz akkor 990-es lap kell neked.Kicsit jobban mennek nb szinten ezek a lapok, mint a kistesók.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1813) hackeeeee válasza DeadMeat (#1812) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért számít a pénz.. :K Viszont so elég jó áron van a 990 is.. Mint írtam az előbb ~6k különbség lenne a 970 extreme 4 és a 990 extreme 3 között. Viszont ha azt nézem, akkor az 970 extreme 3 és a 990 extreme 3 között ~8k a különbség..

CF, hát nem nagyon tervezek, de viszont ha egyszer idepottyanna még egy HD5750, akkor akár még lehet, hogy lenne az is.. A fene sem tudja.. Mostani lapom is 16/4-ben tudna menni, ha kéne cf..

Meg ahogy elnézem a 970 extreme 4-en van 2 extra dolog. A backpanel-en egy gomb, és ugye egy kódos kijelző.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1814) DeadMeat válasza hackeeeee (#1813) üzenetére


DeadMeat
veterán

Annak elég a 4x is.. Nem vettem semmi különösebb teljseítménybeli ugrást, amikor visszaállítódott 16x-re.. Nagyon max 1-5% között de akkor már sokat mondtam.
Hát én a +8K-ból inkább még ramot raknék a gépbe, mert abból sosenem elég :K

Igen reset, meg power gomb van az ext4-en, meg a kis kijelző.. Halottnak a csók kb annyit ér zárt gépháznál :D Szvsz.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1815) hackeeeee válasza DeadMeat (#1814) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt mondod? Jah, hogy Neked ment 1 VGA 4* PCI-E sávon?

Tehát akkor, lényegében a 3 lap közül 970 extreme 3-at javaslod? :)

UEFI gondolom csak a 990FX-ben van, ha jól láttam.

A lényeg annyi, hogy van lehetőségem lapot cserélni. A mostani egy 785GT-UD3H. Véleményed szerint lesz valami különbség? Akár fogyasztásban, akár a HDD-k sebességében, ilyesmi? :)

Hát végülis.. Mondasz valamit! :K

Enyém plexis, szal látszódna. :DDD De viszont a lap dizájnja nem tetszik.. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1816) DeadMeat válasza hackeeeee (#1815) üzenetére


DeadMeat
veterán

A sata kezelésen tuti javítottak valamicskét az előző chipsetekhez képest, hogy érzed-e majd, az jó kérdés.Sebességben pár százalék talán a két lap között a különbség, talán annyi sem.
Fogyasztásban 1-2W talán, ez sem jelentős szvsz.
Igen mind3 lap uefi-s jól látod.Volt egy rakat lapom ilyen gombokkal, meg kijelzővel, egy kezemen meg tudom számolni hányszor lettek használva.. Ha csak nem vagy tuningolós fajta.(nem az egyser beállítom oszt puszika fajtájú) szvsz semmi szükség rá.
Amit hiányolok személy szerint az a + sata portok, akár sata2 is.. mert ez az 5 édeskevés :U
Többiek panaszkodtak a ventivezérlésre, ennek azért nézz utána mielőtt megvennéd, nem tudom mi most vele a helyzet.
Mi nem tetszik benne?

Én az ex3-at venném, az árkülönbségből (990vs ex4 vs ex3) memóriát bővítenék.Vagy hagynám ezt a lapot (ha nincs a közeljövőben proci csere tervezve) és simán csak memóriát ssd-t, ect raknék a masinába.Ezekkel látványosabb gyorsulás érhető el, mint a lap cserével szerintem. :R
Ám nem lebeszélni akarlak, maximálisan elégedtt vagyok a lapommal.Ajánlom is :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1817) hackeeeee válasza DeadMeat (#1816) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát az ext3 szebb sztem, mint az ext4... :) Kinézetben, szerintem..

Viszont, ez off, de ha már itt vagyok, megkérdezem:

Most közben ugye kapok egy olyan javaslatot is, hogy inkább az X4 630-at cseréljem, és menjek fentebb, tegyek bele egy 965-ös phenom-ot ebbe a lapba, lehet több értelme lenne.. Szerinted melyiknek lenne nagyobb értelme, procit, vagy lapot cserélni?

Véleményem szubjektív...

(#1818) bozont válasza hackeeeee (#1817) üzenetére


bozont
veterán

Ez most attól függ mik a terveid. Szerintem abban az esetben érné meg a lapcsere, ha mondjuk egy Piledriver procit tervezel (ami kitudja mennyivel lesz gyorsabb mint a mostani Bull és Phenom 2 procik), amúgy meg tényleg jobban járnál a Phenom 2-vel, az tényleges gyorsulást hozna. Főleg ha BE verziót veszel és megtuningolod kicsit. :D

[ Szerkesztve ]

(#1819) hackeeeee válasza bozont (#1818) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát akkor az lenne.. 965BE.. :)

Véleményem szubjektív...

(#1820) DeadMeat válasza hackeeeee (#1817) üzenetére


DeadMeat
veterán

SSD-T :D Hamarabb észreveszed a sebesség változást már a windowsban is, mint a cpu, vagy a lap váltásnál, amúgy meg a mostani procid is kihajtja szerintem az 5750-et, nem sokat profitálnál a +cpu erőből.
De 965 életképesebb megoldás, érezhetőbb változást hoz a 965, mint a lap csere, de a lap csere időtállóbb kicsivel.Talán még a következő 2 generáció is menni fog.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1821) hackeeeee válasza DeadMeat (#1820) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt mondta Gorneck is. :DDD Ejj.. Az sajna nem kivitelezhető... Amúgy azt vennék szó nélkül. :D

Nah igen, épp ezért gondolkozom.. Viszont ezzel a procival lehet átvészelném azt a 2 generációt.. Nemde?

Véleményem szubjektív...

(#1822) bozont válasza DeadMeat (#1820) üzenetére


bozont
veterán

Én is azt hittem hogy a tuningolt Athlon II X2 + 4870 1GB párosítás esetén, masszív vga limitem van 1920x1200 felbontás mellett, aztán most hogy bekerült a lapba az FX6100, mintha erősebb vga is került volna a gépbe. Rengeteget gyorsult a legtöbb játék. :Y Például a Metro2033-mat is mediumon játszottam és néha be-be szaggatott, most meg high beállítás mellett csak nagyon ritkán esik 30fps alá.
Persze az is igaz, hogy egy Athlon II X4 és Phenom II X4 esetén nem lesz ekkora sebességkülönbség, de sok játéknál nagyon sokat számít fps-ben az L3 cache.

[ Szerkesztve ]

(#1823) hackeeeee válasza bozont (#1822) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát majd kiderül, úgy néz ki, hogy akkor proci csere lesz. :K

Köszönöm az információkat! :R

Véleményem szubjektív...

(#1824) Pilok válasza Pilok (#1786) üzenetére


Pilok
tag

Akkor mondom nemi kiserletezes es fejfajas utan arra jutottam, hogy az ucc azert nem akart menni mert a ramok 1,5 V-on mentek es 1,65V kell nekik megadtam neki az 1,65V-ot es gyonyoruen meg.

(#1825) MrM94


MrM94
őstag

keresd a hibat :DD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#1826) kungzi


kungzi
veterán

ha valaki nem használja a fekete színű sata 3-as kábelt, amit az alaplaphoz kapott, akkor én szívesen megvásárolnám tőle (az L alakú kellene). privátban írjon akinek van ilyenje. ja és az asrock 990fx extreme 3 kiváló alaplap :C

[ Szerkesztve ]

(#1827) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Érdekelne, megbízhatónak tartjátok-e az Asrock 960GM-GS3 FX alaplapot?

Előre is köszönöm a választ.

(#1828) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Még a végén lehet, hogy mégis "becsúszik" egy 970 extreme 3. :)

Véleményem szubjektív...

(#1829) peter889 válasza hackeeeee (#1828) üzenetére


peter889
őstag

Tetszik az avatarod.:) Honnan lehet ilyen fejeket szermányolni? :)

(#1830) hackeeeee válasza peter889 (#1829) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :R

Ez a módja. :)

Véleményem szubjektív...

(#1831) Papabear195 válasza hackeeeee (#1828) üzenetére


Papabear195
tag

Ahogy fentebb már volt róla szó, van egy-két kisebb nyűgje ennek a lapnak is, akár az összes többinek, de összességében elmondható, hogy stabil deszka, az én házamról a gyártók lehagyták a reset gombot, de nem is nagyon van rá szükségem szerencsére.

(#1832) hackeeeee válasza Papabear195 (#1831) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi számít kisebb nyűgnek?

Külső gombok eleve nincsenek is az Extreme 3-on csak a 4-en. Vagy mire gondolsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1833) Papabear195 válasza hackeeeee (#1832) üzenetére


Papabear195
tag

Talán a legtöbbünknek a ventivezérléssel van baja, nekem az a tapasztalatom, hogy a korábbi Giga lapom sokkal kisebb lépésekbe emelte a venti sebességét a melegedés függvényében mint ez, továbbá idle állapotban is alacsonyabb fordulaton ment a procihűtő. Ha jól emlékszem néhányan még billentyűzet inkompatibilitással is szívtak, de erről nem tudok mit mondani, mert nekem jól működik az 1000 éves Logitech billentyűzetemmel is.

(#1834) hackeeeee válasza Papabear195 (#1833) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Auto-n hagyjátok a ventivezérlést, vagy voltage vagy PWM-en?

Én a Giga lapnál auto-n használom.

Nekem PS2-es billem van, azzal csak nem lehet komoly gond. :D

Véleményem szubjektív...

(#1835) bozont válasza hackeeeee (#1834) üzenetére


bozont
veterán

Itt nincs olyan beállítás, csak full speed, meg automatikus vezérlés aminél meg lehet adni a cél hőmérsékletet és a minimum fordulat szintet (1-9 szint, értelemszerűen 1 a legalacsonyabb, a 9 a maximum fordulat). Végül is működik ez rendesen, de a Giga lapok tényleg kicsit jobbak ezen a téren. Az előző 790X UD3P lapom idle 1000-1300rpm körül forgatta ugyanezt a ventit, míg az Asrock most 1600-1700 körül pörgeti és szerintem nem is tudja olyan finoman emelni a sebességet, mint ahogy a Giga tette. Bár az is igaz, hogy az amúgy elég hűvös Athlon II X2 esetén, nagy melegben sem ment a venti 1500-1600rpm felé (ez volt mind a kettő lapban). Viszont az FX6100-hoz már pont határeset ez a TX3, mert ha küldök rá egy kis primeot akkor annyira melegszik hogy maximum sebesség (~2800rpm) kell hogy 60C° alatt maradjon. Idle úgy nézem mindkét proci közel azonos hőmérsékletet produkál.
De úgy is tervezek egy komolyabb hűtést, aztán majd kiderül.

(#1836) hackeeeee válasza bozont (#1835) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát akkor ugyan úgy van, mint az alsóbb kategóriában.. Ezt kicsit szomorúan hallom.

Véleményem szubjektív...

(#1837) Matyó83


Matyó83
tag

Hali!

Van egy asrock 99fx extreme3 lapocskám, amihez volt pár szoftver. Ami érdekelne az az, hogy az amd overdrive-ban mi a fenéért nem látja az amd vga--mat?7850-em van, de nem látja... illetve van egy diagram nevű menüpont és abban kiirja, hogy a chipsettől mi merre van, mi mit vezérel, de ott sem jelzi ki, hogy a pcie slotban lenne vga...

[GPU]
[vezérlő diagramm]

Meg amit a vga-hoz kaptam tweak cucc, szerintem összeveszett az amd overdrive-val,vagy nem tudom, de valamikor játék közben egy robbanás előtt megakad a játék. (online játék, worldoftanks) De nem mindegyiknél csinálja a megakadást... Pl a szintetikus teszteknél semmi baja, meg bf3-nál sem. Ez lehet a wot nyűgje? 2x raktam újra,de csinálja..

Köszi a helpet.

kellemes 7végét. :R :R :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#1838) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez a C.C.R. (Combo Cooler Retention Module) mit takar pontosan? :)

Jah, rájöttem, hogy nem teljes keret van, hanem csak a két szélső rögzítő.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1839) FuRiONight válasza Matyó83 (#1837) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nálam tökéletesen látja, nincs vele gond.

Más: a régi giga lapomnál meg tudtam csinálni azt, hogy a füles is és ahangszóró is elsödleges legyen. Ezt itt hogyan tudom megoldani?

(#1840) repvez válasza FuRiONight (#1839) üzenetére


repvez
addikt

erre én is kiváncsi lezek,de félek attol , hogy ez nem a lap gondja, mert a régi lapomnál is XP alatt egyszerre tudtam hallgatni a fülest és a hangszorót ,de w7 alatt már csak az egyik szólhatott csak egyszerre.

Gyanitom hogy itt is XP alatt szolna mind a 2 ujra,de w7 alatt erre még nem jöttem rá hogy kéne.

(#1841) Dxx válasza repvez (#1840) üzenetére


Dxx
tag

Nálam ez a dolog működik Win 7 alatt is igaz Giga lappal. A hangkártya Driverében kell nálam állítani. Nekem úgy rémlik ezt az asrock is tudta.

Dexx!

(#1842) FuRiONight válasza Dxx (#1841) üzenetére


FuRiONight
őstag

Win7 alatt giga lappal nekem is ment. Mind1 megoldottam egy elosztóval!

(#1843) Pilok válasza repvez (#1840) üzenetére


Pilok
tag

A hangkari szoftvareben van olyan, hogy nemitja a hagszorokat ha az elolapi panelbe eszkozt csatlakozatnak.

(#1844) repvez válasza Pilok (#1843) üzenetére


repvez
addikt

igen ,de nem használom az előlapi csatlakozót és a hangszórók optikai kábelen vannak csatlakoztatva a füles meg a szokásos analóg modon és driverben csak egyszerre az egyiket lehet aktivvá tenni.
Az meg egy másik kérdés hogy optikain csak a front hangszórók szólnak a 3d-s tesztnél.
Csak a külső erősítő miatt szól DPL2-n minden hangfal.

(#1845) kungzi


kungzi
veterán

az miért van, hogy szétszedtem a gépet, majd összeraktam, és beakarok lépni az uefi-be kifagy egyből, ahogy kilép?

(#1846) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Mostanában nem jártam erre, de 970 Extreme4-hez most látom h 1.70-es BIOS van már, nekem még az 1.50 van fent.. Ugye nincs semmi ismert bug az ujabban, felrakhatom nyugodt szívvel?!

(#1847) Piloss válasza Kroni1 (#1846) üzenetére


Piloss
senior tag

Én fölraktam, és azóta a billentyűzettel (Microsoft Wireless MultiMedia Keyboard 1.1 ) egyszerűen kezelhetetlen az UEFI, abban a pillanatban ahogy megmozdítom az egeret össze-vissza elkezd ugrálni a kurzor, teljesen önálló életet él, magától navigál a menüpontok között. Ha viszont nincs csatlakoztatva a bill akkor teljesen rendben van, és érdekes módon PS2-es bill.-el is jól működik.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1848) kungzi válasza kungzi (#1845) üzenetére


kungzi
veterán

asrock 990fx extreme 3, az fx6100-at, a ramot, és az ssd-t szeretném beállítani, de ahogy belépek, egyből megfagy. 1.20as bios

valami bios reset nincs?

vagy visszateszem az 1.0-át és utána az 1.2-t?

(#1849) Piloss válasza kungzi (#1848) üzenetére


Piloss
senior tag

Vedd ki az elemet, és várj egy kicsit, akkor elvileg visszaáll alapra.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#1850) kungzi


kungzi
veterán

most már jó, de még lenne egy kis gondom. ha újraindítom a gépet, mert feltelepítettem valamit, akkor nem indul újra, hanem fekete képernyő és nem történik semmi, ki kell kapcsolnom a gépet és vissza és csak úgy megy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.